jongste bediende U. BUS en M. VERWER Carbolineum STREAMLINE VULPENNEN 4.75 j. P. KEUTER Er is geen „oud en geen „nieuw" leger Santpoort Visserij-Snufjes Aank. Kantoorbediende perfecte schrijfwijze VERLOVINGSRINGEN Een nieuwe HOED Tel. 4426 ALB. VAN PEL Hetzelfde hoekje GH behang Aank. Bediende (vr.) HERENHOEDEN Tandarts Smeenk Hoe men praat, of wat men ziet en waar men gaat toch -vintlt U 't niet Breng ons Uw Bon zoals U ziet is U altijd welkom en spaart U verdriet SS STET ATTENTIE! A. P. KOCHX, Brandstoffenhandel Velser Zakkenhandel Joh. v. Reeuwijk LAMPENAPPEN fa. PRUIS D.D.T. Insecten poeder BRUGGENKAMP ^tfrPAG V ME1 1947 Minister Fiévézj_ Landdag van oud-strijders „Laten «D nimmer spreken over „het iPeer", zulks in tegenstelling met het 0 thans. Ik ken geen „oud" en geen >r. Ik ken slechts .één Ncder- 1 nog liever zou Ik zeggen„ik ip.uv" leger. Ik ken slechts een .'■-•i leeer - nog liever zou Ik zegj n slechts één Nederlandse strijdmacht, mei ijk die welke vocht in de Meidagen 1040 die welke in de 5 daaropvolgen- yfiaren 'van Engeland uit de strüd voort- de op de wereldzeeën, in de lucht en later het vaste land, die welke dé strijd aan land met de Japanners, en die welke thans on" vaderland dient overzee en hier te '"ijezé woorden sprak de minister van Oorlog, luitenant-kolonel A. H. J. L. Fié- vêz Donderdag op de door tienduizenden oud-strijders uit de Meidagen van 1940 bij gewoonde landdag .in Rijssen. De minister «ide dat men bijeengekomen was, om ge tuigenis af te leggen van de blijvende waarden, welke deze strijd heeft geschon den namelijkkameraadschap en'saam horigheidsgevoel en het besef, dat men bij a]le verscheidenheid, één vaderland heeft. Na de bevrijding' kwam weer tot uiting dat ons volk in groepen en richtingen verdeeld' *S Wil mogen dit niet laken", aldus de mi. nister Wij Nederlanders wensen geen de geest dodende gelijkschakeling. Wij wensen ons een eigen overtuiging te vormen en wij wensen deze binnen de perken, die een ge ordende samenleving stelt, vrijelijk te be lijden. Maar wij moeten steeds voorkomen, dat de middelpuntvliedende krachten het winnen vim de middelpuntzoekende en wij mogen nimmer uit het oog verliezen .dat gene. wat óns samenbindt en waarvan wij ons in de Meidagen van 1940 en daarna in de jaren van bezetting allen' zo scherp be wust itfaren." Na de minister sprak generaal H. G. Win kelman. „Nederland is geen oorlogszuch tige staat" aldus de generaal. „Een Neder lander wordt in het algemeen niet met liefde soldaat en toch is er ook weer geen volk, dat meer aan zijn onafhankelijkheid.en vrijheid is gehecht, dan juist het Neder landse. Dit is in de afgelopen; jaren wel duidelijk aan het licht getreden. Maar wanneer men de zegeningen van de vrede «niet, wordt zo licht vergeten, dat wat het gebied van de landsverdediging erd verwaarloosd, niet in korte tijd kan ..orden ingehaald. Dat is in.Mei 1940 ook gebleken. Men ziet nu al weer sympto men, die op een zelfde mentaliteit wijzen, .als die, welke ons na de eerste wereld-, oorlog zo ontzaglijk veel kwaad heeft be rokkend. Er gaan weer stemmen op, om' de bezuiniging zoal niet uitsluitend, dan toch wel in de eerste en yoornaamste plaats op de defensie, toe. te passen. Het is verleidelijk, wanneer er nog geen oorlóg is, de bezuinigingsmaatregelen vooral op 'slands defensie te doen drukken-en er daarvoorzelf minder van te lijden te hebben. Vergeet niet, zo zeidè generaal