Ruilen Jongste bediende (vrl.) TH ALIA „De onbekende ruiter" 2 Lekkernijen §s§ sMM Nederland heeft fietsbanden genoeg, export steekt een spaak in het wiel 1ste of 2de bediende Het Ss Miej. B. Boer Met Levasier's tour J. P. Keuter Distributiedienst Velsen Luidsprekers Comité-School A. Tabernai Zoon f Nou gaan we uit toveren EN KAN NIET KRASSEN DONDEr.r jUSTUS 1947 IJMUTDER CÖURSNT Toch zou de di zegt vakgroep 'hutie afgeschaft kunnen worden'' Sombere vooruitzichten voor rijwiel-productie (Van onze speciale verslaggever) „De productie van de Nederlandse rijwiel bandenfabrieken is 7.0 hoog:, dat de binnen landse behoefte ruimschoots gedekt zou kunnen worden, _ware het niet. dat de re gering een deel dezer productie voor export bestemde. Niettemin is men in vakkringen van oordeel, dat de bandendistributie ge rust afgeschaft zou kunnen worden, zonder dat zulks een geweldige stijging van het binnenlands verbruik met zich mee zou brengen", ziehier in het kort het oordeel Van de vakgroep van fabrikanten en groot handelaren in de rijwielindustrie. De productie van de Nederlandse ban denfabrieken bedraagt circa 400.000 stuks per maand en wanneer de Micihelin-fabriek, die op het ogenblik alleen nog auto-banden maakt zich binnenkort ook op fietsbande'n- fabricage gaat toeleggen, zal dat cijfer nog stijgen. Al heeft men nog met materiaal-moei lijkheden te kampen, wat betreft staal- draad, canvas en vulstoffen, de kwaliteit van het product is bijna weer „vooroorlogs" In een onderhoud, dat wij in Januari met een der leidinggevende figuren van de vakgroep hadden, opperde deze het voor stel om voor de fietsbandendistributie het sohoenenbonsysteem in te voeren. Welnu, dat is thans, ruim een (half jaar later, ge schied. Inmiddels is de productie zo geste gen, dat vrijlaten van de fietsbanden mo gelijk is geworden. Men krijgt echter de indruk, dat de regering door het grote aan tal aanvragen huiverig is om dit te doen. Niettemin is dit geen maatstaf, want het is gebleken, dat wanneer bijvoorbeeld een be drijf op een aanvraag een aantal banden kreeg toegewezen, deze voor een gedeelte bij de employés onverkoopbaar bleken. Bovendien moet rekening gehouden wor den met de mentaliteit van het publiek, dat wanneer er iets aan te vragen valt, er vaak als de kippen bij is, maar wanneer tot koop moet worden overgegaan, zich wel tweemaal bedenkt iets aan te schaffen, dat niet strikt nodig is. Dat het huidige distri butiesysteem noodgedwongen enige on rechtvaardigheden met zich mee brengt, ■wie zal het ontkennen. Inderdaad zou bij afschaffing van de distributie de verkoop in het binnenland gedurende enige lijd een stijging ondergaan maar wanneer het verzadigingspunt zou worden bereikt en gezien het weinige „ge wild" zijn van banden op de zwarte markt ligt dat punt niet zo ver af, zou het daar mee gedaan zijn. t- Fietsen-fabricage Wat de fietsen-fabricage betreft, laat de 75%ak zich veel somberder aanzien. De on derdelen-voorziening uit het buitenland stagneert steeds en men behoeft niet te hopen, dat de achterstand binnen afzienbare tijd ingehaald zal worden. Weliswaar heeft de productie enige tijd geleden een peil van zestig procent van de voor-oorlogse bereikt, maar zelfs al zou idat peil gehandhaafd kunnen worden waar het niet naar uitziet dan zou het volkomen onvoldoende zijn om het tekort aan te vullen. De moeilijkheid zit daarin, dat de twee 'grote onderdelenleveranciers