Lijsten Artistiek C.lü.tBöttgec „WILJO" PALING Dl BOER Samenwerking is noodzaak, wil de visserij niet ten ondergaan Ir. van Emmenes op bezoek bij Terrasvogels Steno-Typen INST. PONT Wij hebben Drogisterij de Vergulde Gaper H.Ü. Schilders Joh. van Reeuwijk Elastieken kousen Wollen Pullovers RIJWIELHANDEL M. JANSEN VULPEN KLINIEK Jn. DE ROOS Voor Voordrachten en Bruiloftsliederen DENK BROEKHUIZEN Luidsprekers „ADRICHEM" ZATERDAG 31 JANUARI 1948 1JMUIDER COURANT S BELANGWEKKENDE „VISSERIJDAG" "De visser van het roeibootje en de „dichtzet" in de Dokkumer Ee zat gisteren naast •de Vlaardingse reder en de botter-schipper met de gouden oorringen schepte de boerenkool-met-worst op voor de ambtenaar van de voedselvoorziening wat eigen lijk de omgekeerde wereld was, maar toch ongelofelijk verbroederend werkte. De eerste Visserijdag van dit jaar op de Bergense volkshogeschool is weer geschiedenis geworden en deze luttele uren van honderdvijftig visserij-mensen onder één dak, aan één tafel en meermalen met één ideaal, zijn wel tot in alle onderdelen geslaagd. M° Genoeglijke sfeer ;op de Volkshogeschool (Eigen reportage). Toen de gasten tegen twaalven in de bi bliotheek om de geverfd-houten tafels zaten en mr. C. Stapel, de jonge leider van het 5 prachtige instituut in Noordhollands duinen li met een fris woord het week-end geopend had, toen de keuken gezucht had, dat het onverwachte grote aantal gasten niet vol- ledig Van pap voorzien had kunnen worden, begdn in de volgepakte benedenzalen drs. A. U. Hildebrandt, de man van het sa- ngaringsrapport, zijn betoog over „de nood zaak van sterkere organisatie in de visserij". Hij greep direct midden in de huidige constellatie van het bedrijf en wees op de j verschillen met de tuinders, die zich al een halve eeuw geleden aaneensloten. Ook voor de visserij zou een vrijwillige organisatie als een koepel over de bestaande, deels vrij sterke, deels primitieve verenigingen van H xeders, kustvissers en IJsselmeervissers, volgens spreker hoog en hoog nodig zijn. a] In de kleine plaatselijke verenigingen van Z» vissers doet zich vaak het verschijnsel voor, u dat een buitenstaander de voorzittershamer 'n hanteert, omdat de leden elkaar niet al te [eni zeer vertrouwen, of omdat de visser teveel individualist is, om een presidentenbaantje 'dpi te ambiëren. Drs. Hildebrandt dook in de )w historie en diepte daaruit het voorbeeld van „i het ontstaan der landbouworganisatie op, JL die resulteerde in een voortreffelijk appa raat van landbouwconsulenten, een hoge school en gewoon onderwijs. De visser ver- of de visserij het niet aan zich zelf te dan ken heeft, dat haar zo'n minimale belang stelling wordt toegemeten; de heer K. Zwart uit IJmuiden vond, dat de visser door de abominabele arbeidsduur geen tijd heeft voor organisatie en wilde als eerste punt betere sociale voorwaarden stellen, wat ir. Lienesch in principe beaamde. Een ronde Urker noemde organisatie klemmende noodzaak, maar was het niet met de inleiders eens, dat de historie van de boer op het heden van de visser over te brengen is. Zo deden velen een belangwek kende duit in het zakje: de heer D. Verbaan constateerde, dat een eventuele organisatie niet „aankloppen" maar „naar binnen ram men" moet. De avond werd verder doorgebracht met 't aandachtig beluisteren van dr. H. G. W. v.d. Wielen, die in een samenkomst met de Nederlandse Landbouwgemeenschap sprak en het kijken naar een aantal geslaagde Engelse visserij films, waarna de slapers verdeeld werden over „De Horst", „Het Kippenhok", „Dromenland" en de andere gebouwen van de volkshogeschool. SCH 399 wordt weer visser Het bergingsvaartuig RD. 4. is Donder