Lampekappen Koolpianten Merkwaardige beslissing van de Haarlemse rechtbank Kleine luchtvaart demonstreerde op Ypenburgs grote vliegfeest De onvoltooide „Elandsfontein wordt naar Nederland gesleept Korf en Bondiq Vrouwelijk kantoorbediende j.ANEPOOL Gashaarden Gasfornuizen! Fa. ROMEIJN, Henk Broekhuizen WEEGWERKTUIGEN Luidsprekers JAMS Vt TZ&tuute Till Beewder's MAANDAG 20 MEI 1947 IJMUIDER COURANT Ruiltransactie van piano tegen levensmiddelen nietig verklaard De „Nederlandse jurisprudentie" publi ceerde onlangs de volgende opmerkelijke beslissing van de Haarlemse arrondisse- sments rechtbank. Een Haarlemmer had in de hongerwinter wèl een fraaie piano, maar niet voldoende levensmiddelen in huis. Dies toog hij naar een kruidenier, die in het omgekeerde ge val verkeerde en die bereid bleek de piano een Duits kruissnarig exemplaar ter waarde van f 750.- te ruilen tegen 8 flessen olie, vijftien stukken huishoudzeep, 7 kg suiker, 5 potjes jam, 15 kg tarwe, 8yz log volvette kaas, 8y2 kg havermout, 2 fles sen limonadesiroop, 20 pakjes puddingpoe der, 25 leg wortelen, 4 pakjes maïzena, 2f2 kg stroop en 4 flessen azijn, in totaal een waarde van goed 25 gulden. Na de bevrijding knaagde de honger min der en wilde de herwonnen levensvreugde zich langs muzikale weg baanbreken. Op dat ogenblik kreeg de man spijt, dat zijn klavier temidden der groene erwten en de maïzena verwijlde en zon hij op middelen het instrument weer terug te krijgen. De liefhebber van pianoklanken kwam al spoe dig tot de ontdekking, dat hij daartoe slechts de wettelijke weg behoefde te be wandelen. De ruiler, die tot huiler geworden was, daagde de kruidenier voor de rechtbank, Hij voerde aan, dat de ruilovereenkomst in strijd met de wet en dus nietig was. Hij eiste de piano van hem op, tegen terugbe taling van de winkelprijs der levensmidde len: f 25. Eiser in het gelijk gesteld De rechtbank stelde de eiser in het gelijk. Zij overwoog daarbij, dat de ruilovereen komst in strijd met de wet was en dat ge daagde, kruidenier van beroep, had moeten weten, dat hij handelde in strijd met de Distriibutiewet 1939. Hierbij achtte zij het van geen belang, of deze levensmiddelen door de kruidenier zoals deze beweerde reeds vóór de oorlog waren verkregen. De teruggave van de piano werd gelast. Maar nu de consequenties! Dit wil zeggen, dat al diegenen, die hun horloges, trouwringen, linnengoed en cos tumes omzetten in aardappelen en bruine bonen zich beroepen kunnen op het feit, dat de overeenkomst in' strijd met de wet is. Hier ligt de kiem voor een nieuwe onbil lijkheid. Want wie zal uitmaken of de ge ruilde goederen zelf al niet van zwarte han del afkomstig waren of hetgeen ook zeer goed mogelijk is de in ruil ontvangen waren zelf voor verdere verkwanseling in aanmerking kwamen? Coloradokevers gevonden Op het strand bij Kijkduin zijn vijf le vende colorado-kevers gevonden. Een vissersmaatscliappij in Harlingen Op een ledenvergadering van de vereni ging tot bevordering van handel, scheep vaart en nijverheid te Harlingen wgrd me degedeeld, dat een Friese visscherijmaat- schappij in oprichting is, welke haar zetel te Harlingen zal krijgen. Plet aandelenkapitaal zal f 500.000 bedra gen, waarvan de helft volgeboekt moet worden. Deze oprichting, welke uit particulier ini tiatief voortkomt, wordt gesteund door het economisch technologisch instituut voor Friesland en