Stouienbeek Voor Fruit Het Schoenenpaleis HERENHOEDEN WINCO flinke meisjes John. Stol I Radio „UNIQUE" KORVER'S RIJWIELHANDEL Engels koper, lood, zink Meer en vlugger olie uit Curacao metde „Helicina IK ort en Bondig Werkzaamheden aan huis gezocht opknappen Luidsprekers Voor iets aparts „dtet Qeschmkenhuis! NEQ-PHOTO EN KAN NIET KRASSEN Dansschool Beginners, gevorderden, gehuwden Nat Gonella" Koffergramofoons naar Morst Een prima Overhemd VRIJDAC .uER I <?47 IJMUIDER COURANT Nieuwe tanker, gestuwd door turbo-stroom Aan een der steigers van de Bataafse Petroleum Maatschappij in dc Pernishaven te Rotterdam heeft voor de eerste maal vastgemaakt de tanker „Helicina" van de Anglo Saxon Petroleum Co. Ltd., welke na een voorspoedige reis hier is gearriveerd uit Curacao met een lading olie voor de B.P.M. Met zijn 17.600 ton is dit het groot ste tankschip van de maatschappij. By het in gebruik nemen van de „Heli cina" is gebroken met de tot dusverre bij de Koninklijke Shell-groep gevolgde ge woonte om de grotere tankschepen door dieselmotoren ,te doen voortbewegen. Het schip is uitgerust met een turbo-electrische installatie. Deze tanker, die in October 1946 werd opgeleverd heeft tot eind Mei een afstand van 58.600 zeemijlen afgelegd, 109.000 ton lading werd Vervoerd. c Dat de ervaringen opgedaan met de Helicina bevredigend genoemd kunnen worden, blijkt wel uit het feit, dat thans wederom een dergelijk schip, namelijk de „Hyalina" te water is gelaten. De schepen zijn gebouwd door de firma Swan, Hunter Wigham Richardson Ltd. Een belangrijk voordeel is, dat deze schepen een lading van-circa 16.000 ton olie met een snelheid van 30 kilometer kunnen vervoeren, waardoor en in capaci teit en in snelheid aanzienlijk wordt ge wonnen, als men in aanmerking neemt, dat de oudere tankschepen 12.000 ton met slechts 22 kilometer vaart vervoeren. Op het traject CurasaoEngeland betekent dit 4.000 ton olie meer, en de reisduur wordt met vijf a zes dagen verkort. De voor het aandrijven der turbine be nodigde stoom wordt geleverd door drie waterpijpketels, waarin een druk van 180 lbs per vierkante inch wordt ontwikkeld. Deze ketels dienen tevens voor het ver schaffen van stoom voor diverse hulp werktuigen. De ladingpompen hebben elk een capaciteit van 390 ton water per uur. De Helicina, die een brandstofverbruik van 95 ton per etmaal heeft, kan pl.m. 2500 ton brandstof meevoeren; aan ketel- en drinkwater kan 326 ton worden inge- genomen. Sperry Gyro kompas en comfort. Ten aanzien van het nautische gedeelte zijn tal van verbeteringen aangebracht: o.a. is een Sperry-Gyro kompas geplaatst: 1 tleze een echolood en radio-richtingzoeker van 1 voor- het nieuwste type zijn aangebracht. Aan de inrichting van de accomodatie voor officieren en bemanning is bijzondere zorg besteed, de voor huisvesting bestemde ruimte is op een tankschip uiteraard groot. Daarvan is wel profijt getrokken; zo heeft elk lid der bemanning een eigen hut, uit gerust met een in langscheepse richting geplaatst verend bed, schrijftafel, electri- sche leeslamp, kasten, behoorlijke ziplaat- sen en vele andere kleinigheden, welke het leven op een schip kunnen veraange namen. Dit is van te meer betekenis als men bedenkt, dat dergelijke schepen door gaans meren aan het uiteinde van een havengebied en het oponthoud