mi/f? Scheepvaart-jaaroverzicht Boxen met bodem Van Weett Veteer. Noord ÏJmuiden Beverwijh fk< vl ort en Bondig J Lies Dekker Steno-Typen Boekh.Talen Middenst. Januari-aanbieding WORTMAN, G. R. MARTENS I Autotransporten A. G. ELK ÏNST. PONT Serg. C. Edcius CAFETARIA FLUKS net meisje Luidsprekers aitis SCHOENREPARATIE „DE ECONOOM" M. REM een 1ste Dameskapster ZATERDAG 3 JANUARI 1948 IJMUIDER COURANT over niet en wel geschutte schepen Schcepvaartbeweging Buitenhaven te ÏJmuiden 1947. Niet geschutte zeeschepen. Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken: Aantal. Verschillende doeleinden. Inh. in m3. 116 Erts lossen 940.184 7 Vuursteen lossen 11.527 4 Ruwe teer lossen 4.801 9 Kolen lossen 167.356 16 Ruwijzer laden 52.068 152 1.175.936 Bijleggers Buitenhaven te ÏJmuiden (Niet Aantal. Om welke redenen. Inh.in m3. 9 Machineschade 46.919 2 Oponthoud te laag water 66.494 4 Debarkeren 14.702 15 Ijsbezetting binnenhaven 21.716 10 Bunkeren 25.031 5 Slecht weer 34.789 1 Als voorlopige plaats (Wegens explosie op zee) 18.f£7 46~ 427.738 Totaal aantal niet geschutte zeeschepen: Hoogovens 152 stuks 1.175.936 m3. 46 stuks 227.738 m3. Bijleggers Totaal Totaal van ÏJmuiden: Buitenhaven: Binnenhaven: Totaal: 198 sihks binnen- en 704 1.403.674 m3. buitenhavens 1.403.674 m3. 1.535.788 m3. 2.939.462 m3. Wel geschutte zeeschepen. Bijleggers binnenhaven te ÏJmuiden. Aantal. Om welke redenen. Inh in m3. Opgehouden door storm, mist, machineschade, enz. Uit zee 97.749 Van Amsterdam 751.794 182 272 849.543 Oostelijke Rijksbinnenhaven Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken. Aantal. Verschillende doeleinden. Inh. in m3. 125 Ruwijzer laden 296.973 1 Plaatijzer laden 3.631 Ballast laden 12 Vuursteen lossen 30.378 1 Erts laden 1.571 139' 332.5553 Koninklijke Nederlandse Papierfabrieken Van Gelder en Zonen: Aantal. Verschillende doeleinden. Inh. in m3. 80 Cellulose lossen 257.811 15 Hout lossen 95.881 353.692 binnenhavens 849.543 m3. 332.553 m3. 353.692 m3. 95 Totaal aantal zeeschepen ÏJmuiden: Bijleggers binnenh.: 272 stuks Oost: Rijksbinnenh.: 139 stuks Papierfabrieken: 95 stuks Totaal: 506 stuks 1.535.788 m3. Maandoverzicht schepen. Zeeschepen geschut door de Noordzeeslui zen te ÏJmuiden in de maand December: Naar binnen geschut, bestemd voor: Am sterdam 216 zeeschepen; Papierfabriek 10 zeeschepen; Binnenhaven Hoogovens 8 zee schepen; Zaandam 17 zeeschepen; als bij leggers 8 zeeschepen. Totaal 259 zeeschepen. Naar buiten geschut, herkomst: Amster dam 189 zeeschepen; Papierfabriek 9 zee schepen; Binnenhaven Hoogovens 12 zee schepen; Zaandam 12 zeeschepen; als bij legger 7 zeeschepen. Totaal 229 zeeschepen. Buitenhaven ÏJmuiden. Bestemming Kon. Ned. Hoogovens en Staal fabrieken: met erts 11 zeeschepen; met kolen 2 zeeschepen; met teer 1 zeeschip; als bijleg ger 1 zeeschip. Totaal 15 zeeschepen. Totaal de pieren gepasseerd 503" zeeschepen. vanaf 32.40. Kinderledikantjes geheel hout 37.75 voor de Baby Anegang 46 „Watervliet" in gevaar De korfbalvereniging „Watervliet" kan, wat betreft het eerste twaalftal, niet erg optimistisch gestemd zijn bij de aanvang van het nieuwe jaar. Vooral door onfortuin lijkheid in de laatste wedstrijden is het aardig op de weg naar beneden terecht gekomen met nog één thuiswedstrijd, die dan gewonnen zou moeten worden om er iets van te