dagmorgen naar Scheveningen vertrokken om weer voor de visserij gereed gemaakt te worden. Dit is de vroegere motorlogger Guus Sch. 399 van de Fa. J. J. van der Toorn Azn., welke in 1940 door de Kriegsmarine werd gevorderd en verbouwd tot z.g. „Tauchlogger". Onder de naam „Klangen- te" heeft het schip gedurende de oorlog gevaren voor de Duitsers. In Maart 1946 werd het door de sleper „I. S. Groen'" f f agrarische crisis, waarin Nederlands boe- ;Qrendom bijna ten onderging: integendeel, a de trawlvisserij kwam tot bloei en de over- heid liet het bedrijf rustig zijn gang gaan. ine, Medespeler. ie.'keert echter nog steeds in de situatie,^die j IJmuiden teruggebracht. Van'die tijd af Bnii de landbouwer rond 1870 innam. Misschien hegft de iiKlangente", welke naam spoedig ligt de oorzaak in het feit, dat tijdens de werd verwijderd en vervangen door M.O. eerste stappen op de weg der boerenorga- j D L later RD 4> zich verdienstelijk ge- nisatie de visserij niet veel voelde varn de maakt met het opruimen van mijnen. Thans is het vaartuig weer beschikbaar voor de visserij en na de verbouwing zal het wederom onder de vroegere naam „Guus" in óe vaart worden gebracht. Uitgevaren trawlers op: Vrijdag 2 Januari: Motortrawler Claesje RO. 46, gemarkt in Engeland. Donderdag 15 Januari: Motor.trawler Excelsior III KW. 76, gemarkt in Enge land. Vrijdag 16 Januari: Stoomtrawler Schoorl IJM. 39, gemarkt in Engeland; Horn Rif, IJM. 155, gemarkt in Vlissingen; motortrawler Thorina IJM. 33,gemarkt in Engeland. Zaterdag 17 Januari: Stoomtrawler Haar lem IJM. 9, gemarkt in Engeland; Suma tra IJM. 62, gemarkt in Engeland. Maandag 19 Januari: Stoomtrawler Utrecht IJM. 73; Prinses Beatrix IJM. 117; Reiger IJM. 106; motortrawler Antje RO. 15; Excelsior II KW. 78. Dinsdag 20 Januari: Stoomtrawler Fla mingo IJM. 25; Knikker IJM. 4. Woensdag 21 Januari: Stoomtrawler Ma ria IJM. 95. Donderdag 22 Januari: Stoomtrawler Amsterdam IJM. 58; Rotterdam IJM. 112; Petten IJM. 49; Adelante IJM. 19; Zwarte Zee IJM. 94; motortrawler Medan IJM. 57. Vrijdag 23 Januari: Stoomtrawler Gloria IJM. 37; Mary IJM. 61. Maandag 26 Januari: Stoomtrawler Zee hond IJM. 70. Dinsdag 27 Januari: Stoomtrawler Bloe- mendaal IJM. 71. Woensdag 28 Januari: Stoomtrawler Lim- burgia IJM. 54; motortrawler Batavia IJM. 99. Donderdag 29 Januari: Stoomtrawler Maria Elizabeth IJM. 114; Irene IJM. 89. Vrijdag 30 Januari: Stoomtrawler Con dor IJM. 72. In de vaart gebrachte trawler: 28 Januari: Stoomtrawler Limburgia IJM. 54, ex-sleper Tonijn, schipper Jac. Blok, behorende aan de N.V. Zeevisserij Mij. Limburgia. t, ft p C: Toen kwam er in het begin dezer eeuw :rda „leven in de brouwerij" en de grote crisis 9 Je maakte ook de visser tot meespeler in het q Pt economische treurspel. Desondanks ver- Bi- anderde er toch niet veel, thans nog is het ht.bedrijf voor regering en publiek een met ss,zeven zegelen gesloten boek, hoewel het srri- geeri betoog behoeft, dat ook deze nijver- (c heid volledig moet worden uitgebuit in onze leut tijden van schaarste, waar naast het cultu- srdi rele belang van het vak als kleurig punt in Majeen gemechaniseerde maatschappij evenmin R:te onderschatten is. ngs Toch raakt de visserij in de verdrukking otteen drs. Hildebrandt zag als enig antwoord rra;; op de problemen een hechte aaneensluiting rdar zonder wantrouwen „bij voorbaat" tegen in over deze te vormen organisatie, om op die ■wijze de overheid met een krachtige stem Gr op de wensen van het bedrijf opmerkzaam i. re te maken. eras: Ir. G. J. Lienesch, de directeur der visse- Dep rijen gaf vervolgens zijn visie op de zaak, f die in grote lijnen met het door de vorige wee spreker