Dans les naai* Berst KWEKKEBOOM NE0-PH0T0 HERENHOEDEN Muzieklessen flinke meisjes Gratia-Plato QUICK Russisch protest tegen de plannen voor West-Duitsland Santpoort „Gevaarlijke fascistische kiemen in Frankrijk" Kort en Bondig w. SWAAP NIEUWE GRACHT 98 H.B.S. en Staatsexamen Gym. A&B ffL' j RK. DAMES EN HEREN Gaan bij SCHRÖDER DANSEN LEREN opknappen Luidsprekers M.O. BOEKHOUDEN STAATSPRAKTIJKDIPLOMA PRAKT. DIPL. BOEKHOUDEN WEEGWERKTUIGEN NU DINSDAG 2 SEPTEMBER 1947 TJMUIDER CÖUR-SNT De Berlijnse correspondent van het ANP meldt: Op de vergadering van de gealli eerde bestuursraad voor Duitsland heeft maarschalk Sokolofsky geprotesteerd tegen het nieuwe plan voor de. Brits-Amerikaanse zóne en dit in sti-ijd met de overeenkomst van Potsdam genoemd. De Franse bevel hebber, generaal Koenig, heeft protest doen horen tegen de verhoogde exportprijs van de Roerkolen. Koenig heeft daarbij doen uitkomen dat de prijs van de Roerkolen thans aanzienlijk hoger is dan de kolen- prijzen in de importerende landen. Maarschalk Douglas antwoordde hierop, dat de prijs tot dusver beneden de prijs op de wereldmarkt lag en generaal Clay zeide, dat, hangende een eventuele herziening dei- prijsvaststelling, die door Koenig gevraagd is, de nieuwe regeling niet kon worden ver anderd. Wel konden volgens Clay vertegen woordigers der importlanden steeds over de prijsregeling van gedachten wisselen met de deskundigen van de Brits-Amerikaanse zóne. Volgens Reuter hebben Franse bladen van alle politieke schakeringen de beslis sing om de Duitse staalproductie in de Amerikaans-Britse zóne op meer dan tien millioen ton per jaar te brengen, krachtig veroordeeld. Het Franse blad „le Monde", dat dik wijls de mening van het ministerie van Buitenlandse Zaken weergeeft, vraagt zich af, of het niet beter ware geweest het bekend maken van de verhoging van het industriële peil twee maanden uit te stel len. Thans is de indruk gewekt, aldus het blad, dat men niet langer wilde wachten en hierdoor wordt de kans groot, dat de in November te houden besprekingen van de ministers der grote vier zeer nadelig wor den beïnvloed. Een commentator van radio-Moskou sprak van een nieuw stadium in het stre ven om West-Duitsland tot een protec toraat van Amerika te maken. Hij be schuldigde Engeland en de Verenigde Sta ten er van, de bezwaren van Frankrijk te hebben genegeerd, evenals de waarschu wing 'van de Sovjet-Unie, en verklaart dat de conferentie is gehouden onder het motto „Duitsland voor alles". Waarliren met millioenen Nederlanders? Tito acht oorlog „voor het ogenblik" niet mogeli jk Betrekkingen met de V.S. ..onloochenbaar slecht" Maarschalk Tito heeft in een interview Tnet miss Winter, een Amerikaanse jour naliste, ontkend, dat Joego-slavië enige hulp verleent aan de Griekse guerillastrij- ders of dat een „illegale Griekse radio- omroep" op Joegoslavisch grondgebied zou opereren. „Wij gevoelen sympathievoor de aspiraties van het Griekse volle in zijn strijd tegen de reactie, doch het is abso luut niet waar, dat wij hulp verlenen in de vorm van wapenen of troepen". Tito verklaarde verder, dèt hij. on danks een aantal „oorlogsdreigingen" in het buitenland, „voor het ogenblik" een oorlog niet mogelijk achtte. „Elke aanvaller moet verliezen, zeide hij, en wij zullen nimmer als aanvallers optreden. „Wij zullen wel vechten tot onze verdediging, in het bijzonder wanneer ons land wordt aangevallen". Joegoslavië's enige geheime wapen is zijn moreel, aldus Tito. „Men kan een volk niet vernietigen met atoombom men", voegde hij er aan toe, met