BISCHOFF BISCHOFF NE0PH0T0 Dansschool Kwekkeboom kroesjes de Jager HERENHOEDEN Flinke winkeljuffrouw gevr. B.M.H.C. herstelde zich en versloeg Amsterdam Luidsprekers nette meisjes Opkiapbedden IJzeren Ledikanten Spiraalmatrassen „MIRANDA" opknappen ELKE ZATERDAGAVOND Soirée van 8 tot 11 uur NIEUWE GRACHT 98 DINSDAG 7 OCTOBER 1947 IIMUIDER COURANT Hockey Prins Aschwin Na de nederlaag: van 60 heeft de hockeyclub BMHC zich Zondag op eigen terrein uitstekend hersteld. Am sterdam werd met 41 geklopt, 's-Gravenhage, Oct. Bij de aanstaan de doopplechtigheid in het prinselijk gezin zullen, naar is aangekondigd, prinses Arm- Gooi—HOC 81. Promotieklas A: MRHC gard en prins Aschwin tot de gasten be- De gasten vertoonden een vrij zwak spel. in het biizonder de achterhoede. Toch na- j Te WerveLeiden 41. ZandvoorlBDHC men zij de leiding en wel in een periode, 3 46. Tweede klas C: Gooi 2FIT 11. dat BMHC. dat op Bosschart wachtte, met BDHC 4Ijsvogels 22. PinokeHurley tien spelers de strijd aanbond. Van Lierop 32. Amsterdam 3Camelion 33. doelpuntte. Stücker completeerde het Bloe- I mendaalse elftal, dat daarna goed voor de MotOrrilGer aedOOd Dll dag kwam. Bouwman, de opvolger van A. I 3 I de Roos, was in vorm en maakte voor rust twee doelpunten. Henkemans doelpunte één maal. zodat de stand 31 was. In de tweede helft zakte het spelpeil aan zienlijk. Weliswaar waren de Bloemenda lers in de aanval, doch productief waren zij niet. Bouwman bracht de stand op 41. De verdere uitslagen in de eerste klas waren: 1 A: LeidenLaren (12; TOGO HHYC 2—2. 1 B: Delftse Studenten—HDM 2—2. Gooi—HOC 3—2. Be Fair—Hilversum 3—1. Strawberries won van HBS. —TOGO 2 6—2. Leiden—RBC 8—0. Straw berriesHBS 13. Promotieklas B: Alk maarRood-Wit 2 13. HHYCKievieten 2—3. VictoriaAeolus 1—2, Tweede klas mini ster van Justitie B: Rood-Wit 3—Zuidwiic-k 3-1. Clubhuis fSTïïl horen. Over de positie van prinses- Arm gard en prins Aschwin wordt van regerings zijde medegedeeld, dat beiden in het begin In de promotieklas won Strawberries voor de tweede maal. De ploeg bracht een bezoek aan HBS en won met 21. Zand- voort verloor van Alkmaar m®t 20 en BMHC 2 leed een nederlaag va#3—0 tegen Amsterdam 2. De tweede klas D. leverde de volgende resultaten op: Zuidwijcik Leiden 2 1—1. BMHC 3—Amsterdam 4 3—1 WVAlliance 1—6. Rood-Wit en BDHC startten goed Zowel Rood-Wit als BDHC openden het seizoen met overwinningen. In het Heem- steedse Sportpark was Hilversum bij Rood- Wit op bezoek. In de Haarlemse ploeg ont brak mejuffrouw To Goeting, die naar In- dië is vertrokken. Daarentegen speelde mejuffrouw Vreede weer mee. Over alle linies was Rood-Wit sterker en won met 5o. Mejuffrouw Wolterbeek opende de score, waarna mevrouw SchmeinkJon- geneel de stand op 3—0 bracht. In de twee de helft doelpuntten mejuffrouw Vreede en mevrouw Schmeink (50). De Bloemendaalse dames speelden tegen TOGO een vlotte wedstrijd. Zij begonnen met tien speelsters, maar konden het toch bolwerken en namen zelfs met rust de lei ding door toedoen van mejuffrouw Fi-an- cken, die na de hervatting nogmaals doel puntte (02). Bij BDHC speelde mejuf frouw Top een goede partij. De uitslagen waren: eerste klas: Amster dam—HDM 3—0. Be Fair—HHYC 0—5. Roeien Wedstrijden Westelijke Roeibond De Delftse Sport wint de W.R.B-Beker. Het Spaarne wint het hoofdnummer. De jaarlijkse wedstrijden van de Weste lijke Roeibond, ditmaal te Haarlem vast- testeld, zijn Zondag op het Zuider Buiten paarne gehouden. De Zaanlandse en de Schie dongen niet mee en het aantal deel nemende verenigingen beperkte zich tot vier. Zoals altijd golden bij deze wedstrij den de nummers voor beginnelingen als hoofdzaak. Vijf punten werden toegekend voor de overnaadse vier heren, twee