Stoutenbeek bsterHBREN jémmm m universeie Nette wijkbediende gevraagd flinke meisjes VLEES JL banketbakkersieerling De Engelse landbouw wordt oogappel van de Britse Labourregering Om de dollar-besparing Wazzeggu? (K ort en Bondig J. P. Keuter Luidsprekers STENO TYPIST^) SECRE TARESSE Boekh.Talen Mëddenst. ÏNST. PONT flinke jongen mul. bediende H.Ineke YLEES Wortmae Zeilmakerij Jac. v. d. Noord NEDERLAND Zaanlar.cke houthandel WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1947 TJMUÏDER COURANT (Van onze Londense correspondent) Tom Williams, steevast gekleed in zwarte jas, waarboven een hoge puntboord, doet met zijn afgemeten stem en gebaren eerder denken aan een schoolmeester uit Dickens' dagen dan aan de moderne, radicale leider, die hij in werkelijkheid is. Hij is de be kwaamste minister van landbouw, die En geland ooit gekend heeft en de grote kam pioen van het Britse platteland dat in het verleden zo is verwaarloosd. Het industrialisme overschaduwde alles. Fabrieken en steden slokten een groot deel van het vruchtbare land op. Tussen 1921 en 1939 trokken meer dan een kwart mil- lioen mensen weg van de akker. Door het grootgrondbezit dat de idylle van de jacht in hoge ere hield, kwam het bovendien, dat enorme terreinen braak bleven liggen. En geland kon zich dat toen nog veroorloven, omdat het elders te kust en te keur voedsel kon kopen. Meer dan de helft werd dan ook ingevoerd. De rondsluipende duikboten maakten daar een einde aan. De productie van eigen bodem moest worden opgevoerd. In de oorlogsjaren werd het boerenbedrijf dan ook in hoge mate gemechaniseerd. Het slaagde er in een derde méér dan in vredes tijd af te leveren. Het nieuwe crisisplan beoogt in de komende vier jaar anderhalf maal de voor-oorlogse productie te halen. De Engelse regering heeft, door alle par tijen gesteund, van meet af aan het land bouwprobleem krachtig aangepakt. De nieuwe landbouwwet geeft alle betrokke nen een redelijke bestaanszekerheid. De boeren kregen gegarandeerde markten, op lange termijn, de arbeiders betere lonen. Dit was reeds een mijlpaal in de trieste ge schiedenis van Engelamds boerenstand. Thans gooit de regering er nog een schepje op. Zij bezweert de landbouwers uit de grond te halen, wat er in zit. De veestapel vooral moet zo hoog mogelijk worden op gevoerd, evenals de eierenproductie. De grond, met wat er op en er onder is, be tekent thans Engelands waardevolste be zit. De landbouwindustrie krijgt evenals het mijnbedrijf volstrekte prioriteit op het gebied van technische hulpmiddelen en woningbouw. Zo hoopt men een maximum aantal arbeiders aan te trekken of te be houden, want daarmee staat, of valt het plan. Vooral van de vrouwen hangt veel af. Verlaten zij het platteland, dan gaan de mannen mee. Men moet het tihans reeds met. 26.000 werkers minder stellen dan in 1935, toen de productie nog zoveel kleiner was. Enige tienduizenden stevige gebruinde meisjes van de Women's Land Army in hun groen-beïge uniformen met grote slappe hoeden doen hun best, maar het is niet ge noeg. Verder werken er meer dan 100.000 Duitse krijgsgevangenen in het boerenland. Velen mogen hier voorgoed blijven, indien ze van het landbouwvak een permanent beroep willen maken. Men wil thans zoveel mogelijk uitgeweken Polen, mensen uit de D.P.