Voor Fruit Openings- Reclame G. Oldenburg flinke meisjes Egypt, linnen Herenjassen Voetbal in Kennemerland I Igf/ Mandolineclub „Excelsior" vierde zilveren feest Strawberries won door beter spel Kort en Bondig Boekh.Talen f¥3iddenst. SNST. PONT „tiwekd' pension gevraagd HUWELIJK „MENTOR"- Luidsprekers Adverteert in dit blad Revue „Cheerio Holland" WILLY VERVOORT namr B@rsi CORSETTE O. BAKKELO Nette jongen gevraagd Voor Verlichting Henk Broekhuizen GERARD VAN PRAAI Cotton- of Standaardbreier MAANDAG 2 FEBRUARI 1948 IJ MUIDER COURANT Drukke receptie en daverende uitvoering Met een drukbezochte receptie in- het Patronaat werden Zaterdagmiddag de festiviteiten van de mandolineclub Excel sior geopend. Achter de met bloemen versierde tafel had het bestuur plaatsgenomen en voorzitter A. Meyns hield een rede, waarin hij een kaleidoscopisch overzicht van de vereni gingshistorie had verwerkt. Het bleek dat vijf leden mee jubileer den, namelijk de dames Schaar, Klaver, Buys, Vulling en de heer G. Wisman. Voor 25 jaar „trouwe dienst" mochten zij elk een boek in ontvangst nemen. En hierna kregen de afgevaardigden van de plaat selijke instanties en verenigingen gelegen heid hun gelukwensen aan te bieden en zij deden het gesprokene stuk voor stuk vergezeld gaan van bloemen, grote, ge wichtig uitziende enveloppen en andere stoffelijke uitingen van waardering. Als eerste spreker kwam namens de Partij van de Arbeid de heer L. van Hameien aan de beurt, die de vroeg overleden pio niers der beweging hei-dacht en speciaal de heer P. Schaar noemde, wiens enthou siasme de stoot had gegeven tot de oprich ting van de club. Het gemeentebestuur werd vertegen heren met muzikaal begrip. Dezelfde leider voerde het gemengde koor „Polyhymnia" uit Haarlem aan, dat mooi bezet is en zijn kracht vindt in een vrouwenkoor fraai van klank. Palestrina en Schubert zong men met animo en ongetwijfeld zal Arisz met dit ensemble nog mooi successen weten te behalen. De reeds genoemde suites voor solisten, koor en orkest, besloten deze avond, die voor Excelsior er een is geweest om te boekstaven in zijn verenigingsannalen. De damessolisten (Mooiman, sopraan, Flame- ling, declamatie en Ratsma, fluit) ontvin gen bloemen. A. J. VAN DER WEIJDEN. Urker kotter brengt vracht schip in veiligheid Een late wandelaar op Urk zag Zater dagavond dat aan boord van een schip in de nabijheid van het voormalige eiland lichtsignalen werden gegeven. Hij waar schuwde de schipper van een motorvlet, die onmiddellijk uitvoer en weldra het schip had bereikt. Het was het vrachtschip „De Hoop", waarvan de motor defect ge raakt was. Het diepgeladen vaartuig was daardoor afgedreven en dreigde te stran den op een zandbank ten Westen van Urk. De toestand was gevaarlijk, omdat de gol ven over het schip liepen. Daar de motor- vlet het schip niet door de branding kon trekken werd assistentie gevraagd aan de schipper van de motorkotter Urk 60. Deze wist „De Hoop" de haven van Urk binnen te slepen. Het schip was afkomstig uit Veere en met een lading stenen op weg van Lemmer naar Amsterdam. Velsen bood Emma goed partij Onder zeer grote belangstelling heeft Velsen gisteren Emma een gelijk spel afge- woordigd door de wethouder van Onder- j dwongen. Het werd voor het publiek, on wijs. de heer A. J. van Leusen, die mede danks het feit, dat het spel uit technisch uit „aam van de Ve.sense gemeenschap dank bracht voor al wat Excelsior reeds heeft gedaan voor de algemene ontwikke ling, en de wens uitte dat