mt „De Spaarnestad" 1 A.P.KochxenZn. CEBUTO Tonicum De komende volkstelling J.Anepool enige nette jongens en meisjes Fa. J .v. d. SVSeulen is voor de gehele bevolking van belang II kunt medewerken Haarlems financiële toestand is verre van rooskleurig Kort en orgel, piano of vleugel Luidsprekers /p0uu«£sLcvtS WEEGWERKTUIGEN Leef rustig liet scheren SENSIL0N het scheren AFTER SHAVE TONIC Brandstoffenhandel DINSDAG 27 MEI 1947 IJMUIDER COURANT Verkregen gegevens zullen op vrijwel elk gebied worden toegepast Een leger van honderdduizend mannen en vrouwen zal aan het eind van deze en in het begin van de volgende weck in Nederland opereren. Dit corps, overeenkomende met vijf divisies, zal een zeer vreedzame operatie uitvoeren. Wanneer we zeggen, dat de leden ervan voldoende zijn voor een défilé van drie en een half uur in marstempo met rijen van vier, dan is dat alleen om een indruk te geven van wat dit onderdeel der technische uitvoering van de komende volkstelling alleen al aan moeilijkheden heeft veroorzaakt. De volkstelling moet gezien worden als een algemeen belang van het gehele Neder landse volk. De aan ieder lid der bevolking gevraagde individuele gegevens dienen om daarmede een totaal beeld van de bevolking te kunnen samenstellen. Dit vormt de grondslag voor het beleid van de hogere en lagere overheden, een richtsnoer voor de activiteit van het be drijfsleven en een uitgangspunt voor weten schappelijke onderzoekingen op velerlei gebied. Het gaat niet meer om de vaststel ling van het totale aantal der bevolking, doch in de eerste plaats om verzameling van gegevens over de samenstelling dezer bevolking in de meest uitgebreide zin, vol gens tal van afzonderlijke kenmerken. Daarin is de waarde van de telling ge legen. Zij omvat de volkstelling in engere zin, voorts de beroepstelling, dan de ge- zinstelling en tenslotte is er ditmaal aan verbonden een speciale woningtelling. Deze zal zich uitstrekken over alle woningen en andere bewoonde ruimten en de wijze waar op zij worden gebruikt. De bij elk dezer onderdelen te verkrijgen gegevens en vooral de combinatie daarvan in onderling verband zullen toepassing vin den op vrijwel elk gebied. In het bijzonder zullen de gegevens wor den toegespitst op het gebruik in de prac- tijk, die over de leeftijdsopbouw bijvoor beeld voor vragen betreffende de behoefte aan onderwijskrachten, de aanvoer van jeugdige krachten op de arbeidsmarkt, distributie, ouderdomsvoorzieningen en sterftetafels; die van de gezinstelling ten behoeve van berekeningen over ons natio naal inkomen en gezinsinkomen en die van de woningtelling ter fundering van een weloverwogen woningpolitiek en een goed doordacht bouwprogramma. De uitkomsten der telling zullen een kwantitatieve grondslag vormen voor be oordeling der feitelijke situatie en zijn als zodanig onmisbaar, zowel voor het wel vaartsplan van het Centraal Planbureau als een ruimtelijke ordening, welke wordt be hartigd door de Rijksdienst voor het Natio nale Plan en het werk van het Rijksar beidsbureau en evenzeer voor de arbeid van meer locale instanties. Niet minder zal het te verzamelen mate riaal dienstbaar zijn aan het marklanaly- tisch onderzoek van nijverheid en handel en de arbeid van particuliere organisaties en instellingen op sociaal en cultureel ge bied. Het is een onderneming, welke onmis baar is voor de verdere wederopbouw van ons land en volk als grondslag voor een nieuwe ontplooiing van ons volksbestaan onder de door de oorlog zo zeer gewijzigde nationale en internationale verhoudingen en bij onze strijd om een plaats in de wereld huishouding. Deze twaalfde volkstelling wordt gehou den naar de toestand op 31 Mei te midder nacht. 