flinke diepspitters flinke meisjes Conductrice M John. Stol De Econoom Inwoning HERENHOEDEN Natuurbad „Velsereud" Snelverkeer met draagbare wagons en levende locomotieven IK ort en Bondig) VELDMAN Fr. Milafz Luidsprekers „De Econoom" Wegens huw. Dagmeisje gevraagd mannelijke arbeidskrachten NEDERLAND Dansschool Beginners, gevorderden, gehuwden Een prima Overhemd ELZER'S HERENMODEHUIS Aangeboden DIRECTIEKEET WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1947 IJ MU IDER COURANT INDONESISCHE SPOORLIJN: (Van onze correspondent te Ba.tavia) Indien -men een van de betere kaarten *an Java voor zich uitspreidt, dan zal men tussen de plaatsjes Djatisari en Pamanoe- kan (West-Java) een spoorlijn getekend zien, die verschillende kleine plaatsjes met elkaar verbindt. Elk van deze plaatsjes heeft zijn stationnetje, compleet met wissel, waar twee treinen uit verschillende rich ting elkaar kunnen passeren. Want het is maar een heel klein spoorlijntje, voorna melijk voor vervoer van ondernemings producten en als al zulke lijntjes bestaat ook dit uit een enkelvoudig smalspoor. Eens, in de jaren voor de oorlog, moeten hier locomotieven hebben gelopen. Geen machtige jumbo's, maar todh minstens zo iets als voor onze Hollandse stoom tramme tjes of „bello's". Wat er in al die jaren sedert de Japanse invasie van deze pro ducten der Westerse techniek is terecht gekomen, is moeilijk te raden; zèker'is, dat men er tussen Djatisari en Pamanoekan geen specimen meer van aantreft. Dit verhindert de spoorlijn echter niet om op volle kracht te functionneren. Vele trotse bordjes verkondigen, dat hier de „Karetan Api Republik" loopt, hetgeen de Maleise vertaling is van wat men in Hol land de „Staatsspoorwegen'1 zou noemen. De dienstregeling, exploitatie en technische hulpmiddelen van deze lijn zijn zeker een j „close up" waard. We hebben het bedrijf enige tijd met gepaste bewondering gade geslagen. Een van de eerste dingen, die ons op vielen, was dat men tegen de avond geen wagen meer op de rails aantrof. De wagens treft men op de erven van een aantal aan de lijn gelegen huisjes, waar zij met zorg en liefde dagelijks worden opgepoetst en Ingevet. De verklaring voor deze on-Oos- terse grondigheid werd ons al spoedig dui delijk, toen bleek, dat de bewoners van hun gunstige ligging langs de spoorlijn hadden gebruik gemaakt, om ieder een wagen tot zijn particulier eigendom te verklaren en deze tot kostwinner te verheffen. In deze Tunctie had hij natuurlijk recht op een sublieme behandeling, te meer daar men met de concurrentie rekening had te hou den. Van deze wagens moet men zich na tuurlijk geen aer-odynamische wonderen voorstellen met air-conditioning en gepol- sterde kussens: het zijn slechts eenvoudige platte lorries, bij uitstek geschikt voor het vervoer van mensen met grote manden. Bij het ochtendgloren worden de wagens met vereende krachten op de rails getild, de reizigers nemen plaats en de „tractie" zet zich schrap. De tractie bestaat uit een aantal koelies, die de functie van locomo tief vervullen. Zij duwen in een rustig tempo de wagen over de rails voort zonder gevaar voor dérailleren. Daar iedere spoorweg-exploitant volgens eigen plan en inzicht werkt, behoort een dienstregeling uiteraard tot de ver ouderde begrippen. Op een zo druk bereden lijn als de Karetan Api