in een ha ven van slechts korte duur pleegt te zijn. Men is dus geheel op het schip aange wezen. De hutten der officieren zijn zodanig gelegen, dat elke dienst zo dicht mogelijk bij zijn eigen arbeidsterrein is gehuisvest. Elke groep heeft haar eigen messroom, badkamer en toiletten. De messroom voor de stokers en die voor de matrozen zijn door een beweegbaar schot gescheiden, waardoor het mogelijk ds hiervan een grote recreatiezaal te maken. In plaats van banken zijn hier gerieflijke armstoe len geplaatst. Er is voorts een luxueus ingerichte rookkamer. Door het gehele schip is een automa tisch systeem van ventilatie en verwar ming aangèbracht. De Helicina en de Hyalina vormen een waardevolle aanwinst voor de Koninklijke Shell-vloot en voor de Anglo Saxon Petro leum Co., die deze schepen in eigendom hebben. Wellicht zullen de tot de Shell- groep behorende rederijen iri de toekomst meer dergelijke schepen aan hun vloten toevoegen. Britse mijnstaking eindigt Maandag De' mijnwerkers te Grimethorpe (Zuid Yorkshire), wier staking Engeland onge veer 500.000 ton steenkool gekost heeft, hebben besloten Maandag het werk te her vatten. Woensdag zeventien gewonden Het Nederlands communiqué van Don derdag meldt, dat Woensdag in Indië 17 militairen gewond werden. Op vele plaatsen in bevrijd ge bied werden Nederlandse patrouille-deta chementen beschoten. Vuurgevechten hadden plaats bij Manondjaja bij Cheri- bon, een punt ten Westen van Tasikma- laja. Een Nederlandse rode kruiscolonne werd in het gebied van Tasikmalaja be schoten. Ook op Midden-Java werden Ne derlandse patrouilles herhaaldelijk be schoten. Laboeranroekoe in het gebied van Me- dan kreeg een vaste bezetting voor de be veiliging van de omgeving en van de plaats in verband met de berichten over ont voerde Chinezen. Een Nederlandse pa trouille, welke werd uitgezonden, slaagde er in 280 Chinezen uit handen van repu blikeinse benden te bevrijden. Het cijfer 83, dat gisteren werd opge geven voor het aantal gewonden van Dinsdag, was foutief en moet 38" zijn. Verlieslijst der Koninklijke Marine. De verliezen van de Koninklijke Marine bedragen van 5 Augustus tot en met 31 Augustus: gesneuveld 11, gewond 5, omge komen tengevolge van een ongeval 6. Op Regeringsvoorlichting wordt gereorganiseerd Streven naar centralisatie Er hapert*algemeen wordt het ingezien, een en ander aan de inrichting en werking van onze regeringsvoorlichtingsdiensten. De klachten betreffen in het bijzonder: le. het af en toe falen van de diensten, 2e. ge brek aan. voldoende samenwerking, 3e. de hoge kosten. Enige tijd geleden is een commissie, on der voorzitterschap van mr. G. J. van Heuven Goedhart, ingesteld, die aan de re gering, als vrucht van haar arbeid, een schema voor een reorganisatie aanbood. Blijkbaar hebben de door deze commissie gedane voorstellen niet de sympathie ver worven van de regering. Er is althans later ook een reorganisatie-commissie van amb tenaren benoemd, onder voorzitterschap van de heer H. Hermans, de perschef van de minister-president. Ook deze commissie kwam met een reorganisatieplan en dat werd door het kabinet wel aanvaard, zodat besloten werd het uit te voeren. Tussen de voorstellen van de beide com missies is, naast veel overeenkomst, toch ook een belangrijk verschil. De commissie van Heuven