PBNA Stormvogels-leden 1897 29Mei 1947 Fa. J. T. Mathot de JCouing. üw boekhouding S Oudhuizen NEDERLAND Truman pleit voor militaire eenheid op het westelijk halfrond Nederlanders en Indonesiërs vragen gezamenlijk opheffing van boycott Nog één nachtje slapen, en dan...? Zanguitvoering Levasier's Tours Dagreizen Arnhem en Omstr. Luidsprekers Particulier Detective Rubber Tuinslang DE JAGER DE JAGER banketbakkersleerling Een prima Overhemd ELZER'ï Met REDERIJ ZWAAG fabrieksarbeiders, chauffeur-monteur, aankomend plaat- of bankwerker en jongste kantoorbediende U ziet het niet... maar we hebben het wel Broodbelegging? voor koper, lood, zink de ïRuiftet? WOENSDAG 28 MEI 1947 IJMUIDER COURANf Ook Canada genoemd President Truman heeft Dinsdag het Con gres dringend verzocht, het wetsontwerp strekkende tot volledige militaire samen werking met de Latijns-Amerikaanse lan den tot wet te verheffen. Het wetsontwerp voorziet o.m. in de verkoop en standaardi satie van wapens en de opleiding van ma rine- en legerpersoneel. Truman zegt in zijn boodschap tot het Congres, dat de voorge stelde samenwerking ook tot Canada zou kunnen worden uitgestrekt daar samen werking van de V. S. met dat land in aan gelegenheden betreffende de gemeenschap pelijke verdediging momenteel van bijzon der groot belang is. Dit is de eerste keer, dat de president officieel de naam Canada heeft ge noemd in verband met de verdedigings plannen voor het Westelijk halfrond. Canada is geen lid van de Pan-Ameri- kaanse Unie en heeft ook niet het ver drag van Chapultepec ondertekend. „De nauwe samenwerking van de Amerikaanse republieken", aldus pre sident Truman, „waarin hij het verdrag van Chapultepec is voorzien, maakt het hoogst gewenst, de militaire organisa tie, opleiding en uitrusting te standaar diseren, zoals ook door de Inter-Ameri- kaanse defensieraad is aanbevolen. Het is mijn bedoeling, dat alle werkzaam heden in liet kader van dit wetsontwerp in alle opzichten in overeenstemming zijn met het handvest der UNO." Tien jaar gevangenisstraf voor Haarlemse vrouw Het Bijzonder Gerechtshof te Amster dam heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen de 50-jarige Haarlemse vrouw A. M. du P., die in 1943 in de Kamerlingh Onnesstraat te Haarlem een vijftal bfj haar ondergedoken Joden aan de Sicher- heitspolizei te Amsterdam heeft overge leverd. Een der Joden wist te ontsnappen en waarschuwde de illegaliteit, die een bomaanslag in de woning van de vrouw pleegde, waarbij haar echtgenoot om het leven kwam, De vrouw werd veroordeeld tot een ge vangenisstraf van tien jaar en ontzetting uit beide kiesrechten voor het leven. „Verplaatste personen" bedrijf of huishouding in Naar wij vernemen heeft de Nederlandse fegering het plan opgevat, haar steentje bij te dragen aan de oplossing van het Euro pese probleem van de zogenaamde „ver plaatste personen". Er is namelijk een onderzoek door de verschillende arbeids- bureaux ingesteld naar de mogelijkheden om een aantal zowel mannelijke als vrou welijke verplaatste personen in de Neder landse samenleving op te nemen, zodat niet alleen het vraagstuk van de „displaced per sons" maar ook het tekort aan arbeids krachten een weinig verholpen zou