verkondigde overeenkwam. Ook Blyttdeze inleider resumeerde de „opstanding ïaaeder boeren" en hij vergeleek de situatie, G: waarin de landbouwer van 1850 verkeerde rnmet die van een Italiaan, die volgens de Jot anecdote zoveel met zijn stoomwals op had, w dat hij zich uit pure liefde liet vermorze- todlen; Ditzelfde „platrijden" bedreigt de vis- -ida ser op dit moment en wat de landbouw in Arde negentiende eeuw als noodzakelijkheid rdr inzag: aaneensluiting, moet de visserij thans >ro;gaan begrijpen. De ontevredenheid van de inge vissers uit zich meestal locaal in een onder en gronds gemopper, dat echter door het ont- ruE breken van een Federatieve organisatie nooit tot in de regeringskringen doordringt, ché Overspringende op de coöperatieve gedach- fyni te, merkte ir. Lienisch op, dat indertijd de naï coöperatieve aardappelmeelfabrieken bij- ?ora voorbeeld niet geboren werden uit idealis tische oogmerken, maar zuiver uit de dwang der omstandigheden, zodat de historie hier I; aantoont dat „er een middel is, om de ver- i pletterende stoomwals" tegen te houden. Na 011 een opsomming van de andere voordelen van nauwe samenwerking als boeren- leen- en hypotheekbanken en de gezamen- •k- lijke botercontröle als waarborg voor kwa- Hoe liteit, wees spreker op de noodzaak van goed en grondig onderwijs, dat eveneens T.. een gevoel van saamhorigheid, vooral on- rp;" der de jonge vissersbevolking kan scheppen. Eén opmerking. Sm Door de onverbreekbare boerenorgani- iens satie kreeg de landbouwer een stem in het we landsbestuurde visser moet het doen met één zijdelingse opmerking tijdens de begrotingsdebatten. Met de voorspelling, 1 dat deze zelfde visser straks onherroepelijk de dupe wordt, wanneer de oorlogseconomie in feite door een vredespolitiek wordt ver wisseld, liet ir. Lienesch de hierop vol- gende discussie over zich komen, Een oud-Kamerlid vroeg zich hierbij af, Agenda voor V eisen en IJmiiMen ZATERDAG 31 JANUARI. Thalia. 7 en 9.15 uur: „Sport staalt spie- Ten". Rex. 7 en 9 uur: „Duizend-en-één nacht". De Pont. 8 uur: „Liever lui dan moet" tn „Eindexamen". Patronaat. 35 uur: Receptie Mandoli neclub „Excelsior". Patronaat. 8 uur: Jubileumconcert „Ex celsior". ZONDAG 1 FEBRUARI. Thalia. 3, 7 en 9.15 uur: „Sport staalt spieren". Rex. 10.30 uur: „De mens tussen oorlog en vrede". Dr. G. Stuiveling. Rex. 3, 7 en 9 uur: „Duizend-en-één nacht". De Pont. 2.30, 5 en 8 uur: „Liever lui dan moe" en „Eindexamen". MAANDAG 2 FEBRUARI. Raadhuis. 912 uur: Spreekuur Wethou der van Sociale Zaken. Raadhuis 1012 uur: Spreekuur Burge meester. Bioscopen. 8 uur: Voorstellingen. Patronaat. 8 uur: Filmavond Katholiek Sfcuisfront. Hoogovenarbeider onder vallende stalen balk Vrijdagmiddag gebeurde in de walserij- Oost een ongeval, toen twee onjuist aan gebrachte stroppen bij het laten zakken van een stalen balk los schoten, waardoor de balk naar beneden viel en de arbeider v. d. Schans uit IJmuiden-Oost aan hoofd en arm trof. Van der Schans moest met een hersenschudding in het Rode Kruis- Ziekenhuis worden opgenomen. Het staat nog niet vast of hij ook nog een armfrac- tuur heeft. „MAPIA" GAAT KOLEN HALEN. Het motorschip „Mapia", onder comman do van kapitein A. Mars, dat voor de thuis reis op 27 Januari van Port Said, via Lon den, naar Amsterdam is vertrokken, waar het schip omstreeks 12 Februari kan wor den verwcï&ht, zal eind Februari, begin Maart in ballast van Amsterdam naar Hampton Roads of Baltimore vertrekken voor het innemen van een lading steen- kolen, die voor Amsterdam of Rotterdam is bestemd. IJmuiden-Oost Feest van de buurtvereniging „Varia" Dinsdagavond gaan de leden van de buurtvereniging „Varia" te