100.000 tellers. Onder algemene leiding van het Centraal Bureau voor de Statistiek berust de uitvoe ring der eigenlijke telling bij de gemeente besturen. De onzekerheid of wel voldoende geschikte arbeidskrachten van de vrije arbeidsmarkt konden worden aangetrokken heeft de regering doen besluiten, dat in eerste instantie zou worden gebruik ge maakt van overheidspersoneel. Om de tel ling zo kort mogelijk te doen duren was een zo groot mogelijk aantal tellers nodig. Men is gekomen tot een teller op honderd Inwoners, dus een tellerscorps van 100.000 mannen en vrouwen. Dit aantal werd vol doende geacht om de telling in een of twee dagen voor het uitreiken en een of twee dagen voor het ophalen der formulieren te volbrengen. Zo zullen straks gemeente-, rijks- en provinciale ambtenaren, onder wij zéll en onderwijzeressen, politièmannen en postbeambten, militairen en vrouwen van de U.V.V. en andere organisaties, stu denten, gepensionneerden en vrijwilligers uit particuliere bedrijven met hun tel- register en formulieren van huis tot huis hun telarbeid verrichten. In een garnizoens plaats gaat een hele compagnie op stap. In een grote gemeente boden zich zelfs twee tachtigjarigen aan. Voor het welslagen der telling is mede werking der bevolking nodig, die de ge gevens nauwkeurig moet verstrekken, waartoe mèn overigens volgens wettelijke bepalingen verplicht is. Voor de voorbereiding zijn of worden alle beschikbare middelen gebruikt. Zo zal tot en met Zaterdag de radio als het ware geïnfiltreerd zijn met de volkstelling. Op 31 Mei tussen kwart voor en kwart over acht zal over beide zenders een gemeen schappelijk invullen der formulieren plaats vinden onder leiding van Koos Koen. Niet voor woningvordering. De verzekering wordt gegeven, dat geen ambtenaar van belasting, woningvordering, inkwartiering, dienstplicht in de papieren zal neuzen. De ingevulde formulieren gaan onmiddellijk door naar het Centraal Bu reau voor de Statistiek. Daar zullen dan rond 15 millioen formulieren met 150 mil- liocn beantwoorde vragen binnenstromen. De verwerking stelt aan het bureau bij-1 zondere eisen. Men zal 300 man ex-tra per soneel nodig hebben. Verder zal gebruik gemaakt worden van mechanische hulp middelen. Deze zijn tijdelijk- gehuurd in de Verenigde Staten. Het zijn ingenieuze appa raten, die met enorme snelheid en zeker heid werken. Zo zal het mogelijk zijn om voor elke gemeente en voor onderdelen van gemeenten ongeveer twee maanden na af loop der telling voorlopige cijfers gereed te hebben over het aantal woningen en andere bewoonde ruimten en de daarin wonende bevolking. In de verdere loop van het jaar zullen dan de uitkomsten der woningtelling grotendeels gereed komen. In 1948 zal de bewerking der volks- en bedrijfstelling in grote lijnen haar beslag krijgen. Ook zul len dan de omstreeks 10.000 beroepen ge classeerd zijn. Door overheidspersoneel en vrijwilligers in te schakelen verkrijgt men een bespa ring van een bedrag dat ongeveer overeen komt met de kosten welke de telling nu zal vorderen. Thans zal de telling 1.750.000.kosten, Het zou twee millioen meer hebben bedra gen als betaalde krachten gebruikt werden, De volkstelling in 1930 heeft een bedrag van 1.250.000.gevergd. Somber beeld van onze aan een