Engeland en ^Duitsland, om verschillende economische redenen niet in staat zijn aan onze vraag te voldoen en nu kan het centraal bureau voor industrialisatie wel onderdelenfabrie- ken in Nederland willen stichten, dat is iets wat niet zo maar in een wip gebeurd is. Degene, die uit het inmiddels al weer, voorlopig opgeschorte besluit van de re gering om fietsen zonder banden vrij te laten, zou willen afleiden, dat er fietsen genoeg waren, slaat de plank dus mis, want dit, besluit, berustte op de overweging, dat bet vrijwel ondoenlijk was de fietsendistri- butie voldoende objectief te doen geschie- Surinaamse sinaasappelen Een strop voor grossiers en detaillisten „Alleen de importeurs hebben eraan ver diend", was de gangbare mening onder de groenten- en fruitgrossiers, die wij over de jongste import van sinaasappelen spraken. De algemene klacht, die onder grossiers en detaillisten leefde, was vooral, dat de regering een zending heeft vrij gegeven, die nog niet eens toereikend was voor de Nederlandse ziekenhuizen. Zoals één van onze zegslieden ons zei: „We zijn sterk voor vrije handel als er genoeg aanvoer is". Intussen hebben de meeste groot- en kleinhandelaren op deze partij sinaasappe len dik verloren. Het publiek bleek niet erg willig om vooral nu er fruit te kust en Ie keur te krijgen is 90 cent tot een gulden vijftien voor één Surinaamse si naasappel neer te tellen. Daar de vruchten met dit warme weer ook niet lang goed blijven, hebben de meeste winkeliers ze ver onder de inkoopsprijs van de hand moeten doen. Zelfs de afzet in de kringen van zwarte handelaren en hun eetgelegen- heden schijnt niet al te groot geweest te zijn. Zeker is, dat de volgende zending, die over 14 dagen te Rotterdam verwacht wordt en 16.000 kisten" omvat (de vorige was slechts 1600 kisten groot. Iedere kist bevat gemiddeld ongeveer 200 sinaasappe len) veel lagere prijzen zal opbrengen. ïn grossierskringen schatte men zelfs dat de appels nu hoogstens tegen vijftien cent per stuk geveild zouden worden. Onderwijzers-onder officieren worden gedemobiliseerd De minister van Oorlog heeft aan de Tweede Kamer medegedeeld dat het mo gelijk gebleken is ook onder-officieren jonger dan 30 jaar, voor zover zij bij het onderwijs werkzaam waren, te demobili seren. Er zijn maatregelen genomen om ook de onderwijzers-onder-officieren, ge boren in de jaren 1913, 1919 en 1920, tot een totaal aantal van 29, met groot verlol te zenden. Nadat deze maatregel .haar beslag ge kregen heeft, zullen alle dienstplichtige onderofficieren, die hier te lande onder de wapenen waren, voor zover zij niet zijn opgeleid bij het dienstvak der militaire administratie en voor zover zij inderdaad bij het onderwijs werkzaam zijn, gedemo biliseerd zijn. den. Over de vreemde beslissing om de fietsen zonder banden te willen verkopen, kan gevoeglijk gezwegen worden. Inmiddels is wel waarschijnlijk, dat bin- nen afzienbare tijd de Engelse fietsen vrij zullen komen, aangezien de meeste men sen, die een bon toegewezen krijgen hun verknochtheid aan het Nederlands fabrikaat demonstreren, door een Nederlandse fiets te eisen, en zich zodoende vrij aanzienlijke hoeveelheden van deze zeer behoorlijke Engelse fietsen bij de groothandelaren be vinden. Tenslotte komt nog de nasleep van een niet bijzonder geslaagd handels contract, in de vorm van 20.000 Franse „vélo's" Nederland bereden maken. Het is te hopen, dat de Franse fabri