Voor Bowl Woningruil WINCO flinke meisjes 3let Sdïaemnpaleis HERENHOEDEN NE0-PH0T0 John. Stol Vijftig kampongs in brand op West-Java Brits ultimatum aan Joodse emigranten Wielrenners wonnen, athleten verloren Koele dranken, zonder alcohol [Kort en Bond Radio „Unique" Amerikaanse hoge heren werkschcenen opknappen Luidsprekers ▼«©ff II HJL Duivenhoaders BRUGGENKAiVSP Net meisje gevraagd nette jongens en meisjes Te koop 10 tol 15 (luizend Re KAAN Dansschool Een prima Overhemd ELZER'S Kolen zonder bon! Frans van den Braber 1JMUIOER WASSERIJ TERVOORT VRIJDAG 22 AUGUSTUS 1947 TJMUIDER COURANT Grootste theefabriek der wereld verwoest Volgens een Nederlands officieel commu niqué is op West-Java een 50-tal kam pongs in brand gestoken. Bij Tangerang zijn er twee vernield. Na bij de kampong Kemit op Midden-Java in het gebied van Gombong werd een groep republikeinen opgemerkt, die stellingen aan het bouwen was. Deze concentratie werd met artillerievuur verdreven. In Ma- lang deed een bende gedurende de nacht een aanval op Nederlandse posten nabij de gevangenis, waarbij geweren en automati sche wapens werden gebruikt. Op Madoera werd een Nederlandse patrouille ten noor den van Bangkalan door een republikeinse groep van circa 500 man beschoten. De aan vallers waren gewapend met mortieren, mitrailleurs en geweren. Een republikeinse bende bezuiden Pemalang Siantar op Su matra werd met enige verliezen harerzijds verdreven. In de stad werd hinder onder vonden van sluipschutters. Ten Zuid-Oos ten van Bindjai ontmoette een patrouille hevige weerstand, waarbij ook de Neder landse patrouille enige verliezen leed. In de omgeving van Rimba Pandjang, ten Noorden van Padang, werd de bevolking, onder bedreiging met moord en brandstich ting, aangemaand te evacueren naar repu blikeins gebied. De uit deze omgeving ge vluchte bevolking werd in bescherming ge nomen en naar Loeboekboeaja gebracht. Verschillende Nederlandse posten en pa trouilles op Java en Sumatra werden be schoten. Blijkens de tot op heden ontvan gen berichten bedragen de nieuwe Neder landse verliezen 3 gesneuvelden en 6 ge wonden. De grootste theefabriek ter wereld „Ba- lim Bangan", in het gebied van Siantar is door republikeinen vernield en in de as. gelegd. Ditzelfde lot onderging de palmoli™ fabriek Sawit Sebrang in het gebied van Tandjong Poera. Van de Chinezen in het Medanse werd vernomen, dat in de toe stand der Chinezen te Pankalanbrandan enige verbetering was gekomen. Op Mid- den-Java is de „Witte Kruis kolonie" bij Salatiga gedeeltelijk verbrand en verwoest Deze landbouwkolonie schonk vóór de oor log 500 Javanen belangloos werk en voed sel. De kolonie werd in 1902 gesticht (na het hongerjaar) voor steun aan maatschap pelijk on volwaar digen. „Ontschepen of naar Britse zóne van Duitsland" De Britse regering heeft besloten de ille gale Joodse immigranten, die zich op drie Britse schepen ter hoogte .van Port de Bouc aan de Franse zuidkust bevinden, naar de Britse zone van Duitsland te brengen, tenzij zij 22 Augustus vóór 18 uur een begin maken met het aan land gaan. De Britse zóne van Duitsland is het enige gebied onder Britse jurisdictie, met uitzon dering van Cyprus, waar zulk een groot aantal personen op korte termijn kan worden gehuisvest en gevoed. HAARLEM-DERBY Toestand in Indië dreigt