c r J „IJmuidens Bloei" is herboren uitgaven Sparen met 30pCt. rente! •varia en Predikbeurten) ZATERDAG 7 FEBRUAR! 1948 Notaris Dolleman erelid Voor een weinig omvangrijk auditorium heeft de vereniging voor vreemdelingen verkeer „IJmuidens Bloei" zich Vrijdag avond in een herboren gestalte gepresen- dierp. teerd. Maar al telde het zaaltje van het Oud-Katholiek Verenigingsgebouw meer lege dan bezette stoelen een omstandig heid, die in de loop van de avond trouwens verbeterde degenen, die aanwezig wa ren, getuigden van een sterke wil, om de naam „IJmuidens Bloei" eer aan te doen. Notaris W. A. Dolleman, de oude voor zitter van de vereniging, leidde de ver gadering en opende met een kort woord van herdenken aan hen, die niet meer in de rijen der V.V.V. aanwezig zijn, om daarna te wijzen op de belangrijke taak, welke voor „IJmuidens Bloei" in Velsen is weggelegd. Bij vrije stemming werd een nieuw be stuur gekozen, bestaande uit de heren A. P. Bakker, G. Heykoop (als vishandelaar), J. M. Heykoop. M. Roos (bankwezen), P. J. Verwayen (directeur Visserijschool), mr. J. R. van Eerden (Staatsvïssershaven- bedrijf), J. G. Kolkman (voorlichtings dienst visserij), T. Struikmans (middel grote bedrijven), J. v. d. Horst (Centrum) en A. Molenaar (vishandel). Nadat notaris Dolleman als voorzitter afscheid genomen had, stelde de heer Kolk man, om aan veler wens ten aanzien van een vertegenwoordiging der rederijen in het bestuur tegemoet te komen, zijn zetel beschikbaar, wat op formele bezwaren stuitte. Hierop nam de heer Roos het woord, om zich speciaal tot de scheidende voorzitter te richten. Hij schetste in korte trekken de bijna 25 jaren, gedurende welke notaris Dolleman de maer hanteerde en de belangrijke resultaten, die de V.V.V. onder zijn presidium mocht boeken. Een blik in de historie deed de spreker onder meer belanden bij het „vraagstuk Oud- IJmuiden", dat hij als een impasse zag. Het plan. om daar een industrie-centrum van te maken, werd onder bijval van de vergadering, scherp gecritiseerd en notaris Dolleman kon met het deze aanmerkingen in zijn weerwoord volkomen eens zijn. „Er horen in Oud-IJmuiden geen fabrieken, die horen bij elkaar op een ander terrein", merkte hij op. De oud-voorzitter sprak de hoop uit. dat „IJmuidens Bloei" ook in dit probleem goed werk zal kunnen doen. De heer Roos stelde de vergadering vervolgens voor, notaris Dolleman tot erelid te benoemen, wat met een daverend applaus begroet werd. Tenslotte was het woord en het beeld i De voetbalclub van Ratje Verheul, J. P. Baljé. Het Hollandse uitge vershuis. Amsterdam. Dit smakelijke jongensboek van de beken de auteur J. P. Baljé heeft een wat. traditio neel onderwerp: het verhaalt de ontwikkeling IJ MUIDER COURANT Velsen Terugbetalen kolengeld ZAT aan de geluidsprojector, die de film „De zee gaat open, IJmuiden herleeft" en een f -D -y -o oude, interessante visserijfilm op het doek van een lcnnisba!' acn „mÊetsfe6- ,t aen vergeten zandvlakte en via talloze weder waardigheden, die des kwajongens zijn in het aspirant-elftal van de plaatselijke voet balclub verzeilt, om daar verscheidene voet- ballauweren aan zijn vaandel te hechten. Toch is dit werk niet in de eerste plaats een A voetbalboek. De auteur bewijst, dat hij zich Wegens het frauduleus slachten van een volkomen kan verplaatsen in de psyche van Processen-verbaal tegen zwarte handel GROND AAN DE VAN TUYLLWEG GAAT IN ANDERE HANDEN OVER De heren O. v. Rossum uit Amsterdam en C. T. v. d. Week uit Haarlem hebben Velsens gemeentebestuur verzocht, ge deelten bouwgrond aan de Van Tuyllweg te Velsen van respectievelijk 429 en 489 m2 groot, te mogen kopen. B. en W. stellen de raad voor, deze percelen voor de vast gestelde prijs van f 6 per m2 te verkopen aan de twee gegadigden. VLIEGEND WEER De hevige storm van gisteren noodzaakte Zeven uitgaande zeeschepen bij de sluis vast te maken. Een schip voor Amsterdam durfde het evenmin aan met de harde wind in de rug naar de hoofdstad te stomen. EEN KWART EEUW BIJ „IJSVRIES" Dezer dagen zal de heer J. v. d. Vaart, J. P. Coenstraat 93, zijn zilveren jubileum vieren bij de Ijsfabriek „IJsvries". Hij trad een kwart eeuw geleden in dienst als em ployé in de werkplaats, daarna werd hij machinist. De viering van het heugelijke feit moet echter enige dagen uitgesteld worden met het oog op ziekte van de beide directeuren van „IJsvries". De radio geeft Zondag HILVERSUM I, 301.5 M. 8.00, 9.30, 13.00, 19.30, 22.30 uur Nieuws. 