BELONING NE0PH0T0 4 AAN NOURY NOURY Wat doet kolenbonnen? Hongaars Strijkkwartet Accordeonisten Omgeving van Haarlem centrum ener gramofoonplatenindustrie Eerste herenkappersbediendE HERENHOEDEN I. C. ê/SJé*- PTT- Net chauffeur b.z.a. Luidsprekers met Uw w THALIA THEATER Polletje Piekhaar nette meisjes flinke strijksters DINSDAG 13 JANUARI 1948 IJMUIDER CÖURXNT Fabrieken te Bloemendaal en Heemstede De omgeving van Haarlem zal In de naaste toekomst het centrum worden van de Nederlandse gramofoonplatenindustrie. Niet alleen zal in de loop van dit jaar het gramofoonplatenbedrijf „Decca" naar Bloe mendaal worden overgebracht, maar bo vendien is te Heemstede een fabriek in aan bouw voor de N.V. Bovema, die het recht verworven heeft het répertoire van de merken van het concern „Electrical Musical Industries Ltd" in Nederland te reprodu ceren en uit te brengen. De N.V. Bovema is na de oorlog op initia tief van de heer G. M. Oord Jr., die het Nederlandse afzetgebied voor gramofoon- platen tijdens de bezetting aan een studie onderwierp en de resultaten daarvan in een rapport verwerkte, opgericht. In ons land werden voor de oorlog jaar lijks ongeveer 800.000 zwarte schijven om gezet, welke behoefte vrijwel geheel dooi de Engelse en Duitse industrie werd gedekt. Na de bevrijding viel de gehele import weg. Hadden de importeurs bij de bevoegde in stanties in Den Haag de belangen van de Nederlandse gramofoonplatenliefhebbers en van henzelf tijdig en krachtig bepleit, dan zou ongetwijfeld de regering, zoals ook voor de boekhandel geschiedde, een bescheiden aandeel van de deviezenpot hebben gere serveerd. Na een jaar was het daarvoor te Iaat. De heer Oord heeft toen aan de leidende figuren van de Engelse gramofoonplaten industrie voorgesteld in ons land een filiaal- fabriek te vestigen. In de afgelopen week is op dit initiatief in gunstige zin beslist. Op een terrein achter de Binnenweg te Heemstede wordt een fabriek van beperkte omvang gebouwd de oppervlakte be draagt 3 tot 400 m2. die aan een twintig tal werkkrachten arbeid zal verschaffen. Hier zullen met behulp van de oorspron kelijke Engelse matrijzen de platen geperst worden uit Engels materiaal, de z.g. „bis cuits", het mengsel van schellak, copalhars, zwaarspaat en leisteen. Bovendien wordt de fabriek, die wordt uitgerust met de modernste vol-automati- sche persmachines, gebouwd en ingericht' onder toezicht en leiding van Engelse ingenieufs met een jarenlange ervaring op dit gebied. Deze technici zullen bovendien na het gereed komen van het gebouw enige tijd in Nederland blijven om leiding te geven aan de productie. De hier geperste platen zullen in kwaliteit niet on derdoen voor de in Engeland gefabriceerde en zullen ook onder de oorspronkelijke mer ken worden uitgebracht, dus onder „His Master's Voice", „Columbia", „Odéon" en „Parlophone". Opbouw van een répertoire. Er zal langzaam aan en systematisch een répertoire worden opgebouwd, waarbij men beginnen zal met de bekende standaard werken uit het klassieke répertoire, die reeds zovele jaren niet te krijgen zijn, op nieuw uit te brengen. Anderzijds zal ook de dansmuziek niet verwaarloosd worden. Speciaal de dansleraren