be trekking tot een recente verklaring van het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken, dat de Ver enigde Staten genoopt zouden kunnen worden tot een „drastiche actie", wan neer de toestand in Griekenland zou verslechteren. Tito toonde zich erkentelijk voor de door Groot-Britannië in 1944 aan Joego slavië verleende hulp en stelde de over het algemeen goede betrekkingen tussen Joegoslavië en Groot-Brittannië tegen over de „onloochenbaar slechte betrekkin gen" met de Verenigde Staten, aldus zegt miss Winter. Tito verklaarde voorts, dat hij en zijn strijdkrachten gedurende de oorlog in het geheel geen wapenen hadden ontvangen van Amerika. Gevraagd, waar om zijn regering zulke strenge maatrege len trof tegen de oppositie, zeide Tito, dat de Joegoslavische oppositie het niet alleen maar oneens was, zoals de oppositie in de Westelijke landen, dbch dat zij spionnage en economisch terrorisme als wapens ge bruikte. Ten aanzien van de handelsbe sprekingen met Groot-Brittannië ver klaarde Tito, dat deze bevredigende voort gang vonden. „Groot-Brittannië wint er bij en wij ook", aldus voegde hij er aan toe. Winkeliers zijn tevreden over étalage-wedstrijd De étalage-wedstrijd te Santpoort-station is een succes voor de Algemene Winkeliers vereniging „Santpoort" en de deelnemende winkeliers geworden. De deelname was behoorlijk, het gepresteerde mocfrt gezien worden en het publiek, dat bij de beoorde ling ingeschakeld was, heeft de étalages met veel belangstelling bekeken. De heer H. Meyer, die gistermiddag de uitslag be kend maakte, sprak dan ook oVer een en ander zijn waardering en tevredenheid uit en memoreerde het feit, dat men in groter plaatsen dan Santpoort de wijze van re clame maken door de Santpoortse winke liers tot voorbeeld nam. De heer Meyer deelde tenslotte mede, dat het publiek het volgende oordeel over de étalages had: 1. Firma Maas; 2. Firma Jon ker; 3. Firma Jules Hosman; eerste eervolle vermelding Magazijn „Nederland"; tweede eervolle vermelding Firma Coblenz. Het oordeel der jury luidde enigszins an ders, n.l. le prijs Magazijn „Nederland". (De winnaar van deze prijs kreeg ook de extra-prijs, de ets van de Ruïne van Bre- derode, geschonken door de Vereniging tot het houden van Nationale Dagen), tweede prijs: Firma Coblenz, Firma Jonker, Firma Maas en Firma Hoogland. Voor degenen onder het publiek, die ïin- dividüeel of de algemene publiek-uitspraak precies zo vermeld hadden óf zo dicht mo gelijk nabij waren gekomen, waren prijzen beschikbaar gesteld. In de volgende volg orde werden de prijzen toegekend: 1. P. Timmermans, 2. Mevr. v. Doorn-Ouds hoorn, 3. J. Langedijk, 4. Mej. A. Brugman, 5. J. Beyer, 6. Mevr. J. M. v. d. Bent-Copier, 7. K. Hertier, 8. Mej. L. Riphagen, 9. Yvon ne Corbière, 10 Mevr. Neele; 11. N. v. Ta- tenhove, 12. H. F. J. Toorens, 13. J. v. Ka- kerkens, 14. Mevr. Diependaal, 15. Willy de Reyer, 16. Nelly Babelianski, 17. Nelly San ders, 18. J. Dintelman. Congres van Europese federalisten geëindigd Het congres van de Unie van Europese federalisten is Zaterdag geëindigd. Er is een centraal comité gekozen, bestaande uit 20 leden, die Zwitserland, Italië, Duitsland, België, Nederland, Frankrijk, Denemarken, Engeland, Oostenrijk en Luxemburg ver tegenwoordigen. Met algemene stemmen heeft het congres een motie aangenomen, waarin wordt verklaard, dat van een Euro pese federatie ook Duitsland deel moet uit maken, dat, evenals de andere landen een deel van zijn souvereiniteit moet afstaan ten behoeve van de gemeenschappelijke or ganisatie. Deze