Winkelman, dat uw zonen, als die oorlog die wij niet willen toch komt, weer onder dezelfde ongunstige' voorwaarden zullen' moeten strijden, als gij het helaas hebt moeten- doen." De-derde spreker, luitenant-generaal J., J. G. baron van Voorst tot Voorst gaf een 1 overzicht van'de strijd in Mei 1940. Hij zeide, dafc indien deze langer had kunnen duren, het verzet grimmiger, èn de weer stand verdubbeld zou zijn geweest. Als j een« der redenen welke een. langdurig standhouden, had verzwaard noemde hij een vrijwel onafgebroken ontwapenings- politiek, welke vele grondpijlers van ons militaire weerstandsvermogen reeds lang tevoren had ondermijnd. Herstel daarvan was in de mobilisatietijd niet meer moge lijk. Verkorting van. diensttijd, verminde ring van de lichtingssterkte, verwaarlo zing van <3e Grebbe-linie, vermindering van het corps' beroepsofficieren, veroude ring in alle'rangen, geen geld voor ma noeuvres, wapens,'munitie, vliegtuigen of kanonnen, dit alles had te diep in gegre pen om in de enkele jaren voor. dé "oorlog te worden teniet gedaan. Een klein deel van de natie droeg dan ook het persoon lijk offer van de frontdienst. Spreker besloot zijn rede met te consta teren, dat de Nederlandse soldaat van het eerste oorlogsuur overal1 waar zijn supe rieuren niet versaagden, zijn plicht tegen over het vaderland getrouw heeft vervüld en dat de weerstand van de Nedei'landse weermacht in de Meidagen 1940 evengoed tot de uiteindelijke capitulatie van Duits land heeft bijgedragen als de weerstand, geboden door België, door Frankrijk en door het Britse exp'editieleger. Dit moge ieder overwegen, die nog steeds niet tot een juiste waardering tegenover de oud strijders is kunnen komen. Afhalen nieuwe bonkaarten te Santpoort IJMUIDER COURANT Proeftochten met een goede „opbrengst" De Vlaardingse; motortrawler „Tonny" de „Vlaardingen 74" heeft thans een proef tocht op de Noordzee gemaakt. Dit schip,, voor de oorlog op stapel gezet, is bij de be- zetting van ons land door onze „bescher-/] mers" gedurende de 'oorlog „geleend" en heeft nog niet aan de visserij kunnen deel nemen. Na de oorlog heeft het schip veel sleepreizen gemaakt met in het buitenland teruggevonden visserschepen. Eind vorig jaar werd met-de verbouwing tot visserschip een begin gemaakt. Tijdens de proefvaart ontmoette mén- op .de Maas tussen Vlaardingen en Maassluis het zus terschip, de VL 30, die na gedane repara tie aan he.t proefdraaien was en ook dit schip werd uitgenodigd mede zee te kie zen. De tocht werd gemaakt tot Scheve- ningen en voor dat bij dé terugtocht de Waterweg werd binnengelopen nam dé heer J. 'van Dorp, directeur van de zee vishal het woord, om namens de genodig den dank-te brengen aan dé heer P. D. N- Jonckheer, directeur van, de N.V. Scheep- vaart- én Visserijmaatschappij „Irene", Voor hét afhalen van nieuwe bonkaarten waartoe beide schepen behoren, De heer ■Vief TJQCU-II,!" JV» TzA"r.4.