verwarmïngs-installatie flinke meisjes gf§ John. Stol Eten koken op een radar~„pitje" HERENHOEDEN Alle hennen zijn geen goede hennen IJmuiden Vis voor de Duitsers VOf)r Steno-Typen Boekh.Talen Msddenst. INST. PONT mannelijke arbeidskrachten Gevr. net meisje Dringend!! RESA-ARNHEM Adverteert in dit blad Luidsprekers opknappen THALIA §j|l Dansschool Beginners, gevorderden, gehuwden S. Bourna Voll,, 9,1' Ik heb een 11 tons vrachtauto MAANDAG 8 SEPTEMBER 1947 TJMUIDER COURANT Een nieuwe toepassing der korte golven: Ir. IT. Buit vertelt in het blad „Atoom" een interessante nieuwigheid, die huis vrouwen zal interesseren; hij zegt: „Enkele jaren geleden, toen de Ameri kaanse industrie begon met het vervaar digen van dingen, die voor de oorlogsvoe ring nodig waren, moest de productiecapa citeit snel worden vergroot.» Er werden in de fabrieken mensen aangenomen, die tot dusverre alleen maar een vage voorstelling hadden van de manier, waarop het in een' fabriek toeging. En onbekend maakt onbemind met een zekere tegenzin gingen de kersverse arbeiders, mannen en vrou wen, aan 't werk. Eén van de grootste problemen, waar voor de bedrijfsleiders zich geplaatst za gen, was de middagmaaltijd. Hoe moesten ze het klaarspelen, om enkele duizenden werkers in de middagpauze van een be hoorlijke maaltijd te voorzien? Men zag heeL goed in, dat men het de werkers aan genaam moest maken, en niet alleen voor mannen geldt het gezegde, dat de weg naar het ihar-t via de maag gaat. Het was dus zaak, om 's middags allen een portie eten te geven, die in smaak en voedingswaarde r.iet zou onderdoen voor de maaltijd, die men thuis gewend was. Men vond de op lossing, door bevroren voedsel te gebrui ken. een artikel, dat ons sinds de laatste winter ook niet onbekend is. Alleen ge beurde het op een andere schaal, niet alle«n de groente werd bevroren, maar ook het van te voren klaargemaakte vlees, de ge kookte aardappels, kortom alles, wat-voor een complete maaitijd nodig is. Elk menu, dat bestemd was, om op een in vakjes ver deelde schotel te worden opgediend, was dus al vroeger bevroren en werd in een geparaffineerd papieren doosje in de koel kast bewaai'd. Kort voor het begin van de middag pauze werden de doosjes dan op een kleine lopende band gezet, zodat ze zich lang zaam voortbewogen. De doosjes gingen, staande op de band, door een tunnel, waar in ze verwarmd werden. De inhoud ont dooide daarbij eerst en elk doosje, dat tenslotte de tunneloven verliet, bevatte een portie eten, die niet alleen ontdooid, maar door en door warm was, en waarvan de geur het lokaal vulde. Enkele minuten nadat de eerste doosjes op de lopende band waren gezet, kwamen de eerste porties .Warm eten bij de serveersters. Ultrakorte warmte. Men werkte in de geheimzinnige tun nel, waar de lopende band doorheen ging,- niet met gasvlammen of met een electri- sche kookplaat, zooals we die kennen. De verwarmingsmethode, die daar toegepast I werd is te vergelijken met de manier waarop de dokter een patiënt inwendig vërwarmt, om hepi bijvoorbeeld van spit te genezen. Hij maakt gebruik vair een zogenaamd ul tra "korte golf apparaat, een soort radio zender, waarvan echter de antenne ont breekt. Het apparaat wekt zeer snelle electrische trillingen op en de energie wordt toegevoerd aah twee metalen pla ten die met rubber bekleed zijn en de electroden genoemd worden. Een lichaams deel, dat in de ruimte tussen de electroden geplaatst is, wordt door de zogenaamde