catastrophaal te worden Spoedig oprukken naar Djokja wordt in Batavia verwacht Onze correspondent te Batavia seinde ons gister, dat de toestand op Java met de dag onhoudbaarder wordt en dreigt cata strophaal te worden. De troepen in de voor ste linies wachten als het ware op het besluit der Nederlandse regering om de noodzakelijke actie te voltooien door de bezetting van Djokja. Hij wijst verder op de veranderde houding van de bevolking jegens de Nederlanders. De juichende ont vangst bij de intocht is gevolgd door een zeer gereserveerde houding uit angst voor représailles uit Djokja; ook de sinds enige tijd georganiseerde fluistercampagne heeft steeds meer tot resultaat, dat de bevolking zich afwendt. Zij is niet langer overtuigd van de Nederlandse wil om Djokja te be zetten en constateert dat wij momenteel niet bij machte zijn om haar in ons gebied voldoende bescherming te geven. De be sprekingen in de Veiligheidsraad verwekten in Batavia verontwaardiging en hoon en mén is van oordeel dat Indië voor ons verloren zal zijn indien er niet alsnog be sloten wordt naar Djokja op te rukken. Engeland verwijt men, dat zijn streven gericht is op het voortbestaan van de moei lijkheden en aldus te komen tot de econo mische overheersing van Singapore. Enge- lands optreden, zo oordeelt men in Bata via, is dan ook duidelijk tegen de Ameri kaanse bemoeiingen gericht. De rede van dr. Van Mook is algemeen gunstig ontvangen. Men betreurt alleen dat dit geluid niet eerder werd gehoord. Het falen der Nederlandse voorlichting is oor zaak dat de wereld tot nu toe onkundig is gebleven van de ware verhoudingen. Het is moeilijk voor de buitenwereld om plot seling ons recht in te zien, omdat wij nim mer eerlijk hebben gezegd, waar het op stond. Intussen is iedereen het er in Ba tavia over eens dat de toestand volstrekt onhoudbaar is geworden en dat er geen andere keus is dan naar Djokja op te ruk ken. De opinie is overheersend dat dit dan ook zeer spoedig zal geschieden." K.N.M.V. schorst bestuur van motorrennersbond Het dagelijks bestuur van de K. N. M. V. ge hoord de sportcommissie, heeft besloten de heren P. J w. van Aartsen (Amsterdam), A. Hartman (Amsterdam). P, Knijnenburg (Wasse naar), O. Moeke (Heemstede), L. Rehorst (Den Haag), J. de Ridder (Alkmaar) en H. Steman (Voorburg), allen lid van de K. N. M V., te zamen vormende het bestuur van de Nederlandse Motorrenners-bond. tijdelijk te schorseri als lid van de K. N. M. V. op grond van hun voor de motorsport en de K. N. M. V. schadelijke ge dragingen. Deze schorsing gaat In op Donderdag 21 Augustus 1947 Het hoofdbestuur der K. N. M. V. zal de duur van de schorsing nader vaststellen Voorts heeft het dagelijks bestuur besloten het rechtstreekse contact met de N. M. R. B. te doen eindigen, hetgeen inhoudt, dat deze organisatie niet langer gemachtigd is, financiële overeen komsten aan te gaan met organisatoren van ter rein- en wegraces. De K. N. M. V. heeft dit besluit genomen naar aanleiding van de houding die de Motorrenners bond heeft aangenomen inzake de wedstrijden te Tubbergen. Deze houding was naar de mening van het bestuur van de K. N M. V. schadelijk voor de belangen van de K. N. M. V. Aangezien echter alleen het hoofdbestuur een definitieve schorsing kan uitspreken, is de huidige schor sing voorlopig. Van