-1- - in het Badhuis aan de Wüstelaan zijn aan de beurt: Maandag 19 Mei de letters A tot en met D en Dinsdag 20 Mei de letters E tot en niet J DAMMERS IN ALKMAAR. Op Hemelvaartsdag hebben'verschillen de Santpoortse dammers met succes mede- gespeeld op de grote damda'g te Alkmaar uitgeschreven door de' Prov. Dambond Noordholland. Zowel leden van „Stabiel" als van „Diagonaal" namen er aan deel. De uitslagen zijn: J. Oosterling, Stabiel," le klas, 2e prijs; G. Zuïderduyn, idem, 2e klas, 3e prijs; P. de Kort, idem, 2de. klas, 2de prijs; L. V. dè Lans, idem, 2de klas, 2de prijs; L. v. d. Lans idem, 2de klas, klas, le prijs; H. Bontenbal, idem, 2de kl., 3de prijs; G. Kok, idem,' 2e klas, 3de prijs; R. Kamer,Diagonaal 2e kl-, le prijs; A. Stemfoort, idem, 3de klas, 1ste prijs; J- Kuiper, Stabiel, 3de klas, 2de prijs. Nieuwe afdeling van Radio Werkend Nederland In hef badhuis „Spaarnberg" had een ledenvergadering plaats van Radio Wer kend Nederland. Er werd besloten tot .op richting van een afdeling en het voorlopig bestuur werd in feet geheel herkozen en uitgebreid tót 5 persoden. Voorzitter'werd de heer D. de Bruyn, Kerkeri-nklaan '55, het secretariaat is gevestigd bij de heer J. E. Onkenhout, Kerk weg 88. De afdeling zal zich bezig gaan houden met de in hét ontwerpstatuten .genoemde^ doelstellingen „de culturele verheffing en bewustwording van het werkende -volk". DXXXIV Jonckheer zeide steeds zijn bestte zullen1 doen de schepen naar Vlaardingen te diri geren, doch maakte daarbij de. opmerking, dat het hoog tijd wordt, de zeevishal uit te breiden om bij grotere -aanvoer stagna tie te voorkomen. Vervolgens sprak de burgemeester, die schertsend antwoordde, dat hij toch niet alieen was uitgenodigd, om de kwestie van de zeevishal aan te horen. Hij zeide, sinds zijn kort burgemeesterschap van Vlaardingen al aardig'in de vis verward te zijn geraakt, doch het' bedrijf heeft zijn volle aandacht en hij zegde dan ook zijn volle steun toe. Een bedrag aan geld werd bijeen ge- Wielerronde van Beverwijk Zondagmorgen komen ongeveer zestig renners op het vrij kleine parcours, waar van start en .fin isfe* naar de Populierenlaan zijn verplaatst. Van de nieuwelingen noemt men als fa vorieten de Amsterdarrfmers Schotman, Ben Keyzer en J Slop en de Hilversummer. Spierenburg, terwijl de Beverwijker Ton Höfland zich ook bij deze groep bevindt. De 100 k.m.-rit telt als mededingers on der de amateurs G. van Beek, Oostzaan 'en G. Voorting, Haarlem, beide candidaat voor de Parijse wereldkampioenschappen. Dé eerste was in 1945 winnaar van de Be verwijk-Yonde en won dit jaar de Ronde van'Noordholland. Gerrit Voorting werd Zaterdag jl. eer ste, in de Ronde van Zaandam. Ook de winnaar 1946 Leo Capies is aanwezig. De Bevèrwijkers Nic- Henneman, Pief Vooren (een neef van de bekende Arie), Jan Kuil man en A. Wagtman starten eveneens on der de amateurs. —Voor het examen costumière zijn geslaagd de dames J. v. d. Bos, IJmuiden, O. J. B, Dant- zig, Haarlem, J. TielemanMNieuw Vennep en" A. Vermeulen, Haarlemmerméér. Voor het examen coupeuse slaagden de dames G. en H. Attema te Haarlem en voor lerares mej. G. Overbeek te Hoofddorp. bracht, waarvan f 100.-r- werd besteed voor het weeshuis en f 100.voor de af deling Vlaardingen van het Rode Kruis. Vervolgens wérd door de directeur van de zeevishal een denkbeeldige afslag aan boord gehouden, waarbij de koper! het bedrag afgemijnd boven de maximumprij zen van, de vis moesten betalen en dit geld. werd aan de bem'anningen van de VL 74 en| VL 30 uitgereikt. in IJMUIDEN. Ned. Herv. Kerk. Kanaal straat. 10:30 uur: Ds. J. v. d. Wiel; 5.30 u.: Ds. J. v. d- Berg. Geref. Kerk. (Art. 31 K^.O.). 10.30 uur en 5.15 uur: Ds. J. v. Bruggen van Assen. Geref. Kerk. Kanaalstraat. 9 uur: D3. J. van Buuren; 3-30 uur: Ds. S. E. Wesbonk. Chr. Geref. Kerk. 10 uur en 4 uur: Ds. A. Zwiep. Oud-Kath. Kerk. 10 uur: Kerkdienst; 7 uur: Vesper. Leger des Heils. 