het voorbeeld en staag volhouden van de vereniging een stimulans moge zijn voor de vereniging en verrijking van het gezinsleven der ar beiders. De heer J. C. Broersen sprak namens „Palvu", W. Dienaar als bestuurslid van de „IJmuider Volksstem", D. Verbaan voor de „IJmuider Besturenbond", mevrouw C. SnoekGabel als vertegenwoordigster van de vrouwengroep van de Partij van de Arbeid, H. van Schadewijk gaf blijk dat de „IJmuider Harmonie" de jubilaresse een goed hart toedraagt en velen voegde aan deze lange rij hun persoonlijke felicitaties toè. Van de afdeling IJmuiden van de VARA en de Algemene Nederlandse Unie van Muziekverenigingen waren schriftelijke gelukwensen binnengekomen. Enige tijd na het officiële uur werd deze geanimeerde bijeenkomst gesloten. De avond Het is gebruikelijk, dat er voor een ju- doordat de ploegen zich volledig gaven De windfactor bleek nog al van betekenis te zijn, want hadden voor de rust, toen zij het voordeel van de stijve bries hadden, de Santpoorters het beste van het spel, daarna was het het vlotte spel der Dordtenax-en, dat het meest opviel. Met de rust leidde Velsen reeds met 2-0, wat voor Emma een achtei-stand betekende, welke het in deze competitie nog niet ge kend heeft. Het eerste doelpunt had Van der Pol voor zijn rekening genomen, nadat Bakkum, die in de eerste helft zeer actief was, daarvoor de grondslag had gelegd. Het tweede doelpunt maakte Bakkum zelf uit een strafschop. Emma zag voor de rust geen kans om te doelpunten, wat voor een aan zienlijk deel op rekening van Wijker en Nijssen geschreven moet worden, alsook op diè van doelman Demmers, die o.a. vlak voor de rust op keurige wijze een hard. schot stopte. Na de rust trad een herboren Emma aan de start. De drie spelers Van der Gijp, Wel- zenes en Ockenburg combineerden razend snel en er werd dan ook veel van de Sant- poortse verdediging geëist. Tien minuten hielden Nijssen c.s. stand, maar toen kopte Van Welzènes de bal ongehinderd in het net (21). Emma bleef in de aanval, maar bileumconcert harder wordt gestudeerd toen Ninaber eenmaal de uitstekende rechts dan gewoonlijk. Is het daarbij „Excelsior" half Smit te vlug af was, gaf hij Bakkum dat zo'n jubileumconcert geeft dan mogen deEraS?as toen'-nog een haU uur te spelen we vei wachten dat het dubbel goed is, om en jjmma dacht niet aan opgeven. Er werd dat dit ensemble ons langzamerhand ter door de Dordtenaren vaak in een hoog dege verwend heeft met zijn uitvoeringen. Het orkest vierde zijn 25-jarig bestaan en dat het in deze periode zich een plaats in de rijen der locale muziekgezelschappen heeft weten te verwerven bleek niet al leen uit het gebodene of de grote belang stelling der luisterenden, maar meer nog uit de blijken van waardering die op de receptie tot uiting kwamen. In zijn openingswoord bracht de voorzit ter dank voor het betoonde medeleven met het jubileum; de heren Raadman en Johan B. Kok, de oud-dirigenten van het orkest, waren beiden aanwezig. Het programma vermeldde enkele wer ken, die Excelsior bij zijn feestconcert van het 10-jarig bestaan eveneens had uitgevoerd. Dit wederuitvoeren had de leiding met opzet gedaan teneinde de jon gere leden een indruk te geven van wat de muzikanten 15 jaar geleden instu deerden. De adspiranten uit die tijd moeten on getwijfeld gespeeld hebben als die van 1948, want door hen is het orkest gewor den wat het nu is. En de hope Excelsiors van thans deed veel beloven voor wat komen zal. De 25-jarige excelleerde in alle gespeelde