öastaxaid Middenstandsdiploma WINCO Radio Unique Bruine hond Flink Meisje flinke meisjes WRINGERS herenhoeden Vcop Fruit WONINGRUIL Jongste bediende Pracht Inventaris Wilt U iets goeds bij J. v. d. Kley Hoge Beloning De Duitser die geluk had en Mussolini wist te vangen ssySsr"** aer Van Weert IJmuiden Beverwijk Luidsprekers Santpoort Heren Sport Costuums Beige en blauwe Tweed Jassen Actieve Jongeman „fat QescPienkenfiuis H.H. Duivenhouders Zomer-, Herfst- en Winterfruit L. Verhoef Timmerlieden net meisje opknappen naar de Brabantse Vennen m&mr Borst kortebaandraverij Een prima Overhemd ELZER'S HERENMODEHUIS GOEDKOPE VACANTIE-TOCHTEN REDERIJ ZWAAG VRIJDAG 8 AUGUSTUS 1947 IJMUIDER COURANT Bevrijder van de Duce wacht als oorlogsmisdadiger op zijn vonnis Otto Skorzeny, voormalig luitenant- kolonel bij de SS, oorlogsmisdadiger en Viafriek nazi, hééft een wel zeer avon- Uarlijke rol m de voorbije oorlog ge speeld. Hij was de man, die Mussolini be vrijdde uit de handen van de Italiaanse patriotten, die op 'het punt stonden de Duce uit te leveren aan de geallieerden. Later drong hij in Amerikaans uniform achter de geallieerde linies in België door. Hij maakte zich schuldig aan het vermoor den van Amerikaanse krijgsgevangenen, waarvoor hij op de zwarte lijst kwam en welke misdaad hij zal moeten boeten door een vonnis van het geallieerde militaire gerechtshof te Dachau. Skorzeny heeft, volgens geruchten althans, ook eenmaal de opdracht gekregen tot het ontvoeren van generaal Eisenhower tijdens de opera ties in Normandië. Deze laatste opdracht zal waarschijnlijk echter aan de fantasie zijn ontsproten, al moet worden toegege ven dat het ontvoeren van Mussolini een taak was, die in vele opzichten bijna even fantastisch was als zijn opdracht met be trekking tot de opperbevelhebber der ge allieerde strijdkrachten in Europa. Over de bevrijding van Mussolini heeft Skorze ny dezer dagen enige bijzonderheden me degedeeld, die onthullen dat het succes van deze daad, die tereoht de bewondering van vriend en vijand genoot, voor een groot deel op rekening van „krijgsgeluk" moet worden geschreven. Skorzeny vertelde:. „In Juli '43 werd ik ontboden op het hoofdkwartier van de Führer in Oost-Prui sen. Adolf Hitler deelde mij mede, dat hij besloten had zijn vriend Mussolini niet in de steek te laten en te voorkomen dat hij aan de geallieerden zou worden uitge leverd- Mussolini was voor Hitier niet alleen een bondgenoot van politieke aard. doch hij noemde „il duce" zijn enige grote vriend. Hitler zeide altijd te geloven dat Mussolini „de laatste van de oude Romei nen der Ceasar-traditie was". Het was mij duidelijk dat ik een taak op mij had genomen waarvan de kans van slagen slechts zeer gering was.... Wij hadden strikte .orders om slechts vijf man van het geheim deelgenoot te maken. Deze vijf waven generaal Student, mijn adju dant, Karl Radkt, twee man van de Duitse kolonie in Italië en ik zelf. Cherchez la femme. Radkl en ik hadden geluk. Wij ontdek ten dat een meisje in een stad aan de Golf van Napels een vriend had op een straf- eiland in de Golf- Het bedroefde meisje ontving het bericht dat van verlof van haar vriend voorlopig geen «sprake was, daar er een hoge persoonlijkheid op het eiland was