8.15 Plaat. 8.25 Hoogmis. 10.00 Chr. Gereformeerde kerkdienst. 11.30 Gewijde muziek. 12.15 Apo logie. 12.30 Lichte muziek. 13.35 Radio feuilleton. 14.05 Alt en piano. 15.50 Platen. 16.10 Boekbespreking. 16.25 Vesper. 17.00 Oecumenische jeugddienst. 18.30 Strijdkrach ten. 19.00 Sweelinck. 19.15 Kent gij uw Bijbel? 19.50 Sport. 20.05 Gewone man. 20.12 Lichte muziek. 20.30 Luisterspel „Wiegelied". 21.25 Uit „La Traviata". 22.07 Actualiteiten, Avondgebed. 23.00 Kamerkoor. 23.30 Viool concert, Bruch. HILVERSUM n, 414.5 M„ 218 M. en 1875 M. 8.00. 13.00, 18.00, 20.00, 23.00 uur Nieuws. 8.18 Zingende torens. 8.30 Over vissen en vissers. 8.40 Lichte muziek. 9.15 Platen op verzoek. 9.45 H. G. Cannegieter: „Eenvoudige arbeid" (Geestelijk leven). 10.00 Gaspar Cassado, cello. 10.30 Brieven van Edgar Allan Poe. 11.00 Populair concert. 12.00 Platen. 12 30 Zondagclub. 12.40 Dameskoor. 13.15 Lichte muziek. 13.50 Spoorwegen spreken. 14.00 Poulenc. 14.05 Boekbespreking. 14.30 Sym- phonieconcert 'Schubert, Mozart, Reger). 15.45 Filmpi 16.00 Dansorkest. 16.30 Sport. 17.00 M skoor en clavecymbel. 17.30 Ome Keesje. 11.50 Sport. 18.15 In gesprek met de lezer. 18.30 Gelijkenissen in luisterspel- vorm. 19.00 Sludiodienst. Prof. dr. S. F. H. J. Berkelbach v. d. Sprenkel en prof. dr. H. Kraemer. 20.05 Nederland helpt Indië. 20.15 Walsen. 20.45 Hersengymnastiek. 21.20 ..De speeldoos" 21.40 Luisterspel „De roos van Dekama". 22.20 Forellenkwintet, Schubert. 23.15 Operaplaten. schaap werden twee inwoners van IJmui den geverbaliseerd. Tegen zes personen, die ieder een gedeelte van het vlees koch ten. werd eveneens proces-verbaal opge maakt. Een meubelhandelaar verkocht zijn meu belen tegen te hoge prijs en kwam daar voor op de bon. Tegen twee kleinhandelaren in haring en haringproducten werd proces-verbaal opgemaakt wegens het berekenen van een te hoge prijs bij de verkoop van hun waren. Zonder ingeschreven te zijn bij het Rijksbureau voor Textiel verkocht een fir ma te IJmuiden wollen dekens. Proces verbaal werd opgemaakt en een aantal dekens werd in beslag genomen. Een veehouder te Santpoort voldeed niet aan de verplichting de van zijn veestapel afkomstige melk aan de daarvoor aange wezen instantie af te leveren, doch ver kocht regelmatig een deel daarvan aan een melkslijter. De melkslijter verkocht de melk weer aan zijn klanten en wel buiten de distributieregeling om en tegen te hoge prijs. Tevens bleek, dat de veehouder clan destien karnde. Een hoeveelheid melk, een hoeveelheid eigenbereide boter en een karn werden in beslag genomen en zowel de veehouder als de melkslijter zullen er na der van horen. Voor het repareren van rijwielbinnen banden wordt veelal een te hoge prijs be rekend. Voor een normale bandenrepara tie mag 0,40 in rekening worden ge bracht. Een rijwielhersteller berekende 0,60 en werd daarvoor geverbaliseerd. Een handelaar in muziekinstrumenten berekende bij de verkoop van mondhar monica's een veel te hoge prijs. De nog voorradige mondharmonica's werden in be slag genomen en tegen de handelaar werd proces-verbaal opgemaakt. DISTRIBUTIENIEUWS zijn veelbelovende hoofdpersoon en dat hij dus de sportieve facetten van Ratje niet al te veel naar voren moet halen. Er onstond een historie met verscheidene kostelijke trekjes wij denken aan het markttafreeltje met „Japie" als welbespraakt