MeuM tzid&wtsleUiuty J. DE BRUIN Net meisje gevr. enige nette jongens en meisjes Belangrijk nieuws! V „ECLIPSE"// Ab de Jong Zestig fabrieken der I. G. Farben zijn weer aan het werk Stijgende opbrengst der meeste belastingen Engelse ponden en Hollandse klare B0UCKAERT Luidsprekers Woning Inrichting jongste bediende (mr DINSDAG 3 JUNI 1947 IJMUIDER COURANT Amerikaanse uiteenzeUing over de Duitse industrie Amerikaanse autoriteiten in Frankfort Ih ebben verklaard, dat de omvangrijke I. G. Farben industrie sledhts 25 percent van zijn hoogste oorlogsproductie-capaciteit zou be reiken. Dit moet worden toegeschreven aan het feit dat het concern oorlogsschade heeft geleden en aan het anti-kartel programma dat momenteel door het Amerikaanse mili taire bestuur wordt uitgevoerd. Deze verklaring werd gegeven naar aan leiding van berichten uit New York die zeiden dat de I. G. Farben tot op 13 per cent zijn oude capaciteit benaderde. Van de I. G. Farben fabrieken in de Amerikaanse zone werden er 72 door oor logsgeweld getroffen. Hiervan werden 38 fabrieken voor 50 percent vernietigd en 18 voor de productie geheel ongeschikt ge maakt, aldus deelt James Chance, chef van het financieel bureau van de economische dienst mede. Op het ogenblik hebben de Amerikanen ongeveer 260 fabrieken van het Farben concern onder hun toezicht. 60 hiervan werken weer, thans onder toezicht van het militaire bestuur. Alle employés zijn van nazi-smetten gezuiverd, zo zeide Chance verder. Men ziet er op toe dat geen clandestiene pogingen worden aangewend de vroegere Farben-industrie in haar oude vorm te doen herrijzen. In een gesprek met United Press zeide een vertegenwoordiger van het militaire bestuur dat indien men de Duitse industrie niet op enige wijze aanmoedigde het natio nale economische leven nooit het peil zou bereiken waarop de Duitsers zichzelf zou den kunnen voeden. Amerika's bijdragen hiertoe zijn de zes tig fabrieken welke momenteel in de Ame rikaanse zóne werken, zo zeide Chance. De overige 200 fabrieken in de zóne zullen geheel onteigend worden en opnieuw worden verkocht als onroerende goederen. De zestig onder Amerikaans trustee-ship werkende fabrieken fabriceren gewoon hun eigen producten tenzij deze een mogelijk heid voor oorlogsindustrie zouden kunnen bieden. Het is deze groep die in 1947 op 25 per cent van de vroegere top-capaciteit zal werken, aldus Chance. Na de herstelbeta lingen aan de vier bezettende landen zal de gehele Duitse I. G. Farben tenslotte op 38 percent van zijn oorlogstop-capaciteit werken, hetgeen overeenkomt met 75 per cent van de capaciteit in 1938. De pro ductie zal echter gebaseerd worden op de afzonderlijke fabrieken en niet zoals voor heen bij het Farben kartel het geval was op het gehele concern. Chance zeide dat het Farben-concern met inbegrip van zijn bezittingen in andere lan den en in Amerika en Groot Brïttannië, zo snel mogelijk zal worden geliquideerd. Alle voormalige leiders van het concern zijn van verdere medewerking uitgesloten en 24 van de hoogste leiders zullen terechtstaan voor een Amerikaanse rechtbank inzake oor logsmisdaden. Elke fabriek welke in bedrijf is wordt nauwkeurig gecontroleerd teneinde er voor te waken dat de onafhankelijkheid van de fabriek blijft gehandhaafd. De