motie geldt ook voor Oos tenrijk. Een andere motie over de alge mene politiek verwierp politieke blokvor ming. Ford keert weer dividend uit In een hoofdartikel, „waarheen met 10 millioen Nederlanders?" schrijft de Belgische Nieuwe Gids, dat de bevolking van Nederland over enkele maanden tot 10 millioen zielen zal zijn gegroeid, dat België daarbij het record van het dichtstbevolkte land van Europa moet afstaan en dat de Nederlandse bevolkingsaanwas zal blij ven toenemen. Men krijgt, aldus het blad, in Nederland hei gevoel, dat het land overbevolkt raakt: De veilige uitweg naar Indië staat niet open. Dat een levenskrachtig volk niet terugschrikt voor op hel eerste gezicht fantastisch lijkende onder nemingen, bewijst de drooglegging ven het IJsselmeer. Dit neemt echter niet weg, dat de Nederlanders zich 'toch afvragen, waar zij straks met hun elf, twaalf en meer millioen inwoners heen moeten. Het blad citeert dan passages uit het onlangs; mdere verschenen artikel van de heer Louwes, die tot' Nadat sinds 29 Juni 1942 geen dividend dooi de N.V. Nederlandse Ford Automobielfabriek te Amsterdam werd uitgekeerd, zal thans aan d" jaarlijkse algemene vergadering van aandeihou- ders voorgesteld worden om, na inwerkingtre ding van de voor te stellen wijziging van de Statuten, het geplaatste en gestorte kapitaal van 5 millioen gulden te verhogen met 1 millioen gulden, ten laste der verlies- en winstrekening, door uitreiking aan aandeelhouders van 1 aan deel, delende ln de winst óver het boekjaar 1947, de conclusie kwam, dat de beste oplossing is ge legen in emigratie naar het Franse platteland. De „Nieuwe Gids" acht het de vraag, in hoeverre Frankrijk belangstelling zou tonen voor mas sale immigratie van Nederlandse boeren. Tot dusverre werd het de Vlaamse boeren echter niet bijster gemakkelijk gemaakt zich in Frank rijk te vestigen. Frankrijk heeft weliswaar steeds dringerder behoefte aan zielen voor zijn ont volkte platteland, maar tot nu toe heeft het meer belangstelling getoond voor gemakkelijk te assimileren vreemde industriearbeiders van Latijnse of Slavische oorsprong. Het Nederlands- Vlaamse gebied in West-Europa geeft blijk van een bijzondere vitaliteit, waarvoor de beschik bare ruimte te klein dreigt te worden. deze voorgestelde kapitaalsverhoging door de vennootschap 15 °/o dividend belasting moet wor den afgedragen ten laste van de aandeelhouders, wordt voorgesteld daarenboven een dividend te betalen van 4 in contanten. Indien dit voor stel wordt aangenomen zal voor aandeelhouders 40 cent per aandeel resteren. De hiertoe benodigde fiscale vergunning is verleend, mede omdat door de winst op deze wijze te bestemmen, voor ons land een belang rijke deviezen bespa ring wordt verkregen. Im mers volgens de thans geldende bepalingen zou de N.V. Nederlandse Ford Automobiel Fabriek een contant dividend van 7.8 V» mogen uitkeren, in welk geval een groot bedrag naar buitenland se aandeelhouders zou moeten worden over gemaakt. Ramadier: Aan de vooravond van de strengere broodrantsoenering, waarbij de Fransen 200 gram per dag zullen krijgen, wat min der is dan ooit tijdens de Duitse bezetting, heeft minister-president Ramadier te Li moges verklaard, dat de regering er niet zeker van is, dat zij dit rantsoen zal kunnen handhaven. Ramadier zeide: „Het is niet te verwon deren, dat na de grote beproeving van de bezetting, het volk aan betere tijden gaat denken. De herwonnen vrijheid is echter nog onzeker. Het fascisme heeft gevaarlijke kiemen achtergelaten. Op de vernietiging van deze kiemen moeten