Republik tussen Djatisari en Pamanoekan zou dit tot storin- Wat schaft de pot in September? De Septembermaand vraagt weer wat steviger kost dan de tijd die wij achter ons hebben en ■daarom heeft de voedingsraad dan ook het vol gende weekmenu opgesteld: Zondag: tomatensoep, gehakt, sperciebonen, aardappelen, appelstrooptaart (kan de dag te voren worden gemaakt; zie recept hieronder). Maandag: postelein, aardappelen, bloedworst, fruit. Dinsdag: groentensoep, aardappelen, bloem kool. garnalen ra gout. Woensdag: vlees, worteltjes, aardappelen, be schuit met appelmoes. Donderdag: komkommersla, gebakken aardap pelen, vanillevla met taptemelkyoghurt (zonder bon) vermengd. Vrijdag: gekookte vis, gestoofde biet, aardap pelen, macaroni met bruine suiker. Zaterdag: vissoep van het vlsnat van de vorige dag, stamppot snijbonen met worst. Recepten voor 4 personen. Appelstrooptaart. 200 g, bloem met 5 g bak poeder of 200 g. zelfrijzend bakmeel, 4 dl. melk, zout, boter of margarine, appelstroop en desge wenst poedersuiker, De bloem en het bakpoe der of het bakmeel met het zout vermengen en in een kom doen. Onder roeren de melk erbij schenken tot een gelijkmatig beslag is verkregen. Hiervan pannekoeken bakken in de gesmolten boter of margarine en ze op*elkaar leggen met appelstroop er tussen. De taart laten afkoelen, desgewenst met poedersuiker bestrooien en in punten snijden. Men kan deze lekkernij zowel als nagerecht gebruiken, als ook bij de thee presenteren, wanneer men tenminste appelstroop kan bemachtigen. Vissoep. 1 liter viskooknat, 35 k 50 g. a 5 eetl.) bloem. 15 g. (1 eetl.) boter of margarine, scheutje melk. peper, fijngehakte peterselie. Het overgebleven kookvocht zonodig met water ver dunnen toa 1 1. Dit aan de kook brengen en binden met de met een scheutje melk aange mengde bloem. Van het vuur af de boter of de margarine erdoor roeren en de soep afmaken met peper en fijngehakte peterselie. Voetbal H.V.V, won de Zilveren Bal De eindstrijd om de Zilveren Bal ging tussen twee tweede klassers, n.l, HVV en SVV en win naar werd HVV, dank zij het feit. dat de ploeg na het gelijke spel (1—1) het beste de strafschop pen nam. Rust gin.g in -met blanke stand. Twaalf minuten voor het einde doelpuntte Van Oven uit een door Colthoff genomen hoekschop, waar na Schrumpf voor SVV gelijk maakte. Terrein van H.B.S. afgekeurd Vrijdag en Zaterdag is op Houtrust In Den Haag een concours-hippique gehouden, voor welk doel het gemeentebestuur het terrein had gevorderd. Het veld is zodanig vernield, dat de hoofdconsul van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond Zondag het terrein voor voetbal wedstrijden afkeurde. HBS is dus voorlopig weer zonder veld. Motorsport Schorsing van motorrenners Het hoofdbestuur der KNMV, ln vergadering bijeen op 7 September 1947 te Utrecht, heeft het gerezen conflict met enige leden, die tijdelijk door het dagelijks bestuur waren geschorst in details besproken en behandeld. De geschorste leden der KNMV zijn door het hoofdbestuur In de gelegenheid gesteld, hun houding te verde digen, waarna het hoofdbestuur de volgende be slissingen heeft genomen. De schorsingen van A. Hartman (Amsterdam), O. Moeke (Heemstede), H. Steman (Voorburg) en D. Rehorst (Den Haag) op te heffen per 10 September 1947. Ten aanzien van P. J. W, van Aartsen (Amsterdam) en P. Knijnenburg (Was senaar) werd bepaald, dat hun schorsing eindigt op 1 Mei 1948. Tenslotte werd J. de Ridder te Alkmaar als lid geschorst tot 21 Augustus 1952. J gen en zelfs tot de hevigste botsingen kun- nen leiden in verband met het twee-rich- tingsverkeer op één enkele lijn, waarop de tegenliggers elkaar op de meest willekeu rige punten ontmoeten. De beste oplossing bij een dergelijke ontmoeting zou natuur lijk overstappen van de passagiers zijn op de wagen uit de tegengestelde richting, om dan tot de volgende tegenligger op die wa gen verder te reizen en daarna weer over te stappen. Dit is echter té Westers gedacht. De exploitanten hebben hierop een andere oplossing bedacht, die klaarblijkelijk vol ledige voldoening verschaft zowel aan de passagiers als aan de tractie. Na een korte periode van onderhandelingen wordt een der wagens met de vereende krachten van alle aanwezigen uit de rails gelicht, waar op de andere wagen zonder belemmerin gen kan doorrijden tot de volgende ontmoe ting. Soms treft men zes, zeven wagens achter elkaar, zodat met deze manipulatie wel een kwartier of wat gemoeid zijn, maar waar ter wereld beschikt men over meer tijd en geduld, dan in deze landen van het Verre Oosten? Nederlandse verliezen sinds 4 Augustus Het Nederlandse communiqué van Dins dag meldt, dat sedert de order tot staking der vijandelijkheden op 4 Augustus, de Nederlandse verliezen blijkens gegevens van de militaire geneeskundige dienst be dragen: 105 gesneuvelden, 214 gewonden en 8 vermisten. Bij de vaststelling dezer cijfers is rekening gehouden met de licht gewonden, die inmiddels zijn hersteld- Het communiqué meldt verder, dat de -TNI 'onderdelen en groepen terroristen talrijke aanvallen ondernamen op Nederlandse posten. De meeste beschietingen van Neder landse patrouilleposten worden gemeld uit Midden-Java. Ambarawa ondervond na een beschieting met mortieren een aanval van infanterie van de TNI, welke met verliezen werd afgeslagen evenals twee aanvallen op Soemowiro, 10 kilome ter ten Noordwesten van Ambarawa. In de Oosthoek van Java moest bij Genteng een groep terroristen van ongeveer 200 man worden verdreven. In de sector van Malang voeren Nederlandse troepen een grondige zuiveringsactie uit. Internationaal financieel congres in Den Haag Minister Lieftinck spreekt over psychologie en economie In Den Haag is een congres geopend van het „Institut International de finances publiques". Bij de openingszitting in het Vredespaleis heeft de Nederlandse minis ter van Financiën, prof mr. P. Lieftinck, een rede gehouden, waarin hij zei, dat de aanwezigheid der congressisten de voor uitgang van Nederland tekent. Een groot deel van de voor dit congres opgestelde rapporten, zo zei de minister verder, heeft betrekking op economische en financiële gebeurtenissen van het eer ste deel der periode van herstel en weder opbouw, die waarschijnlijk meer dan tien jaren zal duren. De minister hield, verder een beschou wing over de psychologische factoren, waarvan algemeen het belang wordt er kend voor wat betreft de op- en neergang van de economische conjunctuur. Deze schijnen de minister een nog belangrijker element te zijn geworden in de na-oor- logse economie. De psychologische toe stand van de verschillende lagen der be volking van een land hangt in grote