maken. De eerste uitwedstrijd gaat Zondag tegen B.E.P., welke club on deraan-bengelt met 5 punten uit 11 wed strijden. Watervliet heeft 10 uit 14. De winstkans is er als de groen-gelen zich volledig geven en geluk hebben, maar B.E.P. valt op eigen veld niet mee. Watervliet I komt uit met de dames: M. v. d. Kieft, R. Weimar, M. v. d. Plas, T. Gieze, J. van Vught en C. Broeksma en de heren S. de Vries, J. Wals. F. Möhlman, W. Berghuis, H. Gieze en J. Broeksma met als reserve H. v. Someren. Watervliet 2 krijgt gezoek van Oosthoek 1. de laatste op de ranglijst. De Water- vliet-reservese staan wel midden op de lijst maar zijn nog lang niet veilig, zodat zij moeten aanpakken om op beide punten beslag te kunnen leggen. Het derde groen-gele twaalftal krijgt eveneens gasten, namelijk Sport Vereent 3 uit Santpoort. Deze ontmoetingen zijn al tijd interessant en ook nu zal Watervliet met enige moeite mogelijk succes bereiken. Watervliet 5 trekt tenslotte naar Nieuw Flora 3 in Haarlem. Deze ploeg krijgt het niet gemakkelijk, maar kan met goede wil en geestdrift wel iets meer dan een gelijk spél behalen en het eerste twaalftal tot voorbeeld zijn. Zindelijkheid een schone deugd De badinrichting, vérbonden aan gebouw „Concordia" voorziet voor de inwoners van Velsen-Noord in een grote behoefte. Vóór 1940, toen Velsen-Noord nog over al de inmiddels afgebroken woningen be schikte en het inwonertal veel groter was, kon „Concordia" bogen op een record-aan tal bad-bezoekers van 17.000. Nu het jaar 1947 is verstreken is een totaal-aantal ba ders en baadsters geboekt van 13.683, een getal, dat wel wijst op het intensieve ge bruik van Concordia's badinrichting. „Suomi" contra „Watervliet" De ontmoeting, welke Donderdag tussen de Atletiekvereniging „Suomi", welke hiertoe het initiatief nam en de Korfbal vereniging „Watervliet" in het gelijknamige sportpark heeft plaats gehad, is op prettige wijze vei'lopen. De voetbalwedstrijd voor de heren van beide verenigingen eindigde in een over winning voor „Suomi", evenals de handbal wedstrijd, die echter met gemengde elftal len werd gespeeld. Tijdens de gezellige onderlinge Nieuw jaarsbijeenkomst in het Sportpaviljoen wis ten de Suomi-leden bij een aardige intelli- gentieproef opnieuw beslag te leggen op de winst. I.E.V. GAAT VERGADEREN. De R.-K. Spox-tvereniging „I.E.V.", om vattende voetbal, athletiek en gymnastiek, zal Maandagavond in het gymnastieklokaal van de R.-K. Meisjesschool aan de Cor- verslaan haar jaarvergadering houden. Er is een voorstel van het bestuur ter ondervanging van de werkzaamheden door de vermeerdering van het ledental, het aantal bestuursleden te bregen van vijf op zeven personen. De senioren-commissie wordt tot negen leden uitgebreid. „ALLES OP IJS" is de titel van de film, die Zondag en daaropvolgende dagen in Rex is te zien. De kleine Irene Dare vervult er een zeer belangrijke rol als schaatsfeno- meen. Irene's oom Felix wil dit talent ex ploiteren en gaat met het kleine nxeiske, Irene's moeder Elsie en haar zuster Jane, een studente, voor „vacantie" naar Florida. Irene wordt daar inderdaad een succes, maar de roem stijgt de groten naar het hoofd en ze leven er vrolijk op los. Papa Joe komt öVer naar Florida, zet iedereen op z'n nummer, zelfs door middel van een lijfelijk pak slaag en tenslotte eindigt de film in een