Goedhart stelde voor de cen tralisatie te bevorderen door de aanstel ling van een regering-commissaris voor de voorlichting. Dit werd sterk ontraden door de commissie-Hermans, die de centralisa- tie langs andere weg wil verkrijgen. Zij ad viseerde elk departement voor eigen voor lichting verantwoordelijk te blijven stel len. De centralisatie kan bevorderd worden door het instellen van een raad, waarin van elk departement één perschef zitting heeft. Voorzitter wordt de perschef de minister-president. De Regeringsvoorlich tingsdienst zal fungeren als technisch appa raat voor alle voorlichtingsdiensten, waar door besparing van uitgaven verkregen kan worden. In het vervolg zal bij de be groting een totaal-post voor de voorlich ting aangevraagd worden. Over de beste ding van dit.bedrag door de verschillende diensten zal dan in bedoelde raad beslist worden. Elke bijzondere aanvraag moet dus in die raad ter sprake komen. Over de totale kosten van de voorlich tingsdiensten bestaat nog geen eenstemmig heid. De commissie van Heuven Goedhart was tot een raming van 10 millioen gulden gekomen, maar de heer Hermans die in een bijeenkomst van het Contact Centrum van voorlichtingspersoneel een causerie over deze aangelegenheid hield ver zekerde dat het veel minder is. Voor de economische voorlichting gaf de commis sie 3 millioen als kosten op, maar bestude ring der cijfers heeft uitgewezen, dat slechts 100.000,voor rekening der voorlichting komt, het resterende wordt uitgegeven aan bevordering van de handel, enz. Voor drie departementen raamde de commissie de uitgaven op f 464.000, maar het blijkt 161.000 te zijn. De rekeningen der-overige departementen worden nog na gegaan. Eerst als alle cijfers vaststaan zal de ministerraad een voorstel aan de kamer doen voor het beschikbaar stellen van een totaal crediet voor de voorlichtingsdiensten. verlieslijst komen geen officieren Drie debutanten in de nieuwe Turkse regering Radio Ankara maakt bekend, dat de nieuwe Turkse minister-president, Hassan Saka, gereed is gekomen met de vorming van een nieuw kabinet. Nedjedin Sadak is minister van Buitenlandse Zaken gewor den. Hij is een bekend schrijver en redac teur van het blad Aksham, dat geacht wordt veelal de officiële mening weer te geven. De andere ministers zijn: Faik Baroetcoe: vice-premier, Abdoel Halik Renda: minister van Staat, Sinasi Devrin: minister van Justitie; Moenir Bilsel: minister van De fensie, Moenir Gole: Binnenlandse Zaken; Nazmi Kesmir: Financiën, Resat Sirer, On derwijs, Kasim Hoelek: Openbare Werken; Jav.it Esin: Economische Zaken; Behcet Oez: Gezondheid; Sjevket Adala: minister van Monopoliën; Tahsin Coskan: Land bouw, Soekroe Kocak: Verbindingsmidde len, Mahmoed Nedin Hoendoezalp: Handel en Tahsin Balta: minister van Arbeid. Afgezien van vice-premier Baroetcoe zijn er slechts drie nieuwelingen in de regering, Sadak, Hoelek en Hoendoezalp. Internaat voor gezinshulpen in gebruik genomen Woensdagavond ls het eerste Internaat voor Gezinshulpen in Nederland, aan de Hazepaters- laan te Haarlem, onder leiding van de Christen Jongevrouwen Federatie geopend. Onder de be langstellenden waren mejuffrouw Eaiwe van het Departement van Sociale Zaken, mevrouw Van NispenVan Wely, presidente van U.V.V., me juffrouw Van Dis, van Interkerkelijke Gezins zorg, mevrouw