Niemeijer* VenhcJk, I „de Luifel" NE0PH0T0 pl.m. 40 Scherlngpalen KOFFIE Steno-Typen IBoekh.Talen INST. PONT SCHOENMAKERIJ WORTMAN Luidsprekers KOFFIE en THEE „Het begon in een gracht" aankomend bouwkundig tekenaar Nette meisjes DINSDAG 9 DECEMBER 1947 IJMUIDER COURANT 'i Velsert'Noord De papierfabriek gaf een kinderfeest De directie van de Papierfabriek Van Gelder Zonen N.V., die reeds vele jaren ter gelegenheid van Sint Nicolaas feesten orga niseert voor de kinderen van personeel leden, heeft Zaterdag deze goede traditie voortgezet In gebouw „Concordia" dat tot de laatste plaats was bezet en waar ook verschillen de ouders waren, van wie velen zich met een staanplaats tevreden moesten stellen, waren niet alleen kinderen uit Velsen en Beverwijk, maar zelfs uit Alkmaar, Castri- cum, Heemskerk en Haarlem. De belangstelling van directiezijde bleek uit de aanwezigheid van de heren mr. F. H. A. de Graaf, lid der hoofddirectie en J. Smit en ir. A.J. Allan, plaatselijke fabrieks directeuren. In zijn opening gewaagde de heer C. Pels bureelchef, van de traditie van dit fgest en bracht dank aan de directie voor de orga nisatie. De bijna voltallige bezetting van Har monie „De Eendracht" onder leiding van dirigent L. H. F. Leistikow had reeds spoe dig de goede stemming er in. Het was een lust de frisse kinderstemmen te horen. In afwachting van St. Nicolaas' komst heeft het gezelschap „De Schakel" uit Breda de jeugd bezig gehouden. De goochelaar be schikte over prachtig materiaal en zijn ver bluffende staaltjes kregen veel bijval. De zelfde acteur wist met zijn sprekende pop „Micky Mouse" de kinderschare te boeien. „Oom Wim" hanteerde de accordéon en liet bekende en onbekende melodietjes zingen. St. Nicolaas werd verwelkom^ door de heer Smit. Enige kinderen moesten hun op wachting maken. Vervolgens is nog een aardige kinderfilm vertoond. Een staf van medewerksters zorg de voor een vlotte tractate en na afloop van dit prachtige feest ontvingen alle kin deren een zak snoep, een taai-pop, een appel en bovendien een schetsboek met een doos kleurkrijt. Voetbal I.E.V. nam Assendelft een punt af (1—1) De I.E.V.'ers hebben tegen Assendelft een fraai resultaat bereikt door de leiders een punt afhandig te maken, zeer tot vol doening van V.V.B. Onmiddellijk na de aanvang zette Assen delft een geweldig offensief in en maakte het de achterhoede van de gasten danig lastig. Door stug verdedigen en prima werk van doelman M. v. d. Bos konden doelpun ten worden voorkomen. Wel was het een zwoegen voor I.E.V. om de stand blank te houden en zelfs enige niet ongevaarlijke aanvallen op te bouwen, maar doelpunten bleven uit. Na de hervatting nam I.E.V. het initiatief en ontplooide een geweldige geestdrift, waaraan het in de laatste wedstrijden heeft ontbroken. Voortdurend werden gevaar lijke aanvallen opgezet. Van een der kan sen maakte J. Schavemaker gebruik. (0—1). Assendelft door deze achterstand schaak mat gezet was even de kluts kwijt, maar herstelde zich spoedig, om daarna opnieuw een offensief in te zetten. Bijna gelukte het gelijk te maken, maar