BOTMAN Voor Fruit r de J&ng's flinke meisjes Voetbal in Kennemerland Oaexhemden^ CORSETTEN naar Borst IJmuiden Beverwijk Na achterstand van 2-0 kwam VSV tegen RFC opzetten Santpoort »varia Wegens huwelijk gesloten Eerste dameskapster SERVICE SNELHEID VAKWERK speciaal-optiek 10.96 nval op Uw DHEI» Luidsprekers MAANDAG 19 JANUAR' '948 tJMUTD'ER COURXNT Terrasvoaels in vorm tijd, voordat de thuisclub succes had. I. a j Appel maakte gelijk. Terrasvogels had gisteren tegen HFC zijn Na de rust hadden de gasten de wind mee vorm blijkbaar teruggevonden. Vooral na: en het verdere verloop van de stiijd weid de rust demonstreerden de Santpoorters een j °P de helft van DEM uitgevochten Het grote meerderheid en als' de schotvaardig heid nog iets was opgevoerd, dan was HFC er niet met 41 afgekomen. HFC genoot eerst het voordeel van de stijve bries, maar desniettegenstaande zag Goedhart kans de Vogels de leiding te geven (10). Deze stand bleef tot de rust gehand haafd, niettegenstaande het feit, dat HFC het meest in de aanval was en het achter trio Glas, De Ruyter, Röbken alle zeilen moest bijzetten om scoren te voorkomen. De tweede helft was ongeveer een kwar tier oud, toen HFC onder protest van Ter rasvogels gelijk maakte (11). De thuis club bleek hierdoor even ontmoedigd, maar vrij spoedig kwam het elftal haar inzinking te boven. De zeer actieve Kraak slaagde er in de stand op 21 te brengen. HFC werd nu in de verdediging gedron gen. Schot op schot werd op de Haarlemse veste gelost, aan welke schietpartij zelfs de halfspelers mede deden. Twee schoten, één van Kraak en één van Cobben troffen doel, zodat Terrasvogels met 41 won. Kinheim versloeg V.V.E. De stormwind over de Wijk aan Zeese dorpsweide kon niet bijdragen tot een goe de en mooie wedstrijd tussen WE en Kin- heim. De bezoekers, die in de eerste helft de straffe wind in de rug hadden, waren niet alleen technisch beter, maar ook meer in de aanval. Door het spel te veel in het mid den en bovendien te kort te houden, bleef succes uit. Dit was mede te wijten aan het optreden van doelman De Blok. De Wijk aan Zeeërs ondernamen wel enige aanval len, maar behalve Kleibergen vonden zij ook Groeneveld op hun post. Door de wind misten Van der Wateren en Rem eenvou dige kansen. H. Prinssen schoot een van de vallende doelman terugkomende bal hoog over. Rem echter brak na een half uur al leen door en plaatste de bal keurig in de hoek (01). Tegen de wind ontwikkelden de bezoe kers na de hervatting een mooier aanvals- spel, hoewel VVE trachtte door de stugge Kinheim-achterhoede, die goed stand hield, heen te breken. Vele aanvallen van Kin heim liepen dood op buitenspel. De bezoe kers kregen voldoende kansen, doch talmen en het ontbreken van het goede schot voor kwamen doelpunten. Het technisch betere spel der gasten gaf de voorhoede van de Wijk aan Zeeërs weinig kansen. Ongeveer tien minuten voor het einde brak Kinheim goed door en nadat De Blok een schot van v. d. Wateren wegwerkte, schoot Raayma- kers de bal in (02). Wel zette VVE nog alles op de aanval, maar dit kostte bijna nog een doelpunt, toen v. d. Wateren de verdediging en De Blok was gepasseerd. Voor open doel schoot hij nog naast (02). duurde ook niet lang of de gasten maakten een tweede doelpunt. Een voorzet, hoog Dames van Strawberries in de volgende bekerronde In een vlotte wedstrijd zorgden de dames