IJmuiden-Oost feestvieren in Flora. Tegelijk met de aan kondiging van dit festijn is het eerste club blad verschenen, waarin de voorzitter C. H. ten Broeke een voorwoord heeft geschre ven. Secretaris J. L. van Elmpt zet in een artikel het doel van de vereniging uiteen en van het clubblad, waaruit blijkt dat slechts die artikelen zullen worden ge plaatst, die niet van politieke strekking sijn. Ook zullen schimpartikelen worden geweigerd. Penningmeester J. Kramer heeft een hoekje gereserveerd voor zijn getallen- overzicht te plaatsen en wie goed leest, komt tot de ontdekking dat er een klein batig saldo is. De jeugd is niet vergeten, want de ach terpagina geeft hun een aantal raadseltjes op te lossen, waarbij de mededeling wordt gedaan, dat eenmaal per jaar een prijs wordt gegeven aan hem of haar, die de meeste juiste antwoorden gaf. Dinsdag kunnen de leden zich vermaken met kienen, dansen en toneelspelen. PR IS EEN BRIEF OP ONZE TAFEL komen fladderen van het directoraat- generaal voor de prijzen. Een bondige brief van een paar zinnen als antwoord op een vraag onzerzijds, hoe het nu toch eigenlijk met de prijzen van de fijn-vis en de andere zeevisprijzen gesteld is. Het antwoord luidt: „Er zijn besprekingen gaande betreffen de een wijziging van de zeevisprijzen, waarbij dan de zogenaamde fijne vis is in begrepen. Het directoraat-generaal tekent hierbij aan, dat het echter niet de gewoonte is betreffende prijsregelingen, waarvan de geldigheidsduur niet nauwkeurig is om schreven van tijd tot tijd de redenen te publiceren, waarom de prijsregeling ge handhaafd blijft". Wij begrijpen niet goed, waarom het di rectoraat-generaal met deze kwestie zo onvergelijkelijk geheimzinnig is. Wij be grijpen trouwens de hele argumentering van Den Haag niet, waar het om de fijnvis gaat. Men heeft tenminste nog helemaal niet gereageerd op de bewering van de betrokken kustvissers en de handel, dat een vrije fijnvisprijs gegarandeerd een prijsdaling ten gevolge zal hebben. Men reageert trouwens over het algemeen zeer traag op deze kwestie, die voor velen in Nederlands visserij een levensbelang is geworden. Men verschuilt zich met: „prijs regelingen waarvan de duur niet nauw keurig is omschreven". Wij zouden graag zwichten voor de argumenten van de prij- zen-makers, als wij slechts de kans kre gen, ze te horen. ONDERWIJSKRACHT AAN CHRISTELIJKE SCHOOL. Tot onderwijzeres aan de Christelijke school voor Volksonderwijs aan de Van Langeveldstraat is dezer dagen in tijdelijke dienst benoemd mej. L. Koene, welke in onze plaats woonachtig is. Ondergoed ondergedoken Een manufacturier te Santpoort heeft aangifte gedaan van de vermissing van elf camisoles uit zijn winkel. Het is niet uit gesloten, dat een vrouw, die een ogenblik alleen in de zaak is geweest, zich aan dit vergrijp heeft schuldig gemaakt. Burgerlijke stand van Velsen Geboren: G. de GrootGroen, z„ Pels straat 29, Velsen Noord; J. van Alfen Kuijer, d„ Berkenstraat 33, IJmuiden-O.; A. A. van OsPrins, d., Kennemerlaan 103, IJmuiden; M. H. Wiedemande Vries Robbé, z., P. C. Hooftlaan 38, Driehuis; J. de LeeuwHordijk, z., Hagelingerweg 67, Santpoort; C. PronkVerheij, P. C. Hooft laan 39, Driehuis; E. VerhoefOortwijn, d., de Lethstraat 4, Velsen-Noord; H. H. NinaberBonarius, d., Fr. Netscherlaan 5, Santpoort; D. M. KerkvlietMolenkamp, z„ Brederoodseweg 66, Santpoort; M. Zwa nenburgvan den Brink, z.. Leeuwerik laan 35, IJmuiden-O.; C. Dekkerten Have, d., de Ruijterstraat 48, IJmuiden O.; J. Doumavan der Zandt, z., Wijkerstraat- weg 111, Velsen-Noord; L. van Gastel Annes, d., Stephensonplein 13, IJmuiden. Overleden: G. P. Geils, 70 j., echtgen. van