flinke meisjes Gevraagd De Partij van de Arbeid hield een economisch congres iKort en Bondig DEM's zilveren feest Beverwijk Woensdag zitting der Staten Generaal BOEKH. TALEN INST. PONT huishoudster Aut, en El. Lassers Aank. Jongens 1 Luidsprekers „ISOLA" Hang Klokschalen S. Bouma THALIA THEATER André du Lanceile folly MAANDAG 6 OCTOBER 1947 IJMUIDER COURANT Minister Vos besprak het Plan Marshall Op het Economisch Congres van de Partij van de Arbeid dat in Amsterdam gehouden is, heeft minister Vos een inlei ding gehouden over „het plan Marshall". Ir .Vos stelde het plan op één lijn met dat van de New Deal in de Verenigde Sta ten in 1933, toen daar een zeer ernstige politieke en economische crisis moest wor den overwonnen, al vloeide deze crisis voort uit overproductie en de huidige uit productieverlies. Toen trachtte men uit de moeilijkheden te geraken door verhoging van de koopkracht, thans zal dit moeten worden geprobeerd met een politiek van intensivering van de arbeid. Ir. Vos, die een groot aantal richtlijnen gaf voor de verhoging van het welvaarts peil, bezag het streven van Engeland, om zelf uit de moeilijkheden te geraken. Deze zelfhulp zal een belangrijk element blijven en moeten zijn bij ieder streven naar ver betering. Maar niemand zal kunnen ver helen, dat een dei-gelijke nu ondernomen poging voor de meeste Europese landen, die thans aan het plan Marshall steun ge ven, in de naaste toekomst tot een aanmer kelijk verlaagd levenspeil moet leiden. Want zelfhulp betekent: trachten de pro ductie op te voeren zonder voldoende im port, omdat nog niet voldoende kan wor den uitgevoerd. Wanneer Nederland van daag gedwongen zou zijn om uit- en in voer in volledig evenwicht te brengen, dan zou dit betekenen het afschrijven van vele te importeren goederen, dus het verlies van allerlei grondstoffen, werkloosheid in industrie en terugval in productie. Daar uit vloeit automatisch weer teruggang in export voort. Het is de vraag op welk niveau wij het evenwicht zouden kunnen bereiken, maar dat dit niveau lager zou zijn dan het huidige staat vast. De beste weg in West-, Midden- en Zuid-Europa zou zijn internationale over eenstemming met internationale hulp. Als vérstrekkende doeleinden van het plan noemde minister Vos het stichten van een Europese tolunie en monetaire unie, uit groeiend tot een economische Europese unie. Tot besluit wierp minister Vos de vraag op of de Verenigde Staten politieke voor waarden aan deze nieuwe bedeling zouden verbinden. Indien men als politieke voor waarde beschouwt het in de Verenigde Staten geuite verlangen, dat dit Europese herstel zal uitlopen op een nauwere econo mische samenwerking in de vorm van een tolunie en een economische unie, dan be hoeft tegen deze voorwaarde, die inder daad betekent, dat straks een deel van de souvereiniteit op economisch gebied over gaat naar een groter geheel, geen bezwaar te worden gemaakt, aldus de minister. omhoog zijn gegaan, anderdeels door het ontbreken van bindende voorschriften ten aanzien van de productie. De heer Nederhorst drong aan op een algemene prijsverlaging waarbij hij Bel gië, dat in één klap alle prijzen met 10 procent heeft verlaagd, tot voorbeeld stelde. In investeringen en besparingen meende spreker een oplossing te zien van de hui dige moeilijkheden. Door dat dertien procent van het natio nale inkomen bespaard moet worden om het economisch herstel tot stand