van het eerste elftal van Strawberries er voor, dat Victoria met lege handen naar Rotterdam terug moest keren. De partijen over de spelers heen, kwam terecht bij de hadden enige invalsters, wat aan het alge- t-"-' meen spelbeeld weinig afbreuk deed. Mej. J. v. d. Duym had een bijzonder productieve dag en nam de vier doelpunten voor haar rekening. Victoria doelpuntte tegen uit een strafbully. De reserve-dames waren minder goed op dreef en moesten aan BDHC VI zelfs een puntje afstaan. Een fraai doelpunt van mej. G. Bleeker was bijna het enige lichtpunt in deze wedstrijd. De onderlinge krachtmeting tussen Straw berries IV en V leverde een overwinning van het vijfde op, mede dank zij het goed,e werk der doelvrouw. Ook bij de heren vonden alleen de thuis- ijde Ondanks overwicht verloor V.V.B. De „Breesapers", die door het ontbreken van zes spelers, aangevuld met reserves, sterk gehavend waren, wisten te Castricum tegen CSV toch een zodanig spel te ontwik kelen, dat zij verreweg het grootste deel van de wedstrijd in de aanval waren. Al leen voor het doel kon het combineren niet voldoen, daar schutters ontbraken. CSV was meermalen ingesloten en had succes met de enkele uitvallen. Direct nam WB liet spel in handen en begon een waar offensief. Evenals vorige wedstrijden werd er wel aardig gecombi neerd, maar niet geschoten, zodat ondanks het overwicht van WB doelman De Heer weinig te doen kreeg. CSV had geluk, toen de eerste bal op het doel der gasten gelost na 20 minuten tevens een doelpunt was. Van Veelen liet de bal door zijn benen in het doel rollen (10). De bezoekers bleven, aanvallen, maar slaagden er niet in het CSV-doel te bereiken. Toen na 35 minuten de thuisclub doorbrak werd het zelfs 20. Ook na de rust was WB het meest in de aanval. Zelfzuchtig spel en falen van de rechtervleugel kon de vooi'hoede, waarin Folkerts en Aris behoorlijk debuteerden., niet productief doen zijn. Dè druk van WB bracht CSV steeds meer in de verdediging. Vijf minuten voor het einde stelde de eerste voorzet van Verswijveren voor de linker vleugel Michel in staat met een prachtige kopbal alsnog de eer te redden (21). D.E.M. verloor van Vitesse DEM faalde tegen Vitesse vrijwel over alle linies. De voorhoede miste snelheid en doortastendheid en bovendien was de rech tervleugel, waarin J. Jansen veel te lang zaam speelde, te zwak om tegen het goed verdedigen van de gasten op te kunnen tornen. De gastheren hadden van de wind enigszins het voordeel fingen direct tot de aanval over. Na 5 minuten spelen gaf de middenvoor van Vitesse een schot op doel, dat doelman Groen stopte, maar niet wegwerkte, waar op de sneltoelopende A. Valk de bal met een korte tik in het net liet verdwijnen (01). DEM werd sterker, maar het ging in de voorhoede te slap. Het duurde enige Voetbal adspiranten vierden feest In een geheel gevuld Kennemer Theater Js Zaterdag een ontspanningsmiddag ge houden voor adspiranten van de Konink lijke Nederlandse Voetbalbond, afdeling Haarlem. Jeugdige voetballiefhebbers van de diverse sportverenigingen uit Kenne merland, zaten broederlijk verenigd te luis teren naar alles, wat hen geboden werd en naar hun stemming te beoordelen, hebben zij zeer genoten. De heer H. W. van Turnhout, voorzitter van de Commissie voor Jeugdvoetbal, sprak een kort inlei dend woord en vond het een buitengewoon genoegen dat zovelen