mate af van de pers en de wetenschap heeft de taak om de kennis van te verwezenlijken verwachtingen en van de omstandigheden, waaronder zij verwezenlijkt kunnen wor den, in.de mate waarin haar dat mogelijk is, te vei'spreiden. Daarom is het een ver heugend verschijnsel, dat mannen en vrou wen der wetenschap uit een twaalftal lan den bijeen zijn gekomen. Het zo juist geopende congres zal er, aldus prof. Lieftinck, in grote mate toe kunnen bijdragen, dat de deelnemers de maatregelen, die getroffen zijn, of zullen worden, in andere landen dan de hunne, beter zullen begrijpen. Na het welkomstwoord van minister Lietinck wei-den de congressisten toege sproken door Max Leo Gerard, oud-minis ter van Financiën van België en voorzitter van het congres. Namens het Nederlandse instituut voor openbare financiën heette prof. B. Schendstok de congressisten wel kom. lava-China-lapan-lijn wijzigt haar naam De Java-China-Japan lijn N.V. heeft haar naam met ingang van 2 September gewijzigd in Java-China-Paketvaartlijnen N.V. Tot directeuren der vennootschap zijn benoemd drs. L. Speelman als direc teur in Nederland, R. Pronk en J. H. Warning als directeuren buiten Europa. De benoeming van de heren Speelman en Warning wordt onmiddellijk van kracht, de datum van in functie treding van de heer Pronk za-1 in overleg met deze nader wor den bepaald. Alle door de Java-China-Japan lijn ver leende volmachten blijven van kracht. Beverwijh FILMAVOND KENNEMER PLUIMVEE VERENIGING. Het bestuur van de Kennemer Pluimvee vereniging heeft voor Donderdag een film avond gearrangeerd in de bovenzaal van veilinggebouw ,,'t Centrum" aan de Koning straat te Beverwijk. Men heeft voor deze avond de heer J. P. van Groningen te Amsterdam bereid ge vonden zijn zelf vervaardigde rolprenten over de pluimveeteelt te vertonén. Agenda voor Haarlem WOENSDAG 10 SEPTEMBER Palace: „Zwevende gratie", alle leeft., 2.00, 4.15. 7.00 en 9.15 uur City: „De zevende sluier". 14 1. 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: „Hölel Casablanca", alle leeft., 2.00, 4.15, 7.00 en 9,15 u. Spaarne: „Het legioen van Zorro", 14 j„ 2.30. 7.00 en 9,15 uur. Rembrandt: „Odd man out", 18 j.. 2.00, 4.15, 7.00 en 9.15 uur. Frans Hals: „Jose phine. het meisje van Broadway" 18 j., 2.00. 7.00 en 9.15 uur. DONDERDAG 11 SEPTEMBER Grote Kerk: Orgelconcert, 3 uur. Bioscopen: Middag- en avondvoorstellingen. Muziek Uitstekend kerkconcert van „Hallelujah" Voor het eerste optreden na de bevrij ding van het Chr. gemengd koor „Halle lujah" was zeer grote belangstelling, die be wees hoezeer men met het wel en wee van dit ensemble meeleeft. Van het met begeleiding van kerkorgel gezongen Ave Verum ging een grote wij ding uit; dit toonde hoe juist gezien het ge weest is dit concert in een kerkgebouw te geven. Ook aan de indruk, die de andere uitgevoerde liederen maakten, kwam dit ten goede; het schiep stemming en gaf wijding. De zes jaren van rust hebben het koor voor oor en oog geen schade gedaan; di recteur Jan Beider liet bezield zingen en ik heb voornamelijk genoten van de goede kwaliteiten van sopranen en bassen, mooi van klank en muzikaal gesecundeerd door klankvolle altstemmen en acceptabele te noren. Beider liet als van oudis weer uiterst homogeen zingen, zodat er die koor klank te beluisteren viel, die voor zijn ko ren