aangekomen. Later in Rome vernamen wij van een Italiaanse zeeoffi cier, dat hij juist met een Italiaanse krui ser geland was in La Spezia, waar het schip Mussolini naar toe had gebracht na zijn verblijf op het straf-eiland. Het werd ons duidelijk dat Badoglio Mussolini constant van de ene plaats naar de andere bracht. Enige dagen later kre gen wij .bericht dat de duce in Sicilië was. Wij gingen er heen doch kwamen tot de ontdekking dat het bericht vals was ge weest. Hierna ontvingen wij de medede ling dat een gebied nabij Madalen-a in N-oord-Oost-Sardinië bijzonder zwaar be waakt werd. Op 27 Augustus ging ik daar aan land gekleed als een gewoon zeeman. Een sergeant van de carabineri vertelde mij echter dat hij diezelfde morgen de duce naar de haven had begeleid waar deze in een watervliegtuig was vertrok ken. Verdere onderzoekingen wezen uit dat de duce thans ergens in de Appenij nen werd vastgehouden, mogelijk in het hoogste gedeelte van dat gebied, de Gran Sasso. Via een vriendin die in de buurt van de Gran Sasso woonde kwam ik er achter dat de gehele vallei zwaar werd bewaakt en dat het personeel van het hotel dat aan de voet van de Gran Sasso ligt, was ont slagen. Het gerucht ging dat Mussolini in dit hotel werd gevangen gehouden. Het was een ideale gelegenheid voor dit doel; de plaats lag vrij hoog en geheel van de wereld afgesneden er liep zelfs niet eens een weg naar toe. Wij maakten een plan om met zweefvliegtuigen bij het -hotel te landen. Een actie met parachutes werd als albsoluut gekkenwerk beschouwd. Op 9 September werd via de geallieerde radio gezegd dat Mussolini reeds was uit geleverd. Niettemin moesten wij het er op wagen. Vlotte intocht. dat moment was er nog geen schot geval len. Het hötel werd verder ook zonder tegenstand genomen. Ik vertelde d-e duce: „De Führer zend mij als teken van zijn oprechte vriendschap". Mussolini omarmde mij en verzekerde me dat hij dagelijks zijn uitlevering aan de geallieerden verwacht had, doch dat hij op dat ogenblik een einde aan zijn leven gemaakt zou hebben, Ondertussen was er een hélicoptère ge land waarmede wij naar Pa-tïca di Mare vlogen. Daar stapten wij in drie wachten de vliegtuigen over en zetten koers naar Duitsland." Vrouwelijke verdachten voor de rechtbank Een belangrijk deel van de zitting van de Haarlemse rechtbank was gewijd aan zaken met vrouwelijke verdachten, die zich aan diefstal hadden schuldig ge maakt. Een dienstbode uit Heemstede had van haar mevrouw enkele malen geld ge stolen. De rechtbank deed onmiddellijk uitspraak en veroordeelde haar tot vier maanden onvoorwaardelijk en vier maan den voorwaardelijk, met bevel tot onmid- dellijke invrijheidstelling. Twee vrouwen, die. in 1945 in „Duin- rust" te Overveen gevangen hadden geze ten en in September van dait jaar in vrij heid waren gesteld, zochten elkaar daar na verschillende keren op. De 35-jarige M. B., die in Januari 1946 moeder werd van een tweeling, had gebrek aan bedde- goed. Haar vriendin woonde bij een we duwe en wist waar het linnengoed van de bewoonster lag. M. B. werd in de ge legenheid gesteld wat weg te nemen. Ver der heeft zij een radio-toestel verkocht van de man bij wie zij inwoonde en die ge ïnterneerd was. Van de opbrengst gaf zij