kunnen worden. Het merendeel van deze verplaatste per sonen heeft sinds het einde van de oorlog in speciale Duitse kampen een plaats ge vonden. Het Haarlems Gewestelijk Arbeidsbureau deelde ons over deze kwestie mede, dat 50 meisjes uit de Baltische landen als werk neemsters over enige Amsterdamse zieken huizen verdeeld zullen worden en zodra een tweede groep meisjes beschikbaar komt, krijgen ook de Haarlemse inrich tingen een beurt. Voorts worden in de bollenstreek voor bereidende maatregelen getroffen, om vrouwen en mannen uit Polen, Rusland, Joegoslavië en andere landen, die niet naar hun vaderland wensen terug te keren, hier in bedrijf of huishouding onder te brengen. Een zorgvuldige morele selectie waarbij de geestelijkheid wordt ingeschakeld, zal wor den toegepast en wanneer de betrokken •werkkrachten in 5 jaar voldoende geaccli matiseerd zijn, kunnen zij het Nederland schap verkrijgen. In Hillegom en ook elders heeft reeds een lijst gecirculeerd, waarop de „dienst- bodeloze" huisvrouwen hun verlangens over Godsdienst e.d. van de buitenlandse hulp kenbaar kunnen maken. N.V. Albert Heijn bestaat zestig jaar Op Tweede Pinksterdag is het 60-jarig bestaan van Albert Heijn herdacht in een feestelijke bijeenkomst te Amsterdam, v/elke werd bijgewoond door de 250 fi liaalhouders met hun echtgenoten. Ter gelegenheid van dit jubileum is aan de heer G. Heijn. als oudste der beide di recteuren, de onderscheiding van Officier in de Orde van Oranje Nassau verleend. Tevens werd een der oudste filiaalhouders de heer G. P. Dujardin te Heemstede be giftigd met de ere-medaillle in zilver, ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau- De directie schonk het personeel een gratificatie en de Stichting 19401945 1 20.000. Het personeel bood de beide directeuren de heren G. en J. Heijn. zoons van de stichter van het bedrijf, hun door Jan Sluyters vervaardigd portret aan. Politieagent heelde sigaretten De Haarlemse arrondissementsrechtbank veroordeelde de politieagent M. van den D., wiens collega G. v. E. in April van de gelegenheid gebruik maakte om uit een geparkeerde doktersauto in de Grote Houtstraat sigaretten te ontvreemden en de buit daarna met verdachte v. d. D. deel de, conform de eis tot 1 maand gevange nisstraf wegens heling. Kind op het nippertje gered Een 2-jarig jongetje raakte Zondagmid dag in de Delft te Haarlem. Hoewel het kind al onder de oppervlakte verdwenen was. wist de 22-jarige Th. B. de kleine door direct te duiken, te redden. De om standigheid, dat de Delft op de plaats van het ongeluk zeer diep is, maakte het de resolute redder niet gemakkelijker. Huldiging jhr. dr. 3. C. Mollerus Vooruitlopend op de officiële feestdag is Jhr, Dr. J C. Mollerus, die 25 Jaar secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Haarlem is, J.l. Zaterdag reeds door het per soneel gehuldigd. De Jubilaris bood het perso neel in de grote zaal van de Kamer een maal tijd aan. waarna het personeel zorgde voor een cabaretprogramma. Men was bijeen van 's mid dags 5 30 -uur tot 's morgens 5.30 uur. Aan de Jubilaris werd een antiek Perzisch kussen aan geboden. mevrouw Mollerus werd gehuldigd met bloemen en het zoontje werd verrast met gen tram als