nummers; de grote Meifantasie, het Oogst feest en de suite „Het Daagt" stonden op hoog muzikaal peil door de fraaie vertol king onder George Blok's suggestieve directie. Steeds weer blijkt de laatste een waardig opvolger te zijn van Joh. B. Kok. Het dubbelmannenkwax-tet Harmonie (dir. Henk J. Arisz) zong een werk van Palestrina en Neumann's ode aan. Drie koningen. De zuiverheid liet te wensen over en daardoor verloren mérites als: goed klinkend materiaal en kwartetdisci pline veel van hun waarde, al zongen de Nieuwe bonnen voor fietsbanden Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat tot en met 31 Maart op de bon D 47 van het inschrijvingsbewijs voor ver vanging van rijwielbanden BI 702 een toerbinnenband verkrijgbaar is en op bon C 34 van genoemd inschrijvingsbewijs een toerbuitenband. Voorts op bon A 17 van het inschrijvingsbewijs voor eerste montage een buitenband en op bon B 17 van dit in schrijvingsbewijs een binnenband. Liftende verpleegster gedood bij auto-ongeluk Op de Amersfoortseweg bij Apeldoorn is een personenauto, bestuurd door een in woner van Heerde, op een stilstaande tank auto gereden, waardoor een naast hem zit tende verpleegster, de 26-jarige mej. E. Singer uit Zutphen, die van Amersfoort af had gelift, op slag werd gedood. De bestuur der werd zwaar gewond. De tankwagen was door de militaire chauffeur aan de kant van de weg gezet om een defect aan het achterlicht te verhel pen. Laboiir-nederlaag in Glasgows district Met een meerderheid van 395 stemmen hebben de Conservatieven de tussentijdse verkiezing gewonnen in een der districten van Glasgow, die gisteren gehouden werd. De conservatief Charles McFarlane be haalde 11.085 stemmen, de Labourcandi- daat John M. Inglis 10.690. Bij de algemene verkiezingen in 1945 had Stephen, candidaat voor Independent Labour, 15.558 stemmen op zich verenigd. McFarlane had toen slechts 11.399 stem men weten te behalen. Politieke waarnemers schrijven de over winning der conservatieven uitsluitend toe aan de omstandigheid dat de socialis tische stemmen over drie candidaten wer den versnipperd. De officiële Labour-can- didaat was John M. Inglis, miss Annie Maxton was candidaat voor Independent Labour en Aldred voor de onafhankelijke socialistische partij. tempo gespeeld, maar de verdediging van Velsen gaf geen krimp, al dient gezegd, dat we Tromp wel eens béter zagen en Wijker xiiet zo goed meer speelde als voor de rust. Na een half uur spelen werd Emma een strafschop toegekend, welk vonnis J. v. d. Gijp voltrok. Vijf minuten later was het linkshalf Roubos, die met een schitterend schot Demmers, wiens optreden ons be trouwbaarder leek dan dat van de doelman van Emma Scholtens, ten derde male pas seerde (33). Terrasvogels verloor met grote cijfers De Santpoorters hebben in Den Helder tegen HRC een grote nederlaag geleden: 51. In de eerste helft gaven de Vogels nog goed partij en feitelijk kwamen de HRC'ers nog goedkoop aan hun voorsprong van 10, doordat Douma een vrij tam schot van de HRC-midvoor verkeerd be oordeelde. Maar er mag direct aan toege voegd worden, dat de Terrasvogels-doelman zich hier vaak uitstekend geweerd heeft. Na de rust wist Kraak al betx-ekkelijk spoedig uit een strafschop gelijk te maken. Daar De Ruyter niet van de partij was, had Kraak aanvankelijk achter gespeeld, maar aangezien de nieuwe midvoor Melsen niet al te best voldeed, was Kraak na de rust in de voorhoede gaan spelen. Dit verzwakte echter de achterhoede en daar HRC steeds beter