aan de oproep gevolg hadden gegeven. Om de komische film, waarin Oliver Hardie en Stan Laurel hun dwaze caprio len uithaalden, werd danig gelachen, even als bij het optreden van „Slim, Sloom en van Oss". Het optreden van de jeugdband „The Rhythm Stars", onder leiding van J. van Tilburg vond grote bijval bij de adspiranten. Grappig was de schets in drie bedrijven van „Kokernoot-Straatzangers" en „Op het Politiebureau". De toespraak van de heer A. Cassée, waarin hij de jon gens iets vertelde over datgene, wat voor voetballers van zeer veel belang is, werd onder de grootste stilte gevolgd. Nadat de jeugdband ten tweede male was opgetre den en ook de hersengymnastiek achter de rug was, werd deze zeer geslaagde middag door de heer Van Turnhout gesloten. CABARET-VOORSTELLING VOOR „DE GIETELING". De Vereniging van Hoogoven-beambten „De Gieteling" zal op Woensdag 28 Januari in het Kennemer Theater een cabaret-voor stelling voor haar leden organiseren met medewerking van het gezelschap Wim lbo met de cabaret-revue: „Mensen passeren de revue". Het optreden van Hetty Blok, Fientje de la Mar, Wim lbo, Tonny Schif- ferstein en Lawrence Taylor zal niet na laten de bezoekers een avond van goede kleinkunst te bezorgen. rechtsbuiten van Vitesse, die de bal door gaf en N. van Weenen, de middenvoor schoot onhoudbaar in (12). Met deze stand kwam het einde. IJmuiden versloeg Tweede Jeugd Door met 60 van Tweede Jeugd te win nen heeft IJmuiden de voorronde gewonnen van de KNVB-beker. De volgende ronden worden volgens afvalsysteern gespeeld. IJmuiden was technisch beter en nam spoedig door Groeneveld de leiding. Regel matig vergrootten Groeneveld en Jordaan de voorsprong tot 50. Na de hervatting deed IJmuiden het kalmer aan. Wel pro beerde de Tweede Jeugd de verdediging der thuisclub te passeren, maar de ver dediging gaf niet thuis. IJmuiden kwam goedkoop aan het zesde doelpunt, toen de linksbuiten van Tweede Jeugd de bal kei hard in eigen doel plaatste. IJmuiden maakte nog twee doelpunten, maar deze werden door scheidsrechter Drupsteen af gekeurd. Het einde kwam met 60. Het derde elftal was de gast van WB en verloor onverwacht met 10, waar mede ditmaal de machteloosheid van de voorhoede om doelpunten te maken, goed tot uiting kwam. De achterhoede was op zijn best en had geen schuld aan deze nederlaag. VISSERIJBERICHT SCHEVENINGEN Binnen van de Kanaal-visserij de log gers: SCH 79 met 150 kisten verse haring, SCH 333 met 50 kantjes haring, SCH 325 met 30 kantjes haring en de kust visser SCH 71 met 74 kisten verse haring. Besomming trawllogger SCH 36 met 3540. Besommingen kustvissers verse haring: SCH 68 met 300, SCH 67 met 130, SCH 12 met 450, SCH 45 met 1040. SCHEEPVAART K. N. S. M. Bacchus. 15 Jan. v. Gibraltar naar Tunis. Cyprus, 15 Jan. van Port Said n. Jaffa. Euterpe, 16 Jan. te Antwerpen van Amsterdam naar Leixoes. Helder, 15 Jan. te Curacao van Cristobal naar Madeira. Hermes, 14 Jan. te Barranquilla (CuracaoCristobal) Ilos, 16 Jan. van Antwerpen naar Amster dam. Van Ostade, 15 Jan. van Vlissingen n. Paramaribo. MIJ. NEDERLAND. Tarakan, passeerde 15 Jan. Straat Soenda naar Holland. Manoe- ran, 12 Jan. van Kaapstad naar Port Elisa beth. Sumatra, 11 Jan. te Port Swettenham van New York naar Colombo. Amsteldiep, 13 Jan. van Batavia naar Semarang. Mapia, 15 Jan. van Colombo naar Suez. KON. HOLL. LLOYD. Entrerios, 