OohseFreiwald, van Gezinszorg der Ned. Herv. Gemeente en mejuffrouw Nathan, van het Gemeentelijk Sociaal Adviesbureau. De presidente van het intemaatsbestuur me vrouw Kleynvan Wijk, bracht dank aan me vrouw Waardenburg, die de stuwende en organiserende kracht was geweest bij het tot stand komen van het internaat. Spreekster hoop te dat de proef te Haarlem in alle opzichten zal slagen en vruchten dragen, opdat de verdere plannen tot uitbouw van deze arbeid in andere plaatsen voortgang kan hebben. Aan de direc trice mej. Schuyt werd eveneens dank gebracht voor haar voorbereidende arbeid tot opbouw van de organisatie te Haarlem. Mevrouw Van Nispen. presidente van de U. V. V. richtte zich voornamelijk tot de aanstaande arbeidsters in de gezinnen en sprak van het verantwoordelijkheidsbesef, dat haar tot deze arbeid had geroepen. Mevrouw Vermeer wenste het bestuur namens de plaatselijke federatie geluk met het tot stand komen van het internaat en de meisjes met haar nieuwe arbeid. Mejuffrouw Schotel van het hoofdbestuur stelde in het licht, dat de gezins hulpen haar arbeid gedragen kunnen weten door de gehele Federatie, die steeds alle hulp en steun zal bieden. Mejuffrouw Nathan verheugde zich over het feit, dar dit werk in eerste aanleg tot stand kwam, omdat zij door dagelijkse ervaring op de hoogte was van de grote behoeften aan hulp ih talrijke gezinnen. De banden-lozen krijgen spoedig een beurt Zeer spoedig zullen van de genummerde bonnen, welke zijn uitgereikt- aan die genen, die sedert de bevrijding nog nim mer voor rijwielbanden in aanmerking kwamen, enkele nummers worden uitgeloot. Teneinde zo snel mogelijk deze loterij te voltooien en een zo groot mogelijk aan tal gegadigden zij het ten dele te helpen, is besloten dat de bonnen slechts recht zullen geven op de aankoop van 1 buitenband en 1 binnenband. In gezinsverband kunnen de banden worden beschikbaar gesteld aan hen die daaraan de grootste behoefte hebben, waar door in de regel in de gezinnen op vrij korte termijn een bevredigende oplossing zal kunnen worden gevonden. Bewijzen van inschrijving. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat de plaatselijke distributiedien sten op nader te bepalen dagen in het tijd vak van 17 tot en met 27 September een bewijs van inschrijving voor vervanging van rijwielbanden zullen uitreiken aan hen. die in een der maanden October 1946 tot en met Januari 1947 voor het laatst een of twee bonnen voor een buitenband hebben ontvangen. Kolenprotluclie iets teruggelopen In Augustus bedroeg het totaal aantal tonnen steenkool,, dat in de Nederlandse mijnen werd gedolven, 801.756 ton, tegen 891.434 ton in Juli. Hier moet bij in aan merking worden genomen dat er in «Augus tus slechts 24 dagen gewerkt werd. Deze drie dagen minder (in Juli werd er 27 dagen gewerkt) kostte ons 89.678 ton kolen. De gemiddelde productie per werkdag steeg daarentegen van 33.016 ton in Juli tot 33.407 ton in de afgelopen maand. Voor de binnenlandse behoefte kwam in Augustus 625.173 ton vrij, dat is 78.000 ton minder dan in de maand daarvoor. Tenslotte moest Nederland in Augustus 306.512 ton invoe ren, 43.608 ton minder dan in Juli. Zeker geen koelkasten Van de Nederlandse regering zal Za terdag een Nederlandse handels- én in dustriële missie zich per vliegtuig naar Reykjavik