door het initia<fcief comité voor het bedrijfsleven (Icobe) in Friesland. De „Willem Barendsz" Woensdagmorgen in IJmuiden De Willem Barendsz nadert het einddoel. Zaterdag bevond de Walvisvaarder zich in de Golf van Biscaje en wanneer de reis ook verder vlot verloopt, kan het schip Woens dagmorgen reeds vroeg in IJmuiden wor den verwacht. Haarlems muziekfeest Vergadering der Kon. Ned. Toonkunstenaarsvereniging Zaterdag 7 Juni worden in de Grote Kerk en in de Concertzaal concerten gegeven, door de Koninklijke Nederlandse Toonkunstenaars vereniging. afdeling Haarlem, ter gelegenheid van de zevenenzestigste ledenvergadering van deze vereniging, die op 8 Juni in Haarlem ge houden zal worden. Het concert in de Grote Kerk begint om 4 uur. Op het avondconcert worden werken van Haarlemse componisten gespeeld door Haar lemse of ex-Haarlemse kunstenaars. Het programma vermeldt.' „Morgenlied" van Philip Loots door het mannenkoor Caecilia, „Toccata" van en door Jacop Bijster (orgel), „Bgmondt onthalsd" van Jan Mul door klein koor en orkest o. v. George Robert, „Ballade des Pendus" van Sas Bun ge door Leids studen tenkoor en orkest met Lucle Goldschmedlng— Botman, als, eveneens o. 1. v. George Robert, „Capriccio" van Hendrik Andriessen door or kest o. 1, v. de componist en tot slot de „Missa" in es kleine terts van Willem Andriessen door de Christelijke Oratorium vereniging met Jo Vincent, Annie Hermes, Han Lefèvre, Luc. Lou- man en Jan Mui, onder leiding van George Robert. De H. O. V. verleent haar medewerking. Behalve het Morgenlied van Loots zijn alle ■werken nog nieuw voor Haarlem. Van de verdere festiviteiten lezen wij in het programma, dat Zaterdag om 11.30 de ontvangst ten stadhui ze (Ouverture, parlando) plaats zal Vinden en om 17 uur in Brinkmann thee (tanto) en borreJ (ma non troppo) gedronken zal worden. Inbraak bij juwelierster Vrijdagnacht werd de etalageruit van een juwelierszaak op de hoek van de Gierstraat en de Nieuwstraat te Haarlem door het in werpen van een baksteen verbrijzeld. De dader heeft daarop een hoeveelheid ringen, ter waarde van 1500.uit de uitstalkast ontvreemd. De eigenaresse van de zaak werd om- streeks vier uur opgeschrikt door het geluid van rinkelend glas en geroep „Houdt de dief, houdt de dief". Zij begaf zich ijlings naar de winkelruimte, doch de dief had inmiddels zijn slag al geslagen en was ver dwenen. Zijn opzet is echter niet geheel gelukt, omdat hij gestoord werd door bet hulpgeroep van een bewoonster van een aan de overzijde gelegen perceel, die even eens door het lawaai van het brekend glas wakker was geworden. Want wel was de baksteen, die later in een doek gewikkeld op het trottoir terug werd gevonden, precies op de plaats ge mikt, waar zich de gouden voorwerpen be vonden juist in het midden van de éta lage maar de dief had kennelijk inder haast een ruwe greep gedaan, want een aantal gouden ringen, werd later op straat teruggevonden. Een bijzondere omstandigheid is wel, dat de eigenaresse, die eerst laat in de avond van een bezoek aan Den Haag was terug gekeerd, voor het naar bed gaan een paar Kostbare ringen met edelstenen ter waarde van 2000.