DANSLES DEJONG Speciaal-Optiek 0 Voor Fruit M. D. A. Aren,sis S. Krom n.v. flinke meisjes Voetbal in Kennemerland Hang Klokschalen 1J.V.V. Stormvogels naar Borst GOED en SNEL COR SETTEN Roemloos ging VSV ten onder tegen Xerxes Dames vanStrawberries in volgende ronde IJmuiden [Kort en Bondigj Santpoort Beverwijh „ISOLA S. Bouma „Ik verkoos de vrijheid" Luidsprekers cJCeifraiM ymuiden Lottgering MAANDAG 15 DECEMBER 1947 IJMUÏDER COURANT '4 Het zonder Wilkes spelende Xerxes klopte VSV met niet minder dan 61. Zoals de uitslag weergeeft, was de IJmuidense ach terhoede uit vorm en in de voorhoede wa ren geen uitblinkers. Rechtsbuiten De Koning van Xerxes beschikte over de beste techniek. Voet kon het hem geen ogenblik moeilijk maken en ook De Vries en Schaa- per losten weinig problemen op. welke de verwarring stichtende voorzetten van deze rechtsbuiten hebben teweeggebracht. Daar ook Spaans en Van Eerden hun normale vorm niet benaderden en Akker man behalve goede, ook de gebruikelijke zwakke ogenblikken toonde, had Xerxes het niet moeilijk. De Rotterdammers namen vrij spoedig de leiding. Een voorzet van linksbuiten Bieling werd via de paal in het doel van VSV gewerkt. Toen Akkerman een bal niet goed beoordeelde, doelpuntte de actieve Loüwe voor de tweede keer. Hèt derde doelpunt volgde nog in de eerste helft. Bij een algemene aanval van VSV kwam de teruggeschoten bal bij de vrijstaande De Koning, die de stand op 30 bracht. De tweede helft toonde VSV zich slag vaardiger. Van der Lugt zette goed door. plaatste de bal naar Van Onselen en de stand was 31. Xerxes kreeg het nu zwaar te verant woorden. Van Onselen liet een goede kans, hem door Sterk uit een vrije schop gebo den, ongebruikt. Daarna schiep VSV zich nóg enige kansen, doch maakte er evenmin gebruik van. Wederom was de verdediging van VSV onkundig ver opgedrongen en Beun bracht de stand op 41. Hierdoor was de wedstrijd voor VSV verloren. Wel hielden de Velsenaren dapper vol. Men wijzigde de opstelling in de voorhoede, waarin Döring Balvers verving en wel zó, dat eerstgenoemde weer op zijn oude rechts buitenplaats speelde. Eenmaal voor het heiligdom van doelman Wilkes was ieder de kluts kwijt. De volgende uitval van Xerxes bracht weer een doelpunt van Louwe. Nogmaals volgde een serie aanvallen van VSV zonder en een uitval van de Rotterdammers mèt een doelpunt. Einde 61 voor Xerxes. Gymnaslieksucces De turnvereniging „IJmuiden" nam Za terdag in het Kennemer Lyceum te Over- veen deel aan de wedstrijden, uitgeschre ven door de Algemene Nederlandse Turn kring. Het dames-vijftal, waarvan de beste drie prestaties voor puntenberekening in aanmerking kwamen, behaalde de tweede prijs. Prestatieionen in het bouwbedrijf Nieuwe regeling In het bouwbedrijf wordt momenteel een actie gevoerd tegen het betalen van te hoge lonen. Naar het A.N.P. verneemt, wordt door de werkgevers een nieuwe ta riefregeling voor prestatiewerlc ontwor pen, welke ten doel heeft de loonregeling voor de arbeiders gunstiger te maken en tevens de bezwaren tegen het opheffen der zwarte lonen te ondervangen. Deze ontwerp-tariefregeling zou afwijken van de nu gangbare regeling in de collectieve arbeidsovereenkomst, waarbij nooit meer dan 25 procent boven het weekloon kon worden verdiend. De nieuwe regeling zal aan de goedkeuring onderworpen worden van het College van Rijksbemiddelaars. V.Z.V.