-kampen en Europese vrijwilligers op nemen. Engelse boerenarbeiders zijn reeds vrijgesteld van militaire dienst. Een drastische maatregel is, dat de rege ring boerderijen kan confiskeren, indien de eigenaren onwillig of nalatig zijn de nodïeè efficiency in hun bedrijf toe te pas sen Zo staan er lieden op de zwarte lijst, die kanariezaad telen in plaats van voed sel. De regering gaat echter alleen in het uiterste geval over tot dwang. Zij wil zich zoveel mogelijk bepalen tot. aanmoediging door facilitetiten en subsidiëring. Er zal een reusachtige som voor nodig zijn voor- Belastïnq op vacantie-bonnen voor Bouwvak-arbeiders In het bouwbedrijf heerst ontstemming over het inhouden van belasting op vacan- tiebonnen, dus over het vacantiegeld. De waarde van de vacantiebon wordt namelijk bij het weekloon gerekend, en van het totale bedrag wordt loonbelasting inge houden. Een arbeider die dus een weekloon heeft van 48 x 0.90 is 43,20 en een vacantie bon van 3,25, moet belasting betalen van ƒ46,45. In belastinggroep I zou de man van zijn loon zonder vacantiebon een belasting moeten betalen 5,02. Door zijn vacgntie- toeslag echter wordt dit bedrag 5,92. Het komt dus in feite hierop neer, dat hij van de vacantiebon van 3.25 negentig cent belasting moet betalen. Dit wil zeg gen: wanneer hij 16 bonnen a 3,25 is ƒ52. inwisselt er van dit bedrag aan belasting moet worden betaald 16 x 0,90 is 14,40. Naar aanleiding van deze toestand heeft het hoofdbestuur van de. E.V.C., bedrijfs groep bouwwerken, een onderhoud gehad op het Departement van Financiën en hier een ontwerp-regeling aan de minister voorgelegd, die inhoudt dat dan de be lasting van het vacantiegeld wordt ingehouden als men de bonnen inwisselt. Dan wordt dus slechts belasting betaald over de inkomsten die men in die week aan bonnen heeft. De minister heeft toegezegd, al het mo gelijke te doen om begin 1948 een gunstiger regeling in te voeren. Cricket Pawson en Viziers waren in Den Haag op dreef Dinsdag begon op het terrein van HCC ie Den Kaag de tweedaagse cricketwedstrijd tussen de Flamingo's, en de Free Foresters Aan het einde van de eerste speeldag luidde de stand: Flamin go's le innings 144 runs fit kol. Glennie 40. dr. Max Jansen 30 en Colthoff 30) Read bowlde 3 voor 41. Boddington 4 voor 35. Stevens l voor 24 er Peebles 2 voor 29 Free Foresters sc.orden 173 runs voor 2 wickets (Pawson 92 not out en Vil li ers 7G r.ot out). De innings van het niet al Ie sterke elftal der Flamingo's bevatte slechts een paar hoogtepun ten. Lt.-kol. Glennie batte zeer fraai en hard. en dr Jansen gaf eveneens een fraaie batting- demonstratie ten beste. Veelbelovend spel ver toonde voorts de jeugdige Colthoff, die een aan trekkelijke 30 biieen sloeg, waaronder een zeer mooie 6. Dit maal namen de Engelse fastbowler- eens het merendeel der wickets vooral Read was zeer snel. Toen Klink in zijn vijfde over twee wickets veroverde, waaronder dat van Newman voor i op een stand van 42, kon men moeilijk vermoe den, dat het laatste wicket van de dag genomen was Pawson, die de innings had geopend, kwam nu samen met Villiers en dezen sloegen he; bowlen van De Beus. Klink en Wunder naar alle kanten van het veld. Pawson liet uiterst zeker spel zien en runde fantastisch snel. Villiers ioeg met machtige slagen eveneens de score naar boven. Aan het einde vap. de eerste dag hadden zij hun elftal reeds een voorsprong van 29 runs bezorgd met nog 8 wickets in handen. dat de productie volgens het plan 100 mil- lioen pond sterling per jaar meer zal op leveren. Ook zijn maatregelen genomen om tegen le gaan, dat de grond nog langer voor financiële speculaties kan