v. d. Bos kwam hierbij in aanraking met een tegenspeler en moest uitvallen. Koek nam zijn plaats in en deed goed werk. Hij onderbrak enkele aanvallen, maar moest tenslotte voor een keihard schot zwichten. (11). Met deze stand kwam ook het einde. Het zat de herenploeg van IJmond niet tnee In Haarlem is de wedstrijd HOC IJmond gespeeld. De Haarlemmers open den spoedig na het begin door toedoen van de linksbinnen de score waarna een gelijk opgaande strijd volgde. De spelers van IJmond schoten slecht. Aan de andere kant voerde HOC de stand op tot 50. Na de hervatting kwam IJmond opzetten. Met schieten hadden de spelers minder geluk. Eindelijk slaagde R. Schaap er in een te- genpunt te maken. De Haarlemmers kwa men weer opzetten en vergrootten de voor sprong. Ook doelpuntte IJmond nog twee maal en het resultaat was 93. Zege voor de dames. De damesploeg speelde op „Watervliet" tegen HOC en won met 60. Het spel van IJmond was beter dan in voorgaande wed strijden. Aan het samenspel werd veel aan dacht besteed. Hoewel de thuisclub spoe dig na het begin een offensief inzette, ble ven doelpunten uit door het goede verde digen van de Haarlemse dames. Kort voor de pauze doelpuntte mevrouw Eckhard en spoedig daarop werd de stand 20. Na de hervatting voerde IJmond de stand op tot 60 waartegenover de Haar lemse dames niets konden stellen. Me vrouw Eckhard, Rie van Dongen en Nel van Deyck maakten de doelpunten. Goede oefening tussen Vitesse—Kinheim (34) De vrije Zondag benutten de derde klas- sers van A en B, Vitesse te Castricum en Kinheim voor een oefenwedstrijd, die zeer sportief en vriendschappelijk is gespeeld. Kinheim telde drie invallers wegens ont breken van Groeneveld, Rem en Raayma- kers, irtaar v. d. Kant, De Ruiter en C. Duineveld vervingen prima. De strijd was vlot aan beide kanten en na tien. minuten had A. Prinssen met een hard schot via een tegenstander geluk (01). Kleibergen werd enige malen beproefd, maar eerst toen een mistrap daartoe gelegenheid gaf, passeerde het leder hem (11) na 20 minuten. Weer tien minuten later bij een Kinheim- overwicht gaf Luntz een afgemeten hoek schop; A. Prinssen beproefde met een kop bal de lat en Duineveld plaatste de bal in doel (12). Een aanval over links bracht vamLuntz de bal voor en daar een Vitesse- hand erger wilde voorkomen, kreeg Kin heim een strafschop door H. Prinsen inge schoten (13). Hoewel Vitesse na de hervatting het spel dacht te keren, waarbij de Kinheim-achter- hoede steeds wegwerkte, wist A. Prinssen aan de andere kant Zonneveld met een hard schot te passeren (14). Daar de be zoekers het blijkbaar welletjes vonden, kon Vitesse meer uitkomen om, na een mooie aanval Kleibergen te passeren (24). Kin heim kreeg geen kans meer, maar even voor het einde maakte Vitesse uit een doel- schermutseling 34. Oude man nog steeds vermist Het is vandaag al 14 dagen geleden, dat de vermissing is gebleken van de ruim 70- jarige Willem Battem, die op 22 Maart 1877 te Wormer is geboren en na de evacuatie van IJmuiden-Oost, waar de familie aan de Velserduinweg een woning in eigendom