3 Thalia John Stol De Wraak der Goden Motorgroep „KennemerlancT [rapt opnieuw de starter in „De Commensaal" vierde triomfen in Thalia JAREN IN SCHEIDING Velsen-Noord Velsen Hex JAeater' Santpoort Driehuis VRIJDAG 7 NOVEMBER 1947 TJ MUIDER COURANT 3 Sterrit naar Amsterdam als eerste grote project zal worden veranderd in motorclub waarin „Kennemerland" herdoopt. Het programma vermeldt verder een bestuursverkiezing en men verwacht dat voor deze avond de animo groot zal zijn. Het gaat niet zoals het gaan moet," "j voorzitter Richard Giesberts en z'n gezicht voorspelt: „harde wind". ne eens zo bloeiende afdeling IJmuiden de motorgroep Kennemerland is bijna het uitblazen van de laatste adem toe. m napier telt zij nog wel ruim 70 leden, ook alweer heel wat minder is dan vt aantal waarmee men aanvankelijk be- maai' in werkelijkheid mag het be- ri ur zich de handen wrijven wanneer een f?ntig man de vergaderingen bezoekt. Het Stuur is actief, maar zonder de steun van r leden is het moeilijk die activiteit pro actief te maken. Wij zijn ervoor naar Den Haag geweest" "teit de voorzitter, „en bij het secreta- a» van de K.N.M.V. is men van mening t IJmuiden zeer zeker in staat is een "onde en actieve motorclub op poten te 'rwfnieuwste attractie, die het bestuur nu „indacht heeft, is een sterrit op 16 No vember naar Amsterdam. Zo men weet, bestaat in Nederland een mité voor het oprichten van oorlogs monumenten, waarvan het grootste zal ge- laatst worden in het plantsoen op de Dam te Amsterdam. Het Damplein wordt hiertoe verkocht per vierkante centimeter en ieder nie hieraan meedoet ontvangt een certifi caat waarop staat dat hij grondeigenaar is. De motorgroep Kennemerland doet mee in Dirk van Meurse (Herman Bouber), de jjjn geheel, dus zal als groep een bewijs in zeeman-kroegbaas, kon in het stuk van bezit krijgen, op Zondag 16 November. eigen hand „De Commensaal" niet anders Aan deze rit naar Amsterdam nu heeft dan subliem genoemd worden. Hetgeen niet men een sterrit verbonden en hiervoor twee te verwonderen is, want wie kan zich beter trajecten geprojecteerd, één dat gereden in een rol inleven dan de auteur van een wordt bij mooi weer en waarvan de afstand stuk en wie verstaat beter de kunst van ongeveer 500 km bedraagt en het tweede regie, dan hij, die zelf zijn geesteskinderen voor het geval dat Pluvius die dag om een tot leven wekt: 'Bouber, volkskunstenaar hoekje komt gluren. bij uitnemendheid. Het eerste traject gaat van IJmuiden Wat de Toneelgroep Bouber brengt is over Kornwer der zand, via Arnhem, Amers- het leven in zijn volle tragedie, door- foort naar Amsterdam. spekt met de rauwe humor van hen, die al De korte rit van z50 km loopt van IJmui- te veel zonneschijn moeten missen, jen naar Bloemendaal, Scheveningen, Rot- Emmy Arbous was in gebaar en gelaats- Grebbeberg en •Wageningen met expressie overtuigd en de oude Barend Rapport over de Wadden- en IJsselmeer-visserij op komst Naar wij vernemen heeft de afdeling visserij van het Landbouw-economisch in stituut in den Haag, dat enige tijd geleden het saneringsplan voor de visserij van de hand van drs. A. G. U. Hildebrandt het licht deed zien. thans de mogelijke sane ring van de Wadden- en IJselmeervisserij in behandeling. Het rapport, dat ook hier over het licht zal zien, zal zich vooral bezig houden met de economische en sociale moeilijkheden in deze tak der Nederlandse visserij, ongeveer op dezelfde basis als het bekende „garnalenrapport". Visvervoer tussen Newfoundland en de grote meren Nieuwe maatschappij opgericht Volgens een bericht in de „Cleveland Dealer" is door de Fishery Products Ltd te St. John, Newfoundland, onder de naam en van de -31ue Water Shipping Company", ook zal worden een maatschappij opgericht, die twee koel- schepen in de vaart heeft gebracht