vlot verloop der kolendüstri- butie door Uw bonnen 74 en 75 T.A. 7.0 spoedig mogelijk in te leveren. „Door goede servicetevreden klanten" OOK NIEUWE KLANTEN ZIJN WELKOM Brandstoffenhandel FRIESE VARKENMARKT 6—10 (Spaarne by viaduct) - Tel. 14164 en 13904 HAARLEM Een standbeeld voor de Commissie Oud? textielposifie Agenda voor Haarlem DINSDAG 37 MEI Stadsschouwburg: „Als ik wilde", 8 uur. Spaarne: „Kouwe drukte", toeg. alle leeft., 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Rembrandt: „Het spook van de opera", toeg. bov. 14 j„ 2.30 7.00 en 9.15 uur. Palace: „Boemelstuden ten", toeg. bov. 14 j„ 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: „Zoals de ouden zongen", 2.30, 7.00 en 9.15 uur. City: „Mijn vriendin Flicka", toeg. alle leeft. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Frans Hals: „Geeft ons het recht om te leven", 2.30, 7.00 en 9.15 uur. WOENSDAG 28 MEI Stadsschouwburg „Auprès de ma blonde" 8 uur. Gem. Concertgebouw Concert H.O.V. (Beethovencyclus) 8 uur. Bioscopen: Mid- Öag- en avondvoorstellingen Tijdens een vergadering van de Neder landse Bond van Détailhandelaren in tex tiel en mode-artikelen in Almelo heeft drs. Vromans lid van het dagelijks bestuur der vakgroep voor de textielhandel in Ne derland in een lezing een somber beeld gegeven van de textielpositie in Neder land. De export, zo zeide hij, is groter dan officieel wordt bekend gemaakt. De kwa liteit, die op de binnenlandse markt komt, is belangrijk minder dan die van de stof fen, die voor de export bestemd zijn. Plet is met onze textielpositie zo, aldus drs. Vromans, dat we bij iedere stap die we zetten drie stappen terug gaan. Volgens de officiële cijfers van de huidige produc tie zal per mannelijke inwoner in een pe riode van drie jaar één costuum en in een een periode van vier jaar één jas beschik baar zijn; per vrouwelijke inwoner in een periode van drie jaar één japon en één mantel. „Dit zijn weinig optimistische klanken, maar het ware beter, wanneer ons volk van deze harde waarheid op de hoogte werd gebracht", zo zeide drs! Vromans. Koffiesmokkelaars in Olilenzaal gearresteerd In Oldenzaal ontdekten enige politie mannen twee mannen, die bezig waren een partij koffie in een auto te laden. Daar de agenten de zaak niet. vertrouwden arres teerden zij het tweetal. Uit het onderzoek bleek, dat men met een uitgebreide smok- kelaffaire te doen had, waarbij zeven per sonen betrokken waren. Het spoor leidde naar Amsterdam, waar de Oldenzaalse politie nog twee mannen arresteerde. Deze hadden enige maanden geleden koffiecou- pures voor totaal 625 pond verkocht aan de landbouwer A. te Tubbergen. Deze land bouwer vond een Almelose winkelier be reid de koffie te leveren. De partij is in twee gedeelten geleverd. De eerste drie honderd pond werden bij de landbouwer in Tubbergen afgeleverd. De rest van de partij werd door een P.T.T.-ambtenaav met een bestelwagen der posterijen naar Olden zaal gebracht. Toen men de koffie van daar naar Tubbergen wilde vervoeren, kwamen de politiemannen tussenbeide. Bij de landbouwer te Tubbergen werd onder een hoop stroo-afval 180 pond koffie ge vonden. Aangenomen wordt, dat de koffie bestemd was voor clandestiene uitvoer naar Duitsland. De koffie was verhandeld voor ƒ5,50 per pond. Nieuwe bestemming voor de Hollandse Schouwburg? De heer J. P. Senff had aan het ge meentebestuur van Amsterdam verzocht, hem een bioscoopvergunning te verlenen voor de Hollandse Schouwburg aan de Plantage