had, de laatste tijd verbleef aan het adres Zeestraat 156 te Beverwijk. De man, die ongeveer een halve eeuw aan de Papierfabriek Van Gelder Zonen werkte en enige jaren is gepensioneerd, is het laatst gezien op de Koningsweg te Vel- sen-Noord, vermoedelijk op weg naar de papierfabriek. De vermiste was gekleed in een' zwart costuum, waarin een zilver streepje was verwerkt, droeg zwarte schoenen, grijze •bonker (halve jas), grijze hoed en waar schijnlijk een blauwe sjaal. Tot nu toe zijn de nasporingen vergeefs geweest, doch de politie te Beverwijk, af deling recherche, verzoekt allen, die in staat zijn betreffende deze vermissing inlich tingen te verstrekken, zich te vervoegen aan het politiebureau aan de Breestraat. Sinterklaasfeest voor de jeugd Teneinde de festiviteiten van het St. Ni- colaasfeest te coördineren is in bioscoop „De Pont" onder auspiciën van de Vereni ging „Velsen-Noord Vooruit" door de vier gezamenlijke buurtverenigingen voor de kindéren der leden een prettige middag ge organiseerd. Voor de kinderen van 4 tot en met 9 jaar was het eerste deel van deze middag zo geregeld dat zij speciaal het St. Nico- laasbezoek meemaakten. De heer J. W. L. Scherpenhuizen, voorzitter van V.N.V. heeft een openingswoord gesproken, waar in hij tevens dank bracht aan het dames comité, dat voor dit feest veel moeilijk heden had te overwinnen. Ook begroette hij de goedheilig man, die een aardig reis verhaal vertelde. Natuurlijk ontbraken enige berispingen niet. Nadat Sint gedu rende een vol uur de kinderen had bezig gehouden, daarin bijgestaan door een twee tal dames-accordeonisten, vulde de zaal zich verder geheel met de oudere jeugd tot en met 14 jaar. Men had zich de mede werking verzekerd van Van Meurs' caba ret-gezelschap uit Haarlem met de „Avon turen van Bulletje en Bonestaak". Onbe daarlijk is gelachen om de zotternijen van deze snaken. Tractatïe ontbrak natuurlijk niet en bij het einde van deze geslaagde feestelijk heden kreeg elk kind een pakje lekker nijen. FINSE BARK VOOR DE PAPIER FABRIEK. Met de Finse driemastbark „Valborg", welke met een motorkamer is uitgerust, verscheen tifdens het weekeinde een wel typisch, door de Noordse landen nog steeds in gebruik zijnd scheepsmodel voor de stei ger van de papierfabriek. Het vaartuig, dat nog steeds met zeiltuig is uitgerust, bracht uit Mantvluoto 400 vadem Fins rondhout aan. HET KERSTFEEST NADERT. De viering van het Kerstfeest zal voor de Hervormde Zondagsschool Mattheus 21 16b plaats hebben op tweede Kerstdag in de Ned. Hervormde Kerk te Velsen. De jongste kinderen worden reeds te kwart voor twee in de kerk verwacht, de oudsten te kwart voor vijf. Santpoort Postduiven in de belangstelling De vereniging „De Postduif" kan terug zien op een geslaagde tentoonstelling, die Zaterdag en Zondag gehouden werd in de, kegelbaan van het stationskoffiehuis. Er waren 190 vogels ingezonden, waar onder zich één bevond, die in dienst van de R.A.F. tijdens de oorlog menige trip van Frankrijk naar Engeland heeft gemaakt. De eigenaar van deze vogel, de heer D. Drijver, had hem indertijd