die uitsluitend bestemd zijn voor het vervoe ren van vis tussen Newfoundland en de grote meren. Een van deze schepen heeft kor! geleden 250 ton bevroren visfilets te Cleveland (Ohio) afgeleverd. Met deze schepen, de „Zebrinna" en de Dansschool VOOR BETER DANSONDERWIJS Binnenkort aanvang speciale TANGO CURSUS! Snelprivéléssen op elk uur. Inschr. IJMUIDERSTRAATWEG 33 Drie avonden Tien Geboden Te beginnen met Dinsdag 11 November in de Nederlands Hervormde Kapel te Santpoort en vervolgens Woensdag 12 en „Zebrula zal beurtelings een drie weke- Donderdag 13 November in de zaal aan de lijkse reis van Newfoundland naar de Edisonstraat, zullen onder leiding van ad- meren worden ondernomen, hoofdzakelijk - - - - - naar Cleveland en Detroit. De reis met deze schepen duurt slechts zes dagen; de trein doet er negen a tien dagen over. De „Zebrula" heeft een lengte van 185 voet, een breedte van 33 voet en een hoogte van 14 voet. Wanneer het schip geladen is bedraagt de diepgang slechts tien voet. De voortstuwing geschiedt door twee dieselmotoren elk van 500 pk. Verder heeft het schip 350 ton koelruimte, een radarinstallatie, gyro-kompas, enzovoorts. judant D. Bergsma van het Leger des Heils filmvoorstellingen worden gegeven. De film „De tien geboden" laat in de proloog zien de verdrukking van de Israë lieten in Egypte en de doortocht door de Rode Zee. Het verdere verhaal beschrijft J „Watervliet' het leven van een weduwe met haar twee vermeeuwen uit Amsterdam ën'daar'vVB zoons, jongens met zeer uiteenlopende ka- ais tweede op de ranglijst fungeert, zal rakters. waarvan een de tien geboden naar hct al het mogeiijke doen om te IJMUIDEN HULDIGT BOUBER sis eindpunt eveneens de hoofdstad. Ieder die in het bezit van een motor en een rijbewijs is, kan meedoen, want voor ceze speciale gelegenheid wordt ontheffing verleend van Zondagsvergunning, rijver- lanning en wegenbelastingkaart voor de motoristen. Men heeft, gezien dit alles, goe- moed dat alle zeventig leden zullen starten. Tenslotte deelde de heer Giesberts mede, Jat Dinsdag 18 November in het clublokaal „Van der Lem" een vergadering zal wor- gehouden, waar de naam motorgroep Ai (Het theater met de beste films) A (Willem Kremer) was niet te overtreffen in het derde bedrijf, waar hij het spreek woord van de kinderen-en-dronken-mensen waar maakte. Ans Koppen, het levenslustige meiske, dadelijk ingepalmd door de veramerikaan- ste „echte" vader, vond in Wim Kouwen- hoven een waardig tegenspeler. Het ver schil van mentaliteit tussen jongen en meisje kwam in deze beiden volkomen tot zijn recht. En Hans Tiemeyer, als de man die terug kwam en niet meer weg kon, maar niet al leen om de kinderen, heeft geholpen de tragiek door te voeren tot het bittere einde. Van Vrijdag t/m Dinsdag (The Years between) naar het boek van Daphne du Maurier, schrijfster van o.a. „Rebecca" met Michael Redgrave en Valerie Hobson Een ontroerend filmwerk, dat U van begin tot het einde zal weten te boeien. Eagle-Lion film. 18 Jaar. Zondag 3 uur Wat en Vi Wat in „DE VLIEGENDE OMNIBUS" (Toegang elke leeftijd). digd, niet met veel lawijt, maar rustig en gemeend. Als voorzitter van het huldigingscomité, waarin onder meer afgevaardigden zitting hadden van alle dillettantenverenigingen, nam de wethouder van Onderwijs, de heer A. J. van Leusen het woord. De heer Philip van Opbergen droeg bloe men aan namens de directie van het Thalia- theater, die hij met enige welgekozen woorden overhandigde en de IJ(muider B(esturen) B(ond) was eveneens niet ach tergebleven, een zeer fraaie mand met kleu rige, geurige-florakinderen was zijn stille blijk van waardering. Herman Bouber zeide hierop, nadat hij dank had gebracht, dat hij vóór veertig jaar dit toneel was begonnen met een grote liefde, die ondanks vele „ups and downs" nog