de zijde van de Motorrennersbond wordt medegedeeld, dat de bond geen genoegen met deze behandeling zal nemen. De motorrenners- Zeer groot was Woensdag de belangstelling op ..Municipal Sports Ground" in Derby voor de wieler- en athletiekwedstryden. De Haarlemse athleten moesten tegen de Engelse sportbeoefe naars het onderspit delven. De dames brachten het er beter af en de wielrenners waren prachtig op dreef. De athleten van Derby behaalden 46 punien, ie van Haarlem 20 punten. De Haarlemse wiel renners verwierven 21 punten en hun tegenstan ders 15. He resultaat van de sportwedstrijden was. dat Derby won met 61 tegenover 50 punten voor Haarlem. Turner won de sprintwedstrijd. Voor de wedstrijd over één ronde waren vier serie^ samengesteld, waarvan er drie in het voor deel 'van Haarlem eindigden. Peters, Duyns en Gerritsen wonnen en in de laatste serie kwam de Engelsman Turner het eerste aan. Deze renners kwamen in de finale uit, welke door Turner ge wonnen werd, gevolgd door Duyns, Gerrits en Peters. In de wedstrijd met achtervolging over 4000 meter zegevierde de Haarlemse ploeg, bestaande uit Peters, Duyns, G. Voorting en Drost, De tijd was 5 min. 26,7 sec De ploeg van Derby, bestaan de uit Crowther, Box, Cotterill en Barker deed er 5 min, 39 sec. over. De race over vijf mijlen leverde een zege op voor G. Voorting; zijn tijd bedroeg 11 min. 40.7 sec. Tweede werd Drost en derde Turner. Athletiek. Zowel de dames- als herenathleten hebben hun krachten gemeten met de gastvrouwen en -heren. Uitsluitend loopnummers stonden op het programma. De 100 yards eindigde in 't voordeel van Miss kinna, die tot twee maal toe mejuf frouw Bakker versloeg, eerst in de serie, doch als snelste tweede plaatste deze zich en daarna in de eindstrijd. Mevrouw Hermans—De Goede zegevierde in de tweede serie in 12.2 seconde, maar in de eindstrijd verloor zij. De uitslag was: 1. Miss Kinna 12.2 sec.; 2. mejuffrouw Bakker; 3. Miss Fielding. Mejuffrouw Handgraaf won de 220 yards in 28.6 sec.; tweede werd Miss Clarke en derde mejuffrouw Mulder. De vier maal 100 yards werd een Haarlemse Schaken Bouwmeester en v.d. Velde eindigen gelijk In de Hoofdklasse van het persoonlijk schaakkampioenschap van Haarlem zijn de kampioen H. Bouwmeester en G. B. v. d. Velde (beiden De Rochade) gelijk geëindigd, doordat beiden hun laatste partij respectievelijk tegen W Geuzenbroek en A. Herfst wonnen. Hier door zal een beslissingsmatch van 4 partijen noodig zijn, om uit te maken wie van hen zich kampioen 1947 mag noemen. Deze match zal In de laatste week van Augustus gehouden worden. Vóórdat Bouwmeester deze match zal spe len, neemt hij in Enschedé nog deel aan de voorronden van het persoonlijk kampioenschap van Nederland, waartoe hij een uitnodiging ontving. in de 2e klasse, waar J. Arnold (Kennemer- land) zo goed gestart was. dat hij voor de andere deelnemers onbereikbaar scheen, heeft G. Hoos (De Rochade) een uitstekende presta tie geleverd. Hij liet zich door de voorsprong van Arnold niet afschrikken, scoorde constant spelend zijn winstpunten en zag zowaar kans zijn laatste partij tegen J. D. Ravensbergen (De Rochade) die in iets mindere stelling voor hem was afgebroken, in winst om te zetten, waardoor hij met een V2 punt voorsprong het kampioenschap behaalde. Op 24 September zal de