flinke meisjes „Geen geweld in Indonesië" Bond van gepensioneerden Wilkes ^Velsen" organiseerde athletiek-wedstrijden Twaalf jaar geëist tegen Gejus van der Meulen Beverwijk M<ort en Bondigj is de kurk waar Amsterdam op drijft NEDERLANDSCHE DOK EN SCHEEPSBOUW MIJ. (v.aj Corn. Douwesweg 1 - Amsterdam-N, Steno-Typen Boekh.Talen Middenst. INST. PONT Luidsprekers Partij van de Arbeid IJmuiden Grote Openbare Vergadering Psychologisch en Psychotechnisch Instituut enige NETTE WERKSTERS WEEG WERKTUIGEN ASSEN 28 JUNI vraagt Uw haar oro extra zorg! MAANDAG 23 JUNI 1947 IJMUIDER COURANT Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan tier R.K. S.V. „Velsen" werden gisteren op het sportterrein aan de Kwekerslaan ath- letiekwedstrijden gehouden, - waaraan ver bonden een interregionale verenigings- kamp. Deze werd tenslotte gewonnen door D.E.M. na een spannende strijd met de winnaar van het vorige jaar „De Bataven" oiit Leiden. Het laatste nummer moest de beslissing brengen. Tot vóór dit nummer hadden „De Bataven" nog met drie punten de leiding, doch het laatste nummer speer- verpen leverde de Beverwijkers niet min der dan 14 punten op, zodat zij tenslotte met 8 punten de' overwinning behaalden. Een bijzonder cachet kregen deze wed strijden, doordat bij de 1500 meter invita tie de bekende Suomi-loper Joop Weenink van de partij was. Hij won met een flinke voorsprong, met zijn clubgenoot Van Wijn gaarden als nummer 2. De 'gedétailleerde uitslagen waren: Dames. 100 m hardlopen, 1 A. Bok (IEV) 13.6 sec. 2 F. Veldhoven (Bataven). 80 m hardlopen (meisjes). 1 G. Veld hoven (Bataven) 11.5 sec. 2 T. H. Brakel (Bat.) 12 sec. 4 x 80 m. estafette (meisjes) 1 IEV 49.9 sec, 2 Bataven 50,1 sec. Discuswerpen. 1 A. Bok (IEV) 24.34 m. 2 P. Veldhoven (Bat.) 23.30 m. Verspringen (meisjes). 1 G. Veldhoven (Bat.) 4.03 m. 2 A. Kaandorp (IEV) 2.89 m. Kogelstoten. 1 A. Spring in 't Veldt (IEV) 8.19 m. 2 A. Bok (IEV) 7.34 m. Hoogspringen (meisjes). 1 A. Kaandorp (IEV) 1.30 m. 2 R. Vink (IEV) 1.20 m. Estafette 4 x 100 m. 1 „De Bataven" 58.4 sec. 2 IEV 58.7 sec. Verenigingskamp Heren 100 m. hardlopen (B). 1 F. H. Grupping (Holland) 11.4 sec. 2 H. Ludlage (Bat.) 11,4 sec. .3 A. Pallessen (DEM) 11.6 sec. 4 A. Meekels (DEM) 12.8 sec. 100 meter hardlopen (C). 1 H. v. Egmond (DEM) 11.9 sec. 2 K. Post (Bat.) 12 sec. 3 C. Hoogerwerf (Holland) 12.1 sec. 4 F. Rijnders (KDO) 12.2 sec. 5 A. Gieske (Bat.) 12.2 sec. 100 meter hardlopen (D). 1 M. Turken burg (HolL) 11,9 sec. 2 D. Kapteyn (DEM) 12.4 sec. 3 H. Slootbeek (Holl.) 12.5 sec. 1500 m hardlopen (Invitatie). 1 J. Wee llink (Suomi), 4.21.5. 2 H. v. Wijngaarden (idem) 4.23.8, .3 R. Hoffmans (idem) 4.24.3. 4 H. v. Willigen (idem) 4.24.8. 1500 m hardlopen B: 1 C. de Ru (HqIL) 4.24.4, 2 C. Kraan (Bat.) 4.37.5. 1500 m. hardlopen C: 1 J. Soupart (Bat.) 4.31.6, 2 T. Martens (DEM) 4.33.3, 3 J. Bergsma (KDO) 4.40.2, 4 J. de Rees (Holl.) 4.43.4. - 1500 m hardlopen D: 1 D. van Duin (DEM) 4.50.2. 2 H. Mentink (Bat.) 4.51. 800 meter hardlopen (Junioren A): 1 M. Bonnet (Bat.) 2.8.6, 2 K. Adrichem (DEM) 2.12.2, 3 S. Oosthuysen (DEM) 2.13.4, 4 H. Stroet (Holl.) 2.20.8. 