ging spelen, ontstonden gevaarlijke situaties voor het doel van Terrasvogels. j Tweemaal bleven de gasten voor vermeend j buitenspel stilstaan en tweemaal was het I „raak" (31). De bezoekers voelden zich toen geslagen en HRC kon nóg tweemaal doelpunten (51). SCHEEPVAART Holl. West Afrika lijnen. Amstelkerk 29 Januari van Dakar naar Freetown. K.N.S.M. Bacchus 30 Januari te Istanboel van Thessaloniki naar Boergas. Belos, 31 Jan. van Rotterdam naar Gibraltar. Draco 30 Jan. van Kopenhagen naar Amsterdam. Euterpe 30 Jan. van Oporto naar Lissabon. Ornen 30 Jan. te Antwerpen van Amster dam naar Leixoes. Roelf 29 Jan. te Pasajes van .Bilbao naar Santaridér. Stentor 30 Jan. van Famagusta naar Beiroet. Nederland. Nieuw Holland 31 Jan. van Amstex-dam naar Ned. Indië. Talisse 29 Jan. te Jucaro naar Cienfuegos. Ceram 29 Jan. te Pladjoe op weg naar Semarang. Singkep 30 Jan. van Aalborg naar Am stex-dam. Tax-akan 29 Jan. Perim gepas seerd op weg naar Suez. Holl. Oost Afrika lijnen. Oranjefqntein 31 Jan. van Antwerpen naar Zuid Afx-ika. K.H.L. Amstelstad 30 Jan. van Rio do Sul (thuisreis). Rijnland 30 Jan. te Per- nambuco (thuisreis). Grote vaart. Agamemnon 30 Jan. van New York ten anker Puerto Cabello. Alda- bi, Rottex-dam-Rio de Janeiro, pass. 30 Jan. Ouessant. Alderamin, Rotterdam-Perzische Golf, pass. 30 Jan. Beachy Head. Aletta 30 Jan. van Pladjoe ten anker Straat Singa- DE OUDJES DEDEN HET NOG BEST. I rede van Balik Papan. Bali, Amsterdam- Gisteren speelden de Terrasvogels-oudjes Batavia, pass. 30 Jan. Kaap Guardafui. tegen WE 3, dat uit veel jongere spelers Boschfontein 30 Jan. van Tanga naai' Dar bestond en aanspraken op de bovenste t=„ „e™cbt ris- Jan. 14 uur te Southampton verwacht, ver trok vermoedelijk 1 Febr. des middags van daar en wordt vandaag te Rotterdam ver wacht. Stad Schiedam, Calcutta-Nedex-land 30 Jan. van Colombo. Sleepbedrijf: Slbt. „Thames" 30 Jan. van de Tyne te Rotterdam. Slbt. „Blankenburg" met Belgische sleepboot. 31 Jan. het Amer. s.s. „Washington Irving" bij Vlissingen vlot gesleept. Binnengekomen vissersschepen: 31 Jan. pore. AmsteldiepJO Jan. jan Makassar op binnen; IJm. 106, Reiger, rederij Mareza- [- 1"'~ A ten. 28 Jan. vertr., vis. IJm. 62. Sumatra. rederij de Vem, 17 Jan. vertr., in Eng. 62 De reserveploeg der dames heeft haar bovenste plaats. Amsterdam was o Tel6 oude vorm teruggevonden. Ever-Swift tegenstander en verloor met 3 1 Dru moest dat ei-varen. Een fraai doelpunt van elftal de competitie begon was tr mej. G. Bleeker dient vermeld. Verheugend; een kleine kern, die over enige rok was het, dat het jeugdlid mej. E. Wamste- i schikte. Door de bezielende leiding ker zich behoorlijk aan het tempo aanpaste. Tabernal werd echter een dergeliji Een uiterst nuttige zege van 30 van het taat behaald, derde dames-elftal op Zandvoort bracht De heren zagen zich in Amsterdam L i eveneens vi-eugde in het Strawberrieskamp. voor hetzelfde feit als een week ly] De voorhoede was er nu veel beter in en i gesteld. De tegenpartij doelpuntte vertoonde een fris en open spel. Een met eerst. Tot de thee kwam er geen yi TAl tien speelsters vertrekkend vijfde elftal; ring meer in het spelbeeld. De twee weerde zich tegen FIT geducht en hield de was nog pas enkele minuten oi dart stand blank. rechtsbuiten Steyn de Strawberrft ting Na het kampioenschap van de jongens hang deed juichen. Nog was men n zijn de meisjes niet achter gebleven en ledig van de emotie bekomen, of \Vl "lcl° dezen eindigden met een verliespunt