V. S. V.-AJAX ff! de Jong's Voor Bowl bekwaam secretaresse flinke meisjes Schrijfmachines de Jiuifte? Aardige zuiver wollen Japonoen Prachtige wollen tafelkleden en foyers 60/120 I AJabernal&Zoon Ah 21 Henk Broekhuizen 1e Bakkersbediende Beverwijk Driehuis Wijk aan Zee EN KAN NIET KRASSEN KARSOTE RUB PTT. Luidsprekers koper, lood, zink P. v. Veen Een prima Overhemd ELZER'S HERENMODEHUIS WOENSDAG 5 NOVEMBER 1947 TJMUTDER COURANT Benoeming van twee nieuwe raadsleden In de vacatures ontstaan door het bedanken van de heer G. J. A. Wesse- lingh en mevr. E. Kuit-Cnossen, bei den lid der communistische raads fractie, zyn door de voorzitter van het hoofdstembureau tot nieuwe raadsle den benoemd de heren R. Meyer en J. J. Scheringa. De heer Meyer is Fries van geboorte en Werkzaam in de afdeling Centrale van de toestel ontvinj Papierfabriek. Hij is bestuurslid van de Eenh eidsvakcentrale. De heer Scheringa, die te Velsen in 1913 is geboren, werkt als kraandrijver bij de Hoogovens en woont te Wijk aan Zee. Deze heeft door zijn illegale arbeid niet alleen in Nederlandse maar ook in Duitse concentratiekampen lange tijd doorge bracht en is zelfs tot de dood veroordeeld geworden. De Amerikanen bevrijdden hem. Er bestaat gegronde verwachting, dat beide nieuwe raadsleden hun benoeming zullen aanvaarden. Tuinbouw studieclub De Tuinbouw Studieclub kwam in verga dering bijeen. Er waren ook nu weer aar dige inzendingen bloemen. Op deze avond sprak de heer G. J. Boeschotcn uit Bloe- mendaal. Met grote kennis van zaken sprak hij over het samenstellen van een tuin met planten en heesters. Medegedeeld werd dat op 15 November een excursie naar de Mekog zal worden gehouden. EEN GELUKKIGE WINNARES. Winnares van de rebus-wedstrijd van „Plan West" is na loting geworden me vrouw P. Hilbers-de Wildt, die een radio- PRUSUITREIKING FLORALIA- VERENIGING. De prijsuitreiking en film van de Flo- raliavereniging zal op 7 November in „Kennemerland" plaats vinden. VOOR LENIGE SECRETARIE-MENSEN. De secretarie-ambtenaren hebben het initiatief genomen om gedurende de Win termaanden een gymnastiekclubje te vor men. Eenmaal per week werken zij hun spieren eens geducht los. Revue van opgevoerd .D.E.M.' Het vertreksein voor „de pleziertrein" Is gegeven. Gisteren werd de revue van D.E.M. voor de eerste maal ten tonele ge- bracht voor een geheel bezet K.S.A.-ge- bouw. Het behoeft geen betoog dat de aanwezigen zich vermaakt hebben, want het gebodene was het aanzien ten volle waard. Op buitengewoon goede wijze heeft de auteur Bonnema de revue samengesteld. Er waren fraaie balletten. De leden van het koor en orkest en het bekende duo-Slot en Sleutel hebben medegewerkt aan de vlotte vertoning Ongetwijfeld zullen de bewo ners van Beverwijk en omgeving in de ko mende dagen genieten van de revue die negen maal opgevoerd wordt. Gistermiddag hebben de ouden van da gen de revue mogen zien. De zaal was ge heel bezet. Een bus met „oudjes" was uit Wijk aan Zee gekomen. De gasten werden onthaald op melkchocolade en koek. Katholieke metaalbewerkers gaan feestvieren Op Zaterdag 8 November viert de af deling Beverwijk van de Nederlandse. Katholieke Metaalbewerkersbond haar 35 jarig jubileum. De receptie heeft plaats in het K. S. A.