steeds is gebleven. Met de belofte ook in de toekomst IJmui den van zijn kunst te laten genieten, be sloot hij zijn korte rede. H. K. Bakken voor het vakdiploma De afgelopen drie dagen zijn in de bakkerij van de firma Winkel aan de Wijkerstraatweg practische examens gehouden voor verkrijging van het vakdiploma bakken. W Deze examens, uitgaande van de Stich ting voor Vakopleiding en Examens in het Bakkersbedrijf, stonden onder leiding van de heren A. Zech uit Putten en J. Molenaar te Enkhuizen. Dagelijks hebben tien examinandi aan de letter volgt, doch de ander het leven van de ,)losse kant" beziet. De voorstelling van Woensdag is toegan kelijk voor allen boven de 14 jaar, Donder dag hebben alleen zij toegang die de leef tijden van 21 jaar en ouder hebben bpreikt. De „Hamul" van 15.000 ton in de sluis Het Amerikaanse geleideschip voor tor- pedobootjagers, de „Hamul" zou vanmiddag om vier uur de sluizen passeren. Het schip, een bodem van 15.000 ton, neemt hier captain Braly, de marine-attaché van het Amerikaanse gezantschap en zijn adjudant Lt. commander Jackson aan boord, die meevaren naar de hoofdstad. Na afloop is dan Herman Bouber gehul- deze examens deelgenomen. De opdracht omvatte het bakken van gewone broden klein en luxe brood. De tijdsduur van de examens besloeg ongeveer vijf uur. Van de zijde van de patroons bestond grote belang stelling. De vervaardigde broodartikelen beston den uit Frans-, Duits-, vloer- en knip- Weer „visserijdagen" in Januari Op de 30e en 31e Januari van het vol gend jaar zullen in de Volkshogeschool te Bergen visserijdagen worden ge houden. Het onderwerp dat behandeld ral worden, is nog niet bekend. „Hélène Willfiier" werd „Thunderrock" De Velsense afdeling van de Nederlandse Vrouwenbeweging heeft de wind niet mee voor haar filmavond in Rex. Was onlangs de aangekondigde film „Hélène Willfüer"' niet op het appèl verschenen, Donderdagavond bleek evenmin het pro gramma gehandhaafd te kunnen worden, maar gelukkig was de eminente Engelse rolprent „Thunderrock" beschikbaar om ós talrijke belangstellenden te bevredi gd. Deze beklemmende geschiedenis van «n aantal gestrande levens, die in spook- ':e een gedesillusioneerde vuurtoren- f voor ogen komen, is een van de moest perfecte verhalen, die uit handen •an* Britse filmers zijn gekomen, zowel faa uitbeelding als qua strekking. De bemoediging, die dit sombere verhaal |och geeft, ondanks de wanhoopsstemming •aaronder de herinneringen aan een mis tte strijd voor een betere wereld tot gewekt worden, vond weerklank bij Eêvrouw Wildschut, die uit de doeken deed, :il vertrouwen en samenwerking de weg ramen wijzen naar een lichtere toekomst, *8 betoog, waarmee de spreekster zich mchtvaardigen wilde voor het feit, dat zij u ex"Preöikantsvrouw sprak voor een ^gerichte organisatie als de Vrouwen weging. Kapitein ter zee De Meester verlaat de marine Kapitein ter zee J. B. de Meester, die *®mandant was van Hr. Ms. „Tromp" de strijd in Indië en na de bevrij- rag geruime tijd marine-attaché te Lon- is met ingang van 1 December be- -rd tot schout bij nacht en op dezelfde eervol uit de marinedienst ontsla- Wegens langdurige dienst. Agenda voor Velsen en IJ mni tl en *hlla: 7.00 en 1,95 uur, „Jaren van schelding". uur' -De wraak der goden". Pont: 8.00 uur, „Mannen zonder vleugels". ...ol Heldestraat: 8.00 uur. C. F. D. Kohnert "Nma'xlng van atoomenergie". "onaat: 7.30 uur, NIWIN-bridgedrive. ZATERDAG 8 NOVEMBER "a: 7.00 en 9.15 uur, „Jaren van scheiding". 