Voetbal in Kennemerland joopWeeninkliet in een handicap zijn concurrenten achter zich Visserij^varia Kraak dwong Blauw Wi t een gelijk spel af VSV vond het tegenspel tegen RFC Er is nog tien duizend gulden nodig voor de motorreddingboot van Wijk aan Zee JIA-' aN>DAG 27 OCTOBER 1947 IJMUIDER COURANT FRISSE MULIER- EN VELSERBEEKPARKLOOP r de door „Suomi" georganiseerde Uiilier'-Ioop en de daaraan voor de -te maal toegevoegde „Velserbeek- ^rkloop" bestond Zondag in het park ?Velserbeek" zowel van de zijde der -nleten als van het publiek, ondanks jje scherpe wind, een flinke belang- jtelling- i was voor de organiserende vereniging liwiifeld prettig te weten, dat het ge- ntebestuur van Velsen, vertegenwoor- J door de heer Th. Kruisman, wethou- van Sociale Zaken, van zijn belang- blijk gaf. en dat ook de heer P. Dijk- gemeentelijk ambtenaar voor de op het appèl ontbrak. De Ko- •TCjjfcg Nederlandse Athletiek Unie was gegenvvoordigd door de heer G. Kra- nn buitengewoon hoge prijs werd ge steld de aanwezigheid^ vande 82-jarige E*r Pim Muiier die de grondlegger van 5 naar hem genoemde loop is en speciaal Twello was overgekomen om deze race nn ■yiiri" «sptiwicrrliiv<vnHo wie 'te wonen en „zijn" eeuwigdurende wis- Ver uit te reiken aan de winnaar, v-n de ingeschreven deelnemers lieten J-hfi enkelen verstek gaan, zodat de •-chillende wedstrijden een groot aantal gieten in de baan brachten. Allereerst startten de Juniores voor hun ifom-loop op het goede parcours, dat ff prachtig voor dergelijke athletiek- Idcfriiden leent en voor de toeschouwers di overzichtelijk is. Dat hier flink is ge- ;;Len om de leiding bewijst het vrij ge- Jijge verschil tussen de eerstaankomen- ^vérvolgens gingen de militairen en niet- "VAU-leden van honk in de E-klasse over x' snnn m. de z.g.n. Velserbeekpark- ageveer 3 waarvoor het gemeentebestuur van ffin een fraaie beker beschikbaar stelde. Vin de mariniersopleiding uit Doorn iil'k Goes de sterkste, zulks met tamelijk verschil op zijn collega v. Ameyde. 3ii de „arote"-Mulierloop werd gestart V handicap". De heer Muiier loste het 'r'ïchot voor de D.-klasse, waarop de C.- pVvsè 20 seconden later volgde. Weer 20 seconden later gingen de B.- "dassers weg, 15 seconden later daarna '„volgd door de enige A.-klasser en houder van de Mulier-beker Joop Weenink, zodat deze op dat moment 80 meter achter was op de B.-klassers. Va ongeveer 500 m. kreeg Weenink aansluiting en bij het ingaan van de derde ronde, toen reeds 2V2 km was reiooen. nam hij met zijn clubgenoten grain en Schol de kop. DeC- en D.-klassers vielen spoedig af, /dat Weenink hen moest loslaten, wilde vil de leiding blijven behouden. Een bij- der fraaie prestatie leverde Weenink door als eerste binnen te komen na 35 se conden achterstand te hebben ingelopen iep de tweede aankomende, de C-klasser De Vel een geestige toespraak reikte de heer ir Mulier „zijn" beker uit aan Weenink, fê levens een beker kreeg als herinnering ai deze wedstrijd, ook al door de heer Mulier beschikbaar gesteld. Wethouder Kruisman overhandigde de winnaa»' van de E-klasse, marinier Goes Uit Doorn, de Velserbeekparkbeker, waar hij hij hartelijke woorden tot de organisa toren richtte. TT De beker, door de Suomi-gebroeders Van Wiingaarden beschikbaar gesteld, werd bij -,4de van de heer H. J. Klaver, tvveede "-orzitter van „Suomi" overhandigd aan ct junior W. Rootsaert van De Gazelle. leilig verkeer is ieders belang Voetgangers; Loop nimmer op de rijwegals een trot- :o!r aanwezig is. Steek de rijweg alleen over, als die vrij ij, Kijk tijdens het oversteken eerst naar links en dan naar rechts. Steek langs de l'orfsfe weg dus haaks over. Maak gebruik van de speciale oversteek plaatsen voor voetgangers, welke zijn mgeduid door horden hier overste- •?n" of die door kettingen zijn afgeba- ',;eiid. Het gebruik van deze plaatsen is lij oversteken verplicht. ipring niet op of van rijdende trams of latobussen. Afscheid H. Doevendans De heer H. Doevendans, onderwijzer aan c; Julianaschool, gaat Velsen verlaten. In gymnastiek- en at-hletiekkringen heeft c: heer Doevendans een belangrijke plaats ook heeft hij enige tijd de functie van masseur bij verschillende voetbalclubs vervuld, en de heilgymnastiek viel onder tijn dagelijks werk. Dinsdagavond nemen