voor de overn. skiff heren, drie voor het stijl roeien dames in overn. vier en twee voor het stijlroeien dames in overn. skiff. Het resultaat was ditmaal dat de twaalf te be halen punten tussen D.D.S. en Het Spaarne verdeeld werden. De Delftenaren, die m het afgelopen seizoen zulke grote prestaties met hun oude acht geleverd hebben, zijn ook in bescheidener nummers van goede krachten voorzien. Zij bewijzen wel, wat zelfs een burger-vereniging met een klem ledental bereiken kan als de geestdrift en botsing met bestelauto Verkeersongeluk op de Julianalaan In Bloemendaal Zaterdagmiddag is op de Julianalaan in Bloemendaal een verkeersongeluk ge beurd, waarbij de 35-jarige motorrijder C. K. r>uit Bloemendaal het leven heeft verloren. Om kwart over drie reed een bestelauto in de richting Overveen. Toen de chauf feur, na de richtingaanwijzer te hebben uitgestoken, een bocht naar links maakte, om de Prins Hendriklaan in te rijden, na derde de motorrijder. Deze heeft nog ge remd, hetgeen echter niet verhinderde, dat hij tegen de rechterkant van de bestel auto botste. K. sloeg met het hoofd tegen de carrosserie en was vrijwel op slag dood. Het stoffelijk overschot is door de po litie van Bloemendaal in beslag genomen evenals de auto en de vrij ernstig bescha digde motorfiets. Oud-wethouder voor het Trubunaal De eerste kamer van het Haarlemse Tribunaal zette Maandag de openbare behandeling voort van de op 21 J^ili ge schorste zaak tegen de gewezen leraar in het Duits M. van Driel, die tijdens de be zetting optrad als wethouder van Onder wijs en waarnemend burgemeester. Het Tribunaal had door het horen van enkele getuigen het verband willen vast stellen tussen het klagen van de beschul digde over het door de toenmalige rector van het Kennemer Lyceum, dr. A. de Vletter, vastgestelde, voor hem ongunstige lesrooster, bij de Duitsers en de arrestatie van dr. De Vletter. Volgens de verdediger, mr. A. Beets, was dit oorzakelijk verband niet vast komen te staan, al keurde ook hij de door zijn cliënt gevolgde weg af. Spr. vestigde er nog eens de aandacht op, dat Van Driel niet van een anti-Joodse gezindheid had blijk gegeven. De kampcommandant had verklaard, dat de beschuldigde op zijn mede-geïnterneerden een gunstige invloed had. Pleiter hoopte dat het Tribunaal van oordeel zou zijn, dat Van Driel genoeg geboet had en eventueel met een voor waardelijke straf volstaan zou. Advies op 20 October. Nieuwe IJselbrug bij Zwolle door minister Vos geopend Zaterdagmiddag knipte ir. H. Vos, mi nister van Verkeer en Waterstaat het rood- wit-blauwe lint door dat de toegang tot de nieuwe Katerveerbrug over de IJssel bij Zwolle versperde. Hiermede is opnieuw een uiterst belangrijke schakel in ons verkeers- net hersteld en zijn het Westen en Noord- Oosten van ons land weer definitief ver bonden. Ir. Vos herinnerde er- aan, dat de brug thans voor de derde maal opengesteld wordt. In 1940 werd de brug opgeblazen en het duurde tot 1943 voor zij weer her- Rotierdammer ontwerpt In December spijsolie nieuwe helicoptère Mits er voldoende flessen zijnl In December zal weer een extra rant- Een nieuw type hefschroefvliegtuig, dat, soen van 120 gram spijsolie beschikbaar volgens de uitvinder, een nieuwe ontwik- worden gesteld. Op 18 December wordt keling op het gebied van de helicoptères een bon bekend gemaakt, waarop onmid- kan inluiden, is ontworpen door de heer E. van Dijk te Rotterdam. Gedurende drie en een half jaar heeft deze Rotterdammer zijn vrije tijd gebruikt om een hefschroefvliegtuig te ontwerpen, dat, naar zijn idéé, meer mogelijkheden moest bieden dan de bestaande. Het is een tweepersoons toestel, dat uitgerust is met twee tweebladige schroeven, die tegen gesteld aan elkaar draaien. Zij zijn naast elkaar geplaatst op twee afzonderlijke assen. Bij een vergelijking met bestaande hef- sch roef vliegtuigen valt het op, dat dit Ne derlandse ontwerp geen staart bezit. Het de samenwerking er zijn. Ditmaal wonnen en het auuroe zoi voor zy weer nci- zij drie van de vrer beginnelingen-nummers j steld was. Op 14 April 1945 ^ing de bru» Zij - en daarmee (evenals verleden jaar) de W.R.B.