op de het Steyn die succes had. Een schei %L e' van Maters trof eveneens doel en Zo af aan domineerden de Strawberriin c alle linies. opb Daar AMVJ met Zandvoort niet ai waa moeite had, blijft de spanning er rj in. Over veertien dagen spelen de t de laatste ontmoeting en waarschip er in een beslissingswedstrijd uit|ciat moeten worden, welk elftal aan de noc! tiewedstrijden zal mogen deelneme Mei Strawberries IV stelde dit keer uitd erg teleur. Met niet minder dan 5- den HIC in de meerderheid. De kampio en sen zijn nu wel tot nul teruggebrac hajj ken Ful' Rijke haringvangst. De motc £hv KW 159 Java kwam met stampvol! ^et plaats maakt. De veteranen wonnen met 43. De „nestor" telde 52 lentes. Overwinning voor Waterloo. Het eerste elftal van Waterloo is er in geslaagd EDO 3 met een nederlaag van 3-2 naar huis te sturen. De harde wind, die ï-echt over het terrein stond, hadden de IJmuidenaren voor rust tegen. Zij konden er niet in slagen het doel der Haarlemmers te doorboren. Rust kwam met 01. Na de hervatting maakte Zwaan met een ver schot gelijk. Daarna maakte A. v. Zonderen er 21 van. Nadat EDO gelijk had gemaakt volgde een spannende strijd, om de leiding. Duyn zorgde voor het winnende doelpunt. Waterloo 3 versloeg WH 3 met 60. Watei'loo 4 leverde goed werk door IEV een puntje af te snoepen (33). Eieren voor restaurants De eierenproductie laat toe, dat om streeks half Februari aan restaurants in bescheiden mate eieren of eiproducten worden toegewezen. Tot zolang blijft het bestaande z.g. serveringsverbod voor eieren van kracht es Salaam, alwaar 31 Jan. verwacht. Cis- tula, Cebu-Adaban, 30 Jan. pass. Point de Galle. Cottica, Amsterdam-West Indië, 30 Jan. van Dover Delft, 30 Jan. van Corral naar Valparaiso. Gandeng 30 Jan. van Ma kassar naar Brisbane. Hera 31 Jan. van Amuay Bay te New York verwacht. In- drapoera 31 Jan. van Soerabaya te Batavia verwacht. Keilehaven, Tabou-Las Palmas, 30 Jan. 80 mijl West van Monrovia. Lut- terkerk, 30 Jan. van Karachi te Bombay. Mirza 28 Jan. van Singapore te Miri. Mui- derkerk 31 Jan. van Cochin te Colombo verwacht. Oranje, 30 Jan. van Singapore naar Batavia, alwaar 1 Febr. verw. Rand- kerk 30 Jan. van Mozambique naar Beira. Riouw 31 Jan. van Semarang te Soerabaya verwacht. Ruys wordt 1 Febr. van Saigon te Hongkong verwacht voor een maand dokken. Tjimenteng 30 Jan van Batavia naar Singapore. Tjipondok, Soerabaya- Sydney, 30 Jan. 200 mijl Zd.West van Perth. Westland, Buenos A ires-Amsterdam, pass. 30 Jan. Dungeness. Esso den Haag, 30 Jan. van Aruba te Rotterdam. Ittersum 30 Jan. van Buenos Aires te Rotterdam. Mui- derkerk 30 Jan. van Aleppo naar Colombo. Sloterdijk, Batavia-Rotterdam, werd 31 weest. 1 Febr. binnen: IJm. 95, Maria, re- ruimen aan de afslag; er moest verst £££- derij de Daad, 21 Jan. vertr., vis. IJm. 4,. aan dek gestouwd worden. In tok +PP( Knikker, Mij. Avanti, 20 Jan. vertr., met vis. IJm. 73, Utrecht, rederij de Vem, 19 Jan. vertr., vis. IJm. 9, Haarlem, rederij de Vem, 17 Jan. vertr., in Eng. geweest. IJm. 117, Prinses Beatrix, Mij. Hilda, 19 Jan. vertr, met vis. IJm. 89, Irene, visserij mij. Prinses Beatrix, 29 Jan. vertr.. vis. IJm. 155, Hornrif, mij Hornrif, 16 Jan. vertr., haring. Ro. 15, Antje, 19 Jan. vertr., vis. Zaterdag 31 Januari kwamen de haven van IJmuiden binnen: Prins Bernhard van Huil. Diana V van Huil. Zeehond van Ostende. Atair van Gothenburg. Iris van Rotterdam. Vertrokken zijn: Nieuw Holland naar Ba tavia. Mathilda naar Stockholm. Ellinor naar