bestuur, ouders en tóngen der Julianaschool in 'het gebouw Flora afscheid van hem. De heer Doeven- fcns is per 1 November benoemd tot hoofd fc: school te Oudkerk in Friesland. NIEUWE BONKAARTEN Nieuwe levenmiddelenkaarten en schoe- Knbonnen zullen Dinsdag 28 October in Patronaatsgebouw voor de bewoners 'fin IJmuiden, Velsen-dorp en Driehuis tóen uitgereikt aan degenen, wier na- Wn beginnen met de letters Ri tot en met Schr. godbmuiltje bij de vereniging VOOR CHR. VOLKSONDERWIJS. Het onderwijzend personeel van de Ju- hna- en Emmaschool heeft het plan op- iiVaL°P de gecombineerde ouderavond, Hie 18 December in het Patronaat wordt Pfden, het kinderzangspel „Goudmuil- door de leerlingen te doen opvoeren. zwarte punten. E?n echtpaar uit IJmuiden trachtte textielpunten te verhendelen in ar'em. maar kreeg een proces-verbaal. het verschil tussen mijn en dijn. dè Spaardammerpolder werd een ffbouwer aangehouden, die zich enige r-® had schuldig gemaakt aan diefstal - landbouwproducten. Agenda voor Velsera en IJmuiden BAANDAG 27 OCTOBER, tóa 8 uur: „Partisanen". 8 uur: „Gezworen Kameraden". Pont 8 uur: „De laatste avonturiers". des Heils 8 uur: Film, Nat. Chr. j^tó^udersvereniging, 4.3Ö uur: Kin- DINSDAG 28 OCTOBER. -^o^en 8 uur: Voorstellingen. De uitslagen van de soms wat traag ver lopende wedstrijden waren: Juniores 1600 m: 1. W. Rootsaert, De Ga zelle, 6 min. 0,4 sec.; 2. H. Adrichem, DEM, 6 min. 3.sec.; 3. W. Vrenegoor, Suomi, _6 min. 11,3 sec.; 4. C. de Boer, Lycurgus; 5. A. Ballegeer, De Gazelle; 6. J. Langen- dijk, DEM; 7. H. Beun. De Gazelle; 8. S. Oorthuysen, DEM; 9. C. Verhagen, Achil les; 10. J. Schouten, Velsen. Verenigingsprijs: 1. De Gazelle, 13 p.; 2. DEM, 16 p. E-klasse (niet KNAU-leden en mili tairen), 3000 m: 1. Marinier Goes, Doorn, 11 m. 54,sec.; 2. id. v. Ameyde, Doorn, 12 m. 19,6 sec.: 3. id. Koot, Doorn. 12 m. 25,7 sec.; 4. id. Ten Wolde, Doorn, 12 m. 55,2 sec.; 5. id. v. d. Giessen, Doorn, 13 m. 01,4 sec.; 6. A. Eyman, IEV; 7. korporaal De Vrind, Storm- school Bloemendaal; 8. marinier Kegel, Doorn. Mulier-loop (ongeveer 3800 m.): 1. J. Weenink, Suomi (A-kl.) 13 m. 38, sec.; 2. J. de Boer, NFC (C-kl.) 13 m 40,6 sec.; 3. H. Cobelens, Zaanland (B-kl.) 13 m. 48,sec.; 4. S. Bobeldijk, Diana (B-kl.) 13 m. 52,sec.; 5. T. Hulsman, DWS (C-kl.); 6. J. v. Maanen. NFC (D-kl.); 7. A. Rood, Diana (D-kl.); 8. L. Schol, Suomi (D-kl.); 9. B. Bouber. Volewijckers (C-kl.); 10. M. Braun, Suomi (C-kl.); li. j. v. Wijn gaarden, Suomi (B-kl.); 12. L. Geeroms, Zaanland (B-kl.) Verenigingsprijs: 1. Suomi, 59 p.; 2. DEM 124 p.; 3. IEV 133 p. Haringaanvoer tot 18 October Schommelende noteringen De week van 13 tot en met 18 October leverde, blijkens een voorlopige telling van 't bedrijfschap, IJmuiden 1.909.894 kilo verse haring op, een aanzienlijk verschil dus met de voorgaande week, toen er 2.189.908 kilo aan de markt kwam. De partijtjes volle- en steurharing vielen bij de verse haring in het niet. De totale aanvoer in de Nederlandse havens bedroeg 2.270.919 kilo. Scheveningen kreeg behalve 16.195 kan tjes, 208.925 kilo verse haring te verwerken en Vlaardingen moest het met 126.000 kilo doen plus 6742 kantjes ijle, steur en volle haring. De enige haven, die wat maatjes haring aankreeg was Scheveningen. Sedert 17 Mei werd er in IJmuiden 18.084.896 kilo verse haring aangevoerd, een wel zeer hoog percentage dus van het landelijke totaal generaal, dat sinds die datum op 20.305.789 kilo is gekomen. De noteringen van haring schommelden in de week van 13 t.m. 18 October vrij wat. Woensdag de 15e bijvoorbeeld werden er in IJmuiden prijzen van 5.30—10.50 gehaald, in Scheveningen varieerden de prijzen ech ter van 13 tot 15. Een dag later: IJmuiden 5.40—9; Sche veningen: 7.8010.60. Overigens fluc-' tueerden ook de prijzen in IJmuiden zelf vrij sterk. Zette de week van 13—18 Octo ber met 6.3014 in, Dinsdag kwam de bo dem pas met 4.60 om Vrijdags te zakken tot 2.60 en 's Zaterdags weer omhoog te lopen tot 4.50. Velsen kon het tegen Emma beste van het spel had. bleven doelpunten 3 uit. Daar ook CSV hei net niet kon vinden, niet bolwerken eindigde deze sportief gespeelde wedstrijd doelpuntloos. Terrasvogels klopt ook H-F.C. Velsen trof het niet. dat het de uitwed strijd tegen de vermoedelijk sterkste club uit zijn