fabrieken welke in bedrijf zijn. werken mede aan het vestigen van een dollar-crediet en het ver schaffen van arbeid aan industrieën welke niet gebonden zijn aan beperkende bepa lingen inzake de productie van oorlogs materiaal. „De producten van de Duitse industrie zo zeide Chance, „zijn voor de reconstruc tie van continentaal Europa onontbeerlijk. Zo was in 1936 Duitsland de grootste ex porteur naar en importeur uit Oostenrijk, Bulgarije, Tsjedho-Slowakije, Griekenland, Hongarije, Italië, Roemenië, Zwitserland, Turkije en Joego-Slavië". Chance vervolgde: „vrijwel de gehele fabricerende industrie van continentaal Europa was afhankelijk van Duitse machi nes en uitrustingen. Het feit dat Duitsland momenteel zelfs geen onderdelen kan leve ren belemmert de economische reconstruc tie in geheel verschillende landen." Tram- en busstaking in België De duizenden Brusselaars, die van tram of autobus gebruik plegen te maken om zich naar het werk te begeven, zagen zich gisteren gedwongen het zonder te doen. Het personeel van het tram- en autobus- personeel in Brussel en in andere grote plaatsen in België heeft namelijk het werk gedurende 24 uur neergelegd, omdat de regering te weinig aandacht zou schenken aan zijn grieven. Het pei-soneel eist aan passing der lonen en der sociale voorwaar den aan die van het spoorweg- of staats- personeel. Indien het personeel voor het einde van de volgende week geen voldoening krijgt, zal de staking in alle provincies worden •ioor-rezet. DE BEVOLKING VAN NEDERLAND DE VOLKSTELLINGEN VAN 1830-1930 Toen een Marineman uit Velsen na zes lange jaren oorlog bij de zijnen terugkeer de, was hij twintig Engelse ponden rijk. De ponden waren geld waard hij wist het maar al te goed en na een gesprek over deze interessante materie met een kennis werd er een idee geboren, dat zeker nog meer geld zou kunnen opbrengen. Rond de jaarwisseling 1945'46 toog een van het gevormde pondenclubje naar Schiedam, met de brandende gelden in zijn portefeuille. Een producent van geestrijke dranken liet zich een schoon verhaal ver tellen, dat liet uitkomen, hoe de bezoeker schepen in IJmuiden proviandeerde en hoe hij thans voor de verdiende gelden een nieuwe voorraad ging opdoen. Zeer oude jenever kwam op de proppen en zielsge lukkig keerde de bemiddelaar in Velsen terug, echter niet om de dorstige zeelie den van het Hollandse nat te voorzien, maar om een lucratief handeltje in „zeer oude" op te zetten. Meermalen werd de reis naar Schiedam aanvaard, waar de drankstokers op het ge zicht van de buitenlandse valuta bogen als knipmessen en flinke partijtjes klare af schoven. Relaties op de Diamantbeurs in Amsterdam zorgden zo nodig voor nieuwe en zeer zwarte Engelse ponden, waarmee de handel op bloeiende wijze werd voort gezet. Dit ging goed, zolang het goed ging, maar te langen leste viel het .wakend oog van de overheid op de stromen jenever, die rond Velsen s"poelden. Het lied eindigde in de Haarlemse rechtszaal, waar een viertal bedremmelde mannen het verwijt van de Politierechter moest aanhoren. Allen wisten zij wel zo ongeveer, dat er iets niet in de haak was met het geestrijke handeltje. Maar omdat het al zo lang geleden was, wilde de po- lietierechter de hand over 'thart strijken en de onvoorwaardelijke eisen van meneer de Officier werden alle veranderd in voor waardelijke vonnissen. Zodat de verdachte broeders in de drank er af kwamen met twee maanden, vier weken, drie weken en één week onder voorwaarden met bijbehorende geldboetes. Hetgeen zij kennelijk in grote dank aan vaardden. Agenda voor Haarlem DINSDAG 3 JUNI. Grote Kerlt: Orgelbespeling, 19.30 uur. Frans Hals: Argwaan, 14.30. 