springen om opna men van Victor Sylvester, daar deze bij het onderwijs zeer goede diensten bewijzen. Toch zal de fabriek zich niet alleen bezig houden met het in Nederland persen van in Engeland of elders ter wereld opgeno men muziekwerken. Het is de wens van minister Gielen, dat het muziekonderwijs op de scholen ge deeltelijk ook met behulp van de gramo- foon wordt gegeven. Het daartoe geëigende répertoire is echter uiterst beperkt. De „Bo vema" zal zich op de vervaardiging van deze speciale onderwijsplaten toeleggen. Daarnaast hebben vele fabrieken en grote ondernemingen behoefte aan uitbreiding van hun verzameling voor de „Muziek bij de arbeid"-concerten. Het is de ervaring, dat de productie op bepaalde uren, waarop geschikte muziek ten gehore wordt gebracht met 610 pet. stijgt, en de kwaliteit van het product 4 pet. vooruitgaat. De meeste muziekinstallaties zijn echter reeds ge ruime tijd tot zwijgzaamheid gedoemd door gebrek aan platen. Ook in deze lacune hoopt de „Bovema" te voorzien. De in Ne derland opgenomen werken zullen onder het merk „Columbia" in de handel gebracht worden. Men hoopt de fabriek in de loop van de lomer in gebruik te kunnen nemen. „Decca" in Bloemendaal. De te Amsterdam gevestigde „Decca"- fabriek, de enige maatschappij, die sedert de bevrijding enigermate kon voorzien in de grote behoefte aan platen, wordt in de loop van dit jaar overgebracht naar Bloemen daal. Men heeft daar d% beschikking ge kregen over de gebouwen van de wasserij Bijvoet aan de Korte Kleverlaan, die voor dit doel worden verbouwd en eveneens van een gloednieuwe uitrusting worden voor- tien. De „Decca"-maatschappij, die commer cieel in Engelse handen is, werkt op tech nisch gebied nauw met Philips samen. Zij Dronken chauffeur rijdt meisje dood Twee vijftienjarige meisjes, die van Klaas waal naar Numansdorp fietsten, zijn aan gereden door een vrachtauto. Het ene meisje was op slag dood, het andere viel met het hoofd op de naast de weg liggende tramrails en werd zeer zwaar gewond. De rijkspolitie constateerde, dat de vrachtauto chauffeur zwaar beschonken was. Hij is in het politiebureau opgesloten. Zijn auto we-rd in beslag genomen. Stalin dood of levend United Press heeft uit Moskou vernomen dat premier Stalin zich in goede gezond heid bevindt. De berichten, dat hij ziek zou zijn, zijn volgens deze bron ongefundeerd. Hieraan werd toegevoegd, dat Stalin niet onder behandeling is van dr. Elis Berven, de Zweedse kankersp'ecialist, die zich op het. ogenblik in Moskou bevindt. Agenda voor Beverwijk AGENDA VOOR BEVERWIJK DINSDAG 13 JANUARI Luxor-Theater: 6.45 en 0.15 uur, „Rhapsodie in Blue" (a. 1.). Kennemer Theater: 7 en 9.15 uur, ..Voort vluchtig" (14 j.). KSA-gebouw: „Toneelvereniging „Het Mas ker" met toneelstuk „Onder één dak". 't Centrum: 8 uur, „Us Memmetael", met toneelstuk „Paki". WOENSDAG 14 JANUARI Bioscopen als op 13 Januari. Raadhuis: 10.30 12 uur, Spreekuur Bur gemeester. beschikt over een eigen studio in het om- roep-centrum Hilversum. Zij heeft een veertig man personeel in dienst en produ ceert per jaar ongeveer een millioen platen. Exportkansen. Zowel de „Bovema"- als de „Decca"- fabriek zullen in belangrijke mate voor de export kunnen werken. De eerste onder neming heeft kansen in België, waar geen eigen reproductiebedrijf voor haar merken gevestigd is. „Decca" zal zich in het bij zonder ook op de voorziening van Indonesië toeleggen. Zo zal de gramofoonplaat, in plaats van een deviezen kostend, een deviezen inbren gend artikel worden. SCHEEPVAART K. N. S. M. Breda. 