worden gebruikt. Nadeel voor ons land? Het valt niet te voorspellen in hoeverre ons land nadelige gevolgen van dit Britse zelfvoorzieningsplan zal ondervonden. Het hoofddoel toch is besparing van dollai-s. Indien echter de consumptie als gevolg van de daling van de levensstandaard zou ver minderen, is het gevaar van overproductie niet denkbeeldig. Onze export zou dan in het hart getroffen worden. Hierover valt thans natuurlijk nog niets te zeggen. Be paalde kwaliteitsproducten, waarin Neder land is gespecialiseerd, zullen, zo verzeker de men ons van deskundige zijde, waar schijnlijk altijd wel een markt in Engeland vinden. Voetbal „Haarlem" verloor in Luik De voetbalclub ..Haarlem" maakte een uit stapje naar Luik en speelde daar een wedstrijd tegen F. C. Standard, uitkomende in de ere divisie van de Kon. Belgische Voetbalbond. De thuisclub had spoedig de leiding door een mis verstand in de verdediging en voor rust bracht de ploeg de stand op 2—0. In de tweede helft speelde Standard een goede partij en verhoogde de voorsprong tot 40. Haarlem kwam zonder Smit uit. De beste spelers der roodbroeken wa ren Kluit en Van der Hulst. Zaterdagmiddagcompetitie De senioreneiftallen van de Zaterdagmiddag competitie in de afdeling Haarlem van de KNVB zijn als volgt ingedeeld: Afdeling A: Tweede Jeugd, ETO, Kennemer land 2, Kinhelm, SIZO 2, Telefonia, VEW, VVHA, IJmuiden 2. Afdeling B: Kennemerland 3, Kennemerland 4. NWS, Nieuw Vennep, RCH, SIZO 3, VEW 2. VVB, Zandvoortmeeuwen. Afdeling C: Hoofddorpse Boys, Johez 2, Ken nemerland 5. NWS 2. SIZO 4, Spaarnestad, VEW 3, Zandvoortmeeuwen 2. De competitie begmt op Zaterdag 27 Septem ber. Een week tevoren wordt de eerste ronde om de Kennemerlandbeker gespeeld. Om de Wallerbeker Zondag a.s. organiseert „Bloemendaal" het jaarlijks tournooi om de Wallerbeker. Om halfelf komen Zandvoortmeeuwen en Bloemendaal te genover elkaar en om kwart voor twaalf Hilli- nen en Schoten. De eindstrijd begint om kwart over twee. Economische rechter Dammen Haarlemse Damclub viert veertigjarig bestaan Ter gelegenheid van het 40-jatig bestaan der Haarlemse Damclub recipieert het bestuur Za terdagmiddag a.s. van. 14.30 tot 17.00 uur in d' bovenzaal van Restaurant Munniks, Grote Markt 10. Zaterdagavond a.s. houdt de club in „De Leeuwerik" een feestavond. Zaterdagmiddag arriveert hel vertegenwoordigend Limburgs' tiental in Haarlem. Het gezelschap, dat uit 2i personen bestaat, zal de receptie en feestavond bijwonen en Zondag a.s. aanzitten aan een maal tijd. waaraan 160 personen zullen deelnemen Maandagavond te 19.00 uur vangt de ere-wed- strijd aan tussen de Haarlemse Damclub en het vertegenwoordigend Limburgse tiental in he' clublokaal der H.D.C. Zondag en Maandag wor den met de Limburgse gaslen uitstapjes ge maakt naar Zandvoort, Marken en Volendam. Hoofdklasse competitie In de hoofdklasse competitie 1947/1948 van de Nederlandse Dam'oond (district Noordholland) komen de Haarlemse ploegen met de volgende tientallen uit: Haarlemse Damclub I. Bord 1. J B. Sluiter Jr.; 2. J. W. van Dartelen; 3. P. J. '-an Dartelen; 4. H. T. Luif; 5. J. H. Meure; 8. G Eising; 7. J P. van Eijk; 8. J. J. van Kesteren; 9 P. H. Meure; 10. Th. Tolenaars. Haarlemse Damclub II. Bord 1. D. Schrijnemae- kers; 2. Ph. Rost; 3. J. van Looij; 4. G. Bakker; 5. J. H. Blom; 6. N. L. Somers; 7. H. W. F. Pas: 8. Joh. Fabel; 9. Ph. G. Amelung Jr,; 10. P. L. Schrijnemaekers. Damclub „Oosterkwartier" I. Bord 1. Aebe de Jong; 2. Yme de Jong; 3. W. van Pelt; 4 J Neele; 5. J. Poppen; 6. C. M. Beek; 7. F. W de Pater; 8. A. Douma; J. H. Wals; 10. G Hekelaar. Haarl. R.K. Damgenootschap I. Bord 1. C. A. Heesakker; 2. M. Herben; 3 P. Mul; 4. J, Lucas- 5. C. Stijnman; 6. Th P. 