- gebouw van half 4 tot 5 uur. Door de oud-geestelijke adviseur Rector R. L. M. van Ginkel zal op Zondag 9 No vember om 7 uur in de Parochiekerk St. Agatha een plechtige Mis worden opge dragen. Daarna zal om 10 uur een sociale morgen georganiseerd worden in het K. S. A.-gebouw, met als woordvoerder Dré de Wolf. Wederom in de St. Agatha zal deze so ciale dag besloten worden met een plechtig Lof met feestpredicatie. De feestelijke herdenking heeft plaats op Woensdag 12 en Dinsdag 18 November beide in het Kennemer-Theater te Bever wijk. Hierin zullen dan optreden: Daan Hooykaas met zijn pianist Coos Vermeulen, de twee Pico's (accordeonnisten) en de twee Cavellis. Beide avonden zullen besloten worden met een bal onder leiding van dansleraar Duyn. Lezing voor huisvrouwen De heer Jac. P. de Beurs zal op 7 No vember in het gebouw van de Harmonie aan de Groenelaan een lezing houden voor de Ned. Ver. voor Huisvrouwen over het onderwerp: „Het belang van de controle op onze levensmiddelen voor de volksge zondheid". Theosofische vereniging Woensdagavond zal de heer K. de Jong in Hotel „Ter Burg" spreken over het onderwerp: „Welk antwoord geeft theoso fie op uw levensvragen?" Deze avond gaat uit van de Theosofische Vereniging. „Christendom en socialisme" Vrijdag 7 November zal het Protestants Christelijk Werkverbond uit de Partij van de Arbeid een bijeenkomst beleggen in het gebouw „Harmonie" aan de Groenelaan. Mr. G. E. van Walsum, lid van de Tweede Kamer, zal tijdens deze bijeen komst spreken over: „Christendom en So cialisme". Inleidingscursus KAJ. De leidersstaf der Katholieke Arbeiders Jeugd, district Beverwijk, heeft een begin gemaakt met het geven van een inleidings cursus, waarin de ka jotters een leiders vorming zullen genieten. Rechts houden! Een luxe auto, komende uit de richting Alkmaar kwam op de hoek Zeestraat- Breestraat, doordat hij bij het nemen van de bocht teveel aan de linkerkant van de weg kwam te rijden, in aanraking met een dame, die een rijwiel aan de hand hield. Het gevolg was, dat de fiets totaal ver nield werd. De dame zelf kwam met de Schrik vrij. NIEUWE LEIDER VAN „HERCULES". De Christelijke pymnastiek Vereniging „Hercules" heeft als nieuwe leider be noemd de heer D. Schmid, die de heer Doevendans opvolgt. AARDBEIENKRATTEN VERVANGEN KISTEN. In de fruithandel is er een grote schaar ste ontstaan aan kistjes, om de oogst in te vervoeren. Vele aardbeienkratjes wor den nu voor dat doel door de plaatselijke veilingen gebruikt. De appelen en peren worden nu hierin in de koelhuizen bewaard. FILMAVOND IN VEILINGGEBOUW. Op Dinsdag elf November zal voor de leden van de Personeelsvereniging der machinefabriek C. Maters, C.V. een film avond in het veilinggebouw het Centrum gegeven worden, waarin vertoond zal worden de kleurenfilm van de N.V. Maat schappij „Nederland" „Kleur en glorie onzer Tropen". TOESLAGKAARTEN AANSTAANDE EN JONGE MOEDERS. Woensdag de 12e en Donderdag de 13e November worden in Beverwijk nieuwe toeslagkaarten voor aanstaande en jonge moeders uitgereikt. Het Missiehuis telde twee jubilarissen „Pastor Angelicus" op