voorzitter van de Schaakkring Haarlem, de heer J. Lankamp, in het clublokaal van de Schaakver. Het Oo6ten. Restaurant Munniks, Grote Markt, de prijsuit reiking verrichten. Voetbal Terras vogels ontmoette Stormvogels (2—2) Gisteravond speelde Terrasvogels een oefen wedstrijd tegen een Stormvogels-combinatie. De elftallen zagen er als volgt uit: Terrasvogels: Douma; De Ruyter. Heilig; Dortmundt, Kraak, Akkerman; Zaal, De Jong Jr.. Röbken, Goedhart, De Jong Sr. Stormvogels: Boel; Schriemer, Hemken; Hoo- gendijk, Riedeman, v. d. Kuyl; Venus. Snoeks. Effern, de Boer, Van Opbergen. Aanvankelijk kwamen de gevaarlijkste aan vallen van de kant van Stormvogels, welks voorhoede niet onaardig combineerde. Het duur de niet lang, of de IJmuidenaren namen de leiding, toen Douma gehinderd door de zon. een voorzet van links verkeerd beoordeelde. Daarna maakte hij echter weer veel goed. door twee van dicht bij door Snoeks geloste schoten keurig te stoppen. Gesteund door de wind, was Terrasvo gels hierna geruime tijd aan het woord, De pit tige voorhoede ondernam onder Röbkens leiding zege met de dames Bakker, Hermans. Stolwijk en Handgraaf. die de afstand aflegden in 54.9 sec. De uitslagen van de herennummers waren: 100 yards: l. Hunter, Derby 10.7 sec.; 2. Fogarty, Derby; 3. Sloos, Haarlem. Kwartmijl: 1. Waring, Derby 54.8 sec.; 2. Bleyswijk, Haarlem; 3. Gib son, Derby; 880 yards: 1. Wallers, Derby 1 min. 7 sec.; 2. Geuzenbroek, Haarlem; 3. J. Hermans, Haarlem. Radio-uitzending. Het Nederlandse programma van de BBC zal op Zatei dagavond a.s. tussen halfnegen en negen uur een uitzending van de Sportultwisseling be vatten. Enkele Haarlemmers zullen daarbij aan het woord zijn. De .uitzending geschiedt op de kortegolfzenders 17, 96, 41, 31 en 25 meter. Het voorlichtingsbureau van de voedingsraad schrijft: Wie heeft geen trek in een heerlijke koele dronk na een warme zomerdag. Maar wat kun nen we dan onze huisgenoten voorzetten? Wel. bijvoorbeeld: melk- of taptemelkyoghurt, karne melk (deze laatste twee zonder bon) al dan niet met vruchten of limonadesiroop. Voor een zo meravondfeestje ls een zelfgemaakte vruchten bowl met of zonder alcohol een ware Iractatie, voor wie een hartige zomerarank wil klaar maken, is een tomatencocktail aan te bevelen. Wij laten enkele recepten volgen. De dranken komen het meest tot hun recht, wanneer zij zo koud mogelijk gepresenteerd worden. Yoghurt met vruchten (6 a 8 kleine glazen) 1 1. melk- of taptemelkyoghurt, 250500 g. frambozen, bessen of andere vruchten. 10075 g. suiker, sap van citroen of wat bessensap. De vruchten wassen, schoonmaken, fijnwrij- ven en vermengen met citroensap of bessensap en suiker naar smaak. Deze massa over de gla zen verdelen. De rest van de suiker aan de yoghurt toevoegen en deze op de vruchtenmassa schenken. Karnemelk met limonadesiroop of pud- dingsaus (6 glazen). 1. karnemelk, 2dl. (1)4 kopje) limonade siroop of puddingsaus. desgewenst citroensap. De limonadesiroop bij de karnemelk roeren en de drank in glazen doen. Desgewenst enkele druppels citroensap toevoegen. Vruchtenbowl (voor 12 glazen) Wt kg. vruchten, 1 fles (alcoholvrije) wijn, Vs 1. water of spuitwater, 200 g. (2 kopjes) suiker, liefst basterdsuiker, zo mogelijk citroensap of bessensap. De vruchten wassen, van kroontjes, stelen en pitten ontdoen, de vruchten zonodig in stukjes snijden en met suiker wegzetten in een bowl- kom of grote schaal. Da wijn, het water, het citroensap toevoegen en alles tezamen nog enige uren laten staan. Indien men spuitwater ge bruikt, moet men dit echter pas vlak voor het opdienen erbij doen. Tomatencocktail (voor 6 glazen). 