— uit de étalage heeft gehaald, omdat zij een voorgevoel had, „dat er wel eens iets kon gebeuren".. Zij is niet tegen inbraak verzekerd. De politie heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld, waarbij ook gebruik werd ge maakt van de te Santpoort gestationneerde rijksspeurhond. TOOLSCHE TRAWLERS MAAKTEN EEN REIS NAAR IJSLAND. Van een reis naar IJsland waren ver leden week in Grimsby aan de markt de Poolse trawlers Orion en Sirius, elk met ongeveer 2500 manden vis. TERUG VAN EEN REIS OP ENGELAND. Zaterdagavond kwam hier binnen de stoomtrawler Condor IJM 72. De trawler had met een vangst van 200 manden een reis op Grimsby gemaakt met een besom ming van f 8000. Agenda voor Haarlem MAANDAG 19 MEI. City: „En nu de toekomst", 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Spaarne: „De geheimzinnige vingerafdruk", 2.30, 7.00 en 9.15 u. Rembrandt: „Jericho", toeg. bov. 13 j., 2.30. 7.00 en 9,15 uur. Palace: „Reap the wild wind", toeg. bov. 13 j„ 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: „Hoe krijg ik een baantje", alle leeft., 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Frans Hals: „Nice girl", alle leeft. 2 30. 7.00 en 9.15 uur. DINSDAG 20 MEI. Gem. Concertgebouw. Beethoven-cyclus H.O.V. 8 uur. Grote Kerk. Orgelconcert dr. Fritz Morel. 7.30 uur. Bioscopen, Middag- en avondvoorstel lingen» Het schip werd bij het Russisch offensief tegen Danzig beschadigd Voor de oorlog heeft de N.V. Verenigde Nederlandse Scheepvaartmaatschappij aan de werf Sohichau te Danzig opdracht ge geven voor de bouw van het dubbel- schroefmotorschip „Elandsfontein". Deze bouw zou geschieden volgens de toen met Duitsland geldende regelint Bij het uitbreken van de oorlog was de bouw zover gevorderd, dat de romp te water was gelaten en de machines gereed stonden voor inbouw. De Duitsers hebben het schip niet voltooid. Het bleef tijdens de oorlog aan de werf liggen. Bij het offen sief van de Russen en de belegering van Danzig heeft 'het schip gedurende enige tijd onder het vuur der Russische batte rijen gelegen. Tengevolge van enige tref fers is het gedeeltelijk gezonken. Toen Danzig bezet was, hebben de Russen het schip gelicht. Na de capitulatie van Duits land heeft de N.V. Verenigde Nederlandse Scheepvaartmaatschappij onmiddellijk po gingen in het werk gesteld haar eigendom terug te krijgen. Dank zij de bemiddeling van de ministeries van Buitenlandse Za ken en Verkeer en Waterstaat en de hulp van de Nederlandse ambassades te Moskou en Warschau en het consulaat te Gdynia is het tenslotte gelukt de Russische auto riteiten van het Nederlandse eigendoms recht te overtuigen. Na langdurige onder handelingen is men er in geslaagd het schip op 15 Mei terug te krijgen.. Het schip zal in Danzig worden gedokt en voorlopig zeewaardig gemaakt. Over hun woonplaatsen, van het m.s. „Klipfontein" van de Holland- Afrika lijn en zal, zodra het gereed is, op deze lijn worden gebruikt. Het schip meet 10.825 brutoregistertonnen en 6.635 netto registertonnen. Gehoopt wordt, dat het schip in de loop van 1948 gereed zal komen. De terugkeer van de „Elandsfontein" betekent voor ons land een belangrijke deviezenlbesparing vergeleken bij de kos ten van eventuele nieuwbouw. Ook zal men thans veel eerder de beschikking heb ben over de zo nodige uitbreiding van passagiers- en vrachtgelegenheid naar Zuid-Afrika, In den vreemde begraven Amerikanen President Truman heeft verklaard, dat hij van mening was dat de Amerikaanse regering het de naaste bloedverwanten van de Amerikaanse soldaten, die vielen gedurende de oorlog, mogelijk moest ma ken een bedevaart te doen