barbierswinkel voor Papa en een huwelijk van Jane. Velser voetbalprogramma Met de overwinning van Kinheim op de Santpoortse Terrasvogels luidden de derde klassers 1947 uit, maar 1948 brengt hen nu niet bepaald een bemoedigende ontmoeting tegen HFC. Kinheim zal toch moeten .trachten in de resterende wedstrijden pun ten „op te halen" om het degradatiespook te ontlopen en daarom verschijnt de ploeg weer volledig, waarbij spil Rem opnieuw van de partij zal zijn, evenals rechtsbinnen H. Prinssen. De geel-zwarten trekken naar Haarlem met: J. Kleibergen; W. Groeneveld en A. v. d. Steeg; C. de Boer, P. Rem en Jac. Hout: W. A. Raaymakers, H. Pi-inssen, A. Prinssen H. J. v. d. Wateren en C. Luntz. Het verdere programma luidt: Geel Wit Kinheim 2; Kinheim 3—RCH 7; Heemstede 2Kinheim 4; HFC 7Kinheim 5. Zater dag: Kinheim 2Telefonia 2. De „Bresapers", teruggekeerd op de weg, kunnen nog heel wat bereiken als het samenspel maar beter wordt beoefend en als er niet te lang getreuzeld en gped ge combineerd wordt. Dit is blijkbaar ook de mening van de elftal-commissie, want met de opstelling van J. Duineveld op de plaats van de geblesseerde Lantsink als linksach ter is de aanvalslinie geheel gewijzigd. Spruit, voorheen een> vrij nuttige midden voor doet weer als zodanig dienst en vindt links van zich Van Loon, die betrokken wordt in de voorhoede-combinatie. Ver- swijveren heeft met Spruit gewisseld. Het bezoek aan WSV '30 op de zware Wormer klei zal moeite genoeg geven, maar misschien redt WB het. WB vertrekt met: C. van Veelen; D. Aafjes en J. Duineveld; J„ van Zandvliet, J. Wormsbecher en C. Hoen; H. Versw ij veren, P. Vlietstra, L. Spruit, J. van Loon en N. Michel. Verder worden gespeeld: WB 2Helder 3; Ripperda 3—WB 2; Haarlem 9—WB 4; Spaarnevogels 3WB 5;. ÏJmuiden: WB —Beverwijk a. IEV kan genieten'vaa een vrije dag en krachten verzamelen voor een nieuwe strijd. Overigens"-is het programma ook niet groot en spelen: IEV 2Haarlem 8 (terrein kinheim): TYBB 4—IEV 3; Spaarnevogels 4IEV 4; EHS 5—IEV 5. HOUTSTOFAAN'VOER 1948 BEGONNEN. Op de avond van Nieuwjaarsdag is dooi de aankomst van het Noorse s.s. „Nesttun" voor de papierfabriek de aanvoer van overzeese grondstoffen in 1948 begonnen. Dit schip, dat te Oplo in Noorwegen laadde, bracht niet minder dan 1722 ton houtstof mee, waarvan een deel is bestemd voor zusterfabrieken.' Aden, Zuiderkruis, Rottex-damJava, 31 Dec. 2 uur van Aden. Aardijk 31 Dec. van Tampico te Gal veston. Keilehaven, 28 Dec. van Funchal te Lxbreville. Prins Alexander, Glasgow- Jaffa, pass. 31 Dec. Gibraltar. Ridderkerk Sjanghai-Rotterdam, 1 Jan. te Havre ver wacht. Randenburgh, 30 Dec. van Bor- deaux naar Casablanca. Socx-ates vertrekt 31 Dec. van Montevideo naar Santos. Tela- mon 30 Dec. van Pampatar naar Caru- pano. Veendam 1 Jan. van St. Thomas te New York verwacht. Wickenburgh, Casa- blanca-Duinkei-ken, pass. 30 Dec. Finis- terre. Zeeland (Kon. R. L.), 31 Dec. van New York te New Ox-leans. KLEINE VAART: Bernina 31 Dec. van Kopenhagen naar Faerden. Birmingham 29 Dec. van de Thames naar de Tyne. Echo, Rotterdam-Dublin, pass 30 Dec. Li zard. Expi-ess, 30 Dec. van Rotterdam te Kingslynn. Gaasterland, 29 Dec. van Har- lingen te Goole. Glashaven, 31 Dec. van Kopenhagen naar Gothenburg. Kaap Falga 31 Dec. van Rotterdam te Antwerpen. Leu- vehaven, 31 Dec. van