te brengen, is het opstellen van een spaar- schema, waarin wordt aangegeven waarop dit voor iedere inkomensgroep neerkomt, gewenst. BINNENLAND Aan de philitellstenloketten der postkan toren zijn twee nieuwe waarden in de serie luchtpostzegels van Curasao verkrijgbaar gesteld. In de gemeente Lichtenvoorde is de 10.000ste inwoonster metsirenengeloei begroet. Vader en moedei- Ten. Holder—Goossens kregen van de burgemeester een spaarbankboekje met f 100. Er kwamen zoveel geschenken, dat er een spe ciaal comité is gesticht om ze te verzamelen en ereen tentoonstelling van te houden. Daarna mag het echtpaar Ten Holder de cadeaux hebben. De reeds aangekondigde sluiting van de Moerdijkbrug zal geschieden Vrijdag 10 October van 10 tot 14 uur. Op alle correspondetie, bestemd voor Duitsland, behoort op de adreszijde de taal waar in de brief is gesteld te worden vermeld. HAARLEM EN OMGEVING MeJ. C. A. A. van Seters uit Haarlem is be noemd tot onderwijzeres aan een Chr. school te Beverwijk. De feestelijkheden, welke reeds enige weken om het vijf-en-twintigjarig be staan van de populaire R.-K. Sportver eniging „D.E.M." zijn geweven, hebben Zaterdag en Zondag een hoogtepunt be reikt. Het „grote" feest ving Zaterdagmiddag aan met een. klinkende receptie in Hotel „Bellevue" aan de Breestraat te Bever wijk. Vele vertegenwoordigers van sport organisaties en verenigingen en van plaat- Do economische toestand ln «Wke instenties gavcn van hun belang- stelling blijk. Tot hen behoorde onder meer de burgemeester van Beverwijk, mr. H. J. J. Scholtens, de wethouders P. J- A. Langendij'k en J. Heeremans, Deken B. G. Hosman, pastoor P. G. Vollebregt, alle leden van het ere-comité, de heren G. de Kruyver, namens de K.N.V.B., C. v. d. Aart van de afdeling Haarlem van de K- N. V. B., D. J. Willink en G. Kramer van de K.N.A.U., M. v. d. Brink van de ver eniging „Hoogovenstaten" en talrijke be stuursleden van sportverenigingen. De heer De Kruyver uitte zijn grote bewondering voor het vruchtbare wérk van D.E.M., welke hij speciaal ten opzich te van de bezielende arbeid onder de jeugd, een aanwinst in de Nederlandse sportorganisatie noemde. Als jubileum geschenk bood hij een presse-papier aan. Voorts feliciteerde de heer De Kruyver namens het district Haarlem van de R.-K. Sportbond en namens V.V.Z. (Zaandam), welke gelukwens gepaard ging van een enveloppe. Voor de voetbalverenigingen ..De Ken- nemers" en „Beverwijk" complimenteer den de heren J. v. Dorp en Rijkéboer. De heer Jan Hut, oud-oefenmeester schetste zijn belangrijke ervaringen bij D.E.M., ook voor de jeugdathletiek en stel de het door eigen krachten verkregen fraaie sportcomplex met sintelbaan op Nederland. - Nadat van gedachte was gewisseld over de inleiding van minister Vos en deze daar op geantwoord had, sprak drs. G. M. Ne derhorst, lid van de Tweede Kamer over „De economische toestand in Nederland". Het is de grote vraag of wij in staat zul len zijn ons economisch welvaartspeil te handhaven, zeide spreker. Wij hebben meer aan het buitenland te betalen dan wij uit het buitenland ontvangen. Tot nog toe zijn we er vrijwel in geslaagd dit tekort door leningen sluitend te maken. Het geleende bedrag bedraagt thans 2.1 milliard gulden. Op den duur komen wij te staan voor grote bedragen voor rente en aflossing. Tot dus verre is daarvoor 140 miilioen gulden uit gegeven. In de toekomst zal dit zeker een bedrag