2)& kg, tomaten, liter water, peperkorrels, thljm, laurierblad. 1 eetlepel fijngeraspte ui, 1 eetlepel fijn gesneden peterselie of kervel, zout, peper. De kruiden in het water Vi uur laten trekken en het vocht laten afkoelen. De tomaten ont vellen. in stukken snijden en door een zeef wrij ven. Het koud geworden kruidenaftreksel zeven en bij de tomaten roeren. Het geheel op smaak maken met peper, zout, fijngeraspte ui, fijn gesneden peterselie of kervel. Daarna de cocktail in de glazen doen. Politieke coördinatie in Zuid-Oost Europa De Athccnsc correspondent van het li berale Engelse blad „News Chronicle" schrijft, dat de stappen, die gedaan wor den om een defensief blok tussen Italië, Griekenland en Turkije te vormen die ten nauwste verband houden met het hulp program van Truman in Athene be schouwd worden als het belangrijkste resultaat van liet bezoek van de Griekse minister van buitenlandse zaken, Tsalda- ris, aan de V.S. De correspondent van de „New York Times" te Livorno schrijft, vernomen te hebben, dat.de plannen van het Ameri kaanse leger om Italië te ontruimen voor onbepaalde tijd zijn opgeschort „wegens het uitstellen door de Sovjet-Unie van de ratificatie van het Italiaanse vredesver drag". Sr.hooltandverzorging. B. en W. van Amers foort stellen de raad voor met ingang van 1 Sep tember een aanvang te maken met de school- t and verzorg ine. Het ligt in de bedoeling voor de tandheelkundige verzorging dadelijk te beginnen met de leerlingen van het eerste en tweede leerjaar. BLVxeklamj - De vlolist Willem Br^derode. die acht maanden als majoor der infante derlands-Indië is gedetacheerd, is «foor's Batavia uitgenodigd een aantal vioni geven. Hij zal begeleid worden door deT'* - nant Felix van Pelt. oudleerling van h sterdams Conservatorium. k- - „Villandry", de herstellingsooftl-ve,-, die voor net personeel der Nederland 5r? wpfpn pn tier A.T.O „ooi Str.v wegen en der A.T.O. veel goed werk heeft v;.* tn plechtigheid In Utrecht herdar*. De Stoomvaart Maatschappij „zcci, T nog geen toestemming gevraagd om ha-I h%: van Vlissingen naar Hoek van Holland plaatsen, aldus heeft de minister van v Vt:" en Waterstaat in de Tweede Kamer on»: betreffende vraag geantwoord. De mi rekening houden met de Zeeuwse belanJ aan de ..Zeeland" gekoppeld zijn Best krügt 280 baksteen woningenen n meenteraad ln Best (Noord-Brabant) k unaniem een voorstel goedgekeurd tot L ?f!t van 280 baksteenwoningen. Uit 's rijks k hiervoor steun worden aangevraagd !i verdronken. De 51-jarige j van Llnne is in de Maas aldaar te water eerJS verdronken. B«aaktf- Wetenschappelijk onderzoek. Het verbond wetenschappelijke onderzoekers heefteen gres voorbereid, dat op Zaterdag l NovemJ0?' Utrecht zal worden gehouden. Tijdens di gres zullen mr, H. J. Reinink (secr.