verschuivingsstroom verwarmd. Deze ver warming blijft niet tot het oppervlak al leen beperkt, maar alles, wat zich tussen de electroden bevindt wordt gelijktijdig warm, dus ook het inwendige. De zijwanden van de tunnel waren ver bonden met een kVachtig, ultra korte golf apparaat, en alles, wat tussen die wan den kwam, werd in IPorte tijd door en door verwarmd. Men heeft, van deze toepassing uitgaan de, voortgewerkt en is gekomen tot een nog snellere verwarming, door gebruik te maken van recente ervaringen, opgedaan bij de constructie van radar-apparaten. Bij deze toestellen worden golven van enkele cm lengte toegepast, de medische ultra korte golf apparaten werken met een golflengte van 6 tot 10 meter. Men is nu in staat, de bijzonder korte „radar-golven" op eenvoudige wijze op het te verwarmen voedsel te richten, waar de toegevoerde electrische energie zich dan in warmte omzet. Men bereikt met deze verwarmings methode de fantastisch korte kooktijden, die in het begin van dit artikel genoemd werden en is in staat, om een doosje be vroren voedsel in enkele seconden te ont dooien en na nog een paar seconden gekookt en wel ter tafel te brengen. Om voor dit toestel een nieuwe naam te bedenken, heeft men de woorden radar en range (het Engelse woord voor fornuis) gecombineerd tot Radarange. Men mag natuurlijk niet slordig zijn met de kooktijd, want het risico van verbran den van het eten is allerminst denkbeeldig- Daarom is in de Radarange, om ongelukken te voorkomen, een electrische schakelklok aangebracht, die men kan instellen op de tijd die voor het koken van het be treffende voedsel nodig is. Wanneer die tijd verstreken is, houdt de verwarming op en een lampje waarschuwt de kok, dat alles klaar is. De Radarange wordt al in restaurants toegepast en een belangrijk gebied ligt nog -onontgonnen. Men denkt namelijk aan restauratierijtuigen van internationale treinen en aan het gebruik in vliegtuigen. Men kan hierbij de keuken belangrijk kleiner maken dan tot dusver gebruike lijk, omdat er minder ruimte nodig is voor het verwarmen van het eten. Men maakt meer porties klaar in kortere tijd en met een kleinere installatie en Zo wint men ruimte, die men benut om meer passagiers onder 'te brengen. 'Het is niet waarschijnlijk, dat de Ra darange spoedig ons vertrouwde gasfor nuis naar de zolder zal laten verhuizen, maar het is zeer wel mogelijk, dat- we binnen afzienbare tijd allen een keertje electronisch gekookt eten geproefd zullen hebben. Of het beter zal smaken dan in de tijd van spaarbrander en hooikist? Het puikje van Hollands koeien Duizenden hebben op de eeuwfeest-ten toonstelling van de Hollandse Maatschappij van Landbouw de inzendingen voor de beste groepen vee van één fokker bewonderd. De fokkers H. J. Bakker en F. A. Bakker, res pectievelijk in Venhuizen en Beemster, wonnen in de afdeling voor vier dieren eerste prijzen; de Hollandse kampioensstier werd Is jailing I van de stierenvereniging in Blaaksedijk; de kampioenskoe werd Koopmans 87. BRAND OP AMERIKAANSE VLOOTBASIS. Op de Amerikaanse vlootbasis te Argen- tia (New Founland) is een hevige brand uitgebroken, welke slechts na veel moeite geblust kon worden. De schade is nog niet vastgesteld, doch wordt aanzienlijk geacht. Waarschuwing tegen zieke dieren De handel in jonge hennen is weer vol op aan de gang; vooral op de markten worden ze aangeboden. Zolang de vraag naar hennen bij verschillende kleine landbouwbedrijven groot blijft, vinden de