-dames wonnen van D.W.R. met 2—1 Het is het eerste dames-zevental van VZV gelukt, om van de dames van DWR. welke ploeg als één der beste van Neder land geldt, te winnen. Het was een span nende en zeer goed gespeelde wedstrijd. Direct na het begin namen de Haarlemse dames door mevrouw Thuis—Van Veen de leiding. De Velsense dames waren na dit verrassende begin op hun hoede en spoedig schiepen zij zich epige kansen. Nini Kintrpocll had Micheï bijna succes met een dia- werd by VZV goed bewaakt en VZV gaf de gonaa] schot. De bal ging juist over de lat. V.V.B. was kansloos tegen Assendelft De ontmoeting tussen WB en Assendelft op „Watervliet,r heeft van de aanvang af geen twijfel laten bestaan over de uitslag, hoewel de bezoekers zeker niet konden vermoeden met vijf doelpunten de wed strijd te besluiten. Na tien minuten van verkennen onder nam VVB een aanval, geleid door Vlietstra, die de bal naar Michel plaatste. Uit een schermutseling gaf deze de gastheren de leiding (10). De vreugde was van korte duur, want een minuut later maakte links buiten Roltes van onvoldoende wegwerken in de achterhoede gebruik (11). Assen delft speelde agressief tegenover het slappe spel van VVB. Een keihard schot van Vis ser ging tegen de paal. Even later had Assendelft door een grove fout van de achterhoede succes. Wormsbecher legde de bal voor Roltes, die keihard inschoot (12). Assendelft drong maar steedfe op en hoek schoppen bewezen de zwakte van WB. Vlak voor de rust dachten wij Michel uit een hoekschop gelijk te zien maken, maar Boekei dook op net juiste ogenblik op. Ook na de hervatting behield Assendelft het beste van het spel met goed combineren. snelle DWR-dames Van Waard en Thuis geen kans. Tot de rust bleef de stand on gewijzigd. Na de hervatting kwam VZV verwoed opzetten. Toen DWR even niet actief werkte, was mevrouw RoelofsBlok er snel bij, om de stand gelijk te maken. Kort daarop bracht VZV uit een doelwor- steling door toedoen van mej. Kint de stand op 21. Kort daarop was het einde. Door dit prachtige succes komen de dames van VZV in de volgende ronde. Het tweede zevental heren hield na een slecht gespeelde wedstriid de heren van. DWR er onder. De eindstand werd 32 voor VZV. Duinker, Kwak en Wiersma zorgden voor de doelpunten. De adspiran- ten"hadden het al heel gemakkelijk, want daar hun tegenstanders niet opkwamen, wonnen zij met 50. Het eerste herenzevental heeft de voor ronden van het bekertournooi ook over leefd. Het won van De Ziil uit Leiden met 32. De doelpunten werden gemaakt door Swier (2) en Schoone. Zwemfestijn van A.Z.V.IJ. Voor de eerste maal sedert de oprich ting van» de Algemene Zwemvereniging IJmuiden werd Zondag een feestmiddag belegd in het „Velserbad", een middag die klonk als een klok. De belangstelling was zeer groot en de heer C. Reynders, secre taris der vereniging had een aandachtig gehoor tijdens zijn openingswoord, dat een propaganda inhield voor zwemmen in het algemeen en voor A.Z.V.IJ. in het bij zonder. Het programma dat vele aardige num mers bevatte begon met een aardige zwem- parade. Een modeshow en derhonstratieduiken volgden hierop. Vooral het laatste vond vgel bijval. Tiet Mysterie X, de Hengelaar en vele andere nummers waren- hoogtepunten van dit feest. Maar al deze prestaties waren entourage voor het diploma-zwemmen, waarbij vijftien candidaten het Jeugd- vaardigheidsbrevet behaalden. Het waren: Rina Schagen, Rika van Diessen, Ria van Diessen, Ger van Diessen, Dieuwertje Kint, Henny Bontënbal, Lies