ding is zeker geroutineerde manlcuriste Begrafenis Onderneming „KENNEMERLAND" Belangrijk bericht Vrije uitwisseling van groenten en fruit met België en Luxemburg Luidsprekers WEEGWERETUÏGEN Receptwerk de Nefte meisjes gevraagd iBEBG TLJ.L.yancïenJ MAANDAG 9 JUNI 1947 IJMUIDER COURANT Minimumprijzen vastgesteld Nederlandse, Belgische en Luxemburgse voorzitters van de commissie voor land bouw, voedselvoorziening en visserij heb ben besprekingen gevoerd over de uit voering van het protocol, dat de ministers van Landbouw van de bij de Tolunie be trokken landen hebben opgesteld over de uitwisseling van landbouwproducten in het kader van de Tolunie, Men werd het er over eens dat vrije uitwisseling van bepaalde producten zal geschieden tegen prijzen, welke niet be neden de vast te stellen minimumprijs voor het betrokken product liggen. Ter bepalin-g van deze minimumprijzen werd een pr ij zen commissie ingesteld, waarin elk land met twee vertegenwoordi gers zitting heeft. Voorts zal de mogelijk heid tot vrije uitwisseling worden bestu deerd voor tuinbouwproducten, sierteelt producten, zaai- en pootgoed, fijne han delszaden met uitzondering van oliehou dende zaden, broedeieren, eendagskuikens, slachtkippen, kleine fokdïeren zoals dui ven, konijnen, eventueel stamboek- en ge- bruiksvee en andere producten. De drie landen zullen doorgaan met het afgeven van invoer- en uitvoervergun ningen, maar dit systeem zal de vrije uit wisseling niet mogen vertragen. De ex portprijs franco grens, met inbegrip van alle kosten, mag niet dalen beneden de minimumprijzen. Nederland heeft toege zegd, deze minimumprijzen te garanderen, hetgeen hierop neerkomt, dat eventueel bij invoer zowel als bij uitvoer een heffing volgt. België en Luxemburg zijn niet in staat de door Nederland gestelde mini mumprijzen voor bloemkool en kersen te garanderen. Bij niet functioneren van dit systeem van import- en exportheffing be houden de drie landen het recht tot con- Handelsovereenkomsten met Finland en Bulgarije Met Finland is overeenstemming be reikt over leveringen aan Nederland van gezaagd hout, mijnhout, papiercellulose, grondstoffen voor de papierindustrie, pa pier en papierproducten ten bedrage van 40 millioen gulden. Nederland zal naar Finland exporteren chemische en pharma- ceutisehe producten, kunstzijden garens, electro-technische artikelen, superfosfaat en eenige agrarische producten. Ook de waarde der Nederlandse leveringen zal 40 millioen gulden bedragen. Voorts is een handels- en betalingsac- coord met Bulgarije ondertekend. De in voer in Nederland uit Bulgarije zal be staan uit hout, bariet, pyriet, opium, mica-, tabak en vruchtenpulp. Nederland zal aan Bulgarije leveren radio-artikelen, medi camenten, chemische producten, rubber en zaden. Bovendien werd de mogelijkheid geopend in Nederland scheepsbouworders te plaatsen. Beide overeenkomsten hebben een gel digheidsduur van één jaar. tingentering dan wel tot invoerverboden over te gaan. Nederland wenste alleen minimumprij zen te stellen voor bloemkool en kersen. Men werd het eens over een minimumprijs van 221/2 cent per stuk voor bloemkool van 22-30 cm. en 50 cent per kilo voor kersen. Een en ander geldt voor de maand Jani. België en Luxemburg hebben mini mumprijzen gesteld voor bloemkool, wor telen, sla, tomaten, komkommers, dop erwten, uien, kersen, aardbeien, frambo zen, kruisbessen en