aangeboden dieren gretig aftrek. Niet alle aangeboden waar is echter goede waar, want er zijn verschillende gevallen be kend, waarbij „snot" of diphterie is ge constateerd, zodat reeds na enige dagen de sterfte zeer hoog was en de overgebleven dieren geen goede leghennen zullen wor den. De schade blijft voor de ontvangers, omdat de zendingen als regel onder rem bours zijn en het geld dus reeds is betaald, voordat men eigenlijk weet, wat men ge kocht heeft. Er schuilt een groot gevaar in dieren te kopen van onbekende adressen. Bovendien loopt men kans zijn terrein zo danig besmet te krijgen, dat in geen jaren pluimvee met winst kan worden gehou den. .Aldus waarschuwt de Stichting voor de Landbouw. De pluimveehouderij is van betekenis vöor onze landbouw en kan dit ook in de toekomst zijn, mits men beschikt over gezonde, krachtige dieren en zijn terrein vrij houdt van diverse besmettelijke ziek ten. Het bovenstaande geldt al is het dan in mindere mate ook voor de eenden. Ook hierbij tracht men uitschot als vol waardig materiaal te slijten. De Britse voormannen dokterer> aan de crisis „Sheffield" ligt stil De „Federation of British Industries" en het bestuur van de „Association 'of British Chambers of Commerce" hebben de Britse regering voorgesteld de subsidies op de kosten van het levensonderhoud progres sief te verlagen, de arbeidstijd in de essen tiële industrieën te verlengen en de re geringsuitgaven drastisch te. beperken, ter bestrijding van de huidige economische crisis. Deze voorstellen werden gisteren bespro ken, toen Herbert Morrison, lord-president of the Council en sir Stafford Cripps, de president van de Board of Trade, een ont moeting hadden met vertegenwoordigers van de Federation of British Industries. De besprekingen werden verder bijgewoond door minister Bevin, de minister van Ar beid, George Isaacs en de minister van Fi nanciën, Hugh Dalton. Men verwacht, dat Morrison de leiders der industrie de hoofd lijnen van het plan van Cripps, om de Engelse export dit jaar op te voeren tot 140 procent van het vooroorlogse niveau cn tot 160 procent in 1948, teneinde het te kort op de betalingsbalans voor de komen de 6 maanden ad 370 millioen pond ster ling te halveren, zal uiteenzetten. Nadat de eerste minister, Attlee, van zijn vacan- tie in Wales is teruggekeerd, zal het plan van Cripps de volgende week aan de com missies van het kabinet worden voorge legd. In een schrijven aan Attlee van sir Arnold Gridley, uit naam van het bestuur van de Association of British Chambers of Commerce wordt o.a. gezegd, dat de be- zettingskosten van Duitsland moeten, wor den verminderd en dat nationalisatie- plannen, die niet onmiddellijk tot verlaging van kosten leiden, moeten worden uitge steld. De regering moet een einde maken aan de stijging van de kosten in de ex- Bond van landpachters en hypotheekboeren Vier a vijf duizend boeren cn boerinnen uit het gehele land waren dezer dagen in het Oranjewoud, het oude lustoord der Friese Oranjes bij Heerenveen, bijeen gekomen ter gelegenheid van het zilveren jubileum van de Nederlandse bond van landpachters en hypotheekboeren. De heer van der Woerdt, de voorzitter bracht naar voren het aantal leden, dat sedert dé oprichting in 1922 zeer gering thans is opgelopen tot 20 procent van de in ons land aanwezige landpachters en hypotheekboeren. Hij was van mening dat alle landbouworganisaties moeten worden verenigd in één orgaan. Ook had hij er' bezwaar tegen, dat