Antwerpen. Karskar naar Rotterdam. Echo naar Dublin. Seaside naar Halifax. Green finch naar Londen. Rijnstroom naar Londen. Zondag 1 Februari kwamen binnen: Horsa van Reykjavik. Eemstroom van Londen. Ba- rends van Parr. Mello van Antwerpen. Hanna Clausen van Esbjerg. Jans van Londen. Vertrokken zijn: Hilda naar Hamburg. Coolhaven naar Rotterdam. Hoogwatertijden. Maandag 2 Februari: 9.06 21.34 uur. Dinsdag 3 Februari: 10.05 22.43 uur. aan dek gestouwd de Java 1400 kisten. toté tegc niel de i A.s. Zaterdag 7 Febr. 1948 hopen onze geliefde Ouders FRANS v. d. LAAN GEESIEN KLEIN de dag te herdenken dat zij voor 25 jaar in het huwelijk zijn getreden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dank bare kinderen Jo Bien en Verloofde Rie Albert IJmuiden-O., Platanenstr. 18 Bij mijn vertrek naar Indië roep ik al mijn familie, vrienden en bekenden een hartelijk vaarwel en tot weerziens toe. C. J. GROET A. b. s.s. Nieuw Holland. p. c. DE GEUS ■oud-belast ambt te Eimmder., BREDEROODSEWEG 55 Santpoort (Stat.) Spreekuur v. 19.20 uur Heden overleed nog geheel onverwachts na een gedul dig gedragen lijden in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar onze lieve Vader, Behuwd- en Grootvader de heer KLAAS SCHOL Wedn. van Geertje Kok Gepens. loodsschipper le klas, in de ouderdom van 75 jaar. New York: H. SCHOL Coevorden; J. SCHOL—THIJSSEN Egmond aan Zee: S. C. VERBEEK—SCHOL Aan boord m.s. Straat Malakka, W. VERBEEK ANNIE WILLY CHRISTINE Egmond aan Zee, 31 Januari 1948. Condo-leantie-adres Boulevard 4. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Woensdag op de Westerbegraafplaats te IJmuiden, des nam. 3 uur. Vertrek Centraal Ziekenhuis 2 uur nam. Aanvang rouwdienst 1.30 uur nam. BINNENLAND Twee jaar geleden was de 45-jarige P. van G. uit Hillegersberg van zijn vrouw ge- sch'eiden. Enige tijd later hertrouwde de vrouw met de 53-jarige pluimveefokker J. van der H. Vrijdagavond heeft Van G. drie schoten uit een revolver gelost op Van der H-, die niet ernstig gewond werd. De dader schoot zich daarna een kogel door het hoofd, waardoor hij op slag dood was. Het bestuur van het N.V.V. heeft aan de ministers van Sociale Zaken en van Finan ciën telegrafisch zijn verzoek herhaald om zo spoedig mogelijk nieuwe bonnen voor het consumentencrediet aan te wijzen. B. en W. van Hilversum hebben besloten een tiental z.g. Nissen-hutten aan te kopen voor f 15.000 voor de huisvesting van 20 a- sociale gezinnen. Deze Nissen-hutten zijn dc bekende halfcirkelvormige onderkomens welke bij de geallieerde strijdkrachten in ge bruik waren. Te Maastricht arriveerden 100 kinderen van in Duitschland wonende Nederlanders, voornamelijk afkomstig uit het district Aken. Een der kinderen bleek zo ziek te zijn dat het in een sanatorium moest worden opge nomen. Men overweegt ook kinderen van Nederlandse moeders, gehuwd met Duitsers, naar Nederland te laten komen. Het gras in de weiden in de omgeving van Leiden is reeds van dusdanige kwaliteit dat vele veehouders hun veestapel overdag op het land laten grazen. Voor het eerst sinds 1940 is er weer een schip met Engelse bunkerkolen de haven van Rotterdam binnengelopen. Het was het j Nederlandse s.s. „Zeeland", groot 2726 b.r.t., I dat te New Castle een lading van deze kolen heeft ingenomen. HAARLEM EN OMGEVING De afdeling Haarlem van de Ned. Bond, van Vrouwen werkzaam in Bedrijf en Be roep hield haar jaarvergadering. Tot be stuursleden werden gekozen de dames: A. E. Kist, presidente; A. C. Honig, vice-presiden- te; M. J. Rebel, secretaresse; R. Esseling, penningmeesteresse en J. J. C. van Hasselt. Na afloop van de behandeling der agenda hield mej. van Hasselt een causerie over „Maatschappelijk werk en arbeidstherapie in een sanatorium". Op Vrijdagavond 6 Februari zal in de Zuiderkapel. Zuiderstraat 15 te Haarlem, een jeugdbijeenkomst worden gehouden door de Afd. Haarlem van „Youth for Christ". Spre ker is Mr. Clare Richardson uit Canada, die op het ogenblik een tournee door Nederland maakt. Voor de vertaling zorgt Sidney Wil son. Deze avond is alleen voor jonge mensen toegankelijk. Bij de Ned. Herv. Gem. van Aalsmeer is in de vac. van ds. H. v. d. Linde, toezegging van beroep gegeven aan ds. J. Kramer van Nieuw-Buinen. Boekh. begin 6 Febr. Boekh. gevord. 6 Mod. bedr.adm. 9 Middenstand 11 Engels, Nederl. 4 Frans 5 Oude Gracht 71 Haarlem Dir. G. W. VAN GOOR Leraar Boekhouden M.O. Zo juist ontvangen: nieuwe zending PAVILJOEN DER VROUWEN een meesterwerk van de beroemde schrijfster PEARL S. BUCK in fraai linnen band f 5.50 SUGGESTIE door LEONARD Q. ROSS Spannend van begin tot einde. In luxe band f 4.50 DANNY EN COMPAGNIE door JOHN STEINBECK boeiend en humoristisch, in luxe band f 3.90. BOEKHANDEL Kruisweg 13, Haarlem. Tclef. 21677 Voor enkele maanden in Velsen door M.T.S.'er, evt. met huiselijk verkeer. Br. O. A. v. d. Want, Ridder van Catsweg 77, Gouda. Als U werkelijk een gelukkig huwelijk wenst aan te gaan, wendt U dan in vol ver trouwen tot: Bemiddelingskantoren in Den Haag, Pomonalaan 80, Tel. 393848, en Amsterdam- Z., Beethovenstraat 18, Tel. 21747, één der grootste en meest betrouwbare organi saties op dit gebied, met zeer vele relaties in alle beschaafde kringen door het gehele land. Mensenkennis en ervaring, gepaard gaande met uiterst zorgvuldige in dividuele behandeling,waar borgen U de grootste kans op succes. Kostel. inl. wor den U gaarne, onder strikte geheimh., in blanco Couvert, toegezonden. Spr.uren dag. 9.30-12.3O beh. Zat.; 'savonds Ma., Di., Wo. 7-9 en volgens afsprak. Geen bemiddeling aan heren zonder positie of Inkomen. Jongelui die wensen te trou wen zoeken KAMERS met kookgelegenheid, gem. of ongem. omgeving IJmuiden of Beverwijk. Br. L 2148 bur. van dit blad. Te koop: zwaar eiken BUF FET, bill, prijs. P. de Cock, Bl'daalseweg 5B, Santpoort station. Te koop 4 ENGELSE CLUBS met salontafel, vooroorl. Kennemerlaan 18, IJm. Ruilen mooie BOVENWO NING in IJm.-O. voor grote woning geschikt voor sa menwoning. Adres te bevr. bur. v. d. blad. Ter overname aangeb. HE- RENCOSTUUM, bruin grote maat, weinig gedragen. Brie ven L 2147 bur. v. d. blad. WAAR KOOPT U DAT!! Pracht huiskamers in blank, mahonie en Engels 282.— Zeldzame Goth. ridderkamers vanaf 975.—. Slaapkamers in blank Eng. en mah salons vanaf 475 Alles pr Kwal. Meubeltoonkamers direct van fabriek Westerhoutpark 8 bij Wagenweg Telefoon 18840 Concertgebouw Zondag 8 Febr. 8 u. het succes van de BONTE DINSDAGAVONDTREIN de zo snel populair geworden Vlaamse komiek. Voorts het gehele revuegezelschap van 16 pers. EXTRA geëngageerd de internationale mondacc. LUCIANO, bekend van radio, film en gramofoon. Popul. prijzen 1.50—2.50. Voorverk: ALPHE- NAAR, Kruisweg 49 en van Donderdag 5 Febr. af 10—3 uur aan het Concertgebouw. Tevens hel adres voor FS3NE FRUITMANDEN KENNEMERLAAN 52 TEL 4351 - IJMUIDEN Voor een beter genre corset prefereert iedere vrouw een CELESTE corset met of zonder buikband. Origi nele sluitingen. Levertijd 3 a 4 weken, bij bestelling 6 pnt. inleveren. Inlichtingen bij onze corsetière Mej. M. DE VOS, KL Houtstr. 