Jonker. Nel Oudendük. Rie van Nieker- ken, Rietje Struys, Piet van Niekerken, Hero Martens. Johan van der Werff, Fred Bouer. Al deze jeugdige zwemmers en zwem sters waren reeds in het bezit van het diploma „geoefend zwemmer", want zon der dat is het niet mogelijk lid van A. Z. V. IJ. te worden. De trainers J. Brondsema en J. Bos leiden uitsluitend op voor de diploma's drie tot en met zeven. De eisen van diploma drie zijn niet licht te noemen. Men moet 25 m schoolslag afleggen binnen 35 seconden (jongens 30 seconden), 25 m samengestelde rugslag of rugcrawl, 25 m borstcrawl, beide nummers in dezelfde tijd als het eerste. Het maken van een vast keerpunt, 200 m vrije slag, zwemmend redden, bordjes duiken en schoonspringen, waterpolo (10 m met de bal opzwemmen in dubbele armslag), dat zijn de dingen die moeten geschieden voor het verlangde pa piertje in der candidaten bezit komt. De heer P. Borst was als gedelegeerde van de K.N.Z.R.B. in de examencommissie aanwezig. De heren J. Brondsema en P. D. Groot waren de andere examinatoren. De heer J. Blaauw leidde de conférence tussen de verschillende „aardige" nummers en de heer Van Diessen verzorgde het muzikale gedeelte. A.Z.V.IJ kan met voldoening op deze eerste feestmiddag terugzien. Assendelft behield het overwicht en een afgemeten voorzet van rechts schoot mid denvoor Winter onhoudbaar in (13). VVB was na een half uur de kluts kwijt en de aanvallen strandden op de Assendelftse verdediging. Negen minuten voor het einde ontstond een hoekschop. WB pingelde en Winter kon gemakkelijk inschieten (14). Houwertjes bracht de eindstand op 15. ZeevogelsI.E.V. 22 Het feit, dat de IEV'ers-de toon aangaven, waartegen Zeevogels blijkbaar niet goed was opgewassen, deed een minder faire en sportieve wedstrijd ontstaan. IEV zette direct enige snelle aanvallen op, maar Stokman kopte de bal over de lat. IEV bleef stug aanvallen, doch een uitval van Zeevogels leverde succes op (10). Zeevogels nam het initiatief en v. d. Zon en v. d. Vlies kregen het hard te verduren. Doelman v. d. Bos echter was vrij onzeker en dit werd noodlottig. De gastheren maak ten er 20 van. Na de rust was IEV niet te houden en zat voortdurend voor het doel van Zeevogels. Weliswaar bleven doelpun ten voorlopig uit, maar dit kwam voor namelijk door uitstekend werk van de Eg- mondsê doelman. Eindelijk had Schavema- ker .succes na ruim 20 minuten. Even daar na maakte hij zelfs^elijk (22). De resterende tijd verliep onder fors en vooral ruw spel, waartegen de scheids rechter niet voldoende optrad. Gelukkig bleven doelpunten verder uit, tot opluch ting van IEV. zijn sterkste elftal beschikte, is het er in geslaagd het sterke Zaandijk II een neder laag van 10 toe te brengen, waardoor het kleine kansje, dat de Velsenaren nog op de bovenste plaats hadden, behouden bleef. Velsen II dankt deze overwinning voor een groot deel aan zijn achterhoede, die deze middag al bijzonder op dreef was. Doelman Nijssen stopte zelfs een strafschop. Resultaten van Waterloo Het eerste elftal verloor wederom met de oneven goal en wel van Beverwijk II (I2). Waterloo III nam de punten uit Spaarndam mee door een zege van 41. Verder zijn gespeeld: IEV 5Waterloo 4 32; Stormvogels CWaterloo A 31; Waterloo BKennemers D 21. D. Bais overleden In O verveen is in de ouderdom van 76 jaar overleden de heer D. Bais, in leven directeur van het makelaarskantoor D. Bais en C. Bink in IJmuiden. De overledene, die