9 Jan. te La Orchilla AntwerpenCurasao. Bree Helle. 9 Jan. van Leixoes naar Lissabon. Deo Duce, 9 Jan. van Kopenhagen naar Amsterdam. Hydra. 9 Jan. te Antwerpen AmsterdamWest Indië. Ros- sum, 9 Jan. te Paramaribo TrinidadAmster dam. Stuyvesant, 9 Jan. te Curasao La Guaira Paramaribo. Svolder, 8 Jan. te Vigo Rot terdamGibraltar. Trajanus, 9 Jan. van Sfax naar Sunderland. Berkel, 9 Jan. van Gibral tar naar Lissabon. Bonaire, 10 Jan. te Am sterdam van Paramaribo. Euterpe, 11 Jan. te Amsterdam van La Pallice. Jacoba. 10 Jan. te Amsterdam van Cuxhaven. Odvsscus, 11 Jan. te Amsterdam van Lissabon. Orion, 11 Jan. te Amsterdam van Antwerpen. Orestes. 11 Jan. te Amsterdam van Dublin. Orncn, 10 Jan. te Amsterdam van Gothenburg. MIJ. NEDERLAND. Radja, 11 Jan. van New York naar Halifax. Riouw, 10 Jan. van Colombo naar Penang. Saparoea, 8 Jan. te Los Angeles van Honoloeloe naar Vancouver. Tabian, 10 Jan. te Suez van Indië naar Am sterdam. Tarakan, 11 Jan. van Makassar naar Suez. HOLL. OOST AFRIKALIJN. Alphacca, 11 Jan. te Genua van Marseille naar Barce lona. Bloemfontein. 10 Jan. te Kaapstad, ver trekt 11 Jan. van Kaapstad naar Port Elisa beth. Emancipator, 11 Jan. te Durban van Lorenzo Marquez naar Kaapstad. Orarijefon- tein, 11 Jan. te Amsterdam van Antwerpen. HOLL. WEST AFRIKALIJN. Congo- j stroom, 11 Jan. van Boma naar Loanda. Hil versum, 10 Jan. te Bordeaux, 12 Jan. naar Dakar. Jaarstroom, 10 Jan. te Cape Coast. Nigerstroom, 10 Jan. te Bordeaux van Ant werpen naar Dakar. Salatiga, 10 Jan. van Pointe Noire naar Freetown. VINKE EN CO. Farmsum, 10 Jan. Gi braltar gecasseerd op weg van Bona naar Amsterdam. Ittersum, 10 Jan. Fernando Noronha van Buenos Aires naar Holland. K. P .M. Banggaai, 11 Jan. van Aden n. Batavia. Batavia, 10 Jan. Kaap Guardafui gepasseerd (RotterdamBatavia) OCEAAN. Glaucus, 10 Jan. van Amster dam naar Swansea. Melampus, 9 Jan. van Singapore naar Amsterdam. K.-H. L. Amstelstad, 10 Jan. te Villa Constitucion. Entre Rios, 11 Jan. te Amster dam. Lancero. 10 Jan. te Buenos Aires (thuis reis). Salland. 10 Jan. van Rio de Janeiro n. Santos (uitreis). Grote vaart. Alchiba, 10 Jan. van Rotterdam naar Rio de Janeiro. Aldabi, Buenos AiresRotterdam, pass. 10 Jan. Finisterre. Annenkerk, 11 Jan. van Genua naar Alexandria. Anth. Leeuwen hoek, 10 Jan. van Kaapstad te Rotterdam. Averdijk, 11 Jan. van New Orleans te Rot terdam. Bantam, Java—New York, pass. 12 Jan. 6.45 uur Kaap Bon. Ceronia, 10 Jan. van Abadan te Le Havre. Cistula. 11 Jan. van Singapore te Manilla. Corilla, Helsinki Curacao, pass. 11 Jan. Ouessant. Coryda. 10 Jan. van Haifa naar Piraeus. Duivendijk, Rot terdamCristobal, pass. 11 Jan. Ouessant. Gaasterkerk. 