bij zijn bezoek aan Engeland voor bewezen diensten als cadeau ontvangen. Wat verder de ingezonden vogels betreft: het was, volgens de keurmeester de heer P. van Eist uit Roozendaal, „een pracht collectie," zodat het veel tijd en moeite heeft gekost om de prijzen vast te stellen. De eigenaar van de schoonste doffer was de heer P. Rozemeyer en van de schoonste duif de heer G. Bierman. Vervolgens wer den de volgende prijzen behaald: 3 eerste prijzen P. Rozemeyer; 2 eerste prijzen E Gorter; 2 eerste prijzen J. Bremerkamn; 1 eerste prijs G. Bierman; 1 eerste prijs P. Bersee; 1 eerste prijs H. Kuipers; 1 eerste prijs K. de Korthouwer; 1 eerste prijs A. Balm. „Hokkampioenen" met het hoogste aan tal punten over vijf aangewezen duiven waren de heren E. Gorter en IJ- Drijver. Scheepsberichten K. N. S. M. Ary Schefferw7 Dec. Holte- nau gepasseerd. Cottica. 7 Dec. v. Paramaribo naar Trinidad. Euterpe, 6 Dec. van Leixocs n. Lissabon. Hercules, 6 Dec. van Samos naar Candia. Hvdra. 6 Dec. van Curagao naar Ant werpen. Orestes, 8 Dec. te Amsterdam. Orpheus. 6 Dec. te Valencia. Rossum, 7 Dec. te Antwerpen. Sarpedon, 6 Dec. tc Willing- ton. Van Ostade, 5 Dec. van Barbados naar de Azoren. MIJ. NEDERLAND. Joh. de Witt. 6 Dec. van Port Said naar Algiers. Poelau Laut, 7 Dec. te Genua. Talisse, 7 Dec. van Algiers n. Halifax. HOLL. WEST AFRIKA LIJN. Congo- stroom, 5 Dec. van Dakar naar Freetown. Nigerstroom, 7 Dec. ten anker te Vlissingen. HOLL. WEST AFRIKA LIJN. Aalsum, 6 Dec. te Kaapstad. Ant. van Leeuwenhoek, 6 Dec. te Walvis Bay. MIJ. OCEAAN. Medan, 8 Dec. van Am sterdam naar Indië. VINKE EN CO. Ittersum, 6 Dec. te Rosario. Mijdrecht, passeerde 6. Dec. Flores. Ootmarsum, 7 Dec. 43' Noord en 42' West n. Holland. Rossum, passeerde 7 Dec. Vlissin gen naar Antwerpen. Winsum, 6 Dec. te Huelva. KON. HOLL. LLOYD. Cordobd, wordt 10 Dec. 16.00 uur te IJmuiden verwacht. Maasland, 6 Dec. te Amsterdam. Merwede, 7 Dec. te Bahia (thuisreis). Rijnland, uitreis, 6 Dec. te Rio de Janeiro. Westland, thuisreis, 7 Dec. te Santos. Grote vaart. Agatha, 1 Dec. van Curagao naar Mara- caibo. Alcyone, 7 Dec. van Takoradi naar Accra. Andijk, HavanaAntwerpen, pass. 7 Dec. Scillies. Arkeldijk. 6 Dec. van New York naar Antwerpen. Averdijk, 5 Dec. v. Havana naar Tampa. Dordrecht, RotterdamAbadan, pass. 7 Dec. Ouessant. Erinna, 7 Dec. van Singapore naar Miri. Helder, 5 Dec. van Guayaquil naar Callao. Hercules, 7 Dec. van Istanbul te Candia (Kreta). Johan de Witt, JavaAmsterdam, 6 Dec. van Port Said n. Algiers. Jupiter, 2 Dec. van Mobile te Aruba. Kamerlingh Onnes, New OrleansBatavia, 6 Dec. te Penang. Kota Agoeng. 7 Dec. van Batavia naar Makassar. Kota Gede, Rotter damJava, 7 Dec. van Antwerpen naar Lis sabon. Kota Inten, 7 Dec. van Suez naar Aden. Lemsterkerk, Rotterdam—Bahrein. 