sinds 1894 in IJmui den woonde, was eerst enige jaren uitvoer der van bouwwerken, daarna leidde hij tot 1919 een aannemersbedrijf. Onder zijn lei ding werden onder meer school A aan de Kerkstraat, de ijsfabriek Groenland en verscheidene pakhuizen aan de Zuidzij en de Vissershaven gebouwd. Bais was de man die de stoot heeft ge geven tot de oprichting van de vereniging voor Nijverheidsonderwijs in Kennemer land, in het bestuur waarvan hij een functie bekleedde tot 1946. Hij was ten nauwste verbonden aan de Ambachtsschool aan de Briniostraat, mede door het Dick van Leeuwenfonds, dat door hem werd inge steld. Dinsdag na aankomst van trein 14.09 wordt zijn stoffelijk overschot te Wester- veld gecremeerd. Door een zege van 20 op Rood-Wit heb ben de dames zich voor de derde ronde van de Dr. Exaltobeker geplaatst. Veel moeite heeft het niet gekost om als overwinnaars uit de strijd te komen. Het samenspel in de voorhoede is nog steeds niet voldoende. Achter en in het midden heeft men wel een goede spelopvatting. De voorwaartsen ontvangen voldoende steun. Op het beslis sende ogenblik ontbreekt echter het juiste schot. Mej. J. van der Duim nam de doel punten voor haar rekening. De komende Zondag zal moeten blijken, of tegen de lei dende ploeg MRHC énkele omwisselingaïi in de voorhoede ook verbeteringen zijn. In de lagere regionen waren de resultaten minder gunstig voor de Velsenaren. Het tweede elftal gaf de dames van FIT dap per partij, maar kon toch niet verhinderen dat de punten mee naar Amsterdam (12) gingen. Even moedig verdedigden de dames van het derde elftal zich tegen de sterker spelende Leiden-voorhoede. Het werd 20 voor de gasten. Strawberries IV kon het ook nu weer niet bolwerken tegen Hoorn. Met 82 werd verloren. Het vijfde elftal is eindelijk op de goede weg geraakt. Nu maakte DEM de reis naar Velsen tevergeefs althans wat de punten betreft. Dat voor de heren de krachtmeting met MRHC nuttig is geweest, valt moeilijk te zeggen. De tegenpartij verscheen niet vol ledig, waardoor de voorhoede van de Straw berries volop gelegenheid kreeg om te to nen, dat zij tot doelpunten in staat is. Voor de rust was het aan het prima verdedigen van de Rotterdamse doelman te danken, dat het slechts 10 bleef. Nadien werd er van de kansen veel beter gebruik gemaakt. Linkervleugel en middenvoor doelpuntten ieder twee keer. Het meest heeft het spel van de nieuwe rechtsbuiten Steyn voldaan. J. Brunink speelde op de linksachterplaats niet onverdienstelijk. Enigszins tegengevallen is de ovei-win- ning, die de reserve-heren behaalden op Kraaien II. De vijf invallers uit het derde elftal waren er slechts gedeeltelijk debet aan. Over het algemeen is men in het begin van de bekerronden niet zo fel op de pun tjes gebrand en staat een prettige wed strijd op de eerste plaats. Met 32 moes ten de Strawberries nu genoegen nemen. Het vierde elftal verloor van Ijsvogels. De iongens waren weer bijzonder productief. HIC d moest dat op onaangename wijze ervaren en verloor 'met 90. Indien de rivaal Hermes het niet verder dan een ge- PRIJS VAN JAM VERLAAGD. De onlangs, aangekondigde prijsverla ging voor de tweede soort huishoud jam is vandaag ingegaan. De prijzen voor deze jam zijn thans: glazen pot van 450 gram: 53 cent; kartonnen bekers van 450 gram:. 