19.00 en 21.15 uur, 18 jaar. Spaarne: De Tyran. 14.30. 19.00 en 21.15 uur, 14 J. Luxor: Himmlaspelet, 14.30, 19.00 en 21.15 uur, 14 j. City: Welkom vreemdeling, 14.30. 19.00 en 21.15 uur, a. 1. Palace: Barracuda, 14.30, 19,00 en 21.15 uur. 14 j. Rembrandt: Parasieten, 14.30, 19.00 en 21.15 uur, 18 j. WOENSDAG 4 JUNI. Begijnhof kapel: Concert door Aerdenhouts vrouwenkoor, 20.15 uur. ORG-centrum: „Ook ik ben Amerika" (Mevr. Rosey Pool). Tuinzaal Concertgebouw: Ilarmonia: Helderziende experi menten, 20 uur. IIKB: Algemene ledenvergade ring NIBEG, 19.30 uur. Bioscopen: als Dinsdag. Het ministerie van financiën geeft bij onder staande staat van de rijksmiddelen over April 1947 de volgende-toelichting. 1. Belastingen welke volgens kohieren worden geheven: De kohierbedragen van de inkomstenbelas ting en van de vermogensbelasting 1, boekings tijdvak 1946/47, zijn in April j.l. toegenomen met resp. f 61,3 millioen en f 5,2 millioen, het totaal van de kohienbedragen van deze midde len is daardoor gestegen tot resp. f 446 millioen en f 53,5 millioen. Nog ongeveer 10 van de voorlopige aanslagen 1946 moet nog worden op gelegd. Bovendien zullen de definitieve aansla gen over 1946 vermoedelijk veel hoger uitvallen dan de voorlopige, omdat, de laatste gebaseerd zijn op de aangiften van de inkomstenbelasting voor het jaar 1945. Verder behoren tot dit boe kingstijdvak vele navorderingen en achterstallige bedragen welke In 1947 zullen worden opgelegd. Op grond van een en ander mag in de loop van 1947 een niet onbelangrijke stijging van. de ge noemde bedragen worden verwacht. Het kohierbedrag van de in 1947 opgelegde vennootschapsbelasting steeg met f 13^4 millioen en bereikte daardoor ongeveer f 38 millioen, het kohierbedrag van de vermogensbelasting voor lichamen nam in April j.l. toe met f 1,3 millioen. Verder kan een niet onbelangrijke stijging in de kohierbedragen van de grondbelasting 1947 worden geconstateerd, bijna f7',-- millioen. Het totaal bedrag van de aanslagen in de personele belasting belastingjaar 1946/1947, nam toe met f2.1 millioen en steeg daardoor tot f 15'^ millioen. Ook ten aanzien van dit middel kan worden op gemerkt, dat nog tal van aanslagen moeten wor den opgeieged. Het kohierbedrag van de onder nemingsbelasting, boekingstijdvak 1946/1947 steeg In de afgelopén maand met f 5,8 millioen tot f47 millioen, tengevolge waarvan de raming (voor het boekingstijdvak 1946/1647 f 30 millioen bedragende) niet onbelangrijk wordt overschre den. Aan zekerheidstellingen werd in April J.l. ontvangen f31 millioen zodat einde April in to taal was ontvangen f 1705,7, millioen. Op dezelfde datum moest nog worden ingevorderd aan opge legde zekerheidstellingen ongeveer f 620 millioen, zodat het totaal bedrag van de zekerheidstellin gen was gestegen tot ruim f 2325 millioen. Op achterstallige bedragen alsmede op de