11 Jan. van Antwerpen te Rot terdam. Groote Beer. JavaAmsterdam, pass. 11 Jan. Gibraltar. Grootekerk, Rotterdam- Sydney, 10 Jan. van Fremantle. Hestia, 11 Jan. van Aruba te Punta Cardon. Jacob Cats, 10 Jan. van Rotterdam naar Hampton Roads. Kota Agoeng, 10 Jan. van Soerabaja naar Pladjoe. Melampus, Makassar—Amsterdam, 9 Jan. van Colombo. Muiderkerk, 12 Jan. van Karachi te Bombay verwacht. Noordani, Rot terdam—New York, pass. 11 Jan. Scilhes. Ossendrecht, 10 Jan. van Rotterdam naar Sfax. Prins Alexanader, 11 Jan. van Haifa n. Rotterdam. Riouw. New YorkJava, 10 Jan. van Colombo. Salatiga, West Afrika—Amster dam, 11 Jan. van Pointe Noire. Sarangan, 8 Jan. van Karachi naar Basra. Streefkerk, Rotterdam—Calcutta, pass. 11 Jan. Perim. Tarakan, 11 Jan. van Makassar naar Suez. Tjikampek, 11 Jan. v. Makassar te Melbourne. Volendam, Java—Rotterdam, 10 Jan. 20 uur van Suez. Westerdam. 10 Jan. van New York naar Rotterdam. Hestia, 10 Jan. van Aruba naar Punta Cardon. Lemsterkei'k, Rotterdam —Bahrein. 10 Jan. van Aden. Lieve Vrouwen kerk, 10 Jan. nog te Bahrein. Samaria. 10 Jan. van Marseille te Konakri. Streefkerk, Rotterdam—Calcutta, verw. 10 Jan. 's nachts pass. Aden.-Telamon, 10 Jan. van Curacao n. Mobile. Triton, 10 Jan. van Puerto Cabello naar La Guaira. Zeeland, (KRL), 10 Jan. v. New Orleans naar Newport News. Aldabi, 12 Jan. 20 uur van Buenos Aires te Hoek van Holland verw. Algenib, 11 Jan. van Fortaleza naar Antwerpen. Alwaki, 12 Jan. 21 uur van Buenos Aires aan de Hoek van Holland ver wacht. Ardeaa, (charter Anth. Veder), Jaffa —Engeland, pass. 11 Jan. Gibraltar. Cronen- burgh. 10 Jan. van Kotka naar Rotterdam. Nieuwwaal. 11 Jan. van Rotterdam te Esb- jerg. Polyphemus, 9 Jan. van Batavia te Liverpool. Prins Maurits, Antwerpen— Alexandrië, 11 Jan. pass. Malta. Rigoletto (charter Anth. Veder), 11 Jan. van Halifax naar Rotterdam. Samaria, 10 Jan. van Aber deen naar Rotterdam. Flandria, 8 Jan. van Newcastle naar Rouen. Koningshaven, 11 Jan. van Vlaardingen naar Stockholm. Lekhaven. Rotterdam—Platarivier, pass. 11 Jan. Oues sant. Parkhaven, 10 Jan. van Bahia naar Montevideo. Papendrecht, 10 Jan. van Port Said. Abadan—Lands End v. o., alwaar 22 Jan. verwacht. Zeeland, (SSM), 9 Jan. van Rotterdam te Gdansk. Kleine vaart. Barends, 10 Jan. van Emden te Hull. Ber- nina, 10 Jan. van Nykoping te Strood Dock. Bree Hele, 10 Jan. van Leixoes te Lissabon. Brem, 10 Jan. van Dublin te Bilbao. Castor, 9 Jan. van de Tyne naar Par. Celebes. 11 Jan. van Port Houstock naar Shoreharq. Coeta, 8 Jan. van Garston naar Bideford. Coolhaven 10 Jan. van Abo te Helsinko. De Costa. 8 Jan. van Rotterdam te Hull. De Ruiter, 11 Jan. van New Castle te Blyth. Duiveland, 10 Jan. van Leith naar Rotterdam. Elisabeth (Vermaas), 10 Jan. van Londen naar Rotterdam. Evert- sen, 10 Jan, van Antwerpen naar Hamburg. Frejo, 10 Jan. v, St. Malo naar Troport. Hast 4. 