7 Dec. te Antwerpen. Lieve Vrouwenkerk, RotterdamBasra, pass. 7 Dec. Ouessant. Linge, 6 Dec. van IJmuiden naar Sundsvall. Lima, 4 Dec. van La Guaira naar Guanta Maaskerk, AmsterdamWest Afrika, 15 mijl Oost van Startpoint. Madoera, 6 Dec. van Madras te Rangoon. Manto, 2 Dec. van Tri nidad le Curagao. Meliskerk, 7 Dec. van Haifa naar Marseille. Modjokerto. JavaRot terdam, pass. 6 Dec. Gibraltar. Muiderkerk. RotterdamSydney, 7 Dec. te Antwerpen Noord Holland, (sleepboot), 6 Dec. v. IJmui den naar Kiel. Noordwijk, HuelvaIJmuiden, pass. 6 Dec. Ouessant. Nijkerk. Lobito—Ant werpen, 7 Dec. te Dakar. Ophir, 7 Dec. van Soerabaja te Semarang. Ossendrecht, Huelva —Holland, pass 7 Dec. Ouessant. Pbeloe Laut, AmsterdamBatavia. 7 Dec. te Genua. Polydorus. 7 Dec. van Balikpapan te Liver pool. Polyphenas, 8 Dec. van Singapore te Port Swettenham. Pygmalion, 4 Dec. van Maracaibo naar Punta Cardon. Roepat. 7 Dec. van Lorenzo Marquez naar Mombassa. Ruys, 7 Dec. van Buenos Aires naar Santos. Saidja, 7 Dec. van Miri te Pladjoe. Sloter- dijk, RotterdaipBatavia, passeerde 7 Dec. Finislerre. Streefkerk, RotterdamCalcutta, pass. 6 Dec. Dover. Talisse. 7 Dec. van Algiers naar Halifax. Taria, 6 Dec. van Hobart (Tas maneilanden) te Melbourne. Tasman, wordt 10 Dec. van Soerabaja te Brisbane verwacht. Tiikampek. 7 Dec. van Hongkong te Batavia. Tibia, Curagao Rotterdam, pass. 6 Dec. Landsend. Triton. 6 Dec. van Port of Spain naar Demarara. Weltevreden, 7 Dec. van Marseille te Casablanca. Willem Ruys, Rot terdamJava, pass. 7 Dec. Kaap Bon. Alde- •amin,' 6 Dec. van Rio de Janeiro naar Per- nambuco. Bonaire, 8 Dec. van Curagao naar Aruba. Congostroom, 7 Dec. van Freetown n. Takoradi. Nieuw Amsterdam, New York Havana, 9 Dec. le SI. Thomas verw. Aalsdijk, 6 Dec. van Philadelphia te Rotterdam. Bata vier 2, 6 Dec. van Rotterdam n. Casablanca. Boissevain, SingaporeRio de Janeiro via Kaapstad, 2 Dec. van Port Swettenham. C-ollylto, 7 Dec. van Rotterdam naar Bagnoli. Dido, 3 Dec. van Guayaquil naar Manta. Elpenor, MakassarAmsterdam via Londen, 5 Dec. van Corcuboin. Filips van Marnix, 6 Dec. van Baltimore te Rotterdam. Haarlem, 4 Dec. van Callao naar Valparaiso. Hedel, 8 Dec. van Montreal te Rotterdam. Kalianda (KPM), 6 Dec. van Rotterdam naar Batavia. Macuba, 3 Dec. van Rangoon te Abadan. Mai'ken, 7 Dec. van Antwerpen te Rotterdam. Noordam, 8 Dec. van New York te Rotter dam. Nijmegen, 3 Dec. van de Tyne te Hamp ton Roads. Oranjefontein, 4 Dec. van East Londen te Durban: Poelau Laut, Amsterdam Java, pass. 4 Dec. Gibraltar. Roepat, 4 Dec. van Durban naar Lorenzo Marquez. Rossum, 6 Dec. van Rotterdam naar Antwerpen. Som- melsdijk, 7 Dec. van New Orleans te Rotter dam. Stgd Vlaardingen, 6 Dec. van Rotter dam naar Hampton Roads. Straat Soenda, 4 Dec. van Rio de Janeiro naar Durban. Taria, 5 Dec. van Hobart naar Melbourne. Tjikam- pek, 3 Dec. van Hongkong naar Batavia. Westland. 3 Dec. van Montevideo naar Am sterdam. Zaan, 6 Dec. van Rotterdam naar Stockholm. Zwijndrecht, 4 Dec. van Khorram Shar te Basra. Algorab, BahiaRotterdam, 6 Dec. v. St. Vincent naar Antwerpen. Alkaid, PernambucoAntwerpen, pass. 7 Dec. Ma deira. Alphard, RotterdamBuenos Aires, pass. 6 Dec. Madeira Adelaar. 4 Dec. van Quoenstown naar Du blin. Aide, 4 Dec. van Plymouth te Par. Algarve. 3 Dec. van Antwerpen te Lissabon Angeja, 3 Dec. van Antwerpen te Southamp ton. Att S. 6 Dec. van Trondheim naar Ant werpen. Barendsz, 6 Dec. van Emden te Hull. Brinda. 