afdeling moest aanbinden met eeh invaller voor Bakkum, en Wijker slechts op halve kracht kon spelen. Toch menen we niet. dat dit op het al -of niet winnen dezer ontmoeting door Emma van beslissende invloed is geweest. Moge lijk zou Bakkums aanwezigheid en het op volle kracht kunnen spelen van Wijker de nederlaag iets minder sprekend gemaakt hebben. Emma's spel toch was in alle op zichten supérieur. De onderdelen van de ploeg waren beter op elkaar afgestemd dan bij Velsen, het afgeven van de bal geschied de zuiverder en ook de lichaamsbeheersing der ex-eerste klassers, die blijkbaar vast voornemens zijn het verloren terrein te herwinnen, sloegen we hoger aan. Met de rust leidden de Dortenaren reeds met 20. Het dient gezegd, dat Velsen zich na de rust door deze achterstand niet liet ontmoedigen, maar de Dordt.se achterhoede, die er een eigenaardig, doch doeltreffend dekkingssysteem op na hield, was buiten gewoon lastig te passeren. Pas nadat Dem- mers, die zijn doel goed verdedigd heeft, voor de derde maal had moeten vissen, slaagde Ninaber er in de Santpoortse eer te redden (31). De Dordtse rechtsbuiten, die met zijn linker collega tot de gevaarlijkste voorhoede-spelers behoorde, bracht ten slotte de stand op 41. Ondanks het feit. dat Terrasvogels zijn middenvoor Röbken miste, is het er toch in Dc „Vrouw Jacoba" gechaperonneerd. Wegens een defect aan de motor moest de KW 122 (Vrouw Jacoba) van de rederij Meerburg door de KW 5 (Vierman Eduard) van de rederij Ouwehand werden binnen gesleept. Bedervende haring. Het feit dat geslaagd van HFC te winnen, zij het dan er bij onze Zuiderburen nog 21.000 vaten «le harinS <■'- bederven staan, heeft in Bel- nomen stonn het spel niet op een hoog peïi. tfj?chc i-icr-ncfp'r nrAtn Antetnmminr# De voorhoede van Terrasvogels, waarin ontstemming Goedhart het meest opviel, was gevaarlijker Hoewel het. nieuwe seizoen alweer dan die van HFC. Kammeyer bezette de rechtsbuitenplaats. De achterhoede van HFC speelde een goede partij. Ook die van Terrasvogels kan op een goede wedstrijd terugzien. Doelman Douma maakte een be- envekt. Hoewel het nieuwe seizoen alweer in uitzicht is, wil de ijle haring maar niet naar het buitenland. „Zwart" achter hen om. Ook de manipu laties, om Deense vis via Ostende „clan- trouwbare indruk. Het enige doelpunt werd n^ar ^n2e\and uit te voeren, wor- gescoord door invaller Meyer. Na een in-I hen door de bonafide handel scherp ver gooi belandde de bal bij Goedhart, wiens Joordecld, evenals nel verschijnsel, dat er goede voorzet door Meyer op handige wijze in het IIFC-net werd gewerkt. Het waven twee kostbare punten, welke Terrasvogels op deze wijze binnenhaalde. De ploeg gaat nog steeds aan de kop. Wat gisteren door Blauw Wit en Storm vogels in. het Stadion te zien werd gege ven, had al bijzonder weinig te betekenen. Vooral voor de rust werd er aan beide kanten zo hopeloos geknoeid, dat we veilig mogen en kunnen aannemen, dat er in de derde klasse beter wordt gespeeld. In de tweede helft was Blauw Wit er al thans beter in en daar Stormvogels er zo mogelijk nog minder van terecht bracht dan voor de rust, werd er vrijwel voort durend op de IJmuidense helft gespeeld. Vooral de voorhoede van Stormvogels bracht er niets, maar dan ook niets van terecht. En dat kwam toch heus niet door dat de Amsterdamse achterhoede uit zulke prominente spelers bestond, zoals voor de rust gebleken was. Maar door gebrek aan fighting spirit van hét IJmuidense binnen- trio kon spil Altink nu uitblinken. Eén Stormvogel was er. die met hoofd en schouders boven al zijn clubgenoten uitstak en dat was Kraak. Wat hij deze middag gepresteerd heeft, grenst aan het ongelooflijke. De lastigste schoten stopte hij met grote zekerheid, ontzettend snel reageerde hij en hij stopte zelfs een straf schop, die tóch heus niet slecht werd ge nomen. Na hem willen we Snoeks Sr. nog noe men en in mindere mate Goedhart en Schuit. Stormvogels nam ondanks het feit, aat er zeer lusteloos gespeeld werd de leiding door halfback Hoogendijk, die op een pass snel doorliep en feilloos inschoot (1o). Het was vrijwel de enige goed opgezette aanval van Stormvogels. Voor de rust kreeg Blauw Wit volop Paddestoelen in liet Jeugdgebouw Voor de paddestoelententoonstelling, van de padvinders, die Zondag