12 Jan. van Gothenburg ,te Vlissingen. Hoop op Zegen, Kingslynn, 8 Jan. bij Spurn Head ten anker. Horst, 8 Jan. van Preston te Dublin. Import, Swansea—Abo, pass. 11 Jan. Holtenau. Kaap Falga, 10 Jan. van Kopen hagen te Malmö. Magrietha, 9 Jan. van Hull te Antwerpen. Maori, Goole-Falmouth, 9 Jan. van Great Yarmouth. Mercurius, 11 Jan. v. NorrkoDing te Oxelosund. Mr. Linthorst Homan," 10 Jan. van Antwerpen te Oporto. Nassauhaven, 9 Jan. van Rotterdam te Go thenburg. Nato, 11 Jan. van Antwerpen te Oporto. Nottingham, 10 Jan. van Harlingen naar Goole. Nijenburgh, 11 Jan. van Middel- fahrt naar Uddevalla. Omlandia, 11 Jan. van Le Havre naar Oporto. Prinses Marijke, 8 Jan van Grimsby naar Exmouth. Rolf, 10 Jan. van Rouen te Antwerpen. Seaham, 11 Jan. v. Blyth op de Thames. Spica, 10 Jan. van Man- schester naar Lissabon. Tercia, 10 Jan. van Fowey te Runcorn. Tyro, AntwerpenDu blin, pass. 11 Jan. Lizard. Van Brakel, 10 Jan. van Fowey naar Kopenhagen. Vrede, 10 Jan. van Guernsey te Londen. Wim, 10 Jan. van Lübeck te Delfzijl. Wolanda, 8 Jan. van Blyth Santpoort JUBILEUM A. ZWIERSEN. Op 15 Januari a.s. .hoopt de heer A. Zwiersen, wonende te Santpoort, bedrijfs- boekhouder van het Provinciaal Waterlei dingbedrijf van Noordholland te Bloemen daal, de dag te herdenken waarop hij vóór 25 jaren in dienst der provincie trad. De heer Zwiersen is sinds enige tijd secretaris van de afdeling P.W.H. van de Vereniging van Provinciaal Personeel van Noox-dholland. naar Par. Zwaluw, 9 Jan. van Kings Lynn n. Goole. Agiena, RotterdamHamburg, 11 Jan. te Borkum wegens slecht weer. Annegiena, 10 Jan. van Blyth naar Queensboro. Bebe, 9 Jan. van Londen te Rochester. Cornelia B. 10 Jan. van Newport Mon te Avonmouth. Cornelis, 8 Jan. van Par te Runcorn. Eems- horn, 11 Jan. van Antwerpen naar Oslo. Hast 3, 8 Jan. van Plymouth te Charlcstown. Hellevoetsluïs, 11 Jan. van Krageroe naar Antwerpen. Libra, 8 Jan. van Plymouth te Penzance. Limburg. 8 Jan. van Newlynn naar Waterford. Mira. 11 Jan. van Le Treport n. Runcorn. Oranje. 10 Jan. van Antwerpen te Stavanger. Oud-Beijerland.. 8 Jan. van Aber deen naar Londen. Palma. 11 Jan. van Karlsham te Zwijndrecht. Prins Bernhard, 9 Jan. van Bizerta naar Carthagena. Prinses Margriet. 9 Jan. van Swansea naar Fowey. Reiger, 9 Jan. van Londen naar Middlesbro. Voorwaarts, 8 Jan. van Par te Weston Point. Weltevreden 7, 9 Jan. van Delfzijl te Londen. Zuidland, AvonmouthLonden, 9 Jan. van Lundy Eiland. Maandag 12 Januari voeren de haven van IJmuidcn binnen: Deo Duce van Kopenha gen. Caring van Hudiksvall (voor Zaandam), Pacific Ocean van Baltimore. Aristo van Hamburg. Walborg van Le Havre. Ycrtrokken is: Rikke Skou naar Esbjerg. Hoogwatertijden. Dinsdag*13 Januari: 5.08 17.18 uur. Woensdag 14 Januari: 5.43 17.54 uur. R.K. Gemengd koor „Da Pacem" De uitvoering van „Da Pacem" in De Weyman bevestigde onze vroegere indruk ken, dat deze vereniging een gezonde levenskracht bezit. Een frisse geest ken merkte zowel de uitvoering als het pro gramma. „Da Pacem" is jong, maar ook jeugdig, met al de voordelen van dien, maar ook met de onvolkomenheden die onvol groeide krachten aankleven. Doch wat geeft dat, wanneer een geestdriftig willen en een gewettigd vertrouwen in de artistieke lei ding van een jong en voortvarend diri gent het geheel regeert. De takjes worden bomen en het is zelfs te hopen dat nieuwe spruiten niet ontbreken zullen, wanneer de jonge loten van nu volwassen zullen zijn. Intens leven is steeds een zich vernieuwen; dat geldt ook voor een koor. Ondertussen is het een hele onderneming met stemmen die nog niet volkomen lenig zijn en die een dirigent nog niet naar zijn zin „kneden