van een half milliard worden. Dit moet een reden tot ernstige bezinning zijn. Ook de heer Nederhorst drong aan op een verhoging van de huidige productie, waarbij de winsten, meer dan tot dusverre aan de gemeenschap ten goede moeten komen. Uitvoerig ging spreker in op de vaststelling van het loonpeil, waarbij hij opmerkte, dat ondanks de loonstop de lo nen door de instelling van kinderbijslag, verlaging van de loonbelasting en door vacantiegratificaties, met twaalf procent omihoog zijn gegaan. De door de regering aangekondigde politiek van prijsverlaging ..Adrichem ten voorbeeld, waardoor het heeft niet geheel aan de verwachtingen be- devies „Door Eendracht Macht bewaar- antwoord, eensdeels doordat de grondstof-' ^e'd is geworden. fenprijzen op de wereldmarkt inmiddels I De KJST.A.U. liet bij monde van de heer Willink grote bewondering jblijken. voor hetgeen D.E-M. op athletiek gebied heeft gepresteerd. De heren Hienkens en C. Duïneveld spraken respectievelijk voor de R.-K. Gymnastiekvereniging „S.S.S." en de R.-K. Sportvereniging „I.E.V." hun loftuitingen uit. In een lange redevoering betrok de heer v. d. Aart voor de K.N.V-B. afdeling Haarlem, het bijzondere werk van D.E.M. ten aanzien van de jongere voetballers. Ds. M. E. Ouwehand nam afscheid Voor het afscheid van ds. M. E. Ouwe hand, pi-edikant der Ned. Hervormde Ge meente van Wijk aan Zee, bestond grote belangstelling. Het oude kerkje kon nauwelijks de tal rijke aanwezigen bevatten. Onder hen bevonden zich afgevaardigden van de Ned. Hei-vormde gemeenten uit Velsen, Bever wijk, Heemskerk en Uitgeest, vertegen woordigers van de Geref. Kerk en de Ver eniging van Vrijzinnig Hervormden te Be verwijk, de predikanten ds. Johs. Brons geest van Velsen, ds. mr. G. D. Boerlagen van Uitgeest, ds. J. v. d. Wiel, consulent van IJmuiden en vele anderen. Na votum en gebed las ds. Ouwehand uit de onberijmde Psalm 65 en uit de Zend brief van I Petrus II: 19. De. tekst van de afscheidspredikatie was ontleend aan Petrus 1:3; Geloofd zij de God en Vader van onze Heer Jezus Chris tus, die naar Zijn grote barmhartigheid ons heeft wedergeboren, tot een levende hoop, door de opstanding van Jezus Chris tus uit de doden". De scheidende herder schetste onder meer de niet gemakkelijke tijd in Wijk aan Zee doorgebracht, maar was verheugd over de ondervonden vriendschap. Dank werd gebracht 'aan kerkeraad en kerk voogdij voor de aangename samenwerking en speciaal aan de ondanks zijn hoge leef tijd, energieke hulpprediker ds. Jansen. Namens de Ring herinnerde ds. Johs. Bronsgeest aan de goede vriendschaps banden met de scheidende predikant; ds. mr. Boerlagen uitte waardering voor het werk in Uitgeest en ds. Jansen sprak de beste wensen voor het werk in Doetin- chem uit. Namens kei-keraad en kerkvoogdij richt te de heer A. van Velthoven hartelijke woorden ten afscheid aan ds. en mevr. Ouwehand, wie toegezongen werd Ps. 121 4 „De Heer zal u steeds gadeslaan", waarna de dienst werd besloten met Ge zang 90 3. Velen maakten van de gelegenheid ge bruik om ds. en mevr- Ouwéhand ten af scheid de hand te drukken. .4ls onderdeel van de jubileum-viering van D.E.M. te Beverwijk had deze vereniging een „Perzische markt" georganiseerd. het „scheiden van de markt" een goed ge vulde beurs van D.E.M. zou zijn. Hierna knipte de hoge bezoeker het lint door en na een korte rondgang liet hij zich als eerste de toekomst door de Maharina