vermogensaanwasfoelasting is in April j.l. uit reedS geïnde zekerheidstellingen afgeboekt f 16,2 millioen. In totaal was einde April van de ontvangen zekerheidstellingen verrekend met inmiddels opgelegde aanslagen f 175,6 millioen. De zegelrechten vertonen een opbrengst (f 1,2 mil lioen) welke iets lager is dan de gemiddelde maandopbrengst in het vierde kwartaal 1946 (£1,4 millioen). De registratierechten haalden met f 1,5 millioen de gemiddelde opbrengst van het vierde kwartaal 1946. De successierechten brachten ongeveer f 6 mil lioen op, welk bedrag weliswaar lager is dan in 1946 ook in het vierde kwartaal gemiddeld per maand werd geïnd, doch -hierbij moet in.aanmer king worden genomen, dat in 1946 zeer veel Jlir. Mollerus' grandioze receptie achterstand is ingehaald, vooral met betrekking tot de vele boedels welke in begin 1945 waren opengevallen. Tenslotte de motorrijtuigenbelasting, deze geeft in de maand April steeds de hoogste op brengst in verband met de omstandigheid dat op 1 Mei van elk jaar de meeste jaarkaarten vervallen. De maandopbrengst steeg tot. f4,1 millioen, hetgeen tevens het hoogste bedrag is" dat sinds de bevrijding in enige maand is ont vangen. De totale ontvangsten van deze rubriek bedragen in April f 168,9 millioen, welk bedrag hoger is dan in October 1946 f 162,7 millioen) en in Januari j.l. (f160,3 millioen) is geïnd. Schuhmacher bepleit export uit Duitsland De leider der Duitse sociaal-democraten, dr. Kurt Schuhmacher, betoogde voor acht duizend volgelingen, dat Duitsland, of schoon het evenwichtspunt van de we reld uitmakend op het ogenblik „als ma rionet misbruikt wordt door de zegevie rende mogendheden". De socialistische leider van de Westelijke zóne drong aan op verhoging van de industriële productie en hervatting van de uitvoer, zodat Duits land in de gelegenheid zal worden gesteld voedsel te importeren, aldus United Press. „Wij Duitsers", zo riep Schuhmacher uit, kunnen niet gekocht worden met Russi sche sigaretten, noch met Amerikaanse liefdespakketten. Wij worden ervan be schuldigd, dat wij het medelijden orga niseren", vervolgde hij. „Maai- alles wat we nodig hebben is wat gezond verstand. De geallieerde mogendheden zeggen, dat zij een realistische houding ten opzichte van Duitsland willen aannemen. Als zij niet op realistische wijze kunnen zien, wat er op het ogenblik mis is in Duits land, dan is er iets ernstig scheef ge gaan". „Wij socialisten kunnen iets vertellen over dictatuur, omdat wij onder een dic tatuur geleefd hebben en wij kunnen de Westelijke mogendheden ook iets over de communisten vertellen". „De vraag is thans: zal Duitsland een vlek worden op het gevlekte papier, dat Deze grafiek geeft een beeld van de in Neder land gehouden volkstellingen van 1830 tot en met 1930. De twaalfde volks telling zou in 1940 gehouden worden, maar is door de oorlogs omstandigheden niet doorgegaan. Volgens de ge gevens uit de bevolkingsregis ters bedroeg de bevolking in 1938 8.728.569 zielen: in 1940 8.923.245 en 9.295.304 in 1945. De splitsing in leeftijdsgroepen gaf in 1939 het volgende beeld" 9.5 pet beneden 5 jaar; 18.6 pet tot en met 14 jaar; 9.5 pet 15 tot en met 19 jaar, 47.7 pet 20 tot en met 54 jaar; 7.8 pet 55 tot en met 64 jaar; 6.9 pet 65 jaar en ouder. Uit de onderste grafiek blijkt dat de vrouwen,, wat aantal be treft, steeds de overhand heb ben. De dirigenten der H.O V Het bestuur der H.O.V. deelt on mede, dat de heer Kees Hartvelt gang van 1 Juni jl., in de vacatur? staan door het vertrek van de h °a!