7.0Q en 9,00 uur. „De wraak der goden". ont: 8.00 uur: „Mannen zonder vleugels". .Eindelijk, aldus de heer Van Leusen, is br00d cadetjes, krentenbrood, bruinbrood, het ogenblik gekomen waarop IJmuiden u suikerbolIen. Weihnachtstollen en andere hulde mag brengen. IJmuiden kent niet broodsoorten veel goed en groot toneel, maar het stukje Tot nu toe sIaagden van de deelnemers waarachtig toneel is vanavond op naam van de heren H j Abdala, W. Bos, C. H. Cor- Bouber gekomen. Spreker memoreerde dat nelisse en j. Graa( Haarlem; W. Ver- op dezelfde dag waarop Bouber gehuldigd schoor en j Hof IJmuiden; H s. Schoone. werd in Amsterdam, m IJmuiden de toneel- j Guyt. j van Duvn G Broekhuis, C. vereniging „Palvu zijn „Jantjes voor het slui Beverwijk; y. Zijlstra, Nieuw-Ven- voetlicht bracht. Er is in IJmuiden met Hi Commandeur, Limmen; C. S. J. veel plaats voor het grote toneel en wij Blankendaal, Heemskerk en T. F. Geven, betreuren dat, want wat alleen betekenis Heil00 De heer j Poo, Rijksgedelegeerde kan hebben voor het volk is dat, wat het te Amstcrdam, toonde deze examens voor hart raakt. U bent een van de weinige grote een deel b„ kunstenaars, die dat kan in geschrift en spel en daarom hopen we dat gij nog vaak Qok hari naar Frankrijk m IJmuiden zult komen gij, de man met In het kader yag het met Frank'rijk ge. het warme kunstenaarshart zo eindigde sloten bandeiSverdrag mag er ook 500 ton de heer Van Leusen zijn toespraak, die hij gezouten haring uit ons land naar Frank- vergezeld deed gaan van een couvert met inhoud en een mand bloemen, gesierd door linten in de Velsense kleuren: geel en blauw. Amerikaanse Jantjes gaan in Amsterdam passagieren De Amerikaanse destroyer-tender „Ha mul", een moederschip voor een torpedo- bootjager-flottille brengt van 7-14 Novem ber een niet officieel bezoek aan Amster dam, in hoofdzaak om de bemanning, die een lange diensttijd op zee achter de rug heeft, gelegenheid voor ontspanning aan de wal te geven. GROTE WINST VAN DE HECTOR WHALING COMPANY LTD. De Hector Whaling Company Ltd. (N.V. Hector Walvismaatschappij) heeft gedu rende het boekjaar (1 Aug. 1946-31 Juli 1947) een winst behaald van 119.690. Er is voorgesteld een dividend van niet min der dan 100 procent aan de aandeelhouders te betalen. Eön ,krachtprestatie" De heer W. Schaap van IJmuiden, lid van de Beverwijkse krachtsportvereniging D.O.K., wist bij de te Amsterdam gehouden kampioenswedstrijden de derde prijs in de eerste afdeling lichtgewicht te veroveren. rijk worden geëxporteerd. Kapotte winches De KW 65 en de HA 5 „Friesland" zijn in IJmuiden binnengekomen met schade aan de winch. Eeu uur muziek De directeur der Rijks H.B.S. ir. J. A. Spruyt bericht dat het proefconcert van 3 October: „Eén uur muziek" een zo vol ledig succes was, dat er zonder enige aar zeling is besloten een serie van vijf con certen te laten volgen. Dinsdag 11 Novem ber, des middags van drie tot vier uur zullen in het gymnastieklokaal de violist Thomas Magyar en de pianist Herman Kruyt medewerking verlenen aan het pro gramma „Nationale karakteristieken in de muziek." „Zo uit de lucht" De Revis-revue „Zo uit de lucht", waar aan een keur van Nederlandse kleinkunst- artisten medewerkt, komt Donderdag de dertiende in het Patronaatsgebouw. MARKTBERICHT Visaanvoer. 9 kisten tarbot en tong, 20 kisten schol, 265 kisten schelvis, 43 kisten wijting, 25 kisten kabeljauw, 10 kisten schar, 1500 kisten verse haring. Totaal 1872 kisten. Prijs verse haring f 14f 10,90 per kist. HA 5 Friesland f4350 KW 15 f 6650, KW 22 f 1240, KW 65 f 3300, KW 38 f 2720, KW 138 f 11.060, SCH 50 i IJM 214 f 132. De Velser voetbalagenda Voor Zondag staat weer een volledig voetbalprogramma op de agenda. Kinheim heeft in eigen huis tegen Ripperda de kans van een overwinning in handen en heeft daarom ook het elftal geheel gewij zigd. De midden voorplaats wordt nu bezet door de „oude" back Groeneveld, om de productiviteit van de voorhoede te ver hogen. Van der Steeg neemt Groeneveld's plaats in en de aanvalslinie heeft thans A. Prinssen als linksbinnen. De geel-zwarte ploeg verschijnt met: J. Kleibergen; A. v. d. Steeg en S. de Vries; C. de Boer, P. Rem en Jac. Hout; J. Star- I reveld, H. Prinssen, W. Groeneveld, A Prinssen en J. H. v. d. Wateren. I Het overige programma luidt: TYBB 2 I Kinheim 2, 12 uur; Haarlem 6Kinheim 3, 12 uur; HBC 4—Kinheim 4, 12 uur; IEV 4— Kinheim 5, 12 uur (Kinheim-terrein). Zaterdag: Kinheim IVEW I, 3 uur. Adspiranten: VSV bKinheim a, 3,15 uur. Ook de „Bresapers" spelen thuis op en ontvangen de leiders Zil- •varia De expeditieloods van de KLM op Schiphol herbergt soms ongewone vrachten. Dezer dagen brachten een leeuw en drie welpen, op doorreis van Kopenhagen naar Brussel, er de nacht door, maar ze genoten geen ongestoorde rust, want er was veel bekijks. Een zware taak wacht „Strawberries" Voor het eerste dames-elftal staat een reis naar Rotterdam op het proramma. waar de hekkensluitster R.B.C. als gast vrouw optreedt. Een gedecideerde over winning voor de Strawberries mag hier verwacht worden. Ook Den Helder zal de Strawberries ontvangen en het belooft er een belangrijke hockeydag te worden. De reserve-dames en de beide derde elftallen gaan hier de strijd aan binden teen de gelijknamige vereniging. Daar de Noordelingen altijd geduchte tegenstan ders zijn geweest, zullen de Velsenaren met de helft van de buit tevreden mogen zijn. Het vijfde dames-elftal trekt naar Beverwijk, om D.E.M. III te ontmoeten. De belangrijkste ontmoeting voor Straw berries zal ongetwijfeld de krachtmeting van de heren met A. M. V. J. worden. Een enthousiast spelend tegenstander, die de derde plaats op de ranglijst inneemt. Toch mag er op een kleine overwinning van de leiders gerekend worden. Het tweede elf tal eist thuis alle eer voor zich op. Er kan gewonnen worden van B.M.H.C. IV, het zal geheel afhangen van de vraag hoe de nieuwe achterhoede zich houdt. Strawber ries IV kan zijn laatste nederlaag weer ongedaan maken, door in Amsterdam van Ijsvogels III te winnen, wat niet onwaar schijnlijk is. Tenslotte zullen ook de beide jeugd- elftallen weer in het veld komen, waarbij de meisjes het tegen Amsterdam-D wel het zwaarst -zullen hebben. De jongens kunnen op Eechtrop hun derde overwinning in successie behalen. Opstelling heren I: H. Verkes; J. Fer ment, C. Matars; A. Kost, P. Minderhoud, J. Dalhuysen; P. Steyn. H. Brunink, R. Kuyper, J. Brunink, J. Otto. LICHT IN DE DUISTERNIS. De straatverlichting bij het complfex noodwoningen bij de Hoogovens wordt nu eindelijk in orde gemaakt. winnen en het ongeslagen record van de Meeuwen, die een wedstrijd minder speel den en ook 10 punten hebben, te breken. Het elftal is ongewijzigd en verschijnt met: C. van Veelen; D. Aatjes en H. Lantsink; J. van Zandvliet, J. Wormsbecher en C. Hoen; L. Spruit, P. Vlietstra, H. Verswij- veren, R. Meyer en N. Michel. Verder worden gespeeld: DWV 4WB 2, 2 uur; WB 3Halfweg 2, 9,45 uur; DSS 3VVB 4, 12 uur; WB 5Spaarne- vogels 4, 9,45 uur. Zaterdag: Nieuw Ven nepWB, 3 uur. IEV speelt uit tegen het Castricumse CSV. De IEV'ers hebben de laatste weken nogal veranderingen in het elftal gebracht en ook nu weer is dit gewijzigd. IEV ver trekt met: M. v. d. Bos; H. Zonneveld en J. v. d. Zon; J. Wittebrood, P. v. d. Berghe en J. v. Stegen; J. Schavemaker, Th. Koek, S. Slotemaker, A. Stokman en J. v. d. Vlies. Voor IEV is verder vastgesteld: Haar lem 8—IEV 2, 12 uur; IEV 3—ETO 3, 12 uur en IEV 4Kinheim 5, 12 uur, (beide Kinheim-terrein). Junioren: IEV aTYB B c, 2 uur (WB-terrein). Zaterdag: Adspiranten: IEV a—HBC a, 3,15 uur (Kinheim-terrein). De heer Verbeek besprak economisch plan Voor de afdeling Velsen-Noord van de Partij van de Arbeid is Woensdag in het clubgebouw „Kindervreugd" een leden vergadering gehouden, tijdens welke de heer R. Verbeek, voorzitter van de Raads fractie van de Partij van de Arbeid, het onlangs gehouden