voorspellen, spoedig gevolgd door vele an deren. Benelux-journalisten bij de Hoogovens Een groep van 34 Belgische, Luxem burgse en Nederlandse journalisten heeft vanochtend een bezoek gebracht aan de Hoogovens, waar zij werden ontvangen door de voorzitter van de directie, ir. In- genhousz en directeur P- B. Bentz van den Berg. Fortuinlijke duik De schipper van het sleepbootje bij de Velser pont zag dezer dagen tot zijn spijt zijn portemonnaie met zes briefjes van honderd in het Noordzeekanaal tuimelen. Hij had alle hoop reeds opgegeven de gel den nooit terug te zien, tot twee duik- luistige Velsenaren, de gebroeders Klaver, vanmorgen reeds na de eerste duik de portemonnaie naar boven brachten. EVC-FILM. De EVC-filmdienst denkt 7 October in de zaal Kennemerland aan de Zeeweg te Beverwijk haar film „Op de bergen van Joegoslavië" te draaien. De volgende avond om 8 uur wordt het werk in „Flora" te IJmuiden-Oost vertoond. Partij v. d. Arbeid Wethouder Visser over de nieuwe woningwet In het clubgebouw, Kindervreugd heeft de afdring Velsen-Noord van de partij van de Arbeid Vrijdagavond een goed be zochte, leden vergadering gehouden. De heer K. Marks, voorzitter heette in zijn ope ning speciaal de heer W. F. Visser, wet houder van Openbare Werken, welkom, die het onderwerp „huisvestingsprobleem" voor de bezoekers behandelde. De voorzitter deelde mede, dat behalve kader-cursussen ook scholingsbijeenkom sten zullen worden georganiseerd, doch achtte het voor de afdeling belangrijker verschillende actuële onderwerpen voor de leden te doen behandelen, hoewel geen be paald programma is opgesteld. Voorgesteld werd de heer Roemers van het wetenschappelijk bureau van het NW een volgende maal uit te nodigen om het onderwerp over lonen en prijzen te behan delen. De heer H. Goossens werd bij acclamatie wegens een vacature gekozen tot afdelings secretaris. De verkiezing van een bestuurs lid is aangehouden; het huishoudelijk re glement werd goedgekeurd. Wethouder W. F. Visser hield vervolgens een inleiding over het „huisvestingsvraag- stuk", waarin spr. in de eerste plaats de zo belangrijke „Woonruimtewet 1947, welke 1 October j.l. in werking is gegaan, be handelde en daarna voor onze gemeente de woningbouw besprak. De woonruimtewet heeft wettelijk vast gelegd de vordering van woonruimte, zoals deze tot nu toe slechts mogelijk was door de bemoeiing van de burgemeester. Clan destiene bewoning kon feitelijk niet onge daan gemaakt worden. Thans is dit anders en kunnen zware geldelijke straffen wor den opgelegd. Waar voorheen de burge meester de beslissing had is deze nu in handen gelegd van het College van B. en W. De commissie kan beroepen aanvaar den van hen, van wie woonruimte wordt gevorderd. Zelfs kunnen deze beroep in dienen bij Gedeputeerde Staten. Deze commissie is verantwoording schuldig aan de gemeenteraad. Willekeurige huren zijn niet toegestaan, maar de verhuurder heeft zekerheid van de vastgestelde en goedge keurde vergoeding. De heer Visser zeide, dat niet minder dan 1600 gevallen van in woning in onze gemeente bekend zijn. Eerst de groten. Billijkheidshalve zullen voor eventuële inwoning eerst de grotere, daartoe zich le nende huizen, worden ingeschakeld. De woningbouw besprekende, deelde spr. mede, dat het herbouwplan voor Velsen op rond elf miilioen gulden zal komen. De huizenbouw in Velsen-Noord heeft door gebrek aan materiaal en