naar de perma nente kerkhoven overzee. De president merkte op dat de departe menten van Oorlog en Marine kort gele den begonnen met een onderzoek naar de wensen van de naaste bloedverwanten met betrekking tot de definitieve begraafplaats van de soldaten. Onder de wet welke door het Congres is goedgekeurd, kunnen zij verzoeken dat de regering de stoffelijke resten overbrengt voor ter aardébestelling op Amerikaanse kerkhoven of op de plaatselijke kerkhoven """"«SIJS, Van de 60.000 »ud-str(jder£ <3i(? melvaartsdag op de landdag te Rijssen op !'i- wacht, zijn er, naar thans is vastaesle|Jla(|v- 6000 a 7000 gekomen. «SSjj Tegen de vroegere commissaris vincie Utrecht., W. "I (Ie n, oud Neder!atl(i- icn .1. Warschau, werd door het u8 Tribunaal 3 jaar internering en klaring van f 30.000 plus f wachten erfenis geadviseerd. Ve,'beurdv- °00 van een te vc De toeschouwers stonden gisteren rijen 1 De Fokker Promotor (F. 25) tijdens een twee maanden zal het door L. Smit en Go's internationale sleepdienst naar Ne derland worden gesleept. De Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen zal het schip voltooien. De „Elandsfontein" is een zusterschip SCHEEPVAART K.N.S.M. Euterpe 15 Mel te Gotenlburg; Ve nus 16 Mei te Beiroet; Ary Scheffer 17 Mei te Amsterdam; Roelf 16 Mei van Amsterdam naar Antwerpen; Deo Duce 16 Mei van Amsterdam naar Kopenhagen; Orpheus 17 Mei te Rotterdam; Theseus 17 Mei te Rotterdam; Bacchus 16 Mei te Catagena; Winsum 16 Mei te Fuik Bay; Noord- wijk 16 Mei van George Town naar Paramaribo. .P.M. Nieuw Holland 11 Mei te Batavia; Maetsuycker 15 Mei van Batavia naar Amster dam. Vinke en Co. Hilversum 16 Mei Cape Finisterre gepass. op weg van Sfax naar Perois; Zijpen berg 16 Mei van New York naar Holland. Mij. Nederland. Tatoian 15 Mei te Batavia; Oranje 16 Mei te Suez. Grote vaart. Aal-sum, Amsterdam-Perzische Golf, 16 Mei van Londen; Beta, Aden-Batavïa, 16 Mei op 6'21" Nrd en 57' 48" Oost; Bredero, Shanghai-Rotterdam, 15 Mei te Sngapore; Cia- tula, Abadan-Mombassa, 16 Mei op 15' 17" Nrd 57' 20" Oost; Cleodora, 15 Mei van Curasao te Port Said; Clytto, 17 Mei van Amsterdam te Rotterdam; Gorilla, Sydney-Bahrein, pass. 13 Mei Thursday eiland; Erinna, 14 Mei van Aba-, dan te Suez; Johan van Oldenbamevelt, Am sterdam-Ba tavia, 16 Mei in de Middellandse Zee op 34' 13" Nrd. en 21' 44" Oost; Kerkplein, Cal cutta-Rotterdam, 16 Mei van Coconada; Kerto- sono, Batavia-New York, 14 Mei te Singapore; Kota Agoeng, Aden-Singapore, 16 Mei op 5' 50" Nrd. en 81' 40" Oost; Lombok, 10 Mei van Portland (or.) naar Vancouver; Macuba, 15 Mei van. Houston te Curagao, waarna Land's End v.o.; Maetsuycker Batavia-Amstredam, 16 Mei op 5' 32" Zuid en 100' 29" Oost; Meerkerk, 13 Mei van San Francisco te Vancouver; Omala, Antwerpen-Curagao, pass. 16 Mei Dungeness; Phrontis, Amsterdam-Montreal, pass. 16 Mei Wight; Polyphemus, Batavia-Amsterdam, 14 Mei te Singapore; Prins Ontijn, 12 Mei van Curagao naar Port Limon; Rotti, Karachi-Rotterdam, 16 Mei te Antwerpen; Radja, Beaumont (Texas)- New York, 16 Mei op 24' 14" Nrd. en 82' 19" W.; Ruys, Kaapstad- Buenos Aires, 16 Mei op 30' 03" Zuid en 6' 03" "West; Salawati. 