55 cent; kartonnen bekers en blikken van 500 gram: 60y2 cent; los uitgewogen lll/> cent per 100 gram. PARTIJRAAD VAN DE K.V.P. BIJEEN. De Partijraad van de Katholieke Volks partij heeft besloten dat voor de Kamer verkiezingen de Verkiezingsraad candida ten voor de kwaliteitszetels zal aanwijzen, meldt de Volkskrant. Een voorstel om voor de nummering van de candidaten op de stemlijst een nieuwe methode toe te passen werd verworpen. lijk spel heeft kunnen brengen tegen zijn tegenstander van afgelopen Zondag, kan de jeugd de kampioensvlag reeds hijsen. Zo niet, dan zal het de volgende week zeker het geval zijn. Zwaarste straf geëist tegen ex-politiemajoor Tegen de 58-jarige gewezen commissaris van politie te Amsterdam, R. D. von Bu- cholz, die tijdens de bezetting majoor der Staatspolitie werd, heeft de advocaat-fiscaal bij het Bijzonder Gerechtshof te Amsterdam mr. M. H. Gelinck, de doodstraf geëist. B. was chef van het bureau Joodse zaken en mede verantwoordelijk voor het depor teren der Joodse inwoners van de hoofd stad. Het verweer van verdachte was, dat hij niet wist wat er met de gedeporteerden zou gebeuren en dat hij ook wel Joden heeft gered. Militairen mogen ook boven België vliegen Nederlandse en Belgische militaire vlie gers mogen voortaan tijdens oefenvluehten onbelemmerd boven beide landen vliegen. Dit is bepaald in een overeenkomst, welke Zaterdagavond door de'chefs van de Ne derlandse en Belgische luchtstrijdkrachten werd ondertekend. Ter gelegenheid hiervan bood de chef der Nederlandse luchtmacht generaal-ma- joor C. Giebel aan zijn Belgische collega kolonel Leboutte een diner aan. De mi nister van Oorlog en Marine luitenant kolonel A. H. J. L. Fiévez overhandigde kolonel Leboutte de versierselen van com mandeur in de Orde van Oranje Nassau met de zwaarden. Commissie van onderzoek naar Madoera Het communiqué van de commissie van goede diensten van Zaterdag meldt, dat& besloten is een onderzoek-team, bestaande uit civiele en militaire assistenten van elke delegatie uit de commissie van goede dien sten, naar Madoera te zenden. Het team vertrekt heden en blijft circa vijf dagen weg. Verder zegt het communiqué, dat, nu de staf der commissie enigszins is uitgebreid, men soortgelijke onderzoekploegen naar uitgezodhte plaatsen op Java en Sumatra zal zenden om zich van tijd tot tijd ter v1 van de toestanden op de hoogte te stellen. VLIEGTUIGONGELUK IN PENNSYLVANIë. In Pennsylvanië is een tweemotorig leger vliegtuig neergestort. Twee personen "zijn gedood; de vier andere inzittenden zijn met hun parachutes uit het vliegtuig ge sprongen en veilig geland. BINNENLASn Hoewel de nieuwe fabriek van de Al gemene Kunstzijde Unie, welke te Emmer Compascuum gebouwd wordt, nog niet klaar is, heeft men een gedeelte ervan toch zo ver gereed, dat vandaag 45 arbeiders aan het werk kunnen gaan. De Haagse politic verzoekt opsporin? van de 8-jarige Arie Terol^en de 7-jarig! t opsporing 7-jarigp Hendrik Terol, wonende Dirk Hogenraad straat 152 te 's Gravenhage. De kinderen heh" ben Donderdag 11 December de ouderlijk! woning verlaten en zijn niet teruggekeerd. HAARLEM EN OMGEVING De heer P. J. Bogaert te Haarlem won de eerste prijs in de afdeling Modelbouw on de tentoonstelling „Eigen werk" van het spoorwegpersoneel, die Zaterdagmiddag door ir. F. Q. den Hollander te Utrecht ge- opend werd. Jan Strjjbos zal zijn film over de wal. visvaart van de „Willem Barendsz" op Vrij" dag 19 December in het R.K. Vereniging!