Economisch Congres van de Partij besprak. Na opening door de heer K. Marks, voor zitter, zijn eerst verschillende huishoude lijke zaken behandeld. De heer Verbeek wees in zijn inleiding op het feit, dat velen nog steeds niet ten volle beseffen in welke mate ons land is verarmd; een verarming, welke ernstige zorgen baar-t. Het is gewenst, dat verho ging van de productie wordt gepropageerd om de verarming van ons land door export te kunnen tegengaan. Een tweede weg vond spreker in buiten landse hulp om uit de economische nood te geraken. Vooral ten aanzien van deze buitenlandse hulp heeft de heer Verbeek in een uitvoerig betoog het bekende plan- Marshall besproken en zijn conclusies weergegeven die een aandachtig gehoor vonden. Op deze inleiding volgden uitvoerige discussies, waarbij de belangrijkheid van het Economisch Congres duidelijk in het licht werd gesteld. VOETBALOPSTELLINGEN Terrasvogels—ZaandUk. De Vogels komen als volgt uit: Douma; De Ruyter, Heilig; Dort- mundt, Kraak, Akkerapan; Zaal, De Jonge J De Jonge Sr., Röbken, Goedhart. SliedrechtVelsen. Velsen verschijnt met Invallers voor Bakkum en Wijker als volgt: Demmers; Kuipers, Tromp; Zuurbier, Nljssen, Hirs; Prinsen, Snijders, Van der Pol, Ninaber. Hoenderdos. Velsen 2Watergraafsmeer 2. Velsen komt tegen het sterke Watergraafsmeer 2 als volgt uit: Nijssen Jr.; Sneekes, Meyer; Tromp, Maarn- schalk, Nijssen Sr.; Gerrits, Kramer, Van der Enden, Stet, Donker. Zou het waar zijn? Enige zoetwater vissers in Carlisle kwamen bijeen om de teruggang van de visstand in hun omgeving te bespreken. Een deskundige gaf hun te kennen, dat de vissen geen vliegen meer te eten hadden, sinds de boeren in de omtrek met kunstmatige mest werkten. Grimsby-record. Verleden Maandag kreeg de afslag van Grimsby 44 schepen te verwerken met een totale lading van 12.228 „kits" vis. Hercules in Engeland. De IJmuider stoomtrawler „Hercules" IJm. 196 kwam zonder vis te IJmuiden binnen. Het bleek dat de trawler de 800 manden vis in En geland had gelost waarvoor 19.000 werd besomd. Garnalen voor export. Ook van IJmuiden uit is de export van gekookte garnalen ter hand genomen. De diertjes werden in IJmuiden verpakt en naar België verstuurd. Geen haringtrawler. Het blijft met de aanvoer van verse haring en vis „hollen of stil staan". Nadat op de Woensdagmarkt door de zeer grote aanvoer van trawïharing de prijzen terug liepen tot zelfs 4 per kist was er Donderdag geen trawïharing. Enkele loggers vingen tezamen 2000 kisten waarvoor 13 en 14 werd betaald. Vanaf heden t/m Woensdag 12 Novem ber brengen wij de diep-menselijke film (La Colère des Dieux) In de hoofdrol VIVIANE ROMANCE Toegang 18 jaar!* „IJmond" speelt twee wedstrijden De Handbalvereniging „IJmond" is Zon dag met twee wedstrijden weer druk be zet. De dames gaan een interessante wed strijd tegemoet tegen de sexe-genoten van Beverwijk. Verwacht mag worden dat de ,IJmond"-dames ook nu op „Watervliet" de beide punten zullen veroveren. Zij ko men in het veld met: M. de Jager; M. Brock en L. Mossel; A. Harmeyer, L. Konz en L. de Jager; R. Zuurbier, R. v. Dongen, A. v. d. Scheuf, N. v. Deyck en A. Eek- hard. Het heren-elftal, dat nog steeds naar een betere vorm zoekt, trekt naar het Noor dersportpark te Haarlem om te 10.15 uur de strijd aan te binden met Concordia 2. De „IJmond"-heren vertrekken met: J. Böhm; C. Sluis en G. Schaar; J. Schol der, B. Aptroot en M. Otto; P. Scheer man, L. Aptroot, R. Rill, R. Schaap en P. de Waal. Korfbalprogramma van „Watervliet" De successen van de vorige Zondag van het eerste twaalftal in Amsterdam hebben de „Watervlieters" een hart onder de riem gestoken, waardpor zij de komende ontmoeting op het „Watervliet"-terrcin tegen Amstelodamum met vertrouwen op winstkans tegemoet gaan en hun plaats op de ranglijst