'van W-ort; 7. A. M. Masteling. 8. G. A. Hesselman; 9. C. Mul; 10. C. J Kraak. Damclub „Haarlem" I. Bord I. G. P. Roet; 2. Chr. F. Visse; 3. F. Mollema; 4. P. Mollema; 5. J. Holm; 6. G. P. Heek; 7. J. van Berkum; 8. C. v. d. Werff; 9. H. J. Rozijn; 10. H. Berghuis R.K. Dam- en Schaakclub ,,St. Bavo" I. Heemstede. Bord 1. J. C. Draijer; 2. G W. Zon neveld; 3. H. Willemse; 4, W. van Leuffen; 5. B. H. M. Stevens; 6. J. J. Warmerdam; 7. J. Ste vens; 8. L. v. d. Voort; 9. G. Does; 10. D. Kleen Kolen voorlopig belangrijker dan atomen Tijdens de „World Power conference", (Wereld Energie Conferentie) die Dinsdag ochtend door minister dr. G. W. M. Huys- mans geopend werd, heeft prof. dr. G. J. Sizoo van de Vrije Universiteit in Amster dam een lezing gehouden over de mogelijk heden der atoom-energie bij het opwekken van warmte en kracht. Spreker kwam tot de conclusie, dat de productie van de be staande energiebronnen blijvend moet wor den verhoogd, omdat het geenszins vast staat, of de atoom-energie op den duur de meer „conservatieve" krachtbronnen zal verdringen. Bovendien achtte professor Sizoo het niet onmogelijk, dat er t-e zijner tijd een geheel nieuwe energiebron ontstaat. Vrije staat Oost-Sumatra groeit De volksbeweging voor de vorming van een vrije staat Oost-Sumatra als onder deel van de federatie der Indonesische staten bereidt zich steeds verder uit: Na de betogingen te Medan, Bindjei en Loe- boekpakam werd ook een grote betoging gehouden te Pematang Siantar, waaraan naast de autochtone bevolking ook Chine zen en Indiërs deelnamen, waar vooral de door de bevolking gevormde burger wacht in haar blauwe uniformen opviel. De menigte voerde spandoeken mee met opschriften als: „Verlos ons van de onder- 'rukking", „Hoewel wij het gevaar be- °ffen, waarin wij onze families brengen, lie buiten het door de Nederlanders be schermde gebied leven, wensen wij toch uiting te geven aan onze overtuiging, dat actieve medewerking onzerzijds aan de vorming van de vrije staat Soematera Timoer er toe zal kunnen bijdragen, dat vrijheid, vrede en welvaart in deze ge westen zullen kunnen terugkeren", aldus de woordvoerder der betogers, Moesasi- naga. Met een verheffing van stem. die tor- nado-achtige vormen aannam, vroeg de economische rechter: „Hebt u zwart tabak verkocht?" De ruiten rinkelden ervan. „Wazzeggu?" vroeg de man beminnelijk en leunde, met zijn hand achter het dove oor, zover over de groene tafel, dat deze door boog onder 's mans gewicht. De rechter verzamelde nieuwe adem. „Of - u - zwart - tabak - verkocht - heeft", schreeuwde hij. „Ikke?" vroeg de man en keek om zich heen als verwachtte hij dat de zaal vol zwarte handelaren zou zitten. „Ja, u", zei de rechter. „O, ikke", begreep de man teleurgesteld. „Ja. da' heb ik gedaan". .Waarom - heeft - u - dat - gedaan?" liptaalde de rechter. „Wazzeggu?" zei de man alsmaar glim lachend. „Waarom zwart verkopen?" loeide de justitie. O, voor de arbeiders op de fabriek", legde de man uit. „Niet voor de'winst?" informeerde de rechter wantrouwig. „Nee", zei de man eindelijk, „want toen ik gearresteerd werd was na een half uur de, prijs meteen een heel eind omhoog. Ik drukte de koers zogezeid". Tevreden over zijn commerciële manipu