kanten door hun fatsoen zich gedron gen zullen voelen fietsen van behoor lijke kwaliteit af te leveren, want het contract verplicht hen daartoe niet in het minst. Federale raad Oost-Borneo hield zijn eerste zitting Dr. v. Mook: „Niet alle ver houdingen ondersteboven" Ter gelegenheid van de eerste zitting van de federale raad van Oost-Bornfeo heeft dr. van Mook een redevoering gehou den waarin hij zeide, dat hier evenals el ders op Kalimanten (Borneo), in Oost- Indonesië, op Banka en Billiton een weg gevolgd was, waarbij niet alle verhoudin gen ondersteboven waren gehaald en waar bij de werkelijke orde en het werkelijk gezag niet werden ondermijnd. „Laat ons hopen, dat ook elders, ook op West- .en Oost-Java, te Palembang en aan Sumatra's Oostkust deze weg naar een duurzame en sterke constructie spoedig' gebaand zal worden". De resident van Sasmarinda, F. P. Heckman, opende officieel de eerste raads zitting. Na de redevoeringen van de Sultan van Koetei en van het oudste raadslid sprak dr. van Mook: „Gij zijt er hier in geslaagd de slechte invloeden uit de Japanse tijd te overwinnen en tegelijkertijd vormen te vinden, die zich aanpassen bij de vrijheids- wensen van het huidige Indonesië. Zonder het goede af te breken, zijt gij er in ge slaagd de zelfbesturen van Oost-Kaliman- ten te moderniseren en samen te brengen in een federatie, welke als staat haar plaats zal innemen naast en op gelijke hoogte met West-Kalimanten en de Groot- Da jakraden". Dr. van Mook zeide, dat de raad gele genheid had om binnen de Daerah tot vol ledig zelfbestuur te geraken. Hij wees er op, dat Oost-Borneo de tijd had geno men om grondig overleg te plegen. Dit resultaat zal blijven bestaan, „waar over haast in het leven geroepen bouwsels door innerlijke zwakte ineen storten". De sultan van Koetei werd gekozen tot voorzitter van de zelfbestuurdei-sraad van Oost-Borneo. De voorzitter van de raad van zelfbe- stuurders, de Sultan van Koetei, Moham med Parikisit, sprak vervolgens in een re devoering de hoop uit, dat de centrale re gering in toenemende mate belangstelling aan de dag zal leggen voer de raad van Oost-Borneo. Het gebied Oost-Borneo. Het gebied van de nieuwe federatie om vat een aantal inwoners van circa 400.000, waarvan ongeveer een kwart Dajalos. In economisch opzicht is dit gebied belang rijk om zijn oliebronnen en raffinaderijen te Balikpapan en Tarakan, waar hetgeen vernield werd door de Japanners en de geallieerde beschietingen reeds ïn belang rijke mate is hersteld- Verder verdienen vermelding de kolenmijnen van Loa Koe loe, die voor de oorlog rond 250.000 ton per jaar produceerden, thans nog 150 ton. Een belangrijk exportartikel is hout, waarvan per jaar ongeveer 30.000 ton ge zaagd en 20.000 ton rondhoudt en brand hout wordt geleverd. Athletiek „Haarlem" dingt naar de Prins Hendrikbeker Het nattonale clubkampioenschap athleMe) en de Prins Hendrikbeker zijn twee begrippen welke sinds 1918 onafscheidelijk aan elkander verbon den zijn. Tevens is deze ontmoeting de grootste wedstrijd van het seizoen, waarin de sterkste Nederlandse verenigingen strijden om de hoogste ahtletiek-eer, het jaarlijkse naitonale clubkam pioenschap. Zondag 31 Augustus zal het de dertigste maal zijn, dat deze traditionele wedstrijd wordt ge houden. De KNAU heeft de organisatie in han den gegeven van het Haagse „Vlug en Lenig" Vorig jaar was de strijd niet groot. Het Am sterdamse AAC stak met