het witte doek. In Augustus van het jaar 1907 werd pater P. Rateland gewijd tot priester en in dezelfde maand van het jaar 1922 ont ving pater A. van Baar zijn wijding. Twee jaar later kwam deze docent in het Missie huis te Driehuis om er Grieks en Engels te onderwijzen. In 1933 ontving hij het plaatsvervangend rectoraat van de Maria- stichting in Haarlem, doch de lessen, in Driehuis gingen hem te na aan het hart, dan dat hij ze op wilde geven. In de oorlog werd het gehele Missiehuis geëvacueerd en zo trokken ook de beide jubilarissen mede naar Driel waar zij menig angstig uur beleefden. Pater Rateland, die thans rustend mis sionaris is, was van 1911 tot 1919 directeur, later overste van het Scholastikaat der M. S. C. te Arnhem. Van 19201926 was hij novicenmeester in Spanje bij de Neder landse Provincie van de Congregatie. Bij zijn terugkomst werd hij aangesteld als econoom van het theologicum te Stein en in 1930 kwam hij naar Driehuis. Augustus, de eigenlijke feestmaand, vond het Missiehuis verlaten, daar de stu denten hun vacantie thuis doorbrachten. Om deze reden is het dan ook dat de vie ring van de feestelijkheden werden uitge steld tot 4 November. Trouwens de festivi teiten hadden uitsluitend in intieme kring plaats en werden geopend met de opvoe ring van „Elkerlyc" door de studenten op de avond tevoren. Dinsdagmorgen werd een plechtige Mis opgedragen, des mid dags was er een receptie, waar burge meester mr. M. M. Kwint en de kabinets chef, de heer W. Chr. Suwerink hun ge lukwensen kwamen aanbieden en de avond vond allen bijeen in de zaal, om de verfilming van het leven van Paus Pius XII, vastgelegd in „Pastor Angelicus" te aanschouwen. Tegelijk met het zilveren feest van het Missiehuis hoopt pater Van Baar over twee jaar zijn zilveren docentenfeest te vieren. SCHEEPVAART Nov. van Rotterdam te Casablanca. Jobshaven. 31 Oct. van Cassandra naar Ivoorkust Lekhaven. 1 Nov. van Rosario te San Lorenzo. Noord wijk. 4 Nov. van Huelva te Amsterdam. Prins Alexan der, Montreal—Rotterdam, 3 Nov. op 600 mij! West van Scilly. Salando, Rotterdam—Norfolk, pass. 3 Nov. Azoren. Tamo, 2 Nov. van Monte video te Buenos Aires. Kleine vaart. Actief, 3 Nov. van Stettin te Kopenhagen. Ba- rendsz, 3 Nov, van Lysekil te Norrköping Bernina. 2 Nov. van Rotterdam te Gothenburg. Biervliet, 3 Nov. \ftin Antwerpen te Sandefjord. Cateli. 3 Nov. van Rotterdam te Londen. Eliza beth (R K C), 3 Nov. van Delfzijl naar Londen. Glashaven, Gothenburg—Rotterdam, pass. 2 Nov. Iloltenau. Kaap Falga, van Antwerpen naar Go thenburg pass. 3 Nov. Holtenau. Magrietha, I Nov. van Langesund te Roskilde. Mulan. 3 Nov. van Londen naar Rotterdam. Nettie, 4 Nov. van Rotterdam te Antwerpen. Nijenburgh, van Wes- tervïk naar Rotterdam pass. 3 Nov. Holtenau. Orion, 3 Nov. van Londen te M'bro. Rolf, 3 Nov. van Rotterdam te Kopenhagen. Voorwaarts, 1 Nov. van Teignmouth naar Helsinki. Zwerver. 4 Nov. van Londen naar Middlesbro. Birmingham. 3 Nov. van Blyth op de Thames. Bree Helle. 