115 Mei van Ma dras naar Calcutta; Samarinda, 12 Mei van San Francisco te Portland (or.); Simon Stevin, Rot terdam-Shanghai, 16 Mei te Port Soedan; Straat Soenda, Kaapstad-Shanghai, 15 Mei. te Port Elisabeth; Taboelan, (en drie andere), 16 Mei op 6' 50" Nrd. en 61' 42" Oost; Taliwang en Ta- rempa, 16 Mei op 5' 30" Nrd. en 64' 4" Oost. Meer verkeersongelukken doch minder slachtoffers Volgens het Centraal Bureau voor de statistiek bedroeg het aantal verkeerson gevallen in ons land in het eerste kwartaal van 1947 8082, hetgeen aanzienlijk hoger is dan in het eerste kwartaal van 1946 (5164). Het aantal dodelijke ongevallen is echter in vergelijking met het eerste kwartaal van 1946 gedaald van 219 op 108. Het aantal ongevallen, waarbij uitsluitend materiële schade ontstond, steeg van 3193 op 6268. De oorzaak van deze verschuiving is te zoeken in de vorst- en sneeuwperiode, waarbij de kans op verkeersongevallen in derdaad toenam. De gevolgen waren ech ter minder ernstig, doordat met geringere snelheid gereden werd. Het aantal slachtoffers bedroeg in de eerste drie maanden van dit jaar: 111 doden, 1034 ernstig en 954 licht gewonden (eerste kwartaal 1946: 225, 1283 en 854). Toeslag voor oud-gepension- neerden en rentetrekkers In het Staatsblad H. 129 is een besluit van 21 April gepubliceerd, waarbij be paald is, dat aan oud-gepensionneerden (van vóór 1922) en rentetrekkers van de Rijksverzekeringsbank een tijdelijke toe slag van 25 pCt. op hun uitkering wordt verleend, welke zij genieten krachtens de wet, welke de bestemming van de bezit tingen van het Koninklijk Nationaal Steuncomité regelt. „Ik ben er echter zeker van", aldus de president, „dat indien zij zelf konden zien welke zorg aan de graven van hen die vie len in de eerste wereldoorlog wordt ge wijd, en aan de tijdelijke keiikhoven waar op hun eigen doden thans begraven lig gen, vele van de naaste bloedverwanten er de voorkeur aan zouden geven dat hun geliefden voor altijd rusten op de kerk hoven in de omgeving waar zij vielen. Ik ben daarom van mening dat onze rege ring een bedevaart naar de kerkhoven overzee mogelijk moet maken". dik op Ypenburg, toen de eerste Tiger Moths van de R.L.S. het programma van de tweede dag van het vliegfeest openden met een escadrille-vlucht. Die gezellige drukte was op zichzelf al een bewijs van de belangstelling van het Nederlandse publiek voor de luchtvaart, maar nog overtuigender was het enthou siasme, waarmee deze mensen de verrich tingen van vliegers en vliegtuigen volgden. Men hoefde zich dan ook geen moment te vervelen, want het programma werd af gewerkt met de vlotheid die de vliegerij eigen is. Het waren ook nu weer de vertegen woordigers der „kleine luchtvaart", diè hier in hun element waren. Die vertegen woordigers varieerden van de luchtver- kenners met hun model-vliegtuigen tot de Griinau-zweefvliegtuigen, van de Piper Cubs tot de Spitfires en als speciale at tractie was er nog de Franse Madame Bellu, die twee parachutesprongen maakte. Er werd „gestunt" met een Bücker Jung- mann een Harvard, Spitfires en een Grü- nau Baby-zweefvliegtuig en het was op merkelijk te zien, hoe dat allemaal verschil lend in zijn. werk ging. Sonderman vloog met de Bücker ongeveer hetzelfde pro gram als wij Zaterdag al besproken heb- proefvlucht. Het toestel heeft een duw- motor", waarmee het een snelheid van 220 k.m. per uur kan bereiken. Het heeft thans alle kinderziekten, die ieder nieuw vlieg tuig, en in het bijzonder één met deze on gebruikelijke plaatsing van de schroef moet doormaken, overwonnen. Deze moeilijk- heden hebben overigens, naar de heer