16 Jan. van Amsterdam naar Zuid Amerika via Ham burg. Salland, 14 Jan. te San Francisco (uit reis). Grote vaart. Grootekerk, RotterdamSydney, 15 Jan, van Adelaide. Kota Inten, BataviaRotter dam, 16 Jan. om 11 uur van Belawan, wordt 25 Jan. of 16 Jan. te Aden verwacht. Lim burg, 12 Jan. van Portland (Or.) naar San Francisco. Lindekerk, CalcuttaRotterdam, 16 Jan. van Aden. Volendam, BataviaRot terdam, wordt 23 Jan. om 6 uur v.m. aan de Hoek van Holland verwacht. Zwijndrecht, BombayRotterdam, 15 Jan. te Port Said. Ceronia, HavreSt. Nazaire, pass. 14 Jan. Ouessant. Etrema, 11 Jan. van Rotterdam te Port Arthur. Gordias, 12 Jan. van Houston te New Orleans. Hera, 11 Jan. van New York te Maracaibo. Kamerlingh Onnes, 12 Jan. van Batavia te Balikpapan. Kertosono, Java Rotterdam, 12 Jan. van Singapore. Lawalc, VancouverRangoon, 11 Jan. te Portland (Or.). Luna, 11 Jan. van Maracaibo naar Puerto Cabello. Macuba, 13 Jan. van Mel bourne naar Sydney. Melampus, Macassar- Amsterdam, 14 Jan. te Colombo. Notos, 12 Jan. van Vera Cruz naar Port Limon. Omala, 15 Jan. van Rotterdam naar Abadan. Ovula, 9 Jan. van Cairns te Miri. Stad Arnhem, 16 Jan. van Bona te Rotterdam. Alchiba, Rotter damRio de Janeiro, pass. 16 Jan. Wight. Alcor, 15 Jan. van Santor te Rosaria. Aldera- min, 17 Jan. van Rotterdam naar Londen. Alkaid, 16 Jan. van Natal (Brazilië) te Per- nambuco. Farmsum, 17 Jan. van Bona te Am sterdam. Hoogland, 16 Jan. van Londen naar Lübeck. Omala, RotterdamAbadan, pass. 16 Jan. Dover. Prins Maurits. 16 Jan. v. Alexan- drië naar Tel Aviv. Randkerk, Amsterdam Kaapstad, 17 Jan. te Zanzibar. Sandenburgh. 16 Jan. van Duinkerken naar Londen. Stad Maassluis, 16 Jan. van Philadelphia naar Ne derland. Wickenburgh, 17 Jan. van Rotter dam te Bordeaux verwacht. Zeeland (SM), 16 Jan. van Gdansk te Delfzijl. Zwijndrecht, BombayRotterdam, 15 Jan. van Port Said. Kleine vaart. Bill S, 16 Jan. van Southampton naar Rot terdam. Constant, 16 Jan. van Londen te Ter- neuzen. Elisabeth (Vermaas), 16 Jan. van Rotterdam te Niel. Escaut, 16 Jan. van Parijs naar Amsterdam. Frejo, 16 Jan. van Falmouth naar Westonpoint. Gaasterland, 15 Jan. van Rotterdam te Leith. Ibis, 16 Jan. van Rotter dam te Antwerpen. Mulan, 16 Jan. van Rot terdam te Great Yarmouth. Nato, 16 Jau. van Portima naar Faro. Nottingham, 15 Jan. van Goole te Harlingen. Sambre, 16 Jan. te Parijs. Sian, 16 Jan. yan Kalmar te Harlingen. Trompenburgh, 16 Jan. van Bordeaux via" La Pallice naar Rotterdam. Tyro, 16 Jan. van Dublin naar Amsterdam. Virgo, 16 Jan. van Garston te Fremington. Wim (Vermaas), 16 Jan. van Delfzijl te Lübeck. Ary Scheffer, BirkenheadKoog aan de Zaan, pass. 16 Jan. Lizard. Glashaven, 15 Jan. van Antwerpen n. Kastrup. Hada, 15 Jan. van Kopenhagen te Malmö. Hast 4, 15 Jan. van Vlissingen naar Parijs. Leuvehaven, 16 Jan. van Aarhus te Kopenhagen. Magrietha, 15 Jan. van Vlissin gen naar Tuborg. Mr. Linthorst Homan, 15 Jan. v. Lissabon naar Leixoes. Nassauhaven, 15 Jan. van Gothenburg te Kopenhagen. Nato, 15 Jan. van Oporto te Faro. Nottingham, 14 Jan. van Goole naar Harlingen. Rolf, 15 Jan. van Vlissingen te Middelfahrt. Rose Marie, 14 Jan. van Hamburg naar Hull. Tercia, 15 Jan. van Runcorn naar Manchester. Sleepbedrijf. Slbt „Thames", van Coruna n. Southampton, pass. 15 Jan. Ouessant. Slbt „Schelde", van Sfax naar Southampton, pass. 15 Jan. Ouessant. Slbt „Ganges" met Margaretha, 15 Jan. van Vlissingen naar Norrkoping. Binnengekomen vissersschepen. 