speelgoed. I Het wetsontwerp vermeldt nader, dat landen aan wie de V. S. hetzij wapens ver- kopen of schenken, deze niet aan andere landen mogen doorzenden. Voorts wordt een veelomvattend program voorgesteld voor de oprichting van opleidingscentra voor studenten uit Zuid-Amerika. Tenslotte verklaart Truman, dat het plan is opgevat Staking in de haven van Rotterdam Tweede Pinksterdag is onder de arbei ders op een tweetal schepen in de haven van Rotterdam een staking uitgebroken, wel zioh Dinsdagmorgen heeft uitgebreid tot een groot deel van de losse arbeidefs. Het conflict schijnt ontstaan te zijn docxr het aanwijzen van arbeiders voor werk op Tweede Pinksterdag op twee Ameri kaanse boten. De Nederlandse lening in de V.S. De obligaties der Nederlandse lening van 20 millioen dollar zouden Dinsdag in de V.S. aan het publiek worden aangeboden tegen een koers van 99 pet. plus opgelopen rente. Naar ANP-Aneta nog verneemt, zijn reeds inschrijvingen op deze lening ontvangen tot een totaal-bedrag van 16 a 17 millioen dollar. SCHEEPVAART K. N. S. M. Dundee. 25 Mei te Rotterdam, Omen, 26 Mei te Amsterdam. Caribia, 25 Mei v. Amsterdam naar Odense. Iris, 25 Mei van Am sterdam naar Kopenhagen. Stal, 26 Mei van Alexandrië naar Jaffa. Theseus, 25 Mei van Gi braltar naar Valencia. Ary Scheffer, 26 Mei van Antwerpen naar Oporto. Oksywi, 26 Mei Oues- sant gepasseerd. Ardennes, 25 Mei te Antwerpen. Roelf. 25 Mei te Lissabon. Juno, 26 Mei te Ant werpen. Hercules. 26 Mei te Famagusta. K. H. L. Westland. op uitreis. 26 Mei van Santos naar Montevideo. Delftland, 26 Mei te San Francisco. OCEAAN. Euryades. 21 Mei van Aden naar Ned. Indië. Neleus, 24 Mei van Amsterdam naar Ned. Indië. Polyphemus, 21 Mei van Suez naar Holland. WEST AFRTKA LIJN. Amstel'kerk. 24 Mei te Doel. Nlgerstroom. 26 Mei te Bordeaux. HOLL. AFRIKA LIJN. Oranjefontein, 27 Mei van Kaapstad naar Port Elizabeth. Bosfontein. 25 Mei te Antwerpen. Hemony, 25 Mei te Antwer pen. Tri land, 27 Mei van Port Elizabeth naar Kaapstad. MIJ. NEDERLAND. Manoeran, 23 Mei te Calcutta. Bengkalis, 21 Mei van Marmagoa naar Madras. Poelau Laut, 26 Mei van Suez naar Ned. Indië. Ophir was op 26 Mei op 44 gr. 44 min. N. en 8 gr. West. Maetsuycker, passeerde 26 Mei Kaap Guardafui. K. P. M. Maetsuycker, 26 Mei Kaap Guar dafui gepasseerd. GROTE VAART. Aalsum, LondenPerz. Golf, 25 Mei te Genua. Alchiba, 26 Mei van Baires Montevideo. Alcor, van Rio Grande do Sul, 26 Mei te Porto Alegre. Aldatoi, 24 Mei van Rotterdam te Antwerpen. Aldebaran, R'dam— Hampton Roads pass. 25 Mei Scilly. Algentb, Baires naar Antwerpen, pass, 24 Mei Madeira. Athena, 24 Mei van Rotterdam te Santos. Amers- kerk, 26 Mei van Sydney te Townsville. Amstel veen, 26 Mei van Casablanca te Rotterdam. An- dijk, 26 Mei van Rotterdam naar Havana. Anth. Leeuwenhoek, 25 Mei van Abadan naar Rotter* dam. Bengkalis, Marmagoa—Rotterdam, 26 Mei te Madras. Beira en Unitas, 25 Mei te Colombo. Bonaire, 24 Mei van Calcutta naar R'dam. Cot- tica, Paramaribo—A'dam, 24 Mel van St. Mi chael's. Danae, MaltaAntwerpen, 24 Mei te Gi braltar. Egmond, 27 Mei van Montevideo le Rot terdam. Farmsum, 25 Mei van Antwerpen te Rot terdam. Grootekerk, R'dam—Australië, 25 Mei v. Karachi. Indrapoera, R'dam—Batavia, 