Kopenhagen te Gothenburg. Mies, 31 Dec. van Kopenhagen te Wismar. Monica 27 Dec. van Londen te Rouen. Mulan, 30 Dec. van New Castle te Blyth. Muron 20 Dec. van Paimboeuf te Plymouth. Nijenburgh, 20 Dec. van Lands- krina naar Rotterdam. Prima 30 Dec. te New Castle. Px-ins Bex-nhard, 24 Dec. van Oxan naar Piraeus. Rapid 30 Dec. van Bos ton naar Rottex-dam. Sambre 30 Dec. te Reuen (teruggekeerd). Taurus 30 Dec. van Vlissingen naar Boston. Veenenburgh 30 Dec. van Rotterdam te Midlesbro. Virgo 30 Dec. van Hamburg te Delfzijl. SLEEPBEDRIJF: Slbt. „Schelde" met baggermolen 31 Dec. van Antwerpen te Sfax. Vrijdag 2 Januari voeren de haven van ÏJmuiden binnen: Zeester van Kopenhagen. Laula Momikos van Suez. Ponto van Kotka. Vertrokken zijn: Gi-aculus naar Trelleborg. Ellinor naar Antwerpen. Roelf naar Rotter dam. Ask naar Ferkebek. Hoogwatertijden. Zaterdag 3 Januari: 8.52 21.21 uux\ Zondag 4 Januari: 9.51 22.25 uur. Maandag 5 Januari: 10.50 23.37 uur. De Sovjet-Unie sukkelt met de distributie-vrije markt Volgens een diplomatieke correspondent van de. „Daily Telegraph" heeft de af schaffing van de rantsoenering in de Sovjet-Unie, op 16 December jl., spoedig tot ernstige moeilijkheden geleid. Uit ongecensureerde berichten uit Mos kou blijkt, dat er aan het einde van de eerste week na de opheffing van de dis tributie van een chaotische toestand kan worden gesproken, aldus de correspondent. De eerste paar dagen wekten de winkels de indruk van overvloed, omdat volgens een zorgvuldig voorbereid plan grote hoe veelheden goederen waren opgespaard. De koopkracht van het publiek was toen be perkt door de schaarste van het nieuwe geld. Na 19 December echter, toen de helft van de maandsalarissen in nieuwe roebels moest worden uitbetaald, veranderde de toestand. Voor de levensmiddelexxwinkels vormden zich enorme rijen. Niemand mocht in een keer meer kopen dan be perkte hoeveelheden boter, vlees, suiker, kaas en andere voedingsmiddelen, waar bij met de grootte van het gezin geen re kening werd gehouden. Brood was prac- tisch niet meer te krijgen en wat er was, was van slechte kwaliteit. Ook eieren konden niet worden gekocht. Het gevolg was, zo gaat de correspon dent voort, dat de prijzen op de vrije max-kten van de collectieve boerderijen met spx-ongen omhoog gingen. Op deze markten mogen de boerderijen, wanneer zij aan haar leverplicht jegèns de over heid hebben voldaan, het resterende vrij verkopen. De prijzen stegen tot het twee- en drievoudige vanTde officiële prijzen. Had de Sovjet-pers in den beginne de afschaffing van de distributie be schreven als een bewijs van de supe rioriteit van het Sovjet-systeem, een paar dagen daarna bewaarde zij een bijna volkomen stilzwijgen over de toestand op het gebied van de voedsel voorziening. Dit stilzwijgen is Zondag verbroken door de Prawda, het orgaan van de «communistische partij, en de Iswestja, het blad van de regering, die toegaven, dat er nog steeds rijen voor de winkels stonden en dat er nog an dere moeilijkheden waren gerezen. Beide bladen zeiden, dat „in sommige Vooroorlogse gewoonte in er.e hersteld Vanmorgen was er een drukte van belang in de Grote Houtstraat bij de HoUtbrug. Daar werd een goede, vooroorlogse gewoonte in ere hersteld De oorlog had namelijk de jaren lange traditie van de Jager's Meubileer In richting, om het jaar met