800 meter hardlopen (C)1 H. Sprangers (DEM) 2.11.6. 800 meter hardlopen (D) 1 K. Sloot- broek (Holl.) 2.11.4, 2 P. Wester (DEM) 2.15.1, 3 S. Duin (DEM), 2.16. 4 J. Tritte- naar (Holl.). Discuswerpen (A). 1 A.'Meekels (DEM) 40.26. Discuswerpen (B): 1 A. Gieske (Bat.) 34.80, 2 J. Burger (DEM) 26.65. Vèrspringen (C) 1 H. Bresser (Bat.) 5.94 2 H. Stikvoort (Bat.) 5.74, 3 G. Kleyne (DEM) 5,53. Vèrspringen (D): 1 W. Verplanken (Bat.) 5.46, 2 H. Turkenburg (Holl.), 5.10, 3 J. Scholten (Holl.) 4.98. Kogelstoten (C): 1 D. Kaptein (DEM) 11.78 m. 2 G. Bakker (idem) 11.67, 3 J- Burger (idem) 11.55. Kogelstoten (D): 1 J. Schavemaker (IEV) 11.35, 2 H. Bresser (Bat) 10.98, 3 Th. Schavemaker (IEV) 10.60 m. Hoogspringen (Junioren) 1 G. Bakker (DEM) 1.60, 2 H. Stikvoort. (Bat.) 1.60 m., 3 W. Verplancken (Bat.) 1.40. Speerwerpen (C): 1 S. Schavenmaker (IEV), 39.97, 2 A. Meekels (DEM) 37,56, 3 J. Burger (DEM) 33.23. Speerwerpen (D.) 1 A. Pallessen (DEM) 37.98. 2 Th. Schavenmaker. (IEV), 3 K. Post (Bat.) 35.75. Estafette 4 x 100 m. 1 Holland 47.7, 2 De Bataven 48. 3 DEM 48.4. Oympische estafette 1 Holland 3.52.6. De Bataven 3.57.5 3 DEM 3.58. Totaaluitslag 1 DEM (Beverwijk) 123 p. 2 Bataven 115 p. 3 Holland 76 p. 4 IEV (Velsen) 19 p. 5 KDO 13 p. Kranen terug uit Engeland De sleepboot Schelde lag heden tegen de middag voor de haven van IJmuiden met 'op sleeptouw twee van de kranen die in Engeland hebben bijgedragen tot het be teugelen van de overstromingen. De. kranen zullen worden overgenomen door twee sleepboten van Bureau Wijs muller d-ie ze naar de sluis zullen bren gen. Daarna zullen sleepboten van Goed koop de kranen naar Amsterdam' slepen. Truman in conflict met het Congres President Truman heeft Vrijdag zijn veto uitgesproken over de nieuwe ar beidswet, welke van republikeinse zijde was gelanceerd en zowél dóór Senaat als Huis van Afgevaardigden was aangenomen. Het Amerikaarfe Huis van Afgevaardigden heeft echtep het veto overstemd met .331 stemmen tegen en 83 voor. Thans moet nog de uitslag worden 'afgewacht van de stemming in de Se naat. Men verwacht, dat ook in de Senaat een tweederde meerderheid tegen het veto verkregen wordt. Amsterdammer gaf zich voor Engelsman uit Iemand, die zich voor een Engelse officier van de koopvaardij uitgaf, vervoegde zich bij be woners injyioemendaal en bood kousen aan. De dames hadden er grote belangstelling voor. maar hij vroeg-echter te hoge prijzen. Een agent van politie vernam dit en hield de Engels sprekende officier aan. dieegn Amsterdammer bleek te zijn en bekend staat als een zwarthandelaar. Wegens prijsopdrijving is proces-verbaal tegen hem opgemaakt. BIJZONDER GERECHTSHOF Alleen een half dozijn persfotografen, die hun betere kijk op hem gekregen zofj hebben. De magnesiumlicht in de richting van het beklaag denbankje afvuurden, herinnerden Zaterdag aan de oude glorie van de gewezen doelverdedi- ger van het Nederlandse elftal Gejus van der Meulen. die voor het Amsterdams Bijzonder Gerechtshof terechtstond. Het ten laste gelegde feit, dienstneming in 1942 bij het „vrijwilligers legioen Nederland" gaf hij toe, waarbij hij op merkte dat het nooit tot