Sonderman ons vertelde, in Amerika aan leiding gegeven, om van de bouw van zulke types af te zien. torloos, loopings en Immelmans makend met een wendbaarheid, die zijn gemotori seerde collega's op geen stukken na kon den bereiken. Benauwd moment Tijdens een demonstratie „deklanden" van drie Fireflies van de Marine ontstond even een benauwd moment. Deze toestel len vertoonden hoe zij te werk gingen bij het neerkomen op het uiterst geringe lan dingsoppervlak van een vliegtuigmoeder- sohip. Nummer drie geraakte tijdens het landen in moeilijkheden en zette zijn kist haast op de neus: Gelukkig slaagde hij er alsnog in het toestel op de gebruikelijke manier op de drie poten te zetten, maar dat het op het kantje af was geweest kon ben en hij deed het met de vliegtechnische men Wel zien aan de „gerafelde" uiteinden fijnheid, die men van deze stunt-matador Van de propellerbladen. mag verwachten. De Harvard van Lt. Bak ker, geen kinderachtig machien al is het een leskist, trok er met zijn vijfhonderd paarden al wat machtiger op los, en maak te ruimer figuren. Nadat tenslotte Majoor van den Bos de gashandle van zijn Spitfire open gezet had en de machtige donder van zijn Rolls-Royce Merlinmotor over het veld had laten galmen, om de kleine felle jager door een looping met een haast onafzien bare middellijn te stuwen, kwam het zweegvliegtuig aan de beurt. Het was grappig om te zien, hoe de Grünau Baby vrijwel geruisloos door het luchtruim zweefde keurig, zij het dan mo- Madame Bellu Het hoogtepunt werd ongetwijfeld ge- vornd door de parachute-sprongen van Madame Bellu. Men griezelt nu eenmaal graag een beetje. Hoewel er van griezelen eigenlijk geen sprake hoefde te zijn, want de kleine Frangaise bleek deze kunst, die zij voor haar „plezier" uitoefent, zo tot in de puntjes te beheersen, dat zij het punt van neerkomen tot op een paar meter wist af te mikken. Niettemin ging er tooh beide keren een zucht van verlichting op, toen de parachute zich ontplooide en van het door de ruimte tuimelende figuurtje een statig naar beneden zwevende luchtreu; maakte, die vrolijk naar beneden wK? De waaiende zakdoeken, die bij deze luidsvolle" middag het applaus vervinf" als bijvalsbetuiging, ontplooiden voor dan ook een bijzonder grote activiteit B»nt allerie, Afgezien van deze spectaculaire steM was er voor de luchtvaartenthousiast allerlei te genieten. De Franse en En? se gasten met hun toestellen stonden het middelpunt van een watertandende b* langstelling. Vooral de Engelse Miles r mini een twee-motorig, bijzonder supI tl!' stel, had veel bekijks. Eén van de aardigste nummers van M programma was het optreden van de Ww verkenners met hun model-vliegtuigen d« al evenzeer tot stunten in staat bleken 5! de „heuse" toestellen. Ook de oude Spin van Fokker was wetr eens van stal gehaald, zij het dan, dat h zich voortbewoog achter een auto. De p™ motor taxide er achter aan en het pub'iek kon er zich zo van overtuigen, dat de lucht vaart wel enigszins vooruit was gegaan Het werd laat in de middag, voordat dn Tiger Moths, de Harvards, de Airspeeds en de Austers de lucht verlieten om de hangar- op te zoeken, maar zelfs toen waren er no« tallozen, die er niet genoeg van hadden en zich in een lange queue opstelden om een rondvlucht met een Diepen luchttaxi te m alten. Zo kwam dan het einde van het openings, feest van Ypenburg, waar men thans aan ernstiger dingen dan vliegfeesten gaat denken. Eén ding hebben deze dagen uit gewezen: dat iedereen, die de luchtvaart een warm hart toedraagt, zich er thuis voelt. Van het twaalf-jarig luchtverkenner. tje met zijn model-vliegtuigje (de hoop van de toekomst) tot 'de grote vliegers van het heden. Dat is een belangrijk ding. Brand in voormalige P.E.N.