Middenlaan aldaar. Bij besluit van 24 Februari 1947 weigerden B. en W. de vergunning, waarbij zij in overweging namen, dat de wijze van exploitatie ge schiedt in strijd met de openbare zeden. Zij herinnerden er daarbij aan, dat in de Hol landse Schouwburg een naamloos leed is geleden en vrezen, dat bij het geven van voorstellingen de orde verstoord kan wor den. Tegen dit besluit van B. en W. is de heer Senff in beroep gegaan bij Gedeputeerde! Staten van Noordholland, die in een openr bare zitting van Woensdag belanghebben den in de gelegenheid stelden bezwaren mondeling toe te lichten. Mr. E. Rijnholt voerde het woord namens de heer Senff en somde eerst een aantal juridische bezwaren op. Volgens mr, Rijnholt is de wet verkeerd toegepast en de vergunning dient alsnog te worden verleend. Wat de actie van een nieuwe bestemming van de schouwburg betreft, merkte mr. Rijnholt op, dat het comité alle kans gekregen heeft tot een regeling te komen. Daarin is het niet ge slaagd, vermoedelijk, omdat het plan niet leeft in het gehele volk. Spreker deelde mee, dat er reeds vele besloten vergaderin gen en partijen gegeven zijn, waarbij de gemeentelijke overheid toestemming ver leende. De talloze bezoekers hebben er geen bezwaar in gezien de schouwburg te be treden. Dr. E. Spruyt, die het gemeentebestuur van Amsterdam vertegenwoordigde, be sprak uitvoerig artikel 7 van de Bioscoop wet, waarop de weigering van het verzoek gebaseerd is. De voorstellingen zullen ge geven worden in een gebouw, waar het ernstigste leed geleden is. De schouwburg was eigenlijk de executieplaats. Een groot aantal Joden is hier bijeen gebracht en via Westerbork naar Duitsland gedeporteerd. Voor het plan de schouwburg een nieuwe bestemming te geven, bestaat grote belang stelling, njet alleen in Amsterdam, maar ook daar buiten. Gedeputeerde Staten zullen hun belissing later bekend maken. Wekelyks gaan thans 500.000 veldpostbrievcn naar Indïë. De posterijen adviseren het publiek, gebruik te maken van postbladen, welke bij ver zending voorrang genieten. Amsterdamse vrouw en haar echt genoot ter dood veroordeeld Uiterlijk onbewogen hoorde Branca S., de 29-jarige Joodse vrouw, die tijdens de Duitse bezetting ontelbare Joden aan de S.D. uitleverde, Zaterdagmorgen het dood vonnis aan, dat het Amsterdamse Bijzon der Gerechtshof conform de eis over haar uitsprak. Ook haar echtgenoot, de met- Joodse 45-jarige Amsterdamse chauffeur W. J. H.' H., werd conform de eis ter dood veroordeeld. De derde doodstraf, die het Bijzonder Gerechtshof uitsprak, was tegen de 39- jarige Amsterdamse schilder J. A. B., die op het Leidseplein en Rembrandtsplein te Amsterdam afspraken maakte met ille gale werkers en deze dan de S.D. in han den speelde. Verlenging Pinkstervacantie te Haarlem Voor het welslagen van de volkstelling is het nodig, dal een aantal leerkrachten als tellers wordt ingeschakeld. In verband hier mede is te Haarlem de Pinkstervacantie aan de gemeentelijke lagere scholen voor voort gezet gewoon l.o., gewoon l.o. en buiten gewoon l.o. verlengd tot en met 4 Juni, met uitzondering evenwel voor die klassen, waarvan de leerkrachten zijn vrijgesteld van het verrichten van werkzaamheden voor genoemde vokstelling. Deze klassen zullen dus volgens leerplan de lessen her vatten óp 28 Mei (voor het buitengewoon l.o. op 29 Mei). Natuurlijk werd in de afdelingsvergade ringen van de Haarlemse raad, waarin de begroting voor 1947 behandeld werd, breedvoerig over de