middelpunt die hier en daar literair niet helemaal voldoet. de taal der jeugdige hoofdpersonen is vooral in het begin wat stroef-vormelijk maar toch bij kinderen tot een jaar of vijf tien zeker zal inslaan. Jan Lutz tekende er een serie aardige prentjes bij. F. Aan de beurt zijn de letters Kr tot en met Le, op Maandag 9 Februari. De postkantoren aan de Houtmanstraat, Meervlietstraat, Santpoort-dorp en Sant- poort-station zijn geopend van 915 uur. [Jmuiden-Oost NIEUWE LERARESSEN AAN DE GEMEENTELIJKE HUISHOUDSCHOOL Dinsdag zal de gemeenteraad van Velsen te beslissen krijgen over de benoeming van drie leraressen aan de mevrouw v. d. Berg v. Eyzinga-Elias-school voor de cursus 1947-1948. Het zijn: mej. A. J. P. Hardebol voor de vakken huishoudelijk werk, was sen, warenkennis en gezondheidsleer; mej. M. Handgraaf voor verstellen, stoppen en mazen en mej. H. H. J. Weijburg voor de lichamelijke oefening. De minister heeft een eventuele benoeming reeds goedge keurd. En zekerheid voor een onbezorgde oude dag Maandag MAANDAG. HILVERSUM II. 414.5 M., 218 M. en 1875 M. 7.00, 8.00, 13.00, 18.00. 20.00 en 23.00 uur Nieuws. 7.15 Platen. 9.00 Mozart. 9.35 Van Beethoven. 10.00 Morgenwijding. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Voor zieken 11.15 Liederen van Brahms. 11.35 Voordracht. 11.50 Lichte muziek. 12.30 Weerpraatje. Voor het platte land. 12.33 Zang met orkest. 13.20 Harmonie orkest. 14.00 Viool en piano. 14.30 Voor de jonge moeder. 14.45 Platen. 15.15 Luisterspel „De kostwinner". 16.20 Kamerorkest en alt (Mozart. Haydn, Hindemith). 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Lichte muziek. 18.35 Zang en orgel. 19.00 Klankbeeld ..Wij bouwen vol vertrouwen". 19.30 Monique Haas. piano (Mo zart en Mendelssohn). 20.15 Cabaret. 20.45 Toespraak door Koos Vorrink. 21.05 Metro- pole-orkest. 21.45 Rusland en wij. Lezing door J. de Kadt. 22.00 Lichte muziek. 22.30 Dans orkest. 23.15 Platen. HILVERSUM I. 301.5 M. 7.00, 8.00, 13.00. 19.00. 20.00, 22.30 uur Nieuws 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Platen. 7.45 Wijdingswoord. 8.15 Gewijde muziek. 9.00 Piano. 9.15 Voor jonge zieken. 9.30 Platen. 10.30 Morgendienst. 11.00 Platen. 11.15 Voor lezen. 11.35 Tenor en piano. 12.00 Lichte mu ziek. 12.30 Weeroverzicht. Bach. 13.15 Franse vioolsonaten. 13.45 Musette. 14.00 Voor scho len. 14.30 Lichte muziek. 15.30 Quatremains. 16.00 Bijbellezing. 16.45 Cello. 17.00 Voor kleuters. 17.15 Blaaskwintet. 17,45 Het Rijk De bewoners van IJmuiden, Velsen (dorp) en Driehuis, wier namen beginnen met de letters P tot en met Red kunnen Maandag 9 Februari in het Patronaat nieuwe bon kaarten halen. Schoenenbonnen voor hen, wier T.D.- nummer eindigt op 0, 54, 64, 74, 84 of 94, indien zij nog in het bezit zijn van bon 612 van het inlegvel. Blinden vragen om hulp Een jong soldaat is in April 1945 door een granaatscherf aan de ogen gewond en daar door ongeneeselijk blind geworden. „In een donkere kamer kan men geen Rembrandt onderscheiden" zo zegt hij in diepe neer slachtigheid en moedeloosheid. „Ik ben levend begraven." Dit was de wel zeer sombere, maar be grijpelijke aanhef van een toneelstuk dat Vrijdagavond in het Patronaat werd ge speeld ten bate van de R.K. Blindenver- eniging „St. Odilia". Het spel bleef niet in mineur, aan het eind bleek dat ook een blinde een plaats kan innemen in de maatschappij, dat hij de wereld anders leert zien en het leven aan durft. Reeds vóór de aanvang van het stuk had de blinde voorzitter van de Blindenzorg, de heer Louman, blijk gegeven, dat niet zien geen uitschakeling uit het leven betekent. Met een zeldzaam enthousiasme en geest kracht hield deze blinde een vlammende propaganda-rede en dit zou reeds genoeg zijn geweest om leden te werven. Spreker bracht een eresaluut aan de ziende blinden- vrienden. die bij nacht en ontij klaar staan om te 1 Ipen. Het was zeer te betreuren dat de zaal niet een paar honderd vrienden meer be vatte. H. K. Agenda voor Veisen en IJmniden ZATERDAG 7 FEBRUARI. Thalia, 7 en 9.15 uur: „Tot de laatste man". Rex, 7 en 9 uur: „De wenteltrap". De Pont, 8 uur: „Twee jaar voor de mast" Patronaat, 8 uur: Toneelvereniging Ad- vendo: „Tante Jutta". ZONDAG 8 FEBRUARI. Thalia, 3 uur: Familiematïnee; 7 en 9.15 uur: „Tot de laatste man". Rex, 3. 