een deel aan haar vriendin. De eis luidde vier maanden gevangenisstraf. De recht bank veroordeelde haar tot twee maanden.: zodat zij onmiddellijk naar haar gezin kan terugkeren. Een volgende verdachte, de 27-jarige dienstbode A. J., had ten nadele van een i dame een bedrag van f 450 gestolen. Te- gen haar eiste de officier van Justitie een gevangenisstraf van vier maanden. Over] veertien dagen zal de rechtbank uitspraak doen. De dertigjarige strijkster A. V. had h een periode van vier weken bij een wasse rij een hoeveelheid overhemden en blouses gestolen, welke zij ter hand stelde aan dé 35-jarige bankwerker M. L., met wie zij samenwoonde en die ze op zijn fabriek verkocht. De eis luidde vijf maanden ge vangenisstraf. De verdediger, mr. Hellema Sr., besprak de moeilijkheden, waarmee de vrouw te kampen heeft en bepleitte clementie. Tegen de bankwerker eiste de officier van justitie wegens heling een ge vangenisstraf van één maand. In deze laatste zaken volgt het vonnis op 21 Augus tus. K.L.M.-Constellation wordt in Michigan „Holland" gedoopt. Op 11 Augustus, des avonds om kwart voor zeven, zal. op enigszins feestelijke wijze een K.L.M.-Constellation' van Schip hol vertrekken naar het jubilerende stadje Holland in de Amerikaanse staat Michi gan. Aan boord zullen zich bevinden mr- H- P. Linthorst Homan, Commissaris der Koningin in de provincie Groningen, een vertegenwoordiger van' de Rijksluchtvaart dienst, een vertegenwoordiger van' het ministerie van Buitenlandse Zaken, de predikant dr.. P. Prins uit Groningen en ach-t-en-twin.tig emigranten, namelijk de families Nikkels uit Amsterdam, Te Velde uit Wildervank, Nieuwemhuizeu uit Apel doorn en Flikkema uit Groningen. Ook de heer H. Möhlma-nn, directeur van een verhuuri-nrichting van draaiorgels, maakt de vlucht mee. teneinde het draai orgel, dat de Amsterdamse burgerij aan de inwoners van Holland heeft geschon ken, te demonstreren. Waarschijnlijk gaat ook de voordrachtskunstenaresse Charlotte Kohier mee. In New York komen nog negen personen aan boord onder wie mr. E. N. van Klef- fens de Nederlandse ambassadeur in Washington en mevrouw Van Kleffens, dr. M. A. C. Slotemaker de Bruine, direc teur van het „Netherlands Information Bureau" in New York en enige journa listen. Bij aankomst op het vliegveld Grand Rapids zal de'gouverneur van de staat Mi- EXAMENS Handenarbeid. Voor de akte handenarbeid zijn te Haarlem geslaagd de heren: P. v. d. Werf. H. Tibben. W. E. v. Stralen, J. Kroon, R. Molemaker, C. H. J. Hoegen, T. J. Fober, Joh. Everhardus, L. H. Beek, J. H. H. Bal, P. J. Amesz, A. N. Alder- liefste. Hoofdakte Te Haarlem zijn geslaagd voor het gehele examen: H. Asma, C. Spaargaren, C. G. v. d. Hout, M. B. Bumanje, J. C. T. Hopgenbosch, Voor gedeelte B: G. Stroet. A. J. Óderkerk, G. T. Hulssen en M. A. Wiersema. Voor gedeelte A: R. Goinges. 