rode, witte en zwarte bessen. Voor kersen ligt deze minimum prijs op 10 Belgische francs (60 ct.) voor bloemkool even hoog als de Nederlandse minimumprijs (3.75 Belgische francs) 22V2 ct. (maat 22-30 cm.). Op 17 Juni zullen de minimumprijzen voor Juli en volgende maanden worden vastgesteld voor groen ten en fruit en eveneens voor sierteelt producten, tuinbouwzaden en groenten- en fruitconserven. De commissie voor Landbouw, Voedsel voorziening en Visserij heeft de vastge stelde minimumprijzen nadat de Belgische en Luxemburgse minimumprijzen op gelijke hoogtewaren gebracht, goedge keurd en heeft bepaald, dat de vrije uit wisseling een aanvang zal kunnen nemen. Inmiddels geeft de Belgische regering onbeperkt invoerlicenties af voor de in voer van verse groenten sedert Vrijdag 6 Juni. Politieke delinquent schiet zijn zoon dood Te Rotterdam heeft de 50-jarige H. F. zijn zoon, de 27-jarige zeeman J. D. F. met een automatisch pistool doodgeschoten. De vader, een politieke delinquent, was nadat hij in vrijheid was gesteld, naar zijn woning teruggegaan. Zijn zoon,, die in de oorlog voor de geallieerden had ge varen, had het huis in gebruik genomen. Zondag ontstond hierover een twist, welke zo hoog liep, dat de vader een pistool haalde en twee schoten op zijn zoon loste, waardoor deze gedood werd. De dader is gearresteerd. DOCHTER VAN PROF. SCHERMERHORN IN HET HUWELIJK GETREDEN. Op het Amsterdamse stadhuis is Zater dag bet huwelijk voltrokken tussen mej. L. C. Schermerhom, dochter van prof. Ir. W. Schermerhorn en ir. B. van Dam, se cretaris van minister Mansholt. Prof. Schermerhom was bij het huwelijk van zijn dochter tegenwoordig; zijn echt genote vertoeft nog in Batavia. Minister Mansholt was een der getuigen bij de plechtigheid. Zondagmorgen zijn prof. Schermerhom ■en zijin mede-C ommissaris - Generaal de heer. M. van Poll per vliegtuig naar Ba tavia teruggekeerd. KUSTLICHTEN NA ZEVEN JAAR WEER ONTSTOKEN. De kustlichten Hoek Stoofpolder en Zijpe zijn weer ontstoken, na van 10 Mei 1940 af gedoofd en in 1945 vernield te zijn geweest. Wederopbouwperikelen in Stampersgat „Dorpsraad" stelt ultimatum aan de gemeenteraad De onder de rook van Roosendaal lig gende gemeente Oud en Nieuw Gastel omvat twee kerkdorpen. Oud-Gastel en Stampersgat, waarvan het eerste volko men onbeschadigd uit de oorlog kwam en het tweede voor twintig procent volkomen werd verwoest en voor zestig procent zwaar werd beschadigd. Dezer dagen had de gemeenteraad, waar in slechts twee raadsleden van Stampers gat zitting hebben, zich uit te spreken over de verdeling van de 50 extra aan de gemeente toegewezen woningen. Onder de mededeling dat Stampersgat niet beschikt over een goedgekeurd wederopbouwplan en men dus niet weet waar men in dit kerkdorp woningen zou kunnen bouwen; besliste de raad dat alle 50 woningen te Oud-Gastel zouden worden gebouwd. In Stampersgat, dat door de vernielin gen bezig is te ontvolken, en waar de wo ning- en woontoestanden nog steeds bar slecht zijn, heeft dit besluit een storm van verontwaardiging ontketend. Het meren deel der inwoners kwam bijeen en hield een „dorpsraad", waarbij de burgemeester van Oud en Niéuw-Gastel wei-d uitgeno digd. Men formuleerde een reeks van grie ven, resulterend in het begrip „achteruit stelling van Stampersgat" en wenste niet aan te nemen dat er in Stampersgat niet gebouwd zou kunnen worden. Aanvankelijk had