hem was doorgedron gen dat Nederland met DuMsland ln oorlog was. De procureur fiscaal mr. N. P. Janssen achtte het bedroevend dat zo'n populaire figuur deze onvaderlandslievende weg was Ingeslagen. In 1940 aansluiting bij de N.S.B., in 1941 keuringen voor het Gewestelijk' Arbeidsbureau in Haarlem, 1942 lidmaatschap Medisch Front en een jaar later zijn praktijk was toen verlopen omdat het Nederlandse volk zijn ideeën niet verdroeg zijn aanmelding als arts bij het vrijwilligers legioen. In de rang van Hauptsturmführer heeft hij tot het einde toe de Duitse oorlogsmachine ge steund, ondanks het feit dat hij als reserVe- offlcier de eed van trouw aan H. M. de Koningin had afgelegd. Deze laatste omstandigheid en het feit, dat. het hier een academisch gevormd man en een populaire figuur met grote invloed op de jeugd betrof, deed de procureur fiscaal 12 jaar gevangenisstraf en levenslange ontzetting uit de rechten eisen. De verdediger mr. S. C. van c\er Wall betoogde dat medische motleven bij de dienstneming in het Duitse leger overheersend zijn geweest. Van dr. Euwe, een groot vriend van de ex-doelver- dedlger was een uitvoerige verklaring van zijn beweegredenen hiertoe voorhanden. Mr. v. d. Wall bestreed de opmerking van de procureur fiscaal, dat van der Meulen pogingen had gedaan met Duitse hulp dé plaats van de Joodse hoog leraar ln de Kindergeneeskunde prof. Creveld In te nemen. Een straf van twaalf jaar voor deze man, wiens populariteit hij allang voor de oor log getaand achtte, vond de verdediger buiten gewoon zwaar en hij vroeg dan ook clementie. Van der Meulen zelf «ei, dat indien hij de zaak uitvoeriger had kunnen bepraten het Hof een Afscheid rector Bangert Avondvierdaagse voorbij Zaterdagmiddag hebben de wandelaars van de Beverwijkse vierdaagse voor de laatste maal hun tocht door midden-Ken- nemerland afgelegd. Ditmaal was de be langstelling nog groter. Het waren vooral de marine-mannen in hun keurige unifor men, het geweer op de schouder, de ransels op de rug, die bewonderd werden om hun prachtige lopen. Voorts moeten ook de Kennemer Jagers uit IJmuiden en de groep van de Velsense politie genoemd worden. D.E.M. en S.S.S. uit Beverwijk hadden de grootste groepen. Fraai was ook de manier waarop de jonge wandelaars van „Prinses Irene" eveneens uit Bever wijk de tocht hebben afgelegd. Er waren zo goed als geen afvallers. Met muziek werden de wandelaars bij het K.S.A.-ge- bouw ingehaald, waarbij vele enthousiaste wandelsportliefhebbers de kranige tippe laars verwelkomden. Ook deze avondvier daagse, waarvoor ruim 300 deelnemers had den ingeschreven is voor organisatoren en wandelaars een succes geworden. Vierde ronde van Beverwijk Ten bate van de Stichting 1940-'45 wordt Zaterdag a.s. tie vierde ronde van Beverwijk verreden. Het is ditmaal een wedstrijd voor amateurs, - uitgeschreven door de Beverwijkse wielrennersclub „Kennemer land' Zondagmiddag heeft de jeugdleiding van het district Beverwijk afscheid geno men van haar hoofd-aalmoezenier, rector Bangert van „Heliomare'' te Wijk aan Zee, in verband met diens benoeming tot pas toor te Westwoud. Een uitgebreid pro gramma