7 en 9 uur: „De wenteltrap". De Pont, 2.30, 5 en 8 uur: „Twee jaar voor de mast". Patronaat, 8 uur: Toneelvereniging Ad- vendo: „Tante Jutta". MAANDAG 9 FEBRUARI. Raadhuis 912 uur: Spreekuur wethou der van Sociale Zaken. Raadhuis, 1012 uur: Spreekuur Burge meester. Bioscopen, 8 uur: Voorstellingen. Menig lezer zal bij dit opschrift denken aan een loens zaakje. Een solide spaar bank blijft immers onder de 3% rente. Toch is het geheel ernst en volkomen safe. Het aanbod is namelijk van de Ne derlandse staat! De buitengewone aanbieding heeft be trekking op de V.O.V. (de Vrijwillige Ouderdoms Verzekering) die ressorteert onder de Raden van Arbeid en de Rijks verzekeringsbank. De V.O.V. dateert al van 1919. Toen stelde de staat die daarin een volks belang ziet de mensen in staat zich een pensioen te verzekeren door premie betaling. Het minimum is gesteld op 3 per week. het maximum op 20; voor man en vrouw tezamen het dubbele. Zeer velen hebben daarvan gebruik maakt. In het gebied van de Raad van Arbeid (Haarlem en omliggende gemeen ten, omvattende 320.000 zielen) hadden op Januari 1948 niet minder dan 31.000 personen zo'n verzekering aangegaan. Het gemiddelde weekpensioen bedraagt 8. Dat betekent dus een verzekerd jaarpensioen van 13.000.000. Elk jaar neemt het aantal deelnemers toe, in 1947 werd een jaarpensioen verze kerd van 460.000. Er zijn thans 8000 rentetrekkers, per jaar wordt aan deze 2.080.000 uitgekeerd. Toen de belanghebbenden hun verzeke ring aangingen was nog niet te voorzien, dat de Noodwet voor Ouden Dagen in werking zou treden. Die heeft de rechten der verzekerden niet verkort, want boven het bedrag dat zij ingevolge die Noodrege- ling krijgen, ontvangen zij nog de helft van het pensioen van de V.O.V. De Noodregeling is slechts 3 jaar geldig. Daarna komt er een verplichte ouderdoms- yerzekering. Hoe die zal worden, weet nog niemand. Alleen is als beginsel aangeno men, dat werkgever en werknemer te zamen de premie daarvan zullen betalen, eventueel met een bijdrage uit de Staats kas. Of bij die verplichte verzekering ook een deel van het pensioen van de V.O.V. wordt afgetrokken, is nog niet te zeggen. Wel is zeker dat die verplichte verzeke ring slechts een bedrag zal uitkeren, dat een minimumbestaan garandeert. De V.O.V. zal daarnaast als een aanvullende vrij willige verzekering alle reden van bestaan behouden. In een onderhoud, dat wij had den met de heer mr. H. B. Wildt Meyboom en de heer J. W. van Boeschoten, inspecteur der V.O.V., werd verklaard, dat er reden is Belangrijke telefoonnummers I3MUIDEN- Hoofdbureau van Politie 4745 Politiepost Kon.Wilhelminakade 5400 Brandweei 5242 Gasbedrijf 5241 E.H.B.O. Dokter Bakker) 5455 Antoniusziekenhuis 4444 VELSEN-NOORD- Politïeposi Wijkerstraatweg 3700 Brandweer 3841 Rode Kruisziekenhuis (B'wijk).. 3541 SANTPOORT: Politie 8300 Brandweer 8230 -\ Primeur. In Den Oever is de eerste paling van het nieuwe seizoen gevangen. Eervol. Dr. P. Korringa, bioloog bij het Rijksinstituut voor Visserijonderzoek, is uitgenodigd, om een reis naar de V.S. en Canada te maken, onder meer om de te veronderstellen, dat voor jeugdige ver zekerden in het geheel geen aftrek zal worden toegepast. Mensen die nu een vrij grote premie betalen voor hun vrijwillige verzekering, kunnen later, als zij ook moeten mee be talen aan de nieuwe en verplichte ver kering, hun premie voor de vrijwillige verzekering stopzetten of verlagen. Zij houden dan recht op een pensioen over eenkomstig de betalingen die zij gedaan hebben. De renten