4 Dec. van Strood naar de Tees Celebes, 1 Dec. van Lissabon te Leixoes. Constant, van Shoreham naar Middlesbro. Elisabeth (R.K.C.), 6 Dec. van Oslo te Lyse- kill. Evertsen. 6 Dec. van Goole naar Stock holm. Frejo, 6 Dec. van Preston naar Gent. Hilda, 5 Dec. van Swansea te Londen. Hoop van Zegen, 3 Dec. van Truro te Par. Java, 6 Dcc. van Avonmouth te Ipswich. Jura, 5 Dec. van Padstow te Newport Mon. Lena, 3 Dec. van Gibraltar naar Southampton. Limburg, 5 Dec. van Preston te Liverpool. Muron, 4 Dec. van Irvine te Nantes. Narwal, 3 Dec. van Maryport te Par. Nieuwaal, 6 Dec. van Aal- borg te Ostende. Oud Beijerland* 5 Dec. van Dublin te Liverpool. Quo Vadis, 3 Dec. van Southampton naar Jei-sey. Rabenhaupt, 4 Dec. van Swansea naar de Thames. Saba, 5 Dec. van Hull te Blyth. Sirius, 4 Dec. van de Tees te Hartlepool. Speedwell, 29 Dec. van Faroes te Livorno. Strijd, 4 Dec. van Manchester te Partington. Vecht. 5 Dec. van Dover te Lon den. Vliestroom, 5 Dec. van Bristol te Swan sea. Vrede, 4 Dec. van Barry naar Londen. Zijpe, 5 Dec. van Londen te Middlesbro. Algarve, 6 Dec. van Lissabon naar Setubal. Bernina, AntwerpenMiddelfahrt, 6 Dec. pass. Vlissingen. Bree-helle, 7 Dec. van Beng hazi naar Antwerpen. Brem, 7 Dec. van Oslo te Lysekil voor Harlingen. Coolhaven, ver moedelijk 9 Dec. v. Helsinfors naar Kotka. Express, 6 Dec. van Londen naar Middlesbro. Gaaasterland, 6 Dec. van Harlingen naar Goole. Goote, 7 Dec. van Rotterdam te Sas van Gent. Hada, 7 Dec. van Abenraa naar Antwerpen. Kaap Falga, 6 Dec. te Harlingen. Koningshaven, vermoedelijk 8 Dec. van Stockholm te Wasa. Leuvehaven, 7 Dec. van Antwerpen te Gothenburg. Nassauhaven, 7 Dec. van Kopenhagen naar Rotterdam. Nijen- burgh, 7 Dec. van Antwerpen te Middelfahrt. Omlandia, 6 Dec. van Antwerpen n. Oporto. Palma, 7 Dec. van Vlaardingen te Karlsham. Rose Marie, 6 Dec. van Delfzijl naar Lübeck. Seaham, 7 Dec. van Leith op de Tyne, Tyro, DroghedaRotterdam, pass, 7 Dec. Lizard. Vaderland, 6 Dec. van Par naar Amsterdam. Violette Erica, 6 Dec. van Barcelona naar Genua. Te IJmuiden. Binnengekomen vissersschepen: 8 Dec. 1947 IJM 39, Schoorl, Maatschappij Petten, 28 Nov. vertr, vis. IJM 4, Knikker, Maatschappij Avanti, 27 Nov. vertr. in Engeland gemarkt. Maandag 8 December voeren de haven van IJmuiden binnen: Echo van Diogeda. Patria van Hull. Orestes van Dublin. Madjoe van Antwerpen. Durward van Grangemouth. Roelf van Bilbao. Noordwijk van Huelva. Farmsum van Nordfjolk. Fjeld van Bergen. Vaderland van Parr. Aldo van Parr. Bomma van Noorwegen. Vertrokken is: Medan naar Singapore. Hoogwatertijden. Dinsdag 9 December: 1.18 13.41 uur. Woensdag 10 December: 2.06 14.23 uur. rtieodorus Niemeijer, brengt haar producten KOFFIE en THEE uitsluitend onder haar eigen naam in standaard-verpakkingen tegen onder staande vaste prijzen in de handel: per 250 gram Zo de Heré wil en zij leven hopen onze geliefde Ouders Behuwd- en Grootouders A. DE MAN en M. M. DE MAN HOLLAAR 18 Dec. a.s. de dag te her denken, dat zij voor 45 jaren in het huwelijk traden. Hun dankbare kinderen Behuwd- en Kleinkinde ren en Achterkleinkin deren. Gelegenheid tot feliciteren op Dinsdag 16 Dec. na 3 uur Snelliusstraat 15, IJmuiden. Bij mijn vertrek naar de K. N. I. L. M. te Batavia groet ik Familie, Vrienden en Kennissen en zeg hun een hartelijk tot weerziens toe. KO VAN GAMEREN IJmuiden, 8 Dec. 1947. STENO aanv. 5 Jan. TYPEN aanv. elke week gecombineerd dage. 4m. avondc. 