financiën gesproken. Evenzo in het antwoord van B. en W. Het college onderschrijft de mening dat, ondanks de omstandigheid, dat het voor 1947 geraamde tekort aanzienlijk lager is dan dat voor 1946, de financiële toestand nog verre van rooskleurig is. Ook dit geldt voor vrijwel alle grotere gemeenten en de commissie-Oud is het baken, waarop aller ogen gericht zijn in de strijd tegen de ge weldige moeilijkheden van deze jaren. „Wanneer deze commissie er inderdaad in zou slagen een oplossing voor alle moeilijk heden op dit gebied te vinden, verdient zij een ereplaats in de rij van de staatscom missies der laatste 100 jaar en haar voor zitter het ereburgerschap van vele gemeen ten". Een verdeling van de lasten van dekking der oude rekeningstekorten over 10 jaren zou, menen B. en W., inderdaad te zware lasten leggen op de gewone dienst van 1946 en volgende jaren en om die reden werd in het Ier goedkeuring ingezonden dekkings plan een termijn van 15 jaren aangenomen. De ministers van Binnenlandse Zaken en van Financiën beoordelen dit van geval tot geval, zodat voorlopig dient te worden af gewacht of genoemde Ministers het stand punt van het college delen. De oude tekorten. De vlottende schuld van de gemeente op dit ogenblik is niet een gevolg van gedane kapitaalsuitgaven, maar vrijwel uitsluitend een gevolg van niet gedekte tekorten op de voorlopig vastgestelde rekeningen tot en met 1944 en de nog niet afgesloten reke ningen over 1945 en 1946. De moeilijkheid nu is, dat de kapitaal markt niet bereid is gelden beschikbaar te stellen voor een termijn van 15 jaren tegen een door de Regering voor leningen met een looptijd van 15 jaren vastgesteld rente percentage. Er werden met een bekende bankinstelling besprekingen gevoerd om deze vlottende schuld alsnog te consolide ren. Binnenkort wordt het resultaat daar van verwacht. Ook B. en W. vrezen, dat het in de toe komst moeilijker zal worden in belangrijke mate geld op te nemen op de kapitaal markt. Indien de regering de markt geheel zou vrij laten, is ongetwijfeld een stijging van het rentepercentage te verwachten. Een brandverzekeringsbelasting? De wenselijkheid van invoering van een belasting als bedoeld in art. 277 letter 1 dei- gemeentewet werd door B. en W. reeds overwogen. Het feit, dat in de memorie van antwoord bij de begroting van Binnenland se Zaken door de minister o.a. werd mede gedeeld, dat het vraagstuk, of invoering van een rijksbrandverzekeringsbelasting ten gunste van de gemeenten wenselijk is, in studie is genomen, heeft het college van het doen van voorstellen weerhouden. Van de invoering van een baatbelasting verwachten B. en W. niet veel. Alle riole ringsaansluitingen daaronder te laten vallen is niet te verdedigen. Culturele en sociale belangen. B. en W. meenen, dat de financiële positie der gemeente geen aanleiding zal mogen zijn om culturele en sociale belangen te veronachtzamen, omdat daardoor meer schade kan worden veroorzaakt dan de ogenschijnlijke voordelen van het ogenblik bij het achterwege laten van bepaalde maatregelen. Op sociaal en cultureel gebied heeft ook de gemeente een taak te verrich ten, waaraan zij zich niet zal kunnen en mogen onttrekken. Donker Denemarken. Denemarken, dat vóór de oorlog een der voornaamste Europese exporteurs van vlees en spek was, moet volgens mededeling van de minister van Voedselvoorziening Kris- tensen, deze producten rantsoeneren. In een bespreking met vertegenwoor digers van de Deense arbeiders over