begeven, om de handelsbetrek kingen tussen Nederland en IJsland te be vorderen en zoveel mogelijk contact te leggen tussen het Nederlandse en IJslandse bedrijfsleven. De wonderen van Beek Het plaatsje Beek bij Breda (4000 inwo ners) is de eerste gemeente in ons land, die de gemeenterekening over 1946 klaar heeft. Nog groter wonder is echter, dat dit jaar een batig saldo van f 42.000 heeft op geleverd, het grootste saldo sinds het be staan dezer gemeente Agenda voor Haarlem VRIJDAG 12 SEPTEMBER Gem. Concertgebouw: Zomerconcert II.O.V., 8 uur. City: „Rome open stad", 18 j„ 2.15. 4.30, 7.00 en D.15 uur. Luxor: „Een tweezijdige vrouw". j., 2.00, 4.15, 7.00 en 9.15 uur. Spaarne: „Het legioen van Zorro" (2e en 3e deel), 14 j., 2.30, en 9.15 uur. Rembrandt: „Obsessie", 18 j., 4.15, 7.00 en 9.IS uur. Frans Hals: „Voort vluchtig", 18 j.. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Palace: De zevende misdaad", 16 j„ 2.00, 4.15, 7.00 en 9.15 uur. ZATERDAG 13 SEPTEMBER Stadschouwburg: Cilly Wang danst haar ,,Cilly Symphonie", 8 uur. Bioscopen: Middag- en avondvoorstellingen. 1 BINNENLAND De duivensport op Schouwen heeft door vergissing een gevoelig verlies .geledenruim 80 dieren, die voor Roosendaal bestemd waren om daar gelost Ie worden, werden abusievelijk na; Engelantf verstuurd. De vlucht was 76 duiven blijkbaar te ver; zij zijn niet bij hun eigenaren teruggekeerd. Nog deze maand gaat de Leusderheide op nieuw in brand. Men was er aanvankelijk bang voor, dat het vuur te zeer in de veengrond zou invreten, maar dit gevaar blijkt niet te bestaan. Voor de Protestantse woningbouwvereni ging in Amsterdam is door de gemeenteraad een voorschot uit 's rijks kas aangevraagd van f 2.137.600. Hetzelfde bedrag werd gevraagd voor de bouw van 116 woningen en 14 eensgezins- huisjes op het Bos en Lommerterrein in West. De Delftse politie heeft" een man geai resteerd, die een 58 tapijten en 1300 pakjes shag vervoerde voor een „combinatie", welke zich bezig houdt met de smokkelarij uit België. Ruim 7000 Apehloornse schoolkinderen heb ben de Koningin1 Woensdagmiddag de traditio nele zanghulde gebracht. „Het zal by ons wel anders worden" zei een Engelse slager, toen hij met een aantal vakgeno ten de Nederlandse verscheidenheid van fijne vleeswaren aanschouwde, daarmee doelend op de tendenz, die er ook aan de andere zijde van het Kanaal bestaat, om of deze artikelen .zelf te gaan maken, of ze te Importeren. Zonder enig ceremonieel passeerde Woens dag de 100.000ste bezoeker de ingang naar de tentoonstelling „eigen bezit" in het Amster damse rijksmuseum, in welke collectie ook de gerestaureerde „Nachtwacht" is opgenomen. Het aantal radiobezitters in Nederland stijgt langzaam maar zeker. Waren er- op 1 Augustus rond 858.000. op 1 September werden er 873.000 geteld. Ook het leger der radio-distributie- abonnés breidt zich uit: op 1 Augustus was zijn sterkte 483.000 tegen 481.000 een maand daarvoor. Op hetzelfde tijdstip, dat er in de pastorie van St. Michielsgestel een inbraak werd ge pleegd, verschaften onwelkome bezoekers zich toegang tot het doktershuis. De buit bestaat uit een aanzienlijke som geld. De politie vermoedt met een bende te doen té hebben. De brand in café „De Friese Bar" in het hartje van Leeuwarden, verleden jaar Septem ber, veroorzaakte de