* Verhey, benoemd is tot dirigent tn A" deze functie waarnemen naast do v:- M. Adam. Qe heer Europa vandaag is, of zal het een positieve macht in een vreedzame wereld worden" aldus Schuhmacher. „Er is een ijzeren gordijn voor de Ooste lijke zóne en een zijden gordijn beneemt het gezicht voor de Westelijke zóne", zeide Schutmacher. „Wat de Duitsers betreft, wij krijgen zo weinig calorieën, dat wij niet in het overige deel van de wereld kunnen kijken". De economische eenheid van Duitsland moet allereerst verwezenlijkt worden. „Pas dan kunnen wij aan politieke dingen gaan denken". Schuhmacher zeide, dat de geallieerde mogendheden in 1945 in de gelegenheid waren het Duitse volk van de aardbodem weg te vagen. Zij besloten echter het volk in leven te laten, doch in een toestand „halverwege tussen leven en dood". Hij waarschuwde de Verenigde Staten, dat „honger en gebrek in Europa ook hun invloed op de Westelijke wereld zou den doen gelden". „Het Duitse industriële leven worde ge holpen met grondstoffen en voedsel, of de werelddemocratie zal een grote slag verloren hebben". E.V.C.-staking in de houtindustrie De landelijke bedrijfsgroep hout- en meubelindustrie der E-V.C. heeft voor van daag een 24-uursstaking geproclameerd, die enerzijds ten doel heeft de loonbasis voor arbeiders in de hout verwerkende in dustrieën op een hoger peil te brengen, anderzijds te protesteren tegen de beslis sing van het college van rijksbemiddelaars inzake de Nationale Feestdag. De geëiste basisionen zijn f 50.voor geschoolde, f 48 voor geoefende en f 46 voor onge schoolde arbeiders. In verschillende Amsterdamse houtver werkende industrieën is vanmorgen een deel der werknemers niet aan de arbeid gegaan; het gemiddelde percentage dei- stakers wordt hier op 25 procent geschat. In de Zaanstreek is het aantal niet-opge- komen arbeiders groter. Sommige bedrij ven liggen geheel, andere grotendeels stil. „Rotterdam straks", de tentoonstelling in museum Boymans, heeft hedenmorgen bezoek van H. M. de Koningin ontvangen. «wtrau,, Het eerste volkstellingsformulter |s Centraal Bureau voor de Statistiek te vangen. Het is van H.M. de Koningin eigenhandig heeft ingevuld. e De directeur van het Amsterdamse Ieidingbedrijf heeft de inwoners van de h stad dringend verzocht, zo zuinig mozelilt water te zijn, daar het verbruik hoog is. Vandaag is op het baanvak Utrecht-n hoven een NS-proefrit gehouden. Het lis7i bedoeling een electrische twee-uurffl«L Den Haag SS en Rotterdam-Maas naar nÜ Bosch en Eindhoven in te voeren Het doodvonnis is voltrokken aan p chers uit Groningen, ter dood veroordeeld T:' sententie van het Bijzonder Hof te Leeuw» d Tallozen vonden door toedoen van Wiche dens de bezetting de dood. n De paardenslagers van Rotterdam bewe dat er slachtpaarden genoeg zijn in Nederig' zodat de inkrimping van het paardenvleesr soen niet nodig is. HAARLEM EN OMGEVïNQ Geen spreekuur. Mr. F. p. T. Röltngh houder van onderwijs en personeelszaken v Bloemendaal is verhinderd op Woensdae 4 r zijn