het kerkdorp een goedgekeurd uitbreidingsplan. In dit plan is men reeds met de bouw van 10 woning wetwoningen begonnen. Door omstandig heden moet dit uitbreidingsplan echter in een klein onderdeel gewijzigd worden. De inwoners van Stampersgat menen nu, dat door deze kleinigheid de wederopbouw van het dorp niet mag stuiten, nu er in het dorp een noodtoestand op woningge- bied heerst- Zij hebben de indruk dat het gemeentebestuur zich achter dit niet goedgekeurde plan verschuilt om de wo ningen in het niet getroffen deel van de gemeente te kunnen bouwen. De. „dorpsraad" nam het besluit, een verzoekschrift te zenden aan Gedeputeer de Staten van Noord-Brabant om vernie tiging van het raadsbesluit inzake het bouwen van 50 woningen in de kom Oud- Gastel. Het verzoek zal niet verzonden worden, indien voor Donderdag 12 Juni de raad zijn besluit dusdanig wijzigt dat van de 50 toegewezen woningen Oud-Gastel en Stampersgat er ieder 25 krijgen en het wederopbouwplan voor Stampersgat vóór die datum goedgekeurd zal worden. Men vindt dat dit laatste wel tijd wordt na ruim twee jaar wachten. Protesterende slagers In Leiden en Amersfoort sluiten de sla gers hun winkels op Maandag en Dinsdag, uit protest tegen de vermindering van het vleesrantsoen. In Haarlem zijn de slagerswinkels al op Maandagmiddag gesloten. Er zijn on der de slagers hier ter stede wel stemmen opgegaan om ook op Maandag en Dinsdag degehele dag de zaken dicht te houden, omdat er toch weinig te verkopen is, maar tot een besluit van de zijde der or ganisatie is het niet gekomen. De Koninklijke Shell keerf 9°/o dividend uit In Nederland werd voor ruim 55 millioen aan orders geplaatst In het jaarverslag over 1946 der Ko ninklijke Shell wordt medegedeeld, dat in het verslagjaar in Nederland voor een bedrag van 55.653.000 aan orders werd geplaatst, waarvan 27.769.000 voor het bedrijf in Nederland. Over de gehele we reld waren ongeveer 200.000 personen bij het bedrijf werkzaam. In Nederland werd ongeveer 22 y2 millioen gulden aan salaris sen betaald, alsmede 7y2 millioen gulden aan pensioenen. De productie van ruwe olie bereikte in 1946 het record van 32.702.000.000 kg. De tankvloot der Koninklijke Shell is thans groter dan voor de oorlog. De netto-winst over 1946 bedraagt 72.607.500 en laat de uitkering toe van een dividend van 9 pCt. na betaling van 4 pCt. op de preferente aandelen. In bet overzicht van de bedrijfsresul taten in Nederlands-Indië wordt gewag gemaakt van tal van moeilijkheden tenge volge van de algemene toestand, het ge brek aan materiaal voor herstel der in stallaties en de onbereikbaarheid van enige olievelden en fabrieken. Omtrent de bedrijven in Europa wordt ten aanzien van Roemenië verklaard, dat de vooruitzichten voor het hervatten van de werkzaamheden op vooroorlogse basis zeer somber zijn. De financiële positie van, het land wordt met de dag slechter, vreemde valuta is niet beschikbaar en het land verkeert in een toestand van inflatie. Bij het bepalen van de economische poli tiek dient het belang van "Rusland tot richtsnoer. De gevolgen hiervan onder vindt de dochtermaatschappij de „Astra Romana" op elk gebied harer werkzaam heden. Tengevolge van het ontbreken van vreemde valuta is het niet mogelijk in het buitenland de materialen te bestellen, waaraan zo dringend behoefte bestaat. Als een gevolg hiervan gaat de productie ge leidelijk achteruit