werd afgewerkt, dat getuigde van de grote dank en erkentelijkheid van de_ w jeugdleiding jegens de vertrekkende aal- poVTnaar Baltimore. president: „Daar heeft u nu alle gelegenheid voor", maar Van der Meulen aarzelde even en zei: „dat kan ik hier niet doen". Uitspraak over 14 dagen. Uitvoering der noodwet ouderdomsverzekering In de Staatscourant van Vrijdag zijn opgenomen drie uitvoeringsbeschikkingen van de minister van Sociale Zaken be treffende de Noodwet Ouderdomsvoorzie ning. In de eerste beschikking worden de inkomsten vermeld, waarnaar de bepaling van het bedrag van het jaarlijks inkomen zal geschieden. De tweede beschikking be vat regelen omtrent de aanvrage van ouderdomsuitkering of verhoging daar van. Deze aanvrage moet worden inge-r d'iend bij de Raad van Arbeid, die na een onderzoek naar de juistheid va>n de in de aanvraag vermelde feiten, een beslissing neemt. Ten minste eenmaal per 'jaar wordt onderzocht of zich feiten of omstandighe den hebben voorgedaan, welke aanleiding kunnen geven de uitkering te herzien of in te trekken. Dé derde beschikking regelt de instel ling 'en de werkzaamheden van de com missies van onderzoek in de gemeenten. Vertrouwen in De Gasperi De Italiaanse constituerende vergadering heeft Zaterdag.met een meerderheid van 43 stemmen een motie van vertrouwen in de regering van "Alcide de Gasperi, de chris ten-democratische premier, aangenomen. SCHEEPVAART K. N. S. M. Bonaire, 20 Juni te Suez. Danae, 20 Jund te Cartagena. Noordwijk, 21 Juni te Am sterdam. Caribia, 20 Juni van Amsterdam naar Lubeck. Euterpe, 20 Juni van Amsterdam naar Antwerpen. Ornen, 20 Juni van Amsterdam naar Gothenburg. Hast 5, 21 Juni van Amsterdam n Odense. Ariadne, 20 Juni te Oran. Roelf, 19 Juru v. Oporto naar Hoek van Holland. Jupo, 20 Juni te Curagao. Delft, 20 Juni van Paramaribo naai Cristobal, Winsum, 20 Juni St. Mlquel gepass Danae, 20 Juni van Cartagena naar Barcelona HOLL. AFR. LIJN. Congostroom, 20 Jund v. Teneriffe naar Antwerpen. Jaarstroom, 19 Jun van Bordeaux 'naar Dakar. MIJ. NEDERLAND. Rondo, 17 Juni te Ka rachi. Hugo de Groot 14 Jund te Batavia. VINKE EN CO. Farm sum, 20 Juni v. New moezenier, die steeds zijn besté krachten aan het jeugdwerk gegeven had. ZONNESTRAAL-BUSJES BRACHTEN MOOI BEDRAG OP. Dezer dagen zijn hier ter plaatse de be kende zonnestraal-busjes geleegd. In een periode van 10 maanden hebben zij een bedrag van f 380 opgebracht. BEGRAFENIS-ASSOCIATIE IN OPRICHTING Te Beverwijk zijn de plannen tot op richting van een. begrafenis-associatie in vergevorderdestaat. Voorlopig zal deze een onderafdeling vormen van een te Haarlem gevestigde associatie. Donderdag avond 26 Juni wordt in de K.S.A. een ver gadering belegd om een en ander vaste vormen te geven. VRAGEN OMTRENT HUISVESTING. Het Communistische raadslid G. J. A. Wesselingh heeft schriftelijk tot de Burge meester enkele vragen gericht betreffende het Huisvestingsbureau. Hij verzoekt o.m. of de Burgemeester genegen is medede ling te doen van het aantal woningen, dat buiten de normale toewijzing om -.door het huisvestigingsbureau is toegewezen, en welke motieven daartoe geleid