zeer aanlokkelijke restanten aanbiedingen te begjnnen, onder broken. Nu worden daar echter weer ameu blementen, tafelkleden, spiegels enzovoorts aangeboden tegen ongeveer 60%> van de nor male prijs. Geen wonder dus, dat vele trouw lustigen daarvan profiteren om zich meubels aan te schaffen, en zich haasten om toch vooral bijtijds te kopen, want de voorraden zijn natuurlijk nog niet op vooroorlogs peil, en zullen bij deze overweldigende belangstel ling spoedig uitverkocht zijn. (Adv.) gebieden" de voedselvoorziening geen gelijketred hield met de vraag. De moeilijkheden werden toegeschreven aan fouten in de organisatie en niet aan het gebrek aan goederen. De afschaffing van de rantsoenering heeft onverwachte problemen geschapen voor de leden van buitenlandse ambassa des, legaties en consulaten, die voorheen in speciale „diplomatieke" levensmidde- lenwinkels konden kopen, die veel beter waren voorzien dan de gewone winkels. De prijzen waren er wel hoger. Deze win- I kels zijn thans afgeschaft. INBRAAK IN KAASWINKEL In de nacht van Donderdag op Vrijdag is ingebroken in het Kaashuis aan de Ken- ne'merlaari. Een bedrag aan geld wordt vermist, verder werden de levensmidde lenkaarten van de bewoners gestolen alle bonnen en toewijzingen uit de winkel. De politie stelt een onderzoek in. SCHEEPVAART K. N.'S. M. Ilos, 31 Dec. te Palermo. MessinaTunis. Ornen, 31 Dec. te Gothen burg, AmsterdamHalmstad. Hercules, 31 Dec. te Amsterdam van Antwerpen. Niobe, 1 Jan. te Amsterdam van Helsingfors. Orestes, l'Jan. te Amsterdam van Dublin. Bree Helle. 31 Dec. van Pernis naar Leixoes. Martini, 1 Jan. van Amsterdam naar Antwerpen. Zee ster. 2 Jan. te Amsterdam van Kopenhagen. HOLL. WEST AFRIKA LIJN. Salaliga. 31 Dec. van Novo Redondq naar Porto Am- boim. Congostroom, 31 Dec. van Port Gentil naar Pointe Noire. Maaskerk, 3 Jan. van La gos naar Port Harcourt. Nigerstroom, 2 Jan. te Antwerpen AmsterdamBordeaux. Alcyo ne, 1 Jan. van Luanda naar Lobito. HOLL. OOST AFRIKA LIJN. Ant. van Leeuwenhoek, 31 Dec. te Antwerpen, Lissa bonAmsterdam. Langlee Scott, 31 Dec. t( Durban East LondonLourenco Marquez. OCEAAN. -s Phrontis, 29 Dec. van Batavia naar Anxpenam. Polyphemus, 30 Dec. van Port Said naar Liverpool. Medon, 27 Dec. van Aden naar Batavia. VINKE EN CO. Britsum. 31 Dec. 400 mijl W.Z.W. var^ Azoren. AmsterdamBaltimore. Ittersum. 1 Jan. van Buenos Aires naar Hol land. Loppersum, 1 Jan. van Buenos Aires te Rotterdam. K. H. L. Maasland, 31 Dec. van Amster dam naar Zuid Amerika. Amstelstad, 31 Dec. vqn Santos naar Zd Amex-ika (uitreis).- Grote vaart. Castor-, 30 Dec. v. Maracaibo te La Guaira. Coryda, 31 Dec. van Port Said naar Haifa. Douro, 30 Dec. van Guayaquil naar Esmeral- dus. Farmsum, 30 Dec. van Barcelona naar Bona. Grootekerk, RotterdamSydney, 30 Dec., van Colombo. Helder, 30 Dec. van Mol- lendo naar Amsterdam. Jupiter, 30 Dec. van Mobile naar New Orleans. Loppersum, 1 Jan. van San Lorenzo te Rotterdam. Malvina, AmsterdamCurasao, pass. 31 Dec. Dover. Mariekerk, RotterdamSydney, 31 Dec. van Melbourne. Melampus, BataviaAmsterdam, 30 Dec. te Singapore. Muiderkerk. Rottex-dam —Sydney, 31 Dec. van Aden. Ondina, 25 Dec. van Miri naar Hongkong. Paula, 26 Dec. van Soerabaja naar Pladjoe. Pericles,'30 Dec. van Maracaibo naar Punta Cardon. Perna. 