3 Nov. van Stornoway te Vestmanhavn (Farör eilanden). Coolhaven, 3 Nov. van Rotterdam te Stockholm Echo, van Drogheda naar Rotterdam pass. 3 Nov. n.m. Lizard (gaat niet naar A'dam). June, 3 Nov. van Casablanca te Lissabon. Oise, 4 Nov. van Antwerpen te Rotterdam. Palma, 2 Nov. van Rotterdam te Drogheda, verm, 3 Nov. terug naar Hoek van Holland. Seaham. 2 Nov. van Harlingen te Goole. Sortland. 3 Nov. van Lissabon te Portolyautey. Tyro, 3 Nov. van Rot terdam te Drogheda. Veenenburgh, 2 Nov. van Rotterdam te Middlesbro. Violetta Erica, 3 Nov. van Gijon te Oporto. Zwerver, 4 Nov. van Lon den naar M'bro. SLEEPBEDRIJF. Ganges met baggermolen, 2 Nov. te Grimsby binnengelopen voor slecht weer. Slbt Noordholland, van Vlaardingen met 2 hijsbokken 4 Nov. te Rio de Janeiro. Poolzee, 3 Nov. van Manggar via Singapore naar Bombay. Schelde. 2 Nov. van Lissabon te Barrow. Dinsdag 4 November voeren de haven van IJmuiden binnen: Hillevaag van Esbjerg. Luna van Rotterdam. Deifinus van Rotterdam. Park haven van Bona (voor Hoogovens). Noordwijk van Huelva. Diana H. Ponchelet van Baltimore. Johan van Oldenbarnevelt van Batavia. Mij drecht van Rotterdam. Osrik van Norsundet. Vliestroom van Polen, Nicolas van Philadelphia. Vertrokken zijn: Pego naar Rotterdam. Orwar naar Stettin. Catina naar Rostock. Hillevaar naar Esbjerg. Goldfinch naar Londen. Almirante naar Antwerpen, Eemstroom naar Londen. Patria n. Hul!. Hoog water. Woensdag 5 November: 8.04 20.37 uur. Donderdag 6 November: 9.20 21.59 uur. Hervormde zangvereniging Een Hervormde Zangvereniging is te Wijk aan Zee opgericht. Het bestuur is als volgt samengesteld: J. v. d. Velden, voor zitter, mej. A. Schellevis, secretaresse, me vrouw De Groot, penningmeesteresse, mej. Tuknan en de heer H. Klein. Van Kleffens in Amerikj geëerd De Nederlandse ambassadeur te W ton mr. Van Kleffens en de Amenv senator Vandenberg hebben Maand-33"55 eredoctoraat in de rechten van de Mu University ontvangen ter gelegenhed 5" het eeuwfeest der Nederlandse nerW Vai* in Michigan. erZ5tling Bij zijn promotie werd mr. Van Kl aldus toegesproken: „Hij hielp Zjin M door de gevaren van de oorlog heen afgevaardigde in de Veiligheidsraad^ dedigde hij de waardigheid en onan, v,er' lijkheid der kleine landen. In zijn Inn cn logische uiteenzettingen trachtte h h gezag van de raad te versterken/ belang van de vrede en veiligheid Thhet streeft hij ernaar de banden die landen verenigen te verstevigen" °DZ5 DANKBETUIGING Hiermede betuigen wij onze oprechte dank aan familie en buren voor de vele blijken van medeleven ondervonden bij het overlijden van onze lieve Man en Vader W. DE VRIES. Uit aller naam: G. de Vrles-v. Tessel. IJmuiden-O., Berkenstraat 15 HUWELIJK Ais U werkelijk een gelukkig1 huwelijk wenst aan te gaan, wendt U dan in vol ver trouwen tot: „MENTOR"- Bemiddellngskantoren ir» Den Haag. Pomonalaan 80, Tel. 393848, en Amsterdam- Z„ Beethovenstraat 18, Tel. 21747, één der grootste en meest betrouwbare organi saties op dit gebied, met zeer vele relaties in alle beschaafdo kringen door het gehele land. Mensenkennis en ervaring, gepaard gaande met uiterst zorgvuldige in dividuele behandeling.waar- borgen U de grootste kans op succes. Kostel. inl. wor den U gaarne, onder strikte geheimh., in blanco couvert, toegezonden. Spr.uren dag. 9.30-12.3O beh. Zat.; 'savonds Ma., Di., Wo. 