25 Mei 19 uur van Sabang. Java. Batavia—Suez, 26 Mei op 24' 32 N. 36' 09" O. Kotabaroe, pass. 24 Mei 18 uur Dungeness, 25 Mei om 15 uur Ouessant. Kota Gede, Batavia—Rotterdam, 25 Mei op 2' 57" Z. en 77' 18" O. Leeghweter, Perz. Golf—R'dam, 26 M. fe Marseille.. Maetsuycker, BataviaA'dam, 25 Mei op 7' 24" N. 55' 42" O. Poelau Laut, Am sterdam—Batavia, 25 Mei te Port Said, Prins Alexander, 26 Mei van R'dam naar Montreal. Salawati 24 Mei van Rangoon te Calcutta. Siba- jak, R'damBatavia, pass. 26 Mei om 10 uur Kaap Bon. Sloterdijk, Batavia—R'dam, pass. 24 Mei 13 uur Gibraltar. Socrates, 24 Mei van Callao naar Valparaiso. Sweelinck, Galveston—R'dam, 25 Mei te Londen. Taboelan en 3 andere KPM'ers, 26 Mei 2' 56" Z. en 92' 09" O. Taliwang en Tarempa, R'damBatavia, 26 Mei 3' 24" Z. 92' 33" O. Ter- nate, 24 Mei van Trinidad naar Zuid-Afrika, Thëseus, 25 Mei van R'dam te Gibraltar. Tji- menteng, 25 Mei om 10 uur van Antwerpen R'dam. Volendam, R'damBatavia, 25 Mei om 18.15 van Suez. Zaan, 24 Mei van R'dam Koeping. Zeeman, 24 Mei van Lorenzo Marquez naar Lobito. Zonnewijk, 24 Mei van Bombay n. Karachi. Antony Leeuwenhoek, 25 Mei van Bah rein naar Karachi. Arkeldijk, 23 Mei van New Orleans te Mobile, 26 Mei te Havana verw. Aver- dijk, 24 Mei van Galveston te New Orleans. Cottica, 25 Mei van Ponta del Gada naar Ply mouth. Delft, 25 Mei van Cristobal naar Carta gena. Dordrecht, 26 Mei van Baytown naar Ba ton Rouge. Eemdijk, 24 Mei van Baltimore te Newport News. Gaasterkerk, 25 Mei v. Adelaide naar Fremantle. Ittersum, Rotterdam—Savona, passeerde 25 Mei Finisterre. Japara, wordt 27 Mei van New Orleans te New York verwacht. Johan van Oldenbarnevelt, AmsterdamBatavia, pass. 23 Mei Kaap Guarda Fui. Kota Agoeng, 26 Mei van Rotterdam te Batavia. Kota Baroe, Rotter dam—Batavia, pass, 26 Mei Finisterre. Madoera, 24 Mei van Calcutta te Rangoon. Mijdrecht, Rot terdam—Port Arthur, pass. 23 Mei Fayal. Nico- Iaas Witsen, AmsterdamZd Amerika, 24 Mei op 300 mijl Zuid van Ouessant. Papendrecht, 25 Mei van Bahrein naar Abadan, Rondo, 25 Mei van Batavia naar Madras, Saroena, 25 Mei van Plad- joe naar Miri. Westerdam, 26 Mei van Rotter dam te New York. Zeeland (SSM), 24 Mei van Rotterdam te Danzlg. Andijk, 26 Mei van Rotter dam te Antwerpen. Delfshaven, 25 Mei van Ant werpen te Victoria (Braz.). Delftdijk, Vancou ver—Rotterdam, 25 Mei te San Francisco. Dui- vendij'k, 26 Mei van Everett te Chemainus. Katwijk, 26 Mei van Amsterdam naar Stockholm. Kelbergen. Saffi—Amsterdam, pass. 26 Mei Fi nisterre. Noordwijk, 25 Mei van Paramaribo n. Trinidad. Parkhaven, vertrekt verm. 28 Mei van Santos naar Montevideo en Buenos Aires. Prins Alexander, RotterdamMontreal, 26 Mei te Ant werpen. Samarina, 25 Mel van Martinique naar Dieppe. Talisse, BataviaAmsterdam, 26 Mei op N. en 74' 47" O. Tiba, Montevideo—Rotter dampass. 24 Mei St. Vincent. KLEINE VAART. Aldebaran, van Rotter dam te Huil. Biervliet, 24 Mei van Delfzijl naar Greenwich. Bornrif, Delfzijl—Dublin, pass. 24 Mei Prawlepoint. De Ruyter 7, pass, 24 Mei Bruns- buttel. Duiveland, 24 Mei van Londen op de Tyne. Elisabeth. 24 Mei van Odense te Aalborg. Im port, 27 Mei v. Helsinki te Antwerpen. Konings haven. 