arrestatie van exploitant en een tweetal kennissen, die voor de rechtbank verklaard hebben, het café in brand te hebben gestoken. De eis tegen het drietai luidde zeven jaar voor elk hunner. Een glazenwasser, die behalve zijn dagelijkse bezigheden ook de functie van secretaris ener vereniging van glazenwassers vervulde, heeft in deze kwaliteit niet van de kas af kunnen blij ven. Gefingeerde overschrijvingen verschaften hem een bedrag van vijf a zesduizend gulden. De politie van Heerlen heeft de man, die uit Amsterdam afkomstig was, thans echter in de kraag gepakt. in hel Schevenlngse Kurhaus is het inter nationale belastingcongres geopend. Vijf afgevaardigden van het Amerikaanse Congres, die een reis door Europa maken om zich op de hoogte te stellen van de toestanden in de Oude Wereld, zullen op 19 September Amsterdam aandoen. Behalve de hoofdstedelijke industrieën zullen ook de Hoogovens in IJmui- den bezocht worden. Een Oostenrijker, die zijn door de Duitsers reeds ter dood veroordeeld hachje wist te red den. door naar het Oostfront te gaan. vervolgens tóch onderdoo"k en na de bevrijding werkloos In Nederland bleef hangen, had blijkbaar de smaak van het onderduiken zo te pakken, dat hij het ook met f 6000 van zijn patroon, e.en Amsterdams corsettenfabrikant, deed. De politie achterhaalde hem echter en vond van de ver duisterde zes mille nog f 4500 terug. De rest was in drie maanden tijd opgeteerd. Het Statistisch Bulletin vermeldt in een over zicht van de positie der Nederlandse Bank over de deviezensiiuatie, dat het papier op het bui tenland in de zomermaanden van 1947 van. f 145.179.000 tot f 131.854.000 daalde, waar echter een verheugende stijging van het tegoed bij buitenlandse correspondenten en betaalmiddelen stond, namelijk van f 166,437.000 tot f 286.627.000. De stroom van eeuwfeesten in steden en stadjes houdt nog steeds aan. Ommen gaat vol gend jaar een groots feest op touw zetten, om dat het dan 700 jaar geleden is, dat dit plaatsje stadsrechten kreeg. De filmster Tyrone Power is eind Augustus met zijn eigen vliegtuig uit de V. S. vertrokken om naar Zuid-Afrika te vliegen. Men hoorde niets meer van hem tot een Zuid-Afrikaans radio-amateur gisteren meedeelde dat Power in Zuid-Afrika geland was. De mijnenvegers „Pieter Florisz" en „Abra ham van der Hulst" zullen Dinsdag uit Rotter dam naar Indië vertrekken. HAARLEM EN OMGEVING In een tuin van het perceel Wilhelminapark 33 te Haarlem is een appelboom, die volop vruch ten draagt, Voor de tweede maal dit jaar, aan de bovenkant In bloei geschoten. De Haarlemse recherche heeft een 36-jarige chauffeur uit Nieuwer Amstel aangehouden, ver dacht van diefstal van den fiets van zijn vroe gere patroon. Hij had getracht het rijwiel voor f 60 te verkopén. In de Zuiderkapel aan de Zuiderstraat te Haarlem wordt Donderdag 18 September een Zendtgsavond gehouden. Zuster Nellie de Borst, die als Zendelinge van de Broedergemeente ge ruime tijd onder de Bosnegers in Suriname ge arbeid heeft, zal vertellen over haar ervaringen. Ter illustratie van het gesprokene zal de Bos- landfilm wórden vertoond. Naardènse vee-arts verwilt j bloedgroep-tekens er 6 Voor het Gooise, tribunaal sidium van mr. W. van Loon tegen de Naardense veearts H f nieuw behandeld. De veearts WaT-r vrijgelaten, doch op last van de nrÜ?