wij al onze krach ten concentreren. Ik wil niet het Gaullisme of het communisme als zodanig aan de kaak stellen, daar in beide groeperingen mensen zijn, die niet zo ver van ons verwij derd zijn, doch die dolen en teleurgesteld zijn. Ik oefen alleen critiek uit op deze be sluiteloosheid en misschien lafheid, die hen van de juiste weg in vertwijfeling doen af dwalen. Van tijd tot tijd wordt een complot ontdekt. Men kan niet zeggen, dat een er van tot nog toe de staat heeft bedreigd. In de aanwezigheid van deze ongelooflijke afwijkingen schuilt echter een gevaar voor Tennis België-Nederland 14—20 Ondanks de achterstand 710 op de eerste dag heeft de Nederlandse ploeg Zondag de Belgische te Spa verslagen met 20—14 De overwinning wa-, noch in het Belgische noch in het Nederlandse kamp verwacht, doch als maatstaf tussen de speelsterkte van beide landen mag deze uitslag niet gelden, want de Belgische ploeg miste twee van haar eerste vier nl. Peten en Devroe. Er wei-den drie enkelspelen en twee dubbelspelen achter elkaar gewonnen. Dat bracht de stand van 7—10 op 12—10. Het verdere verloop was spannend tot 13—13, daarna werd het 19—Ï3 en tenslolte 20—14. Uit de acht heren enkelspelen, werd gekruist gespeeld, kwamen wederom I zes overwinningen. Uit de vier damesenkelspelen I ditmaal 3 punten (Zaterdag één) mej. Rollin Couquerque heeft een uitstekende partij ge speeld tegen de Belgische kampioene mej. De Borman 3—6, 6—2, 6—2. Van Swol en Washer, de Belgische nummer één, hebben een zeer snelle wedstrijd in hoog tempo en goed spel gespeeld. De Belg won met 36, 86, 64. Amerika behoudt de Davis-beker Jack Kramer zorgde te New York voor een goede Amerikaanse start in de Challenge round van de Davis cup tegen Australië door iri hel eerste enkelspel de Australische kampioen Dinr.y Pails te slaan met 6—2 6—1 6—2 Ook het tweede enkelspel was voor Amerika. Ted Schroeder versloeg Bromwich met 64, 57, 63, 64. De Australiërs hebben daarna het Ameri kaanse publiek een onaangename verrassing be zorgd door het Amerikaanse dubbel Kramer— Schroeder in vier sets te kloppen. De strijd was rijk aan spannende momenten en doorgaans waren de Australiërs in de meerderheid, vooral aan het net. De cijfers waren 64, 26, 62, 64 Maandag werd de stand 31 door een over winning van Schroeder op Pails (63, 86, 4fi. 9—11, 10—8), waardoor Amerika in het bezit bleef van de beker. Waterpolo Nederland won met 8—0 van Engeland In het Zwembad Terworm te Heerlen werd Zondagmiddag de waterpolowedstrljd Nederland —Engeland gespeeld. Het zwakke Engelse zeven tal was tegen het snelle en technisch uitsteken de spel van de goed op elkaar ingespeelde Ne derlanders niet opgewassen en moest met 8—0 het onderspit delven. Indien het Nederlands ze vental na rust, toen de stand reeds 3—0 was, niet wat kalmer aan zou hebben gedaan, zou de over winning ongetwijfeld met dubbele cijfers zijn behaald. Aanvoerder Braasem was de beste spe ler en maakte drie doelpunten. DWR dames en HyGB lieren kampioenen van dë kring De door HPC georganiseerde wedstrijden om het kampioenschap waterpolo zijn een succes geworden De jeugdtitel werd gewonnen door d° ploeg van HPC. die uitstekend spel de monstreerde. De uitslagen van de watei-polowedstajjden om het kampioensohap van de kring Haarlem waren: Dames. Afd. A: VZV-DWT 0—1; HVGB—VZV 1—l; DWT—HVGB 0—0. Afd, B: HPC—DWR 05; Haarlem—HPC 4—1; DWR—Haarlem 1—6. Finale: DWR-DWT 4—2 Heren. Afd. A: DWRDWT 5—0; HPC—DWR 2—2; DWT—HPC 0—5. Afd. B: Haarlem—VZV 2—1; HVGB—Haarlem 5—1. VZV—HVGB 1—4. Finale: DWR—HVGB 2—4 Door deze