hoofd en schouders boven de andere verenigingen uit en eindigde, voor het eerst in de geschiedenis van de Prins Hendrikbeker, met meer dan 100 punten. Onge twijfeld heeft AAC ook dit jaar weer de beste papieren maar zal, wil het kampioenschap ge prolongeerd worden, fel moeten vechten om haar stadgenoten AV 23, „Haarlem" en het Haagse Viug en Lenig te overwinnen. De andere deelnemers, het Rotterdamse DOS en Suomi uit Velsen, zullen het vermoedelijk niet verder bren gen dan de vijfde of zesde plaats. De mooiste strijd verwachten wij op de 1500 meter, waar de cracks Wim Slijkhuis en Frits de Ruyter nu ein delijk hur. krachten zullen meten. Roeien Europese kampioenschappen in ere hersteld Aan het einde van de week zullen in Luzern de Europese kampioenschappen roeien gehouden worden, waaraan ook Nederland zal deelnemen. Van 1893 tot 1938, met een onderbreking tussen 1914 tot en met 1919 en enkele Olympische jaren stonden de vier met stuurman en skiff altijd op het programma. In 1924 is aan de kampioenschap pen ook de twee zonder stuurman gevoegd en in 1925 de vier zonder stuurman. Zes maal heeft Nederland een kampioenschap behaald. Het skiffnummer werd drie maal ge wonnen en wel in de jaren 1921 (Amsterdam), 1925 (Praag) en 1929 (Bydgoszc). In 1924 (Zürich) zegevierde de Nederlandse ploeg vier met stuur man, in 1931 (Parijs) de twee zonder stuurman, in 1934 -Belgrado) de twee met stuurman. Twee maal is ons land de eer te beurt gevallen ae kampioenschappen te organiseren en wel in de jaren 1921 en 1937. In laatst genoemd jaar was de Bosbaan pas in gebruik genomen. Daar had den de beste roeiers van Europa een prachtige gelegenheid elkanders krachten te meten. Van 1939 tot heden konden de kampioenschap pen niet gehouden worden, doch dit jaar staan de wedstrijden weer op het internationale pro gramma. Nederland zal op de volgende num mers vertegenwoordigd zijn: vier zonder stuur- Njord; twee zonder stuurman, De Laak; twee met stuurman. Die Leythe; dubbel scull, Willem 111 en acht, De Delftse Sport. Waterpolo Kampioenschap van Haarlem Zaterdag en Zondag 30 en 31 Augustus organi seert de Heemsteedse Zwem- en Poloclub „H. P. C." het jaarlijkse tournooi om het water- polokampioenschap van Haarlem, ln de zwem vijvers „Groenendaal" aan de Gllpperweg te Heemstede. Het tournooi is uitgebreid met een serie wed strijden voor zeventallen bestaande uit spelers beneden 20 jaar. Dit tournooi wordt Zaterdag middag gehouden. Vooral jeugdwedstrijden van deze soort zijn vaak zeer aantrekkelijk, hoewel hier veelal mindei geroutineerd waterpolo te zien wordt gegeven. Ploegen van DWR, DWT, Haarlem en HVGB. VZV en KPC komen beide dagen uit. Of DWR de kampioenschappen voor de afde lingen dames en heren weer zal behalen, wordt betwijfeld. De Waten-atten-dames, die al drie maal achtereen eerste werden, zullen dit jaar wel een goede kans maken. Bij de heren is een DWR-kampioenschap, hoewel niet uitgesloten, minder waarschijnlijk, niet alleen HVGB, doch ook HPC kunnen .