„FLUKS" flinke meisjes Voor Fruit BICK-BAR naar Borst Kris kras door de sportwereld nette meisjes^ Flinke jongen gevraagd Cafetaria Hors-d'Oeuvre schotels Het Handelshuis BEROEPSMUSICI Begin het Nieuwe Jaar met 'tbeste op de bon „ISOLA" Hang Klokschalen S. Bouma Bijzondere Aanbieding Tapijthuis H. INEKE Luidsprekers Een goed voornemen! MAANDAG 29 DECEMBER 1947 rjMUIDER COURANT Voetbal in het buitenland. Bouiecr van de B.M.klas onderscheiden. Deelneming van Nederlandse zeilers aan de Olympische Spelen. Van Vliet en v. d. Pol naar Luik. I alclubs in de ere-afdeling van de !\-.n nklijke Belgische Voetbalbond heb ben veertien wedstrijden achter de rug. Mechelen heeft de leiding met 23 punten en dan volgen Anderlecht (20 punten). Boom (19). Union (18) eir Olympia (15). Ukkel en Beerschot bezetten de laatste plaatsen, respectievelijk met 10 en 8 punten. In Frankrijk heeft Reims de leiding. Dan volgen Roubaix. Rijssel en St. Etienne, alle mgt 25.punten. Op de vijfde plaats staat Mar seille met 21 punten en Red Star besluit de rij met 6 punten. Over het algemeen hébben de clubs 16 wedstrijdenachter de rug. vin Zwitserland kon Zondag door hevige sneeuw val niet overal gevoetbald worden. Chaux de Fonds heeft de leiding met 18 punten uit 12 wedstrijden. Dan volgeh Lausanne Sports met 17 uit 13; Bellizina 15 uit 10; Biel 15 uit 11; Servette 15 uit 12; Grashoppers 15 uit 13: Zurich bezet met 7 uit 12 de op één na on derste en Cantonal de onderste plaats met 4 uit 13 wedstrijden. De heer Bulthuis is een bewoner van het Friese dorp Bergum, die de zeilsport populair gemaakt heeft, doordat hij de bou wer is van de kleine en van de grote „B. M." (Bergemermeer), alsmede van de Bult- huisjol. Vooral de grote (zestienmeterkwa- draats) heeft in de loop der jaren de Friese en Hollandse wateren veroverd. Als erken ning voor de vele verdiensten voor de water sport is aan de heer Bulthuis de eremedaille in goud. verbonden aan de Orde van Oranje Nassau toegekend. Tijdens de Olympische Spelen zal in vijf klassen gezéild worden, n.l. zesmeterklas, de stars, de Swallowklas en drakenklas en de fireflies. De Nederlandse kansen op een Olympische medaille worden hethoogst aangeslagen in de drakenklas. Er waren negentien gegadigden voor afvaardiging. Er zijn zeven candidaten overgebleven, waaruit een keuze gemaakt worden. G. van Wijk, C. W. Jonker, E. C. van der Stadt, L. P. Vollebrecht. J. R. v. d. Berg, W. P. Duyl en J. C. Tims komen in aanmerking. Voor de fireflies-klasse zijn 18 gegadigden overgeble ven. Bakker, Hamminga, Mulder, Resink, Van der Steeg en Visser zijn de Friese can didaten en in Noord- en -Zuidholland zijn woonachtig: Bier, Gulcherm, De Jong. Kaghelland, Laagwater, Van der Meer, Nauta, Ott, Ritman, Stap, Van der Valk en De Wit. Er doen zich door de koude van het jaarge tijde moeilijkhedèn voor de training voor. De Britse zwaargewicht kampioen Bruce Woodcock heeft een telegram "uit Johannes burg ontvangen, waarin hem 100.000 pond wordt geboden, indien hij een contract wil tekenen voor een gevecht met als inzet de titel zwaargewicht kampioen van het Britse empire, tegen de kampioen