kenmerkend is. „De donkere schaduw", een weinig be kend werk van Beintema, was er een mooi voorbeeld van: het „Sanctus" van Hooger- werf, waar wel extra op gestudeerd moet zijn, getuige de weergave, was door de be zielde zang van grote schoonheid zeker het hoogtepunt van deze avond. Psalm 150 van César Franck voor koor met orgelbegeleiding was een imposant sluitstuk van dit gewaardeerde weder- optreden van het koor. De sopraansoliste Bets Slotboom had door de bekende aria uit de Messias „Er weidet seine Herde" te kiezen te hoog ge grepen. De stemomvang is daar nog te klein voor en al kwam de stem enkele malen „los" en intoneerde ze steeds zuiver, be vredigen deed het me niet. De introduzione van Stradella's Kerkaria was er eveneens een toetssteen voor; daarna viel er in haar zang veel te waarderen, waarbij ik in de eerste plaats denk aan grote zuiverheid en expressie. Adriaan Verschoor, die de soliste bege leidde op een wijze zoals we dit van hem kennen, toonde zich met Franck's Choral II en een Toccata van Hendrik Andriessen we derom een organist van waarlijk groot for*- maat: zijn interpretatie van het kleurrijke werk van de Franse meestercomponist ge tuigde van een artisticiteit, die het luisteren tot een muzikaal genot maakte. Een woord van waardering voor de knappe registratie door de secundo maestro Gerrit Fidder komt deze laatste eerlijk toe. A. J. van der Weyden Goede start van Strawberries Het nieuwe seizoen werd ingezet met een tournooi in Rotterdam, waarvoor de organiseerde vereniging M.R.H.C. vele clubs had uitgenodigd. Er werd gespeeld in vier afdelingen van vier clubs. De Strawberries heren en dames eindigden als nummer één van hun poule- In het bij zonder waren de dames goed in vorm en doelpuntten 15 maal, zonder dat de doel- vrouw van Strawberries éénmaal gepas seerd werd. Enige wijzigingen in de voor hoede, waar mej. R. Poel als midvoor was opgesteld, hebben hiertoe bijgedragen; Te zamen met mej. H. Graper heeft zij voor deze hoge scores gezorgd. In de demi-finales kwamen de heren tegen T.O.G.O. uit Den Haag en moesten na doelschieten de eer aan de tegenstan ders laten. Beter deden de dames het en versloegen Kampong met 30. In de finale moest er tegen Quick uit Nijmegen gestreden worden. Nu begon de vermoeidheid een woordje mee te spreken en de Oostelijke eerste-klassers wonnen met 31. Strawberries kon echter zeer tevreden zijn. Ook de reserve elftallen hadden inmid dels in een combinatieploeg een goede prestatie geleverd. In het door F.A.H.C- te Amsterdam gehouden tournooi werd beslag gelegd op de eerste prijs, met een medaille als beloning. Met spanning wor den nu de resultaten afgewacht voor de Zondag te houden hockey-dag voor de heren. Op 20 en 21 September zullen dan nog de wedstrijden gespeeld worden voor het Strawberries-tournooi. De Belgische vereniging Uccle Sport zal met een dames- en herenelftal de reis naar Velsen hiervoor ondernemen. Strawberries verschijnt a.s. Zondag in Bloemen daal als volgt in het veld: doel: H. Verkes; achter: J. Ferment en C. v. Overeem; midden: A. Kost, P. Minder- houd, H. Brunink: voor: J. Brunink, K. Bekker, C. Maters, J. Otto en J. van Randt wijk. VELSEN SPEELT TEGEN H.V-C. Voor Velsen is nog geen competitiewed strijd voor Zondag a.s. vastgesteld. Daar om spelen de Velsenaren een vriendschap