-.ernstige concurrenten zijn. Het festijn wordt opgeluisterd door de aanwe zigheid van de Hengelose zwemclub ,,'t Weust- hag". die Vrijdagsavonds reeds met een vetera- nenploeg een wedstrijd speelt tegen de Heem- steedse veteranen. Zaterdags komt ook hun eerste zevental te water, tegen HPC I, en de veteranen spelen een revanche-wedstrijd. Voorts speelt Weusthag I een tussen wedstrijd tegen een HPC-combinatie vóór de eindstrijden op Zondag middag.. Voor alle deelnemers aan deze polodagen wordt Zaterdag een feestavond georganiseerd in het Sportparkrestaurant te Heemstede. VERGADERING B. V. C. „BLOEMENDAAL". De voetbalclub „Bloemendaal" zal op Woens dagavond 3 September haar algemene ledenver gadering houden. De agenda vermeldt een be stuursverkiezing; aftredend zijn de heren: J. Houwen, secretaris, M. Jansen, penningmeester. Peelers" Sr., commissaris van terrein en ma teriaal en F. W. Mommers, commissaris. Behalve laatstgenoemde, stellen allen zich herkiesbaar. Ongeval op een stoomtrawler Hedenmorgen had de visjosser B. bij het. lossen van de stoomtrawler Neptunus het ongeluk, van de losplank op het dek van de trawler te vallen. B. kreeg een hoofd wond en vermoedelijk een lichte hersen schudding. Hij werd door de heer Bakker, nadat deze hem ter plaatse geholpen had, naar zijn woning overgebracht. VELSENAAR AANGEHOUDEN OP DE AFSLUITDIJK De Rijkspolitie hield op de Afsluitdijk onder Kornwerderzand een uit Velsen af komstige man aan, die in Juni ontvlucht was uit de Rekkense inrichting. In de tijd tussen zijn ontsnapping en aanhouding had hij in zijn onderhoud voorzien door het plegen van rijwieldiefstallen. Hij is te Witmarsum opgesloten. Voorts werd,aangehouden de Alkmaarse betonwerker J. S. M., die als voormalig NSKK-man door de PRA te 's-Graven- hage werd gezdcht. B(j beschikking van de minister van Weder opbouw en Volkshuisvesting is de controleur bij het staatsbedrijf der P.T.T. de heer J. Bethe te Haarlem benoemd tot administrateur bij het hoofdbestuur der P.T.T. Deze benoeming wordt geacht te zijn ingegaan op 1 Januari 1947. Agenda voor Haarlem DONDERDAG 28 AUGUSTUS Rembrandt: „De grote illusie", 14 j„ 2.00, 4.15, 7.00 en 9.15 uur. Palace: „Zie je ze vliegen", alle leeft., 2.00, 4.15, 7.00 en 9.15 uur. Frans Hals: „Zigeunerwetten", alle leeft., 2.30, 7.00 en 9.15 uur. City: „Door dik en dun", alle leeft., 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: „Malle gevallen". 2.00. 4.15, 7.00 en 9.15 uur, alle leeft. Spaarne: „De drie Jantjes", alle leeft., 2.30, 7.00 en 9.15 u. VRIJDAG 29 AUGUSTUS Gem. Concertgebouw: Zomerconcert H. O. V., 8 u. Bioscopen: Middag- en avondvoorstellingen. BINNENLAND Het is nog steeds mogelijk contact te heb ben met familie in het onbezette gebied van Java en Sumatra, doch uitsluitend via Rode Kruisforir.ulieren, gesteld in de Engelse taal. Belangstellenden kunnen zich wenden tot het Informatiebureau van Iret Nederlandse Rode Kruis, Vlamingstraat 2, 's Gravenhage. Een comité „Handhaving Linggadjatl" is op 26 Augustus te 's Gravenhage opgericht met medewerking van het Indisch-Nederlands Ge nootschap. op Initiatief van de heren mr. H. E. Boissevain en Paul Snel. Met ingang van 1 September zullen de ta rieven voor luchtpostpa-ketten aanmerkelijk worden verlaagd. De postkantoren verstrekken nadere inlichtingen. Militairen aan boord van de „Kota Inten" kunnen in Port Said post krijgen, mits deze uiterlijk op 2 September gepost wordt. Wil men de brieven bij aankomst in Batavia bezorgd hebben, dan moeten de stukken uiterlijk 15 Sep tember gepost worden. Vóór l Juli gold een speciale regeling vol gens welke fabrikanten en groothandelaren voor leveringen aan publiekrechtelijke lichamen slechts omzetbelasting volgens het tarief voor levering aan ondernemers ten behoeve van hun onderneming verschuldigd waren. Tegelijk met de verhoging van het tarief -der omzetbelasting is deze speciale regeling ingetrokken. In de Staatscourant van 26 Augustus is gepubliceerd de uitzonderlngsbeschikkir.g op de Prijzenbe- schikking gedeeltelijke doorberekening omzet- en invoerbelasting, v.