ingevolge de V.O.V. worden gegarandeerd door de Staat, zij zijn niet vatbaar voor beslag bij faillissement. De meeste pensioenverzekeringen zijn aange gaan met de verplichting dat de gestorte jaarpremie terugbetaald wordt bij eerder overlijden. Een gunstige bepaling is, dat de premie die voor de V.O.V. betaald wordt, voor de belasting van het inkomen mag wor den afgetrokken. Dit maakt dat aan be lasting zoveel wordt uitgespaard, dat het geld aan de V.O.V. afgedragen een rente van 30% afwerpt. De premie is bepaald naar de leeftijd, hoe jonger de verzekerde is, hoe lager de premie. Daarom sluiten zeer velen bij de V.O.V. een verzekering voor hun kinderen. De Raad van Arbeid maakt daarvoor re clame door een gelukwens aan de ouders bij de geboorte van hun kind te sturen, met een aanmaning van de baby om voor hem (of haar) een verzekering te sluiten. „Als ik later groot ben, zal ik er u steeds dankbaar voor zijn". De 31.000 personen in Haarlem en om geving die zich voor een pensioen bij de V.O.V. verzekerd hebben zijn in het alge meen „betere" arbeiders, kleine zelfstan digen en winkeliers. Er zijn ook verschei dene ambtenaren onder die een aanvulling op hun pensioen wenselijk achten. Velsen-Noord Jubilaris bij Van Gelder Zonen De reeks van jubilea bij Van Gelder N.V. Papierfabrieken is voortgezet met de huldiging van de heer N. Bosman, die als arbeider van de cellulose-laadploeg grote belangstelling bij zijn zilveren arbeids- jubileum ondervond. In gezelschap van echtgenote en dochter werd de jubilax-is 's morgens in tegenwoor digheid van bedrijfsingenieurs op het di rectiekantoor ontvangen en zeer waarde rend toegesproken door ir. A. J. Allan. Namens de directie overhandigde de heer Allan als blijk van waardering een enveloppe alsmede een schriftelijke ge lukwens van de hoofddirectie. In het schaftlokaal van de houtkapperij waren vele collega's en leden van het personeel der cellulosefabriek bijeen toen de heer M. J. van Vuuren, werkbaas, de zeer goede omgang en de voortreffelijke kameraadschap in de ploeg schetste om voorts te herinneren aan de arbeid van een kwart eeuw, waarin ettelijke rollen cellulose zijn vervoerd en verscheept. De erkentelijkheid kreeg vorm door een enveloppe, aangeboden namens het jubi leumfonds en mevr. Bosman deelde in deze spontane huldiging door aanbieding van een bloeiende plant. DE OPSTELLINGEN. Voor de voetballers uit Velsen-Noord zijn slechts wedstrijden voor de vierde klasse vastgesteld: De „Bresapers" gaan op bezoek bij Zilvermeeuwen in Zaandam met: C. van Veelen; R. Meyer en J. Dui- neveld; R. Volkerts, J. Wormsbecher en C. Hoen: D. Aafjes, H. Verswijveren, G. Arisz. P. Vlietstra en N. Michel. I.E.V. ontvangt in Van Gelder's Sport park C.S.V. uit Castricum. De thuisclub die nog steeds invallers heeft voor de linksachter en de doelman is samenge steld uit: W. v. Tunen; H. Zonneveld en W. Michel; N. Zoutman, P. v. d. Berghe onderzoekers in zuidelijk Noord-Amerika en J. v. d. Vliet; J. Hamersma, Th. Koek, voor te lichten over het Nederlandse J. Schavemaker, A. Stokman en S. Slote- oester-onderzoek. maker. 70. Panda liep boos over de straat, maar hij was nog niet ver gekomen, toen hij werd over zee. 18.00 Vrolijk progr. 18.15 Sport. 18.30 ingehaald door Joris Goedbloed. „Een ogen- c<1(117 in on Strijdkrachten. 19.15 Boekbespreking. 19.30 Actualiteiten. 19.45 Nationale Monumenten actie. 20.15 S.vmphonieconcert (Mozart en Van Beethoven). 21.10 Lezing „Muzikale vra gen en richtlijnen". 21.30 Kwartet van Mozart. 22.00 Cursus kerkelijk orgelspel. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Platen. blikje, makker!" zei Joris. „Wanneer het dan zo moet zijn, dat ge me gaat verlaten, wil ik U niet tegenhouden. Het zij zo! Ik leg me er bij neer! Maar ik wil niet van U scheiden, zonder U te hebben getoond, dat een Baron Goedbloed weet, wat hij aan zijn afkomst verschuldigd is. Zie daar! Hier is het loon, dat ik U nog schuldig benvijf en dertig gulden en twintig cent de loonbelasting is bereids afgehouden!" „Ik wil je geld niet!" riep Panda. „Allemaal diefstal en oplichterij!" „Ge miskent mij!" zei Joris. „Neem het rustig aan, kleine man! Dit geld is zuiver. Het is afkomstig uit mijn binnenzak. Ik heb het lang geleden verdiend door een goochelvoorstelling. Ach ja, ook ik heb wel eens eerlijk iets ver diend! In de grond ben ik niet slecht vandaar dat ik een zwak voor U heb! Werkelijk, zo is het! Vaart wel het ga U goed!" En Joris draaide zich om en liep verder, terwijl Panda een beetje verbaasd bleef staan met het geld in zijn hand. EINDE VAN DIT VERHAAL „Rooswijkerlaan" wordt gedeeltelijk „Slaalhavenweg" De Provinciale Waterstaatsdienst acht het gewenst, zulks in verband met een wij ziging van de wegenlegger, om het deel van de Rooswijkerlaan tussen de Hoflaan en de Nieuwe Schulpweg in Velsen Noord te herdopen. B. en W. van Velsen stellen de gemeentex-aad voor het bedoelde stuk de naam „Staalhavenweg" te geven. Nieuwe kracht aan de ir. Krijgerschool Ter voorziening in de vacature, ontstaan door het eervol ontslag van de heer W. C. v. Leusen als ondex-wijzer aan de ir. L. P. Kx-ijgerschool te Velsen-Noord is een vooi"- dracht opgemaakt, die als eerste de naam van de heer G. Ruiter, onderwijzer in Vel sen. vermeldt. Nummer twee en drie zijn de heren T. de Vlaming (Hoogvliet) en H. Dex-ks Lemmer Gevonden voorwerpen De volgende voorwerpen werden in de week van 30 Januari tot 6 Februari in de gemeente gevonden. Inlichtingen omtx-ent deze voorwerpen te bekomen bij Hoofd bureau van Politie, kamer 4, van 11 tot 12 en van 16 tot 17 uur, iedere werkdag, met uitzondering van Zaterdagmiddag. 1 haarkam; enige handschoenen; enige poi'temonnaies; enige wanten; enige hon den; 1 schoen (kind); 1 autoped; 1 haar- strik; isolatiemateriaal (30); 1 kalkoen; 1 rozenkrans; 1 bezem met stok; 1 zakmes; 1 maatlat (étui): 1 handwax-mer; 1 baal meel; 1 liniaal (metaal); 1 dop (radiateur); 1 zadeldekje; 1 muts; 1 kip (kriel); 1 vul pen; 2 restant bonkaarten; 1 ceintuur; 1 kinderstoffer; 1 horloge; 1 klomp; 1 ket tinkje (hals); 1 gewicht (5 h.g.); 1 broche (zilver). Beverwijk Gemeente neemt herbouw- plicht over Nadat op 3 October 1940 een bom elf huizen van de N.V. Exploitatie-maatschap pij „Januarius" aan de Dierlustlaan te Be verwijk in puin veranderde, is de grond, waarop de woningen hadden gestaan, ten behoeve van het bouwplan onteigend. De onteigeningsvergoeding bedraagt inclusief de vergoeding voor de verwoeste panden f 27.315,19. Daar genoemde exploitatie maatschappij geen prijs stelt op de uitoefe ning van de herbouwplicht, welke nodig is om de gx-ootboekinschrijving - waai-mee de onteigening gefinancierd werd - in vrij geld uitbetaald te krijgen, heeft de gemeente Beverwijk gemeend, deze plicht te moeten overnemen. Ter plaatse is reeds begonnen met de bouw' van een complex nieuwe hui zen en de raad wordt thans voorgesteld, de grootboekinschrijving voor het nominale bedrag over te nemen. Een „cost", die voor de „baet" uitgaat De gemeente Beverwijk huurde tot nog toe de zogenaamde „rijplaten", die zij bij het storten van haar vuilnis in de Assen delft-polder nodig had. Er is echter een mogelijkheid gevonden om een partij platen te kopen. Derhalve stellen B. en W. de raad voor, een crediet van f 2.000 toe te staan om tot deze aankoop te geraken, opdat in het vervolg-het jaarlijkse bedi*ag van f 300 huur kan worden voorkomen. Betere straatverlichting in Beverwijk Op verscheidene plaatsen in Beverwijk is de straatverlichting allesbehalve ideaal: de grote vex-keerswegen zijn evenmin voldoen de geïllumineerd. Ex komen echter binnen- koi-t een 70-tal gaslantaarns bij. waarvoor bij de raad een crediet van f 9.000.is aangevraagd. BOUWVERGUNNINGEN Tot en met 5 Februari 1948 werden aan de volgende personen bouwvergunningen uitgereikt: J. Feijen, Breestraat 43, voor het veranderen en uitbreiden van een winkel; Fa. Steijn en Co., Groenelaan 55, voor het vernieuwen van een broeikas. ZONDAG 8 FEBRUARI IJMUIDEN. Ned. Herv. Kerk. Kanaalstr. 