en exploratie van nieuwe oliehoudende gebieden kan onder de gegeven omstandigheden niet geschie den. Voorts wordt in het verslag verklaard dat bij de toewijzing van nieuwe terrei nen de Russïsch-Roemeemse maatschap pijen meer dan het haar toekomend aan deel ontvangen, zulks ten laste van de Nederlands-Engelse belangen. Een grote mate van overheidsinmenging op elk ge bied belemmert doorlopend de maatschap pij in haar activiteit. Hierbij komt nog dat aan de Russen verschillende voorrech ten zijn verleend, sommige in flagrante strijd met de wet. Vooruitzichten op uit voer van petroleumproducten zijn er niet, daar de beschikbare opbrengst na de voor ziening van het binnenland ter beschik king van de Russen moet worden gesteld. In Hoogkarspel is een vrachtauto in een uit- graving gereden, gekanteld en omgekeerd in een sloot terechtgekomen. De bestuurder, de 31- jarige vishandelaar C. S. uit Hilversum is ver dronken. Tegen mr, w. de B„ die tijdens de bezetting corpschef van de Zwolse politie was, is levens lang geëist. Veertien mensen, op zijn bevel ge arresteerd, lieten het leven. SCHEEPVAART KON. HOLL. LLOYD. Salland (thuisreis) 5 Juni van St. Vincent. K. N. S. M. Ardea, 6 Juni te Kimassi. Svol- der, 5 Juni te Leixoes. Juno, 5 Juni te Madeira. Thesus, 5 Juni te Dubrovnik. Carlbia, Juni te Aalborg. Hast 5, 7 Juni te Amsterdam. Danae, 7 Juni te Rotterdam. Ardennes, 6 Juni te Rdam. HOLL. AFRIKA LIJN. Klipfontein, 5 Juni te Durban. Oranjefontein, 5 Juni te Durban. Con- gostroom, 7 Juni te Cotonou. Amstelekrk, 7 Juni van Lagos naar Takoradi. MIJ. NEDERLAND. Poelal Laut, 5 Juni van Colombo naar Batavia. Tarakan, 5 Juni v. Genua naar Batavia. Java, 4 Juni Gibraltar gepasseerd. Oldenbarneveldt, 5 Juni te Batavia. OCE.AAN. Phrontis. 5 Juni van Montreal n. New York. K. P. M. Nw Holland, 5 Juni van Aden naar Amsterdam. VINKE EN CO. Rossum, 7 Juni Brunsbuttel gepasseerd op weg naar Mantyluoto. Ittersum, 5 Juni van Savona naar Casablanca. Aalsdijk 6 Juni v. New-York n, Antwerpen. Abbekerk 6 Juni morgen aank. Brisbane. Am- steldijk. 5 Juni v. New-York n. Mobile, Andyk 6 Juni v. Antwerpen n. Havana, Arkeldijk, 6 Juni v. Havana n. Londen, Barendrecht 5 Juni v. Portsaid n. Rotterdam, Boskoop 6 Juni v. Curacao n. Madeira. Castor 7 Juni v. Para maribo n. Curagao, Celebes 6 Juni v. Amster dam n. New-York, Cistula 6 Juni v. Mombasa n Abadan, Clavella 6 Juni v. Singapore n. Brisbana, Coryda 6 Juni v. Laspiedras n. Rot terdam, Edam 6 Juni v. Rotterdam n. New- York, Eemland 6 Juni v. Rio n. St. Vincent, Esso den Haag 6 Juni v. Rotterdam n. Aruba, Hera 6 Juni v. New-York n. Curagao, Ittersxim 6 Juni v. Savona n. Casablanca, Kerkplein 6 Juni v. Colombo n. Suez, Kota Baroe 6 Juni v. Rotterdam n, Indië, Kota Gede, 6 Juni aan komst Suez 7 Juni vrg., Kota Initen 6 Juni v. Rotterdam n. Portsaid, Lombok 6 Juni v. San Francisca n. Batavia, Macoma 6 Juni v. Gi braltar n. Abandan, Maetsuyker 6 Juni v. Portsaid n. A'dam. Modjokerto 6 Juni v. Ge nua n, Rotterdam, Molengraaff, 6 Juni v. Baltimore n. R'dam, Murena 6 Juni v. Rotter dam n. Curagao, Nicolaasa Witsen 6 Juni v. A'dam n. Rio de Janeiro, Omala 6 Juni v. Cu ragao n. Antwerpen, Ondina 6 Juni v. Calcutta n. Abandan, Ophir 6 Juni v. Portsaid n. Aden Rossum 6 J uni v. Amsterdam n. Finland, Sa- roena 6 Juni v. Pladjoe n. Hongkong Sommels- dijk 6 Juni v. Aden n. Penang, Stad Maassluis 6 Juni v. Baltimore