buitenstaander-s, als burgemeesters en notarissen zitting- hadden als voorzitter of in andere be stuursfuncties. In Gelderland wordt reeds weer gele genheid gegeven tot pachtovereenkom sten op korte termijn, waarvan de grond kamer een dankbaar gebruik maakt, daar continuering dan onmogelijk is. Spr. be sloot met te zeggen, dat de financiële toe stand van de bond zeer gunstig is< De heer van Houten, algemeen secre taris schetste hierna de slechte omstan digheden, waarin de kleine tuinders ver keren. Velen hiervan gaan ten onder. Ver volgens ging hij de ontwikkeling van de bond van de oprichting af na en gaf en kele cijfers. Mr. v. Rhijn wil sociale zekerheid voor kleine zelfstandigen In een causerie, die mr. dr. A. A. van Rhijn voor de „Commerciële Club" te Groningen hield, besprak hij de noodzaak, die volgens hem bestaat, om de vrees van iedere werknemer door middel van een ouderdomsverzekering weg te nemen, niet alleen voor de loonarbeiders, maar ook Voor de kleine zelfstandigen. Verder wilde hij de opzeggingstermijn voor de eerste categorie verlengd zien. Agenda voor Haarlem MAANDAG 8 SEPTEMBER Gem. Concertgebouw: „Wiener Sangerkna- ben", 8 uur. Palace: „Zwevende gratie", alle leeft., 2.00, 4.15, 7.00 en 9.15 uur. City: „De ze vende sluier", 14 j., 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: „Hotel Casablanca", alle leeft., 2.00, 4.15, 7.00, en 9.15 uur. Spaarnc: „Het legioen van Zor- ro", 14 j., 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Rembrandt. „Odd man out", 18 j„ 2.00, 4.15, 7.00 en 9.15 uur. Frans Hals: „Josephine, het meisje van Broadway"f 18 j„ 2.00, 7.00 en 9.15 uur. DINSDAG 9 SEPTEMBER Gem. Concertgebouw: Derby String Ochestra. 8 (uur. Bioscopen: Middag- en avondvoorstel lingen. portindüstrieën. Verder wordt voorgesteld een einde te maken aan het kostbare systeem van aankopen in het groot van buitenlandse grondstoffen. Door gebrek aan steenkool tengevolge van de mijnwerkersstaking hebben de mes senfabrieken in Sheffield, het beroemde centrum van de staalindustrie in Yorkshire, hun poorten móeten sluiten. Sommige staalfabrieken produceren 45 procent min der. Volgens het communiqué, dat na een bespreking van Shinwell, de minister van brandstof en energie, met functionarissen van de mijnwerkersbond is uitgegeven, zal een commissie een onderzoek instellen naar de toedracht te Grimethorpe, van waar de een maand geleden uitgebroken staking is overgeslagen tot thans 54 mijnen. Boksen Thans geraakte Van Klaveren tegen Van Dam gewond Evenals enige weken geleden in Rotterdam Is de partij tussen de middengewichten Luc van Dam en Beb van Klaveren ontijdig geëindigd, doordat Van Klaveren de strijd na de negende ronde moest staken op advies van de dokter. Een wonde aan het linkeroog, die hij in de vijfde ronde had opgelopen, had zulke afmetingen aan genomen, dat verder boksen voor de Rotterdam mer onmogelijk werd. Gedurende het gehele gevecht had Van Dam die de vorige maal door een oogwonde zijn titel verloor, het beste van het gevecht. Van de negen ronden bracht de Amsterdammer er zes op zijn naam, twee eindigden onbeslist. Van Dam liet zijn tegenstander voortdurend in komen en ving hem dan prachtig op. In de twee de ronde gaf Van Dam plotseling een rechtse op de kaak van zijn tegenstander, maar hij zette niet door en Van Klaveren herstelde zich sp.oe- dig. In de negende ronde begon Van Klaveren zeer goed en trof Van Dam tweemaal met een rechtse op de kaak. De Amsterdammer