10.30 uur ds. E. Saraber, van Zandvoort, Bediening H. Doop; 5.30 uur ds. K. H. Kroon, van Spaamdam. Geref. Kerk. Kanaalstraat. 9 uur ds. J. van Buuren; 3.30 uur ds. S. E. Wesbonk. Geref. Kerk. (Art. 31 K.O.). 10.30 en 5.15 uur ds. J. Keuning, van Murmer- woude. Chr. Geref. Kerk. 10 en 5.30 uur ds. A. Maris, van Haarlem. Doopsgezinde Gem. Helmstraat. 10.30 txur de heer S. L. Verheus, theol. cand. Haarlem. Oud-Katholieke Kerk. 10 uur Heilige Dienst; 7 uur Vesper. Woensdagavond 7.30 uur Heilige Dienst. Leger des Heils. 10 uur Heiligingsdienst; 8 uur Verlossingssamenkomst. Leiding Kapiteine G. Trip. UMUIDEN-OOST. Ned. Herv. Kerk. Goede Herderkerk. 10.30 uur ds. J. v. d. Wiel, Bediening H. Doop; 7 uur ds. J. v. d. Wiel, Jeugddienst. Geref. Kerk. Goede Herderkerk. 9 uur ds. S. E. Wesbonk; 3.30 uur ds. J. van Buuren. Ver. v. Vrijz. Herv. Nijverheidsschool. 10.30 uur ds. J. Heidinga, van Haarlem. Verg. van Gelovigen. 10 uur Eredienst. Woensdag 8 uur de heer K. Rozendal. Vrij Evangelisatie 10 uur geen dienst; 4 uur de heer H. van den Brink, van Bloemendaal. DRIEHUIS. Crematorium. (Koffiekamer Westex-veld). 10.30 uur ds. S. E. Wes bonk. VELSEN. Ned. Herv. Kerk. 10 uur ds. Johs. Bronsgeest; 7 uur School Langeveld- straat ds. Johs. Bronsgeest. Geref. Kerk. „10 en 4.30 uur ds. A. C. van Nood. BEVERWIJK. Geref. Kerk. 10 en 5 uur ds. C. Meijer. Maranatha. 10 uur de heer J. Segaar van Schiedam. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. 10 uur ds. P. A. Tichelaar, Bediening H. Doop. De Toorts. 10 uur de heer J. Göbel, van Amsterdam. Kapel. 5 uur ds. G. H. v. d. Woord, van Spaarndam. Geref. Kerk. 9.45 en 5 uur ds. A. Ver schoor. Geref. Kerk. (Art. 31 K.O.). 10.30 en 5.15 uur ds. J. Keizer. Chr. Geref. Kerk. Gebouw .Bethel", Wüstelaan. 3 uur ds. J. C. Maris. HAARLEM. Church of England. Oud- Katholieke Kerk, Kinderhuissingel. 3 p.m. Evensong, Rev. C. E. Elton. De I /an ge: tok ja ilijk Jacht iet ge REX. „De Wenteltrap". ZeldeE:ervoi een film een onderwerp zo suggestimeent handeld als in deze voortx'effelijke fonts!a rolprent. Niet in het minst door het nerende spel van de hoofdrolvertolk. uit het gegeven van een „huis met e» heim" een bijna angstwekkend gehg worden, dat bij een wat gevoelige toe; wer misschien iets té veel zal inslag voortreffelijke camerawerk en het lante gebruik van de décors maken v- navrante verhaal een eerste rangs tk Twee vrij ploerterige broers belag; heilige onschuld van een doofstom en een krankzinnige moeder helpt de: ties ingewikkelder te maken: de von: het eind, wanneer het redding-brer.: telefoonnummer nog net op tijd do telefoon wereld kundig kan worden ge- vormt een goed sluitstuk van het ve Gaan zien, als ge er tegen kunt. „DE PONT" heeft deze week voo: hebbers een rolprent, gebaseerd q zeemansleven uit de vorige eeuw, i tot titel heeft: „Twee jaar voor de Groots van inhoud, sterk aan romj waardoor er uiteraard geen gebrei spanning is tijdens de scènes van woe stormen en ixoge zeeën, heeft deze die door John Farrow voor Paramo, geregisseerd, veel weg van het groo: beroemd geworden filmwerk: „De m op de Bounty". De geschiedenis vt van een wrede kapitein, die de benu terroriseert en ranselt, waardoor een dige muiterij uitbreekt. Een schrijve ter, die zich aan boord bevindt, hou; de gebeurtenissen en verwikkelinge dagboek bij. Dit dagboek dient te als bewijs tegen de kapitein bij hei ter ij-proces, waardoor de bemj strenge straffen ontloopt. Hie de nis lan ger onz Brc Sai THALIA. Tot de laatste man is. schiedenis van een jongeman met e( vliegerig temperament, die na een i successen in de burgeroorlog van de tes" te hebben behaald, in het hm treedt met de dochter van een bankis het klaar speelt dat haar