in het jeugdgebouw gehouden is, bestond grote belangstelling. Dr. Kolvoort, de organisator, gaf een duidelijke uiteenzetting van de ingezonden zwammen en planten. In totaal waren zestien verschillende soorten aanwezig, waaronder zeer zeldzame. Een aardige attractie was de sporen- regen. Door middel van een lichtinstru- ment konden de bezoekers de zwermen zaadjes van paddestoelen die door de lucht stuiven duidelijk zien, wat met het ongewapende oog niet zichtbaar is. Deze' expositie was niet alleen hoogst leerzaam maar mocht ook, dank zij de juiste opzet van het geheel, uiterst ge slaagd heten. klaverjassers vierden feest. In de zaal Flora heeft Zaterdagavond een feestavond, van de Klaverjasclub plaats gehad. De voorzitter opende deze feestelijke bijeenkomst met een overzicht van de historie van de club en de gespeel de competities. Verder werd de avond ge vuld met een aardig programma, uitge voerd door eigen krachten» Het muzikale gedeelte werd verzorgd door „The Marco's". Een gezellig bal vorm de het einde van' deze goed geslaagde avond. serenade in de eikenstraat. In de Eikenstraat was het Zaterdag avond een ongewone drukte: het echtpaar van Dijk was namelijk 25 jaar getrouwd. De IJmuider Harmonie, waarvan de brui degom werkend lid is, kwam het echtpaar een serenade brengen. Deze niet alledaag se gebeurtenis, was oorzaak dat de buürt „uitliep" om naar deze onverwachte mu zikale gebeurtenis te luisteren. gelegenheid om gelijk te maken, maar het schieten van Wimmers c.s. liet veel te wensen over en voor het overige waren Snoeks en Kraak grote struikelblokken. Na de rust was Blauw Wit verre in de meerderheid. Er werd nu veel beter ge schoten dan voor de rust, doch Kraak was onverbiddelijk. Na 20 minuten stormden drie Amsterdammers op een scherpe voor zet van Van Hoorn in en via de onderkant der lat kwam de bal in het net. Blauw Wit bleef domineren, maar Kraak vond het zo welletjes. V.V.B.C.S.V. doelpunten zonder In de ontmoeting tussen WB en CSV op „Watervliet" stonden twee volkomen ge lijkwaardige elftallen tegenover elkaar, die beide te kampen hadden met de hinderlijke, dwars over het veld staande wind. Na een aanvankelijk verkennen, waarbij de „Bresa- pers" hun voorhoede wat meer aan het werk zetten, bleef de strijd vrijwel gelijk opgaan. WB had; goed gesteund door de middenlinie, weinig succes met schieten in de voorhoede, waarbij paal en lat CSV te hulp kwamen. Het goede verdedigen van de „Bresapers" bracht ook de bezoekers niet ver met hun plannen. Na de hervatting be hield WB het initiatief en bouwde aardige aanvallen op, afgewisseld met vrij onge vaarlijke tegen-aanvallen van de Casfri- cummers. De voorhoede van WB mocht echter weinig uitrichten tegen het buiten gewone optreden van doelman De Heer. Enige werkelijk fraaie schoten stopte hij meesterlijk. Ondanks het feit, dat WB het Thans een grote zege voor de IJmuidenaren Inderdaad schijnt VSV nu het juiste tegenspel tegenover RFC, het beruchte struikelblok voor de rood-witten gevonden te hebben. Met een royale overwinning werd een streep gehaald door de neder laag van het vorige seizoen en al moge het de neutrale toeschouwer voorkomen, dat de voorsprong van 30, welke met de rust bereikt was een wat ruime beloning voor VSV was, deze opvatting werd teniet gedaan, toen VSV in de tweede helft be wees, dat de straffe wind, welke van doel tot doel stond, nog geen voordeel bete kent, als men ze meeheeft. Terstond viel VSV fel aan. Diverse kansen ontstonden en uit een van deze schoot Van Onselen de bal keihard in. De opzet van deze aanvallen ging de capacitei ten van RFC vèr te boven en de afwerking was bijzonder goed. Vrij lang duurde het, voordat in de stand verandering kwam en ware de Rotter damse voorhoede wat beter en gelukki ger geweest mei haar aanvallen en scho len, dan was VSV voor een groter vraag stuk geplaatst. Nu liep het af met een door Drok gemiste vrij eenvoudige kans en een schot van Griese tegen de lat. Sterk ver grootte de voorsprong. Hij passeerde fraai de gehele Rotterdamse achterhoede, de doelman incluis en de stand was 20. Fel viel RFC aan en voor het IJmui dense doel ontstonden dermate hachelijke ogenblikken, dat slechts de onmacht der voorhoede tot uiting kwam. De stand bleef onveranderd. Eindelijk lostte