hebben. H. L. Delfland 20 Juni van Buenos Aires naar Montevideo (thuisreis). Nicolaas Witsen, 20 Juni van Santos naar Montevideo op uitreis. Posities van 20 Juni: Abbekerk, van.Sydney n. Melbourne. Alchlba. van Montevideo naar Ant werpen. Aldebaran," van Newport" News naar Holland. Alpherat, van Cristobal naar Rotter dam. Alwaki, van Cristobal naar Rotterdam. Ant. Leeuwenhoek, van Port Said naar Genua Axeldijk, van Antwerpen naar Veracruz. Ban tam, van Port Said naar Rotterdam. Oistula, v. Abadan naar Manilla. Coryda, van Rotterdam naar Bahrein. Delftdijk, van Cristobal naar Lon den». Djirak, van Coohin naar Abadan.Duiven- dijk, van Los Angeles naar Balboa. Egmond, v. St. Vincent naar Santos. Esso den Haag, van Aruba naar Rotterdam. Galilea, van Bordeaux naar Dakar Hilversum, van Rotterdam naar Bagnoli. Japara, van New York naar Suez. Kota Inten, van Aden naar Sabang. Leerdam, van New York naar Antwerpen. Macoma, van Abadan n. Port Said. Macuba, van fetaulon naar Corpus- christi. Murena, van Rotterdam naar Curagao. Mijdrecht, van Port Arthur naar Lands End. Ophir; van Colombo naar Batavia. Pygmalion, Vrijdagmiddag te Curagao. Samaria, van Le Havre naar Martinique. Stad Maassluis, van Bal- timore naar Rotterdam.Telamon, van Curagao naar New1 York. Valerius: van Rotterdam naar Marseille. Waterman van Rotterdam naar Mon treal. Farmsum 19 Juni v. Rotterdam te Hampton Roads. Julieta (tanker) 19 Juni van Avon- mouth naar Birkenhead. Kelbergén, v. Rot terdam n. Bagnoli, pass. 18 Juni Gibraltar. BINNENLAND Ih samenwerking met de British Council wardt door het ministerie van Onderwijs „Nijenrode" te Breukelen een cursus georgani seerd voor leraren en leraressen in de Engelse taal, die in het bezit zijn der acte B of die de acte A hebben behaald en voor de-acte deren. Deze cursus wordt van 19 Juni tot en met 2 -Augustus gehouden. Aanmelding uiterlijk tot 28 .Juni bij het ministerie van Onderwijs. Een Zuld-Afrlkaanse regeringsmissle heeft een bezoek aan Nederland' gebracht. Het doel was het bestuderen van de verkeersveiligheid, het verkeersonderwijs en de verkeerspropagan- da, de moderne wegen- en bruggenbouw, ver- kèerswetgeving, politietoezicht en het weg- wijzersvsieem. Op de Burgerlijke Stand van Almelo is aan gifte gedaan van de geboorte van de 40.000ste inwboster. een - dochter van het echtpaar J. Smit—Krabbenbos. Op 3 Juli -zullen de verschillende groepen, die de gemeenschap der U(rechtsche universi teit vormen docenten, assistenten, studenten en oud-studenten op een universiteitsdag tezamen komen om in een algemene vergadering en in faculteltsbijeenkomsten actuele universitaire vragen le bespreken. De Centrale Dienst voor de Economische Controle heeft winkeliers bekeurd, die bekers als sieraardewerk en dus puntenvrij verkochten. De abnormaal droge winter en het droge voorjaar zijn er de oorzaak van, dat de land bouwgewassen op Walcheren er zeer slecht voor staan. Het zoutgehalte in de grond als gevolg van de inundaties is hier mede oorzaak van. De oogst van de suikerbietèn wordt met enig opti misme tegemoet gerien, doch de stand van de andere gewassen, zoals tarwe en gerst