pelijke ontmoeting te Amersfoort tegen H.V.C. Monetaire overeenkomst tussen Engeland en België De „Bank of England" deelt mede dat met de Belgische financiële delegatie een over eenkomst werd bereikt over de financiële uitwisseling tussen beide landen eri deelde verder mede dat een nieuwe monetaire overeenkomst binnen enige dagen kan worden verwacht. (U.P.) - In Utrecht is de Generale Syn0iiP telijk-Gereformeerde Kerk geopend C^'" - Een confectiefabrikant in Almei zwager die in zijn bedrijf werkte d*""5 exploiteerde in de fabriek een eland** industrie, waar 50.0GO meter veterb meier elestiek gemaakt is. De zwael? T lopig opgesloten. 8 r voor. - Minister BecI heeft Dinsdagmiddag i, een sanatorium voor studenten uit i,Ji West-Indië geopend. Dit sanatorium nlfeslatie van de dankbaarheid, diein 'mï" leeft voor de hulp, ondervonden van .0n?lï:i1 uit de overzeese gebiedsdelen in uds"-> oorlog. n M fc - In overleg met minister Jonkman Amsterdam en Rotterdam gezamenlijk m J5,1 Ambon en Koepang adopteren Het be' 1 een culturele adoptie door de 'beide burgerij'^ omgeving HAARLEM EN Het programma der orgelbespeling Grote Kerk te Haarlem op Donderdae-,"1-01 tember des namiddags van 35 uur door Robert, luidt: 1, Passacagha, G Brahms; 4. Pastorale uil de 2e Kooerr, luiat: r-assacagua, g Fr«cnw^! Toccata F gr. t„ G. Muffat; 3 Fuge as mon Brahms; 4. Pastorale uit de'2e symfonie M. Widor; 5. Improvisation, c. Sblnt-Sa' - Final uit de le Symphonie, L. Vierne" De Haarlemse Rechtbank heeft het fatir- ment uitgesproken van J. G. v d Ven meriehandelaar; wonende te Haarlem r straat 11 en een zaak drijvende Smedêsip-5* te Haarlem. Rechter-Commissaris: Mr j p tersen. Curator: Mr. X. A. Schuijt, advoc&u,' procureur te Haarlem. 20 September a.s. hopen onze geliefde Ouders B. v. d. POL J. A. v. d. POL-LEENMAN hun 1214 jarig Huwelijksfeest te vieren. Hun dankbare kinderen Sjaantje en Klaassic J. P. Coenstr. 15, IJm.-Oost. Hiermede vervullen wij de droeve plicht u in kennis te stellen van het vrij plotse ling overlijden - in het Antonius Ziekenhuis te IJmuiden van onze Innig geliefde Man, Vader. Zoon, Behuwdzoon. Broeder en Behuwdbroeder de Heer MARINES V. d. BRINK echtgenoot van Theodora Catharina Maria Harmsen in de ouderdom van 29 jaar Namens de familie Wed. Th. C. M. v, d. Brink- Harmsen en kinderen. IJmuiden, 8 Sept. 1947. Meeuwenlaan i rood. De overledene is opgebaard in het Antonius Ziekenhuis De teraardebestelling zal plaats vinden op Donder dag 11 September a.s. nam. 2,30 uur op de Westerbe graafplaats te IJmiuiden. Vertrek van liet Ziekenhuis 2 uur. Officier zoekt gedeelte van woning of twee flinke ongem. kamersmet kookgelegenheid in Santpoort of Driehuis. Br. IJ 421 bur. van dit blad. HAARLEM'S MUZIEKINSTITUUT Dir. Nico Hoogerwerf Wilhclniinastraat 51. Tel. 15GD1 ONDERWIJS IN ALLE VAKKEN DER TOONKUNST Zowel voor beginnelin gen als de meest-gevor- derden. Jaarlijks 5 leer lingen-uitvoeringen. Inschrijving nieuwe leerlingen is opengesteld dagelijks van 11-20 uur. Vraagt prospectus. DEKZEILEN Nieuw. Repareren. JAC. V d NOORD Zeilmakerij. SPAARNE GO. Haarlem. Tel. 16084 Heeft u Flessen, Lompen of Metalen, loopt even naar die komt het halen, v.h. Engelmundusweg 60 HU V. LINSCHOTUNSTKAAT 1 nabij Melkfabriek. opknappen in 1 week klaar Vergroten, ver kleinen. keren, ander model enz enz WORTMAN BREESTRAA! 