-cenlrale Een hevige brand heeft in de nacht van Zaterdag op Zondag gewoed in de voorma, lige PEN-centrale aan het kanaal nabij de Julianakade te IJmuiden. Een voorbij, ganger zag omstreeks kwart voor vier de vlammen naar buiten slaan. Hij waar- schuwde de politie, die op haar beurt de brandweer alarmeerde. Toen deze met de nieuwe motorspuit arriveerde, woedde het vuur reedis hevig in het gedeelte, gelegen aan de kanaalkant, waarin een partij meu- beien van de firma G. lag opgeslagen. 0n- danks dat de brandweer het vuur met vier stralen aanpakte, brandde een verdieping van het bijgebouw uit en stortte ook het dak in. Omstreeks half zes in de ochtend kon de brandweer inrukken. Een hoeveel heid meubelen en bed vulling gingen ver loren, maar verzekering dekt de schade. De oorzaak iis onbekend. Heden overleed, zacht en kalm, te Wijk aan Zee, voorzien van het H. Sa crament van de Zalving der zieken onze beste Man, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader JACOB STAM echtgenoot van Antje Glas in de ouderdom van 81 jaar Uit aller naam: A. Stam-Glas IJmuiden, 17 Mei 1947. Enschedestraat 12, De H, Dienst te zijner Uit vaart wordt gehouden in de Oud-Kath. Kerk Woens dag 21 Mei 1947 des mor gens half elf, gevolgd door de Beaarding waarna de teraardebestelling op de Westerbegraafplaats te IJmuiden ongeveer 12 uur. Algemene kennisgeving. Heden overleed tot onze grote droefheid onze lieve Vader, Schoonvr ar en Grootvader DERK JOHAN WANSINK Weduwnaar van Woltera Gerharda Muyderman, in de ouderdom van 80 jaar Arnhem: Dr. J, H. Wansink G. Wansink-Groothoff Utrecht: A, ten Thije-Wansink J. H, ten Thije Hengelo (O.) Dr, D. J. Wansink L. Wansink-Soeters Haarlem: W G. de Weerd-Wansink Ir. L. N. M. de Weerd en Kleinkinderen. Haarlem, 17 Mei 1947. Julianastraat 6. De begrafenis zal plaats hebben op Woensdag 21 Mei a.s, op de Nieuwe Alge mene Begraafplaats te Oos terbeek. Vertrek van Sta tionsweg 6, Oosterbeek (Hoog) om half twee. EERLIJK MEISJE gevraagd om opgeleid te woorden in de fotografie. Tevens een HULP IN DE HUISHOUDING gezocht FOTO HOLLYWOOD, Oosterduinweg 37. Aanmelden na 6 uur Feidihlaan 22, Driehuis. per 1 Juni te IJmuiden gevr. voor eenv. adm. werk. Brieven IJ 355 Bureau van dit blad. GEMEENTE VELSEN Spreekuur Wethouder De Wethouder voor Sociale Zaken heeft vanaf heden voor huisvestingsaangelegenheden uitsluitend spreekuur op Maandag en Donderdag vam 912 uur ten Raadlhuize. Donderdag 22 Mei a.s. is echter het spreekuur niet van 912 doch des namiddags van 24 uur. II merkt het haast niet die geregelde premiebetaling. Het resultaat is een uitkering bij leven of overlijden. Sluit een goede verzekering bij Alle verzekeringen. TUINDERSSTRAAT 63. Tel, 4565. IJinuiden-O. Org. koperen Vrije verkoop. Voorraad beperkt. op vergunning. ZEESTRAAT 34, BEVERWIJK - TELEFOON 3537 P. C. DE GEUS (oud-belast.ambt. te IJmuiden) en Mr. I. W. KAL Belastingconsulenten Brederoodseweg 55 Santpoort Station Spreekuur v. 19.20 uur Als men spreekt over dan denkt men aan RIJPS TRAAT 5 