-Beker. Het Spaarne zegevierde evenwel in het hoofdnummer (overn. vier heren) en behaalde dus vijf-punten tegen D.D.S. zeven. De lichte Spaarne-ploeg vormde een goed geheel en sloeg door felle strijdlust met 14 lengte de Laak; D.D.S. was derde. In de bijnummers won de Laak met een goede ploeg de gladde vier heren, na scher pe kamp met Het Spaarne. met een halve lengte en behaalde daarmee de wisselbeker voor dit nummer, aangeboden door J. W. v. d. Ende. Het nummer Invitatie-Acht werd door Njord met een zeer homogene en snelle ploeg gewonnen; tweede was D. D.S. op één lengte, derde Het Spaarne een lengte achter D.D.S. De Haarlemse ploeg was in dit geval een gelegenheids-combi natie. Uitslagen waren: Overn. Vier beginnelingen heren (hoofd nummer): 1. Het Spaarne in 3 min. 42 1/5 sec.: 2. De Laak in 3 min. 45 3/5 sec.; 3. D.D.S. Overn. Skiff beginnelingen heren; 1. D. D.S. in 4 min. 19 4/5 sec.; 2. Het Spaarne in 4 min. 26 4/5 sec.; 3. Die Leythe. Overn. Vier Dames Stijlroeien: 1. D.D.S. 104 pt.; 2. De Laak 92 pt; 3. Het Spaarne 86 pt. Overn. Skiff Dames Stijlroeien: 1. D.D.S. 93 pt., 2. Die Leythe 91 pt., 3. De Laak 86 pt. Gladde Vier Heren: 1. De Laak in 3 min. 46 sec.; 2. Spaarne II in 3 min. 48 sec.; 3. Spaarne I. Gladde Vier Dames Snelroeien: 1. Die Leythe, 2. Pet Spaarne op 2 1. Achtriemsgieken: 1. Njord, 2. D.D.S., 3. Het Spaarne. Het prachtige herfstweer bevorderde de belangstelling voor de wedstrijden, die groot was. Er is sprake van dat de W.R.B.- wedstrijdien voortaan in het voorjaar als eerste wedstrijd van het seizoen, inplaats van zoals nu als laatste, gehouden zullen worden omdat het doortrainen tot October bezwaren oplevert en de jaarlijkse wed strijden van de Z.Z.V. in September te Zaandam hetzelfde doel eerste wedstrijd ervaring verschaffen aan beginnende roeiers en roeisters beogen. Wielrennen Cor Bijster debuteerde in Antwerpen als „prof" De Haarlemmer Cor Bijster ls beroepsrenner geworden en bond Zaterdag in Antwerpen de strijd aan tegen een aantal prominente rijders. In Schereos en Van Looveren möest hij natuur lijk zijn meerdere erkenen, maar in een afval- wedstrijd bezette hij de tweede plaats aöhter Derksen. Derde werd Van Vliet, vierde Van Loo veren, vijfde Scheren® en zesde Gosselin. In het klassement deelde Bijster de derde en vierde plaats met Van Looveren. 1. Derksen; 2. Van Vliet en verder 5. Scherens; 6 Gosselin. Sport In 't kort STORMVOGELS MISTE GEEN STRAFSCHOP. In het verslag over de voetbalwedstrijd DFC Stormvogels is een regel weggevallen, waardoor de lezer de indruk krijgt, dat Meyer een straf schop gemist heeft. Deze heeft wel een mooie kans voorbij laten gaan en Stormvogels werd een strafschop onthouden, omdat de scheids rechter een handsgeval niet geconstateerd heeft. OM DE ROCOCENTBEKEK. - Dinsdagavond wordt in het Sportfondsenhad. voor de tweede ronde in de Rococentbeker competitie, de wa- terpolowedstrijd DWR-ODZ gespeeld. voor de tweede maal de lucht in. „Het was na de bevrijding een geluk", aldus minister Vos, „dat de Canadezen met een Bailybrug kwamen helpen. Deze brug was 741 meter lang, de langste, welke de Ca nadezen in Europa gemaakt hebben". De nieuwe brug heèft in zekere zin „oorlogswinst" gemaakt, immers zij is breder dan de vorige, zodat de wielrijders geen gebruik meer hoeven te maken van de autoweg. Na afloop van de openingsplechtigheid namen minister Vos en de talrijke geno digden in Zwolle een „défilé" af van hon derden vrachtwagens, dat georganiseerd was door het particulier beroepsvervoer op de weg. K.L. M. vliegt weer via Voor-lndië naar Batavia Naar het A-N.P. verneemt, hebben de regeringen van India en Pakistan weder om toegestaan, dat K.L.M.