arbeidskrachten langer tijd nodig gehad, dan was berekend. De prijspolitiek stagneert ook de verdere woningbouw. Er schijnt toch wel enige hoop op woningbouw te bestaan, want in de eerstkomende dagen zullen 38 wo ningen aan kleinere aannemers wor den gegund. Dit jaar staat ten opzichte van woning bouw nog heel wat op het programma. Het plan voor de 268 woningen voor de Coöpe ratieve Woningbouw is thans goedgekeurd. Alles wordt gedaan om de woningnood te beperken, waarbij de spreker niet pessi mistisch is gestemd. Van de districts- wederopbouw ondervindt men alle mede werking, waardoor de wens 800 woningen in de gemeente te doen verrijzen geen sine cure is geworden. Voor herbouw-plichtigen achtte spreker de mogelijkheid van grond in het „oude" Velsen-Noord nog wel open. Van gemeentewege is men thans bezig Velsen als „getroffen gebied" verklaard te krijgen, waardoor wordt voorkomen, dat meerdere arbeiders naar het Zuiden wor- Behandeling van het wetsont werp inzake uitoefening van het Koninklijk Gezag Naar het A.N.P. verneemt is het wets ontwerp inzake de tijdelijke neerleg ging van het Koninklijk Gezag door H.M. de Koningin de Raad van State reeds gepasseerd, zodat de indiening bij de Tweede Kamer, ter overweging van de verenigde vergadering der Staten-Generaal zeer spoedig, waar schijnlijk reeds heden te wachten is. De beide Kamers der Staten-Gene raal zullen telegrafisch bijeenge roepen worden voor een verenigde ver gadering op Woensdag 8 October des middags om één'uur. Het ligt in de be doeling doch uiteraard is de ver enigde vergadering autonoom het wetsontwerp nog dezelfde dag geheel af te doen. De indiening bij de Tweede Kamer berust op artikel 113 van de Grondwet. De schrik van de Veluwe" 9T Voor het Bijzonder Gerechtshof te Arn hem heeft terecht gestaan de 33-jarige Puttense SS'er, G. van der W., die verant woordelijk wordt gesteld voor tal van af schuwelijke misdaden in bezettingstijd. Van der W., die zich zelf graag „de schrik van de Veluwe" liet noemen, heeft tal van arrestaties verricht en is aanleiding ge weest tot de dood van een aantal illegale werkers. Hij mishandelde zijn gevangenen op beestachtige wijze- Ook streed hij bij Arnhem en Wageningen en bereikte de rang van „Oberscharführer". Hij kreeg tal van hoge Duitse onderscheidingen. Het Hof heeft Van der W. veroordeeld tot de doodstraf, daarbij overwegend, dat deze man de gehele oorlog de vijand heeft ge diend, dat hij tegen Nederlanders heeft gevochten in een zeer critieke periode voor het Nederlandse volk en dat hij weer loze landgenoten mishandeld en de dood ingejaagd heeft. Oog om oog Een woordvoerder van het Amerikaanse leger heeft medegedeeld, dat de militaire Sovjet-attaché® met opzet niet tot artil lerie-demonstraties toegelaten zijn, welke in de laatste tijd gehouden werden. Hij doelde in het bijzonder op de kortelings- plaatsgevonden demonstraties te Aberdeen (Maryland). Als reden werd aangevoerd, dat de Amerikaanse militaire attachés niet bij dergelijke demonstraties in de Sovjet- Unie aanwezig mochten zijn. De genoemde artillerie-demonstratie werd wel bijge woond door attachés van vele andere lan den, journalisten en anderen. den afgezogen. Met belangstelling hebben de aanwezigen de moeilijkheden en moge lijkheden, zoals deze vooral door het ge meentebestuur onder ogen worden gezien, geschetst door de heer Visser gevolgd. Uiteraard volgden op deze interessante in