uiterst slecht. De Hollandse Maatschappij van Landbouw houdt van 2—12 September op Houtrust" ln Den Haag een grote land- en tuinbouwtentoonstel ling. Er zullen speicale dagen zijn: 2 en 3 Sep tember: rundveedagen met keurcollecties uit Noord- en Zuidfoolland; 3 September: schapen, varkens en geiten; 4 September: paarden; 5 Sep tember: landelijke ruiterdag; 6 September: con cours hippique. Ambtenaren bü de Prijzencontröle hebben in het Zuiden des lands talrijke winkeliers be keurd, die religieuze beelden veel te duur ver kochten. Ook fabrikanten die, te hoge prijzen berekenden en zwarte lonen betaalden, kregen een proces-verbaal. haarlem en omgeving Aan de Rijkskweekschool te Haarlem zijn voor de akte Nuttige Handwerken geslaagd de dames: C. Souwer, L. Engels, M. Spaargaren. E. Stringer, I. Weygers, M. de Wit. Te Hillegom bracht de collecte voor het fonds „Draagt elkandiers lasten" f 389,55 op. De „Florakliniek" van de Ned. Herv. Gem. in het Florapark te Haarlem wordt Zaterdag middag 28 Juni te 3 uur officieel geopend. Tot dirigent van „Harmonie Crescehdo" (Spoorwegcorps te Haarlem) is, in de plaats van wijlen de heer H. W. Hofmeester, benoemd de heer J. de Zwaan. Ds. e. Drost te Kapellè heeft het beroep naar de Ned. Herv. gemeente te Bloemendaal, standplaats Aerdenhóut, aangenomen. Het programma van de orgelbespeling door George Robert in de Grote Kerk op Dinsdag 24 Juni, 's avonds van 19.30 tot 20.30 luidt: 1. Koraal „Wat God doet., dat is welgedaan", A. Guilmant; 2. Sarabande et Fuguette, Fr. Couperin; 3. Fan- taisie C maj„ C, Saint Saëns; 4. Benedlctus (Illévation), Fr, Couperin; 5. Fantaisie A maj„ C. Franck; 0. Musette (Rondeau), J. Ph. Rameau; 7. Eerste ged. van de Ve Symphonie (op verzoek), Oh. M. Widor. 1 Maaskerk, v. Amsterdam n. Duala, 19 Juni van Freetown. Prins Alexander v. Montreal n. Antwerpen 19 Juni te Quebeck. Prins Wil lem van Oranje, y Milwaukee n. Rotterdam 19 Juni 50,11 Nrd. en 3.40 West. Stad Maas sluis word't 23 Juni van Baltimore aan Hoek van Holland verwacht. Stad Maastricht, 20 Juni van Durban naar East Londen. Straat Malakka, v. Buenos Aires naar Shanghai, 19 Juni te Santos. Willem Barendsz, 19 Juni van Italië, te Gibraltar. Zonmewijik, 19 Juni van Rangoon te Calcutta. Aldabi, 20 Juni van Rio de Janeiro naar Santos, Alkaid, 20 Juni van Buenos Aires te Montevideo. Amerskerk van Brisbane n.'Rotterdam 19 Juni te Melbourne. Berlaige, van Rotterdam n. Batavia, '20 Juni te Southampton Bonaire v. Calcutta n. Rot terdam 20 Juni te Suez. Czechoslavakia Vic tory (Am.), 20 Juni. v. Rotterdam naar New York. Indrapoera v. Batavia n. Rotterdam, pass. 20 Juni Perim. Japara v. New York n. Java, pass. 20 Juni Flores (Azoren). Linge van „Stockholm "te Kemi. Meliskerk v. Rotter dam n Sydney, 20 Juni te Marseille. Sloter- dijk van Rotterdam naar Batavia. Streefkerk v. Cochin n. Rotterdam 20 Juni te Havre. Westerdam, 20 Juni v. Rotterdam n. New York. Ceram, Port Arthur—Kaapstad, 19 Juni te' New Orleans: Cleodoro 15 Juni van Sin gapore naar Pladjoe. kleine vaart. Cronenburgh vertrekt 21 Juni des avonds van Antwerpen naar Rot terdam. Coolhaven, 21 Juni van Stockholm naar Helsingfors. Henriette 20 Juni van Par te Rochester. Java 21 Juni van Teignmout-h naar Fowey. Maartje. 