7-9 en volgens afspraak. Geen bemiddeling aan heren zonder positie of inkomen. K. P. M. Eerens, 4 Nov. te Batavia. K. N. S. M. Gordias, 2 Nov. van New Orleans naar West-Indië. Agamemnon, 3 Nov. van New York naar West-Indië'. Sandwich, 2 Nov. te Norfolk; Phiiae, 2 Nov. te New York. Odysseus. Nov, te Tunis. Dundee, 3 Nov. van Amsterdam aar Harlingen. Marinier, 3 Nov. van Amster dam naar Harling%n. Deo Duce, 3 Nov. te Am sterdam. Ardek, 3 Nov. te Amsterdam. Prima, 3 Nov. te Amsterdam. Breda, 3 Nov. te Curasao. Hast 5, 4 Nov. te Aarhus. Roelf, 4 Nov. van Ant werpen naar Leixoes. Omen, 3 Nov. van Pallice naar Amsterdam. Hercules, 3 Nov. te Jaffa. MIJ. NEDERLAND. Oranje. 30 Oct. van Ba tavia naar Singapore. Johan de Witt. 3 Nov. Mmikai eiland gepasseerd naar Sabang. Sumatra, 3 Nov. van Tandjong Pandang. Lawak, 3 Nov. te Port Said. Radja, 4 Nov. van Hamb. naar Am sterdam. VINKE EN CO. Willem Barendsz, 2 Nov. te Kaapstad. Britsum, 3 Nov. 400 mijl ten ZW van Lands End. Loppersum, 3 Nov. te San Lorenzo. Winsum, 6 Nov. te Ponta Delgada verwacht. K. H. L. Eemland. 6 Nov. 13 uur te IJmui den verwacht. Grote vaart. Aldabi, Rotterdam—Rio de Janeiro, pass, 3 Nov. Ouessant. Alphacca, Amsterdam—Z. Afrika, 3 Nov. te Kaapstad. Amstelkerk, Amsterdam— ,Takoradi: wordt 4 Nov. te Monrovia verwacht. Boschfontein, 3 Nov. van Mombassa naar Suez. Boissevain, 1 Nov. van Singapore naar Shanghai. Bredero, Rotterdam—Shanghai. 2 Nov. te Ma nilla. Cleodora, 4 Nov. van Gerafcton te Onslow verwacht. Deiftdijk, Vancouver—Rotterdam, 2 Nov. te Liverpool. Ena, 4 Nov. van San Juan de Portorico te Jobos verwacht. Helder, Antwerpen Curasao. 2 Nov. Pass. Lizard. Japara, werd verm. 2 Nov. van San Francisco te Batavia ver wacht. Johan de Witt, Amsterdam—Java, pass. 3 Nov, Minikoi eiland. Keilehaven, Libreville- Rotterdam, 2 Nov. van Las Palmas. Kelbergen, 3 Nov. van Rotterdam te Savona. Kertosono, 3 Nov. van Lorenzo Marquez te Batavia, vermoe delijk 4 Nov. van Batavia. Kota Baroe, Java Rotterdam, pass, 3 Nov. Kaap Roca 6 Nov. te Southampton en 7 Nov. te Rotterdam verwacht. Limburg, CebuLos Angeles. 3 Nov. te Oro- quieta. Linge, 3 Nov. van R'dam naar Stugsund. Mariekerk, Rotterdam—Sydney, 2 Oct. te Bom bay. Meliskerk, Brisbane—Rotterdam, 2 Nov. v. Sydney. Modjokerto, 4 Nov. van Probolinggo te Soerabaja. Muiderkerk, Mombassa—Amsterdam, 3 Nov. van Genua. Oranje, 3 Nov. van Batavia naar Amsterdam. Orestes, Amsterdam—Dublin, pass. 3 Nov. Wight. Polydorus, 4 Nov. van Sin gapore te Portswettenham. Ridderkerk, Shang haiRotterdam. 2 Nov. te Manilla. Samarinda, Rotterdam—Java, 3 Nov, om 16.30 van Suez. Sarangan, SeattleCalcutta, 26 Oct, van Los Angeles. Sommelsdijk, 2 Nov. van New Orleans te Coatzacoalcos. Spinoza, 3 Nov. van Barah naar Harta Point. Stad Arnhem, Genua—Huelva, pass. 3 Nov. Gibraltar. Stad Haarlem, 2 Nov. van Huelva naar Amsterdam. Stad Schiedam, Rotter dam—Calcutta, 2 Nov. van Genua. Stad Vlaardin gen, verm. 4 Nov. van Rotterdam te Norfolk verwacht. Tabinta, Amsterdam—Java, 4 Nov. te Aden verwacht. Tiberius, 3 Nov. van Famagusta te Venetië. Tjibadak, l Nov. van Manilla naar Amoy. Volendam, 5 Nov. van Rotterdam, 11 Nov. van Las Palmas, 