Balvers een schot. De bal stuitte op Bouwer af en kwam in het bezit van Van der Lugt. Deze maakte geen fout en met 30 in het voordeel der Vel- senaren werd gerust. In de tweede helft werd VSV enige tijd in de verdediging gedrongen. Eenmaal redde Akkerman op het nippertje en nog vrij onzeker, maar uit de volgende aanval van RFC doelpuntte linksbuiten Signorgo ^3J Even dreigde de situatie kritiek te wor den voor VSV. maar nu hield de achter hoede stand. De ijverige kanthalfs ver- Cijfers gevraagd De stichting export van vis wil graag de uitvoercijfers van verse zeevis over de jaren 1936, 1937 en 1938 weten en verzoekt de betrokken exporteurs vriendelijk doch dringend, voor 15 November deze cijfers aan het secretariaat in te sturen. Steur van 53 kilo Zaterdag voerde de IJM 213 een steur van 53 kilo aan, die 5.90 per kilo op bracht. plaatsten het spel en toen de actieve Van der Lugt een bal voor de voeten van de goed spelende Balvers legde, was in cijfers en moreel het vonnis over RFC geveld. Met goed opgezette aanvallen werd RFC totaal overspeeld. Niettegenstaande spil Apon een opvallende en nuttige partij speelde, moest doelman Verburgh nog twee maal vissen. Eenmaal voor een handig door Balvers ingezette bal en voor de zesde en laatste maal in deze wedstrijd voor een goed doelpunt van Van der Lugt, toen deze de bal op de juiste wijze toegespeeld kreeg. Het pleit voor het moreel van RFC, dat het zich niet gewonnen wilde geven. Doel man Akkerman kreeg nog enige harde schoten van Drok en Griese te verwer ken. Eenmaal werd hij Gepasseerd, doch Van de Gevel werkte de bal van de doel lijn het veld in. Groot- en kleinindustric breiden uit Burgemeester en Wethouders der ge meente Velsen brengen ter openbare ken- 'nis, dat op de gemeente-secretarie ter in zage liggen verzoeken met bijlagen van: I. de Hoogovens om vergunning tot het uitbreiden van het hoogovenbedrijf, door het vergroten van de filterinstallatie voor de zoetwatervoorziening, door het bij plaatsen van een perspomp, aangedreven door een electro-motor van 45 p.k-, in het pomp- en filtergebouw nabij de' staal- haven. II. de Hoogovens om vergunning tot het uitbreiden van het hoogovenbedrijf door het opstellen van drie verrijdbare wand- kranen, elk voorzien van een electro-ta- kel met een hefvermogen van 250 k.g. en aangedreven door een electro-motor van 3/4 p.k., in de zuidelijke giethal der staal fabriek en het oprichten van een werk plaats voor de staalfabriek, waarin ge plaatst zullen worden een draaibank, twee boormachines, twee slijpstenen, een smid se met ventilator en zes electro-motoren met een gezamenlijk vermogen van 13.5 paardekracht. III. T. Winkel, Wijkerstraatweg no. 134 te Velsen-Noord, om vergunning tot het uitbreiden van de bakkerij, door het bij plaatsen van twee verdeelmachines, een oliespiiitmachine, een gebakvormmachine en zes electro-motoren met een gezamen lijk vermogen van 12 p.k. en het verplaat sen van een kneedmachine, een amandel- wrijfmachine, een klutsmaohine en een electro-motor van V/2 p.k., op het perceel Wijkerstraatweg nos. 178182 te Velsen- Noord. Op Vrijdag 7 November 1947, des voor middags te elf uur, zal ten gemeentehuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te. lichten. KïnheimV.V.E puntloos De nieuwe derde klasser WE heeft in de vrije snelle ontmoeting tegen de kam pioenen van vorig jaar een alleszins eervol resultaat bereikt, dat hoofdzakelijk is te danken aan de onproductiviteit van de voorhoede van Kinheim. De geel-zwarten waren immers de gehele wedstrijd iets in de meerderheid, maar zoals reeds eerder is geconstateerd, konden dc geel-zwarte aanvallers door teveel talmen en gebrek aan doortastendheid geen succes boeken. Overigens bleek de verdediging van de Wijk aan Zeeëvs behoorlijk voor haar taak berekend en zij kon zelfs enige malen goed ingrijpen. WE bereikte eveneens een be hoorlijk spelpeil, waardoor een aardige strijd onttsona. Wel had de stevige, schuin over het veld staande wind invloed. Purmerend—l-E.V. 31 De verwachting dat IEV in Purmerend tegen de gelijknamige club een kansje op winst had, is niet uitgekomen. Hoewel in het veld zeker niet de mindere, kon IEV het tegen de snelle aanvallen van Purmer end niet bolwerken. Toch duurde het ge ruime tijd, voordat de gastheren