21 Juni van Belfast naar Plymouth. Amstelstroom, 18 Juni van Bristol naar Amsterdam Ivan, 18 Juni- van Tanger naar Barcelona. Nato, 19 Juni van Lissabon naar Oporto Nottingham 20 Juni van Rotterdam te Londen. Piet Hein, 18 Juni van Brest te Plymouth. Raagaan, 19 Juni van Setubal haar Hull. Brinda 21 Juni van Oslo n. Gamleby. Fiat 20 Juni van Londen naar de Tees. Hellevoetsluis 21 Juni van dè Tees naar Londen. Rika 21 Juni van Londen naar de Tees. sleepbedrijf. Blankenberg 21 Juni v. River Dee te Caen. Poolzee (met losse boot) 20 Juni van Suez te Port Said. Schelde 20 Juni met twee kranen van Huil naar IJmuiden. De welvaart van Amsterdam hangt af van de scheepvaart I Maar Amsterdam kan al leen weer een machtige havenstad worden als de scheepsbouw op volle kracht werkt! Onze bedrijfsschool geeft aan energieke jongelui met diploma ambachtsschool of U.L.O.-scholen een vol ledige opleiding in de scheeps- en machinebouw met prachtige kansen om vooruit te komen in de wereld en al direct een behoorlijk loon! Vraagt eens inlichtingen aan de Afd. Personeel van de GEVRAAGD Rechtsbijstand Bur Kraneveld. Zijl weg 21, Haarlem. Tel. 20707 Echtscheiding, Dagvaardingen. Requesten enz. Kantoor 95. 's av 78 uur Adviezen vanaf f 1. I STENO aanv. 1 Juli TYPEN aanv. 1 Juli I BOEKH. aanv. 4 Juli Middenst. aanv. 2 Juli Frans, Eng., Spaans. Nederlands aanv. 2 Juli Haarlem Oude Gracht 71 PRIVé LERAAR ZWEEDS ge vraagd. Kennemerl. 124 IJm. b. 55, a. net Meisje 33 j. r.k. voor dag en nacht, liefstin klein gezin. Br L 1527 bur v d. blad. WONINGRUIL. Nette woning te Harlingen voor dito woning ln IJm niet in IJm.-O huur Oiigev. 'f 4.50—f 5. Br. L 1529 Jttir. van. dit blad. Net meisje. 33 Jaar, r.-k zoekt dito VRIENDIN. Br. L 1528 bur. van dit blad. AUTORIJSCHOOL K. Offen- berg, gedipl. A. N. W. B. in structeur. Inl. en opgave bij J. Broersen, Oosterduinweg 56 IJmuiden. WONINGRUIL. Aangeboden mooi huis Santpoortr, 9 kam. centr. verw. garage, tuin, 4 min. v. stat. f 900 voor huls te Velsen of Beverwijk f 600. Brieven L 1530 bur. v. d. blad. BLOEDKORAAL en COR- NALIJN gevr.. zowel snoeren 'als losse kralen, liefst 'grote soort. Warmenhoven, Kruis weg 32, H'lem. Tel. 18437 (an tiekzaak bij stat.) Te koop wegens overcompleet 2 pers. TENT, nieuw. Adres: Zeestraat 247, Beverwijk. TE KOOP AGIi. Agfa 16 m.m. camera. Titelapparaat, statie ven, D.K.W. 200 C.C. 1938, 1. leren motorbroek, babylint zaag, schüurmachine, 2 p, werkschoenen m. 43. Hofgeest 1, Santpoort. Te koop eiken HUISK. TAFEL Te bevr. Benninte) Kerkweg 152, Santpoort. TE KOOP: 2 herenpyjama's, gr. m. a f 17.50, hondenmand f 6. gr. houten dróogrek f 17.50 2 gele slaapk. overgordijnen. Pijnhoomstr. 6, h,-n. Telef. 24402, op DINSDAG 24 JUNI a.s. in „Flora", Zeeweg IJmuiden-Oost. Spreker: Mr. B. v. TIJN Onderwerp: Medewerking van een kleine Indonesische Krontjongband KOMT ALLEN TOEGANG VRIJ OPRICHTINGS.VERGADERING VAN DE AFD. VELSEN op WOENSDAG 25 JUNI 1947, namiddags 2.30 uur in het Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, IJmuiden-(O). Toegang hebben allen die in overheidsdienst werkzaam zijn geweest of hun weduwen. 