10 uur: Heiligingssa menkomst; 7 uur: Openluchtsamenkomst; 8 uur: Verlossingssamenkomst. Adjudant: Bergsma. IJMUIDEN-OOST. Ned. Herv. Kerk. Goede Herderkerk. 10.30 uur: Ds. Johs. Bronsgeest; 3 uur: Herdenking 30-jarig bestaan Kinderkerk, Ds. J. v. d. Wiel. Geref. Kerk. (Goede Herderkerk). 9 uur: Ds. S. E. Wesbonk; 5 uur: Ds. J. van Buu ren. Crematorium. 10.30 uur: Ds. S- E. Wes bonk. Vereniging van Vrijz. Herv. 10.30 uur: Ds. F. Oort van Amsterdam. Vergadering van Gelovigen. 10 uur: Eredienst; 5 uur: Evangelisatie de heer A. Ramaker uit Rotterdam. Woensdag 8 uur: K. Rozendal. Vrije Evangelisatie. 10 uur: de heer Bou- hof van IJmuidenrOost; 4 uur: de heer Pasman van Haarlem. VELSEN. Ned. Herv. Kerk. 10 uur: Ds. J. v. d. Bei'g van IJmuiden. Geref. Kerk. Geen opgave- BEVERWIJK. Evang. Lutll. Gemeente. Qeep dienst. Maranatlia. 10 uur: de heer L. J. Pasman van HaaiTem. SANTPOORT. Ncd. Herv. Kerlt. 10 uur: Nieuw record voor Ajax Ajax, dat voor de 15de maal het kampioen schap van de afdeling behaalde en hiermede het trotse record van HVV, dat 14 maal het kampioenschap van de eerste klasse behaalde, heeft geslagen, recipieerde Donderdagavond in Krasnapolsky te Amsterdam. De heer Koolhaas opende de receptie met de woorden: „VSV had gezegd, dat Ajax bij de IJmtndenaren geen kampioen zou worden. Zij hebben hun best gedaan. .Wij zijn inderdaad! voor de zoveelste maal .ten onder gegaan, maar dat wij toch kampioen zouden worden op deze dag hebben zij niet kunnen voorzien". Spe ciaal begroette de heer Koolhaas de voorzitter vèn VSV, de heer A. J. van Leusen, die hij zijn grootste tegenstander in de discussie noemde. Hierna trad een lange rij sprekers voor het voetlicht Ajax behaalde tot i landskampioenschap. toe zeven maal het Ned. Herv. Kapel. 5 u.: Ds- P. A. Tiche laar. Hoge Autoriteit weigert weer een fiat executie De vroegere voorzitter van de Kamer van Koophandel voor Noordholland mr. F. W. A. de K. v. L. te Heemstede zal binnenkort opnieuw voor het Haarlemse Tribunaal terecht staan, nu voor de derde kamér. De Hoge Autoriteit te Amsterdam heeft het advies van de tweede kamer van' hef Tribunaal, die de K. v. L. twee jaar inter nering en een verbeurdverklaring van 40.000 wilde opleggen, niet in overeen stemming geacht n-^pt de ernst van de door de beschuldigde begane feiten. 1 Juni a.s. liopen mijn geliefde Oma en Opa gAirtje vastenhouw BLAAS DEKKER de dag te hei-dénken' dat zij 25 Jaar geleden In de echt werden verbonden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven ls de wensch van hun kleindochtertje Magrlet. IJmuiden, Carolinastraat 17. Thalia. „Een man kwam uit Parijs" is eén familiegeschiedenis. De leden van dé familie"Goupi leven al vier generaties lang samen elkaar bespiedend, benijdend, hatend; maar steeds weer verbonden door- de naam „Goüpi". Allen hebben- bijnamen, waarin hun gewoonten en fouten tot uit drukking komèn. Er is één grote angst: dat de naam zal uitsterven en het grondbezit in andere handen overgaan. De jonge' Eugène moet derhalve uit Parijs komen om met zijn nichtje „Lelietje" te trouwen. De avond dat hij thuis komt wordt hij afgehaald door twee familieleden, waar van een verliefd is op „Lelietje". Zij be reiden hem een huiveringwekkende ont vangst en hij verkiest naar huis te lopen. Daar gekonjen vindt hij de familie verza meld in de stal, waar 'een kalf wordt ge boren. Het lijk vah- de overgrootvader is '*et enige wat' in het. huis is. Hij vlucht naar