27 Dec. van Curasao en 30 Jan. te Rotterdam verw. Poyphemus, JavaLiverpool, 30 Dec. van Port Said. Pygmalion, 30 Dec. van Curasao te New York. Ruys, 31 Dec. van Buenos Aires te Port Elizabeth. Saidja. 26 Dec. van Poeloe Samboe te Singapore. Salatiga, West Afrika Amsterdam, 1 Jan. te Amboin. Samarinda. 30 Dec. van Batavia te Calcutta. Straat Malakka, 31 Dec. van Manilla te Cebu. Tjitjalengka, 30 Dec. van Hongkong naar Amoy. Volendam, Java—Rotterdam, 31 Dec. van Colombo naar VERDRONKEN. Gistermiddag is in het Noordzeekanaal het lijk gevonden van de 70-jarige B. uit Beverwijk. B. wex-d sinds geruime tijd ver mist. BINNENLAND B(j een nachtelijke botsing te Rotterdam tussen een tram en een vrachtauto werd een naast de chauffeur zittende Groninger op straat geslingerd en zo ernstig gewond, dat hij kort daarna overleed. Een 68-jarige wielrijder is op de Groene Kruisweg te Rotterdam door een stoomtram aangereden. De machinist ontdekte pas bij een volgende halte, dat er een fiets aan dê locomotief hing. Het ernstig verminkte lijk van de wielrijder werd onder het eerste rij tuig gevonden. De garagehouder B. J. B. te Enschedé ontving in December 1942 van een Joodse stadgenoot f20.000 om het gezin, bestaande uit man, vrouw, zoon en dochter, naar Zwit serland te brengen. Toen de familie in de garage kwam, waarschuwde B. de S.D. die de familie meenam. De garagehouder is thans tot 10 jaar gevangenisstraf en f 17.000 boete veroordeeld. Van het Joodse gezin heeft men nooit meer iets vernomen. Dezer dagen is medegedeeld, dat er fraude is gepleegd bij de verzending van pakketten door militairen in Indië aan fami lieleden in Nederland. Deze verzending was door enkele personen in Indië georganiseerd. Als een weekblad, dat doorgaans slechts met vis te maken krygt, wanneer de han delaar er toevallig een pond kabeljauw ïn rolt voor zijn klanten, kwaad wordt over een vis-aangelegenheid. dan is dat wel een in het oog lopende zaak geweest. Welnu, het is gebeurd. Misschien stemt het tot tevredenheid, dat „onze" moeilijk heden ook naar buiten weerklank vinden, maar die vreugde wordt wel een beetje wrang, als men weet, dat het verontwaar digde bla'd schrijft over de zo langzamer hand berucht geworden 5.000.000 kilo IJs landse filets, welke immers door onze re gering zijn aangekocht voor een prijs, dertig centen per kilo boven de wereld markt. Wij hebben allerminst een zwak voor oude koeien, die uit sloten worden opgediept, naarmate echter de IJslandse filets uit de doeken gedaan worden, blijkt wel, dat dit geval niet helemaal in orde is. Ten eerste was het apert fout, de enorme transactie, die toch zeker 6.500.000 kostbare guldens, wij bedoelen deviezen, heeft moe ten kosten, buiten de vishandel of de im porteurs om tot stand te brengen. Nu heeft men achteraf van overheids- zijde toegegeven, dat de filet-kwestie „niet gelukkig" is geweest, zodat er in de krin gen van de vishandel wel een duidelijker woord gebruikt zal zijn, om het IJslandse geval te omschrijven. Het orgaan van de Verenigde Vishande laren is begrijpelijkerwijs serieus over de zaak en vraagt zich af, of het niet billijk is, de tak van industrie, die zo in haar nopjes is met het resultaat van de reis naar IJsland, de strop te laten dragen. Ons lijkt het veeleer billijk, dat in het vervolg niet de ambtenaar het voor het zeggen heeft, als er over vis gesproken wordt, maar de