laties keek hij een oogwenk in het rond. De officcier nam het woord en weidde breed uit over het onwenselijke van dit soort zwarte handel in fabrieken. „Mede met het oog op de generale preventie eis ik tegen deze vei'dachte een maand hech tenis". „Heeft u dat gehoord?" vroeg de rechter hoopvol. „Nee", zei de verdachte. De rechter zuchtte diep en sprak heel hard: „Die meneer wil dat u een maand gaat zitten". „Wazzeggu?" vroeg de zwarte bemin nelijk. „Een maand", riep de rechter. „Zo", zei de man beducht, „da's nie mis. Ken ik geen boete krijgen?" „Dat hangt van uw strafblad af", zei de rechter en zocht tussen de paperassen. Het strafblad was er niet en hij besloot de zaak een week aan te houden. Dokter verwijderde SS-l>ioedgroepteken Het gerechtshof te Amsterdam behan delde de2er dagen de zaak tegen de 45- jarige gemeente-arts A. J. J. uit Utrecht, die in October 1945 tot 1 maand gevange nisstraf was veroordeeld wegens het ver wijderen van het bloedgroep teken bij een SS'er in Juni 1945 en die tegen dit vonnis in hoger beroep was gegaan. De dokter had in Juni 1945 op aandrang van een zijner patiënten, de moeder van een SS'er 't bloedgroepteken, dat haar zoon droeg, operatief verwijderd. Hij zou niet geweten hebben, dat iedere SS'er 't bloed groepteken droeg en daarom had hij er geen bezwaar in gezien dit teken bij zijn patiënt te verwijderen. De moeder, die zenuwpatiënt is, was bij hem gekomen en had hem verzocht het weg te nemen, omdat zij het naar vond, dat haai' zoon zijn leven lang gebrandmerkt zou zijn. Als motief voerde de beklaagde aan, dat hij het voor de moeder gedaan had, omdat het haar ge zondheidstoestand geen goed zou doen, als zij zich voortdurend zorgen over haar kind zou maken. De Officier van Justitie hechtte niet veel geloof aan de verklaring van de arts, als zou deze niet geweten hebben, dat alle SS'ers het bloedgroepteken droegen en eiste een gevangenisstraf van 2 maanden. FORTUNA HOUDT SPREEKUUR. De 501e Staatsloterij heeft de bezit ter^) van lot nummer 14842 met f 50.000 bedacht; de f 10.000 is gevallen op de nummers 13314 en 14531. Nadat hij zulks enige malen met zeer luide stem had medegedeeld, begreep de man het. Toen sprak hij de deurwaarder aan en zei: „Ken ik me getuigegeld krijge voor die andere zaak?" Bevreemd over zoveel duitenpletterij zei de deurwaarder nijdig: „U is hier ook als verdachte geweest en dan krijgt u geen getuigegeld". „Wazzeggu?" vroeg de man. „Deruit", sprak de deurwaarder en wees onverbiddelijk naar de deur. „Wazzegbegon de man alweer, maar verslikte zich toen hij de onmisken bare dreiging in des deurwaarders helder blauwe ogen zag en koos snel het zwarte hazenpad. Skorzeny faalde als „Amerikaan" Ot-to Skorzeny, die Mussolini uit zijn gevangenschap ontvoerde, verklaarde als verdediger in zijn eigen zaak in Dachau, dat hij in 1944 Hitler had ontmoet en deze hem opdracht gegeven had in Amerikaan se uniformen binnen de geallieerde stel lingen door te dringen ter bescherming van de Maasbruggen tijdens het Kerst offensief in de Ardennen. Hitler had aan Skorzeny verteld, dat de Amerikanen de zelfde methode toegepast hadden in Aken en daarmee groot succes hadden behaald. Hij zei verder, dat zijn eenheid had be staan uit drie strijdgroepen en een com mando-groep, welke laatste gekleed als Arnei'ikanen, de bruggen moest veroveren voordat het zesde SS leger deze bereikte. Hij deelde echter mede, dat zijn troepen op 18 December 1944 er niet in waren ge