17 Januari. IJM 4, Knikker, rederij Avanti, 3 Jan. vertr., in Engeland geweest. 18 Januar IJM 87, Neptunus, rederij Sylt, 9 Jan. vertr., hai'ing. IJM 96, Maria, rederij f)e Daad, 6 Jan. vertr., vis. IJM 58, Amsterdam, rederij De Vem, 6 Jan. vertr., vis. Zaterdag 17 Januari voeren de sluizen van IJmuiden binnen: Farmsum van Bona. Bree Hille van Lissabon. Singvalla van Skutskar (voor Zaandam). Vertrokken: Katrina Hadjipatina naar Ca sablanca. Pacific Ocean naar Norfolk. Green finch naar Londen. Maetsuyker naar Antwer pen. Nyroca naar Manchester. Tabinta naar Batavia. Rijnstroom naar Londen. Nijkerk naar Antwerpen. Zondag 18 Januari kwamen binnen: Kurth- both van Hamburg. Nieuwaal van Ostende. Fortuna van Hamburg. Sparta van Goole, Eemstroom van Londen. Ary Scheffer van Birkenhead. Syea van Sandama. Pilhamn v. Geffle, Wallónia van Gothenburg. Aalsum van Antwerpen. Hoogwatertyden Maandag 19 Januari: 8.48 21.12 uur. Dinsdag 20 Januari: 9.38 22.11 uur. wedstrijden doorgang. Een zeer sterk spelend Adelborsten-team maakte aan alle beker-illusies van het tweede een einde en won met 61. Hierbij bleek weer overduidelijk wat goede trai ning en teamgeest vermag. Het elftal van de Heldenaren vertoonde geen zwakke plek en speelde de gehele wedstrijd een snel en open spel. Strawberries IV deed wat van de ploeg verwacht werd en versloeg Ijsvogels III met 3—0. De achterhoede had er goed het oog in, en de voorhoede bleek voor zijn taak berekend. In een uiterst prettige ontmoeting tegen Kraaien behaalden de meisjes tenslotte op Zaterdagmiddag een overwinning van 30. De laatste wedstrijd tegen Amsterdam c zal het kampioenschap voor dit jeugdelftal brengen. Op een zeer zwaar bespeelbaar veld moest worden aangetreden en stellig was dit in het voordeel van de thuisclub. Wel had VSV de wind in de rug, doch dit was eigenlijk geen voordeel, omdat hierdoor de balcon- tröle werd bemoeilijkt. Vele waren de aan vallen op het doel van Verbrugh, gevaar lijk waren zij slechts zelden. Was er echter gevaar, zoals bij een tweetal goed door Schaaper ingeschoten ballen, dan was de Rotterdamse doelman op zijn post. Van der Lugt, die in de eerste helft middenvoor was, probeerde tevergeefs door onverwach te schoten resultaat voor zijn club te berei ken. Hij kon de goede richting niet vinden. Sterk kreeg bij Kuijt weinig kansen. RFC kwam weinig in de aanval. Toen echter Van de Gevel en Spaans tegelijk aanvielen, liepen zij elkaar in de weg, waar door Sinjorgo de bal nog kon voorzetten, waarna Snijders hem inschoot (10). Zelfs kwam er bijna nog een tweede doel punt voor RFC, doch nu faalden hun schut ters. Nauwelijks was de strijd hervat en geopend met een aanval van RFC, of De Vries veroorzaakte een vrije trap, die, kei hard door Drok ingeschoten, via Bloemink's handen in doel verdween. Daarna zette aanvoerder De Vries het elftal om, waarbij hij middenvoor ging spelen en Spaans als zijn vervanger aan wees. Schaaper werd rechtshalf en Van der Lugt rechtsbuiten. Terstond zat er meer lijn in het spel van VSV. Het was niet meer slordig en onproductief, integendeel. Bal vers en Strieker hervonden hun vorm en eerstgenoemde gaf De Vries enige afgeme ten passes, waaruit twee doelpunten ont stonden. Hiertegenover kon RFC slechts een noodsprong maken. Het