van Zuid Afrika Johnny Ralph. Het tiende Hoogovenschaaktournooi, dat van 3 tot en met 11 Januari te Beverwijk wordt gehouden, belooft zeer belangwekkend te worden. De deelneming aan de tien-, acht-, zes- en vierkampen is evenals vorige jaren zeer groot. In de internationale tien kamp spelen de beste Nederlandse meesters Lod. Prins, N. Cortlever, Th. D. van Schel- tinga, H. Kramer, F. Henneberke en ir. H. J. van Steenis tegen de buitenlanders C. Kott- nauer (Tsejchoslovakije), A. O'Kelly de| Galwav (België), M. Rossolimo (Frankrijk) en B. H. Wood (Groot Britannië). Enkele Nederlandse sportofficials zullen de Olympische winterspelen te St. Moritz bijwonen. Zo zal mevrouw G. van den Bergh Schimmelpenninck van der Oye air scheidsrechter fungeren voor de slalom da mes en heren, tesamen met de Engelsman Arnold Lund en de Tsjech Otto Jelinik. In zijn functie van lid van het directo rium van de Internatonale IJshockey Fede ratie zai de voorzitter van de Nederlandse IJshockey Bond, mr. J. A. C. Bierenbroods pot de Spelen te St. Moritz bijwonen. Verder maken de reis naar St. Moritz It. kol. P. W. Scharroo in zijn functie van lid van het dagelijks bestuur van het I.O.C., lt. kol. C. F. Pahud de Mortanges als lid van het I.O.C. mr. J. N. van den Houten, secretaris van het N.O.C. en dr. ir. A. F. van der Scheer, lid der de commissie voor het hardrijden van de KNSB, als 'chef d'équipe en chef de mission van de schaatscnrijdersploeg. welke ons land op de Spelen zal vertegenwoordigen. Van Vliet en Van de Pol zullen in Januari^ deelnemen aan de in Luik te houden wedstrijden om het Europees kampioenschap groot biljart 45/2. Zeewier-rijkdom Van last tof lust Het zeewier is al jaren een ongewenste bijkomstigheid voor de visserman, majir de bewoners van South Uist, een van de He- briden, hebben er wat op gevonden, om de last in een lust te doen verkeren. Kort geleden begonnen zij een zeewier industrie, die reeds begerenswaardige vruchten heeft afgeworpen, zo vertelt „Fishing News". Negentig man werken al in de nieuwe fabriek en volgens de do minee van 't eilandje vonden practisch al zijn gemeentenaren (en er is maar één kerk op Uist, waarvan de hele bevolking lid is) baat bij het zeewier. De nieuwe industrie, die nogal geheim zinnig is met concrete resultaten, maar volgens ingewijden niet alleen voor de meubel- en textielnijverheid maar ook voor chemische fabrieken werkt, stuit in haar ontwikkeling op het huizenprobleem, want de arbeiders kunnen niet langer ge huisvest worden. Met twintig nieuwe wo- I ningen zou de eerste behoefte gedekt zijn. Hotelbrand in Giarleroi Het Grand Hotel te Charleroi is op Tweede Kerstdag-morgen door brand ver woest. In het hotel verbleven zeven gasten. Twee personen, namelijk de trainer van de Oostenrijkse voetbalploeg „First Vien na", Arpad Toth, en een boekhouder uit Verviers, werden bij een sprong uit de derde verdieping ernstig gewond. De vrouw van de eigenaar,"die in dekens ge wikkeld uit een raam van de eerste ver dieping sprong, en de overige gasten, wer den licht gewond. Haar dochtertje, die in een door de politiie onder het onder hel venster - gespannenw deken sprong, kwam behouden op de grond. De brandweer van Charleroi kon aan vankelijk slechts met een pomp werken. De brandweer van Brussel arriveerde pas anderhalf uur na het begin Van de brand. Van het hotel staan'nog slechts zwarte muren overeind. De zolderingen, de vloe ren en het dak zijn ingestort. Loonsverhoging in Frankrijk I Brits-Russisch handelsaccoord Naar verluidt is op een inter-ministeriële Thanswordt officieel medegedeeld, dat bespreking te Parijs het minimum-loon een Brits-Russische handelsovereenkomst van 42 frs. 50 centimes verhoogd tot 52 frs. getekend is. Engeland zal ongeveer 750.000 f 50 centimes per uur. Indien men als basis ton graan ontvangen, dat begin Januari een werkweek van 48 uur neemt, bedraagt wordt verscheept en in ruil machinerieën het minimum-maandloon 10.850 frs. Tij dens de stakingsperiode eisten de officiële communistische bladen een minimum-loon van 10.800 frs. Scheepsramp in China Aan boord van een Chinese rivierboot, die bij Hankou op de Yang-tse-kijjng voer, is brand uitgebroken. Er ontstond paniek onder de 700 passagiers en de meesten hun- en werktuigen leveren. De overeenkomst regelt tevens de aflossing van het in 1941 door Engeland aan' de Sovjet-Unie ver leende crediet. Volgens een woordvoerder van het Britse ministerie van Handel zullen in Mei be sprekingen over een handelsovereenkomst op lange termijn worden gevoerd. DAKOTA NEERGESTORT. Een Dakota met 19 passagiers aan boord ner sprongen in de ijskoude rivier. Men en een bemanning van vier koppen is vreest, dat 500 personen het leven hebben twintig minuten na het vertrek uit Karatsji verloren. Reeds zijn 70 lijken geborgen, neergestort. Volgens de eerste berichten Het vuur sloeg over op drie andere stoom- zijn er geen overlevenden. Het toestel was boten en op meer dan een dozijn jonken, op weg naar Bombay. De oorzaak van de die zich in de nabijheid bfevonden. ramp is nog niet bekend. Met grote blijdschap ven wij kennis van de ge-1 boorte van onze Dochter en Zusje AAGJE S. L. Kuiper G. Kuiper-van Pel Jacob, Nicolaas, Cornelia IJmuiden, 24 Dec. 1947. Fultonstraat 17. Nazi's in Oostenrijk Het te Graz verschijnende Oostenrijkse blad „Wahrheit" meldt, dat bijna honderd personen zijn gearresteerd in verband met een nazi-complot in Stiermarken. Een woordvoerder van de Oostenrijkse regering heeft vandaag verklaard, dat er een aantal arrestaties zijn verricht in verband met pogingen van een illegale groep, bestaande uit nazis, om haar activiteit door smokke len te financieren. Mede namens onze kinderen betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele bewijzen van belangstelling ontvan gen ter gelegenheid van onze 55-jarige echtvereniging. J. EENHOORN A. EENHOORN KOEMAN Velsen-N., 24 Dec. 1947. Wijkerstraatweg 212. Tandarts Biewinga AFWEZIG TOT 4 JAN. Spoedgevallen tandarts Lin deboom. Tegen 5 Jan. gevraagd: een net meisje van 8.30 tot 2 uur met mid- dagkost. Vrijdags tot 4 uur. Zaterdags tot 12 uur, in stil gezin. Aanm. voor 12 uur Verwer. Wilhelminakade 29r. Bij niet aanwezig zijn adres Verwer, de la Reysy. 