-gen van ministerie van O. K. en W.) en prof <jr Kruyt de plannen toelichten, die door de sb commissie voor de organisatie van het jU{ wetenschappelijk onderzoek aan de regering ,T voorgelegd. g Het Nationaal Bureau voor uitgaande van de Vereniging van Reclassering' instellingen zal Dinsdag 2 September officie?! worden geopend in een van de lokaliteiten v- het bureau, Nassauplein 28 te 's Gravenhage Op Zondag 24 Aug. hopen onze geliefde Ouders L. J. OLIVIER en C. C. 31. OLIVIER-MORS de dag te herdenken waarop zy 25 jaar geleden in de echt werden verbonden. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare kinderen: Karei Lena en echtgenoot Jan. Indië Henk, Freek, Nel, Annie, Leo, Sjaantje Rietje, Jans Harrie, Gerard, Nico. Piet Heinstr. 44, IJmuiden-O DANKBETUIGING Langs deze weg betuigen wy onze hartelijke dank voor de vele blijken van medeleven ondervonden bij het overlijden van onze innig geliefde Vrouw, Moeder. Behuwd- en Groot moeder WILHELMINA KEMPE VAN BURGEL Uit aller naam: Kempe PRAKTIJK HERVAT Tandarts Biewmga Ruilen mooie woning m. grote tuin te Groningen voor huis in IJmulden of omstreken. Br. Willebrordstraat 23, IJm.-O. Maak Uw wensen kenbaar aan en wy zullen ons best doen U zo spoedig mogelijk te helpen. KL. HOUTSTRAAT 11A. bond is een organisatie, die de belangen van haar menige gevaarlijke aanval en toen Boel niet. snel genoeg wegwerkte, werd de bal ln het net ge werkt. Met een werkelijk subliem schot bracht De Jong Jr. de stand op 2—1, met welke stand de rust aanbrak. Na de hervatting waren de bezoekers het meest in de aanval, maar in de verdediging van Terrasvogels klopte het aardig en zo kregen De Boer c.s. niet zoveel gelegenheid om Douma ernstig te belagen. Ook de Stormvogels-verdedi ging, waarin het rustige spel van Hemken op- viel," was nu beter op de snelle aanvallen van Röbken en De Jong Jr. ingesteld. Tien minuten voor het einde bracht De Boer met een keurige kopbal de partijen op gelijke voet. leden op wedstrijden behartigt. Toen de bond bij het voeren van onderhandelingen voor de wed strijden op het circuit van Tubbergen volkomen door de organiserende stichting werd gepas seerd, heeft liet bestuur haar leden verboden te Tubbergen te starten. Verschillende renners heb ben hierop hun inschrijvingen geannuleerd. Amerikaanse gift aan Oostenrijk Naar verluidt, zullen de Amerikaanse goederen die voor September naar Oosten rijk worden verscheept, worden beschouwd als een schenking. Het betreft voedsel, steenkool, medicamenten, kleding, mest stoffen en zaden ter waarde van 10.750.000 pond sterling, waarbij inbegrepen de kos ten van transport. Alle Oostenrijkse bur gers, onverschillig in welke zóne zij wo nen, zullen van de schenking profiteren. Agenda voor Haarlem VRIJDAG 22 AUGUSTUS Cadi-club, Zijl weg, propaganda-avond voor het Cadi-comité. 3 uur. Gem. Concertgebouw: Zo- merconcert H.O.V., 8 uur. Rembrandt: ,.De grote illusie". 14 j.. 2.00. 4.15, 7.00 en 9.15 uur. Palace: „Zie je ze vliegen", alle leeft.. 2.00. 4.15, 7.00 en 9.15 uur. Frans Hals: „Zigeunerwetten". alle leeft.. 2.30. 7.00 en 9.15 uur. City: „Door dik en dun", alle leeft.. 2.15. 4.30. 7.00 cn 9.1S uur. Luxor: ..Malle gevallen' 2.00. 4.15. 