29000 leden zijn reeds aangesloten. Als spreker komt de heer EEKHOF, voorzitter van de afd. Amsterdam. Aller opkomst gewenst. Florastraat 13 bij Florapark) Haarlem Telefoon 19953 Adviezen voor Beroepskeuze en Bedrijfspsychologie Spr.u. dagelijks 1.30^-3, behalve Zaterdags TIJDELIJKE BEPERKING VAN HET RIJWIELVERVOER In verband met de vacantiedrukte zullen in de maanden Juli en Augustus 1947 op Vrijdagen en Zaterdagen speciale rijwiel- treinen -lopen, waardoor het op die dagen althans in vele gevallen, uitgesloten zal zijn ^>m rijwielen met treinen naar keuze van'de reiziger over afstanden van meer dan 40 km. te vervoeren. Men is verplicht bij verzending per spoor zijn rijwiel onder aan de zadelveren duide lijk van naam en adres te voorzien. Adres plankjes zijn bij de stations tegen betaling van f. 0.05 verkrijgbaar. RADIO ONDERDELEN en reparatie Hanrtem - Telef. 10981 Gedempte Oude Gracht 11 tegenover; postkantoor voor verschillende afdelingen. Prettige werkkring, reisgeld wordt verge ed Wasserij HOEK EN VAART, Bloemendaalse- straatweg 17, Santpoort-Station. Bij VAN GELDER ZONEN N.V. te Velsen, kunnen geplaatst worden. Aanmelding bij de portiers i reparatie S. BOUMA, SPAARNE 78 tn heel veel plaatsen van Neder- larfd wonen of komen onze vak- kundige corsetières. Zij nemen U de maat en Uw „Octerno" wordt in Amsterdam op eigen maat- ateliers vervaardigd van prima stof en' met gepatenteerde baleinen, daarna afgepast en afgeleverd. Dus, dames, wacht niet langer, want de 'levertijd .eischt ook nog èenig geduld. MAAT- CORSETTEM Wendt U tot onze corsetière Mevrouw M. Bouman, p/a Mevrouw Thiery, Acacialaan 5 te BEVERWIJK. lederen Dinsdag van .10-4 uur.- 6 dagen VALKENBURG- dinant Brussel no 4 dagen ZUID-LIMBURG I 51 5 dgn. GORSSEl e o. 4 dgn. GORSSEl e o. i ji 5 dgn. TWENTE e o. i 4 dgn. TWENTE e.o. 5}'. 5 dgn: ARNHEM e.o. I 4 dgn. ARNHEM e.o i o. Verder een uitgebreide keuze aan daglochlen naar Arnhem Veluwe Holte'rberg - Gaaslerland enz. ALIE REIZEN ENTOCHTEN ONDER DESKUNDIGE DING, PRIMA HOTELS ÊN lAALTIJDEN. Dagelijks individuele trips naar Maiken en Volendam ƒ4.17 ƒ3.17 ƒ2.17. Zeetochtjes van lit Schevenirrgen var 4.50 tot 1 per pers Vraagt uitgebreid Zom- pro gr am'na a 25 ct, Reserveert tijdig Uw pieat sen bij de CEBUT O-REISBUREAUX HAARLEM - GrooteHoul- sir. 124 - tel. 20033 en in- ,:-hrinnkantoren der N S INTERNATIONALE MOTORRACES GROTE 'PRIJS VAN NEDERLAND DER K.NM.V. CIRCUIT VAN DRENTE Geniet van de zomerdoe gezondheid op in de vrije natuur! Maar... denk erom. dat "felle zonneschijn Uw haar en hoofdhuid dfoog en dor maakt, en de haar- •groei verzwakt. Voorkom dit met Andrépétrole. Het maakt Uw haar sterk en soepel, 't Is de enige afdoende bescherming tegen roos en haaruitval. En... voor „wind- proef" haar: Marléveux gebruiken. Kam het er 's morgens meé en 't zit de hele dag model! MARLEVEUX plakt niet, fs stofvrij en houdt Uw haar gezond. Per flacon 0.95 ANDREPETR0LE beval haarvoe- dende elementen ert voorkomt roos en haaruitval. Per flaconƒ1.95

IJmuider Courant | 1947 | | pagina 4