1. p. c. DE GEUS (oud-belast ambt te IJmuiden) BREDERCODSEWEG 55 Santpoort (Stat.) Spreekuur v. 19.20 uur Dr. Paul duikt op De vroegere eerste-minister van Thü- ringen, dr. Rudolf Paul, is drie dagen ge leden in München aangekomen. In Sep tember j.l. verdween hij spoorloos uit de Sovjet-zóne van Duitsland. Dr. Paul heeft reeds besprekingen gevoerd met hoge Beierse regeringsfunctionarissen en zal, naar hij Reuter meedeelde, een dezer dagen met niet nader genoemde bestemming ver trekken. Hij wilde niet zeggen, waar hij in de afgelopen maanden geweest 'is, aangezien mededelingen daaromtrent onschuldigen zouden kunnen benadelen. Paul verdween toen hij op weg was naar de Leipziger Messe. Indonesische beeldhouwers exposeren. In het Sonobudoyo-museum te Djokjakarta is een tentoonstelling van beeldhouwkunst geopend, waarin dertig werkstukken zijn tentoongesteld, vervaardigd door jonge Indo nesische beeldhouwers. De kantoren van de te IJmuiden geves tigde bankinstellingen zullen 31 Dec. a.s. voor het publiek gesloten zijn. Scheepsberichten Tojo's laatste woord „Geallieerden lokten de oorlog uit" Generaal Hideki Tojo, tijdens de oorlog minister-president van Japan, heeft voor het internationaal tribunaal in Tokio, dat de voornaamste van oorlogsmisdadèn be schuldigde Japanners berecht, de gealli eerden er van beschuldigd, dat zij de oor log „absoluut hebben uitgelokt" om de V.S.-deelneming aan een Europees conflict i van New York te"'Rotte'rdam" PapendreXt op te dringen. I Rotterdam, 24 Dec. uit Perzische Golf opge- K. N. S. M. Aspen. 25 Dec. van Rotter dam naar La Coruna. Bonaire, 24 Dcc. van Paramaribo naar Amsterdam. Breda. 24 Dec. te Antwerpen van Amsterdam naar West Indië. Cygnus. 26 Dcc. van Oran naar Algiers, Deo Duce. 24 Dec. te Kopenhagen van Odense naar Amsterdam. Hydra, 27 Dec. te Antwer pen van Curagao naar Amsterdam. Jacoba, 25 Dec. te Amsterdam van Kopenhagen. Juno. 26 Dec. van Cartagena naar Malaga. Martini, 26 Dec. te Amsterdam van Oporto. Orion, 23 Dec. van Piraeus naar Algiers. Ornen, 25 Dec. te Amsterdam van Gothenburg. Roelf, 23 Dec. van Lissabon naar Hoek van Holland. Venus, 26 Dec. van Ceuta van Sevilla naar Algarve. MIJ. NEDERLAND. Celebes, 21 Dec. v. Baltimore te New Orleans. Hugo de Groot van Colombo naar Amerika, 23 Dec. te Suez. MIJ. OCEAAN. Alcinous, 23 Dec. van Kopenhagen naar Falmouth. VINKE EN CO. Britsum, passeerde 24 Dec. Lizard naar Hampton Roads (van Am sterdam). K. P. M. Banggaai (RotterdamBatavia) 23 Dec. Gibraltar gepasseerd. K. H. L. Merwede wordt 27 Dec. te 17.30 uur te IJmuiden verwacht. Amstelland, Dec. te Rio de Janeiro (uitreis). Grote vaart. Batavier 2, 26 Dec. van Bordeaux te Casa blanca. Bredero, 24 Dec. van Hongkong naar Manilla. Farmsum, RotterdamBarcelona, pass. 26 Dec. Gibraltar. Gaasterkerk, Dakar Rotterdam, pass. 26 Dec. Ouessant. Galilea, 24 Dec. van Bordeaux te Konakri. Groote- kerk, RotterdamSydney, 24 Dec. te Cochin. Indrqpoera, RotterdamJava, pass. 26 Dec. Pantellaria. Kongsberg (charter), AustraliëRotterdam, pass. 25 Dec. Kaap Leeuwin. Kota Gede, RotterdamJava, 25 Dec. 8 uur van Aden. Leopoldskerk, 24 Dec. van Singapore naar Manilla. Lievevrouwe- kerk, RotterdamBasra, 24 Dec. van Suez. Limburg, vermoedelijk 27 Dec. van Los Angeles naar San Francisco. Lissekerk, Rot terdamCalcutta. 