^ fiscaal opnieuw gearresteerd omdfc'Ur' bleken zou zijn, dat hij bij <5? §c" bloedgroepteken had verwijderd nieuwe behandeling voerde de vee zijn verdediging aan, dat hit' reedT"^ maanden uit de N.S.B. had willen fdli; doch zijn lidmaatschap bestendigd verzoek van wijlen jhr. Quarle ford, officier van justitie te ïïfiJL? Cr" wie hij in illegaal contact stond n te blijven, zou hij spionragewerhu»;U den hebben kunnen verrichten Het bevatte vele getuigenverklaring, het vele illegale werk, dat de mL 0:~ gedaan. ar" aü Wat het verwijderen groepteken betreft, dit gaf de veelt?, doch hij voerde aan, dat hij zich eLf overtuigd, dat het een reeds «S® 34 delinquent betrof. Hij had nooit dl k ling gehad iemand te helpen aan li' réchte straf te ontkomen. UitsrJ ge' acht dagen. Plaak over Cadeautjes, ter wille van een Aan Rijksverkeersinspecties auto worden voortaan goed besteed Aan Rijksverkeers-inscecties oog steeds „cadeaux" gezonden zij, die een aanvrage indienen om koopvergunning voor een auto of»„ sorrjjwiel, menen aan deze aanvnajL -,e kunnen bijzetten. Tot dusverrl ,t° deze zendingen aan de alzenden t,,„ stuurd. Voortaan echter zullen zij L schikking worden gesteld van social;)" stellingen, onder mededeling aan T zenders. Cadeau-zenders kunnen i£.£' houden met de mogelijkheid, dat hoi men worden gepubliceerd. Verder kw niet uitgesloten, dat zij worden vav»5 wegens poging tot omkoping van J naren. AMERIKAANS GOUVERNEUR VAv ZUID-KOREA OVERLEDEN Te Seoel is generaal-majoor Archer t Lerch, sinds de bevrijding Amerik militair gouverneur van Zuid-Korea nto seling overleden. Zijn plaatwermuï brigade-generaal Charles Helmick vol hem op. D. SCHIPPER en J. SCHIPPER— v. d. NIEUWE NDIJK danken namens wederzijdse ouders voor de vele blijken van belangstelling bij hun liuweiyk ondervonden. Santpoort, Ho.fgeest 7, Dr. A. A. Oosferwijk Afwezig van 13 Sept. tot 27 Sept. Waarnemers zyn: dr. D. J. Boosman, dr. A. J. v. Leüs'e% R. Rutten en dr. P. C. de Weerdt, voor de avonduren, onverschil lig wat. Br. IJ 423 bur. blad. in 1 week klaar Vergroten, ver kleinen. keren, ander model enz. enz. WORTMAH BREESTRAAT 162. Beverwijk. Gevraagd wegens ziekte van tegenwoordig meisje, een flink MEISJE van S tot 12 u. Mevr. J, v. Donselaar, IJmulder- straatweg 184, IJmuiden. ^HUISNAAISTERS. Gevr. ge routineerde naaisters voor broeken en plastic regenjassen Velserduinweg 168, IJm. O. ^1M SCht4jM& Speciale verkoop dameskousen KUNSTZIJDE, links en rechts geweven 3.30, 3.65 en 4.05. ZUIVER ZIJDEN DAMESKOUSEN t.7.15 BEVERU/IJK BREESTRAAT 65-69 HAARLEM PLEIN 10 Pianolessen agb. aan huis) door Gré Westra, S taatsdiploma Spionkopstraat 55, Haar] Voor radio-onderdelen en toe- stelkasten naar de speciaalzaak Kleine Houtstraat 11A Haarlem Gevr. in gezin van 2 volwassen personen FLINKE HULP v, 8.15 tot 4 uur. Aanm. mevr Gun ning, Vijverweg 8, Bloemend. Te koop gevr. MEISJESFIETS. W. Verschoor, Casembrootstr. 