6 mnd. IBoekh. begin. 5 Jan. Boekh. gevord. 2 Middenstand 7 Engels 8 Spaans 9 Frans 8 Nederl. 5 MOD. BEDRIJFS ADMINISTRATIE Exam. „Associatie" 1948 aanv. 5 Jan. Aanmelding Januariclubs vóór 24 December. Haarlem Oude Gracht 71 Dir. G. W. VAN GOOR Leraar Boekhouden M.O. N.V. Visserij My. „DE DAAD" Algemene vergadering van aandeelhouders ten kantore van de vennoot schap Trawlerkade 29. IJm. op Dinsdag 23 Dec. 10.30 u. v.m. De stukken ter behan deling liggen vanaf 9 Dec. voor aandeelhouders ter inzage. DE DIRECTIE DE RUIJTERSTRAAT 48. Levert U prima Reparatie- werk. Aanbevelend, J. TEN HAVE. Dames! WIJ hebben pracht modellen waarnaar wy uw oude hoed vermaken. Het ls de moeiti waard 'BKEESTRAAT 162 Ueverwyk Dinsdagmiddags winkelsluiting Tandheelkundige Inrichting W. SWAAP Gehele Kunstgebitten f 75.- Volledige behandeling In begrepen. Spr uren van de Tandarts dageiyks van 1-2 uur-en volgens afspr Avondspr uren: Maandag Woensdag Vrijdag 58 ACCORDEON, Pianoklavier m. 120 bassen ter overname gevraagd. Br. m. opg. merk en prijs L 1535 bur. van dit blad. WEGGELOPEN zwarte jon ge hond, 4Yi m. oud, witte vlek op zijn borst. Luiste rend naar de naam Beer. Te rug te bez. tegen bel. bij J. Breur. Fazantenlaan 17, IJmuiden-O. Bij middelgroot bedrijf te Haarlem kunnen geplaatst worden a FIJN BANKWERKER bij voorkeur met ervaring als instrumentmaker, b. DRAAIER-FRA1SER c. BANKWERKER v voor gevarieerd werk, geen massafabricage, d. ENKELE JONGELUI (leeftijd 20-25 jaar) met Ambachtschool opleiding en enkele jaren praktijk in de metaalbewerking, voor opleiding in fijn-montage. Sollicitaties met uitvoerige gegevens onder nr. 9496 bureau van dit blad. Wegens overcompl. z. g. a. n.JDIVAN MET KLEED. Te vens gabardine mantel m. 42. Lijsterlaan 30, IJm. Verloren: een bruin KIN DERSCHOENTJE en te koop: een blauwe avondjurk Alex. Bellstr. 8, IJm. Paarsmerk 82 cent Roodmerk 77 Groenmerk 74 M Blauwmerk 72 II Bruinmerk 64 De naam Niemeijer op een pakje KOFFIE ol THEE is een waarborg voor uitstekende kwaliteit, de beste welke onder de huidige omstandigheden kan worden geleverd. ZhJusJdt. óeste' THEE per 100 gram Gala-Thee 74 cenl Roodmerk 64 Blauwmerk 54 Nef dagmeisje gevraagd zelfst. kunnende werken v. 85.30 u. Aanm. na 5 uur. Mevr. v. Andel, Burg. Ram- bonnetlaan 25, IJmuiden. Kunstzinnig Portret SCHOTERWEG 92 Telefoon 21941 VSN (umdfum^ kwaliteit KOEK BESCHUIT e BISCUITS CHOCOLADE PLAATSELIJK NIWIN COMITÉ VEISEN TONEELUITVOERING door K.Z.O.S. op 13 DECEMBER a.s. met het successtuk van Wim Dumont. Regie Frans v Emmerik des avonds 8 uur in het Patronaatsgebouw. Zaal open 7.30 uur. Voorverkoop kaarten: Secretariaat NIWIN, Zeeweg 294, Sigarénmag Niekerken, Velserduinplein, J. v. Leeuwen, drogist, Kennemerlaan. Prijzen der plaatsen 1.25. TE KOOP GEVRAAGD: min. 3 m. lengte. DE RUYTER, Trompstraat 35, Tel. 4273, IJm.