kunnen verbeteren. De stand in 2 B is thans: gesp. gew Oosterkwartier 8 7 Groen Geel 8 6 Amstelodamum 7 5 Z.K.V8 5 Aurora 8 4 Watervliet8 4 B.E. P8 2 D.V.D7 1 Sport Vereent8 1 Landlust 8 0 Watervliet 2 gaat een zware wedstrijd tegen het Haarlem I-twaalftal tegemoet. Haarlem is nog ongeslagen en zal deze re putatie in het Noordersportpark wel willen handhaven. Het groen-gele 2 A-twaalftal ontmoet in Aerdenhout Nieuw Flora 2, waar een gelijk spel mogelijk wordt geacht. Het derde twaalftal speelt eveneens op het terrein van T.H.B. tegen het tweede van deze club. Willen de groen-gelen een geliilc spel behalen, dan zal stevig moeten wor den aangepakt. Op eigen terrein kan Wa tervliet 4 tegen Aurora 5 winnen en de club zou in dat geval een vierde zege be halen, tevens het ongeslagen record hand haven. Tenslotte zijn er nog de Watervliet A-adspiranten die met Aurora A zeker geen moeite zullen hebben en Zaterdag wel opnieuw op beide punten beslag zullen leggen. Sinterklaas-campagne van de winkeliers Zoals al meer gebleken is, zijn de Sant- poortse winkeliers in het uitdenken van speciale reclame-attracties tegen of tijdens bijzondere gebeurtenissen vindingrijk, zo zelfs, dat men uit groter plaatsen dan Santpoort wel eens om inlichtingen ge vraagd heeft. Ook voor het komende St. Nicolaasfeest zijn zij weer op een aardige gedachte ge komen, die allereerst beoogt het kopen- in-eigen-plaats te stimuleren en verder de klanten de kans te geven op één of meer fraaie prijzen beslag te leggen. Een origineel prijzensysteem zal probe ren, de campagne, die 15 November be gint, aantrekkelijk te maken. Voorts wordt gel. verl. pnt. 1 0 15 1 1 13 -0 2 10 0 3 10 0 4 8 0 4 8 1 5 5 2 4 4 1 6 3 2 6 2 Plaatsbespreken dagelijks van 11-12 u. aan de cassa. City Film ei' n°2 een verloting gehouden ook. „Rome en wij" FEUILLETON De vrouw van Dick Heriot door SUSAN INGLIS vertaald uit het Engels. 73) Rose antwoordde niet dadelijk. Haar vriendelijk gezicht stond een tikje somber en haar mond was ongewoon strak. Ik weet niet waar het aan ligt, barstte ze tenslotte uit, maar ik heb meneer Geof frey nooit mogen lijden, hoe vlot hij ook is en hoe lang ik hem nu al ken. Hij ver dient haar niet, Sara! Sara, die niet een dergelijk vooroordeel tegen Geoffrey had, keek haar enigszins verschrikt aan. O, maar Rose ik zeg niet, dat hij of iemand goed genoeg voor haar is. En je weet ook wel, dat ik niet graag zou willen, dat ze weg ging van Trant, waar ze hoort, zoals je zou kunnen zeggen, maar ze zal, hoe dan ook, toch binnenkort weggaan. Rose verplaatste een ketel op het fornuis met een nijdig gebaar. Als meneer Alan enig verstand had begon ze. Maar hij weet toch niet, dat ze me vrouw Dick is, protesteerde Sara, voor hem opkomend. Rose keek haar minach tend aan. Dat bedoelde ik niet, zei ze. En dan ging ze door, voordat Sara haar kon vragen, wat ze dan wel be doelde. En luister eens naar mij, Sara Staite! Je wordt te loslippig over mevrouw Dick. Voor je het weet, heeft iemand het je ho ren zeggen een dezer dagen. Denk er nou maar goed aan, dat ze zuster Prescott is en niemand anders, dan zal er geen kwaad gebeuren. Goed Rose, zei Sara gedwee. Zal ik je even helpen met de vaat? En geen van beiden hoorden ze de voet stappen, die zich heel zachtjes verwijder den van de "half-geopende keukendeur. Wat een grappige oudjes zijn het toch, zei Geoffrey, toen ze in de taxi van „Het Wapen van Heriot" onderweg waren naar het feestgebouw. Ik be doel Sara en Rose. Ze schijnen qrg dol op je te zijn. Anne glimlachte in de duisternis. Ze zijn erg vriendelijk voor me geweest. Sara keek me eerst altijd een beetje argwanend aan, maar tegenwoordig behandelen ze me bijna, alsof ik tot de familie behoor. Hetgeen toch ook eigenlijk waar is, bracht hij haar zachtjes in herinnering. Heb