-vliegtuigen ge bruik maken van de vliegvelden Karachi en Calcutta, nadat de vergunning hiertoe sedert begin Augustus was ingetrokken. Het ligt in de bedoeling de route Amster- dam-Batavia weder over Karachi en Cal cutta te leiden. Deze route liep geduren de ruim twee maanden via Colombo. Op het ministerie van Buitenlandse Zaken had men hierover echter nog geen offi ciële mededeling van Voor-lndië ontvan gen. Studenf gedood tijdens rumoer in Leiden In Leiden is Zondagavond de 26-jarige student S. tijdens een relletje getroffen door een schot dat een politie-agent loste, en spoedig daarna in het ziekenhuis over leden. De student, die onder invloed van sterke drank verkeerde, had het enkele burgers lastig gemaakt en zich daarna verzet tegen twee politie-agenten die hem eerst vruch teloos tot orde maanden en daarna wilden overbrengen naar het politiebureau. Een aantal burgers en militairen bemoeide zich met het geval en in de vechtpartij die hieruit volgde en gedurende welke een militair een der agenten zijn gummistok ontrukte was de student aan het ge laat gewond. Toen de agenten de student naar een dokter wilden brengen om hem te laten verbinden, drong het publiek opnieuw dus danig op, dat een der agenten aanleiding vond andermaal er waren reeds eerder waarschuwingsschoten gelost té schie ten. Zijn tweede schot trof de gearres teerde student in het onderlijf. Chinees troepenschip de lucht in gevlogen Het 12-000 ton metende Chinese stoom schip „Peto" is op weg van Kanton naar •Jainan ter hoogte van Hongkong in de lucht gevlogen. Het schip vervoerde rege ringstroepen, wapenen en munitie. Er zijn 33 doden en 34 zwaar gewonden. „ontvijand" zijn. Aan het dossier, dat bij de ontvijandingsprocedure is gevormd, worden de volgende gegevens ontleend: „Prins Aschwin studeerde vanaf «1931 tot aan het uitbreken van de oorlog te Berlijn sinologie, Oost-Aziatische kunstgeschiede nis, algemene kunstgeschiedenis, archeolo gie, praehistorie, ethnologie en philosophic. In 1933 behaalde hij o.a. het diploma Chi nese tolk. Evenals iedere andere Duitser moest hij voor militaire dienst opkomen, onder de voor een ieder geldende dienstplicht-bepa lingen. Ten tijde van het huwelijk van prinses Juliana en prins Bevnhard had hij de rang van korporaal. In 1938 werd hij als sergeant opgeroepen bij de troepen ter be zetting van het Sudetenland. Begin 1939 werd hij bevorderd tot 2e luitenant. Hij moest de veldtocht in Polen meemaken. In de late herfst van 1939 werd het leger onderdeel, waarbij hij diende, tegenover de Belgische en Nederlandse grens geplaatst. Oudejaar 1939 kreeg hij een speciale ver gunning om prinses Juliana en prins Bern- hard in Nederland te bezoeken en daarna wisten laatstgenoemden en prinses Arm gard te bereiken, dat hij overgeplaatst werd in een functie bij een legerstaf in Polen. Op 25 Mei 1940, tijdens de felle pers campagne tegen prins Bernhard, werd hij uit het officierscorps en het Duitse leger ontslagen, zonder opgaaf van redenen. Mondeling werd de toelichting gegeven, dat dit. het gevolg was van de houding van prins Bernhard. Tot de herfst van 1940 heeft prins Asch win vervolgens bij zijn moeder gewoond en gestudeerd en daarna heeft hij zijn studies te Berlijn voortgezet, waar hij begin 1942 aan de universiteit de doctorstitel in de philologie behaalde. Na