7.00 en 9.15 uur alle leeftijden. Spaarne: ..De drie Jantjes", alle leeft., 2.30 7,00 en 9.15 uur. ZATERDAG 23 AUGUSTUS Bioscopen: Middag- en avondvoorstellingen. June Oxbury in Heemstede Woensdag arriveerde per K.L.M. uit Lon den de 17-jarige June Oxbury, studente aan het „Cheltenham Ladies College". Zij heeft met haar novelle „America-Canada" de eerste prijs gewonnen van de prijsvraag, die door de „British Society of Internatio nal Understanding" was uitgeschreven. Dit Britse genootschap is een culturele instel ling, welke naast het uitgeven van boeken en geschriften van opvoedkundige waarde ook het uitwisselen van personen tussen de verschillende landen propageert. De eerste prijs bestond uit een vacantie van twee weken door te brengen in Frankrijk. België of Nederland. June Oxbury heeft Neder land gekozen, omdat ze ons land „het meest interessant" vond. Zij heeft onderdak gevonden bij een Heemsteedse familie. Kennemerlaan 127 Altijd goedkoper ZOMERAANBIEDING Zandeinmertjes van 1.10 voor 0.80 Zandvormpjes van 0.45 voor 0.30 Zakjes Kralen van 0.25 voor 0.10 Vlechtdozen van 0.50 voor 0,25 Brillantine van 1.voor 0,50 Pansponsen van 0.18 voor 0.12 Eau de Cologne 0.50 Prima huidcrême 0.50 Zeven met rol 0.90 Keukengarnituur 2.75 Zand wagens 2.50 Opv. broodtrommeltjes 1.70 Schuimend Wasmiddel 0.39 Paulappcn (koper) 0.22 Wasknypers 10 voor 0.35 Knekepannen (emaille) 2.05 Rotting Mattenkloppers 0.75 Kraanslangetjes 0.05 Lucifers per klant 1 pak. Kammen, Zakkammen Feestartikelen Telefoon 5162 fieept het! Heden ontvangen ZONDER BON in prijzen f 9.-, f 10.-, f 14.- en f 16.- tevens Amerikaanse hoge heren overschoenen prijs f 6.50. Ook op consumentenbonnen OOK OP UW BON VINDT U EEN GROENEWEG 80 tegenover REX RUIME SORTERING TELEFOON 4827 ln 1 week klaar Vergroten, ver kleinen, keren, ander model enz. enz. WORTMAN BREESTRAAT 162. Bevervvyk. ZEEWEG 256, Tel. 5184 Levert by ons uw rijwielbon- nen in. Rex Theater IJmuiden-Oost vraagt 2 NETTE WERKSTERS van 8-12 uur. KAMERS GEVR. met gebruik van keuken. Dennenstr. 30, IJmulden-O. Alleenst. dame zoekt ZIT- SLAAPKAMER liefst in IJm. Brieven L 1691 bur. v. d. blad Aangeb. SLAAPKAMERTJE v. heer met eigen bed met of zonder pension. Br. L 1690 bur. van dit bla-d. LEUKE VRIENDIN gezocht, 16-17 jaar. Adres bui', van dit blad. VERLOREN: ronde Zeeuwse zilveren broche met foto (ge dachtenis) S.v.p. terug bezor gen bij A, Nooy, Meeuwen laan 23, IJm.-O. Te koop gevr. 1 pers. LEDI KANT met spiraal. Tuinders- straat 63, IJm.-O. Te koop gevraagd: JAZZ GI TAAR, Zeeweg 405, Driehuis. Te koop: MOTORCARRIER zonder motor. De Ruyterstr. 53. IJm.-O. TE KOOP: pracht witte legh. en Red. Isl. hennen, 4 mnd. oud. Te bevr. Willebrordstr. 8 IJmuiden-Oost. Te koop: nette ARBEIDERS WONING. Goede geldbelegging, Inl. Drlehuizerkerkweg 103, Driehuis. naar BORST keuze uit 8 soorten fruit KENNEMERLAAN 32 TEL. 4331 IJMUIDEN KENNEMERLAAN 32 TEL. 4331 IJMUIDEN Levert by ons Uw bon in en U ontvangt pracht- duivenvoer. Voorts hebben wy: Roodsteen, Grit, Grimmels, Oomen's geneesmiddelen, ook tegen. Belgische ziekte. Bogena's topvorm-korrels, Anti-stoornis- pillen, Levertraancapsules. Papierrollen, Constateurbusjes, Inktdoekjes voor alle klokken. VELSERDUINWEG 197, IJMUIDEN TELEF. 