77 Cabaret bij „Comedia De toneelgroep Comedia bereidt een caibaret- programma voor, dat waarschijnlijk ln de tweede h^lft van deze maand in Amsterdam ten tonele zal worden gevoerd. Medewerking hieraan ver leent Flentje de la Mar, die een grote potpourri van succesnummers uit het jaar 1900 en een aan tal liedjes van Louis Davids ten gehore wil brengen. Zij wordt aan de vleugel begeleid door Tonny Schifferstein. Van de verdere nummers vermelden wij voordrachten door Ellen Vogel van een schets door Ank van der Meer en door Bob de Lange van enkele der „honderd dwaas heden" van Simon Carmiggelt. Henk Rigters treedt er in op met zijn sprekende „pop" Han Bentz van den Berg. Als bijzondere attractie wordt onder het publiek een wedstrijd in her sengymnastiek gehouden. chigan, d-e heer Harry S. Kelly, het K. L.M-vliegtuig dopen met de naam „Hol land". BINNENLAND Het hoofdbestuur der Eenheids Vakcentrale heeft de minister van Sociale Zaken verzocht nog dit jaar aan de leerlingen der rijkswerk plaatsen voor vakontwikkeling een week vacan- tie met behoud van loondervingsvergoeding toe te staan. Bovendien is de E.V.C. van oordeel, dal aan deze leerlingen een extra uitkering, over eenkomende met een week loondervingsvergoe ding, dient te worden verstrekt, De tuchtrechter van de voedselvoorziening te Assen heeft een zuivelfabriek te Ruinerwold een boete opgelegd van f 10.000 benevens storting van een waarborgsom groot f 10.000 voor de tijd van 1 jaar. De fabriek had melk afgeleverd zonder bon, afgeleverde hoeveelheden niet ge boekt en een onjuiste opgave verstrekt aan het. Bedrijfschap voor Zuivel. De Centrale Dienst voor de Economische Controle heeft in 143 gevallen proces-verbaal opgemaakt tegen grossiers en winkeliers in tex- tielgoederen wegens het verkopen zonder tex tielpunten en het laten bedrukken van textiel producten zonder vergunning van het rijks bureau. ZU, die voornemens zün telegrafisch gelukwensen aan te bicden aan de Koningin ter gelegenheid van haar verjaardag, dienen deze telegrammen vóór 30 Augustus aan te bieden. De bestelling zal op 1 September geschieden. Het Prinseiyk Gezin zal van half Augustus tot begin September de gast zijn van de Koningin op Huis ten Bosch in Den Haag. HAARLEM EN OMGEVING De Haarlemse rechtbank heeft'de geluidstech nicus H. F. A. S. uit HeemstedèvT^^ een gevanagenisstraf van twee la van preventieve hechtenis weeen" m(>- van goederen aan faiinssementstwvL^1^ - Mej. M. C. Diepenhorst enT?' Zalm beiden te Haarlem, zijn te Ut t voor het examen Frans L o Te Haarlem is een examen t-nu het diploma A en diploma B van a de"»> Bond tot het Redden van Drenkt voorbereidend diploma is uiteer^. ?€r' j. G. Deker; diploma A aan de 1 Jn kenburg. P. Turkenburg en a r5 h 7- de heren j. F. Scheepers, a J"Jn J Walbeek. Het examen voor diplom'te goed gevolg aafgelegd door de ri-f B Bosse en T, M. Turkentourg.. Allen""5 A' £"i' de Haarlemse Kedding&brlgacie, Een haven van bijna 7 millin De Amsterdamse gemeeiVaaci h '0e,> dag besloten,, f 6.700.000 beschikbar W°^ voor de vergroting en de verheten- 'e sltet- hoofdstedelijke houthaven. Men ho Vïr' werk in ongeveer l\'a jaar gereed is «i nieuwe uitgaven „De arbeider in de leving" door Mr w P 2 FORTMAN. Vry' Nederig Ca« sterdam. herland, In dit onderdeel van de „volksnaw bibliotheek" wordt betoogd dat de n men om aan de veranderde pJH* arbeider in het productieproces dède,'"5* sende juridische vormen te geven fc, ontwerp-Vos betreffende de itistellin ii; drijfschappen als belangrijk motief!!'"'1* beschouwingen ontwikkelt de SChrii schets van een „rechtsorde van de t?