hét bos, maar het nood lot achtervolgt hem. Er komen nog een geheim en een.,verborgen schat aan te pas en het blijft spannend tot eindelijk het raadsel is opgelost. Maar of dan alle Goupi's er van op de hoogte zijn, valt te betwijfelen. j Hex. in dit thfea ter gaat een Fernan- del-creatie; „Frans de Eerste". Fernandel ls regisseur van een reizende toneeltroep en verlangt een rol te spélen in de opera: i.Frans I of de Liefdesavonturen van de schone Ferronnière". Inderdaad wordt hem uit werk opgedragen en. het verschaft hem vreugde zowel als angst, want het .zal de eerste keer in zijn leven zijn, dat hij zijn talenten in het publiek kan ten toon sprei den. Hij wordt onder hypnose gebracht en m deze toestand beleeft hij de schorie- avonturen van Fra'ns I. - Maar; er komt een eind aan die hypno tische toestand en als hij tot zichzelf komt, blijkt hij bij de uitgang van *de onder grondse te staan, 1 tussen twee politie agenten en gaat zijn reis naar het politie bureau. He laatste resten' van de hypnose ver enen en hij is weer op z'n kamertje op het kermisterrein. m iSl ontmoedigd door de werkelijk- nmci laat hij zich .weer kunstmatig in aap wiegen en keert- in gedachten terug ar het. hof van Frans I met de vele zeer fchone avonturen, i De eerste Hollandse Nieuwe is gearri veerd. En het nieuwste bij deze nieuwe haring was, dat ze werd aangebracht.... door een stoomtrawler. De haring was tèn minste gevangen met een. trawlnet. Het schip, dat voor deze verrassing zorgde was de Java KW 159. Zoiets is in de ge schiedenis der haringvisserij nog nooit ge beurd én we staan hier feitelijk' voor een raadselachtig geval. Men weet, dat de loggers niet vóór 13 Mei mochten "uit varen, maar de-Java heeft zich hiérvan klaarblijkelijk niets aangetrokken. Hoe het ook zij, Vrijdagmorgen kwam de 'Java IJmuiden binnen mét een kleine 50 kantjes, die naar Vlaardingen werden ver voerd éndaar direct werden verkocht. Deze primeur bracht 350 tot 500 gulden per kantje op. Een mooie prijs dus. De officiële eerste nieuwe haring kwam Vrijdagmiddag in IJmuiden. Het waren 160 kantjes, aangebracht door de KW 29. Deze partijwas afkomstig van zeven loggers, waarondér de beide IJmuidenaren,'' die echter naar ik meen. in totaal slechts 17 kantjes gevangen hadden. De jager zelf had er 55. Van deze 160 kantjes zijn er 110 per motorschip naar 'Katwijk vervoerd, 50 waren voor de PSIJ, de IJmuider combina tie yan,haringhandelaren. Alles was hatuur- lijk direct in. de weer om de haring aan de man te -brengen, want hier speelt de primeur een grote rol. Na deze logger kwamen er Vrijdagavond nog. de KW 50 met 254 kantjes en de KW ,124 met iets minder. Er schijnt 'go'ed gevangen te worden, en daardoor zal de prijs" wel spoe dig omlaag gaan. Ook in Scheveningeti zijn inmiddels de eerste haringlóggers aange- komén en Vlaardingen spreekt natuurlijk ook eeni woordje mee. De kwaliteit was nog niet van de bo-, venste plank, die van. de Java was beter dan van de eerste logger naar ik vernam.' Over het algemeen is ze' nog niet vet, maar I wie van een haring houdt, die nog zoo'n I beetje ligt "te kwispelstaarten, kan.'z'n hart ophalen. De visserij had natuurlijk het weer mee, anders had de haring hier nog niet zo vlug kunnen zijn. Zo is het dus. gegaan: Dinsdagmorgen, vroeg naar zee, Woens dagavond schieten. Donderdagmorgen in dé vroegte halen, gauw qvergeven aan de jager. Vrijdagavond aan wal. U ziet, er is geen speld