expert. Anders krijgen we straks een nog ergere herhaling van de zoveel millioen Amerikaanse asperientjes van deze zomer.... Waarom zouden wij de verdeeldheid in de wereld van de vis nog duidelijker laten worden? Voorkomen is ook hier beter dan genezen. Benadeelden kunnen zich wenden tot de - Koninklijke Marechaussee, Oostelijke Han delskade 12 A, Amsterdam? HAARLEM EN OMGEVING Het Volksdanscentrum „Haarlem" houdt Zondagmiddag 4 Januari een groot volks dansfeest in het Krelagehuis. Ongeveer dui zend deelnemers uit het land worden ver wacht. De leiding berust bij de heer H. van de Wateren. Een piano-recital van Cor de Groot zal op Donderdag 8 Januari gegeven worden in het Gem. Concertgebouw te Haarlem. Het programma bevat uitsluitend werken van Chopin. De Heer en Mevrouw Gor- ter-Thiel geven met blijd schap kennis van de geboor te van hun Dochter DOROTHEA TITIA ÏJmuiden, 2 Jan. 1948. Tijdelijk St. Antonius Zie kenhuis. De 18 Januari a.s. hopen onze geliefde Ouders en Groot ouders Chr. Otte T. Otte-Grapendaal hun 25 jarige echtvereniging te herdenken. Hun dank bare kinderen en kleinkind. Velsen-Noord, v. Valken burgstraat 6. Heden overleed, zacht en kalm, na een langdurig en smartelijk lijden onze lieve Vrouw. Moeder, Be huwd- en Grootmoeder ELISABETH MINKEMA echtgenote van J. H. Martens in de ouderdom van 61 jaar. J. H. Martens Sr. Bloemendaal: J. H. Martens Jr Tr Martens-v. Leeuwen Mar ja ÏJmuiden: G. Martens A. M. J. Martens-Nijssen Elsje ÏJmuiden, 2 Jan. 1948. Edisonstraat 13. De begrafenis zal plaats vinden Dinsdag 6 Januari 1948 des namiddags 2.30 uur op de Algemene Be graafplaats „De Biezen" te Santpoort. Vertrek van het sterfhuis pl.m. 2 uur. Geen bezoek. DANKBETUIGING Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling tijdens de ziekte en het over lijden van mijn innig ge liefde vrouw en onze dier bare Moeder ANNA MARIA VAN OMBERGEN Vooral aan de ZeérEerw. Heer Pastoor te Driehuis, de ZeerEerw. Zusters te Sant poort en de WelEd. Zeergel. Heer de Weerdt, arts te Velsen. Th. A. Braam en kinderen. Santpoort, Dec. 1947. Hagelingerweg 95. U dankend voor de ontvan gen gelukwensen bij de jaars wisseling wensen wij U we derkerig een voorspoedig 1948. P. BROUWER. F. BROUWER-PRINS Mevrouw en Dokter de Weerdt bedanken voor de goede wensen bij de aanvang van 1948 ontvangen en bie den 'wederkerig hun beste wensen aan. Ged. Lerares Piano en Viool IJmuiderstraatweg 167. IJm. HERVAT HAAR LESSEN 5 JANUARI Booi motortje 4 of 6 cyl. en keerkopp. met schroef voor klein motor bootje gevraagd, mag- ook Defect zijn. Brieven met omschrijving merk, prijs en waar te bezichtigen aan C. v. d. Werff, Bleeklaan 27.' Leeuwarden. Heden overleed zacht en kalm. in het Antonius Ziekenhuis, onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder ARIAANTJE MEIJER weduwe van de heer Binnert Ruig, in de ouderdom van 65 jaar. Beverwijk: M. M. Bruinenberg-Ruig H. Bruinenberg IJmuiden-O.: A. W. Ooms-Ruig C. Ooms Driehuis: f W. R. Meesters-Ruig J. Meesters en kleinkinderen. IJmuiden-O.2 Jan. 1948. Condoleantie-adres: Schaepmanlaan 1, Driehuis Opgebaard rouwkamer Antonius Ziekenhuis. De teraardebestelling zal plaats vinden, Dinsdag 6 Januari a.s., om 1 uur, op de begraafplaats „de Bie zen". Vertrek Schaepman- laan 12 uur. I STENO club of privéles TYPEN aanv. elke week comb. dage. 4 mnd. avondc. 