slaagd de gestelde doelen te bereiken, waarop hij opdracht had gegeven terug te trekken. (U. P.) Russen staken spoorweg-ontmanteling De directeur der spoorwegen in de Sov jet-Russische zóne van Duitsland heeft meegedeeld, dat de ontmanteling van spoorweginstallaties in de Sovjet-Russische zóne geheel gestaakt is. De rails, welke reeds zijn weggenomen, zullen niet ver scheept worden. Wederaanleg van ontman telde spoorweglij nen zal niet worden tegengegaan. Russen laten Duits dorp evacueren De Russische autoriteiten hebben het bevel gegeven tot de algehele evacuatie van Niedemeuendorfeen stadje nabij Berlijn, waar plaats gemaakt moet wor den voor Sovjettroepen, alclus meldt de met Britse licensie verschijnende „Tele- graf". De Russische order geeft te kennen, dat alle huisraad moet worden achter gelaten. Het bevel is in overeenstemming met de jongste richtlijnen der Sovjetpolitiek, waarbij er naar gestreefd wordt de troe pen op „exclusieve" plaatsen te legeren, teneinde een te intiem contact met Duit sers en niet-Russen te vermijden. (U. P.) B,N'N'EM, - De operette-tenor Paul H 1 zuil 40-iari2 V1^ W. te 's Gravenhage. De deelnemers ternationale dag ziji, 40-jarig tonMlJUblle„m. huldiging werd zijn deel in het ""-tl! -- m - ravenhage 8eta»w »u K nemers aan het Jeugdherhcrgccnlrale a- "'il eum gehouden wordt zijn Din=da. le 5 deriandse regering en hel AmslerdaiS' tebestuur ontvangen. -Sttia*.. - Fokzeugen, afkomstig van de boerderij op Het Loo zijn aan een getroffen boeren in Ede cadeau groep landbouwers in Groede en eveneens slachtoffers van het oori °mgevlr«, kregen namens de Koningin een tract 8eWe!l1' - Stroopwafels mogen niet meer kL 33 cent per pakje van vijf 0f au n stuk los. 6,6 «nt pj. - Voor commissiedoeleinden zal de Den Haag een geldlening van f 5 000 om a pari en tegen een rente van 3V, aanSaac. - In Amsterdam is een school voor va™ ding van rijwielherstellers geopend ^;e:- in de getrouwen van de zenai™SSM. te Lunteren is het 25ste congres van a nistische Studentenbeweging beeonn^ Catvi" - De „Tabinta" vertrekt Maandag"' emigranten naar Canada. et U - Hot rustoord voor oua-lliejal. Het Loo heeft zijn taak vervuld: het ml 0? der patiënten heeft er herstel gevonden kort zal de vleugel van het paleis aaniii n" bestemming worden teruggegeven °'J"! - Door middel van Propaglnda-avonden de gemeenschap van oud-illegale we-u Nederland fondsen bijeen te krijgen om n 'a duur te komen tot de plaatsing van eer°P f naai monument voor de „onbekende J™®" strijder", dat te utrecht zal worden o/gS' De eerste propaganda-avond werd Utrecht gehouden. as w HAARLEM ENT OMGBVL'G - De Stichting tot het Opleiden van 1, krachten voor het Openbaar Voorbereidend 1' ger onderwijs te Haarlem opent haar KleuiT" klasse Spaarneschool" op Zaterdagmïddw' i September 2 uur, in het schoolgebouw p0i Spaaa-ndam. Deze opening zal geschieden dóór de Wethouder van Onderwijs, de heer n r a Geluk. - Er wordt een orgelbespeling gegeven tn dp Grote of St. Bavo Kerk te Haarlem op Donie- dag 4 September des namiddags van 3-4 UUf door George Robert. Het programma venr.co"- Koraalvoorspel„Vater unser im Himmelreich"' J. Scheidt; Dorische Toccate, J. s. Bad/uri» koraalvoorspelen: „Nun komm' der Heiden Heli land". J. S. Bach; Twee Andant.es, c. Franckl Vierne-, Tweede Suite, L. Boëllmann. Ondertrouwd: R. v. BEÜSEKOM en A. PAAP Huwelijksvoltrekking op nader te bepalen datum. Wijk aan Zeeërweg 7 IJra-O. De Roemerstraat 12, IJm. WOHINGRUII, Aangeb. Landhuis, 6 k. enz. te Santpoort Station, hp. f 35 p. m Gevr. huis te Driehuis of IJmufden-Oost. Brieven IJ 416 bur. van dit blad. 1897 1947. De 15e September hopen onze geliefde Ouders en Groot ouders JOHANNES VAN ZEELAND en JOHANNA MARIA BOEREE de dag te herdenken dat zij voor 50 jaar in de echt werden verbonden. Dat zij nog jaren gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare Kinderen en Kleinkind. Meervlietstraat 32, Velsen. Bur. voor Tandheelk. Hulp Gr. Houtstr. 