leiding verschillende vragen, welke bij de heersende huizennood bij velen opkomen. ONGEVAL TIJDENS KORFBAL WEDSTRIJD. In de korfbalwedstrijd tussen Aurora 3 en Watervliet 2, die Zondagmorgen te Haarlem is gespeeld, heeft de Watervliet- speelster mej. C. de Vries, door een on gelukkige samenloop van omstandigheden een hersenschudding opgelopen. Zij werd van het speelterrein per zie kenauto naar haar woning in de Duinvliet- straat vervoerd. Wonderlijke strafmaat bij priester-proces Joego-Slavische „volksrechtbank" neemt een loopje met het recht Een Joegoslavische ..volksrechtbanir» heeft de parochie-priester van het do Lanischi, Stefan Cek, tot zes jaar dwa arbeid veroordeeld, Cek werd schuldte^* vonden aan „provocatie en intrigUe" geleid hebben tot de Lanischi relletje, waarbij een priester werd onthoofd. De pauselijke gedelegeerde, monsieur j cob Ukmar, die bij de zelfde relletje, e stig gewond werd, kreeg een maand T vangenisstraf. §c* De mannen welke beschuldigd Werfl van eigenlijke moord op de Priester kre respectievelijk drie en vijf maanden M tenlandse journalisten hadden geen t stemming gekregen de zitting by te won^ Suikerbietenoogst veel lager dan de raming In West-Brabant werden de eerste sin' kerbieten op 1 October naar de fabriekt gebracht. Nog deze week zullen de raffin derijen met de campagne beginnen zal dit jaar niet lang duren, want er riin dit jaar door de droogte maar vveinic biü ten: meer dan 200 miilioen kg minder da aanvankelijk werd geraamd, hoewel dit jaar 51000 ha was ingezaaid tegenover 45000 ha in het vorige jaar. Dit beteken4 een verlies van naar schatting acht m lioen gulden. De coöperatieve fabrieken zullen di' ia~ 60 pet. van de totale bietenopbrengst ve% werken. Hiervan nemen Dinteloord, w sendaal en Zevenbergen samen 28 pet voor hun rekening, Sas van Gent 6 pet., Putted hoek 14 pet. en Groningen 13 pct.'DeCen- trale Suikermaatschappij verwerkt 40 het verdeeld over haar fabrieken te Breda' Halfweg, Oud-Beijerland, Sas van Gen4' Steenbergen en Vierverlaten. Het aanvankelijke plan om 300 miilioen kilo bieten niet te, vermalen, maar over de veehouderij te verdelen is van de baan Wel zal wegens de précaire veevoeder^ positie worden overgegaan tot een ranU soenering van natte pulp. Merkwaardig huwelijksfeest Vader en zoon oorlogsvrijwil. liger. Moeder wacht te Haarlem Oorlogsvrijwilliger Jan Schot uit Haarlem va de T-Brigade viert 5 October zijn zilveren huwe. lijksfeest. Zijn zoon is eveneens oorlossvnjwil. liger bij de U-brigade waardoor zich het zeifl. zame feit voordoet dat vader en zoon tarnen ver van huis dit jubileum vieren. De echtgenote van J. Schot woont Harmenjansweg 64, Haarlem. Schot trok reeds op jeugdige leeftijd de wereld in, woonde twaalf jaar in Amerika en keerde daarna terug naar het vaderland. In November 1944 bereikte hij Zuid-Nederland waarna hl) dienst nam als tolk bij de Eerste Amerikaanse Divisie. Vervolgens ging hij als oorlogsvrijwilli. ger naar Indië, waarheen ook de zoon, zonder dat zijn vader dit wist, vertrok. Beiden zijn thans ingescheept op de „Johsn van Oldenibarneveldt" om naar het vaderland terug te keren. Nederlands schip na aanvaring bij Bordeaux gezonken 'Zaterdag is bij Bordeaux op de Ga ronne het Franse stoomschip „Dornay" in de mist in aanvaring gekomen met het Nederlandse sohip „Walenburg". De „Walenburg" is gezonken. De twaalf leden van de bemanning konden worden