6 mnd. Dames Koopt nu een mooie hoed. Gedurende de maand Januari leer sterk verlaagde prijzen. Ziet onze étalages. Het is de moeite waard. Breestraat 162 hoek Peperstraat, Tel. 4336 BEVERWIJK Wenst U in 1948 Uw tuin keurig verzorgd Dan is Uw adres ADRICHEM'S HOVENIERS BEDRIJF Erkend Hovenier p. f. P. ZWART Aannemer Snelliusstraat 51, ÏJmuiden Ge- concen treerde Zonne schijn Aannemers stucadoorswerken De Genestetlaan 37, Driehuis - Tel. 5599 p. f. Boekh. begin. Boekli'. gevord. Middenstand Engels, Nederl. Spaans, Frans 12 Jan. 9 7 door geheel Nederland. La ding verzekerd U belt en wij komen. Liewegje 24, Haarl.liede Tel. 10518 Haarlem, IViOD. BEDRIJFS ADMINISTRATIE .Associatie" 1948 Exam, aanv. Oude Gracht 71 12 Jan. Haarlem Dir. G. W. VAN GOOR Leraar Boekhouden M.O. 150508003 2 m 7e R. I. Veldpostkantoor. Semarang. p. f. Mondelinge opleiding moderne BedrijSsadm. Ass. dipl.Midd. dip!. Rep. cursussen Drs. P. W. Tuyn Prosp. Kinderhuissingel 26 Haarlem. Eenzamen van alle rangen en standen Wij hebben voor U een speciaal tafeltje met spiegels aan de kant, U gevoelt zich dan niet meer eenzaam en bovendien U eet voor twee. Voor slechts 8 penningen aardappelen,groente en biefstuk GROTE HOUTSTRAAT 21-23 - HAARLEM Zwakstroom „Erres" electrische bahy-verwarmingskussens 26.— Zwitserse verwarmings-kus- sens f 18.50, Holl. verwar- mings-kussens f 14.75, synth. rubber-warmwaterzakken f 5.50. VRIJ EH KÖOL OR. NASSAULAAN 162 bus 4 halte Stoops Bad Tel. 14057 Gevraagd: voor hele of halve dagen. Mevr. Willems, Meervliet- straat 90, Velsen-Dorp. GEVRAAGD: flink zelfstan dig meisje. Adres Bur. van dit blad. KINDERWAGEN te koop gevr., liefst opvouwb. Br. m. prijsopg. L2062 Bur. v.d. BI. zit in élke pot HERO'S KERSENJAM! Want de blozende, zon-door- stoofde Meikersen krlj- gen gewoonweg geen kéns cm te verwelken; déór staat HERO'S bij zondere methode voot het maken van supe rieure Jam borg voorlj N.V. HERO CONSERVEN BREDA BALANS-OPRUIMING SCHILDERIJEN-, LIJSTEN- EN GESCHENKENHUIS MODERNE KUNST GIERSTRAAT 53, HAARLEM VERLOREN: mijn horloge, zeer gedupeerd. Tegen bel. terug te bez. H. J. Dedecker, K. Wilh.kade 82, ÏJmuiden. TE KOOP: kinderfietsje, 1. 510 j., 2 w. kinderwagen o. kw. Motor 350 cc. FN, m. zw. duo. De la Reystraat lrd., ÏJmuiden. BONTJAS te koop, mol. Cederstraat 16, IJmuiden-O. HERENFIETS te koop, nw. banden, prijs 80. Lijster laan 2, IJmuiden-Oost. TE KOOP: 1 2-p. opklapbed best. uit spiraal, omb. en bed; 1 2-p. spir., 1 kacheltje m. plaat, 1 damesmantel, oudere leeft., z. p. 1 stofz. 1 tafelkl., 1 bloementafeltje, 1 toverlantaarn m. pl. 1 d.- jap. m. 42 nw. z. p., 1 divan kleed, 1 bedsprei. Cremer- laan 14, Santpoort. TE KOOP: 1 p. br. d.schoe nen, sm. leest, m. 39, 10. Terrasweg 42, Santpoort. TE KOOP: 2-pers. ledikant z.g.a.n. met spiraal, en for nuis. v. d. Helststraat 10, IJmuiden-Oost. TE KOOP:' nieuwe heren fiets met banden. Lindenstr. 10, IJmuiden-Oost. Vanaf a.s. Maandag 5 Jan. tot en met 10 Jan. bij reparatie van zolen en hakken GRATIS 10 scheermesjes. Dameszolen geklonken 1.95 Herenzolen geklonken 2.45 DAGELIJKS HOREN EN BEZORGEN. Afstand geen bezwaar. Zendt briefkaart of geeft U op als klant TELEFOON 4057 KENNEMERLAAN 129, ÏJMUIDEN GEVRAAGD: Aanmelden de gehele dag. Dameskapster MAISON WILLY, Stations weg 68, Velsen.

IJmuider Courant | 1948 | | pagina 3