uitslagen komen de wisseibekers voor 1947 in het bezit van de dames van DWR en de heren van HVGB. de doeltreffendheid van de nationale in spanning", aldus Ramadier. Het Franse kabinet is op Zaterdag in buitengewone zitting bijeen geroepen, on der leiding van Paul Ramadier, om bespre kingen te voeren over de critieke economi sche positie van het land. a Internationaal jeugdherbergen congres in Blaricum begonnen De eerste September werd de interna tionale jeixgdherbergconferentie, die ge houden wordt in de jeugdherberg „De Zonnehoeve" te Blaricum, geopend. Er waren ongeveer 100 afgevaarigden van een twintigtal landen aanwezig. In de middag j nachten* bracht elk land, dat oorlogsschade geleden heeft, verslag uit van de stand van zaken. Verbeterde aangifte mogelijk in Vennootschapsbelasting Ingevolge artikel 4 van de wet belastingher ziening 1947 kan voor het eerst bij het einde van het boekjaar, dat in of met 1946 eindigt, een onbelaste reserve worden opgenomen Voor de belastingplichtigen, die een boekjaar hebben, dat niet samenvalt met het kalender- Jaar kan deze onbelaste reserve voor het eerst aan het einde van het boekjaar 1945/1946 als ware zij een schuld worden opgenomen. Het ontstaan van die „schuld" drukt uiteraard de winst van het boekjaar waarin zij is ont staan. Vele belastingplichtigen voor de vennoot schapsbelasting (naamloze vennootschappen, coöperatieve verenigingen, onderlinge waar borgmaatschappijen), die een boekjaar hebben dat niet samenvalt met het kalenderjaar, heb ben over het boekjaar 1945/1946 reeds aan gifte gedaan vóór de wet belastingherziening tot stand is gekomen. Zij hebben derhalve met de mogelijkheid om een onbelaste reserve te vormen geen rekening kunnen houden. Het zelfde geldt ten aanzien van de ingevolge ar tikel 5 van de wet belastingherziening 1947 toegelaten reserves voor assurantle-eigen-ri- sico en tot gelijkmatige verdeling van kosten en lasten. Teneinde deze belastingplichtigen in staat te stellen alsnog met een en ander rekening te houden aan het einde va.n het boekjaar 1945/1946. zullen de Inspecteurs der belastingen, die met de aanslagregeling van de vennootschapsbelasting belast zijn, op vóór Minder suiker: minder tandbederf De Fédération Dentaire Internationale heeft van 3 tot 10 Augustus in Boston een congres gehouden, waar de Nederlandse tandarts, de heer Ch- F. L. Nord uit Am sterdam voor de periode 19471952 tot voorzitter is gekozen. Naar de heer Nord na zijn terugkomst in ons land mededeelde, was het congres vooral daarom belangrijk, omdat het de eerste maal was sinds 1936, dat de inter nationale tandheelkunde bijeenkwam en ook omdat in Amerika zelfs sinds 1941 geen grote wetenschappelijke bijeenkomst meer kon worden gehouden. Het congres heeft vooral aandacht be steed aan sociale tandheelkunde, met name de mogelijkheid tot het voorkomen, al thans beperken van het tandbederf en tot het geven van preventieve hulp aan kin deren, mede voor orthopaedische behan deling (tandregulatie). In Amerika zijn gedurende de oorlogs jaren uitgebreide proeven gedaan met fluorpreparaten, waarvan men hoopt dat het toepassen hiervan op grote schaal de (tandregulatie) welke vooral in Amerika t Prof. Gottlieb (Dallas, Texas) meent dit 1 October a.s. ln te dienen verzoek een'nieuw kunnen bereiken door regelmatige be' aangiftebiljet uitreiken, voor het doen van een verbeterde aangifte over het boekjaar 1945/'46 De inspecteurs zullen bij het regelen van de aanslagen over 1945/1946 met deze verbeterde aangiften rekening houden. Mochten aanslagen reeds