spreekuur te houden. De, commissaris van politie te Haarlem zoekt degenen, die sinds April, begin Mei ei damesrijwiel vermissen, dat op de Ged Schalt' wij kei-weg alhier, is ontvreemd, zich zo spoedt mogelijk te vervoegen aan het Bureau van- litie in de Smedestraat. Eveneens wordt degene, die in hetzelfde töd. bestek een herenrijwiel met massieve banjt," vermist dat op de Parklaan is ontvreemd zocht zich aan het Bureau te vervoegen De heer en mevrouw Schram—Rosenbaom. beiden adjudanten bij het korps Haarlem 1 het Leger dés Heils. zijn bevorderd tot ma'tv Mevrouw Schram is nu de jongste majoor'v« het Leger des Heils in Nederland. Voor leraar in de Duitse taal aan de H3s A te Haarlem worden door B. en W. aanbevolen 1. M. v. d. Akker te Enschede; 2. w. Kuiper té Haarlem; 3. G. v. d. Rhee te Rotterdam. De heer W. Kuiper te Haarlem wordt ook aanbevolen voor de benoeming van tijdelijk leaar in de Duitse taal aan de le HBS B, f 6000 wordt door B. en w. van Haarlem aan de raad gevraagd voor herstel der centrale verwarming in de school voor voorbereiden! 1. o. in de Berkenstraat en de Frans Halsschool in de Soendastraat. De buitenplaats Bloemenheuvel aan de Bloe. mendaalseweg te Bloemendaal heeft nieuwe be. woners gekregen en wel personeel van L. M. De minister van Sociale Zaken heeft inse. steld een tijdelijke commissie, welke hem van advies zal dienen ten aanzien van de vraag, stukken, welke zich thans voordoen op het ge bied van het ziekenhuiswezen, waaronder b>. grepen de gestiohtsverzorging van geesteszieker.. Tot leden van deze commissie zijn onder andere benoemd Dr. B. Ch. Ledeboer te Heemstede na mens de Bond van Prot. Chr. Ziekeninnchlln- gen te Heemstede en mej. M. de Reij te Haar lem namens de Federatie van Verenigingen vu Verplegend personeel. Geboren: CATHARINA JACOBA Dochter van Annie de Beurs-de Haas en Jaap de Beurs. Den Helder, Anemonenstr. 32. 27 Mei 1947. De honderden bezoekers van de receptie, die de secretaris van het Haarlemse kan toor van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noordholland Zaterdag middag gaf naar aanleiding van zijn zilve ren jubileum als zondanig, waren het er roerend over eens, dat de temperatuur niet bepaald opwekkend genoemd mocht wor den, maar het antwoord van de jubilaris op de toespraak van de heer B. W. Las- schuit, waarin deze namens handel, indu strie en bedrijfsleven in onze stad uiting gaf aan de waardering voor de persoon van jhr. dr. J. C. Mollerus was dermate stijl vol, dat de hitte geruime tijd volkomen vergeten werd. Jhr. Mollerus wilde de toe gezwaaide lof uitbreiden over zijn echtge note, zijn moeder en zijn medewerkers ten kantore en hij bekende ruiterlijk, dat hij de huldiging toch eigenlijk wel zeer op prijs stelde. Hetgeen niet wegnam, dat hij op een goed ogenblik zijn rede wilde eindigen met een stevige handdruk voor de heer Las- sdhuit en de opmerking, dat hij eindigde, omdat hij „wegzwom". De heer Lasschuit bood aan het slipt van zijn speech een prachtig gecalli- grafeerd gedenkboek en een zilveren theeblad aan, waarna twee feestelijke meiskes met bloemen voor de oude en de jonge mevrouw Mollerus kwamen aandragen. Bijkans eindeloos was de stoet dergenen, die de jubilerende secretaris kwamen ge lukwensen: de burgémeester van