gered. De „Caribia" op een mijn gelopen. Het Nederlandse motorschip „Caribia", op weg van Lysekim naar Antwerpen, is ter hoogte van Grenam op een mijn ge lopen. en ernstig beschadigd. Het schip heeft de haven van Grenam kunnen be reiken. Op 20 October a.s. hopen mijn geliefde Ouders G. VAN GENDEREN J. E VAN GENDEREN- DE JAGER hun 12i/2 Jarige echtvereniging te herdenken Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbaar doch-' tertje Cobie, IJmuiden, October 1947. Huygensstraat 29. Als één van de laatste sprekers huldig- de wethouder J. Heeremans namens het J gemeentebestuur, bestuur en leden. Perzië in Beverwijk Het was van de jubilerende vereniging „D.E.M." een originele gedachte om haar bestaansfeest niet slechts in eigen kring te vieren maar de gehele bevolking van Beverwijk in de feestelijkheden te doen delen door haar in de gelegenheid te stel len een „Perzische markt" te bezoeken. Dat dit door zeer velen is gewaardeerd heeft het bezoek bewezen. De originaliteit van de markt vond haar oorsprong in de Oosterse handelsgeest, waarop zij is gebaseerd. Bovendien had den de organisatoren, de heer H. Schram en mej- L. Hendriks, een tweetal voor name Oosterse schonen bereid gevonden met hun gevolg de markt luister bij te zetten en tevens het hunne bij te dra gen tot het welslagen door toepassing van de „mystieke voorspellingsmethoden en waarzeggerij". Tal van middelen om de „markt" tot' een aangenaam verpozen te maken waren aangegrepen. De verkoopar tikelen bestonden uit alles wat des fancy fairs is en vonden gretig aftrek. Daarbij fungeerden de Oosterse schonen uit het gevolg van de hoge gasten als „marktvrou wen". De bijzondere gebeurtenis werd vooraf gegaan door een feestelijke intocht van prinses Mnidivani en de Maharina van Faivzabek, welke een korte rondgang per rijtuig maakten en vervolgens door bur gemeester mr. H. J. J. Scholtens werden begroet bij de officieële opening. Geheel in de sfeer trachtte de burgemeester zich te verplaatsen in het land, begrensd door Perzische Golf en Kaspische Zee. Hij schetste hoe de bewoners rond dit land met rijk beladen kamelen de markt be zochten en behoefde zeker niet aan te sporen op deze markt de Oosterse gesle penheid te gebruiken om het geheel te doen slagen. De burgemeester wenste, dat Heden overleed, zacht en kalm, gesterkt door de ge nade-middelen der H. Kerk, onze beste zorgzame Vader, Behuwd- en Groot vader JAN BROEK EZN., weduwnaar van Susanna Duiker ln de ouderdom van 74 Jaar IJmuiden 4 Oct 1947. Frogerstraat 36. Uit aller naam: J. A. Broek Jr. De H. Dienst te zijner Uit vaart wordt gehouden in de Oud-Katholieke Kerk, Ko ningin Wilhelminakade Woensdag 8 Oct. a.s. des morgens half elf gevolgd door de Beaarding, waarna de teraardebestelling op de Wester Begraafplaats te IJmuiden te ongeveer half een. Wij vragen nog steeds: Geschoolde en geoefende werkkrachten in de scheeps- en machinebouw. Werkkrachten uit andere beroepen ter omscholing. Jongelui voor opleiding aan onze bedrijfsschool. Aanmelding van 7.30 tot 9.30 u. elke Dinsdagavond in Gebouw Sïon, 2e van Swindenstraat 1 (Oost) en elke Woensdagavond in het A.M.V.J. Gebouw, Vondelstr. 8 of by de Afd. Personeel van de NEDERLANDSCHE DOK EN SCHEEPSBOUW MAATSCHAPPIJ (v.o.f.), Cornells Oouwesweg 1 - Amsterdam-N. .Associatie" aanv. 13 Oct. Door een noodlottig onge val ls plotseling van ons heengegaan ons geliefd Zóontje en Broertje JOIINNY in de jeugdige leeftyd van 8 jaar A. Th. Nlerop N. Nierop- van den Brink Theo en Loesje. IJmuiden, 4 Oct. 1947. J, P. Coenstr. 