- socialistische zin en bepleit hij een i Heden overleed Ln het St. Antoniusal-ekenhUiis te IJmulden-Oost geheel on verwachte onze lieve Zus ter, Behuwdzuster en Tante Mevr. de Wed, CORNELIA ADRIANA DUIN-DE LIEFDE ln de ouderdom van 80 jaar Namens de familie: C. de Jong. exec. test. IJmuiden-O., 7 Aug. 1947. Condol. adres: Stationsweg 77, Vesen. De overledene staat opge baard in de rouwkamer van het St. Antondusziekenhuls te IJmuiden-Oost. De ter aardebestelling zal plaats vinden Maandag 11 Aug. a.s. des namiddags 2.30 uur op de Alg. Begraafplaats te Bloemendaal, Bergweg. In de middag van de 12de Sept. stonden wij klaai' met 12 zweefvliegtuigen twee vliegtuigen en 108 man. Niemand mocht schieten alvorens ik schoot. Nadat ik or der had gegeven de kabels te kappen merkte ik dat ik een grote fout had be gaan. Het landingsterrein dat zeer vlak (had geleken, bleek een helling van 40 gra den te zijn. Ik schreeuwde toen „noodlan ding maken", en wij kwamen aan de grond met vernielde zweefvliegtuigen. Zo snel als mogelijk kropen wij uit het wrak en renden naar het hotel roepende: „mani in halto", handen omhoog. Negen man maakten het radio-apparaat onklaar en achter een van de vensters ontdekte ik het hoofd van de duce. Nadat wij ons toegang hadden verschaft tot het hotel, vond ik Mussolini in een ka mer met drie Italiaanse officieren. Tot op Kind gn toch zitten! je duikelt er direct uit. Waarom steeds die risico, koopt daar om een riem. want Uw Baby is veilig in een riem van Anegang 46 Agenda voor Haarlem VRIJDAG 8 AUGUSTUS. City: „Spijkers met koppen'alle leeftijden, 2.15. 4.30. 7 00 en 9.15 uur. Spaarne: ,,V is victorie", alle leeftijden. 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Rembrandt.: „Met een kwartje de wereld rond" alle leeft. 2,00. 4.15, 7,00 en 9.15 uur. Palace: „Tarzan in New York", alle leeft. 2.00, 4.15. 7,00 en 9.15 uur. Frans Hals: ..Met de Willem Ba- rendsz ter walvisvangst.", alle leeft., 2.30 en 8,00 uur. Luxor: „Rode Pimpernel", 14 j„ 2.00, 4.15, 7.00 en 9,. 15 uur. Verre Visserij Maatschappij koopt (lrie trawlers Achtereenvolgens zijn door de sleepboot „Nestor" van Bureau Wijsmuller van de Maas naar IJmuiden gesleept de stoom trawlers „St. Kilda" en „Arras", die met nog een derde in Engeland waren aange kocht dó or de Verre Visserij maatschappij te IJmuiden. De schepen, die tijdens de oorlog voor de 'Britse marinedienst waren ingericht, zullen een belangrijke verbouwing moeten ondergaan, voor ze als vissersvaartuigen naar zee kunnen vertrekken. De St. Gilda en Arras zullen in IJmui den verbouwd worden en de derde trawler wordt in Schiedam onder handen genomen. Gestrand Amerikaans schip nog niet vlot Vijf sleepboten hebben gisteren vergeefs getracht het Amerikaanse stoomschip Henri Barnard", dat bij Vlïssingen is ge strand, vlot te slepen. Men overweegt nu de lading steenkolen op kleinere schepen over te brengen. De reddingboot van Veere is naar de plaats van de stranding vertrokken om assistentie te verlenen voor het geval de bemanning genoodzaakt zou zijn, de „Hen ri Barnard" te verlaten. Het schip, dat 7176 brt. meet, vaart voor rekening van de „Marine Transport Lines" te New-York. GEROOKTE OF GESTOOMDE MAKREEL. De prijs voor gerookte of gestoomde makreel is zoals wij hebben gemeld