zijn promotie werk te prins Aschwin aan het Oost-Aziatisch museum te Berlijn. Deze,jaren te Berlijn waren voor hem uit de aard der zaak bijzonder onaange naam en moeilijk, aangezien het overgrote xiv, deel van zijn vroegere kennissen uit vrees km.Te&érmogen ongeveer 300 kg, gewicht of om andere redenen op grond van de 55Q plafond 3000 m, motorvermogen houding van prins Bernhard geen betrek- 60 pk> benzineverbruik 16 liter per uur. kingen meer met hem wensten onder- De heer Van Dijk die als ,assér zijn houden brood verdient, begon in 1938 met het ont- Vanaf het moment dat hij weer naar - - dellijk gekocht kan worden. Deze distri butie van sla-olie gaat echter niet door, •als er te weinig flessen beschikbaar zijn. 1-Iet publiek moet dus zo spoedig mogelijk de flessen welke het bij de vorige ver strekking van spijsolie heeft ontvangen, bij de winkeliers inlevèïen. Nederlandse verliezen Het aantal doden tussen 29 September en 6 October aan Nederlandse zijde be draagt, volgens Nederlandse berichtgeving dertien. Voorts wordt melding gemaakt van 60 gewonden en een vermiste. De ver melde acties over deze periode behelzen heeft dus ook geen stuurschroef, zoals de beschietingen van Nederlandse bivaks door Sikorsky en Bell-helicoptère. Het gevaar, republikeinen, aanvallen van republikein dat deze schroef kan opleveren, bestaat bij se benden, welke soms 200 man sterk zijn, dit ontwerp niet en door het ontbreken botsingen met Nederlandse patrouilles, een van de staart heeft dit hefschroefvliegtuig nachtelijke aanval op een hospitaal te nog minder landingsruimte nodig dan de Batan, aanvallen te Sarangan en 'op Su- thans bekende. Volgens de uitvinder zou matra, terwijl op Madoera een groep van de bestuurbaarheid van een volgens zijn 100 man een Nederlandse patrouille aan- principes gebouwd toestel niet ten achterviel. De zuiveringsacties tegen zwervende staan bij welke helicoptère dan ook. De ontwerper meent, dat zijn toestel een duikvlucht zou kunnen maken en acht het theoretisch ook mogelijk dat er „loopings" mee zouden gevlogen kunnen worden. Deze Nederlandse machine zou bijzondere vlieg- eigenschappen bezitten door eén speciaal stabilisatie-mechanisme. Over deze uitvin ding, waarop octrooi is aangevraagd, is uiteraard weinig te vernemen. Naai- het oordeel van de heer Van Dijk zou men in staat zijn het toestel bijna ge heel in Nederland te vervaardigen. Het zou volgens hem een aanzienlijke bron van deviezen kunnen worden wan neer het zou worden geëxporteerd. De uit vinder heeft berekend, dat de kostprijs van dit hefschroefvliegtuig aanzienlijk minder zou zijn, dan die van uit het bui tenland geïmporteerde. Technische gegevens. De heer Van Dijk heeft voor zijn ont werp de volgende gegevens berekend: maximum snelheid 210 km per uur, kruis snelheid 170 km per uur, vliegbereik 600 Berlijn kwam is hij begonnen met een aan tal vrienden mede te wei-ken aan het ver zet. Hij werkte voor verschillende groepen, waarvan verscheidene leden werden gear resteerd en ter dood gebracht; in Berlijn had hij tevens nauw contact met de daar nog aanwezige Nederlanders, die zich voor de goede zaak beijverden, zoals b.v. de heer Millenaar, thans lt.