man de krijgt van een cavalerieafdeling o blanken buiten het Indianengebie Dakota te houden. Een vals gerucht, als zou er goud: bergen gevonden zijn, trekt de bk „en masse" aan. In „They died with their boots on",: oorspronkelijke titel het gebeuren r uitdrukt dan de Nederlandse vertaling, selen actie en romantiek elkaar af. Voo: lang Huv betu wel? IJm Ai Hiei onz« 't v best Sno naai lijk van Vel IJ De M, bek naa brii voor ZATERDAG 7 FEBRUARI 1948 Luxor-Thteater, 7 en 9.15 uur: Tan de woestijn (14 jaar). Kennemer-Tk 7 en 9.15 uur: De Klokken van SU (alle leeftijden). W.B. Theater. 8 George verovert de vloot (alle leeft?: Kennemer Theater, 7.30 uur: Buurtva ging Watervliet met: Tot wederdiens reid. 't Centrum, 8 uur: ToneelavondF: Vereniging: Us Memmetael. ZONDAG 8 FEBRUARI 1948 Luxor-Theater, 2.15, 4.30, 7 en 9.15 Tarzan in de Woestijn (14 jaar). Kern* Theater-, 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur: DeR ken van St. Mary (alle leeft.). W.B.3! ter, 2.30, 5 en 8 uur: George verover, vloot (alle leeftijden). BURGERLIJKE STAND Geboren: Jacob, zoon van Ph. Bsi en J. M. Nijman. Sijtje p., dochter vï J. van den Outenaar en P. E. van 'Wil! burg. Sonja, dochter van F. Bretho: en G. A. Pleeging. Maria A., dochter G. J. Vijzelaar en C. G. de Boer. Jok M. L. A., dochter van J. F. Tomane Niesten. Margaretha M., dochter vanP. Portegies en E. W. Meuleman. Johanna A., zoon van J. A. Vernout en W. D1. veld. Hendrik, zoon van C. Porck enG Vrijaldenhoven. Maria J. A., dochter J. Versteeg en K. M. Jevnisek. Jok: A. G., zoon van F. Oorthuis en G. Bat Mattheus H., zoon van P. H. Warfe en R. M. Spanjaard. Jacobus W. M.,: van W. J. Vessies en J. C. Nan. Johann dochter van J. H. Schoo en J. J. vanS Maria J. Th., dochter van J. Boon e; C. Oudendijk. Hendrika A. M., dochter' A. de Wit en C. M. Böhm. Ondertrouwd: P. Vennik en A. Mi bregt. T. de Gelder en F. Kempe. A. C Luyn en T. Rasch. F. Nieuwenhuijse A. W. C. Kernig. S. van der Mey enïï van Tunen. Getrouwd: G. H. A. Epskamp en M.C Braun. P. Nagel en G. M. Schuyt. J.' der Kolk en J. M. Dirks. A. G. de Vree en I. L. Bouwman. Overleden: J. Veenis, 69 jaar, gek met J. Vloétgraven. A. Korsman, 76 jt gehuwd met G. Kops. C. Sierhuis, 77 ji weduwe van S. Baij. J. Rijke, 80 jaar,) duwnaar van E. Vessies. SCHEEPVAART K. N. S. M. Delft, 5 Febr.. v. Antofa? naar Pisco. Draco, 5 Febr. van Amster: naar Odense. Dundee, 5 Febr. van Vale naar Gibraltar. Eutei-pe, 5 Febr. van k bon naar Vigo. Helena, 5 Febr. te Amster: van Antwerpen. Hercules, 6 Febr. te Rot dam van Amstei-dam. Ilos, 5 Febr. van Taf naar Ceuta. Jupiter, 5 Febr. van Gibraltar Londen. Orion, 5 Febr. van Paros naar Ts loniki. Ornen, 5 Febr. te Oporto (vani werpen naar Lissabon). Roelf, 6 Febr. vsi- Palice naar Amsterdam. HOLL. OOST AFRIKA LIJN. Lacg Scott, 4 Febr. van Mombassa naar Suez, K' kerk, 5 Febr. te Antwerpen (van Amsteri naar Marseille). HOLL. WEST AFRIKA LIJN. U' bex-g, 5 Febr. te Bordeaux (van Antwe? naar Dakar). Nigerstroom, 20 Febr. te; gola verwacht. Norden, 11 Febr. te An? verwacht. K. H. L. Eemland, 5 Febr. v. Montevi! (thuisi-eis). Vrijdag 6 Februari kwamen de haven' IJmuiden binnen: Mayland van Rottend Tyro van Dublin. Ponto van Vestanvik (v; Hoogovens)Anastassios Pateras van Buc-i Aires. Vertrokken zijn: Sinco Park naar Ham:' Roads. Phoenix naar Christiansund. Am> stroom naar Rotterdam. Cax-ossa naar R' terdam. 7 schepen hebben vastgemaakt we?? slechte weersomstandigheden. Hoogwatertijk Zaterdag 7 Februari: 2.20 14.36 uur. Zondag 8 Februari: 3.06 15.19 uur. Maandag 9 Februari: 3.47 15.57 uur. Binnengekomen vissersschep? 6 Februï IJM 96, Vios TV, rederij Kramer en B 31 Jan. vertr., haring. IJM 87, Neptunus, visserijmij. Sylt, 31 vertr., haring. IJM 37, Gloria, rederij De Vem, 23 vertr., in Engeland geweest. IJM 112, Rotterdam, rederij De Ver», Jan. vertr„ in Engeland geweest

IJmuider Courant | 1948 | | pagina 2