24 Nov, van Kaapstad, 27 Nov. van Durban, 11. Dec. te Batavia verwacht. Wlc- kenburgh, RotterdamBordeaux, pass. 2 Nov. Ouessant. Winterswijk, Antwerpen—Beyrouth, 3 Nov. van Gibraltar (niet Zuid-Afrika). Zaan- stroom, 1 Nov. van Amsterdam te Manchester. Zeeland (R L) BataviaNew York, 3 Nov. 20 uur van Port Said. Zeeman, 2 Nov. van Singapore te Batavia. Nieuw Amsterdam wordt 6 Nov. v.m. van Rotterdam te New York verwacht. Algenib, AntwerpenRecife, pass. 4 Nov. Finisterre. Dui- 'endijk, VancouverRotterdam, 1 Nov. te San- Francisco. Kota Baroe, Java—Rotterdam, pass. 4 Nov. Finisterre. Alkaid, 3 Nov. te Rio Grande de Sul venvacht. 6 Nov. vertrek. Cronenburgh, 3 Nov. van Helsinki te Kotka. Parkhaven, 4 Nov. van Bona te IJmuiden, Wickenburg, Rot terdamCasablanca, werd 3 Nov. te Bordeaux verwacht. Blijdendijk, 2 Nov. van Baltimore te Norfolk. P en T Pathfinder, New YorkJava, 3 Nov. te Singapore. Perna, wordt 5 Nov. van Southampton te Curasao verwacht. Polyphemus, 4 Nov. nog te Balikpapan. Sommelsdijk. 3 Nov. van New Orleans te Vera Cruz. Delfshaven, 3 Hoedensnodiste v Bestrijd gevatte kou van 2 kanten tegelijk Met Karsote Rub - de weldadige balsem, waarmee ge de gevoe lige organen van bulten af ie hulp komt. De verlichting brengende dampen zuiveren boven dien de ademhalings organen van kwade kiemen en nemen ver- stopping weg. Vooral voor kinderen zo prettig en zeker In 't gebruik. PLAATSELIJKE TELEFOONDIENST AMSTERDAM vraagt mannelijke en vrouwelijke administratieve krachten Ltoftijd me. beneden 17 jaar. Vereiste: Diploma MULO of HBS 3-j. c. Diploma typen strekt tot aanbeveling. Sollicitaties schriftelijk aan de chef van de afdeling Personeel, Herengracht 295, Amsterdam. Bij indiensttreding worden boven het salaris eventuele reiskosten vergoed. Op pracht stand, centr. Haar lem, billijk te huur aangeb. niet te grote WINKEL Imet woning voor hoeden- modiste. Uitsi. v. IJmui- (lenaren of goevac. iJm. Br no. 9233 bur. Mevr. v. Geel, P. C. Hooftlaan 30, Driehuls, vraagt MEISJE voor halve dagen. Gevraagd: NET MEISJE voor de huishouding. Kennemerlaan no. 121. IJmuiden. NET MEISJE, 20 j„ 3l/2 er varing, zoekt plaatsing in huishoudelijke of banketbak kerszaak. IJm.Oost of omg. Br. L 1934 bur WOMNGKUIL, Aangeb ge riefelijke etage (3 kamers en keuken) Kleverparkkwartier Haarlem voor woning in IJm. Oost of Driehuis. Brieven L 1935 bur. van dit blad. VERLOKENportemonnaie, inhoudende geld en bonnen, gaande v. de Weerdstr. naar Trompstr. Verliezer zeer gedu peerd. Tegen bel. terug te be zorgen de Weerdstr 19. Te koop gevr 1 pr AVOND- SCHOENEN, m. 37. IJmulder- straatweg 33, ijm.-O. Voor bovengenoemde wedstrijd op Zondag a.s. zijn geen overdekte tribunekaarten be schikbaar. HET BESTUUR prima rebuilts aangeboden, waarvan 1 met 80 cm. lange U kunt wel goedkoper, maar niet beter! wagen. Prijzen variërend van f 275 tot f 375.Jn DE ROOS. kantoorm. Service, Berkenlaan Nog één nachtje slapen, en dan Dat zeiden wij op 28 Mei van dit jaar, aan de voor avond van onze eerste zanguitvoering van n,! KINDERKOOR. 