redde zich echter door goed weg te slippen. Hierna werd de strijd gestaakt. Harry Bos en Jan Nicolaas boksten een zeer fraaie partij, die onbeslist eindigde. De partij tussen Walter Kraus en Theo Snij ders eindigde in de derde ronde, toen laatstge noemde werd gediskwalificeerd 'wegens een te lage stoot. Dit was een zeer slechte partij, die mets meer met boksen gemeen had. Nadat Nolte enige weken geleden in Zaandam getracht had de titel van de Amsterdammer Schneider in het vlieggewicht af te nemen, wat toen mislukte omdat hij een oogwond opliep, waardoor hij de strijd moest staken, is de Hage naar Theo Nolte er in geslaagd, zij het dan ook op zeer fortuinlijke wijze, de titel te bemachti gen, zodat hij nu de titels in het vlieg- en ban- tamgewieht op zijn naam heeft. Gelukkig was deze overwinning, omdat, toen in de 13de ronde van het harde gevecht Schneider eerst voor acht tellen neerging en daarna nog eens met de planken kennis maakte, scheidsrechter Knol vlugger telde dan wel geoorloofd was, waardoor hij Schneider tot verliezer op k.o. verklaarde, toen deze hoogstens 6 1 seconden op het canvas had gelegen. Ook aankopen in Nederland? "Van officiële zijde wordt vernomen, dat de bi-zönalc autoriteiten aan Engeland de taak hebben opgedragen zich te verstaan met Denemarken, Noorwegen, Zweden, Nederland en IJsland, voor het afsluiten van overeenkomsten tot aankoop op grote schaal van vis voor de Duitse bevolking. Hiertoe wil men overgaan, omdat één ton vis in caloriën uitgedrukt gelijk staat met een derde ton meel. De kosten voor afle vering van een ton meel naai' Duitsland bedragen ongeveer 250 dollars, die voor een ton vis 50 dollar. De Britten wensen, dat de genoemde landen zich accoord zullen verklaren met uitbetaling in ponden sterling in plaats van in dollars. Officiële personen ver klaarden, dat men in Engeland de hoop koestert dat de genoemde landen op deze basis contracten zullen afsluiten, mede ge zien het feit dat er geen andere oplossing is om van het surplus bij de visvangst af te komen. Indien deze landen blijven aandringen op uitbetaling in dollars in plaats van in ponden, dan zal de gehele zaak door de bi- zcmale autoriteiten herzien moeten wor den, zo werd opgemerkt, maar het ziet er niet naar uit de Verenigde Staten voor dergelijke transacties dollars beschikbaar zullen stellen. (U.P.) ■"wru» Jaarbeurs heeft de Spoorwegen doen u ch|« een aantal extra treinen naar en v=„ stad te laten rijden, n Dsp,. Een-en-twintig Nederlandse leeriin middelbare scholen gaan 8 Septemhp- Ti' emigrantenschip „Tabinta" scheep ta m" ka; zestien hunner als deputatie Michigan. r De internationale federatie van 1 organisaties, die haar congres m jioudt, is toegetreden tot de UNEsên®11'011111 derlander Leo Meilink is als seoretari federatie-bestuur voor het komende i= hei nomen Jaar odzp. Dc bon L-16 reserve voor 250 gram ook recht op een half pond bloem of /if.?e,t bakmeel. 12e!£r1«c4 Een Schiedams distillateur leverde t ten meer dan hun rantsoen en bovendt* kocht hij geestrijke vochten zonder 'er zing voor te hebben gekregen. De inch.,!?1'' was het hier niet mee eens en beboetto 1 dige stoker met f 25.000. öe Mn» Dc vroegere burgemeester van nP« n heeft zich voor het Tribunaal zijner v stad moeten verantwoorden en het advi voor diverse minder mcoie gevallen: dripV?