kan, poly phone composities uit te voeren, waarin de stemgroepen een zekere mate van zelfstandigheid behouden. En toch zou het dwaasheid zijn ze daarom onuitgevoerd te laten. In het water leert men het best zwemmen. Dat is blijkbaar ook de stelregel van de ijverige directeur Th. Spook en hij heeft er misschien meer mee bereikt dan hij zelf wel weet, want voor ruim driekwart kwam hij met de ge vaarlijkste experimenten goed uit. Vooral zijn bassen en sopranen toonden bij de meest riskante momenten volledig betrouw baar te zijn. En waar de composities homo foon verliepen, was het aanpassingsvermo gen van het koor in zijn geheel voortref felijk, mede dank zij de dirigent, die over een zwakke plek in een partituur handig wist heen te roeien. Medewerking werd verleend door de opera-zangeres Marisa Mari, en twee van haar mannelijke leerlingen, Wim en Jan Otting, een zeem-zoete tenor en een staal harde bariton, die zich op het Italiaanse repertoire hebben laten instellen. Mevr. Marisa Mari, een Nederlandse, die vóór de oorlog in Italië carrière maakte, is in haar genre een pracht-zangeres en een uitstekende musicienne. Haar zingen ver enigt de Hollandse degelijkheid met de techniek van de Italiaanse methode. Ik had nooit gedacht in Santpoort ooit zo'n ster te horen. Het voornaatste nummer was het terzet „Di geloso" uit Verdi's Trovatore. Daarna kwam nog Mozart's „Agnus Dei" uit de Krönungsmesse, de sopraansolo heerlijk gezongen door mevr. Mari, de finale voortreffelijk vertolkt door „Da Pacem'" dat daarmee zijn beste prestatie van de avond leverde. VerdiMozart! wat een tegenstelling! Van de drakerige theater sfeer naar het heilige der heiligen van de muziek. Ik heb mijn laatste bus nog net gehaald, maar ik zou er een lange nacht wandeling voor over gehad hebben, nu ik toch dit sublieme sloteffect had mogen horen. JOS. DE KLERK. Op de internationale jubileumtentoon stelling van „Veer en Pels" in het RAI- gebouw te Amsterdam behaalde de heer J. A. de Jong uit Haarlem in de afdeling sier- duiven negen prijzen, waaronder hoogste gemiddelde tropische vogels, vrije klas en hoogste gemiddelde tropische vogels, eigen teelt. Voor de politie-ambtcnaren van, Haar lem en omliggende gemeenten houdt de Ver eniging tegen het mishandelen van dieren op Maandag 19 Januari in hotel „De Leeuwerik" een voorlichtingsbijeenkomst, waarop de heer G. Nieuwenhuysen zal spreken. Ook zal een film vertoond worden. BINNENLAND Met ingang van 10 Februari zal de K. L. M. tweemaal per week naar Johannesburg (Zuid-Af rika) vliegen. De 32-jarige ex-marecliaussee P. B. uit Alkmaar, die tijdens de bezetting onderdui kers en illegale werkers arresteerde en niet- ingeleverde radio-toestellen opspoorde in Alkmaar en omgeving, is tot acht jaar gevan genisstraf veroordeeld. Op 28 November is te Groningen de kunstschilder C. de Boer vermoord. De recherche zoekt thans drie militairen, waar van er twee daags tevoren in gezelschap van De Boer zijn gezien. De derde heeft de vol gende dag op ongewone wijze belangstelling getoond voor hetgeen een plaatselijk blad over de moord had geschreven. Een van de 14 slachtoffers van de vlieg ramp óp 6 Januari bij Parijs blijkt een