162. Beverwijk, Tandarts. Donderdag GEEN SPREEKUUR Kappers! BEDIENDE gevr. g, kunnende knippen en scheren W. Bakker. Driehuizerkerkweg 2, Velsen (Dorp). NETTE HUISNAAISTER gevr. voor kinderkleertjes Brieven L 1734 bur. v. d. blad. NETTE KOSTGANGERS gevr. goed tehuis. Brieven L 1732 bur. van dit blad. Mevr de Jonge, Kanaalstraat 254 vraagt een MEISJE WERKSTER voor 's morgens van 1012 uur. G. Zwenne, Meervlietstraat Velsen, speciale inrichting voor SLIJPEN VAN BEITELS en ZAGEN voor amateur en vakman. Wie wil ruilen in Velsen-N. goed onderhouden KAMERS EN SUITE, keuken, 2 gr en 2 kl. slaapkamers voor gr. huis in B'wijk, H'kerk. Driehuis of Santpoort, geschikt voor sa menwoning. Br. L 1738 bur. van dit blad. 2 POESJES aankomen lopen Cypers en bl. m. w. pootjes. Fazantenlaan 18. WONINGRUIL. Woning te Apeldoorn ruilen voor woning te IJm. of IJm.-O. Br. Elzen straat 33, IJmuiden-O. WONINGRUIL. Slaapkamer, alkoof, zitkamer en keuken v. grotere woning. Brieven L 1733 bur. van dit blad. In ruil aanget). MODERN HUIS te Beverwijk voor huis te IJm. nette stand. Br. L 1735 bur. v. d. blad. HUISWERK GEVRAAGD voor de avonduren, onversch. wat. Brieven L 1739 bur. v. d. blad. RUILEN: 2 pers. ledikant met spir. voor 1 pers mét, spil', Langbroek, Schoolstraat 3 IJmuiden. PRIMA PENSION aangeb. bij halte Zeeweg (Drieh.) Brieven L 1740 bur. V. d. blad. Te koop of te huur gevraagd: SCHRIJFMACHINE. Meer vlietstraat 62, Velsen. HUTKOFFER te koop gevr. Brieven L 1741 bur. v. d. blad. Te koop: een paar mooie MEISJESSCH. m. 36. Burgem. Rambonnetlaan 42. Te koop wegens te klein 1 p. DAMESSCHOENEN m. 38-39. Westerstraat 13, Velsen-N. Te koop: nieuwe grijze HE- RENBROEK. wijdte 95. lengte 110 en radiotoestel. Adres; Leeuweriklaan 20. IJm.-O. Aangeb. ZIT-SLAAPKAMER met of zonder pension. Brie ven L 1736 bur. v. d. blad. Te koop: TROUWJAPON m. 44 en d. jurk m 42. Brieven L 1737 bur. v. d.' blad. Te kooD: pracht JONGE HEN NEN 4H, m. oud. W Legh en Red. Isl" Acaciastraat 37. IJm. Oost. Te koop: BL. MANTEL m. 44 en hoed. Adres: Stationsweg 1 Velsen. Te koon: 1 paar ROLSCHAAT SEN op kogels. Zeeweg 219. IJmuiden-Oost. Te kooo ruwharige Eng FOX- TERRIER. Elzenstraat 40 IJmuiden-O. 3 SLA.CHTKTPPEN te koop Ahornstraat 30, IJm.-O. Te koop 1 ners. KANO met neddels. Kanaalstraat 212. T.Trmilden. HAARDKACHEL te koon Tliül Kluyskenl. 26. Santpoort-St. Voetbalschoenen, Balveters. Voctbalnoppcn. Schoensmeer, prima bruin en zwart f 0.20. Veters f 0.09 p. p., ook leren veters. KENNEMERLAAN 129. Aangeboden; omgeving Drie- Seyn ZIT-SLAAPKAMER. Adres bur. van dit blad. T« koon; net grils MANTEL COSTT-rM m 42 f 20 en 1 p. 1 -zw b sch. m 42 f 7.50 Zee weg 223 TE KOOP: Witte Legh.. Red. Isl. en Barnev. hennen tegen de leg. Te bevr Willebrordstr. 8. IJmuiden-O Te koop: TRANSPORTFIETS op luchtb. f 75. Troslstra.weg 18. IJmuiden-O. Te koop: beste HERENFIETS 7.. banden f 65. Da Costalaan 6. Driehuls. per 6 of 12 Oct. van 86 uur. Woensdagmiddag vrij. Mevr. J. NOL. Hoofdstraat 149, Santpoort (dorp). GEVRAAGD voor alle afdelingen. Prettige werkkring, reisgeld wordt vergoed. Wasserij HOEK EN VAART, Bloemendaalse- straatweg 17, Santpoort-Station De N.V. NACO vraagt voor haar bedrijf te IJmuiden: Nette meisjes teneinde te worden opgeleid voor (leeftijd vanaf 18 jaar). Spoedige aanmelding: Kalverstraat 120, IJmuiden. Wij vragen voor werkzaamheden in onze fabriek (voor spoedige indiensttreding) Leeftijd circa 2030 jaar. Aanmelden bij de sociale afdeling van de fabriek, dagelijks van 10—12 en 24 uur. cacao- en chocolade fabrieken N.V.. Haarlem GEVRAAGD Kénnemerlaari 149, IJmuiden. NEDERLAND-NIEUWS Onze «fefdeling stoffeerderij werkt steeds op volle toeren; wij kunnen echter al onze cliënten nog niet tijdig bedienen en toch willen wij dit graag. Om dit te bereiken moeten wij er nog een paar PRIMA STOFFEERDERS bij hebben. Zij, die er iets voor voelen om bij ons in betrekking te komen, gelieven zich zo spoedig mogelijk te mel den, doch alleen prima vakmensen en met goede referentiën. TROMPSTRAAT 8-10, IJMTJIDEN-O., TEL. 5332 vy w... 1 INSCHRIJVING LEERLINGEN Laatste week van inschrijving. Inlichtingen 1JMUIDERSTRAATWEG 33. IJMUIDEN-ÖOST maken wij voor U van Uw coupon stof. KENNEMERLAAN 121 Te koop van Meubeltoonkamers ENIGE MODELKAMERS Goth., Mahonie. Engels en Blank tegen sterk verlaagde prij- I zen. WESTER HOUTPARK 8 b\j Wagenweg, Tel. 18840 NEDERl. HERV. KINDERKOOR „DE GOEDE HERDER", IJMUIDEN-OOST Herinnert U zich nog die fijne zanguitvoering van ons Kinderkoor op Donderdag 29 Mei van dit jaar? Welnu, wij hopen weer gauw zo'n zanguitvoering te kunnen geven. Wat zou het leuk zijn. als ook Uw kind hierin zou kunnen meezingen. Laat het morgen, DONDERDAG eens komen luiste ren op de repetitie, als het zich dan opgeeft als lid kan het nog met de a.s. zanguitvoering mee zingen. Wij repeteren elke Donderdagmiddag in het lokaal van Dhr. Jansen, Willemsbeekweg 39 IJmuiden-Oost van 4 30 tot 5.30 uur. Een goede leiding, Een vriendelijk woord, Het KINDERLIED Wordt graag gehoord. HET BESTUUR WIJ HEBBEN VOOR U PRIMA KERNLEDER Amerikaanse zolen, geen canvas. Alle maten GUMMI HAKKEN Leesten, hamers, messen, blokwas, uitpoetsinkt, Dressing schoencrème, veters. Koffers]oten, actetassloten. baleinen en handvaten, porte- monnaiesloten, riemen enz. enz. Tevens EERSTE KLAS SCHOENREPARATIE-INRICHTING JAC. BINKHORST TROMPSTRAAT 56. IJMTIDEX-Oort DANSSCHOOL DUIN Volgende week aanvang dei lessen INSCHRIJVINGEN: Zaterdag en Maandag 7.309 uur In Royal, Wijk aan -Zeeërweg 29, IJmuiden-Oost. Dinsdag en Woensdag 7.309 uur, Zomerlust, Santpoort. Donderdag 7.30—9 uur. Zondag 11.30—1 uur De Griffioen, IJmuiden-Oost. UW SCHOENMAKER Dameshakken 0.75 Herenhakken 0.85 Dagelijks horen en bezorgen. Geeft U als klant op M. REM KENNEMERLAAN 129, IJMUIDEN A.S. DONDERDAG GESLOTEN SANTPOORT, TELEFOON 8012 Vanaf Maandag 15 Sept. GESLOTEN Het Café-restaurant BLIJFT GEOPEND Directie Y. MINKEMA ZORG VOOR DE WINTER! De brandstof is nog schaars. Voorziqt U tijdig van BONVRIJE BRANDSTOF Afgezeefde BRUINKOOL 3.80 per 100 kg. KUIPERS KOLENHANDEL EDISONSTRAAT 50 TELEFOON 5251 Bestelhuizen: Pr. Hendrikstraat 14, IJmuiden Fazantenlaan 27, IJmuiden-Oost P. C. Hooftlaan 37, Driehuis Rijksweg 334, Santpoort Alle Meubilair, Bedden, Ledikanten, Naaimachines, Muziekinstrumenten, Vloerkleden, Haarden, Kachels, El. Motoren, Antiek, Huisraad, Aardewerk, Alle soorten Metalen Oudst Adres Vertrouwdst Adr* Trompstraat 55 Telefoon 4275 - IJmujog^ geheel uitneembaar, bestaande uit 3 ruimten, grootte 6X4X3V2 m. Geheel nieuw. Brieven IJ 420 bureau van dit bla<L Totals

IJmuider Courant | 1947 | | pagina 4