bij hun steeds terugkerende aanvallen succes had den. Een misverstand in de achterhoede van IEV veroorzaakte na een half uur het eerste doelpunt (10). IEV kwam wat meer opzetten en bouwde enige goede.aanvallen op. Toen doelpunten de Velsenaren, maar het doelpunt werd afgekeurd, waarna het rusten was. Twaalf minuten na de hervat ting kreeg IEV een strafschop tegen zich, die ingeschoten werd (20). Een ogenblik later ontstond aan de andere zijde een strafschop, die P. v. d Berghe voor zijn rekening nam (21). Purmerend ging nu verdedigen en nield voorlopig stand. Een uitval leverde echter ook een doelpunt O] en het was 31. Daarna doelpuntte 00! IEV nog eens. maar wederom keurde de scheidsrechter het doelpunt af. Stormvogels II nog steeds in de running Stormvogels 2 kwam niet met zijn sterk ste ploeg in het veld. maar desondanks be haalde het een verdiende overwinning van 3—1. Het was er niet bepaald aangenaam het AFC-terrein. Er woei een stevige wind, die de contróle over de bal uiterst moeilijk maakte. Stormvogels paste zich iets beter aan de weersomstandigheden aan dan de thuisclub en Nieuwenlhuizen, die altijd pre sent is, als er fouten vallen af te straffen, bezorgde zijn club voor de rust een voor sprong van 20. Toen doelman Rechsteiner het na de rust wat al te mooi wilde doen, slaagde AFC er in de achterstand te verkleinen (21). Ge lukkig voor de IJmuidenaren echter beïn vloedde dit hun spel niet en het was Broek huizen die zijn club in veilige haven bracht (3—1). Velsen 2—V.V.Z. 2 3—2 Velsen 2 miste De Vroome, Kalden'bach en Stet en dit had de voorhoede zeer ver zwakt. Met de rust stond de thuisclub dan ook met 20 achter. Na de hervatting zette Velsen nog eens alles op alles. Fraai werd er niet gespeeld, 'maar het enthousiasme vergoedde veel. De WZ'ers spanden zich met de doelman aan het hoofd tot het uiterste in om de ver kregen voorsprong te consolideren, maar slaagden daarin niet: Met 32 legde de thuisclub tenslotte beslag op beide punten. in Antwerpen sprot lussen de andere vis door wordt binnengesmokkeld. „Cornelis IMarinus'» geeft het niet op. De vroegere motorlogger KW 48 (Cornelis Marinus) van de firma Den Duik, die door eindigde d.e Kriegsmarine van een stoomketel voor zien werd, wordt in zijn oude gedaante hersteld en zal binnenkort weer ter visserij gaan. Bevel is bevel. Enkele weken geleden kwamen een paar vissers uit Den Helder aan de buitenkant van de Haaksgronden. terecht, waar de vangst goed beloofde te worden. De Marine wil niet hebben, dat er in de geveegde scheepvaartkanalen gevist wordt en riep de Heldersen na thuiskomst ter verantwoordng. Verontschuldigingen hielpen niet, Men neme goed nota van de desbetreffende bepalingen en de begren zingen van de „verboden zones". Twee trawlers hersteld terug. De „Limburgia", die in Amsterdam van een aantal nieuwe huidplaten is voorzien, is in IJmuiden teruggekeerd. Ook de „Zeeleeuw" van de rederij Mare- zaten, die in Duitse dienst nog al wat ge leden heeft, is in IJmuiden teruggekeerd na hersteld te zijn in de hoofdstad. MARKTBERICHT 25 October. Visaanvoer: 70 kisten tarbot en tong; 200 kisten schol, 600 kisten schelvis, 180 kisten kabeljauw, 230 kisten wijting, 20 kisten makreel, 1300 kisten haring. Totaal 2700 kisten. Alles verkocht tegen maximum prüs. Een kustboot besomde 6900. KW 129 Robert William 9600; HA 5 Fiesland 4550; IJM 19 Adelante 19780. Motorlogger KW 5 1780. Kustvissers: VD 60 f 1650; VD 9 1490* IJM 229 1840; IJM 27 900: IJM 213 2084; IJM 248 2820; IJM 341 390; IJM 140 1344; IJM 80 1700; KW 21 950; KW 53 1890. Onteigening voor de wederopbouw Ten behoeve van het Velsense herbouw plan zullen enige percelen ten name van de gemeente Velsen onteigend worden, Van 30 October af zullen gedurende twee_ weken ter gemeente-secretarie voor een ieder kosteloos ter inzage liggen, de volgende stukken: 1- een lijst, waarop de te onteigenen percelen met grondnummers, voor wat be treft een gedeelte van Velsen (Noord)' zijn aangegeven; 2. een kaart, waarop deze percelen na der zijn aangeduid. Op Donderdag 13 November 1947, de9 voormiddags tien uur, zal ten gemeente huize alhier zitting worden gehouden door een commissie, welke is aangesteld door het college van Algemene Commissarissen voor de Wederopbouw, teneinde eventuele