gebo ren Nederlander te zijn: ir. F. L. Pelster, sinds 1926 werkzaam bij de mijnbouw in Zuid-Af rika en daar als Brits onderdaan ge naturaliseerd. Zijn stoffelijk overschot zal in zijn geboorteplaats Amsterdam begraven worden. De keuzebonnen 111 Algemeen en 611 Algemeen welke recht geven op 400 gram brood of een rantsoen gebak, blijven geldig tot en met 7 Februari. HAARLEM EN OMGEVING De jaarstatistiek der Stads-Bibliotheelc en Leeszaal van Haarlem geeft de volgende cijfers: in 1947 werden aan de Rrinsenhof- bibliotheek uitgeleend 115.590 werken, aan het filiaal 47.746 werken, tezamen 163.336 (v. j. 183.267). waarvan 6425 van de Muziek bibliotheek. De instellingen werden bezocht door 46.420 en 4678 bezoekers en bezoeksters, tezamen 51.098 (v. j. 51.322). DANKBETUIGING Langs deze weg-danken wij familie en bekenden voor het medeleven bij de ziekte het "overlijden van ons geliefd Dochtertje NELLY W. Kok D. Kok-Blok J'.astanjestraat 16. IJmuiden-Oost. DANKBETUIGING Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele bewijzen van deelneming ons betoond bij het overlij den van onze geliefde Moe der, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder MARIA NIEUWBUURT geb. BUIS. Uit aller naam: J. S. Nieuwbuurt IJmuiden-O., Jan. 1948. Tuindersstraat 58. Tandheelkundige Inrichting W. SWAAP 99 Grote Houtstraat 99 Haarlem. Tel. 13728 Schele Kunstgebitten f 75.- Volledige behandeling in begrepen. Spr.uren van de Tandarts dagelijks van 1-2 uur en volgens afspr. Avondspr. uren: Maandag Woensdag, Vrijdag 58. Opleiding pedicure Voetkunde, Schoonheidspec. enz. Aanvang cursus med. Jan. Inl. en prospectus Haarl. Kweekschool, KI. Houtweg 39, Haarlem. Tel. 17377. gevraagd Brieven IJ 493 bur. van dit blad. VERLOREN Donderdag j.l. Gouden Broche, Aandenken Moeder. Model OO Koning straat. Begijnestraat. Bree- straat, Velserweg. Terugbez. Kerkstraat 5, Beverwijk. opknappen enz enz WORTMAN BKEESTRAAT 162. Beverwijk Dinsdagmiddags winkelsluiting Kunstzinnig Portret SCHOTERWEG 92. Telefoon 21941. WOPMECVEEP 8'37S Wij komen reeds ruim 35 jaar iedere Woensdag de was ophalen in IJmuiden en Haarlem, Barteljorisstraat 39-41 Complete Meubilering Opgericht 1833. Telefoon 10250 Uit voorraad leverbaar Verende matrassen, één- en tweepers. Reparatie matrassen in 1 dag klaar Juist dat kleine kuchje is gevaar lijk omdat het zo ongevaarlijk lijkt en zo gemakkelijk in een ernstige aandoening van de ademhalings organen ontaardt. NOURY Hoestsi roop Roodband smoort elke ver koudheid in de kiem I HOESTSIROOP Als U dat hoesten niet meer kwijt raakt, als die hin derlijke hoestprik- kel U Uw nachtrust onmogelijk maakt, wacht dan niet langer maar laat NOURY Hoestsi roop Blauwband U verlichting bren gen Directe en blijvende verlich ting. HOESTSIROOP GEMAAKT DOOR s//ouri(-> DUS BETROUWBAAR! PLAATSELIJKE TELEFOONDIENST AMSTERDAM vraagt vrouwelijk personeel voor de Boodschappen-en Informatiedienst. Vereiste: Diploma H.B.S., Gymnasium of daarmede gelijkgesteld onderwijs. Sollicitaties schriftelijk aan de Chef van de afd. Personeel, Herengracht 295 te Amsterdam. Vrij van dienstplicht. Brieven 13 494 bureau van dit blad. HOOGOVENS IJ M U I D E N De Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. te IJmuiden vraagt voor spoedige indiensttreding wegens uitbreiding der werkzaamheden: a. MANNELIJKE LEERLING-ANALYSTEN ter opleiding tot analyst in het laboratorium; vooropleiding: H.B.S. 5 j.