met 10 cent ver hoogd. De maximumprijs is thans vastgesteld op f 1,45 per kg. netto. Het Bedrijfschap voor Visserijproducten heeft thans bepaald, dat in het belang van de afzet kleine kabeljauw tot 35 cm. en schelvis tot 30 cm. gerookt of gestoomd mogen worden. Voor deze vissoorten gelden de volgende maximum verkoopprijzen fl,10 resp. f 0,95 per kg. netto. Pastoor 3. M. 3. v. d. Pavoort jubileert binnenkort Pastoor J. M. J. v. d. Pavoort, emeritus thans te Eindhoven verblijvend, zal 15 Augustus zijn veertigjarig priesterfeest herdenken. De jubilerende priester, die te Gouda werd geboren en in verschillende functies vele standplaatsen heeft gehad was onder meer van 1913 tot 1925 subregent van het semenarie „Hageveld", pastoor der St. Li- dunia-parochie te Haarlem-Noord van 19 Juli 1925 tot November 1929 en van 26 Juli 1931 tot 1 November 1940 pastoor van de parochie van O. L. Vrouwe van Goede Raad aan de Arendsweg. Gezond heidsredenen noopten hem zijn emeritaat aan te vragen. Duitse moest terug Wijk aan Zee bezit in dit seizoen grote aantrekkingskracht als badplaats, maar een Duitse jongedame, die in dit veel ge zochte zomeroord vele bekenden bleek te hebben, moest ondervinden, dat haar aan wezigheid niet op prijs werd gesteld. De politie voerde haar terug naar het land harer geboorte. I-Ilermedo betuigen J. BES en A. ZANDSTRA hun hartelijke dank voor overweldigende blijken belangstelling voor, tijdens en na hun huwelijk ontvangen, A. Bes-Zandstra. J. Bes. Wijkerstraatweg 198. Velsen-Noord. Mevrouw Potjer, Brederoodse weg 54, Santpoort, vraagt een' NETTE HULP voor 3 morgens per week van 8-12. liefst om geving Santpoort-dorp of sta tion. klein gez., prettige werk kring. Goed loon. NETTE WERKSTER gevr. Adres te bevr. bur. van dit bl. NET MEISJE 16 J. Ür herbe zit van M. U. L. O. dlpl. zag zich gaarne geplaatst op een kantoor of Iets dergelijks. Plet Heinstraat 56, IJmuiden-O.' ONGELUK BIJ RINGRIJDERIJ Een paard van één der deelnemers aan de ringrijderij sloeg in de Hoofdstraat op hol, waardoor het achterschot van het wa gentje viel. Dit kwam terecht op de voet van een 4-jarig knaapje. De eerste hulp werd door dr. Mak verleend, die consta teerde dat de verwonding niet van ern stige aard was. RUILEN. Vrij huis te Driehuls bev. 2 kamers, keuken, 3 slpk. badk. en kl. zolder v. en a. tuin, huur f 32 p. m. voor gr. huls te IJm. of ijm.-Oost.' Bevr. P. C. Hooftlaan 41, Drie-1 huls. Amateursband vraagt VIOLIST of VIOLISTE. Leeft, tot 30 j. P. C. Hooftlaan 41, Driehuls. Kennemerlaan 127 IJMUIDEN EXTRA RECLAMEWEEK. Verkoop Zaterdagmorgen 9 u. Grote Kammen van 1.— voor 0.50 Grote Zakkammen van 0.85 voor 0.30 Puntkammen van 1.voor 0.35 Stofkammen- van 0.85 voor 0.35 Zakkammen in étui van 1.25 voor 0.50 Zakkammen in étui en spiegel van 2.voor 1. Kaarten Schuifspeldjes 0.10 Scheerspiegeltjes van 0.95 voor 0.60 Strlkhouders van 0.25 voor 0,15 Prima Bezems van 2.35 voor 1.60 Handstoffers (haar) van 3.50 voor 2.21 Werkbórstels (cocos) van 0.85 voor 0.57 Wasborstela van 0.85 voor 0.56 Pansponsen van 0.18 voor 0.12 Panlappen (koper) van 0.28 voor 0.22 Vliegenvangers van 0.07 voor 0.05 Servetten van 0.03 voor 8 voor 0.10 Zeepdozen van 0.68 voor 0.35 Zandlopers van 1.75 voor 1.35 Waterslang van 0.8Ó p. m. voor 0.6Ö Mattenkloppers rotting van 1.24 voor 0.75 Rolzeven 16 cm. 0.90 Kinderscheppen van 0.85 voor 0.50 Kaart met stukjes verf en penseeltjes van 0.75 voor 0.25 Kinderfluitjes van 0.20 voor 0.10 Zandemmertjes, Scheppen, Zahdvormpjes, Kastranden, Rollen Kastpapier, enz. enz. Telefoon 5162 VERLOREN: Zondagavond j.l. zilveren Zeeuwse broche, gaan de van Koningsplein naar de Ruyterstr. (aandenken). Ge. lieve terug te bezorgen bij C. Veldman, de Ruyterstr. 