R. Zwemmer, Wilhelminakade 45, IJmuiden. Gehuwd: P. J. S. Janssens en M. M. de Krou; T. Böhm en M. H. Wesselman; E. Bron en L. Guijt, Nieuwe Schulpweg 30 j, Velsen Noord; A. Henzen en M. P. Lu- berti, Marsstraat 12. Haai-lem; N. de Niet en L. J. Peters, Le Mairestraat 6, IJmui den Oost; H. Kup en E. M. Oortwijn; C. van der Engh en T. Kup; A. W. Booij en C. Schadé, Helmstraat 7. IJmuiden. Ondertrouwd: G. Uiterwijk Winkel, Bredeweg 6, Castricum en W. van Duij- venbode, Helmstraat 16, IJmuiden, toek. adres: Helmstraat 6, IJmuiden; H. S. Hom burg, Velserduinplein 6, IJmuiden O. en W. H. van Reeuwijk, Velserduinweg 165, IJmuiden O. Toek. adres: Velserduinweg 165, IJmuiden O.; C. Wijtman, Burg. Lem mersstraat 220, Geleen en L. Klinkenberg, Kruidbergerweg 34, Santpoort. Ir. Van Emmenes hield gisteravond in „De Weyman" ten aanhore van een grote schare „Terrasvogels"-leden een interessante causerie over modern voetbal. Allereerst onderwierp de spreker de tech niek aan een beschouwing. Trainers en dat behoeven juist niet altijd Engelsen te zijn kunnen natuurlijk bij het aanleren der techniek van het voetbalspel zeer nut tig werk doen, maar wanneer een club eventueel de kosten, welke de aanstelling van een trainer met zich brengt, niet kan betalen, dan kan „zelf-training" van de spelers ook zeer goede resultaten afwer pen, in verband waarmee spreker wees op spelers als Jan Thomée, Van Nellen, Verlegh en Tap, die zich verschillende onderdelen der techniek eigen maakten door bijvoorbeeld met een klein balletje op weg naar school of in de gang van hun huis links en rechts te leren trappen, of, zoals Thomée het deed, thuis tegen een zware met zand gevulde bal te trap pen. Na de techniek kreeg de tactiek, het hersenwerk, een beurt. Ook dit noemde de heer Van Emmenes een belangrijk onder deel van het .spel, want de techniek van een elftal mag 'nog zo goéd zijn, als men dit met goed hersenvoetbal niet weet gepaard te doen gaan, heeft men nog lang geen kampioensploeg. Als voorbeeld van een technisch vaardig en een tactisch goed inzicht hebbend speler noemde spreker Kick Smit. De tactiek verder besprekend, bleek en de ingewijden was zulks natuurlijk niet onbekend spreker een warm voorstan der van het stopperspil-systeem te zijn, waarmede o.a. een ploeg als „Haarlem" en bij de lagere goden het elftal van ,.Wes- terkwartier"opmerkelijke resultaten hebben bereikt en dat naar sprekers mening dan ook het spel van de toekomst is. Mental-training Mental-training achtte spreker zeer nut tig, maar alleen dan, als men er geschikte mensen voor heeft om leiding te geven. Niet iedereen kan dat op de manier van Karei Lotsy en dan moet men diens ma nier ook niet trachten te imiteren, maar het op een andere wijze doen. Tenslotte memoreerde de spreker nog een aantal wedstrijden van het Neder lands elftal om aan de hand daarvan be paalde conclusies te trekken, waarschu wingen te plaatsen en goede raad te geven. Aan het slot van de avond dankte de heer Stolk de heer Van Emmenes voor zijn interessante causerie en de aanwezigen onderstreepten een en ander met applaus. ^rrmTrrrrri^}^ Gedenkplaten voor gevallen spoorwegpersoneel Woensdag 11 Februari zullen op de sta tions VelsenIJmuiden-Oost en IJmuiden gedenkplaten worden onthuld ter nage dachtenis van spoorwegpersoneel, dat in de bezettingsjaren om het leven is gekomen. MARKTBERICHT Visaanvoer. 