zijn opgelegd dan zullen zij zo nodig worden herzien. K.L.M. busstation geopend in Den Haag In Den Haag heeft de president-direc teur der K.L.M., dr. A. Plesman, een bus station dezer maatschappij aan de Kal vermarkt geopend. Hij wees er daarbij op, dat de aansluiting van het luchtverkeer aan het wegverkeer een zeer moeilijk probleem vormt- Goede luchtvaartstations in de diverse gemeenten zijn een grote noodzaak. De aansluiting aan de lucht haven dient sneller te worden en het op onthoud.door deviezencontróle en douane formaliteiten moet minder tijd gaan kos ten. Met andere woorden de tijd op de grond behoort te worden ingekrompen. Hoewel zulks voor Schiphol niet nood zakelijk is, meende dr. Plesman, dat in de toekomst de steden wel van helïcoptères gebruik zullen gaan maken om de passa giers een siielle verbinding met de lucht havens te verzekeren. voor Haarlem DINSDAG 2 SEPTEMBER Gem. Concertgebouw: Zomerconcert H. O. V 8 uur. Frans Hals: „De onweerstaanbare meneei Dubois", 14 j., 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Palace: ,,Hij is voor de bakker", toeg. v. ieder leeff. 2.00, 4.15, en 9.15 uur. City: „Bij de geheime dienst", 14 j., 2.45, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: „When you come hbme", alle leeft., 2.00, 4.15, 7.00 en 9.15 uur. Spaarne: „Feest in de Jordaan", 14 j., 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Rembrandt: „Arabische 14 j., 2.00, 4.15, 7.00 en 9.15 uur. WOENSDAG 3 SEPTEMBER Bioscopen: Middag- en avondvoorstellingen. handeling met chloorzink, waarmede in Dallas uitnemende resultaten waren be reikt. De heer Nord is van mening dat de be handeling van orthodontische patiënten (tand regulatie) welke vooral in Amerika zeer kostbaar is, ook in ziekenfondsver- band mits goed georganiseerd, zeer wel is toe te passen. Prof. Toverud (Oslo) verstrekte uitvoe rige détails over de teruggang van de tandcaries gedurende de oorlogsjaren in Noorwegen, welke hij toeschrijft aan het oorlogsdiëet, waarin suiker vrijwel ont breekt. Plan voor Engeland De federatie van Britse Industrieën heeft aan Attlee een plan voor het economische herstel van Groot-Brittannië voorgelegd, waarin werd aangedrongen op een belang rijke inkrimping van alle kapitaalprojecten, die voor de industrie inbegrepen. Voorgesteld werd de uitgaven hiervoor met 450 millioen pond sterling per jaar te verlagen. Voorts werd aangedrongen op samenwerking met de landen van'Europa. De federatie zeide ervan overtuigd te zijn, dat er geen sprake kan zijn van economisch herstel van Europa, zolang de Duitse in dustrie niet eerst op de been is -geholpen. Groot-Brittannië zou van zijn verlangen tot samenwerking blijk moeten geven door het hervatten van de steenkolenexport naar Europa, zelfs al zou dit in de komende win ter enige werkloosheid in het land tenge volge hebben. Zonder de opofferingen van de Dominions, zo werd nog opgemerkt, zou de positie van Groot-Brittannië hopeloos zijn. De federatie acht de voorstellen tot nationalisatie van de staalindustrie uit den boze. Zij spoort aan tot verhoging van de kolenproductie. van Nieuw Guinea, mgr. Jac ^reiUhf1" v|tlril gere parochiekerk te Werve'rshoof Zijn ird de nieuwe Grent - n P. Hulbers, bisschop van Haarlem gewijd. 01 De twee Engelsè' motortorpednh die Maandagochtend aan de De Ruvi aj,r< Amsterdam gemeerd hebben en «ié™ hoofdstad zullen blijven, zuilen vand-SS?n l,r dag en Donderdag opengesteld woröP«?' V"y'% publiek, dat tussen 14 en ie uur aan worden toegelaten. worfi t> Maandagmiddag landde op srhiM, L. M.