je er nooit spijt van.... dat je dit allemaal hebt opgegeven? O nee, zei Anne snel. Nee, ik heb nooit het gevoel, dat het allemaal van mij behoorde te zijn, hoewel ik blij ben, dat ik hier gekomen ben en me niet door jou heb laten afschrikken. Maar begrijp je, waarom ik het deed? Je hebt toch wel begrepen, hoe Alan zou zijn, als hij het ooit ontdekte? Ja. *Haar stem was aarzelend. Het was afschuwelijk er aan te moeten den ken, maar het was waar: als Alan boos was, dan was hij verschrikkelijk. Ze her innerde zich de manier, waarop hij tot juffrouw Bell had gesproken; en de uit drukking, die vanavond op zijn gezicht was geweest. Geoffrey grinnikte zachtjes. Ik geloof niet, dat hij er over hoeft te zitten piekeren. En je zult, hoe dan ook, wel niet zo erg lang meer hier zijn, is het wel? Ze legde hem uit, hoe Kathryn hierover dacht, en dat Alan haar verzocht had om nog wat te blijven.... wat had hij toen anders geleken, dacht ze, maar ze zei dit niet aan Geoffrey. Ik heb gezegd, dat ik nog wat zou blijven, omdat ik eerlijk van mening ben, dat Kathryn me nog nodig heeft, en ze is ontzettend aardig voor me, nu we elkaar goed begrijpen. -Ze heeft zich vanavond zeker voor je uitgesloofd, stemde Geoffrey toe, toen hij met zijn hand over het zachte, witte bont van de avondmantel, die Kathryn haar absoluut ook had willen lenen, streek. Ik hoop, dat je je zult amuseren op dit feest. Zijn hand tastte verder om de hare te vinden en drukte deze hee! door haar heen ging en haar instinctieve neiging om haar hand terug te trekken. Wat was ze toch een verlegen, klein meisje, dacht hij teder. Het wordt vast erg gezellig, meen de ze, en het is ontzettend aardig van je om mij mee te nemen. Zijn hand drukte de hare iets steviger. Puur egoïsme! verzekerde hij haar luchtig, ik vond het altijd jammer, dat je destijds zo uit mijn leven bent ver dwenen, Anne; en ik laat dat niet weer gebeurenEen diep stilzwijgen volgde op zijn woorden. Anne voelde haar hart bonzen. Ze was hem dankbaar voor zijn vriendschap en voor zijn attenties, maar, maar.ze was blij, toen hij bijna De bekende theoloog prof. Berkhouwer (Adv.) 2aj Donderdag aanstaande in de Gerefor- I meerde kerk behandelen het actuele on- j derwerp: „Rome en wij". Grote belangstelling voor V.S.V.—Ajax De belangstelling voor de wedstrijd V. S. V.Ajax is zo groot, dat nu reeds vei lig kan worden aangenomen, dat de kamp voor een „uitverkocht huis" zal gespeeld worden. VERANDERING VAN HET NIWIN- SECRETARIAAT. Het secretariaat van de Velsense afde ling der NIWIN wordt thans waargeno- vrolijk verder sprak, zonder die diepe,™en ^oor mevrouw W. L. Cordia, Zeeweg licht, want hij voelde de huivering, die Ssverd zult zijn. warme klank in zijn stem. Bovendien kan ik dat Lambert-kind niet uitstaan. Natuurlijk, ze hoorde hem geamuseerd lachen, is haar papa buitengewoon goed bij kas, en ik geloof, dat dat, wat Alan betreft, de grote aantrekkingskracht is. Dat denk ik ook, stemde Anne toe met een gedrukt stemmetje. Ik vond haar zelf ook niet bijzonder sympathiek. Ik zal wel één keer met haar moe ten dansen, denk ik, om mijn wegblijven goed te praten, ter wille van Alan. Maar, stelde hij haar lachend gerust, dan zal ik voor jou een aardige, tamme boer uitzoeken, opdat je niet aan Alan overge- Wordt vervolgd). 244. aan welk adres ook verjaarspakketten voor de militairen in Indonesië besteld kunnen worden. BERGINGSVAARTUIGEN NAAR DE „BRASTAGI" Het bergingsvaartuig „Zwarte Zee" van L. Smit en Co.'s Internationale Sleepdienst te Rotterdam, dat op weg was van Muntok naar Aden, heeft opdracht gekregen zich naar de „Brastagi" te begeven. Bovendien zal ook de „Briton", een bergingsvaartuig van de Britse admiraliteit, van Kaapstad uit naar de „Brastagi" vertrekken.

IJmuider Courant | 1947 | | pagina 3