0ns En nu is het alwéér zo ver. Wéér behoeft U nog maar één nachtje te slapen, om dan, na Uw dagtaak, te kun nen genieten van de zang van Uw eigen kind, en die van andere kinderen. Morgenavond om 8 uur begint de tweede zanguitvoering van ons KINDERKOOR „De Goede Herder" onder leiding van haar Dirigent Joop Huizinga. Mogen wij ook op U rekenen? De uitvoering wordt gegeven in het PATRONAATS GEBOUW te IJmuïden-Oost, de zaal gaat open om 730 uur. Toegangsprijs 0.60. Kaarten óók nog aan de zaal verkrijgbaar. HET BESTUUR Nutsilepartement Velsen-IJMUIDEN De eerste van de reeks van vier voordrachtavonden over Atoomenergie, Radar, enz. door- de heer Kohnert heeft plaats op Vrijdag 7 November in de school aan de Heiöe- straat om 20 uur. Nutsleden f 1.—, niet-leden f 1.50 voor de gehele serie. 32, Beverwijk. Het aangewezen adres voor GOEDE Schoenreparatie is Acaciastraat 1 Voor Ook reparatie aan paardentuigen en dergelijke. Betaal! Trompstraat 35 (link IJmuiden-Oost Tel. 427J HAARD TE KOOP. naerstraat 21. Te koop ELECTR. SNEL KOKER, z. g. a. n. Zeeweg 385, Driehuis. TE KOOP z. a n d.bl. zijden japon, m 42 Cas'embrootstr. 15. na 5 uur WEGENS TE KLEIN z. g. a. n. damesmantel te koop, m. 42. en dnk.bl. meisjes re genmantel met capuchon Lu- meystraat 6. TE KOOP wegens te klein een bontjas f 125. Te bevr. bur van dit- blad TE KOOP een mooie vos (bruin), v. d. Helststraat 18, IJmuiden-Oost TE KOOP zwart emaille for nuis. v. d. Helststraat 19, IJmuiden-Oost. In onze confectie afdeling: van eigen fabriek, dus zeer voordelig. In de andere afdeling: Nappa dames- en herenhandschoenen Een keurcollectie wollen sportkousen geschikt voor tafel en vloer. Komt U geregeld eens kijken; er is steeds weer wat anders. TROMPSTRAAT 8—10 TELEFOON 5352 TE KOOP kinderledikantje met bedje. Elzenstraat 34. IJmuiden Oost TE KOOP prima electr fiets lantaarn. Kerkerlnklaan 12, Santpoort. TE KOOP groot kinderledi kant. Adres Napierstraat 22, IJmuiden. TE KOOP goed onderh. da mesrijwiel met nieuwe b. een eiken huiskamerspiegel. bij Bakker, Spoorwoning, Driehuis. RUILEN nette Oud-IJm. voor IJm.O. Brieven 1 woning i woning 1 1933 bur. RUILEN z. g a. n. v. Delft kinderwagen, o. k., voor meisjesfiets of te'koop. Ruys- daelstraat 43. Zonder punten TElt OVER NAME AANGEB.: 1 Amer, he. renwindjack, kl. m., 1 lieren' Jekker, middenm., 1 p. heren- molières m. 42-, 1 p. vetleren laarzen, m 41, 1 zwarte da meswintermantel, m. 44, 1 groene dameswintermantel m. 42, enkele paren jongenssch. leeft. 3 en 6 a 7 jaar en da messchoenen 38, 39. Wijk aan Zeeërweg 146, IJm Te koop rode IERSE SETTER 13 maanden oud. Elzenstraat 35, IJmuiden-Oost TE KOOP: 2 faut. m. 4 b.b. stoelen, 1 p nw. br. dames schoenen m, 39, l'br. z. Octant compl. 1 pers. ijzeren ledikant Zeeweg 357, Driehuis. Te koop aangeb. WIEG in pr staat met matrasje en kussen tje. Leeuweriklaan 46, IJmui den-Oost. TE KOOP: 1 kindermantel, m. muts, 4 5 1 p nw. dames schoenen. 3/4 hak, m. 5. Kool, Pr. Krugerstr. 