bezwaren tegen deze onteigening aan te horen. Alle belanghebbenden kunnen tot uiterlijk twee dagen vóór deze zitting ook schriftelijk hun bezwaren indienen bij het college van Algemene Commissarissen, voornoemd, te 's-Graverihage, Van Alke- madelaan 350. De Noord-Zuidhollandse Reddingmaat- schappij is al jaren bezig haar materiaal te moderniseren. Zo zijn de buitengaats reddingboten reeds alle door motorboten vervangen en worden nu ook de strand- roei-reddingboten geleidelijk vervangen door motorstrandreddingboten met moto ren van 60 en 45 pk. Ook het station Wijk aan Zee is aan de beurt deze verandering te ondergaan. Het door de Duitsers gesloopte boothuis van de Noordpier te IJmuiden wordt niet meer opgebouwd. Dit komt nu te Wijk aan Zee, waardoor Wijk aan Zee als rayon krijgt het vak Noordpier IJmuidenCas- tricum. Ook zonder deskundig te zijn is het te begrijpen, dat deze modernisering grote bedragen van de N.Z.H.R.M. vraagt. Alleen al de motorstrandreddingboot zon der wagen of tractor kost 40.000. Voor dé feuilleton De vrouw van Dick Heriot door SUSAN INGLIS vertaald uit het Engels. 63) En toen bedacht hij zich, dat Geoffrey Neame zou komen en vast wel goed nieuws voor hem zou hebben, hij moest goed nieuws hebben. Onwillekeurig ging zijn blik iiaar de hoek van de kamer, waar Anne zich teruggetrokken had met de krant. Sheila Lambert, had Anne bij het horen van die naam gedacht, dat was het meisje, dat Kay geschikt voor Alan vond om mee te trouwen. Daarom heeft ze haar natuurlijk gevraagd en daaroin maakt ze er 20'n drukte over dat Alan 'ook komt. Ze zullen mij niet nodig hebben zou ik weg kunnen sluipen en met Sara en Rose theedrinken? of misschien wil Kay mij er juist bij hebben óm met mij te kunnen praten en Alan gelegenheid te geven met Sheila te converseren. Ze beet zich op~haar lippen en staarde langs de gedrukte ko lommen met ogen, die niets zagen. Toen op eens werd haar aandacht getrokken door wat Alan met verheffing van stem zei. Er zal komende week-end nog meer drukte zijn, Kay. zei hij. Ik heb van morgen een "brief gekregen van Geoffrey waarin hij schrijft, dat hij van plan is Zaterdag hierheen te komen. Hij sprak tot Kathryn, maar zijp ogen waren ge richt op Anne's gezicht en het was geen verbeelding hij meende een liohte blos hierop waar te nemen. Hij kon niet weten, dat het kwam doordat Geoffrey haar in antwoord op haar bedankbriefje voor zijn bloemen, ook geschreven had dat hij op Trant zou komen, daarbij te kennen ge vend, dat de voornaamste reden van zijn komst was, haar weer te zien. Ze was niet erg geïnteresseerd. Maar het hielp haar nu om dat vreemde gevoel van er-buiten- te-staan minder scherp te gevoelen. Zelfs al voelde ze niet veel voor Geoffrey, toch was het prettig te weten, dat als Kathryn straks haar David zou hebben en Alan zijn Sheila, zij ook iemand zou hebben, als ze dat wilde. Goed dan, besloot Alan het leek haast of het vage rood, dat Anne's wangen even een diepere blos had gegeven, hem tot een definitief be sluit had gebracht ik zal dus van de partij zijn en mijn stuk taart zelf komen halen. Vraag je tante Em ook? Neen, antwoordde Kathryn met nadruk. Ze kon Sheila nooit uitstaan. Ik hoop dat ze uit zal gaan om te bridgen in die afschuwelijke club van haar, zoals gewoonlijk. Het is ons feest, hè Anne, en we kunnen er niet iemand bij hebben, die het kan bederven. HOOFDSTUK XVIII. Ons feest. Anne deed haar best om in de goede stemming te komen en wenste, dat ze niet zo onverschillig tegenover het geheel stond. Onverschillig was missohien niet het juiste woord. Het ging haar ten- maakte om Alan aan een vrouw te hel pen. Had zij er zelf ook al niet over ge dacht, hoe eenzaam hij zou worden als Kathryn van Trant weg zou gaan? Zou niet iedereen, die iets om hem gaf, hem graag getrouwd zien met een aardige, be hoorlijke vrouw. Iemand, die dezelfde in teresse had als hij en die geld van zichzelf had; dit laatste was natuurlijk, aangezien geld zo'n grote rol in zijn leven scheen te spelen. Kathryn was intussen opgewonden en uiterst voldaan over het feit, dat ze deze feestelijke thee zou geven. Het was eigen lijk aandoenlijk, dat ze er zó blij mee was, dat ze die middag eindelijk weer eens een nieuw gezicht zou zien, en Anne moest er voor zorgen, dat -alles