- gebouw aan de Herenweg te Heemstede voor de Heemsteedse afdeling van de Partij van de Arbeid vertonen. Het Zuidcrkapelkoor geeft op I 17 December in de Zuiderkapel te Haarlem een Kerstwijdingsdienst waar aan mede- werken: spreker Br. P. Bardelmeijer uit Noordwijk aan Zee, cello-solo de heer C. J Engbertsen. Heemstede, pianobegeleiding Co de Jong, Haarlem, bas-solo de heer j. Morhinger, Haarlem en P. L. Wapenaar uit IJmuiden, declamatie. De kcrkcraad der Gereformeerde Kerk te Bloemcndaal heeft op het tweetal geplaatst ds. S. G. Bloem te Hoogkerk en ds. J. B. van der Sijs te Amsterdam-West. Het Frysk Selskip „Gysbert Japicx" te Haarlem bestaat op 22 December 50 jaar. Ter viering van dit feit wordt op die datum een taferelenspel opgevoerd, getiteld „Klink dan en.daverje.in de Stadsschouwburg. Humanistisch Verbond. De heer H. van Laar zal voor de gemeenschap Haarlem van het Humanistisch Verbond op 18 December een lezing houden over „Aanleg en Milieu" in het gebouw 2e Zuid Polderstraat 50. De heren F. E. Bruyning te Haarlem en J. Sluyter te Bloemendaal slaagden aan de Vrije Universiteit voor het candidaatsexamen rechten. Te Haarlem is een afdeling opgericht van de onlangs gevormde Bond van Prot, Chr. Begrafenisondernemers. De Blauwe Week-commissie uit de Nat. Commissie tegen het alcoholisme heeft beslo ten de groote sluitingsdemonstratie op 2e Pinksterdag a.s. aan het einde van de z.g. blauwe week in 1948 te Haarlem te houden. Aan B. en W. is goedkeuring gevraagd voor het houden van een optocht door de stad. Het Haarlems Drankweercomité heeft reeds zijn medewerking voor de organisatie van een en ander toegezegd. Donderdag 18 December organiseert de afdeling Haarlem en omstreken van de Ne derlandse Vrouwen Electriciteits Vereni ging een Kerstmiddag in restaurant Brink- mann. Mevrouw Marguérite Couperus zal Kerstzangen uit verschillende landen en eeuwen voordragen. DE CHRISTELIJKE TURNVERENIGING „FIT" VEROVERT DERDE PLAATS. De Christelijke turnvereniging „Fit", die nog maar ruim één jaar bestaat, bezette in de Wimpelwedstrijden van de Ned. Christelijke Turnkring, welke te Haarlem gehouden werden, met een dames-gelid de derde plaats. EEN LATE SINTERKLAAS. Zaterdagmiddag heeft St. Nicolaas een bezoek gebracht aan de kinderen van de Speeltuinvereniging „Jong Santpoort", die bijeen waren in het jeugdhuis. De kinde ren hebben met de goede Sint in hun mid den, een prettige middag gehad. De gewoonte getrouw, onderhield de Sint zich met de kleinen en werden hem de bekende liederen toegezongen. De no dige tractaties werden kwistig rondgedeeld. Aan 't eind werden door enkele leden der vereniging een paar stukjes opgevoerd, zodat de kinderen zeer voldaan huiswaarts keerden. Stormvogels II verloor, maar onder protest Ondanks het feit, dat zeker drie-kwart van de wedstrijd zich op de EDO-helft af speelde, zijn de Haarlemmers er in geslaagd Stormvogels II een nederlaag toe te bren gen, tenminste voorlopig, want de IJm'ui- denaren protesteerden na afloop .tegen het niet-toekennen van een strafschop. Deze werd alsnog genomen en door Snoeks in een doelpunt omgezet, zodat de kans be staat dat Stormvogels beslag legt op een punt. De kans is zeer groot, omdat hier niet van een verkeerde waarneming sprake was, doch van een verkeerde toepassing der spelregels. Met cie rust leidde Stormvögels II door toedoen van Nieuwenhuizen en Broekhui zen met 21. Het EDO-tegenpunt had Rechsteiner kunnen voorkomen. Ook na de rust was Stormvogels II weer ver in de meerderheid. EDO II verdedigde echter met man en