-toestel PH-TCY. dat een aanïï i1»1* gasten vervoerde, die de openingsvli.M,. lijn Amsterdam—Gothenburg meemaat/. Vsn lijn zal geëxploiteerd worden door de r"',"511 nwerkine met. de a d V 11 in samenwerking met de A. A. BU een botsing van twee Amerika^ zestien," Minnesota, lesci vliegtuigen uit een eskader va.i tc- terugkeerde van een begroetingsvluchul neraal Eisenhower te Minnesota, zj. reserve-officieren van het Amerikaan ö,-lï om het leven gekomen, se '!>"w SCHEEPVAART H. Afrika Lijnen. Chryssi 29 A Genua. Indrapoera 30 Aug. te Rotffi? Nederland, Hugo de Gr0ot 27 a van Muntok naar Palembang CefeL*- Aug. van Batavia naar Makassar T^" 29 Aug. te Batavia. r' Ta!«e Vinke en Co. Hilversum 29 A», Huelva aangekomen. Zijpenberg 2Q4 van Rotterdam naar Casablanca K. N. S. M. Juno 28 Aug. van Pro naar Hamburg. Tiberius 28 Aug. van riT1 naar Livorno; Danae 28 Aug van r,! naar Susak. Delft 30 Aug. te Curaran tf'5 dra 29 Aug. te Fuik BaVlrÏÏR.3'; Rotterdam. Deo Duce 29 Aug. van Amsie dam naar Odensee. Theseus 30 AueTi™ sterdam. Dundee 29 Aug. te Amstei^' Oceaan. Melampus 26 Aug van"ff' sterdam naar Amerika. Adrastas 25 2 te Port Swetteniham. IJmuiden, 31 Aug. aangekomen: Insholm van V-r ham (Hoogovens), Lewi Emery van ïïZ Orleans; Eemstroom van Londen- Am-w stroom van Bristol; Goldfinch van Londf-' Vestmanrod van Oslo (Papierfa'oV-v Surte van Londen; Patria van Hull- M pliinus van Moyenstadt. tt3,1, £ug- vertrokken: Berkelstroom naar Hull; Borneo naar Finland; Johan van 01 denbarnevelt naar Batavia; Phoenix naar Malmö; Fortuna naar Londen; Prinses Maf griet naar Emden. s Mar* 1 Sept. aangekomen: Fennia van Finland- Durward van Grangemouth Maria G Ub cundus vn Baltimore Belgien van Gdynia- Deni van Par; Fuula van Weymouth (be legger) Spaarnestroom van Faröe Es" Orestes van Dublin; Juna van Bilbao 1 Sept. vertrokken: Itihacos naar Dantzig- Cronenburgh naar Antwerpen; JaarstaS naar West-Afnka via Antwerpen. Hoog water te IJmuiden, 2 Sept. 4.46, 17.07. 3 Sept. 5.16,17.38. REIN MAR. WIL JOUW CORNELIA HAM hebben de eer U kennis te ven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrek king zal plaats hebben te Velsen op nader te bepalen datum. IJmuiden, 2 Sept. 1947. Pr, Krugerstr. 46. Kon Wilhelminakade 54. Toek. adres: Houtmanstr. 35 Heden overleed na een langdurige, dooh zeer .ge duldig gedragen ziekte mijn lieve Man CORNELIUS KEIZER Oud-Hoofd der Neutrale Schoolvereniging „IJmui den en Omstreken" in de leeftijd van 53 jaar R, Keizer-Adams Haarlem, 1 Sept. 1947. Alt^pasti-aat 20. De teraardebestelling zal plaats hebben op Vrijdag 5 Sept. a.s. te 11.30 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Kleverlaan te Haar lem. Tand heelkundige inrichting 99 Grote Houtstraat 99 Haarlem Tel 13728 Gehele Kunstgebitten/75.- Volledige oehandellng in begrepen Spr ureD van de Tandarts dagelijks van 1-2 uui en volgens afspr Avondspr uren. Maandag Woensdag Vrijdag 5-8 Oma en Opa VAN ZEELAND-BOEREE hartelijk gefeliciteerd met uw 50-jarig huwelijk. Gerda ten Wolde Meervlietstraa/t 32, Velsen. Aanvang der lessen vanaf 9 Sept. a.s. Inschrijving dagelijks PRIVé-LES OP ELK. VERLANGD 1ÏÜK. Kunstzinnig Portret SGHOTEKWEG 92 Telefoon 21941. Geslaagd dank zij HIS A-ARNHEM (Bekende Schriftelijke Cursus) INSTITUUT „ERASMUS" Florastraat 13 (b\j Florapark) HAARLEM Telefoon 19953 INDIYIDUEEL ONDERWIJS. KLEINE KLASSEN. DAG- EN AVONDCURSUSSEN Spreekuur 23 (behalve Zaterdags) en na telef. afspraak. Dagelijks inschrijving RAAMSINGEL 1«, Tel. 11045 Lid K.C.V.D. „SAN FILIPPO NERP' (Kerk. goedgek. Dec. '«I ln 1 week klaar Vergroten, ver