-kolonel bij de Neder landse missie te Berlijn. In de herfst 1944 werd hij gedwongen enkele maanden in het Oosten te graven, hetgeen hem vermoedelijk voor arrestatie heeft bewaard. Zijn moeder werd intussen door de SS uit haar huis gezet en moest haar intrek nemen in twee kamers in West- falen. Toen de geallieerde legers dit gebied naderden heeft prins Aschwin zich in de winter 19441945 bij haar gevoegd. Prins Aschwin heeft prins Bernhard via diplomatieke vrienden geregeld voorzien van materiaal, dat door de Engelse Intel ligence gebruikt kon worden. De overlevenden van zijn vrienden uit de verzetsgroepen, waarmede hij samenwerkte hebben thans gezaghebbende functies in Berlijn en Potsdam." werpen van een eenmotorig houten sport- toestel. In 1940 nam de bouw er van een aanvang. Twee jaar later werd het bij een bombardement vernietigd. Santpoort HUISHOUDELIJKE VERGADERING. De plaatselijke afdeling van de Partij van de Arbeid belegt Donderdagavond een huishoudelijke vergadering in het gebouw de Toorts. In deze vergadering wordt o.a. verslag uitgebracht over het Economisch Congres. PHTLATELISTEN BIJEEN. De postzegelvereniging „Santpoort" houdt Woensdagavond 8 October een beursavond in het Badhuis aan de Wüste- laan. Vrijdag 24 October komen de leden in vergadering bijeen in het jeugdhuis aan de Burg. Enschedélaan, onder meer om een causerie van de heer A. J. Uylen uit Eindhoven' over Indische zegels tijdens de Japanse bezetting te beluisteren. Inmid dels heeft het ledental van „Santpoort" de honderd bereikt. republikeinse benden gaan voort. Nieuwe bestuursvorm voor een dorp dat in drie gemeenten ligt Het kleine kerkdorp St. Willebrord, be ter bekend als ,,'t Heike", neemt een zeer bijzondere positie in. Het behoort namelijk bij gedeelten tot de gemeenten Hoeven, Etten en Rucphen en aangezien de ge meentegrenzen zeer zonderling lopen, soms midden door een straat, geeft dit vaak aanleiding tot ongewone situaties. Zo kunnen voor de ene helft van een straat geheel andere voorschriften gelden dan voor de andere helft, omdat de respectie velijke gemeenteraden van inzicht ver schilden. De burgemeesters van de betrokken ge meenten wensen nu aan deze toestand een einde te maken. Zij hebben een,gemeen schappelijke regeling ontworpen, die hij realisering het dorp een apart publiek rechtelijk lichaam zal geven met aan het hoofd een voorzitter van de dorpsraad, te benoemen door de Commissaris der Koningin, onder hem een dorpsbestuur, bestaande uit de burgemeesters van de drie gemeenten en een dorpsraad, waar naar de gemeenteraden van Hoeven en Etten elk éen. die van Rucphen twee af gevaardigden zal zenden- St. Willebrord zou dan een hulpsecretarie krijgen, waar een aparte bevolkingsadministratie zal worden gehouden. Het publiekrechtelijk lichaam krijgt een eigen secretaris, die te vens ontvanger is. In de Gemeentewet is in een dergelijke bestuursvorjn voorzien, maar voorheen werd deze in Nederland nog niet toege past. „Sociale stromingen en paeclagogiek" is hel onderwerp van een lezing, die Prof. R. Casimir op Dinsdag 14 October in de HBS A voor de af deling Haarlem, en omstreken van de vereniging voor paedagogiek zal houden. Op uitnodiging van de Partij van ae zal op 22 October een delegatie van de r> sociaal-democratische party naar ï"18 komen. erlaM Zaterdag is de spoorlijn Lage Zwaluwen Bosch weer in gebruik genomen. Sinds 12 s tember 1944, de datum waarop d'e spoorw king geproclameerd werd, had op deze ïif5?' verkeer stilgelegen. De eerste rit wero tromflocht. De kin-deren, die na 12 SenipJ^' 1944 in de Langstraat geboren zijn, za«rnftief het eerst van hun Jonge leven een trein' V<>M Het komt herhaaldelijk voor dat Iuxêh soorten onder de diverse benamingen tegeruü^ tensporige prijzen worden verkocht He. - toraal-generaal van de prijzen vestigt er de^" dacht op dat alle soorten groot brood v onder de Broodprijsverordening 1942 en ,J! dens toegestane uitzonderingen slechts le»e hierin genoemde prijzen mogen worde* kocht. n VÈr- De minister van Economische Zaken .d W. M. Huysmans heeft het ziekenhuis te'srG' venhage, waarin hij'onlangs werd opgenom verlaten. De minister is voor een verder hervS met vacamtie gegaan. HAARLEM EN OMGEVWQ „Naar het volle leven", het nieuwe