Heem stede, een deputatie van het Haarlemse ge meentebestuur, oud-wethouders, de politie, Haarlems Bloei, de Maatschappij voor Nij verheid en Handel, Bloembollencultuur, talloze vakgroepen, de Noordhollandse Provinciale bedrijven, sportverenigingen, het marktwezen, kortom al deze facetten van stedelijk en provinciaal leven schitter den op dit intieme Haarlemse feest, dat een vitale jubilaris in zijn midden vond, die voor elk der bezoekers een persoonlijk woord en een kwinkslag gereed had. Niet alleen gemeende woorden, ook bloemen en een lange tafel vol cadeaux getuigden van de gevoelens van vreugde, die in alle be trokken kringen opborrelden, toen de secre taris aan de Nassaulaan zijn kwart eeuw Zaterdag vol maakte. Gevoelens, die even zeer tot uiting kwamen tijdens het diner, dat deze voor jhr. Mollerus en zijn familie onvergetelijke dag, besloot. MINISTER DREES KRIJGT EEN ZIEKE NHUISCOMMISSIE. Onder de huidige omstandigheden doet zich de behoefte gevoelen aan een tijde lijke commissie van advies, ten einde de minister van Sociale Zaken van advies te dienen omtrent vraagstukken op het gebied van het ziekenhuiswezen, waar onder begrepen de gestichtsverzorging van geesteszieken. In deze commissie werden o.m. benoemd dr. B. Ch. Ledeboer, geneesheer-directeur van „Meer en Bosch" te Heemstede, de heer R. Verbeek, hoofdadministrateur van de Provinciale Ziekenhuizen van Noord holland en mej. M. de Reij te Haarlem. WERK VOOR EEN HAARLEMSE WERF. In IJmuiden is, gesleept door de Engelse sleepboot Sun 14 uit Harwich gearriveerd het Engelse korvet Hebiscus, welk vaar tuig voor Griekse rekening werd aange kocht. De Hebiscus zal op een werf in Haarlem worden verbouwd tot coaster, 7 Juni 1947 hopen onze ge liefde Ouders Behuwd- en Grootouders P. UIL en R. UIL-SCHOONBÈEK de dag te herdenken, dat ze voor 45 jaar in het huwelijk traden. Hun dankbare Kinderen Behuwd- en Kleinkinderen. IJmuiden, Zoutmanstr. 6. tijdens het seizoen. Hotel „De Rustende Jager", Castricum. KNIP DIT UIT! De eerste IJmuider ophaal dienst Oud papier is geves- tigt de Ruyterstr. 5L te IJm.- Oost. Hebt u iets weg te halen kom het even zeggen het wordt bij u weg gehaald. Te vens licht rijwerk gevraagd voor paard en wagen. Tandheelkundige Inrichting SWAAP W 99 Grote Houtstraat 99 I Haarlem TeL 13728 Gehele Kunstgebitten f 75.- Volledige behandeling in- I begrepen. Spr.uren van I de Tandarts dagelijks van I 1-2 uur en volgens afspr I Avondspr uren: Maandag. I Woensdag Vrijdag 5-8 Aankomende of tweede KAP PERSBEDIENDE gevraagd. B. M. Nooy, Wijk a. Zeeërweg 53 IJmuiden-Oost. ROZENSTRAAT 7—9 Tel. 19 992 N.Y. Bouw- en Expl. My. Industria. Aig vergadering op Donder dag 19 Juni 1947 in Hotel Augusta, Oranjestr. te IJmui den des avonds 7.30 uur. De agenda ligt ter inzage ten kantore der N.V. HET BESTUTJR. NET MEISJE gevr. voor halve dagen. Mevr. Goppel, Ooster- duinplein 76, IJm.-O. VERLOREN: militaire zijtas op V. S. V.-terrein, inh zw. autobimienb. Terug te bez. tegen bel. H. Wisman, Ger. Doustraat 40, IJm.-O. VERLOREN: kleine gouden broche met veiligheidsket tinkje. Teg. bel. ter. te bez. Napierdwarsstraat 7, IJm. TRAPLOPER te koop gevr. De Ruyterstraat 200, IJm.