n. R'dam, Straat Soenda 6 Juni v. Mombasa n. Penang, Sunetta 6 Juni v. Laspiedras n. R'dam, Talisse 6 Juni morgen te Suez, Tarakan 6 Juni v, Genua n Portsaid Tjimenteng, 6 Juni v. R'dam n Batavia, TJi- pondok 6 Juni v. Mauritius n. Durban, Triton piaw 6 Juni v. Trinidad n. Baltimore, Tyne, 6 Juni v. A'dam n. Billiton, Van 't Hoff 6 Juni v. R'dam n. New-York, Venus 6 Juni v. Istanbul n. Burgas, Westerdam 6 Juni v. New- York n. R'dam. Cleo, 36 van Baltimore n. Holland. Mirza, 4 Juni van Abandan te Bom bay verwacht, dokken. Phrontis, 5 Juni van Montreal naar Singapore. Tabinta, Amster- dam-Batavia, pass. 5 Juni Dungeness. Tawali, Vancouver-Bombay, 5 Juni v. Coosbay, Abbe kerk, 7 Juni van Wyalla te' Brisbane. Alde- baran, 6 Juni van Rotterdam te Newport News Anth, Leeuwenhoek, 4 Juni van Karachi naar Suez. Berkel, 6 Juni van Zaandam naar Cetubal Katwijk, vermoedelijk 8 Juni van Vesteras te IJmuiden verwacht. Leeghwater, 6 Juni van Casablanca n. Antwerpen, Mei-wede, pass. 7 Juni Madeira naar Zuid-Amerlka. Stad Arn hem, 7 Juni van Rotterdam naar Savona, Tiba 6 Juni. van R'dam naar Antwerpen Aletta, 2 Juni van Batavia naar Miri. Ary Scheffer, 4 Juni van Lissabond naar hoek van Holland. Berlage, 9 Juni om 10 uur van Aalborg te Havre verwacht. Beta en Unitas, 6 Juni te Sa- bang, 18 Juni te Tandjong Priok verwacht. Corilla, 3 Juni van Sydney te Abadan, Coryda 9 Juni van Las Piedras te Rotterdam ver wacht. Danae. 7 Juni van IJmuiden te Rot terdam. Eemdijk, 7 Juni v.m. te Antwerpen, wordt 8 Juni n.m. van Philadelphia te Rot terdam verwacht. Hermes, 5 Juni van Curagao naar Aruba. Macuba, 7 Juni van Curagao* te Stanlon verwacht, Modjokerto, Batavia-Rot- terdam pass. 6 Juni Gibraltar. Amerika helpt Nederland De algemeen directeur van de C A d (Cooperative for American Rermü to Europe), de heer Paul Comlv Ir heeft aan drs. M. Kohnstamm, narfiï1 secretaris van de Koningin, tien naVt ten aangeboden, welke elk een hn heid stof bevatten, voldoende voor het^'" vaardigen van een costuum. De Kn zal aan deze pakketten een betfAm geven. Zij heeft de heer French he?"15 tot Ridder in de Orde van Oranje Na Te Gemert Is een monument gedachtenis aan de daar gevallen militair' burgers. Toen de 63-jarige heer H L. van w*'"1 Amsterdam, die tijdens de bezetting bil a milie van een in Gemert gevallen militair,'5- ondergedoken, het woord voerde, werd hi' en overleed enkele ogenblikken later °n,l!' Bij Venlo is 50 ha. bos door brand verwn» Enige mannen, die door het afschieten va vonden lichtkogels de brand hadden veroorT f5* zijn gearresteerd. ai(,i De heer P. A. Hens zal op u Junl 3. burgemeester van Valkenburg (L.) zijn J. H. R., wiens timmerfabriek te Zaanfl dezer dagen afbrandde, is gearresteerd vera,!? van brandstichting. c!" De 16-jarige W. Hoekstra uit Hoensbrwi- (L.) heeft op de accordeonnistenwedstriM v het Belgische kampioenschap in de afdeli™ l\ï muntendheid de kampioenscoupe gewonnen HAARLEM EN OMGEVINA De afdeling Haarlem van de Vereniging v, derland-Indoneslë organiseert op 12 juni jn rt Gemeentelijke Concert-zaal te Haarlem, een ve gadering, waarin spreken de heren Ds. j j Buskes Jr. en J. de Kadt, over: ,,De verhoud/,' tot de Republiek Indonesië". De Haarlemse zangeres Akke de Vries heelt met succes een reeks concerten in Parijs en zu rich gegeven. Deze zijn bovendien aanleiding geweest voor enige nieuwe engagementen in het aanstaande