25 Mei van Helsinki te Abo. Leuvehaven, 24 Mei van Antwerpen naar Gothenburg. Liber ty, 26 Mei van de Tyne te Gravesend. Mercu- rius, 24 Mei van Middlesbro te Londen. Noord Stad, Teignmouth—Helsinki, pass. 24 Mei Beachy Head. Oise, 25 Mei van Rouen naar Parijs. Piet Hein, 26 Mei van Falmouth te Londen. Sambre, 26 Mei van Parijs te Antwerpen. Trompenburgh, 24 Mei van La Palice naar Rotterdam. Tyro, Antwerpen—Dublin, pass. 25 Mei Dungeness. Umajo, 24 Mei van Blyth te Londen. Veenen- burgh, 26 Mei van Rotterdam te Middlesbro. Vliestroom, 25 Mei van Amsterdam te Leith. Vickenburgh, 25 Mei van Bordeaux naar Casa blanca. Birmingham, 24 Mel van Harlingen naar Goole. Haskerland, 25 Mei van Blyth op de Thames. Heerengracht, 27 Mei van Lysekil te Hellevoetsluis. Nato, 25 Mei van Leixoes naar Rotterdam. Njord, Rotterdam—Solvedborg. pass. 24 Mei Brunsbuttel. Rose Marie. 25 Mei van Ant werpen te Gothenburg. Alberto, 24 Mei van Ant werpen te Lissabon. Seaham, 26 Mei van Rot terdam te Leith. Bosbrandje op Westerveld Op de terreinen van Westerveld ont stond Dinsdagmiddag een bosbrand, die echter door personeel der begraafplaats kon worden gedoofd. De brandweer was nog uitgerukt, maar behoefde niet op te treden. CONCERT IN HET BURGEMEESTER RIJKENSPARK. De muziekvereniging Wilhelmina, directeur de heer J. Groot, geeft behoudens goedkeuring van burgemeester en wethouders a.s. Zaterdagavond een concert in het Burgemeester Rijkenspark. OFFICIëLE PUBLICATIE DISTRIBUTIEDIENST VELSEN NIEUWE AANVRAAG RIJWIELBANDEN. Gedurende de maand Mei kan uitsluitend door of ten behoeve van de in het desbetreffende officiële persbericht genoemde categorie van personen een aanvraag voor één toerbultenband per persoon worden ingediend. Bij collectieve aanvragen (door bedrijven met tien of meer arbeiders) dient de aanvraag ver gezeld te gaan van een naamlijst in tweevoud, vermeldende de namen, adressen en T. D. num mers van de desbetreffende personen. Bij de indiening moeten de T. D. worden over gelegd. Bij persoonlijke aanvragen behoort zo wel bij de aanvraag als bij de indiening de T. D. overgelegd te worden. Bij verzuim hiervan wordt het formulier ter zijde gelegd. Aanvragen en inleveren van 912 uur. Te IJmuiden-Oost: Maandag, Woensdag, Vrij dag, Zaterdag. Te Velsen-Noord: Dinsdag. Te Santpoort: Donderdag. De aanvragen moeten ten spoedigste, doch uiterlijk 31 Mei worden ingediend. In een te Batavia verschenen officieel communiqué wordt medegedeeld, dat de Nederlands-Indische regeering en de regering van de Indonesische republiek een gemeenschappelijk verzoek aan de Australische regering hebben gericht om haar invloed aan te wenden ten einde de boycott op Nederlandse sche pen onmiddellijk op te heffen. Het communiqué voegt hieraan toe: „Dit gemeenschappelijk verzoek vestigt de aan dacht op het feit, dat de onmiddellijke op heffing van de boycott in het belang is van de gehele Indonesische bevolking, omdat de in Australische havens opgeslagen Ne derlandse goederen ook gebruikt zullen Vlaardingse smalfilmplannen In Vlaardingen hebben een aantal smalfilmlief hebbers zich aaneengesloten tot een filmclub. Deze stelt zich ten doel documentaires te ver vaardigen, ook met geluid, die in filmisch opzicht