2022rd, Haarlem boven Huf. Wegens vacantie t/m. Maan dag 8 Sept.. '47 GEEN avond-spreekuren VELSERDUINPLEIN 5, Steeds liet nieuwste. FLINK MEISJE gevr. Adres te vernemen bur. van dit blad. NETTE WERKSTER b, z. a. v enkele dagen in de week. Br. L 1715 bur. v. d. blad. Te ruilen; 3 pits PETRO LEUMSTEL. merk Halier voor kop en schotcis Ladderbeek straat 30, Velsen-N. AUTORIJSCHOOL K. Offen- berg, gedipl, A N. W B. in structeur. Inl. en opgave bij J. Broersen, Oosterduinweg 56 IJmuiden. WONING RUIL gevraagd van Beverwijk, huur f 5.25. naar IJmuiden-Oost. Brieven L 1716 bur. van dit blad. GEVONDEN: 1 vulpenhouder Tegen advertentiekosten terug te bekomen J, van Duijn, IJmuiclerstraatweg 35. Te koop aangeb. HERENFIETS z. b. 1 damesframe. 2 winkel lampen met stang. 2 grote kachels. Kennemerlaan 92. Te koop: DAMESRIJWIEL (nieuw) zonder banden. Hage- lingerweg 196 Santpoort. Te koop aangeb. wegens plaats gebrek 12 SPORTS LADDER. Willebrordstr. 6. IJm.-O. Te koop aangeboden: compl. JAPANS SAM LR AI-ZWAARD. Te verkrijgen bij M. G. Kramer Groeneweg 64, IJmuiden, flflflwyj met opleiding dipl BBBsa Nederi Hand. Corr Bmet opleid. Associa tie-diploma Nederi. en mod talen MOD. BEDR. ADM. WjWfiM Associatie, en Mid- WwM denst.exam. 1948. föllÉi FRANS. ENGELS, hbaiba spaans, duits. Aanv. Sept. Prosp. op aanvr. Haarlem Oude Gracht 71 RODË KRUIS SANATORIUM SANTPOORT-STATION. In onze actie voor herstel van de volksgezondheid doen wij gaarne een beroep op Uw medewerking. Voor spoedige in diensttreding worden gevraagd: verpleegsters (dipl. A en /of B). leerling-verpleegsters, keukenmeisjes. Sollicitaties wor den gaarne ingewacht door de Directrice, welke U eveneens gaarne alle gewenste inlichtingen verschaft. K. VAN VEELEN, Zeilmakerij en Dekkledenfabriek, Mid- denihaven-straat 41, IJmuiden, vraagt voor direct een Gevraagd op EXPORTKANTOOR; met U.L.O. opleiding. Kennis van boekhouden en buitenl. correspondentie strekt tot aanbeveling. Brieven met voll. inlichtingen en opgave van verlangd sa laris onder no. IJ 417 bur. van dit blad Levensmiddelenibedrijf A. J. BRABER, Casembrootstraat 23 Voor direct gevraagd: Aanmelden CENTRALE BAKKERIJ, Visstraat 6, IJmuiden Voor spoedige indiensttreding gevraagd: voor onze zaken te Haarlem en Beverwijk: 1e CONFECTIEVERKOOPSTERS met kennis van het gehele vak. 2e HOEDENVERKOOPSTER in staat zich ook met de inkoop te belasten. 3e Vakkundig ETALEUR-DECORATEUR met jarenlange ervaring op het gebied van moderne etalagekunst in damesconfectie- en modevak. 4e HUISJONGEN niet boven 18 jaar. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties te richten aan STOUTENBEEK N.V., Beverwijk, onder motto „personeel". BEVERWIJK BREESTRAAT 65-69 HAARLEM PLEIN IO Dubb. Fietstassen, gr m. f 16 Schooltassen f 9, f 10, f 11. Zeil maker U H. SCHAAP DE RUYTEItSTR. 