seizoen. Ouden van dagen te Heemstede gaan op 2' Juni varen. Het einddoel van de tocht wordt als een verrassing geheim gehouden. Er worden door het comité geld en versnaperingen gevraagd Secretaris is de heer L. Timmers, Lieven de Keylaan 3, giro 266162. MARKTBERICHT VAN ZATERDAG. Aangevoerd werden 250 kisten tarbot en tong, 450 kisten schol, 50 kisten schar 1100 kisten schelvis, 900 kisten kabeljauw 200 kisten wijting, 50 kisten poontjes to taal 3000 kisten. Visprijzen: gr. schol f 34f 28; mid, schol f 34f 21; 2e soort f 34-f 26; kleine schol II f 25f 23; kl. schol III f f 10.50; schar I f 22, schar II f 12—f li; kabeljauw I f 19f 16.50, kabeljauw li f 7.70f 3.20; braadschelv. f 17.50—f 14,io* braadsohelv- dicht f 10.50-f 9.50; poon tjes f 6f 1.60; tarbot II f 47—f 41; tarbot III f 45—f 41; tarbot IV f 29; alles per 50 Kilogram; Tarbot I f 1.18f 0.88, gr. tong f 1.58f 1.46; mid. tong f 1.58—f 146; Kl. mid. tong f 1.54f 1.52. Alles per 1 kilogram. Besommingen trawlers f 22986. Motorloggers: KW 51 f 4710; KW 15 f 4830; KW 70 f 6320; KW 65 f 4880. Zweedse kotters: LL 742 f 3840; LL 617 f 7750. Kustvissers: KW 92 f 1590; BU 83 f 1480, IJM 52 f 4730; IJM 23 f 400; IJM 80 f 1650; IJM 81 f 1665; IJM 248 f 2562; UK 68 f 2410. Heden nam de He ré tot Zich in Zijn eeuwige Heer lijkheid na een geduldig en smartelijk lijden onze in nig geliefde Vrouw, Moe der, Behuwd- en Groot moeder NELJE HINDERIKA POSSEL In de ouderdom van 51 jaar IJmuiden, 7 Juni 1947. Stepheijsonstraat 66, N. Akkerman A. G. Akkerman W. Akkerman- v. Leeuwen Nico. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 11 Juni a.s. op de „Wester begraafplaats" te IJmui den. n.m, 2,30 uur. Vertrek sterfhuis 2.15 uur. Vrij plotseling nam God tot zich onze kleine lieveling DIKIvIE in de aanvallige leeftijd van ruim 8 jaar. Haar diepbedroefde ouders zusje en broertje. G. Ras. G Ras-Wijker Willy Dirk, IJmuiden-Oost 7 Juni '47 Tuindersstraat 52. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 11 Juni a.s. op de Wester begraafplaats te IJmuiden des namiddags 3.30 uur. Vertrek huis 3 uur. Praktijk van P. Brouwer, arts IJmuiden, wordt vanaf Dins dag 10 Jèni '47 waargenomen door Mej.T. Duy vendak A.u.b. Ziekenfondskaarten medenemen. Adverteert in dit blad B. z. a. NET MEISJE voor d. en n Br. L 1488 bur. v. d. bl. TE KOOP: kapstok, eiken f 7,50, plastic regenjas 42 f 10 kinderledikant wit met ka pokmatras, grote m. f 30, Elec- trolux stofzuiger, goed wer kend f 45, tekenbord verstel baar met haak, nieuw, pop- penledlkant met matras f 2.50 schoolbord met ezel f 2.50. Adres te vern, bur. v. d. blad Te koop: 4 CYL, BINNEN BOORD MOTOR 12 P K. prima staat. Te zien na vijf uur. Te bevi'. Dennenstraat 18, IJm.O. TE KOOP: mod. wieg op wie len, kl. m. damésjapon, rose en gr. mt. herenwinterjas. Spleghellaan 1, Driehuls. Rechtsbijstand Bur. Kraneveld, Zijlweg 21, Haarlem. Echtscheiding, Dagvaardingen, Requesten enz. Kantoor 95, 's av. 78 uur. Adviezen vanaf f 1. Wij bieden U een keuze uit22 verschillendemeer- daagse reizen per week en 39 dagtochten. 8 DAGEN VALKENBURG EN BELGIË ƒ140.— Reserveert tijdig Uw plaatsen Vraagt onze uitgebreide reis gids d 25 ct. of inlichtingen bij de CEBUTO-REISBUREAUX ïAARLEM - Groote Hout straat 124 - telef. 20033 en inlichtingkantoren der N.S. Handel en reparatie. S. BOÜMA, SPAARNE 78 onze specialiteit Kennemerlaan 42 Dinsdags van 105 uur SPECIAAL.OPTIEK Een GOEDE VERZEKERING Sluit u maar eens! Wendt u daarom tot de vakman J. ANEPOOL TUINDERSSTR. 