aan bepaalde eisen moeten voldoen. Bij wel slagen hoopt men de films ook in bioscopen, die over een 16 m.m. smalfilmprojectieapparaat be schikken, te kunnen laten draaien. Reeds is men begonnen met voorbereidingen te treffen voor de eerste film van circa 1000 meter lengte over Vlaardingen. worden ten behoeve van de republiek. Be treffende het republikeinse aandeel in deze goederen zal nader onderhandeld worden. Er bestaat alle hoop, dat dit verzoek dóór de Australische regering zal ingewilligd worden." Het betreft hier een aantal goe deren ter waarde van 40.000.000 gulden. Wat mag de vacantie 1947 kosten? Na het succes, dat het prijzenboekje 1947 heeft gehad, meent het Directoraat- Generaal van de Prijzen er goed aan te doen, een speciaal foldertje te laten ver schijnen, waarin de vacantieganger alles kan vinden omtrent prijzen in hotels, cafés en pensions. Het foldertje is reeds ver krijgbaar bij de inlichtingenbureaux van de Spoorwegen, de ANWB- en KNAC-kan- toren en de bureaux van de verschillende VW's en reisverenigingen. Laurens Coster-tochten Zaterdag 31 Mei en Zondag 1 Juni organiseert de wandelsportvereniging ,,St. Bonifacius" de Laurens Coster-tochten over afstanden van 25 en 40 kilometer. Inlichtingen over deze tochten zijn te verkrij gen bij de heer W. Braam, Indischestraat 69. Haarlem. Conform de eis werd Dinsdagmiddag de Haarlemse politieagent G. v. E. tot l jaar ge vangenisstraf veroordeeld omdat hij in April een geparkeerde doktersauto een aantal sigaretten ontvreemdde. De réunie van oud-gevangenen ..Oranjehótel" in Scheveningen zal dit i Zaterdag 6 September In de Haagse dr <5 gehouden worden. a,erentm1 De geluidsfilm als onderwijsmiddel i dagen door een Franse instelling in d gedemonstreerd. De demonstratie Wpr!f H':iï auspiciën van „De Nederlandse OnderJ-■°Bls gegeven. "75$%" De ll-jarige H. v. d. H. kwam on a van de Loosdrechtsestraat en de Soak* v straat in Den Haag met zijn fieis on. tankauto. Hij was op slag dopd. Qer 1 NabU het vliegveld Ypenburg motorrijder uit Rotterdam, doordat km 1 grote snelheid reed, in botsing met een 1 qndere kant komende auto. De mnfnrwJ311 il 59-jarige P J. P. uit Rotterdam W gewond. Hij overleed Zaterdagavond iZW3ir ziekenhuis. De duo-passagier krees 5!a beenbreuken. m" es De Staatscourant van 22 Mei bevat eer, ling van lonen en andere arbeidsvoor®, voor de akker- en weidebouw en de veeh In de provincie Noordholland. OMGEVRS HAARLEM EN Op de avond wilde M. K.—K. bij de tramhalte d auto gegrepen. Hoewel de oh Jt geen schuld treft, is tegen hem toch nmT verbaal opgemaakt, daar hij geen opwil bewijs kon tonen. Heden behaagde liet de Here in Zijn eeuwige Heer lijkheid tot Zich te nemen na een geduldig gedragen lijden onze innig geliefde Vrouw en Moeder ANNEKE VAN DER MEULEN Echtgenote van Jelle Johannes Cornells Schuurhuis in de ouderdom van 55 jaar J. J. C. Schuurhuis H. Schuurhuis en Verloofde. IJmuiden-O., 27 Mei 1947 Kortenaerstraat 31, De teraardebestelling zal plaats vinden Vrijdag a.s. n.m. 2.30 uur op de be graafplaats „de Biezen". Vertrek sterfhuis 1.45 uur. Zo velen hebben mij, bij thuis, komst, een blijde verrassing bereid, dat ik onmogelijk in staat ben hen op korte ter mijn