Handel en reparatie. S. BOUMA, SPAARNE 78 Hl] IS ER de Amer. „Streamline" vulpenhouder voorzien van: imitatie gouden pen, osmiridium punt, uitge breid kleurenass. Vastgestelde verkoopprijs 4.75. Bestellingen, ook per postwissel, in volgorde van ontvangst uitgevoerd doör: AB DE JONG Klayer's Boekhandel» Edisonstraat 3!» IJmuiden» Tel. 5336 Beloning WH vinder van pakje nieuwe roodbr. damesschoenen in aank. trein van Zaterdag j.l. pl.m. 20.20 uur te IJmuiden deze bij C. Oepkes, Kon. Wil- helmlnakade 38 rd. terug brengen. Mevrouw Oud, Kanaaldijk 240 vraagt een DAGMEISJE. Gevr. FL. HUISNAAISTER v. 1 x p. 14 dagen. Adres te vern. bur. v. d. blad. Wie wil WONING te Sant poort Rijksweg ruilen v. mooie woning IJm.-O. Tevens d, bad pak te koop gevr. Adres bur. van dit blad. Ruilen: MOTOR 125 c.c. voor 350 c.c. met bijbetaling. B. Rambonnetlaan 12, IJm. RUILEN 3 kn, beige wol voor donkerbl. Te koop: 1 pr. h. h. sch. m. 43 en 1 pr. d. sch. m. 37 met sleehak. Koningsplein 13, IJmuiden. Net werkman, m b leeft, zoekt NET KOSTHUIS liefst in ge zin z. kinderen. Br. L 1444 bur. van dit blad. Ruilen KINDERLEDIKANT v. meisjesflets z. b. Fr. Netscher- laan 27, Santpoort. WONINGRUIL. keurig opge knapte woning Wassenaerstr. huur f 5 voor grotere woning huur tot f 6.50. Adres te vern. bur. van dit blad. Voor Pa, die wellicht van een „pittige" jam houdt, plukte ik Oranje appels, voor Moeder aardbeien, voor zusje mei kersen, voor zoonlief morellen. Ik heb nog véél meer geplukt en er heerlijke jam van ge maakt jam, waarvan de kwaliteit nu zelfs NOG BETER is dan vóór den oorlog. U zoudt, bij wijze van spreken, ieder lid van het gezin zijn eigen pot jam van de Mij. „De Betuwe" kunnen geven. Dat gaat natuurlijk nu nog niet. De beslissing, hoe de gecombineerde jam-suikerbon te be steden, is echter nu toch wel gemakkelijk. Natuurlijk valt Uw keus op jam van de Mij. „De Betuwe" Tiel! In Flipje's beroemde Huishoudkwaliteit No. 1 kunt U kiezen uit negen verschillend smaken: abrikozen, oranje marmelade, sinaasappel marmelade, grape fruit marmelade, aardbeien, meikersen, frambozen-bessen, drievrucht en morellen. Rullen: DAMESMANTEL m. 40 voor luiers. Adres te vern. bur. v. d. blad. WONINGRUIL. Grote woning te Velsen-Noord f 6.50 p. w., te ruilen voor kleinere woning liefst Velsen-Noord. Brieven L 1446 bur. v. d. blad. Aangeb. enige MEISJESJUR KEN en MANTELS, Ift. 10-14 jaar. Terrasweg 75, Santpoort. Te koop: nieuw ZWART COS- TUUM. Hagelingerweg 82. TE KOOP AANGEB.: donker blauw mantelcost, m. 44, Egypt, linnen regenm. m. 42 enkele japonnen m. 42 en 44. witte bontcape. Te bevr. Sple- ghellaan 21, 's av. na 8 uur. Te koop aangeb.: 2 pers, LE DIKANT met stroomatrassen en grote spiegel, v. Deursen, Terburgstr, 13, Santpoort St. Te koop: merk HERENFIETS z. b. en 1 pr. z. g. a n. da- messch. met steunzolen m. 41 Rembrandtlaan 23, IJm.-O. TE KOOP: kinderbox, boe kenplank met 2 kastjes, 1 pr. werksch. m. 45-46, 1 pr. zw. d. schoenen m. steunz. m. 40, kinderspeelgoedauto, poppen- ledikantje, klein bloementa feltje. Pastoorsstr. 26, Sant poort. TE KOOP: 1 wit zyden aan- neemjurk 90 cm. en 1 p. goede voetbalschoenen m, 43. Tus- senbeeksweg 56. Wil hebben steeds voorradig prima gaadhandel KL. HOUTSTRAAT 41. i Tolef. 18®-®* Haarlem. lc,ei' En thans voor ledereen 4 kinds Mestvorken met steel. Het ls nog nooit Wat Beunder

IJmuider Courant | 1947 | | pagina 4