25 kisten tarbot en tong, 115 kisten schol, 32 kisten schar, 13 kisten rog en vleet, 112 kisten kabeljauw, 315 kisten kool- vis, 70 kisten schelvis, 20 kisten leng, 230 kisten wijting, 40 kisten diversen, 2096 kisten verse haring. Totaal 3068 kisten. Prijs verse haring f 10,50f 8,50 per kist. Besommingen IJM 15 Cornelis f 10,827; IJM 8 En Avant f 1011. KW 54 f6086, KW 91 f4960, IJM 204 f963. KW 91 f 3988, KW 94 f 3128, IJM 214 f 1240, HD 79 f4346. Velsen DISTRIBUTIEN1EUWS Bewoners van IJmuiden, Velsen-dorp en Driehuis, wier namen beginnen met de letters H tot en met Hom, kunnen Maan dag 2 Februari nieuwe levensmiddelen kaarten krijgen in het Patronaat. Schoenenbonnen voor hen wier T. D. nummer eindigt op 0, 54, 64, 74, 84, 94, indien zij in het bezit zijn van bon 612 van het inlegvel. TWIJFELACHTIG TEGOED. Een inwoner van Santpoort is aangehou den, daar de man nog een maand gevange nisstraf te goed heeft. .a voor Kennemer Theater: 7.30: Goochelshow. Statenhuis (Velserweg) Bridge-drive „De Gieteling". 't Centrum, 8 uur: Worstel wedstrijd DOK-Herkules. Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: De Woeste Hoogte (14 jaar). Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: Minne brieven (14 jaar). W.B. Theater, 8 uur: „Bleeke Bet" (alle leeftijden). ZONDAG 1 FEBRUARI Luxor-Theater, 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur „De Woeste Hoogte" (14 jaar). Kennemer Theater, 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur „Minne brieven" (14 jaar). W.B. Theater, 2.30, 5 en 8 uur: „Bleke Bet" (alle leeftijden). Café Dam (Heemskerk), 7 uur: „Blonde Els" (toneelstuk). REX: „1001 nacht". Kostbare sprook jes met een wat twijfelachtige inslag zijn in en na de oorlog in een vrij hevige stroom uit de Amerikaanse filmfabrieken gespro ten. De romantiek is meestal net iets te vurig om aanvaardbaar te zijn en de sen saties bewegen zich meermalen op de grens van het bedenkelijke. „Arabian Nights" een Universal-product van ongetwijfeld grootse opzet, is de aloude historie van de schone Sheherazade, de danseres, die haar amandel-ogen op kalief Haroun al Rashid heeft laten vallen, wat nogal wat stof doet opwaaien in Bagdads straten. Natuurlijk hebben de makers volop in haremschoon heid, slavenmarkten en martelmethoden, waaraan het oude Perzië blijkens deze film nogal rijk schijnt geweest te zijn, gegras duind, om een film te maken, die meer show dan spel bevat, maar desondanks voor velen een grote aantrekkelijkheid zal bezit ten. Maria Montez, de charmante nieuwe star met de sterk Zuidelijke inslag staat Jon Hall en Sabu die wel eens een beetje vervelend wordt ter zijde om de bonte historie tot het gelukkige einde te brengen. THALIA. George Formby en Kay Walsh proberen deze week met de film „Sport staalt spieren" de IJmuidense har ten te veroveren. Sport en liefde zijn in deze rolprent ge combineerd, een veelbewogen driehoeks drama helpt mee de spanning erin te brengen. Een onmogelijk voorwerp, zoals een bezemsteel, wordt oorzaak van roemvolle krantenartikelen aan het adres van George. Natuurlijk komt de revanche van de tegen partij, maar uit al deze verwikkelingen wordt tenslotte een blij einde geboren. Het commentaar op deze film kan kort zijn: ook ditmaal gaat het gegeven niet boven de gewone Formby-kluchten uit. Velsen-Noord Geslaagde toneeluitvoering van „Schulpen" De buurtvereniging „Schulpen" bereidde middels haar toneelclub de leden Vrijdag avond in het Kennemer-Theater een to neeluitvoering, die niet alleen geslaagd is, maar qua het vertoonde een buitengewoon goede indruk heeft achtergelaten. Voor deze keer was de keus gevallen op het moderne toneelspel van een onzer beste Nederlandse actrices Ank van der Moer: „Waar is mijn dochter?", welk werk eerst na de bevrijding is geschreven en de ten- denz van de „min of meer geslaagde" huwelijken inhoudt. Een stuk van deze tijd, dat bijzondere eisen stelt aan dilettan ten om de toeschouwers de