persoonlijk te bedanken. Ik doe het daarom op deze wijze. Ik hen allen zeer er kentelijk. De bewezen harte lijkheid zal ik nimmer ver geten. J. G. KOLKMAN IJmuiden, 27 Mei 1947. Hiermede betuigt ondergete kende zijn oprechte dank aan familie en bekenden voor de blijken van belangstelling on dervonden bij het overlijden van zijn Vader. Batavia. M. ZIJL. W. v. Haselen Arts. Napierstraat 4: Spreekuur ver vroegd van 8.30—9.30 uur. Leeuweriklaan spreekuur on gewijzigd. is de van het Nederl. Herv. Kinderkoor „DE GOEDE HERDER" te IJmuiden-Oost, Dir. Joop Huizinga. Zij brengen U Uw eigen jeugdliedjes in een vriendelijk programma. Gaat U eens heen, met Uw kind, misschien wil Uw kind ook graag zelf in dit kinderkoor meezingen; het is hartelijk welkom! Kaarten ook nog aan de zaal verkrijgbaar. Toegangsprijs 0.60. De uitvoering wordt gegeven in PATRONAATS GEBOUW te IJmuiden-Oost. HET BESTUUR Zij, die geen uitnodiging hebben ontvangen voor de feestavond van de IJ.V.V. Stormvogels op 5 Jund a s. kunnen deze alsnog afhalen op: Donderdag 29 Mei des avonds te 7.30 uur Wijk aan Zeeërweg 106 IJmuiden (dus niet in Café Royal). Contributiekaart meebrengen. Zonder deze worden geen uitnodigin gen afgegeven. DE FEESTCOMMISSIE ZONDAG 1 JUNI a.s. Vraagt inlichtingen. NEPTUNüSSTRAAT 33 rood IJmuiden, wordt door vakkundig verzorgd Accountantskantoor LEEUWERIKLAAN 30 IJmuiden-Oost, Leraar M.O. Boekhouden. Verloren le Pinksterdag KIN- DERWAGENZEILTJE, gaan de van IJm.-O. naar Santpoort Gelieve terug te bezorgen K. de Wit, Tuindersstr. 121, IJmuiden-O. Onder leiding van 6 inspecteurs van politie, m. m. v. detective-officieren van Scotland-Yard, Paiijse „Surêté", Belgische es Algerijnse staatspolitie en een oud-directeur /an een politie-school geven wij een schriftelijke opleiding voor particulier detective. Kies deze interessante werkkring als Uw beroep, of verdien na deze opleiding in Uw vrije tijd f. 2,60 per uur alB particulier-detective, warenhuis-rechercheur of agent van informatie bureau. Plaatsingsbureaux in ParijB, Antwerpen en Rotterdam. Gratis geïllustreerd prospectus tegen inzending van deze advertentie. INTERNATIONAL DETECTIVE SCHOOL RotterdamLusthofstraat 0 Wegens herdenking van het 50-jarig bestaan is de zaak Donder, dag 29 Mei de gehele dag gesloten. Receptie van 3—5 uur Gr. Houtstraat 39. GROTE HOUTSTRAAT 39, HAARLEM Voor prima Even naar Bloemgieters Tuingieters TROMPSTRAAT 66. Tel. 5557 P. C. DE GEUS (oud-belast.ambt te IJmuiden) en Mr. 3. W. KAL Belastingconsulenten Brederoodseweg 55 Santpoort Station Spreekuur v. 19-20 uur GEVONDEN Zond.av. in trein van Velsen-IJm. actetas. Te gen adv. kosten terug te be komen de Gelder, K. Wilhelm straat 14, IJmuiden. Verloren: BROCHE CAMEE. Tegen bel. ter. te bez. Jac. v. Heemskerkstraat 30, IJmuiden Verloren: gouden DAMES- POLSHORLOGE met leren bandje. Terug te bezorgen te gen beloning de Wetstr. 8, IJmuiden. RUILEN: nw. b. banden 28x2 voor 28 x 13/4. v. Wasse- naerstraat 45, IJm.-O. TE KOOP: zwarte z. dames mantel m. 42, 1 pr. d. sch. m. 381/2-39. v. Wassenaerstr. 30, IJmuiden-Ö. Te koop aangeb. 