37, IJmuiden N'U is het nog niet te laat om bloembollen In uw tuin te planten. Maar wacht ook niet langer. Extra voordelige aanbieding 50 Tulpen op kleur 50 Narcissen gemengd 50 gele crocussen 50 witte crocussen 50 paarse crocussen 50 blauwe crocussen 50 Ixia's 50 blauwe druifjes Totaal 400 stuks slechts. f 8.00 SANTPOORT: 28. Tel 8232 BEVERWIJK, Tel 303!) Ilagelingenveg Arendsweg 78, Visserijkantoor te IJmuiden vraagt voor spoedige indienst treding Vereisten: vlot typiste, steno Nederl., Engels, Duits, administratieve kennis. Salaris naar bekwaamheid 150200 gulden. Met de hand geschreven sollicitaties onder no. IJ 460 aan het bureau van dit blad. over Brillen spreekt denkt U aan de Jong! Onze Goodwill Vakkennis en Service grenzen aan het ongelooflijke. U belt of schrijft, en op elk punt onzer gemeente komen wij bij U! Speciaal-Optiek KENNEMERLAAN 42 Tel. 5389 IJMUIDEN Voorlopig alleen DINSDAGS 10—5 uur Willemsparkweg 13 Tel. 27061 AMSTERDAM DAMES- EN HERENKAPSALON „MAISON ANNY" WELLA en INDOLA PERMANENT en PHECOLINE GOLF de Permanent zonder toestel, stroom of warmte. WAAL-v. OPBERGEN, ZEEWEG 263. IJMUIDEN-OOST Telef. 5-6-7-2 2 minuten van bus- en treïnhalte RECLAME AANBIEDING ZWARE GOTH. HUISKAMERS f 9S- MEUBELTOONKAMERS WESTERHOUTPARX S bij Wagenweg. Tel. 18840 Voor Haarlem worden gevraagd ENIGE VROUWELIJKE KANTOORBEDIENDEN VereistenMulo-, H.B.S. (3 of 5 j. c.) of gelijkwaardig di ploma leeftijd 16-24 )aar. De bezoldiging varieert naar gelang van leeftijd en ervaring van t. 750.- tot f. 1520.- per jaar (Je loonklasse); bevordering tot hogere rang mogelijk (maximum t. !8Q0.-) Sollicitaties met afschriften cijferlijsten aan de 2e Afdeling van de Algemene Dienst der N.V. Nederlandsche Spoor wegen te Utrecht. Voor de bruiloft! Grote sortering: LIEDJES, MUTSEN enz. Natuurlijk DE RIJPSTRAAT 5 Van ouds bekend. Pracht geldbelegging Door byz. omst.heden v. part a. part. aangeboden flinke kruidenierszaak m. huls, ln gr. stad in 't Westen. Gr toewijzingen. Br. no 9230 bur WONING RUIL van Den Helder r IJmuiden of omgeving. Aang. vrij ben.huis, 4 gr. 1 kl. kamer, serre, grote keuken, groot erf met schuur voor een flink huis in IJm. of omg Br IJ 461 bur. van dit blad. HET LEGER DES HEILS (Opr. William Booth) vestigt er de aandacht op dat het blad „de Heilsbanier" geen uitgave van hem is, doch van een andere groep en de opbrengst hiervan niet ten bate van kinderhuizen van het Leger des Heils (opr. 'William Booth) komt. Men lette altijd op de naam William Booth en de hoeden met rood lint en gele letters GEVRAAGD voor alle afdelingen Prettige werkkring, reisgeld wordt vergoed Wasserij HOEK EN VAART, Bloemendaalse- straatvx/eg 17, Santpoort-Station. GEVRAAGD AANK. BEDIENDE voor loonadministratie 17—20 j., alsmede JQNGSTE BEDIENDE KMnl. of Vrl.) bij de N.V. DE PLAATWELLERIJ te Velsen. Schriftelijke sollicitaties richten aan de Directie. Schilder Behanger verhuisd van Esdoornstraat 26 naar CEDERSTRAAT 45 Laat nu uw huis van binnen schilderen en behangen. Wij mogen weer olieverf gebruiken voor binnenwerK. ALLES IN VOORRAAD maken wij voor U vaD Uw coupon 6tot KFNNFMERI.AAN 121 GEVRAAGD VOOR DIRECT Extern bij Fa. J. J. VAN DILLE WIJN, Hoofdstraat 190, Santpoort. naar BORST keuze uit 8 soorten fruit KENNEMERLAAN 32 IEL 4331 IJMUIDEN VOOR DIRECT GEVRAAGD: EEN INCASSEERDER op Makelaars- en Assurantiekantoor. Geen bijbetrekking. Br onder opgaaf van leeftijd en verlangd salaris IJ 459 bur. van dit blad.

IJmuider Courant | 1947 | | pagina 4