macht en de Haarlemse doel man was in prima vorm. De Haarlemmers bepaalden zich tot snelle uitvallen, uit één waarvan in buitenspel-positie werd ge scoord. Weer viel Stormvogels verwoed aan, maar het Haarlemse doel was hermetisch gesloten. Bij een plotselinge uitval van EDO stond Rechsteiner te veel vooraan in zijn doel en via de paal verdween de bal in het net (32). Zij nog vermeld, dat Nieu wenhuizen en Rechsteiner vervangen moes ten worden door Heilig Jr. en Venus. Velsen II won lastige uitwedstrijd Ondanks het feit, dat Velsen II niet over BIKINI-troep geeft Kerstuitvoering Op Zondag 28 December zal in de gym nastiekzaal van de H. Hart-school aan de Galgeweg een Kerstuitvoering gegeven worden, verzorgd door de Bikini-troep en de Ferao-horde, behorende tot de André de Thaye-groep van de Parochie O. L. Vrouw van Goede Raad. Hierin zal tot uiting worden gebracht hoe in de diverse landen, zoals in Nederland, Frankrijk, Engeland, Amerika en Indië, het Kerstfeést wordt gevierd. Agenda voor Beverwijk MAANDAG 15 DECEMBER 1947 Luxor-theater: 7 en 9.15 uur: Neem mijn leven, 18 j. Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: Gevangenen van het verleden, 14 jr. W.B.-Theater, 8 uur: Topper op stap, 18 j. Polikliniek Beeckzanglaan, 8 uur: Afd. ver gadering Rode Kruis. K.S.A.-gebouw, 8 uur lezing Kath. Vrouwenbeweging. DINSDAG 16 DECEMBER 1947 Bioscopen als op Maandag 15 December behalve het WH. Theater. Kennemer Thea ter, 8 uur: K.A.B. bijeenkomst, waarbij spreken zullen mevr. A. Schelfhout-v. d. Meulen en Jos Veltman. Grote Kerk, 8 uur Concert Chr. Oratoriumvereniging „Vox Humana". K.S.A.-gebouw, 7.30 uur: Revue Geheelonthoudersclub „Kindergeluk" met „Dat is nu eens Reuze!" Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Zoon HENDRIK Wy noemen hem HENKIE. H. Levasier. C. Levasier-Broek IJmuiden, 12-12-'47. Conradstraat 23. Heden overleed onze ge achte medefirmant de heer D. BAIS Jzn. in de leeftijd van 76 jaar. Makelaars- en Accoun tantskantoor D. Bais Jzn. en C. Bink. Velsen, 12 Dec. 1947. Dr. Kuyperlaan 6. Vrouwenarts Dinsdagmiddags 16 Dec. en Woensdag 17 Dec. GEEN SPREEKUUR Aanvang Niéuwe Cursussen voor Beginners en Gevorder den begin Januari. Aparte clubs voor Gehuwden. Privé- les op elk verlangd uur. In schrijving dagelijks. Vraagt prospectus. Dansschool KWEKKEBOOM NIEUWE GEACHT 98. Snelwegers „DE ZES" Uit voorraad leverbaar. Handel. Reparatie Onderh., Abonnementen SPAARNE 78. Telef. 21818 ...hebben wij niet nllcon het juiste type Philips lompen, maar ook mooie en doelma tige ornamenten. .V 9, ilke? Belangrijke Mededeling KRAVCHENKO: In Januari 1948 zal een goedkope uitgave van slechts f 4.95 verschijnen in halflinnen band 464 blz. Bestelt reeds 'thans!! De oplaag is ook nu weer be perkt. Na ontvangst van postwissel volgt franco toezending, of onder rem bours. Boekhandel „De Boekpers" GR. HOUTSTR. 55—57. Haarlem. Tel. 19397. Giro: 485919 Gevraagd: nette HUISHOUD; STER in klein gezin van 2' pers. P.G. Brieven L 2035 bur. van dit blad. Gevr. flinke HULP IN HUIS HOUDING voor hele dagen. J. Boers, Visseringstraat 1, IJmuiden. Wie helpt jong echtp. met 1 kind aan KAMERS of GED. VAN WONING met gebruik van keuken. Brieven L 2036 bur. v. d. blad. NET KOSTHUIS gevraagd door alleenst. persoon met huiselijk verkeer. Liefst Vel- sen-N. Br. L 2037 bur. v. d. blad. Wie heeft Vrijdagmiddag een AUTOPED GEVONDEN. Vermoedelijk Wijk aan Zeeerweg. groot voorwiel, achterwiel klein en stuk. Ter. bez. Tol, Planciusstraat 58. Te koop gevraagd: KOLEN- FORNUIS pl.m. 75 cm. Edi- sonstraat 43, IJm. Ter overn. gevr. 2 pers. SCHUTBED en wringerbok Lieftink, Voorplaats 8A, Santpoort-Dorp. Te koop: GODINKACHEL TJE. Fr. Naereboutstraat 45. IJmuiden. Aangeb. wit zijden TROUW JAPON m. 42 en 1 paar zw. pumps m. 40. Helmstr. 