verwikkelin gen van een mésalliance te demonstreren. Met het hem ten dienste staande mate riaal is regisseur J. Kramer er in geslaagd om dit alles tot uitdrukking te brengen. Opvallend was de knappe uitbeelding van Wiesje, die als dochter van Adriaan, moest ervaren, dat ook haar vader was her trouwd buiten haar weten. Wiesje toonde zich een uitmuntend speelster, die in houding, gebaar, mimiek en expressie „echt" was, een prima kracht, welke het geheel droeg. Clara's agitatie in de verwikkeling met haar dochter was volkomen natuurgetrouw uitgebeeld. Het samenspel met Jaap vormde een tragi komische noot. Adriaan kon in de ontmoe ting op het atelier van mevr. Popesco, die overigens goed getroffen was, tegenover Wiesje's houding niet geheel voldoen en bleef wat stug, in houding en gebaar. De nachtelijke ontmoeting van de door haar ouders onbegrepen studente met haar jeugdvriend ter Weeme vormde een wel zeer fraai toneel. De heer J. W. L. Scherpenhuizen, die de talrqke aanwezigen verwelkomde was aan het slot aller tolk in zijn dank voor het succesvolle optreden en schonk als bewijs daarvan de dames bloemen en de heren een aardige attentie. W. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze ge liefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder GRIETJE BROUWER Weduwe van J. Wuis, in de ouderdom van 87 jaar. Amsterdam: G. Wuis H. Wuis-de Jong IJmuiden: H. Wuis 1. W uis-J ordaan Noord-Amerika: A. Wuis-Nieuwenhuizen A. Nieuwenhuizen Overveen: D. Wuis N. Schager-Wuis A Schager Klein- en Achter kleinkinderen O verveen, 30 Jan 1948 Lambrecht v. Dalelaan 40 De teraardebestelling zal plaats vinden Dinsdag 3 Februari 1948 des na middags 2 uur op de Wes terbegraafplaats te IJmui den. Vertrek van het sterfhuis pl.m. 1.30 u. n.m. Heden overleed, zacht en kalm, nog geheel onver wachts, onze geliefde Zoon, Broeder, Zwager en Oom BERNARDUS DE FEBER in de leeftijd van ruim 54 jaar. Uit aller naam: Mevrouw de wed. A. de Feber-Wolterman. IJmuiden-O., 29 Jan. 1948. Willemsbeekweg 46. De teraardebestelling zal plaats vinden Maandag 2 Februari a s., des na middags 2.30 uur, op de begraafplaats „de Bie zen" bij Santpoort. Vertrek sterfhuis 2 uur. 27 Jan. 1948 is te Utrecht overleden in het O K Oudeliedenhuis na kort stondige ziekte de Wed G. v. OS-ZWAAIJ in de ouderdom van 80 jaar. De voorlopige begrafenis heeft plaats gehad te Utrecht op 29 Jan. 1948. Uit aller naam: J. Zwaaij. Julianalaan 78, Overveen. STENO aanv. 5 Febr. TYPEN aanv. elke week Oude Gracht 71 Haarlem voor Schilderstukken Etsen Tekeningen Foto's Plaatwerk enz. Goed en goedkoop bij: Kennemerlaan 5, bij de brug Tclef. 5705. IJmuiden. een ruime voorraad: Dextropur Sukretten poeder Zoctstoftabletten Ook Suadex als boterham- smeersel. J. v. LEEUWEN v/h. H. Sant Kennemerlaan 90, IJm. ontvangen grote zinkwit kwasten, DUIMSKWASTEN, enz. Drogisterij en Verfhandel WILLEMSBEEKWEG 22 Telef. 5327. Medische Corsetten Gummi warmwaterzakken Gummi oordopjes Ideaal Zwachtels Tricot Zwachtels. TROMPSTRAAT 23 IJmuiden-O. Tel. 4559 DRIEHUIZERKERKWEG 81 TEL. 5664 heeft voor U een fraaie collectie DAMES PEIGNOIRS kwaliteiten als voorheen WOL TRICOT MEISJES JURKEN voor iedere leeftijd COSTUUMROKKEN Plissé Woltricot en andere Witte tricotzijden Blouses Parapluies (zonder inlevering van oude) Fantasie Schorten, grote keuze Flanel en Graslinnen Lakens W erkoverhemclen Een grote sortering met korte en lange mouw Dames, en Heren NAPPA en GLACé. HANDSCHOENEN gevoerd en ongevoerd Rijwiellampen 13.15 Rijwielsloten v.a... 2.22 Prima voetpompen 3.30 ZEEWEG 117 t/o R.K. Kerk Kettingen 5.95 Pedalen v.a3.15 Kettingkasten 5.30 voor alle soorten Vulpenhou ders. Reparaties