26 Dec. te Colombo. Meer kerk. RotterdamShanghai, pass. 24 Dec. Gibraltar. Molenkerk, RotterdamJapan, 24 j Dec. van Aden. Nieuw Amsterdam, 27 Dec. VELSER RUBBERFABRIEK „HOLLANDIA" vraagt voor directe, of zo spoedig mogelijke indiensttreding: Hoog loon en muziek tijdens het werk. Aanmelden dagelijks van 8 uur tot 18 uur aan kantoor, Doodweg L 24-28, Velsen-Noord. 16-17 jaar voor broodbakkerij enz. Aanmelden CENTRALE BAKKERIJ Visstraat 6, IJmuiden maakt met Oude Jaar weer, zoals van ouds bekend Prachtige opgemaakte Tot en met 30 December kunt U bestellen en schotel brengen. GROTE HOUTSTRAAT 21-23 HAARLEM GEVRAAGD voor aJle afdelingen Prettige werkkring, relsgelo wordt vergoed Wasserij „HOEK EN VAART. Bloemendaalse- straatweg 17. Santpoort-Station Tevens het adres voor FIJNE FRUITMANDEN XENNEMERLAAN 32 TEL. 4331 IJMUIDEN HEEFT V NOG IETS TE KOOP? koopt alles en betaalt goed. o.a. net Meubilair, bedden en ledikanten, vloerbedekking enz. enz. En UITSLUITEND NET GEDRAGEN. DAMES. EN HERENKLEDING J. VISSER BURG. RAMBONNETLAAN 20, IJMUIDEN Volgens Tojo waren de V.S. volledig op de hoogte van het plan voor de aanval op Pearl Harbour en besloten zij in November 1941 met Engeland de oorlog tegen Japan aan fe gaan door het laatste land het eerste openlijke optreden op te dwingen. Tojo trachtte in zijn 50.000 woorden tel lende verklaring niet zijn eigen onschuld te bewijzen noch ontkende hij zijn verant woordelijkheid voor het besluit, tot de oorlog over te gaan, en voor alles wat daarop gevolgd is. Eveneens nam Tojo de administratieve verantwoordelijkheid op zich voor de be handeling der krijgsgevangenen aan de be ruchte spoorweg van Birma naar Siam. Tojo merkte op, dat de Japanners het van oudsher zeer vernederend achten krijgs gevangenen te worden gemaakt, zodat de behandeling verschilt van die bij de Ame rikanen en Europeanen. „Ik geloof zeker en zal'dit tot het laatst toe betogen, dat het een zelfverdedigings oorlog en in géén opzicht schending varv het thans erkende internationaal recht was", aldus Tojo. Voor het verliezen van de oorlog laakte Tojo alleen zichzelf. Tij dens zijn getuigenis sprak Tojo herhaalde lijk over de onschuld van de keizer en „de vredelievende geest van zijne majesteit". Hongarije in olienood De olieproductie van Hongarije gaat voortdurend achteruit. In Januari 1947 was de productie bijna 55.000 ton, in afgelopen Juni daarentegen nog slechts ruim 48.000 ton. Ook de productie der eind- en neven producten vermindert. Hieraan zijn de vol gende oorzaken schuld: Ten eerste de roe keloze exploitatie gedurende de oorlog, zonder dat met een mogelijke invloed op de toekomstige productie rekening werd ge houden. Ten tweede het feit dat de machi nerie niet is vernieuwd. Ten derde, de ex ploitatie van natuurlijke gasvoorraden, waardoor nog veel olie in de grond zit, die door gebrek aan druk niet naar boven kan worden gehaald. Ten vierde, vernielingen door bombardementen tijdens de oorlog. Hongarije heeft volgens handelsverdragen