49, IJmulden-O. VERMIST een ln bruikleen gekregen grijs wandelwagentje Inlichtingen of terugbezorgen tegen beloning P. C. v. Leeu wen, Alex. Bellstr. 8, IJm. Gevonden: KINDERMANTEL TJES. Tegen adv. kosten te rug te bekomen Bloemstr. 16, IJmuiden. TIJDELIJKE INWONING. Res. Officier zoekt twee flinke ka mers met keuken of groter ge deelte van een woning in gem. Velsen of omgeving Brieven L 1638 bur. v. d. blad Prima NAAIMACHINE gevr. Goede prijs. Kruisweg 32, Hrl. Tel. 18437 (antiekzaak bij station). Te koop gevr JONGENS FIETSJE. leeft. 6 Jaar. Ter voort Kortenaerstr, 38, IJm.O. PEDDELS te koop en een stel klokbeeldjes. J. Schuiten, Ju- lianakade 31, IJm. ONTVANGEN: Bij het van ouds bekend adres „Klein maar Dapper" v h. Anegang 10, thans MIDDENWEG 123, H.-N. Gesloten huis. KL. HOUTSTR. HA, Haarlem Is ook tussen de middag geopend. Te koop: MEISJESRIJWIEL op massieve banden m. 28 x li/2, leeftijd 8 jaar. Esdoorn- biedingenJdakelaar P. straat 19, IJm.-O. Te koop: een mooie BEKLEDE WIEG, z, g. a. n. Lijsterlaan 22 2 GEITEN TE KOOP. Brede- roodseweg 73, Santpoort. Prima SPIRAALMATRAS weg. plaatsgebr. t. ovem. Electra- Techn. Werkplaats Driehuizer kérkweg 103. Te koop: beste HAND WASMA CHINE- v. spotprijs en stok ken v. strandtent. Hofdyk- laan 53, Driehuis. Wegens teleurstelling compl. BARY-UITZET, dito wieg en ledikantje, alles nieuw. Adres te vern. bur. v. d. blad. Te koop 1 p. z g a. n WERK SCHOENEN m. 45. J. P. Coen- straat 133, IJm. aan komen lopen, witte borst en poten halfwit. Terug te be komen by Jongejan, Haven- kade 13, IJmuiden. Amsterdam Flinke ruime werkplaats onge veer 40 M2. met daarboven ge legen parterre woning, 2 ka mers suite, keuken en 2 slaap kamers. Gelegen Brouwers gracht 103, te ruilen voor woonhuis te Velsen. IJmuiden, Driehuis of Santpoort. Aan- - - Bak_ ker, van Tuyllweg 15, Velsen, Tel. 4765. GEVRAAGD: voor de huishouding. Adr bur. van dit blad. Erkende Boek- en Kantoor boekhandel zoekt een bekend met kantoorboekhdl. (en event, schryfm.hdl.) om deze afdeling door intensief bezoek aan kantoren uit te breiden. Zelfst. positie en aan gename werkkring voor ge schikte kracht. Br. met ultv. inl. betr. gen. onderwys, opl. en derg. onder no. IJ 400 bur. van dit blad. GEVRAAGD: voor direct bij Accountants en Makelaarskantoor. W. de Groot Zeeweg 187, IJm,-O, NOODWET OUDERDOMSVOORZIENING De Raad van Arbeid te Haarlem brengt ter algemene kennis, dat vanaf Zaterdag 16 Augustus a.s., 65-jarigen of ouder, die hun woonplaats hebben binnen het Raadsgebied in de ge meenten: Aalsmeer, Bennebroek, Bloemendaal, Haarlem, Haarlemmerliede en Spaarnwoude, Haarlemmermeer, Heemstede, Nieuwer-Amstel, Ouder-Amstel, Uithoorn, Velsen en Zandvoort een aanvraagformulier ter verkrijging van een nooduitkering ljunnen afhalen aan