^' ternering met aftrek. J'atia. Zaterdag heeft de vereniging N,d.rl Canada in Scheveningen haar tweed? i- gadering gehouden. Jaarv«- in Rrasnapolsky, Amsterdam, is =Gn denkingsbijeenkomst gehouden ter nei6 rer' van het 60-jarig bestaan van de kuns°iia,i r ranto. Bij die gelegenheid is een molie ,1® men. waarin er hij de regering op S aangedrongen het Esperanlo ..so spoetiit lijk op de scholen in te voeren". se* Acht maanden en vier voorwaardelijk het vonnis tegen de KLM-kok, die in jL zijn vrouw probeerde neer te schieten omd'"! zij hem ontrouw was geworden Zevenhonderdduizend textielpunten werd» twee maanden geleden uit de safe van e?r a sterdams accountantskantoor ontvreemd' n recherche heeft de dader aan De Kaag «n»! houden, de 24-jarlge vroegere assistent boekhn,, der van het kantoor, die van de opbrengt Z punten de bloemetjes aan De Kaag ducht!? bu ten zette. Toen hij gearresteerd werd, was h! kapitaal geslonken tot zeventien enten Prinses Juliana heeft hel erevoorzitlerschsr, op zich genomen van de stichting De Neder landse vrouw 1898—1948", die namens alk' vrou" wen in Nederland de Koningin een huldeblijk wil aanbieden bij haar gouden regeringsjubileum HAARLEM EN OMGEVING Dc Stads-Bibliotheek cn I.eeszaal van Haar. lém leende in Augustus 1947 8151 werken uit (v j. 8434) waarvan 481 van de Muziekbibliotheek! De instelling werd bezocht door 2835 bezoeken (v. .i. 2520). In de Grote Kerk te Haarlem wordt Dinsdag 9 September des avonds van 7.30-3.3D uur door George Robert het volgend orgelprogramma ten gehore gebracht: 1. Concert d. kl. t. Vivaldi. Bach; 2. Menuet, G. F. Handel; 3, koraalvoor! spelen a. Herzlich tut mioh verlangen en b 0 Welt, ich muss dich lassen, Joh. Brahms; 4 Evocation (Miserere: Allegri en Ave verum; Mo! zart). Fr. Liszt; 5. Tonstück. N. W. Gade; Patrla, J. Brandts Buijs. Het Hongaarse Strijkkwartet (bestaande uit de heren Székely, Moskowsky, Koromzay en Palotai) zal weer een Beethoven-Cyclus geven in de Gem, Concertzaal te Haarlem. Alle ltwar. tetten van. Beethoven zullen in 5 avonden ten gehore worden gebracht en wel op 18 22, Jj, 29 September en 2 October. DISTRIBUTIENIEUWS Voor het afhalen van- bonnen in het Patronaatsgebouw zijn aan de beurt Dinsdag 9 September de letters W tot en met Z. Met grote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze Zoon en Broertje JULES CYRIEL CASIAAX R. Gravemaker-Koeman L. Gravemaker Wim, Rachel en Lenie. IJmuiden. 5 Sept. 1947. Edisonstraat 32, Tijd, adr, Antonius Ziekenhuis Rechtsbijstand Bur Kraneveld, Zijlweg 21, Haarlem. Echtscheiding, Dagvaardingen, Requestcn enz. Kantoor 95. 's av. 78 uur. Adviezen vanaf f 1 Tel. 20707 B STENO aanv. 12 Sept. TYPEN aanv. 12 Sept. MOD. BEDR. ADM. IBoekh. begin. 12 Sept. Boekh. gevord. 12 Boekh. repet. 15 Mod. Bedr. Adm. beginners 15 Middenstr. 17 Engels 16 Spaans 16 Frans 17 Nederl. 12 Quits 16 Haarlem Oude Gracht 71. Dir. G"W v. Goor, Leraar Boekh. M. O. HAARLEM'S MUZIEKINSTITUUT Dir. Nico Hoogenverf Wilhelmiiuistraat 51. ONDERWIJS IN ALLE VAKKEN DER TOONKUNST Zowel voor beginnelin gen als de meest-gevor- derden. Jaarlijks 5 leer lingen-uitvoeringen. Inschrijving nieuwe leerlingen is opengesteld dagelijks van 11-20 uur. Vraagt prospectus. PRIMA KRUIDENIERSBEDIENDE gevraagd. Leeftijd tot 35 jaar. Voor een actieve kracht, die in het kruideniersvak een goede toekomst zoekt, hebben wij een prettige werkkring en goede vooruitzichten. Zij, die hiervoor belangstelling hebben kunnen zich schriftelijk' of persoonlijk wenden tot ALBERT HEIJN N.V., Hoofd kantoor, Westzijde 30, Zaandam. BOEKEN* cteVztef JACOBIJNESTRAAT 5, GED. OUDE GRACHT 27 Telefoon 10785. Haarlem Wij vragen voor werkzaamheden in onze fabriek (voor spoedige indiensttreding) Leeftijd circa 20^-30 jaar. Aanmelden bij de sociale afdeling van de fabriek, dagelijks van 1012 en 24 uur. cacao- en chocolade- fabriekenN.V.. Haarlem 501ste STAATSLOTERIJ KLASSE 17r TREKKING 6 SEPTEMBER 1347. Hose Prijzen 21106 uitgeloot met een nicl, met dc premie 3000,— 200,— 10009 100.