toneel stuk, dia-t Henk Assmann voor de Nederland R.K. blindenbond „St, Odilia" geschreven heen zal op Maandag 13 October door de Rederijke kamer „Alberdingk Thijm" onder re*io 7 Herman Moerkerk in de Stadsschouwburg v«r het eerst worden opgevoerd. De kerkeraart der Chr. Geref Kerk IJmuïden heeft in de a.s. vac. van ds. A Ztf- op het tweetal geplaatst as. H. W, Eeriar.d'» Dokkum en catid. J. v. Genderen té Gondiia» Voor het examen tot verkrijging Van h* diploma vakbekwaamheid notarisklerk zijn ré slaagd mejuffrouw A. M. van Baaren enaeW J, J. Bovendorp, beiden te Haarlem. De afdeling Haarlem van de Nederland!» Reisvereniging opent Donderdag 9 October he- winterseizoen met een bijeenkomst in ,je tuinza'al van het Concertgebouw, waarop de heer A. C. Dijlkman, zal spreken over België Voor de afdeling Haarlem van de Nederlandse Natuurhistorische vereniging zal de heer J, van Dijk op Maandag 13 October in restaurant Brink- mann spreken over „Bescherming van natuur en lan-dschap". De bibliotheek van het Jeugdhuis Ponkere. laan te Bloemendaal) wordt Vrijdag 10 October geopend. Mary Pos spreekt over Zuid-Amerika m Dinsdag 14 October in het gebouw der Vrijz, Hervormden aan de Jacobstraat te Haarlem Driehuis KOLENPARK VOOR f 2850.—. Bij de op 6 October gehouden aanbeste ding voor het maken van een kolenpark aan de Velserbrugweg voor rekening van de heer M. Zwanenburg te Driehuis werd als volgt ingeschreven: M. Rolvink, 3550; De Vilder 3249; beiden IJmuiden-Oost. Berghuis, Velsen-Noord, 2969; C. de Fe- ber, IJmuiden-Oost f 2850. Aan de laatste inschrijver is het werk gegund. Britse conservatieven tegen fascisme en communisme De Conservatieve partij heeft met over. weldigende meerderheid op haar jaarlijks congres te Brighton besloten commumsti- sche en fascistische activiteit in Engeland te bestrijden. Anthony German, afgevaardigde van Nottingham, die het desbetreffende voor stel deed, zeide dat de Britse communisten en die met hen sympathiseerden, bereid waren de macht in Engeland in handen te nemen. Hij zeide te geloven dat de reeks onofficiële stakingen van de laatste tijd georganiseerd waren als repetities voor een algemene staking, waarbij de commu nisten de greep naar de macht zouden doen. De conferentie nam de resolutie met handopsteken aan. Zij luidde: „dat volgens de mening van het congres de tijd aange broken is om de bewijzen van revolulion- naire en anti-democratische activiteiten in dit land, communistisch of fascistisch, te publiceren, en dat het uitvoerende co mité van de partij plannen moet formüle- ren om deze bedreiging van het Britse leven te bestrijden." (United Press). Op 11 October hopen onze ge liefde Ouders 3TWISK T. TWISK-VEENSTRA dag te hei-denken dat zij voor 12i4 jaar in de echt zijn verbonden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de ens van hun liefhebbende kinderen Rietje Tiny Pietje. IJmuïden, Pr. Hendrikstraat 60A. 19e October hopen onze geliefde Ouders G. PIROVANO en J. H. PIROVANO- v. d. HOEK, de dag te herdenken, waarop voor 25 jaar in de echt ver. bonden zijn. Dat zy nog lang gespaard mo gen blijven, is de wens van him dierbare kinderen, klein kinderen en schoonzoon Mien-Cor Jan Hennie Maart je Na een langdurige ziekte is in huize „Meer en Bosch" te Heemstede over leden ons oudste Zoontje en Broertje FREDDY in de leeftijd van bijna 5 jaar. W F Slleker E. Slieker-Kriebel Lies Philip. Velsen, 6 Oct. 1947. Leeuweriklaan 47. De begrafenis zal plaats vinden vanuit huize „Meer en Bosch" Donderdag 9 Oc tober a.s. des voormiddags 11 uur op de Algemene Be graafplaats te Heemstede. NETTE WERKSTER gevr, voor de morgenuren, 3 x p. w. niet op Dinsdag, v. Tuyllweg 6, Velsen. WERKSTER gevraagd. Adres Le Mairestraat 