-elke toestaat het verschil tus sen de thans en voorheen verschuldigde omzet belasting, voor zover voortvloeiend uit de wijzi ging in de classificatie van publiekrechtelijke lichamen, in-dq prijzen door te berekenen. De Nederlandse Spoorwegen zullen op Maandag 1 September de dienst uitvoeren als op werkdagen. De „Zwarte Zee" van L. Smit en Go's inter- Nieuw schip voor de Halo lyonliji, Vrijdag zal van de werf van -iessen te Krimpen aan de Ir waterlating geschieden van iw e'de k metende s.s. ,Stad Leiden" d 00 h door de Duitsers op stapel gezet 3 thans in opdracht van de Nede ',Vr-c"*' gering afgebouwd. Het is beSÏÏ00* ':- Halcyon-lijn. uestemd V00T nationale sleepdienst, welke de t' „Maras" naar Indonesië sleept i igger®0!e Vincent gepasseerd. s Dhis<is= 5.' Op verzoek van het bestuur dor voor de Effectenhandel (BedrijfSB™0 renfe? handel) heeft de minister van Finan-p EOec!-<- dat de beurzen voor de geld- en f bep33 op 1 September zullen zijn geslolen"056"113"^ In de Staatscourant van 27 aui' genomen een regeling van lonen 13 arbeidsvoorwaarden voor het tuinim en aM?ia de provincie Noordholland uwbedrijj J een controle bleek in een texti.. te Hilversum, dat 17.000 punten verri ren. Na onderzoek arresteerde öp vijf jeugdige verkoopsters, die te^inJ!0^ den kleine hoeveelheden punten te hf- vreemd, echter niet meer dan c"- Het verdwijnen der overige 16 000 opgelost. 15 oog tij De in aanbouw zijnde brug te (Zwolle) zal omstreeks l October von - ve«' keer worden opengesteld, De brug h?( wordt nog dit jaar gemonteerd Devoat(. voor de winter van een rjjdek km™ voorzien. In overweging is alsno* pen v°r"3 hulpdek op deze brug tp maken om bfil OU!ea ijsgang dienst te kunnen doen. - HAARLEM E, OMCEïRt De afdeling Haarlem van de „Band Np™ Indie" organiseert op Zaterdag 30 Aum de gemeentelijke concertzaal een cabari :r' ziek- en zangavond in het kader vani!® actie ten behoeve van de in Indonesië - vende militairen. -e verbj;. Bij mijn vertrek naar Ned. Indië met de Johan van 01: dentoarneveld groet ik al mijn vrienden en kennissen. COBY DU BUS DE VALEMPRé - VARKENVISSER. Rechtsbijstand Bur. Kraneveld, Zijlweg 21, Haarlem, echtscheiding, Dagvaardingen, Requestcn enz. Kantoor 95, 's av. 78 uur. Adviezen vanaf f 1 Tel. 20707 gevraagd bij J. v. d. LAAN Kanaalstraat 188, IJmiulden. Op gunstige voorwaarde en goedo stand WONING TE AMSTERDAM agb, liuur f 35 p. m. voor woning in IJmuiden. Br. onder motto „woningruil" kenne- merlaan 116, IJmuiden 2e bovenhuis in A'dam Oost voor een huis in de gem. Vel sen. Verhuiskosten worden vergoed. Br. IJ 414 bur. blad. nog steeds Boeren Goudse Kaas f 1.85 p. kilo Boeren Leidsc Kaas 3 f 1.80 p. kilo bij STREEFLAND Telel. 4918 Tuindeisstr. 45, IJmuiden O. JAPONNEN naar maat in zeer korte tijd klaar. Kanaaldijk 33, IJmuiden-Oost naar HOLTERBERk en omgeving Bestelt heden Uw plaatsen a f 6 per persoon. NEFTUNUSSTR. 33rd„ IJM. Telef. 4650, Tandheelkundige Inrichting W. SWAAP 99 Grote Houtstraat 99 Haarlem. Tel. 13728 Gehele Kunstgebitten f 15.