43 De crematieplechtigheid zal plaats vinden op Woens dag 8 October a.s. des na middags na aankomst van trein 14.09 uur te Drle- huis-Westerveld. Rechtsbijstand Echtscheiding, Dagvaardingen, Requcsten enz. Kantoor 95, 's av. 78 uur. Adviezen vanaf f 1 Tel. 20707. I Engels aanv; 9 Oct. Spaans aanv. 10 Oct. Frans aanv. 14 Oct. Nederl. aahv. 13 Oct. Haarlem -Oude Gracht 71 Dir. G. IV. v GOOR, leraar Boekhouden M.O. p. c. DE GEUS (oud-belast.ambt te IJmuiden) Belastingconsulent BREDEROODSEWEG 55 Santpoort (StaL) Spreekuur v. 19-20 uur Dame 51 j. zoekt plaatsing als in klein net gezin, waar huis vrouw ontbreekt. Brieven IJ 443 bur. v, d. blad. voor constructiewerk en pljp- leidingen. Aanmelden: 's av na 6 uur. K, Metzelaar, Julïa- nakade 19, IJmuiden. GEVRAAGD voor alle afdelingen, Prettige werkkring, reisgeld wordt vergoed. Wasserij HOEK EN VAART, Bloemendaalse- straatweg 17, Santpoort-Station. corset zegt MAATCORSETTEN VOOR ALLE FIGUREN Corsetière Mevr. M. Bouman, p/a Mevrouw Thiery, Acacialaan 5, BEVERWIJK. Iedere Dinsdag van 10 tot 4 uur. Gevraagd: NETTE WERK STER, liefst Vrijdags. Ben- nink, Kerkweg 152, Santpoort^ Snelwegers „DE ZES" Uit voorraad leverbaar Handel. Reparatie Onderh., Abonnementen Presenteert DONDERDAG 9 OCTOBER aanvang 8 nur één enkele gastvoorstelling van TELEPATISCH WERELDWONDER ANDRé DU LANCEILE geeft inlichtin gen in alle zaken! HELDERZIEND HYPNOTISEUR Sneller dan een film! Boelender dan de beste roman! Entréeprijs: 1.50 (bel. inbegrepen). Kaartverkoop en plaatsbespreking vanaf Woensdag 8 October van 1112 uur aan het theater. SLAAPKAMER gevr. door net persoon b. b. h. h. Brieven L 1836 bur. v. d blad. Net persoon vraagt KOSTHUIS Geen beroeps. Brieven L 1837 bur. van dit blad. Jonge mensen, die graag wen sen te trouwen, zoeken GED. VAN WONING met gebruik v. keuken, omgev. IJm„ Santpj of Bl'daal. Brieven L 1838 bur. van dit blad. WINTERBERGING ZEILBO TEN. Inlichtingen H. Krijger, Ol. v. Noortstraat 2, ÏJm. Wie wil gratis z'n kamers ge schilderd en behangen? Jong echtpaar z. k zkt. 2 KAMERS met keuken 'tegen bovengen, prestatie. Brieven L 1835 bur. van dit blad. Te koop: 2 pers. EIKEN LE DIKANT met spiraal, model Auping. Te bevr. bur v. d. bl. Te koop: TRANSPORTFIETS. Pres. Krugerstraat 1, IJm, SPIL OP QUICK Polly pi! Weer de spil. Vlug en vief. Offensief Derde Goal. Pret en jool VOETBALSCHOENEN IN GOEDE SCHOEN- EN SPORTZAKEN VOOR DE HANDELVERKOOPKANTOOR. NUM&GEN. GROENESTR-240 Ruilen: MOOI HUIS f 40 p. m. Santpoort voor huls In IJmui den of Driehuls. Br. L 1840 bur. van dit blad. Te koop gevr. ELECTR. FOR NUIS met pannen. Eventueel rullen voor gasfornuis met nieuwe pannen. W. de Zwij gerlaan 16, Santpoort. Te koop: wit Ijzeren 1 pers. LEDIKANT met spiraal Lits- laan 22, Santpoort-Station. DIVAN MET KLEED, v. O. te koop agb. f 60. Brederood- eeweg 101, Santpoort. Wegens teleurstelling te MP agb. BEKL. WIEG metaefcjs en matrasje en ledikant] les nieuw. Lindestraat i TE KOOP: eifcen slaapkamer ameublement, best. uit - - bedden met springbakken. fel. 2 stoelen en »uet^ulls nevens 4 stoelen, 2 -?• ,e en bank. Te bezichtigen w. Zwijgerlaan 13. Santpoort-5»-- Tuss. 6-8 uur. Te koop agb. beste HE FIETS compl. en grote kachel m. pijp en plaat nemerlaan 92.

IJmuider Courant | 1947 | | pagina 4