tussen te steken. Opvallend groot is dit jaar de belang stelling voor de haringvisserij en de han del kan daarvan profiteren. Maar' volks- voedsel is de pekelharing nog niet. Dat wordt ze wellicht pas na 29 Juni, tot welke datum de prijs van gezouten maat jesharing „voorlopig", dat wil zeggen: in dien niet anders wordt bepaald, vrij is. De bepalingen vooc 1947 zijn behoudens enkele wijzigingen gelijk aan die van de Prijzenbeschikking Haring en Haringpro- ducten 1946. De belangrijkste wijziging is de verlaging van de redersprijs voor verse baring van 35 tot 30 cents per kilo. De prijs, waartegen verse haring ten hoog ste per stuk aan dë consument verkocht mag worden is verlaagd van 8 op 7y2 cent. Reeds thans zijn de prijzen voor. pekel haring vastgesteld. Deze bedragen voor het tijdvak van 29 Juni tot en met 15 Augustus 1947 voor volle en maatjes haring f 38.75 gekaakt en f 31.25 onge haakt, voor ijle haring resp. f 30 en f 27. Voor het tijdvak na 16 Augustus zijn de prijzen voor volle' en maatjes f 36.25 ge kaakt en f 30 o'ngékaakt 'en voor ijle haring resp. f 30 en f 27. Nog wil ik opmerken, dat voor verse, gerookte, gestoomde, gemarineerde en ge bakken haring de prijsvoorschriften gelden van 14 Mei' af. Wat wel tot gevolg zal hebben, dat tot 29 Juni gèen verse haring" Wordt aangevoerd. Voor gebakken haring is een maximum prijs vastgesteld van 10 ets. per stuk. Dat is dus ook 14 'Mei ingegaan. Met andere •woorden: voorlopig ook geen gebakken haring. PIETERMAN. Op 30 Mei a.s. hopen onze ge liefde Ouders én Grootouders w, STERK M. STEKK-KOK de dag te' herdenken waarop zij voor 40 Jaar in het huwe lijk traden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare Kinderen, en Kleinkinderen Rembrandtlaan 37. iJmuidén-Oost. Geref. Kerk. Koningsweg. 10 uur en 4.30 •uur: Ds. A. C. van Nood. Geref. Kerk. (Art. 31 K.O.). 10.30 uur en 5 uur: Cand. J. v- Popta. HAARLEM. Anglican Church. Kinder- huissingel (Oud-Kath. Kerk) Geen opgave Gevraagd nette meisjes Goed loon IJJMUIDERWASSERIJ, Snelliusstraat 3 GEVRAAGD een leeftijd 1821 jaar. Brieven tot een week na plaatsing der adv. aan Al-g. Ziekep- Wds-„Veisen Omstreken", Velserduinweg 163, IJmuiden- Oost, Canadese iïhport, 't Wonder van kleur, lijn en.... Vastgestelde verkoopsprijs Beperkte voorraad. Vulpot loden met prima constructie f 2.53 en f 1.75 bij KANTOORBOEKHANDEL VELSERDüINPLEIN 5 IJmuidcn-Oost. Tel. 5593. Vulpenreparatie-inrichting. op kantoor in de vi-shal Brieven IJ 354 Bureau van dit blad. INBOEDELVEILING Op Dinsdag, de ,20e Mei 1947, des v.m. ten 10.30 ure. zal ten overstaan van notaris Anten te Velsen, in café „De Grif fioen" aan de Trompstraat, te IJmuiden, ten verzoeke van de heer J. Oostveeh, in -het openbaar worden verkocht: een keurig onderhouden inboedel, waaronder: huis kamer- ch salonameiible- inenten, vloerbedekking, vloerkleden, overgordijnen, lampen; klokken, sehilde- rJjjen, linnenkasten, ledi kanten, keukenuitrusting, gasfornuis, -enz. enz. Bezidhtlging: 's Maandags te voren va'n 1417 uur en op de clag van d'e verkoop van 910.30 uur. Betaliiig om contant geld. Nadere inlichtingen ten no- tariskantore aan de De Gene- stetlaan 11 te V^lsen-Driehuis en terr kantore van de make laar C. Janus, Stationsweg 81, Velsen. koopt U in HERENMODEHUIS KENNEMERLAAN 121 is het adres van de DAMESKAPSALON speciaal voor het KENNEMEKLAAN 94 b e T ere kapwerk toch een andere sfeer. en Een wel-gekozen behang