goed in orde zou zijn- •i In de morgenuren dwaalde ze door de tuinen met een mand voor bloemen en een schaar. Hoewel de bomen al bijna kaal waren, waren er nog diverse bloemen om een keuze uit te doen, aangezien er nog geen nachtvorst was geweest. Ze sneed een grote bos dahlia's af, grote brutale rode eh zaoht-rose exemplaren, en klei nere soorten in wit en geel. Ze voegde er wat vrolijke late zonnebloemen aan toe, die zo hoog waren opgeschoten, dat ze op haar tenen moest gaan staan om ze te plukken, en op de terugweg naar huis ont dekte ze nog een bed met grote violen van een diep-purpere kleur, die heerlijk ro ken. Ze plukte er genoeg van om een grote vaas te vullen, en ze dacht even slotte niet aan, dat Kathryn plannen terug aan de enonme ruiker viooltjes, die Geoffrey Neame haar gestuurd had. Het geen zij plukte was maar een heel be scheiden bosje in vergelijking, maar ze roken minstens even lekker. De verwaar loosde toestand van de tuinen maakte een droevige indruk. Ze overlegde dat ze de zer dagen misschien eens, als Kathryn rustte, een beetje in de tuin zou kunnen gaan werken in plaats van te gaan wan delen. Ze wist niet veel van tuinieren, maar ze zou toch in ieder geval het gras en de paardebloemen uit de bloembedden kunnen wieden. Tenslotte plukte ze nog enige ranken wilde wingerd, en vol bela den kwam ze thuis aan. Kathryn was en thousiast over de bloemensehat. Ik ben dol op dahlia's, zei ze, verrukt kijkend naar de felrode exemplaren, die Anne in een witte pul op de schoorsteenmantel zette. Als ze ook nog lekker zouden ruiken, zouden ze volmaakt zijn. Ze zien er zo vrolijk uit. Ze nam de vaas met viooltjes, die Anne naast haar bed had j^eerg&zet. op en rook er aan. Deze ruiken heerlijk. Ik zou nooit gedacht hebben, dat je nog zoveel bloemen zou kunnen vinden. Zien de tuinen er niet miserabel uit? Ja, ze zijn nogal verwaarloosd, gaf Anne toe. Een schaduw gleed over Ka- thryn's gezicht. Vroeger ware" er hier drie tuinmannen. En er moeten er nu minstens twee zijn, ook al is een gedeelte van het gras nu omgeploegd. Ik hoop maar, dat Alan binnen niet al te lange tijd er weer een stel van <deze lieden op na zal kunnen houden. (Wordt vervolgd). bouw van de nieuwe strandreddingboot ia een bedrag van 30.000 aanwezig, zodat er nog 10.000 ontbreekt. De Commissie van het plaatselijk bestuur der N.Z.H.R.M. te Wijk aan Zee ziet zich voor de taak ge steld deze 10.000 tip korte-termijn bijeen te brengen. Daarvoor roept zij de mede werking in van de inwoners van Beverwijk en Wijk aan Zee en omstreken, helpt allen mee deze taak ten uitvoer te brengeh, op dat Wijk aan Zee spoedig zal kunnen be schikken over een motorstrandreddingboot. Dc nieuwe boot zal de naam dragen van Dokter Büller, teneinde de herinnering aan hem, die vele jaren zo'n belangrijke plaats in Kennemerland heeft ingenomen en op zo tragische wijze het leven liet, te be waren en zijn gedachtenis te eren. Reeds schonken enkele grote bedrijven belangrijke" bedragen of deden toezeggin gen. Zij, die mee willen helpen om het in 1948 mogelijk te doen zijn, dat dc vrij willigers uit Wijk aan Zee met de „Dokter Büller" de stryd met de elementen kunnen opnemen, worden uitgenodigd hun giften te storten op gironummer 52117 van de secretaris-penningmeester van de commis si e. De Kilima's komen Het bekende gezelschap „De Kilima Ha- waiians" komt Donderdag 30 October, na éénmaal voor dc radio te zijn opgetreden na hun NIWIN-tournée door Indië, m Thai ia. Het programma vermeldt alle oude en nieuwe bekenden, waarmee de Kilima's zo talloze triomfen hebben behaald en hun optreden wordt in Thalia omkranst door een evenwichtskunstenaar, een stel vinger vlugge jongelui en wat dies meer bij een amusante avond komt kijken. „metalen" feestavond. Het personeel van de metaalfabriek Genius is Vrijdagavond in de zaal Flora een feestavond aangeboden waar de feestvierenden nog geruime tijd met veel genoegen aan zullen terug denken. Voor deze avond waren uitgenodigd de „Drie Musketiers". Dit klaverblad heeft niet alleen met tal loze grappen de lachspieren werk bezorgd; maar ook hun muzikale bedrevenheid wis ten zij de feestvreugde op te voeren. Het was dan ook al ver na middernacht eer men aan huiswaarts keren dacht.

IJmuider Courant | 1947 | | pagina 3