de gemeente secretarie en bij de in de aanplakbiljetten aangegeven adressen. De Voorzitter Raad van Arbeid Mr. H. B. WILDT MEYBOOM Het Bestuur Oranje Vereniging „OUD VELSEN" wekt de inwoners van Velsen en Velserbeek op zonder uitzondering mede te werken aan de „GEVEL VERSIERING" Zaterdag 30 Augustus keuring door de Commissie! Maak er iets moois van! HET BESTUUR Nadere inlichtingen Voorzitter Feestcom missie Ds. Bronsgeest, Driehuizerkerkweg 7 Velsen. Tel. 5272. Uw adres ook op Voorzorgzegels thans geheel gemoderniseerd en vergroot WILLEMSBEEKWEG 52-S4 IJMUIDEN-OOST Bij ons verkrijgbaar OOMENS Duivengeneesmiddelen BRUGGENKAMP VELSERDUINWEG 197 - TELEFOON 4497 Bestellingen van le soort worden als steeds tegen zeer billijke prijzen uitgevoerd, rechtstreeks van producent naar consument door Kwekerij „ARBEID" Schellinkhout. Tel. 2406. Erkende Detailhandel. Tot 18 Augustus GESLOTEN wegens vacantie BONT- EN KLEDINGATELIER Brederoodseweg 82, Santpoort-Station, 8 min. v. h. Station voor alle zaken geschikt, geheel of gedeeltelijk te koop. Driehuizerkerkweg 95, Driehuis. GEVRAAGD voor alle afdelingen. Prettige werkkring, reisgeld wordt vergoed- Wasserij HOEK EN VAART, Bloemendaalse- straatweg 17, Santpoort-Station. GEVRAAGD: voor woningbouw te Zandvoort. P. CUPIDO, Zeeweg 331, IJmuiden-Oost. M. DE HAAN, Jac. Catslaan 26, Driehuis. Voor direct gevraagd een niet beneden de 18 jaar voor werkzaamheden winkel en huishouding. Dienstmeisje aanwezig. Mevr. J. VERWER, De la Reijstraat 1, Banketbakkerij. Een WRINGER MET BOK PETROLEUMKACHELS KEULSE POTTEN SNIJBONENMOLENS STRAATBEZEMS Prima TAFELMESSEN PASSEERZEVEN met rol en DUIMSTOKKEN OOSTERDUINWEG 35. IJmulden-Oost. f 25 tot f 50. Wasmachine m, electr. Wringer. LIWAFA, VELSERDUINWEG 173. ln 1 week klaar Vergroten, ver kleinen, keren, ander model enz. enz. WORTMAN BREESTRAAT 162, Beverwyk, Met de LEVASIER TOUR op 12 Augustus Profiteert hiervan. Schitteren de reis f 6.50 p. p. Haalt tydig uw plaatsen. NEPTUNUSSTRAAT 33 rd. IJmuiden, Tel. 4650. KENNEMERLAAN 32 TEL. 4331 IJMUIDt» Kruisstraat 11 - Telefoon 11491 Wegens vacantie GESLOTEN van 11 t/m 16 Augustus De grote dag van Kennemerland nadert! Donderdag 14 Augustus de traditionele in de Breestraat te Beverwijk. In de pauze WIELERWEDSTRIJDEN op transportfietsen. 8 uur n.m. MASTKLIMMEN op het Stationsplein. 10 uur n.m. groot schitterend VUURWERK op de Oostkade. Reserveert Donderdag 14 Augustus voor Beverwyk! maken wij voor U van Uw coupon stof. KENNEMERLAAN 121 - Sedert Vrijdag vermist WELSH TERRIER, bruine poten» kop, zwart dek. Trekt aan linker achterpoot. Mevr. v. NIFTERICKVER WOERD. Stationsweg 57, Veil»; De officiële opleiding voor het van het Instituut v Middenstandsontwikkelini sja de Handelsavondschool Tevens opleiding voor de Practljkdlploma Boekhouden, Nederlands, Engels, Du"*' Frans Aangifte by A WIEDEME1JER, Stationsweg 67. Yeli"L Met onze moderne salonboten reist U prettig. Ook bij ongunstig weer. Dagtochten Ret. f Dagelijks naar: VOLENDAM en MARKEN t/m30SepL VIER-MEREN-TOCHT U Via de Vecht naar LOOSDRECHT 14 HARDERWIJK en de VELUWE 31 A»S Alleen Vrijdags naar URK „29, De Ruijterkade Steiger 2 Tel. 42294 SALONBOTEN TE HUUR VAN 200-1200 PERSON

IJmuider Courant | 1947 | | pagina 4