verplichtingen, aanzienlijke hoeveelheden aan Tsjecho-Slowakije en Polen te leveren, ook leveringen aan Joego-Slavië en de Sovjet-Unie worden gedaan. Om deze ver plichtingen te kunnen nakomen, zal een drastische beperking van het binnenlandse gebruik nodig zijn. De regerings-commissa- ris voor de distributie van de olie is korte lings uit zijn functie ontheven wegens over tredingen der verordeningen. j sloomd naar Abadan. Rijnkerk. Bombay- Rotterdam, 25 Dec. te Genua. Sarpedon. 25 Dec. van Port au Prince te Curagao. Sibajak. RotterdamKaapstad, 25 Déc. 2.30 uur van Las Palmas. Spinoza. BasraRotterdam, pass. 26 Dec. Ouessant. Streefkerk, 26 Dec. v. Genua te Alexandrië. Tegelberg, 20 Dec. van Rio de Janeiro naar Shanghai. Ternate, New OrleansKaapstad, pass. 26 Dec. 15 uur St. Lucia. Zuiderkruis, Rotterdam—Java, 26JDec. 16 Uur van Port Said. Zwijndrecht, Karachi Rootterdam, 25 Dec. te Bombay. Adinda, 21 Dec. van Pladjoe te Singapore. Agamemnon, 25 Dec. van Campano naar Trinidad. Alamak, I r25 Dec. van Bahrein naar Kuwait. Algorab, j 26 Dec. van Rotterdam naar Buenos Aires. 1 Amsteldiep, AmsterdamJava, 22 Dec. van Penang. Andijk, 25 Dec. van Galveston via Antwerpen te Rotterdam. Batavier 2, Rotter dam—Casablanca, pass. 24 Dec. Cape Vilano. Blommersdijk, 25 Dec. van Baltimore via Ant werpen te Rotterdam. Boschfontein, 24 Dec. van Marseille naar Genua. Chama, 21 Dec. van Haifa naar Beyrouth. Helena, 25 Dec. v. Puerto Cardon te Curagao. Helicon, 27 Dec. van Antwerpen te Curagao verwacht. In- darpoera, RotterdamJava, 24 Dec. te Al giers. Johan van Oldenbarnevelt, Amsterdam —Java, 25 Dec. te Aden. Kelbergen, 24 Dec. van Amsterdam te Rotterdam. Leerdam, 26 Dec. v. Rotterdam via Antwerpen naar New York. Lemsterkerk, RotterdamBahrein, pass. 26 Dec. Gibraltar. Lombok, 24 Dec. van Madras naar Calcutta. Nijmegen, Newport Nederland, pass 26 Dec. Beachy Head. Övala, 21 Dec. van Brisbane naar MirL Prins Willem van Oranje, 26 Dec. van Malta naar Gibral tar. Ridderkerk. 25 Dec. van Marseille naar Havre. Riouw. 26 Dec. van Port Said te Alexandrië. Rondo. New YorkJava. 20 Dec. van Singapore. Stad Haarlpm, SfaxRotter dam, pass. 26 Dec. Finisterre Streefkerk. 26 Dec. van Genua te Alexandrië. Tabian, Java Amsterdam, 21 Dec. van Singapore. Tabin- ta, 26 Dec. v. Southampton naar Amsterdam. Tarakan, 26 Dec. van Soerabaja naar Banjoe- wangi. Telamön. 26 Dec. v. Aruba te Cunano. Tjibadak, 21 Dec. van Hongkong naar Ma kassar. Tjimenteng, 21 Dec. te Shanghai. Tjipondok, 25 Dec. van Brisbane te Soerabaja verwacht. Veendam, 26 Dec. te St. Thomas en 30 Dec. te New York verwacht. Zonnewijk, 25 Dec. van Buenos Aires te Rotterdam. Zaterdag 27 December voeren de haven van IJmuiden binnen: Nijmegen van Nor folk. Bomma van Oslo. British Knight van Abadan. Tabinta van Batavia. Malvina van Rotterdam. f De Kelvin Victory vertrok naar Ant werpen. Zoondag 28 December kwamen binnen: Merwede van Buenos Aires. P. N. Damm van Oxelosund (voor Hoogovens). Spaarne- stroom van Leith. Berkel van Malembo (voor Zaandam). Van Ostade van Azoren. Ask van Rotterdam. Leto van Buenos Aires. Vertrokken zijn: Maytera van Rotterdam. Captain