-O, Te koop gevr.: KINDERSTOEL Willebrordstraat 22 rood. IJmuiden-O. Te koop: d. blauwe KINDER WAGEN o. kw., bl. d. sch. z. g. a. n. Planciusstraat 49, IJm. Oost. Te koop: een zwarte HER DERSHOND, goed waakzaam. J. Post, Kompasstr. 28, IJm. TE KOOP: eiken hulskamer- tafel en electr. wasmachine in goede staat, z. motor. Snel- liusstraat 35, IJm. Donderdag 5 Juni a.s. 's avonds 8 uur in de zaal van het Leger des Heils, Edisonstraat VOORDRACHT over „KOENTJE VAN KATTENBURG" Door de Voordrachtkunstenaar J. B. OOSTERWELDER uit Amsterdam. Naar het bekende boek van Cor Bruin. Schrijver van „Sil de Strandjutter",-„Arjen" e.a. Vooraf een filmpje over het 60-jarig jubileum van het Leger des Heils. Toegang 25 cent. WAT ER OOK AAN MANKEERT HOGELAND REPAREERT ALLE WAGENS en AUTOCABROSSERIEëN, sterk, vlug en billijk. Wagenmakerij S. Hogeland, Breesaapstraat 15 IJMUIDEN VISCONSERVEN VAN ZWIETEN, Industriestraat 28—30. Umuiden, vraagt voor direct Aanmelden dagelijks van 95 uur. Inwoners van IJmuiden en Omstreken BEZOEKT ONZE GROTE vanaf 4 tot 14 Juni in de zaal van Café Griffioen Frans Naereboutstraat, IJmuiden. Nu behoeft U niet langer te wachten met het kopen van meubeienl Wij tonen U een buitengewone collectie solide moderne ENG. HUISKAMERS vanaf 495.— tot 850.-. ENG. SLAAPKAMERS compleet 524.— Wij fabriceren met het beste belegen hout, bekleding en binnenwerk van uitsluitend vooroorlogs materiaal. Komt eens kijken en overtuigt Ui Zaal geopend van 9 uur v.m. tot 8 uur n.m. Kantoor en magazijnen Noordmolenstraat 64, Rotterdam, telefoon 44775—38719 Toegang vrij. Fabriek en werkplaatsen tel,1 38719 StoÖïnwasserij J. NIJSSEN, Scheepmakersdijk 23, Haarlem, vraagt terstond FLINKE MEISJES voor de mangel en STRIJKSTERS Hoog loon. GEMEENTE VELSEN Aangifte leerlingen openbaar gewoon lager onderwijs. Gelegenheid tot aangifte van leerlingen voor de nieuwe cursus voor de openbare lagere scholen: Moerbergschool, op 9, 10. 12. 13 en 16 Juni van 15.45 tot 16 30 uur aan de school, en van 19 tot 20 uur ten huize van het Hoofd, Thorbeckelaan 1, Velsen. Theo Thijssenschool, op genoemde data van 16 tot 16.30 uur aan de school; F. L. Ossendorpschool, op genoemde data van 15.45 tot 16.30 uur aan de school; Velserbeekschool, op genoemde data van 15.30 tot 16.30 uur aan de school; Jan Ligthartsehool, op genoemde data van 16 tot 16.30 uur aan do school; Ir. L. P. Krijgerschool, op genoemde data van 15.30 tot 16.30 uur aan de school; Adolf van Nassauschool, op genoemde data van 16 tot 16.30 uur aan de school en op 16 Juni van 19 tot 20 uur ten huize van het hoofd, Broekbergenlaan 1, Santpoort-Dorp, Kinderen van ouders, wonende in Driehuis, Velserbeeb en Dorp Velsen, moeten aangegeven worden bij de Velserbeek school, van Hogendorplaan, Velserbeek Zie verder de aanplakbiljetten. VELSEN, 2 Juni 1947. Burgemeester en Wethouders van Velsen, de Secretaris, de Burgemeester, SUWERINK, 1.8. T. L. BUIZEN Uil voorraad leverbaai Haarlem - Mei- GedempteOndeGracht tegenover Post»»"1® VULPEN en VULPOTLOOD met imitatie gouden pen, osmiridium punt samen in fraaie verpakking voor 7.35 bij Klever's Boekhandel EDISONSTRAAT 7 - TELEFOON 5326 - IJMUIDEN DE ZAAK MET HET ACHTEROM GEVRAAGD voor opleiding makelaars- en assurantiekantoor. M. M. KWINT Brieven aan CORN. JANUS EN ZN., Stationsweg 8i, y®*"

IJmuider Courant | 1947 | | pagina 4