-Oost LEGER DES HEILS EDISONSTRAAT 14 Een mooie Kerstfilm „CHRISTMAS CAROL" met leuke bijfilms voor de jeugd vanaf 12 jaar op WOENSDAG 10 DEC. 's avonds 8 uur. Toegang 30 cent 2.30 en 4 30 uur twee speciale KINDERFILMVOORSTELLINGEN Toegang 15 cent IJ.V.V. STORMVOGELS Leden van Stormvogels a.s. Woensdagavond 10 December 8 uur vergadeiing in Hötel Kennemerhof. Bespreking oprichting Klaverjasclub. HET VOORLOPIG BESTUUR 81375 Wij komen reeds ruim 35 jaar iedere Woensdag de was ophalen in IJmuiden en omgeving. y GEMEENTE VELSEN Burgemeester en Wethouders van Velsen roepen sollicitan ten op naar de betrekking van voor tijdelijke werkzaamheden bij het bedrijf Open bare Werken. Jaarwedde voor ongehuwden 1936.-2492.—. Gezegelde sollicitaties te richten aan Burgemeester en Wet- houders, uiterlijk tot 15 December 1947. gevraagd voor alle afdelingen. IJMTJIDER WASSERIJ, Snelliusstraat 39, IJmuiden. GRAMOFOONPLATEN VAN U ZELF VOOR ZELF Opnamen van muziek, zang en spreken KLANK STUDIO VAN DEN BERG JANSSTRAAT 85 - TELEFOON 11502 Geopend van 1.3020 uur. 502e Staatsloterij i» KLASSE - r TREKKING - 40GE ('RIJZEN. 14206. 1.000 669.1 6906. I 1 IS,000 - 17409 5.000 - 14206.1 1.000 - 6691 6906. 12000. 18SI». ƒ400 j 1995 4047. 7095 11287. 12046. 15772. 21996, 200 - 5043 802G. 12284. 12290; 21138. 21354 31736. 100 - 1262. 2100; 5348 6)46. 6289 8396. 10661. 1072*1 11670 12838 13057 13311, 13634. 13977. 20333 PRIJZEN VAN 80— 'O" 1163 1202 1258 1366 1469 1514 1677 2035 3128 220B 2228 231» 2863 2585 2617 2658 2661 2731 2865 2895 2915 3031 3102 3111 3116 3129 3148 3176 3212 3250 3322 3336 3410 342) 3493 3709 3622 3839 387» 3890 4012 4059 4068 4312 4320 4338 4362 4305 4397 4509 4808 4863 4973 5288 5289 5364 5365 6370 5574 5642 J67) 5943 0093 8231 6383 6560 6714 6740 6824 6883 6927 6979 7043 7001 7172 7217 1378 749) 7547 7713 7823 8226 8207 8381 8440 8727 8844 0856 8962 904» 9285 9208 9324 .9510 9560 9583 9883 9708 0730 0736 9008 10004 10171, •0310 10320 10451 10478 10537 10583 10699 10724 10737 10743 10962 10065 11187 •'MO 11450 11565 11591 11898 1 1642 11662 11606 11710 1 )722 11655 11868 12036 12079 12151 12289 12305 12400 12454 12463 12635 12770 12855 12888 13127 13200 lllll ï?ÜIi 13,31 13740 14053 14549 14795 14828 '4037 15057 15064 15088 1520» '53I2 15455 15539 15730 15779 15877 15042 15987 16,08 16299 "O13 IC37, 16472 16652 16670 16688 16731 16813 10887 17005 17213 17229 17677 17614 1764» 8028 18046 18083 18009 18295 '«289 18291 18466 18489 16624 16688 18703 18721 18734 18792 18855 18994 19176 19974 19378 10377 19475 19480 19500 19517 1958» 1960S 19641 19659 19695 10792 19812 19841 10869 10874 19918 19980 20045 20208 20269 20858 29878 20461 20556 20638 20699 20820 20030 20898 «0969 21102 21176 JI208 21214 21322 21390 21456 21478 21639 21650 21723 Als a.) grondstellen kregel aaar hei aantal VERBRUIKERS, konden wij U meer *an

IJmuider Courant | 1947 | | pagina 4