kleinen, keren, ander model enz. enz. WORTMAN BREESTRAAT 162. Beverwyk, ZWAAR EIKEN BUFFET te koop. Anemonenstraat 26, Santpoort. HULP IX DE HUISHOUDING gevraagd, van 9-2 uur. Mevr. Tol, Duinlustparkweg éi, Sant poort-Station. LIES DEKKER IJmuiderstr.weg 167, IJmuiden Lerares Plano en Viool Staatsdiploma's Voor FRUITMANDEN en FRUITSCHAALT1ES Kennemerlaan 32Tel. 4551 NIJVERHEIDSAVONDSCHOOL TE VELSEN Inschrijving van nieuwe en oud-leerlingen voor de cursus 1947/1948 is geopend op Dinsdag en Woensdag 2 en 3 Sept. a.s. in het schoolge bouw Briniostraat te IJmuid en-Oost, des avonds van 78 uur. Behalve bouwkundig-, werktuigkundig-, electrotech- nisch- hand- en deeoratieftekenen en bijbehorende theoretische vakken wordt er gedurende 5 uut per week praktijkonderwijs gegeven in de vierde en vijfde klasse aan machinebankwerkers, timmerlieden, elee- triciëns en motorrijtuig- en rijwielherstellers. Voor de afdeling schilderen worden de praktijklessen reeds gegeven vanaf de eerste klasse. Jongelui in het bezit van het diploma ener ambachts school kunnen in de 4e klasse geplaatst worden. Leerlingen, die een einddiploma bezitten van een Nij verheidsavondschool met 5-jarige cursus kunnen als „hospitant" (alleen voor praktijk onderwijs gedurende 5 uren per week) worden toegelaten. Verdere inlichtingen verstrekt de Directeur der school H. J. Zeeman. HET BESTUUR GEVRAAGD voor alle afdelingen. Prettige werkkring, reisgeld wordt vergoed. Wasserij HOEK EN VAART, 8loemendaalse- straatweq 17, Santfcioort-Station. Per begin Seplember aanvang van nieuwe cursussen !nl„ prosp., aanm. dagelijks aan de lesgebouwen van 9-5 uur en 's avonds na telefonische afspraak Eenige geslaagclencijfers: In de oorlogsjaren '40-'45, 91 voor M.O., 166 voor S.P.D., 553 voor Praktijkdiplomana de hervatting sinds de bevrijding 34 voor M.O., 59 voor S.P.D., 210 voor het Praktijkdiploma Den Haag - Sweelinckplein 46, Tel. 33.67.85 Rotterdam - Heemraadssingel 111, Tel. 30.898 Haarlem - Frans Halsplein 9, Tel. 16.372 IT Opleiding pedicure veetkunde schoen, heidsspecialiste manicure sportmassage Off. diploma. Aanvang nieuwe cursus Sept. Inl. en prosp. HAARLEMSCHE KWEEKSCHOOL KI. Houtweg 39, tel. 17377. Handel en reparatie. S. BOUMA, SPAARNE 78 Gymnastiek- en Athletiek Vereniging Alle lessen worden hervat op Donderdag 4 Sept. a.s. in de Ulo-school ingang Plantanenstraat. Lesuren Dames 9-10.30 uur: Meisjes tot 10 jaar 5-6 uur, tot 13 jaar 6-7 uur, tot 16 jaar 8-9 uur. Jongens 7-8 uur. Gemengd stoken met BRUINKOLEN 3.80 per 100 kg, van M. ZWANENBURG'S BRANDSTOFFENHANDEL vil. Kalverstraat 20 thans SCHAEPMANLAAN 7, DRIEHUIS, Telefoon 5-4-0-4 wordt gefuifd Om zijn spel wordt gegnuifd. En door 't zwakke geslacht Wordt hem hulde gebracht. Maar hij wijst bij die zoen Naar de Quick voetbalschoen, PATENT QUICK STUDS. VOET BA LSCHOENEN Sportsehoenfabriek Hengelo (Gld.) Verkoopcentrale NütnfgeD Fa. H. INEKE Speciaalhuls in: Tapijten, fopers, tafel., divankleden en matten SCHERMERSTRAAT Haarlem (bU de Zijlwes) Besteedt uw vergunning bij ons en u is tevreden. '°OG^,ALnt>1 °OLKARPÏ-3> Vacantietijd voorbij naar HENK BROEKHUIZEN DE RIJPSTRAAT 5 voor een L A M P E K A P of een K R 00| GROOTSTE SORTERING en LAAGSTE PR"AW Komt U eens kijken? in d® GEMEENTE VELSEN Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter bare kennis, dat door hen het baden of zwemmen 1 tankgracht te Driehuis, gemeente Velsen, is verboden. VELSEN, 26 Augustus 1947 Burgemeester en Wethouders 1 De Secretaris, De .VEENSTRA M. M. KW

IJmuider Courant | 1947 | | pagina 4