de crisis in de voedselvoorziening zeide Kristensen, dat hij een verhoging van het rantsoen donker brood in over weging genomen had. Hierdoor zou tegemoet gekomen worden in het te kort aan aardappelen, dat twee dagen geleden aanleiding gaf tot stakingen op grote schaal en ongeregeldheden. "«N Enkele duizenden drankbestrijder* de Tweede Pinksterdag naar Anna'-15 Hilversum gekomen, om de simtingsdemo bij te wonen van de ..Blauwe week" iv- koren uit Alkmaar. Amsterdam, Bever Zaandam luisterden de meeting op er toespraken gehouden en het ABC-ton Utrecht voerde een toepasselijk Sp'ei Louwen" op. ""kj Door blikseminslag is een grote i„BJl schuur in Hees bij Nijmegen afeeS?6"- paard kwam om het leven, Daar de voorraad rijst.zeer gerine i ln de loop van de volgende maand de dhrfs^ van rijst voor seheepsproviandering en c* restaurants en Oosterlingen worden uit een fabriek te Tilburg, waar door gewezen SS-mannen gewerkt wordtT1? SS-er J. H, uit Leeuwarden ontvlucht Sinds enkele dagen hebben er weer ontploffingen plaats "in het bezette Duitse t&k langs de Limburgse grens. Ditmaal moe;- ciaal de gemeente Belfeld het ontgelden grote schade werd aangericht aan woning*!" nauwelijks hersteld waren van de geleder 'oT logsschade- De burgemeester van Belfeld de Engelse ambassadeur te 's Gravenhage' -!' zocht maatregelen tegen een herhaling Luorderen. Inlevering van boniieu in speciale gevallen In die speciale gevallen, waarin bonkaar, ten bij de distrïbutiedienst moeten worden ingeleverd, blijkt er vaak misverstand i> bestaan over de bonnen, die wel en dienV ingeleverd moeten worden. Het Ccntra-j Distributiekantoor deelt daarom mede da' men in zulke gevallen de volgende bott.' nen niet behoeft in te leveren: van de bonkaarten voor voedingsmidde len de bonnen van de serie, waarvan reeds een of meer bonnen zijn aangewezen; van de tabaks-, versnaperingen-, óf combineerde kaarten de reeds aangeweL bonnen; van de textielkaart. de brandstoffenkaarl en de petroleumkaart de aangewezen boii. nen. Aanslaande moeders kunnen de toeslag- kaartjes behouden. Zij moeten echter de „contrölekaa'rt a.s. moeders" CM 703 jn. leveren. Zogenaamde ziekenkaartjes behoeven niet te worden ingeleverd. Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter NELLY. J. de Mayer J. de Mayer-Waalberg IJmuiden, 26 Mei 1947. Wijk aan Zeeërweg 182. Tijdelijk adres: Antoniuszie- kenhuis Kamer 33. 3 Juni a.s. hopen onze ge liefde Ouders NICOLAAS ROOS en CLARA VROLIJK de dag te herdenken, dat zij voor 121/j jaar in de echt zijn •erbonden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun liefhebbende kinderen Army Nico Maartie Willy Bij ons vertrek naar Etten- Leur alle.vrienden en beken den hartelijk vaarwel, H. v. d. KWAST J. v. d. KWAST J. v d. KWAST - BOELAARD Drïehuizerkerkw. 63, Driehuis Rechtsbijstand Bur. Kraneveld, Zijlweg 21 Echtscheiding, Dagvaardingen, Requesten enz. Kantoor 95, 's av. 78 uur. Adviezen vanaf 1. KEURIG TEHUIS AANGEIÏ. aan twee kostgangers. Inl. Driehuizerkerkweg 61A, Drie huis. Te koop gevraagd: Br. no. 7785. Te koop jonge witte Leghorn Hennen, 3i/2 en 3 maanden oud. Te bevragen. Willebrord- straat 8, IJmuidcn-O. Te koop: KANO MET PED DELS, vlet model, zeer gesch. voor zeilkano. Hofdijklaan 5, Driehuls. GEMEENTELIJKE VISSERIJSCHOOL te IJMUIDEN INSCHRIJVING VAN NIEUWE LEERLINGEN op de werk dagen van 28—31 Mei tussen 11 en 12 uur voor de volgende cursussen ZEEVAART. DAGSCHOOL. Jongens, die gedurende zeven jaren lager onderwijs hebben genoten en tenminste de zesde klas met vrucht hebben door lopen. kunnen in deze klas worden geplaatst. Leerlingen met U.L.O. of H.B.S.