196, IJmulden-O. Bijzondere aanbieding Slechts enkele dagen verkoop restanten o.a. wollen Tafel kleden f 22.50f 35. enkele fraaie Salontapijten 120 x 180 f 48.50, bijpassende kleedjes 60 x 120 f 18.50, Terra Slaap kamer kleedjes f 11.25, enkele stuks Karpetten (effen terra) 190 x 290 f 78, prima Deurmat ten f5 en enkele coupons Gang- en Traplopers Salon- kleedjes 60 x 120 f 15.50. Tapijthuis SCHERMERSTRAAT 26 (bij Zijlweg) Haarlem Dagelijks verkrijgbaar vers gestoomd vlees voor uw huis dieren. W. J. ZOMERDIJK, Ged, O, Gracht 62, Haarlem. LEUKE ZOMERSTOFFEN MANTELSTOF STOF VOOR WIEGBEKLEDING MAAKT DAT U ER BIJ BENT! Breestraat 162, hfe. Peperstr. Beverwyk te] Tel. 4336 501ste STAATSLOTERIJ Se KLASSE 13e TREKKING 2 SEPTEMBER 19*7 Hnte prijzen 7615 13101 400.— 9830 11294 15220 20887 200.— 5150 I' 11536 100.— 1529 2241 14920 15178 16051 16211 19047 19059 Prijzen van 80,— 1067 1255 1336 1343 1496 1622 1701 1825 1826 1884 1972 2045 2092 2189 2209 2289 2382 2335 2422 2574 2578 2803 2983 3059 3113 3182 3247 3302 3339 3671 3835 3975 4018 4219 4236 4237 4256 4311 4460 4472 1837 5015 5163 5308 5122 5196 5523 5547 5791 5943 5345 6353 6377 6438 6507 7783 7814 7931 9260 9263 9348 9371 9181 8355 8430 8530 8599 8700 8707 8757 0 11745 11797 12000 li 0 12823 12857 12981 li 9 13515 13513 13605 li 1 1419! 14685 11-26 I' !3 15743 15308 15827 1! 19 16995 17106 17127 i: 19 17816 17870 17982 1' II 18837 18941 19025 1! 10 19913 21 >3 13173 li I 13633 i: 16 15013 1! II 15961 li 9553 9652 10025 2 11167 11206 11538 11574 6 12255 12315 12404 12464 4 13288 13290 13378 13418 4 11029 14014 14185 14305 8 15054 15453 15549 15584 0 16104 16250 16387 16516 5 17315 17360 17411 17413 2 18303 18343 18445 18477 5 19531 19532 19550 19569 12629 II 13482 i: 14343 I- 15618 II 10 20059 20298 20625 20853 20908 21027 21.. 54 ïu» 2(207 21219 2I2U 21400.31557.2011,21840 21860 GEVRAAGD voor alle afdelingen. Prettige werkkring, reisgeld wordt vergoed- WaSSerlj HOEK EN VAART, Bloemendaalse- straatweg 17, Santpoort-Station. Na zonneschijn komt regen. Haarlem, Spaarne 60, Tel, 16084 heeft voor U: Nieuwe dekkleden in alle maten. Repareert en vermaakt gebruikte dekkleden. Touw, staaldraad, takelblokken. Splitsen van staaldraad en lifttouwen. NEDERLAND-NIEUWS De vacantie is om dus starten wy weer. Wij ontvingen nog een klein aantal leuke DAMES3APONNETJES en voor de IJmuider heren ECHTE BLAUWE SCHIPPERSTRUIEN echter ook in aantal zeer beperkt. En zoals gewoonlijk nog tal van andere artikelen. ER IS STEEDS IETS VOOR U BIJ. TROMPSTRAAT 8—10 TELEFOON 5332 voor iedereen en onder alle omstandigheden GEHOORAPPARAAT geschikt voor alle typen gehoor-batterijen. Uit voorraad leverbaar Vraagt inlichtingen oi VRIJ 6 KOOL h»l!- oranje nassauiaan 162 - telef 14057 (k 2500) overveen (bus halte stoop's bad) Vrij uit voorrraad leverbaar: KASTPLANKEN RONDE STOKKEN GORDI3NIATTEN DROQGPALEN AFSCHEIDINGSPALEN ASBESTBUIZEN en HUtPSTUKKEN BEKLEDINGSPAPIER (SPANTEX en SISALKRAFT) KENNEMERLAAN 174—176 IJMUIDEN - (TEL. 492» wordt weer dagelijks thuisbezorgd DINSDAGS EN VRIJDAGS: Aerdenhout en Heemstede WOENSDAGS en ZATERDAGS Bloemendaal en Overveen. Elke dag (behalve Maandags) stadsbezorging- Gelieve zich sehriftelij'k of mondeling hiervoor op te gf bij GEBR. VEENINGA - naturalisten JACOBIJNESTRAAT 10-18 HAARLEM Hondebrood van Flora-Sirius vastgestelde prijzen N-V s (Jravenhaagse Beurafeuls onderneming „Simplicitas" W. 1. INNEMEE ZONEN Ftl HAARLEM - Kinderhuisvest 29-33 (v.h. R Smink) Telefoon 1.0.44.1 BEGRAFENIS CREMATIE Inschryving in het „ARCHIEF" waarborgt regeling volgens beschreveD wensen

IJmuider Courant | 1947 | | pagina 4