zocht die in de buitenspelval en werkelijk met enig resul taat op het inmiddels zeer gladde terrein. In de laatste minuten verplaatsten de Rot terdammers het spel steeds en zij mochten zich met het gelijke spel nog gelukwensen. HARLINGER VISSERS WILLEN NAAR HET IJSELMEER Sinds het stand komen van de afsluit dijk leven de Harlinger Waddenzeevissers in kommervolle omstandigheden. De Wad denzee levert voor hen geen bestaan meer op, zodat zij hun bedrijf gedurende een groot deel van het jaar niet kunnen uit oefenen. Gaarne willen zij verder van huis hun werk verrichten. Zij hebben echter niet de beschikking over schepen, geschikt voor de Noordzeevisserij. Op het IJsèl- meer mogen zij niet komen. In een vergadering van de Harlinger Vissers vereniging „Ons Belang" waar vertegenwoordigers van het departement van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening aanwezig waren, werd er met de meeste klem op aangedrongen de Har linger vissers op het IJselmeer toe te laten. Nieuwe straatnamen: 3ohan van Beem geëerd Mede op verzoek van „Santpoorts Bloei" zal het gedeelte van de Wüstelaan van de Hoofdstraat af tot het punt, waar de schei ding loopt tussen Wüstelaan en Burge meester Enschedélaan de naam „Johan van Beemlaan" gaan dragen. Dit om deze ac- Van üfngcland. De stoomtrawler I, 25 „Flamingo" kwam Vrijdagavond y Rotterdam zonder vis. De trawler had c= Engeland 700 „kit" vis verkocht, hoofdza; lijk wijting en koolvis, en daarvoor ]g besomd. V Van Engeland uit werd naar Rotterö gevaren, omdat de trawler „door de ri; moest. De stoomtrawler „Prinses Beatrix"!^ 117 is naar Engeland geweest. Voor deitr manden gevangen vis werd 10.000 beso:di De ti-awler werd bij binnenkomst te IJm ke den direct in het dok opgenomen. j^j Douane. Nu de trawlers regelnyjge hun vis in Engeland verkopen, wordt vc binnenkomst te IJmuiden het eerst doorm douane een bezoek aan boord gebracht, ve werd echter tot nu toe niets verdachts op vonden. be Weer geen succes. De stoomtraw. Neptunus IJM 87 welke Vrijdag 9 JanuP naar de Kanaalvisserij vertrok kwam Ze .c dag te IJmuiden binnen. Met slechts j®1 manden haring wei-d deze reis bekrot„* omdat van de tien dagen er zes in Vla"! dingen werden door gebracht met oog J: het slechte weer. jjT SI tieve, aan de oorlog ten offer gevali0 Velsenaar waardig te eren. be Tegelijk moet naar de mening vanv« en W. de naam van het gedeelte van te Burg. Enschedélaan tot de Middendo w straat en ook de naam van de laa'in straat „Wüstelaan" gaan worden. h< Heden overleed zacht en kalm onze lieve Vader, Behuwd- en Grootvader WILLEM FREDERIK KAREL GOES,, weduwnaar van Elisabeth Prins in de ouderdom van 63 jaar. Uit aller naam: Fam. Goes IJmuiden. 17 Jan. 1948. Jac. v. Heemskerkstr. 55 Hiermede betuigen wij ook namens onze kinderen onze hartelijke dank aan familie, vrienden en kennissen voor de overweldigende belang stelling bij onze 55 jarige echtvereniging ondervonden. Ar ie Zwart en Merijtje Zwart-Schol. De Westerburcht, Beverwijk. van 19 tot 22 Januari. Da meskapsalon Maison Willy, Stationsweg 68. Velsen. Op 9 Febr. 1948 hopen onze geliefde Ouders P. 'T HART en MARIA 'T HART- VAN SANTEN de dag te herdenken, dat zij voor 50 jaar in de echt wer den verbonden. Dat zij nog lang gespaard mogen worden is de wens van hun dankbare kinderen D. 't Hart C. 't Hart-Groot Chr. 't Hart P. 't Hart-Bijl C. 