A. Guillevric naar Antwerpen. Dra- ko naar Aarhus. Rijnstroom naar Londen. Ornen naar Gothenburg. Oudejaarsavond Voor Uw Oudejaarsavondlekkernijen naar de Oliebollen op billijke inlevering llORS D'OEüVRE SCHOTELS BAHMI, KROEPOEK SLAATJES voor écn "of meer personen. PATAT FRITES, WARME WORST enz. Gelieve vroegtijdig te bestellen en schalen in te leveren. Bestellen dagelijks van 11 uur v.m. tot 12 uur 's nachts. Oudejaarsavond tot 10.30 uur n.m. geopend. OOSTERDUINWEG 31 (noodwinkelgalerij) HET MINISTERIE VAN OVERZEESE GEBIEDSDELEN roept op: voor het Radio Philharmonisch Orkest te Batavia. Vacatures staan open voor: Ie concertmeester, solo-altist, solo-cellist, Ie violen, alt-violen, cellisten, fagotten, 2e hoorn en tuba. Uitvoerige sollicitaties, waarin vermelding van hoofd- en neveninstrument, ;benevens -referenties, laatste werkkring, leeftijd, gezinsomstandigheden, bezit van eigen instrumenten, binnen 10 dagen uit sluitend schriftelijk te richten aan: Plaatsvervangend Hoofd Algemene Personele Zaken, Ministerie van Overzeese Gebiedsdelen, Binnenhof 7, Kamer 134, te 's-Gravenhage. 503e STAATSLOTERIJ DE VERKOOP DER LOTEN van de 503e Lotertj bij de collecteurs, collectrices en debitant^n VANGT AAN OP 5 JAN. A.S. terwijl de TREKKINGEN OP 26 JAN. A.S. zullen aanvangenInde tussenklassen op Maandag en Woensdag en in de vijfde klasse op Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag. De Directeur.* I Mevrouw La Gro, v. d. Von dellaan 57, Driehuis, yraagt voor zo spoedig mogelijk een dagmeisje Snelwegers „DE ZES" Uit yoorraad leverbaar. Handel. Reparatie I Onderh., Abonnementen SPAARNE 78. Telef. 21818 Sterke Karpetten 200 x 280 f 44f 52, zware Salon- en Huiskamerkarpetten 200 x 320 f 125, Keuken- en Gang lopers 50 cm. breed (half cocos) f 4.05 p. M. Terra Overgordijnstof. 140 cm. br. f 8.50 p. M. Deurmatjes (half cocos) f 2.75, wollen Tafel kleden, grote maten, mooie dessins f 18.50, zeer fraaie wollen Wilton Kleedjes 70 x 140 f 34, grijze molton De kens f 9.50. Vrije verkoop. SCHERMERSTRAAT 26 (bij de Zijlweg) Haarlem Geopend van 106 uur. WERKSTER vraagt werk huizen v. 's morgens, desge wenst de hele dag. Beuken straat 28. ACCORDEON (pianokla- vier) ter overname gevraagd. Brieven met opgave merk, prijs en aantal bassen L 2056 bur. v. d. blad. Te huur agb. gemeub. GED. BOVENHUIS voor 2 pers. op goede stand. Santpoort-Dorp Vestigingsvergunning. Brie-b ven L 2057 bur. van dit blad. t zijn draaf aai/ _.i gilt En zijn krachten verspilt. Met de Quick voetbalschoen Kan je alléén zoiets doen. PATENT QUICK STUDS. VOETBALSCHOENEN IN GOEDE SCHOEN- EN SPORTZAKEN VOOR DE HANDEL. VERKOOPKANTOOR, NIJMEGEN GROENESTR. 240 71$ Leer de dagelijkse kleine ge noegens méér waarderen I Daartoe behoren óók de ge- a zellige ogenblikken bij een kopje koffie of thee: extra krachtige en geurige De Gruyters koffie en thee. die zo royaal uitschenken. Zo verschaft U Uzelf méér voldoening per rantsoen. En vergeet het grote voor deel van de 10°/o korting nietl Gaat U maar eens na wat dat per jaar op koffie en thee uitmaakt. L DeGruyter 1 DE KOFFIE- EN THEEZAAK

IJmuider Courant | 1947 | | pagina 4