9. Te koop aangeb. BAD, keus uit twee, met geyser, z. g. a. n. 2 nieuwe gasstellen, 2 p. Bonarius, Hoofdstr. 140, Santpoort. VERGADERING VAN DE KLAVERJASCLUB voor de leden van Stormvogels op Dinsdag, 8 uur in Hotel Kennemerhof. BAKKERSVAK OPLEIDING TE BEVERWIJK Vanwege de stichting voor vakopleiding en examens in het Bakkersbedrijf te 's-Gravenhage, zullen er in de maand Januari 1948 weer nieuwe cursussen aanvangen, halfwas, ge zellen en patroons. Voor inlichtingen en opgave wende men zich tot Th. Kohier, Groenelaan 61 na 6 uur n.m. of op 6 Jan. tussen 5 en 6 uur n.m. aan de Bakkerij De Toekomst, Jan Alsweg. Voor Patroonsopleiding zich aan te melden vóór 20 December a.s. Als de huizenaanbouw gelijke tred had gehouden met de „herbouw" van ge zichtshulpmiddelen; wel, dan had men niet mogen „mopperen". zorgde op zijn terrein dat het bril- behoeftige publiek het beste, het nieuw ste bekwam. Voorlopig Dinsdags van 105 uur KENNEMERLAAN 42 Je kunt het toch beter overlaten aan Te koop: zwarte DAMES PUMPS m. 38, nw. heren hoed, dames zomerhoed liefst in ruil voor brandstof. IJmui- derstraatweg 57, IJm. Te koop agb. twee VLOER KLEDEN in prima staat te gen elk aann. bod. De Weerd- straat 23, IJm.-O. Wegens te gr. gekocht grijze D. JAS m. 44 f 60 z. p. en z. g. a. n. zw. d. hoed n. model f 12. Adres bur. van dit blad. Thuis na half 5. Te koop aangeb. 1 paar hoge RIJGSCHOENEN m. 44. Mo lenstraat 17, Santpoort. TE KOOP: Damesschrijfbu- reau, stoel, 2 z. g. a. n. ge- watt. dekens. Harddravers laan 19, Santpoort. Te koop: 1 pers. LEDIKANT met bed. Trompstr. 21, IJm.O. Te koop: nieuw bruin BONTCAPEJE. Bloemen- daalsestr.weg 7A, Santpoort Station. Tevens het adres voor FIJNE FRUITMANDEN KENNEMERLAAN 32 TEL. 4331 IJMUIDEN j P. C. DE GEUS ioud-belast.ambt 8REDEROODSEWEG 55 Santpoort (Stat.) Spreekuur v. 19.20 uur Hofleverancier Chemische wasserij en ververij Alkmaar. f Telef. 4041 (3 lijnen) Winkel Haarlem: Gr. Houtstr. 3. Tel. 16387 AMSTERDAMSE VA ART 28-32 TEL: 11561 1 Voor een beter genre corset prefereert iedere vrouw een CELESTE corset met of zonder buikband. Origi nele sluitingen. Levertijd 3 a 4 weken, bij bestelling 6 pnt. inleveren. Inlichtingen bij onze corsetière Mej. M. DE VOS, KI. Houtstr. 56, Haarlem en bij onze corsetière Mevr. TH. SCHELLEVIS, Groeneweg 15, IJmuidcn-Oost. elke Dinsdag- en Donderdagmiddag van 2-5 uur, Fa. C. DE WILDE, Weteringschans 197, Amsterdam Gevestigd sinds 1932 Telefoon 31485 grijpt de kans. En hij voelt zich wat mans- Op zijn Quick voetbalschoen Durft hij heel wat te doen. In de goal vliegt de bal Met de keeper en al. oNBOEEKBARE NEUS") ÉPATENT QUICK STUDSj VOETBALSCHOENEN IN GOEDE SCHOEN- EN SPORTZAKEN VOOR DE HANDEL VERKOOPKANTOOR. NIJMEGEN GROENESTR. 240 De N-V. NEDERLANDSCHE VISSCHERIJ MAATSCHAPPIJ Trawlerkade 56 te IJmuiden, vraagt voor onmiddellijke in diensttreding PRIMA ADMIN. KRACHT (vr.) bekend met de Engelse taal. GEVRAAGD voor alle afdelingen wordt vergoed Prettige werkkring reisgeld Wasserij HOEK EN VAART, Bloemendaalse- straatweg 17, Santpoort-Station.

IJmuider Courant | 1947 | | pagina 4