't Hart I. 't Hart-de Bruin G. 't Hart C. 't Hart-Weinberg Kleinkinderen en achterkleinkinden. j Gelegenheid tot feliciteren Woensdag 21 en Donderdag gevraagd. Dameskapsalon 22 Jan. aan huis de Weerd-1 Maison Willy, Stationsweg straat 14. 68, Velsen. Typiste in het bezit van diploma ty pen. Mulo-opleiding vereist. Schriftelijke aanbiedingen te richten aan het Hoofd van het Sub-bureau IJ-mond van de Wederopbouw, Vel- serbeek 1, Velsen. levert U Voorlopig Dinsdags 105 uur KENNEMERLAAN 42 met 2 boorden 2 extra manchetten 15 pt. HUyG EN STRAAT Voor een beter genre corset prefereert Iedere vtouw een CELESTE corset met of zonder buikband Origi nele sluitingen. Levertijd 3 4 weken, bij bestelling 6 pnt. inleveren. Inlichtingen bij onze corsetière Mej. M. DE VOS. KI. Houtstr. 56, Haarlem en bij onze corsetière Mevr. TH. SCBELLEVIS. Groeneweg 15. IJmuiden-Oost. elke Dinsdag- en Donderdagmiddag van 2-5 uur Fa. C. DE WILDE. Weteringschans 197. Amsterdam Gevestigd sinds 1932 Telefoon 31485 Tevens hel adres voor FIJNE FRUITMANDEN KENNEMERLAAN 52 TEL. 4551 IJMUIDEN GEVRAAGD voor alle afdelingen Prettige werkkring, reisgeld wordt vergoed. Wasserij HOEK EN VAART, Bloemendaalse- straatweg 17# Santpoort-Station. Kit MIDDEL „SPATO" Doe een weinig Spato in ieder neusgat en snuif dit flink op. Het slijm lost direct op en U ademt weer vrijl Met de ingeademde lucht dringen de krach tige, verlichting brengende dam pen, die S p a t o ontwikkelt, ver in de ademhalings organen door, waar zij hun heilzame, genezende werking onmiddellijk verrichten. Bij zware verkoud heid direct de Spato Spoed-Methode toepassen I Vooral bij verkouden kinderefi voor 'tnaar bed gaan borst en keel flink inwrijven met Spato en daar na losjes bedekken met flanellen lap of handdoek. De lichaams warmte helpt mee, de kruidige, geneeskrachtige Spato-dampen te ontwikkelen.Onmiddellijk verlich ting brengend dringen deze door tot ver in neus- en keelholte en in bronchiën.Dekin- deren genezen tijdens hun slaap. Gebruiksaanwijzing bij ieder potje. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten. Be gezonde, prikkelende lucht ftrengt direct verlichting CHEM. PHARM. FABRIEK SPATULA" - LOSSER O. NETTE WERKSTER gevr. Jac. v. Heemskerkstraat 3" WERKSTER b. z. .a. voor Dinsdag en Woensdag. Tromp straat 171, IJm.-Oost. HULP BIJ STUDIE en toe zicht huiswerk voor H. B. S. leerlingen aangeb. door stu dent. G. S. van Dorp, Kanaal straat 182, IJmuiden. Jongelui die wensen te trou wen vragen GED. VAN WO NING te IJmuiden, Driehuis Santpoort of Bloemendaal. Brieven L 2101 bur. v. d. bl. Te ruilen een nieuwe GPI- TAAR voor accordeon met event, bijbetaling. Adres bur. van dit blad. Te koop: grijs wollen HE- RENVEST, flinke maat en grijze herenhoed, kl. maat. Sluiseiland 72, IJm. TE KOOP: h. fiets m. b. en lamp in g. st. pr. f 80. Tevens d. hoed pr. f 20. Schuitstr. 3 Santpoort-Station. Te koop: RADIO moderne Super. Kennemerlaan 5 (Winkel). Te koop COLBERTJASJE n. 46, oude kw. f 12.50. G. Zwenne, Meervlietstr. 60, Velsen-Dorp. Te koop: DAMESFIETS. Adres bur. van dit blad. Te koop: 1 lap BLAUW LA KEN, voor herencostuum. Adres bur. v. d. blad. Te koop agb. opvouwbare KINDERWAGEN. Te bevr. Da Costalaan 6. 2 x bellen Driehuis. P. C. DE GEUS oud-belast ambt ip MmulderO 8REDEROODSEWEG 55 Santpoort (Stat) Spreekuur v. 19.20 uur

IJmuider Courant | 1948 | | pagina 4