1 pr. nw. SPORTSCHOENEN m. 37. Zeeweg 317, IJmuiden-O. Te koop: pr. TRANSPORT- ACHTERWIEL, compleet met binnenb. Tuindershofje 1, IJmuiden-O. Kleine 1 pers, KANO te koop of te ruilen voor grotere. Ce derstraat 20. GEVRAAGD NETTE WINKELJUFFROUW of LEERLING HOFER'S LEVENSMIDDELENBEDRIJF, De Lumeijstraat 1416, IJmuiden-Oost. Aanmelden '6 avonds na 8 uur. Handelskantoor vraagt voor administratieve werkzaam heden pientere JONGSTE BEDIENDE mnl. of vr. Brieven onder No. 7787 Bureau van dit blad. GEVRAAGD N. J. RIJPER, Velserduinweg 161. PENNER'S BRANDSTOFFENHANDEL PRES. STEYNSTRAAT 15. IJMUIDEN IS WEDER HEROPEND Levert tijdig Uw kolenbonnen bij ons in. maken wij voor U van Uw coupon stof. HERENMODEHUIS KENNEMERLAAN 121 Weet U dat wij nog steeds goede prijzen betalen voor Uw OUDE HUISHOUD- of INDUSTRIENAAIMACHINE? Merk of defect geen bezwaar. Firma M. C. Hoole RIJKSSTRAATWEG 250, HAARLEM-N., TELEFOON 22787 Telefoon of briefkaart en.... wij komen. N.V. 's-Gravenhaagse Begrafenis onderneming ..Simplicitas' W. J. INNEMEE ZONEN Fil. HAARLEM Kinderhuisvest 29-33 (v.h. R. Smink) Telefoon 1.0.4.4.1 BEGRAFENIS CREMATIE Inschrijving in het „ARCHIEF" waarborgt regeling volgens beschreven wensen HANDELSKANTOOR vraagt KANTOORBEDIENDE of AANKOMENDE BEDIENDE Goed kunnende typen en rekenen. Prettige werkkring en zeer behoorlijk salaris. Brieven IJ 360 Bureau van dit blad. Gevraagd in brood- en banketbakkerij EEN BEKWAAM BAKKERSBEDIENDE genegen te venten, en EEN NETTE EERLIJKE JONGEN -± 16 jaar. I. RIJPER, Hagelingerweg 39, Santpoort Siudeec techniek thuis J Bouwkunde, Werktuig bouwkunde, Waterbouw kunde, Electrofechniek, Chemische Techniek, Zuiveltechniek, Nederl. Handelscorrespondentie, Boekhouden, Radio. ARNHEM Het Nederlandsche Téchnlcum Directie: E. J Rotshulzen en f. V/lnd I Vraag gratis prospectus. D-A-14 Moderne Salonbooidiensten Amsterdam Tel. 42294 De Ruljlerkade, Steiger 2 Dagelijks: VOLENDAM en MARKEN Vanaf metde grote dubbeldek salonboot,.Gelderland 15 Mei: Vertrek 10 uur. Retour f 1.67. Kind. ret.f 0.92. Vanaf AMSTERDAM-HARDERWIJK Retour 11.50, 24 Mei: enkele reis f 1. Dagelijks om 8 en 10 uur. Zaterdags 8 uur en 14 30 uur. Vanaf LOOSDRECHT. Retour f 1.50, enk. reis 11.-. 25 MeiAfv. 1 0.1 5 u. dagel., behalve Vrijd. en Zaterd. Vanaf AMSTERDAM-URK. Iedere Vrijdag afv. 9uur, 23 Mei: terug in A'dam 1 9 u. Ret. f 2.25, enk. reis f 1.50 Vanaf VIER-MEREN-TOCHT. Retour f 1.50. enkele 25 Mei: reisf. 1 ,met de nieuwe salonb. „Kaag (500 peis.) Dagel. om 10u.vandeSloterk.b/dZellbr. Kinderen 4-12 jaar half tarief. Vraagt gratis dienstregeling. Salonboten te huur van 200 1200 personen. N.V. Ijsfabriek en Koelhuis IJSVRIES vraagt Sollicitaties aan het kantoor, Kanaalstraat 20, IJmuiden. PRACHTIGE SLAAPKAMERS in blank eiken en mahonie. HUISKAMERAMEUBLEMENTEN in Old Finished en eiken. MATRASSEN - GORDIJNSTOFFEN ROEDEN - RAIL ETC. MIEGEN en KINDERLEDIKANTJES etc. Doordat wij tegenwoordig zo klein behuisd zijn, kun nen wij al deze artikelen niet etaleren, doch komt U maar eens bij ons, want als van ouds geldt nog steeds Ook voor Woninginrichting naar TROMPSTRAAT TELEFOON 535! Huismoeders, allen naar de NAPIERDWARSSTRAAT HARING EN GEROOKTE VIS Elke middag vanaf 2 uur. ,r^_, ,vn Aanbevelend J. H. HOGEL - IJmuiden-Oost - Tel. MM Betaalt Trompstraat 55 flink

IJmuider Courant | 1947 | | pagina 4