- of 3 j.-cursus of M.U.L.O. A. of B. b. MANNELIJKE ANALYSTEN met analystendiploma le gedeelte der N«d. Chem. Verg. Gegadigden moeten voor zover zij de leeftijd van 18 jaar hebben bereikt genegen zijn ook in continudienst te werken. Sollicitaties met vermelding van opleiding en ervaring worden vergezeld van een recente pasfoto en onder vermelding van ons nummer HD51 ingewacht bij de Sociale Afdeling Princenhof. HOOGOVENS IJ M U I D E N De Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. te IJmuiden en haar nevenbedrijven zoeken wegens uitbreidingswerkzaam heden voor spoedige indiensttreding: TEKENAARS en TEKENAARS-CONSTRUCTEUR Sollicitaties met beschrijving van levensloop en opleiding worden vergezeld van een recente pasfoto en onder vermelding van ons nummer Hd50 ingewacht, bij de Sociale Afdeling Princenhof. NET DAGMEISJE gevraagd Mevr. Duyvenbode, Zeeweg 284. IJmuiden-O. Aangeb. Santpoort-Dorp BE NEDENHUIS 3 k. keuken, hall, W.C., ged. gar„ gestoff. ged. gem. f 75 p. m. Vesti- gingsverg. noodz. Brieven no. 206 Boekhandel Erasmus Santpoort. VERLOREN 1ste Kerstdag br. fluw. j. ceintuur. Tegen bel. te bez. Dirk Hartoghstr. no. 40. GOED TEHUIS gezocht voor lief jong hondje. Te bevr. Trompstraat 16, IJm.-O. TE KOOP: massief eiken schrijfbureau en schrijfma chine, merk Smith Groot. Litslaan 22, Santp. Te koop: voordelig SALA MANDER KACHELTJE met pijp. Torricellistraat 48, IJm. Prachtige BRUIDSJAPON met sleep te koop, 1 x gedra gen (maat 40) Broekbergen- laan 23, Santpoort. NIWIN EN NATIONALE MONUMENTEN-COMMISSIE vragen U: MAAK UW KOLENBONNEN TOT WARMTEBRONNEN Pers en radio zullen U vertellen hoe de Nationale Monumenten-Commissie en de Niwin U de kans geven deze' meevaller te gebruiken voor hen, die op hun post stonden en staan. Volgende week ontvangt U een circulaire. Let op Uw brievenbus en U weet er meteen alles van. DONDERDAG 15 JANUARI - 8 UUR „HET VRIJE TONEEL" o.l.v. JAN LEMAIRE Jr. presenteert het grote succes van dit seizoen naar het bekende boek van Willem van Iependaal Voor het toneel bewerkt door Jan Lemaire Jr. 14 medewerkenden - décors uit eigen ateliers. Toegangsprijzen: 1.75 en 2.25 (bel intoegr.) Kaartverkoop en plaatsbespreking Woensdag en Don derdag van 11-12 uur aan het theater. CULTURELE VERENIGING VELSEN Donderdag 15 Januari in het REX-THEATER het Aanvang 8 uur. Zaal open 7.30 uur Kaarten in beperkt aantal a 3.— aan de zaal verkrijgbaar. Opgericht zal worden een accordeonclub „In Veilige Haven". Zij die in het bezit zijn van een accordeon, kunnen onder goede leiding in clubverband, zich hier voor opgeven aan onderstaande adressen: Secretariaat Trompstraat 99; Wijk aan Zeeërweg 52; Willemsbeekweg 94; J. P. Coenslraat 95; Zanderstr. 24; Tuindersstraat 186; IJmuider Straatweg 139 R. Gerepeteerd zal worden Zaterdagsmiddags in het Club gebouw. HET BESTUUR I.V.H. IJMUIDER WASSERIJ, SNELLIUSSTRAAT 39, IJMUIDEN gevraagd voor alle afdelingen en

IJmuider Courant | 1948 | | pagina 4