56, Haarlem en bij onze corsetière Mevr. TH. SCHELLEVIS, Groeneweg 15, IJmuiden-Oost. elke Dinsdag- en Donderdagmiddag van 2-5 uur Fa. C. DE WILDE, Weteringschans 197, Amsterdam Gevestigd sinds 1932 Telefoon 31485 Iedere 25e brenger van reparatiewerk bij electr. schoenmakerij BLOEMSTRAAT 39 KASTANJESTRAAT 31 KRIJGT DE REPARATIE GRATIS Ruim 30-jarige ervaring BOEKHOUDINGEN - BELASTINGEN ADMINISTRATIES Bloemendaalsestraatweg 147, Santpoort-Stat. KOUSENFABRIEKEN HIN N.V. - HAARLEM vraagt voor verschillende afdelingen a. NETTE MEISJES b. CONTROLEUSES tot 45 jaar (voor eenvoudig controle werk). Persoonlijke aanmelding op de Personeels-Afdeling, Zijl weg 1*36, van 9—12 en 14—17 uur. GEVRAAGD voor alle afdelingen Prettige werkkring, reisgeld wordt vergoed Wasserij HOEK EN VAART, Bloemendaalse straatweg 17, Santpoort-Station L, Brandwijk, Kruideniers waren. Kennemerlaan 38, IJmuiden, Natuurlijk naar RIJFSTRAAT 5. Agenda voor Bever gin! dat AGENDA VOOR BEVERWlons MAANDAG 2 FEBRUARI n00 Luxor Theater 7 en 9.15 uur: De een Hoogte. (14 j.) Chl Kennemer Theater 7 en 9.15 uur: zou brieven. (14 j.) her W.b: Theater 8 uur: „Bleke Bef kia: leeft.) voo Kennemer Theater 8 uur: Tonet Vas ring van „Pietje de duivel" door K de DINSDAG 3 FEBRUARI me: Raadhuis 11-12 uur: Spreekuur I Zw der Slachthuis, Gasbedrijf en Wet log Bioscopen als op Maandag 2 F lijk behalve het W.B. Theater. Me Kennemer Theater 8 uur: Tonee de ring van „Pietje, de duivel" door kra K.S.A.-gebouw 8 uur: Gym ble demonstratie Gymnastiekverenigini die Veiling Kennemerland 7.30 uur ber lichtingsavond voor Tuinbouw c dit Rijkstuinbouwconsulent. Zw ble gre i ■niiiii mil in hef AANGIFTE BUITENLANDSE WAARDEN CANAC tl EN UNIE VAN ZUID-AFRIKA De termijn voor verplichte aangifte door ingezetenen bij De Nederlandsche Bank N.V. van buitenlandse waarden in Canada en de Unie van Zuid- Afrika is verlengd tot uiterlijk 28 Februari 1948. DEBLOKKERING NEDERLANDSE ACTIVA IN ENGELAND De termijn tot verplichte aanvrage door ingezetenen bij De Nederlandsche BankN.V. tot het verkrijgen van deblokkering van tar onder de Britse Trading with the Enemy we int' ble toe er\ ooi rer lin bli Tii Eu 7 i nie chi Regulations geblokkeerde, te hunnen name staande vermogenswaarden en/of aan hen verhuurde sateloketten, is verlengd tot uiterlijk 31 Maart 1948. VOORDRAGEN BEHEERDERS OVER NALATENSCHAPPEN IN ENGELAND EN U.Si Ingezetenen- gerechtigden tot nalatenschap pen, waartoe in Engeland en/of in de U.S.A. berustende vermogenswaarden behoren, zijn verplicht zich onverwijld tot De Nederland sche Bank N.V. te wenden i.v.m. het voor dragen van een op g rond der Britse of Ameri. kaanse wetgeving aan te stellen beheerder Aanwijzingen omtrent hetbovenstaande worden verstrekt door De Nederlandsche Bank N.V., Kantoor Deviezenvergunningen, Rokin 6, Amsterdam. AMSTERDAMSE VA ART 28-32 TEL. 1151 Nog enkele prima "w met mooie ruitvoering (Merk Hollandia-Rainco: 55.75 45 punten WINKELGALERIJ, OOSTERDUINWEG KOUSENFABRIEKEN HIN N.V. HAARLEMv vraagt nog GESCHIKTE MANNELIJKE KRACHTEN T (tot 25 jaar) voor opleiding tot Voor ongeschoolden en voor diegenen, die nog vs beroep willen veranderen, gunstige toekomstmogelQk' v heden. j, Gedurende de leertijd vast loon volgens Collectieve r Arbeidsovereenkomst. Na proeftijd opname in de pen- r sioenregeling, h Aanmelden dagelijks 912 en afdeling, Zijlweg 136. -17 uur. Personeel

IJmuider Courant | 1948 | | pagina 4