25. IJmuiden O. WITTE BRUIDSJAPON te huur 38 Adres te vernemen bur. i blad. Laat vakkundig uw kleren REPAREREN door vakkundig stukjes In te strossen. Eiken straat 23, IJm. O. AUTORIJSCHOOL K. Offen- berg, gedlpl. A. N. W. B. in structeur. Inl. en opgave bij J. Broersen, Óosterduinweg 56 IJmuiden, BRUIDSSLUIERS, korte en lange en witte bruidsjapon te huur. Nachtegaallaan 15, IJm. Oost. Te koop nieuwe PHILIPS RA DIO. P. C. Hooftlaan 73, Drie huls. TE KOOP mantel, mantel pakje en regenmantel, alles m. 44, Stationsweg 73, Velsen tussen 2-4 uur. TE KOOP z.g.a.n. 12 bas Ac cordeon, plano klavier. Tevens te ruilen een nw. Amerik. led. vest z. mouwen voor led. vest met mouwen. Geen opkopers. Na 6 uur. Velserduinweg 324, IJm O. Te koop kleine soort ZILVER VOS, prijs f 100 Te bevr bur. 3. blad Te koop MOTORRIJWIEL in prima staat 350 c.c. k.k. 1939. Adres bur. v. d. blad. Te koop nieuw blank eiken SLAAPK. AMEUBLEMENT wegens bergruimte. Adres te vera, bur. van dit blad. Kennemerlaan 127 Extra reclameweek, verkoop Zaterdagmorgen 9 uur. Grote kammen van 1.00 voor 0.50 Grote zakkamen van 0.85 voor 0.30 Zakkammen In étui van 1,25 voor 0.50 Stofkammen van 0.85 voor 0.35 Zijkammen van 0.85 voor 0.35. Bijtringen van 2.75 voor 1.85 Kastranden gebl. van 0.07 voor 0.04 Schuifbroodtrommels 4 kleuren van 6.50 voor 5.90 Grote po's van 3.25 voor 2.65 Kindei po's van 2.50 voor 2.00 Bloempotjes gekleurd van 1.25 voor 0.68 Koffielepels van 0.85 voor 0.45 Gummibroekjes 1.35 Haarnetjes van 0.85 voor 0.55 Blikken gletertjes van 1.15 voor 0.98 Leren klnüerportemonnales van 1.68 voor 1.10 Kousen dozen van 2.25 voor 0.50 Spelen: Wie weet wat? van 1.05 voor 0.48 Ineke pop In doos van 1.90 voor 0.39 Spaarpotten van 0.10 voor 0.03 Blokkendoos, hout van 2.25 voor 1.15 Houten geweren met ratels 0.25 Kinderserviesjes bakeliet, pop- penschommeis, aluminium steelpannen, fluitketels, veters, schoensmeer. Telefoon 5162 UW RIJWIEL. OF BANDENBON besteedt U het best bij CEDERSTRAAT 53 IJMUIDEN-O. - TEL. 4986 Agent: Gazelle, Fongers, Phoenix, Batavus en Simplex rijw. PRETTIG LOPEN, ZÓNDER PIJN, door: VOETBAD PEDICURE MASSAGE l 75 ct. per abonnementsbehandeling OOSTERDUINWEG Telefoon 4592 WILLEMSBEEKWEG 54 W. M. GEELS Telefoon 5327 GEVRAAGD voor alle afdelingen. Prettige werkkring, reisgeld wordt vergoed. Wasserij HOEK EN VAART, Bloemendaalse- straatweg 17, Santpoort-Station. HAARLEM'S MUZIEKINSTITUUT Dir. Nico Hoogerwerf ONDERWIJS IN ALLE VAKKEN DER TOONKUNST Zowel voor beginnelin gen als de meest-gevor- derden Jaarlijks 5 leer lingen-uitvoeringen. Inschrijving nieuwe leerlingen is opengesteld dagelijks van 11-20 uur Vraagt prospectus Kunstzinnig Portret SCHOTERWEG 92 Telefoon 21941. INSCHRIJVING LEERLINGEN Laatste week van inschrijving. Inlichtingen IJMUIDERSTRAATWEG 33, IJMUIDEN-00ST Muziekhandel Zojuist ontvangen: His Master's Voice Columbia ent Vanaf 40.— PLATEN WORDEN BIJGELEVERD KENNEMERLAAN 32 - TEL. 4331 - IJMUIDEN heeft het KOMT BIJ ONS MET UW BON Wij hebben nieuwe, modellen ZONDER BON hebben wij: Amerik. werkschoenen Amerik. Heren Overschoenen Kindersandalen en grote sortering pantoffels GROENEWEG 80 t/o REX TEL. 4817 Opleiding alle examens, con versatie. bijwerken leerlingen, etc. Mej. J. POOL, Lerares Engels M.Ó., Bloemendaalsestr. weg 40, Santpoort (5 min, van station). krijgt in korte tijd zijn oorspronkelijke kleur te rug door dit scheikundig samengestelde preparaat. Overal verkrijgbaar, Prijs f 2.47 incl.weeldebel. V(aagt gratis toezending brochure aan Hoolddepót Havenstraat 1 83, Rotterdam, maken wij voor U van Uw coupon stof. HERENMODEHUIS KENNEMERLAAN 121 1 Voor Betaalt de Jhiyteï Trompstraat 35 - IJmuiden-Oost - ïe1,

IJmuider Courant | 1947 | | pagina 4