kan een sombèjre kamer zonnig maken; een klei ne kamer groter doen schijnen. Een wel-gekozen behang kan Uw gehele huis een opgewekter sfeer geven. Vergeet niet: twee derde deel van 'Uw wtfning is wand. Op elke vier wanden telt U slechts één" plafond en één vloer. Kies Uw behang dus met zeer veel overleg, temeer daar .het voorlopig nog erg schaars zal blijven. Kies het dus uit de volmaakte GH plastiek-behangsels*), wan neer U zo gelukkig mocht zijn tot de weinigen te be horen, die' voor nieuw be hang in aanmerking komen. Uw behanger zal gaarne bij de levering behulpzaam zijn. Wij doen echter een beroep op Uw geduld.... de wacht lijst is al zeer lang. Speciaal plajclclidrufe-procej#, octrooi aangevraagd. GOUDSMIT-HOFF. Fabriek te Amsterdam-Noord. Filialen met coonkamers in ajle belangrijke stéden des lands. In Haarlem: Parklaan 10. Levering via de handel. Gttfv. voor direct voor Bibliotheek en adm. Liefst m. MULO-dipl. Boek handel Dingier, Beverwijk. Naar de bloeiende Betuwe Woensdag gaan w(j met onze luxe toerin'gcar naar de Be tuwe over Utrecht en Tiel. Nog enige plaatsen vrij, haast U. LEVASIER, Neptunusstr. 33r. IJmuiden. Tel. 4650.' Zo juist ontvangen een grote collectie moderne herenhoeden in alle maten en kleuren. «1250 Zou de onbekende jeugdige REDDER van het kleine meisje, dat Woensdagmiddag J.l. tegen half één in de sloot voor het huis Meervlietstraat .90 in Velsen was gevallen, eens al daar willen aankomen? De kantoren van de Makelaars gevestigd' Moensplein 2 te Beverwijk en Meervliet straat 53 té Velsen zijn - telefonisch aangesloten onder de oude nummers K 2510—34 1 6 K 2550—4991 houdt voortaan 's Maandags spreekuur te. 'IJmuiden van 5^-6 uurn.m. N.V. Handelsond. U N IC V. Tuyllweg 24, Velsen. Aandeelhoudersverg. 22 Mei 1947, 's avonds 7 uur. Agenda: Balans. Veriles- en Winstrekening1946. Tandheelkundige Inrichting W SWAAP i Grote Houtstraat 99 aarlem Tel. 13728 Gehele Kunstgebitten f 75.- Volledige behandeling In- oegrepen Spr.uren van de Tandarts dagelijks van 1-2 uur en volgens afspr. Avondspr.uren: Maandag. Woensdag. Vrijdag 5-8. Buiten- en Binnenbanden Alle onderdelen zijn bij ons voorhanden en beleefd aanbe velend. Gaat 'naar VELSERDUINWEG 330 en u heeft nooit pech Aanbevelend Opgericht 1916. Bij het uitkomen van de nieuwe bonnen, vestigen wij, om abuis te voorkomen er de aandacht op, dat de bonnen voor kunnen worden ingeleverd tegen ontvangstbewijs aan de vólgende voor Driehuis: A, KOCHX ZN. Drieliuizerkerkweg 96, Tel. 4582 voor Santpoort: MAAS FEITH, Hagelingerweg 1. B. ZWANENBURG, Krnidbergerweg 62. voor Dmuiden: P. v. WETERING^. Kennemerlaan 170. Beleefd aanbevelend, a. p. kochx ZN. Opslagplaats Hagelingerweg 290. HET ADRES: en Reparatie is VALIDENBURGSTRAAT 3 fa. Slotboom Velsen-Noord, GROENE CARBOLINEUM BLACK VARNISH KOOLTEER BRUINE. TEER TEERKOPPEN BOKKEPOTEN enz'; Drogisterij, glas en verfhandel WILLEMSBEEKWEG 22 Tel. 5327 Wij hebben een grote keuze ELECTS KRONEN. PLAFONNiÈRS. KAMER- EN KEUKEN VERLICHTING Komt U- eens kijken en U doet zeker Uw keuze IVH.LEM BARENDSZSTRAAT 21 TELEFOON 5726 De BICK- BAR hee'ft weer verse GEROOKTE PALING van pink- tot polsdikte Prijs vanaf 1.75 per half pond OOSTERDUINWEG 31. Dagelijks uitgezonderd Vrij- - dags.tot middernacht geopend. Ontsmettingspocder. Bovanol-Supra desinfectlemiddel Witkalk voor duiven- en kippenhokken Hondenzeep VELSERDUINWEG 197 - TELEF. 4497

IJmuider Courant | 1947 | | pagina 3