- Volledige behandeling in begrepen Spr uren vaD de Tandarts dagelijks vac 1-2 uur en volgens afspi Avondspi uren: Maandag Woensdag Vrijdag 6-8 voor KANTOORENSCHOOL ln grote sortering bij Kantoorboekhandel Velserduinplein 5 IJmuiden-Oost Telefoon 5593 AANVRAGEN OM WERKKLEDING Bedrijven met 10 of meer arbeiders of personen, die nog geen aanvraag voor werkkleding hebben ingediend, kunnen dit alsnog doen tot uiterlijk 6 September a.s. Het vorenstaande geldt niet voor aanvragen in verband met mutaties in het aantal arbeiders. In deze gevallen moet. gewacht worden, totdat een tweede aanvraag kan worden ingediend. De kantoren zijn geopend van 912 uur te IJmuiden-Oost dagelijks, te Velsen-Noord Dinsdag en te Santpoort Don derdag. MEUBELTOONKAMERS DIRECT VAN FABRIEK Zware Goth., Mahonie. Blanke en Eng Huiskamers, Slaap kamers, Clubs, Bur., Bankstellen en Rietsalons. Zeer aparte modellen. WESTERHOUTPARK 8 bij Wagenweg Tel. COUPEUSE neemt weer naai- wex-k aan. T. Vendel, Al. Bell- straat 55, IJm. RUILEN, hoge jongenssch. z. g. a.n. m. 39 voor m. 40. D. Har- toghstraat 2, IJmuiden RUILEN mooi huis, nette st. gr. voor en achtertuin, zeer gescb. voor gepens. of klein gezin voor iets groter, gesch. voor samenwoning. Br. L 2417 bur. van dit blad. VERLOREN bruin leren porte- monnaie met ritssluiting met inhoud in IJmuiden-Oost. Te rug te bezorgen tegen beloning Kennemerlaan 160, IJm. Wie wil RUILEN een woning in Santpoort of omg. voor een bovenwoning in Óud-IJm.? Br L 1701 bur. v. d. blad. TE KOOP haardkachel en gr. Salamanderkachel, geschikt v. zaal. Duin en Kruidbergerweg 64 (in 't duin). H.H. MOTORRIJDERS. Zwart lederen lange jas ter overna me aangeb. na 19 uur. Laz. Mullerlaan 9, Santpoort D. Te koop agb. flink DRESSOIR en 4 stoelen. J. P. Coenstraat 135, IJmuiden. Te koop H. en D.-FIETS zon der banden. Esdoornstraat 19, IJm. O. Pracht SLAAPKAMER ter overname agb, IJmuiderstraat- weg 156, IJmuiden. TE KOOP eiken spiegelkast, vlag met wimpel, 2 inmaak- potten en enkele andere arti kelen bij 'J. C. de Zwart, Trompstraat 168 na 6 urn-. TE KOOP 2 p. toerzellkano met tuig. Na 6 uur. J. Tellier, Kon. Wilhelminakade 77. Te koop LEDIKANT (twijfe laar) met 2 mooie stromatras sen f 35, huiskamerspiegel f 25 C. Hessel, Fazantenlaan 45, IJm. O. IJMUIDEN AI de kinderen worden Dinsdagmorgen 2 September om 9 uur verwacht in de Groen van Prinsterer-school, Koningsplein 3. Er is dan tevens gelegenheid tot het inschrijven van nieuwe leerlingen. Het eigen vernieuwde schoolgebouw aan de President Steynstraat No. 1 wordt in de loop van September, als de verf droog is, weder in gebruik genomen. H. REMIëNS. Hoofd der School. ALBERT HEIJN N.V. vraagt voor haar filiaal te Santpoort EEN FLINKE WINKELBEDIENDE Voor goede krachten hoog loon en prettige werk kring v.g.g.v. Aanmelden filiaal Grote Houtstraat 59 Haarlem of aan het filiaal te Santpoort. Op het kantoor van de NEDERLANDSCHE HANDEL MAATSCHAPPIJ N.V., Correspondentschap IJmuiden, Kon. Wilhelminakade 77a, IJmuiden, kan een met einddiploma M.U.L.O. geplaatst worden. Sollicitaties schriftelijk. 501ste- STAATSLOTERIJ Se KLASSE Lie LIJST 27 AUGUSTUS 1M7 Hote Prtiien -. 2000.— 20X09 flOOO.— 17105 400.— 1523 9731 10256 18557 1 200.—6535 12597 17126 21158 100.— 2051 S731 3398 7202 8028 11391 11040 14967 15655 15818 19258 21271 21834 Prt)xen T*n 80.