— 3348 478" Prljien van 80.— 11.12 2656 4064 4456 5069 5638 5723 6737 7579 8495 9108 II002 12395 6 16512 17083 18563 19389 19613 12954 13067 13628 15201 lf TE KOOP z.g.an. met oliestookinrichting model 1939. KONINGSTRAAT 22, BEVERWIJK. GEVRAAGD voor alle afdelingen. Prettige werkkring reisgeld wordt vergoed. Wasserij HOEK EN VAART, Bloemendaalse- straatweg 17, Santpoort-Station. oO* S' Al/een CesteJ/a voor vorm'ng Mevr. Boon, Duinweg 23. Sant poort Station. Wie helpt voor slechts 1 jaar besch. Jong echtp. in Haarlem of omgev. aan Woongelegen heid. Vrouw verw. baby, dus spoed gew. Br. lett, N. O. R. Nijgh en v, Ditmar, A'dam-C. Praktijkdiploma Boekhouden Handelscorr. Geslaagd dank zij (Bekende Schriftelijke Cursus) Mevrouw de Lange. Jacques Perklaan 3, Heemstede, telef. 27287. vraagt net meisje voor dag en nacht. Goede be handeling. Kleüi gezin. Net meisje vraagt WERKHUI ZEN voor M.dag, Woens- en Vrijdag. Beukenstr. 28, IJm.-O. TE KOOP: zw. d. sch. m. 40. ledikant, kast, 2 stoelen, lamp en tafel. Reym, Middendorp straat 5, Santpoort. Te koop aangeboden: qpmpl. JAPANS SAMURAI-Z WAARD. Te verkrijgen bij M. G. Kramer Groeneweg 64, IJmuiden. In 1 week klaar Vergroten, ver kleinen, keren, ander model enz. enz. WORTMAN BREESTRAAT 162. Beverwijk, p. c. DE GEUS (oud-belast.ambt. te IJmuiden) Belastingconsulent BREDEROODSEWEG 55 Santpoort (Stat.) Spreekuur v. 19.20 uur ATTENTIE. Wegens de grote lengte van de film „DE DICTATOR" zijn wij genoodzaakt ingaande DINSDAG (morgen) één avondvoorstelling te geven, aanvang 8 uur. Hedenavond 2 voorstellingen 7 en 9.15 uur. INSCHRIJVING LEERLINGEN Laatste week van inschrijving. Inlichtingen IJMUIDERSTRAATWEG 33, IJMUIDEN-00ST HUWELIJK Als O werkelijk een gelukkig huwelijk wenst aan te gaan. wendt U dan In vol vertrou wen tot „MENTOR" Bemlddellngskantoren ln Den Haag, Pomonalaan 80. Telef 393848, en Amsterdam-Z., Beethovenstr. 18, Tel. 21747. één der grootste en meest be trouwbare organisaties op dit gebied, met zeer vele relaties tn alle beschaafde kringen door het gehele land. Mensen kennis en ervaring, gepaard gaande met uiterst zorgvul dige Individuele behandeling, waarborgen D de grootste kans op succes. Kostel. inl (No. 85) worden U gaarne, onder strik te geheimhouding, ln blanco couvert, toegezonden Spr.uren dag. 9.30-12.30, beh Zat., 's avonds Ma. Di Wo 7-9, en volgens afspraak Geen bemid deling aan Heren zonder po sitie of Inkomen. Vleessnjjmachines Snelwegers Bascules Koffiemolens Kasregisters Handel. Reparaties Onderhoudsabonnemcnt. Sl'AARNE 78, Tel. 311 SCHIET MET QUICK Reuze match. Klets op klets. Vijftal vol. Doelman dol* Fijne spil Polly pill VOETBALSCHOENEN IN GOEDE SCHOEN- EN SPORTZAKEN VOOR DE HANDEL VERKOOPKANTOOR NIJMEGEN GROENESTRH* Heeft V werk? nog enige dagen beschikbaar. Telefoon 29095 K 2500. VAN SCHOOL NAAR KANTOOR. Gelegenheid voor het plaatsen van een „i of vr) JONGSTE en een AANKOMENDE bediende (™DI„h Svej Goed handschrift en bekendheid, met macnin vereist. Brieven onder rto. 8724 bureau van dit di

IJmuider Courant | 1947 | | pagina 4