onder ga rantie binnen 1 dag gereed! Jn. de ROOS Beverwijk Berkenlaan 32 Vers gerookte VISHANDEL GROENEWEG 78 to. Rex. REMINGTON SCHRIJFMACHINE aange boden in prima conditie en nieuw gerebuild, Volledige garantie! Prijs f 350. Leve ring direct. Gaarne even be richt. Beverwijk. Berkenlaan 32. moet U natuurlijk zijn bij DE RIJPSTRAAT 5 Vernietiging faillissement 0. S. REINDERSMA Het faillissement van O. S. REINDERSMA, aannemer te IJmuiden. is na verzet van Reindersma, door de Recht bank te Haarlem op 27 Ja nuari 1948 vernietigd. Mr. J. JANSONIUS. Procureur. VEILING TE IJMUIDEN Ten overstaan van notaris J. H. A. M. Anten te Velsen, zal op Vrijdag, de 6e Februari 1948, des nam. ten 2 ure (pre cies), in café „De Griffioen", aan de Frans Naereboutstr. 9, hoek Trompstr., in op dracht van het Ned. Beheers instituut te Haarlem, publiek worden verkocht: Het Woonhuis met voor- en achtertuin, garage, erf en weg te Velsen aan de Stationsweg 74, kad. be kend gem. Velsen. sectie H, nrs. 6176 en 6233. te zamen groot A. 6.18. Eigendom van J. E. A. Kaub. Verhuurd voor f 55 p. m. Grond- en straatlasten f 101.31 p. j. Bezichtiging: Dinsdags en Donderdags van 24 uur. Nadere inlichtingen t. k. v. genoemde notaris aan de De Genestetlaan 11, te Velsen- Driehuis. Gevr. in klein gezin NET MEISJE voor 3 ocht. in de week, goed loon en goede behandeling. Bl'd.straatvveg 147 B, Santpoort (Station). Gevraagd voor avonduren THUISWERK, onverschil lig wat, liefst administratief werk en typewerk. Brieven L 2139 bur. v. d. blad. Wie ruilt groot VRIJ HUIS te Haarlem-N. voor gr. huis te Velsen-N. Beverwijk of omgeving. Brieven L 2146 bur. van dit blad. MOOI VRIJ HUIS aangeb. Cappelle a. d. lJssel, f 3z p. m. in ruil vrij huis in IJm. Brieven L 2142 bur. v. d. bl. WONINGRUIL. Aangeb. gr. vrij huis te Driehuis voor vrij huis in IJm, of IJm.-O. Aanb. Hofdijklaan 82, Drie huis. Jongelui in ondertrouw zoe ken GEDEELTE VAN WO NING in gem. Velsen. Man beambte H. O. Brieven L 2138 bur. van dit blad. Te koop gevr. een DIREC TIEKEET of iets dergelijks. Spoed. Br. L 2143 bur. v. d. blad. Te koop gevr. JONGENS FIETS. De Weerdstr. 3, IJm. Oost. TUINPARASOL ter over name gevraagd. Brieven L 2140 bur. v. d. blad. VOUWWAGENTJE te koop gevraagd. Brieven L 2141 bur. van dit blad. TE KOOP: z. g. a. n. j. jas 1. 12 j„ 1 grijze d. sportman- tel en 1 zwarte swaggerman- tel, alles z. punten. Ahorn straat 31, IJm.-O. Te koop: gen lap PEAU DE PèCHE, beige. Verl. v. The- maatlaan 4, Velsen. Te koop 2 ZIJWIELEN voor motorcarrier met trommel- remmen en banden 26 x 21/2. alles prima. Platanenstraat 10, IJmuiden-Oost. Te koop: 1 ovale SALONTA FEL, groot model. Da Costa- laan 26. Driehuis. NAAISTER vraagt verstel werk. Brieven L 2144 bur. van dit blad. HERENFIETS te koop. op lucht met licht en slot, 1 soepkip, oude rijwielbanden Waterlandweg 12, Driehuis. TE KOOP wegens overcom pleet 1 tafel, 1 huiskamer lamp, adres Genestetlaan 30, Driehuis. TE KOOP: 2 tweedelige ko nijnenhokken (timmermans- werk) a f 5. En ter dekking gele VI. Reus. Sparrenstr. 5, IJmuiden-O. Te huur grote mooie KAMER in Santpoort Stat. voor dame of heer alleen met of zon der ontbijt, b. b. h. h. Brie ven L 2145 bur. v. d. blad. Te koop: 3 electr. BALLON LAMPEN voor winkel of ma gazijn. Driehuizerkerkweg 81 TE KOOP AGB.: als nieuw 8 m. cocosloper, 1 1. breed, 5 delig Javakapok bedstel en leren handkoffer. Rijksweg 324, Santpoort. Te koop: een nieuwe pluche MANTEL, maat 42, zonder punten f 25. Tuindersstr. 111, IJmuiden-O. SNOEIEN SPUITEN HOVENIERSBEDRIJF Wij verzorgen Uw fruitbomen Adres: Casembroolstraat 54 BEMESTING GRONDVERBETERING

IJmuider Courant | 1948 | | pagina 3