— 1038 1113 1140 1193 1201 1358 1457 1461 1499 1519 1582 1908 1830 1938 1945 1956 2123 2290 2541 2563 2568 2582 2596 2894 2960 3028 3030 3033 3040 3181 3200 3285 3379 3449 3478 3565 3508 3589 3604 3607 3613 3673 3631 3748 3768 3813 3817 4075 4239 4350 4624 4762 4793 4831 5016 5733 5750 5847 5880 5914 5925 6093 6168 6518 6554 6671 6678 6768 6855 6892 6909 7014 7092 7339 7374 7843 7654 7744 7763 7776 7853 7890 7911 6020 8077 8081 8160 8176 8328 8451 8502 8527 8528 8601 8704 8713 8710 0034 8855 8806 18947 8099,9185 9386 9424 0454 9456 9516 9582 0755 0870 0040 10001 10145 10171 10212 10481 10506 10531 10548 10682 10708 10764 10824 11229 11285 11394 11404 11472 11480 11004 11701 11770 11795 11948 12241 12308 12441 12685 12693 12709 12950 13026 13100 13284 13357 13422 13528 13529 13573 13673 13730 13730 13759 13005 13931 14058 14130 14218 14381 14411 14468 14489 14496 14643 14860 14091 15021 15077 15159 15234 15310 15471 1-5536 15548 15551 15711 15933 10023 16282 16362 16406 16435 16473 16649 16793 16829 16868 16010 17142 17149 17173 17176 17497 17600 17637 17667 17690 17744 17794 17872 17925 17945 17959 18221 18248 18274 18369 18405 18487 18659 19122 19203 19346 19418 19488 19564 19623 20027 20037 20115 20153 20391 20413 20418 20455 20473 20522 20850 20678 20879 20907 20943 20S62 21060 21180 21212 21267 21444 21881 21937 Onze zaak is GEOPEND ,'s morgens van ACHT UUR tot HALF EEN 's middags van HALF TWEE tot ZES UUR Onze zaak is GESLOTEN 's middags van HALF EEN tot HALF TWEE en 's Woensdags DE GEHELE MIDDAG. Tuinbenodigd heden—Ijzerwaren HAGELINGERWEG 28 SANTPOORT TE KOOP Kinderwagen laag Eng. model Bloemstr 3, IJm. Te koop beste HERENFIETS z. banden f 60. Da Costalaan 6, Driehuls. Te koop agb. zwarte 1. H.- SCHOENEN m. dubb. zool, m, 45. f 12.50, D, Hartoghstraat 5 IJmuiden. Te koop goed spelend PHI- ~~'S RADIOTOESTEL. Adres Zeeweg 393, na 6 uur. Te koop dubbel groen emaille GASSTEL. Adres bur. blad. Hén extra-snoepbon ter gelegenheid van bet KoninginnefeestI Zie er iets lekkers op te krijgen t heerlijke Lonka's BREDA (HET THEATER MET DE BESTE FILMS) Vertoont van Vrijdag 29 Aug. t/m Woensdag 3 Sep' GEORGES GUETARY in zijn eerste film boor Nederland Een film van avontuur, romantiek en kostPlüvJ humor, dat GEORGES GUETARY inspireert toS meeslepende zang, die betovert en -emoties geelt In ons voorprogramma vertonen wij: De unaniem geprezen Nederlandse Studentenfilm „ZES JAREN" Voorstellingen: Vrijdag. Zaterdag en Zondag 7 en 9.15 uur Maandag, Dinsdag en Woensdag 8 uur. Zondag matinee 3 uur. In ons volgend programma: CHARLES CHAPLIN „DE DICTATOR" BIOSCOOP De Pont" De NIEUWSTE en GEWELDIGSTE FILM van de DIKKE en de DUNNE Vanaf Vrijdag 29 Aug. t/m Woensdag 3 Sept (A haunrbing we will go) Een erfenis, gangster, toneelgezelschap en een inflato (geld producerende machine) brengen U en hen het hoofd op hol. Aanvang der voorstellingen 8 uur. Zondag 2.30, 5 en 8 uur. 'T iS ENORM Vermicelli Sago Aardappelmeel 'T LOOPT STORM Vanille griesmeel Amandel grieaned Tarwe griesmeel VOLOP AMSTEL BIEREN Maizena Zelfrijzend Bafcned Cakefheel I Custard Pannekoekmeel I Havermout Gort-mout I Alkm. gort 16 SOORTEN VICTRIX PUDDING Bleekwater Stijfsel Blauw I Sodawater Amonia I Schoencréme Sunlightzeep Waspoeder Zachte zeep 1 Toiletzeep Duizend en één artikelen KOEK BISKWIE BESCHUIT BEIDER BELANG KENNEMERLAAN 27 TELEFOON 5677 V)0 <yatn 100 <JróTtv jy Ze zijn Onderweg. Nieuwe voorraad BRUINKOLEN ZONDER BON en prima afgezeefd, weer zo lang de voorraad strékt P4' 100 K.G. 3.80. Bestellingen worden reeds nu al a Brandstoffenhandel FRANS VAN DEN BRABER Wijk aan Zeeërweg 52 - Telefoon 4160 - V52-OS9

IJmuider Courant | 1947 | | pagina 4