26. Meisje, 17 j ZOEKT WERK op Zaterdag 8.30-4 uur. Brieven L 1842 bur. van dit blad VERLOREN': Zaterdagavond. Rembrandtl. wit wollen kin- dersportkousje, Snoepbon als beloning voor eerlijke vinder! Kennemerlaan 152, IJm. Emaille heeft ze weer Trompstraat 66 MAAR WEINIG NOODIG VAN STENCILIN KT TOCH SCHERPE EN DUIDELIJKE AFDRUKKEN DIE HET ORIGINEEL NABU KOMEN VEfiKRUGBAAR BUi KANTOORBOEKHANDEL Leesbibliotheek. J. P. KEUTER VELSERDUINPLEIN 5 IJmulden-O. Tel. 5593. Te koop: z. g. a. n. HEREN- OVERJAS. Litslaan 45 Sant poort-Station. GASHAARD te Stationsweg 57, Te koop: pitch pine KIN'DER- LEDIKAN'T 150 cm. 1. 70 br. met matras en sprei. De Ge- nestetlaan 31, Driehuis. TE KOOP: compl. g. o. h. 500 c.c. Triumph, v. J. 32. Brieven L 1841 bur. van dit blad. De N.V. ALGEMEENE HANDELSCENTRALE vraagt voor haar cosmetische en pharmaceutische fabriek Aanmeld, dagelijks van 917 uur, Kantoor Loggerstraat 36A Bij de CENTRALE TE VELSEN van het PROVINCIAAL ELECTRICITEITSBEDRIJF VAN NOORDHOLLAND kun nen worden geplaatst: enige MACHINE-BANKWERKERS in de rang van Bankwerker P.E.N voor het behulpzaam zijn bij het monteren van moderne turbine- en ketelinstallaties. Dipl. Ambachtsschool en enige jaren ervaring bij machine fabrieken strekken tot aanbeveling. Sal. grenzen; ongeh.: 39.4645.64; geh. 41.8048.04. Kindertoeslag vlg. Prov. regeling. Aanstelling boven minimum is afhankelijk van leeftijd en bekwaamheid. Uitvoerige, eigenhandig ge schreven sollicitaties, waarin vermeld opleiding, dipl., leef tijd enz., met recente pasfoto te richten aan de Directie te Bloemendaal, Ign. Bispincklaan 19. Tand heel k u ndige Inrichting W. SWAAP ieliele Kunstgebitten f 75.- Volledige behandeling In begrepen Spr uren van de Tandarts dageiyks van 1-2 uur en volgens afspi Avondspr urenMaandag Woensdag Vrydag 58 Duitse DOGGEN Aangeb. prachtige zwarte en zw. op wit gevlekte D. Doggen van 10 w. oud, alsmede oudere zw. op wit gevl. hond. J. J Witteveen, Broek in Water land no. 107. Dat hoort na een bad Want een bad onttrekt aan de huid de voor het weefsel noodzakelijke vetten. Vasenol Toiletpoeder geeft ze terur verfrischt en verfraait de hui' en voorkomt overmatig e onaangenaam transpireeren. TOILETPOEDER Heeft één pers. 4t twee pers. 5' één pers. twee pers. 50.75 60.75 één pers. 27.50 twee pers 32. Direct uit voorraad Cult. Ver. Velsen Donderdag 9 October in het Patronaatsgebouw opvoering van het bekende blijspel van Peter Blackmore door het RESIDENTIETONEEL. Nog een beperkt aantal kaarten aan de zaal verkrijg baar. AANVANG 8 UUR in 1 week klaar Vergroten, ver kleinen. keren, ander model enz enz WORTMAN BREESTRAAT 162. Beverwijk, Kunstzinnig l'ortrei SCHOTERWEG 92 Telefoon 21941 Inschrijving hiervoor is evenals voor de Zondag avond verplicht. TOT 28 OCTOBER bestaat hiervoor nog dagelijks gelegenheid. Dit geldt ook voor oud-leerlingen. MOTORGROEP KENNEMERLAND Heren motorrijders worden verzocht HEDENAVOND 8 UUR aanwezig te zijn in het CLUBGEBOUW v. d. LEM voor belangrijke mededelingen. HET BESTUUR IJmuidev Bestuurders Bond Wij maken aan allen, die lid zijn van een bij het N.V.V. aangesloten Vakorganisatie, bekend, dat het correspondentschap voor het Bureau van Arbeids recht wordt verzorgd door de heer H. MANTA-, Zeeweg 293, IJmuiden-O. Het spreekuur wordt gehouden iedere Vrijdagavond van 1920.30 uur. Bewijzen van lidmaatschap moe ten worden meegebracht. HET BESTUUR SPECIALE AANBIEDING Prima zware wollen salon kleedjes 60 x 120 vru) 26.25-/ 30.- Sljapk.klew- jes 11.-. Restant tafel kleden a 22.50. TAPIJTHUIS H. INEKE SCHERMERSTRAAT -6 (by zyiweg) Haarlem Geopend van 96 uur. liefst in het vak bekend. Fa. HOOGERDUIJN, Kennemerlaan i iJmuiden.

IJmuider Courant | 1947 | | pagina 4