4497 Gevraagd EEN NET MEISJE voor alle voorkomende winkelwerkzaamheden. Zonder goede getuigen onnodig zich aan te melden, liefst boven 18 jaar. Loon nader te bespreken. BANKETBAKKERIJ JAC. VERWER, De la Reystraat 1. GEVRAAGD voor alle afdelingen, wordt vergoed. Prettige werkkring, reisgeld Wasserij HOEK EN VAART, Bloemendaalse- straatweg 17, Santpoort-Station. bekend met bibliotheek en kantoorboekhandel. Bij gebleken geschiktheid goed salaris. Brieven IJ 410 bureau van dit blad. RUBBERFABRIEK „HOLLANDIA", Velsen-Noord vraagt voor directe indiensttreding: alle leeftijden. Hoog loon, en 1 irgoeding van evt. reiskosten. Aanmelden dagelijks van 8 tot 6 uur aan kantoor Doodweg L 2428, Velsen-Noord. AMSTERDAMS NIJVERHEIDS INSTITUUT Gevestigd in de Electro Technische School Nieuwe Vaart 3, Amsterdam Centrum VOLLEDIGE MONDELINGE OPLEIDING Voor: Toelatingsexamen M.T.S. Diploma Landmachinist Diploma Machine-Constructeur N.O.-akten N b/z en N I/V. Administratie: Jekerstraat 2, A'dam-Z. Spreekuur aldaar Zaterdag 13 uur. Tel. 93044. Ter ruiling aangeboden: Woning te Am sterdam tegen woning te IJmulden, liefst omgeving Vissershaven. Brieven no. 170, Harlinger Courant, Harlingen. Kunstzinnig Portret SCHOTKRWEÜ 92 Telefoon 21941. Prei en Andijvieplanten Boerenkoolplanten HAGELINGERWEG 79. Santpoort. Tel, 8381. September aanvang clublessen Dagelijks SNELPRIVé LESSEN Inschrijvingen: IJmuiderstraatweg 33, lïmuiden maken wij voor U van Uw coupon stof. HERENMODEHUIS KENNEMERLAAN 121 BRUINKOLEN AFGEZEEFD Zo lang de voorraad strekt per 100 kg 3.80. Brandstoffenhandel WIJK AAN ZEEëRWEG 52 IJMUIDEN-OOST Wanneer de vacantie voorbij is en U is heerlijk uitgerust, gooi dan de on nodige beslommeringen aan de kant. Eén dezer beslommeringen is de gezinswas, Laat deze behandelen door de Snelliusstraat 3» Teleloon 4371 5e KLASSE TH EK KING - 21 AUGUSTUS 1! Boeo prtlietL KL— 8407 f 400.— 0331 13881 18863 19397 f I f 100.— 4298 8118 >427 9709 10715 1162t PrtJxeo ran t 80- I 1323 1437 1677 I I 2550 2583 2650 3662 3710 3714 3722 3832 3339 4137 4532 4 5104 5115 5189 5208 5292 5317 5394 5501 57 82 5798 5816 5827 5844 5845 5822 5979 1 6203 6428 6457 6468 6530 65S2 6614 6853 t I 7623 7715 8048 8112 8243 8271 8358 8370 2796 2979 3077 3125 3142 1 13131 13 14507 14 15158 15 0122 10321 10306 I0L73 103M 1041» 0913 11043 11182 11326 11345 ll« 1976 12194 12236 12357 12455 12475 13718 13779 14095 11719 U3S7 7 14740 14756 14763 O 15673 15823 15899 15994 16056 15334 15137 >1 16874 16878 16896 16933 17084 17195 17213 18590 18603 18614 18706 18766 18942 19055 19153 19430 19433 19175 l»SI 15672 19715 19784 19819 19820 19966 20122 20152 20159 20275 2047» 2®i 20515 20529 20555 20561 20570 20741 20983 21070 21110 211» 2130" 11»' 21353 21429 21545 21556 21603 31733 31964 21980 MEUBELTOONKAMER5 DIRECT VAN FABRIEK Zware Goth., Mahonie. Blanke en Eng. Huiskamers, Sia»^ kamers, Clubs, Bur., Bankstellen en Rietsalons, aparte modellen. WESTERHOUTPARK 8 by Wagenweg - 7 el u Toen in de laatste jaren het bijna totaal ontbreken van nieuwe i btfr monturen, dwong tot het repareren bijna niet te herstellen was. heeft u plaats van Opticien Vink een va verkregen die ver boven het gemia gaat. Dit gevoegd bij het feit. weer nieuwe monturen cn briliegia nen worden geleverd, is oorzaak dat zó velen zien wenden. -u OPTICIEN VINK SPEKSTRAAT Van 26 t/m 29 Augustus WEGENS VACANTIE GESLOTE-' TROMPSTRAAT 6, IJMUIDEN-OOST HOGE BELONING Wie kan mij inlichtingen verstrekken omtrent mijn kop en poten, ir* s" TERRIER, reu, zwart dek, bruine 1 linker achterpoot. Vermist sedert 1 Aug. aan het IJmuiden. Adres Stationsweg 57, VeLsen, teieiooa strard tl

IJmuider Courant | 1947 | | pagina 4