-opIeiding kunnen in een hogere klas worden toegelaten. STUURMAN VISSERIJ. KLEINE HANDELSVAART en KUSTSLEEPVAART; MACHINIST en MOTORDRIJVER voor de ZEEVIS VAART. KLEINE HANDELSVAART en BINNEN VAART; RADIO-TELEFONIST (Beperkt-Certificaat) AVONDSCHOOL: SCHEEPS WERKTUIGKUNDIGE TER KOOPVAAR DIJ (V.D.) Leerlingen met U.L.O. of H.B.S.-opleiding of eind diploma Ambachtsschool als Metaalbewerker (draaier-bankwerker, smid, autohersteller, electri- cien) hebben bij plaatsing voorkeur. MOTORDRIJVER KLEINE HANDELSVAART: MATROOS: SCHIEMANNEN (splitsen, knopen enz. van staal draad en touwwerk). Nadere inlichtingen worden verstrekt door de Directeur der schooi Havenkadg 55, IJmuiden. Handel en reparatie. S. BOUMA, SPAARNE 78 Breng ons Uw kolenbonnen en U is verzekerd, dat U.Uw kolen op tijd ontvangt BRANDSTOFFENHANDEL DRIEHUIZERKERKWEG 96 TELEFOON 4582 Ook aan de volgende bestelhuizen kunt U deze afgeven. te Santpoort: MAAS FEITH, HageJingenveg 1. B. ZWANENBURG, Duin- cn Kruidbcrgerweg 58. te IJmuiden: P. v. d. WETERING, Kennemerlaan 170. te Velsen-Noord: G. BOS, Oostcrparallclweg 6. Opslagplaats: HAGELINGERWEG 290 W SWAAP 1)9 Grote Houtstraat 9ü Haarlem Tel. 13728 Gehele Kunstgebitten f 75.- Volledige behandeling In begrepen. Spr uren van de Tandarts dagelijks van 1-2 uur en volgens afspr Avondspr uren: Maandag Woensdag. Vrijdag 5-8 en verzeker U tegen brand, inbraak, storm, overlijden, enz. TUINDERSSTR. 63, IJm.-O. Telcf. 4565 dient u hierbij gaarne van advies. per pot ƒ.1.25 per flacon ƒ.1.50 Kwel Uzelf niet langer. .Maak een eind aan dat pijnlijke „baardschrappen" WriJf vóór bet scheren Uw huid in met sensilon. Al beeft U een baard als staal, hij wordt zacht als dons, zodat U hem iu :n oogwenk pijnloos verwijdert. En na het scheren verfrist en ver zacht U de huid met het desinfecterende aktem suave tonic, dat werkt als koele balsem! Kwalileitsarlikelen van Andrclon, die het scheren tot een lust maken! VACANTIEREIZEN Wekelijks vertrekken on derstaande reizen: s dagen Valkenburg en Zuid Limburg ƒ105.— 1 dagen Valkenburg. Ardennen en Brussel 140.— 5 dagen Zuid Limburg <7.50 5 dagen Friesland 85,— 2 dagen Walcheren 28.50 en vele andere. Alle reizen onder des kundige leiding, goede hotels en maaltijden. VERDER EEN UITGEBREIDE KEUZE AAN DAGUIT- STAPJES Vraagt onze uitgebreide reisgids >f inlichtingen bij de CEBUTO-REISBUREAUX HAARLEM - Groote Hout- str. 124 - tel. 20033 en in lichtingkantoren derN.S. IHET HUWELIJK! vercischt bij bemidde ling: deskundige voor bereiding, mime men- schenkennis en jaren lange ervaring. Dit alles vindt U bij BUREAU „DISCEETIA", de beste cn betrouwbaarste orga nisatie hier te landeNicAVitsen- kade 31, A'dam-C. Spr.u.: 9.30- 12 en M. W. Vr. av. 7-9. Vraagt Hdirect kostcl. inl. in blanco env. [j VISCONSERVEN VAN ZWIETEN, Industriestraat 28—30, IJmuiden. vraagt voor direct Aanmelden dagelijks van 9—5 üur. DE RUYTERSTRAAT 176—178 - TELEFOON 5135-5581 IS HET OUDSTE EN VERTROUWDSTE ADRES Dus brengt hier Uw kolenbonnen I Stap over Uw vermoeidheid Een hand onder Uw hoofd helpt U niet Zuchten en steunen no'g minderBeter o Tonicum BROCADES te nemen! Opwekken versterkend. Het werkt weldadig kalmeeren 0 dien en geeft U Uw energie voor 100 ,'afenI N.V. KONINKLIJKE PHARMACEUT1SCHE FABRIE1®[ v/h B ROCADES-STHEEMAN PHAR-'-

IJmuider Courant | 1947 | | pagina 4