63. Tel. 4565 IJmuidcn-O. Alle Verzekeringen IJMUIDER WASSERIJ Snelliusstraat 39, IJmuiden, N.V. IJSFABRIEK en KOELHUIS „IJSVRIES" te IJmuiden, Kanaalstraat 20, vraagt voor spoedige indiensttreding een jongste mnl. kantoorbediende en een mnl. of vrk kantoorbediende ongeveer 20 jaar, reeds met administratieve werk zaamheden bekend en bij voorkeur Ulo- of dergelijke opleiding. Schriftelijke of persoonlijke aanmeldingen aan het kantoor. OOSTERDUINWEG 22,13MU8DEN-OOST Telefoon 4952, bij geen gehoor 4768 Kentgetal voor IJmuiden 2550 Koninklijk Goedgekeurd 12 Augustus 1933 No. 800 De grootste en modernste goed georganiseerde onderneming. Werkt niet alleen plaatselijk doch door geheel Nederland. Door lidmaatschap grote voordelen. GROTE HOUTSTRAAT 34 TEL. 11283 - HAARLEM Slechts 1.per jaar en per gezin met minderjarige kinderen. Uitsluitend voor leden. 1ste, 2de en 5de klas rouw. kamer wordt kosteloos door de ondernemer verstrekt. Vervoer van de overledene uit het ziekenhuis te llmuiden-O., geschiedt kosteloos door de onder nemer naar het woonhuis. WU staan met het uitvoeren van begrafenissen en crematies op hoog peil, daar alles door vakmensen wordt uitgevoerd. Uit voorraad te leveren: eiken, i i en gebeeldhouwde kisten. Door lid te zijn heeft U bjj sterfgevallen niets anders te doen dan direct kennis te geven aan het hoofdkantoor. Er zijn oud-leden die nog niet hun nieuw adres hebben opgegeven, doe het nog heden en U krijgt de nieuwe tarieven thuis bezorgd. spoedig mogelijk Wacht niet langer na lezing van dit bericht en geeft u op als lid. LAAT UW BEGRAFENISSEN EN CREMATIES UITVOEREN DOOR EEN VAKMAN-ONDERNEMER. KEURIGE BEGRAFENISSEN VANAF 210.—. Directeur uitvoerder: JOH. FENENGA Oók voor Uw schoenen, mits U ze behandelt met Glim-sehoencream, die houdt Uw schoenen nieuw en geeft ze nieuwe glans. Glim-schoencream is echter nog beperkt verkrijgbaar dus Wees sifon, iet op Glim Product der -N.V. GL1MFABRIEK,: OVERSCHIE Maandag 16 Juni vangr een cursus aan vooi het practijkdiploma BOEKHOUDEN Opleiding met 3 lesuren per week voor hei associatiediploma December 1947 Tot een dergelijke snelle opleiding is men slechts in staat na jarenlange ervaring en een uiterste specialisatie. Wij geloven te mogen zeggen deze ervaring te bezitten. Sinds 1940 leidden wij voor dit diploma 800 candidaten op met een opleidingstijd van 5 tot 10 maanden, waarvan meer dan 80 slaagde: het meerendeel met uitstekende cijfers. AU toelating tot deze snelle cursus eisen wij geen boekhoudkundige kennis. Een behoorlijke intelligentie en een serieuze opvatting van de stndie zijn voldoende. Onze psychotechnische dienst onderzoekt de candidaten voor deze opleiding en geeft hun gemotiveerd advies. Inlichtingen en inschrijving dagelijks van 9 - 5 u. en 's-avonds van 7 9 uur FRANS HALSPLEIN 9, TELEFOON 16372 Geïmpregneerd tegen ongedierte Muizen en ander ongedierte lusten de onder hoogen druk geperste Halmplank bouwplaat niet. Ze is vol komen beveiligd tegen ongedierte. Halmplank werkt hard mede aan den wederopbouw. Vraag eens monster en onze brochure no. 6. Hoofdkantoor, Schiedam, Tuinlaan 10 Telefoon 69444 BIJKANTOREN TE AMSTERDAM, ROTTERDAM, HAARLEM, KLOOSTERZANDE E X A M E N 0 P L, E I D I N 6. HUGAS, ELGERSMA, POTGIESER

IJmuider Courant | 1947 | | pagina 4