Tante Els Trawler uit Huil maakte wel een zeer onfortuinlijke tocht zaterdag 6 maart 1948 ijm-uider courant DE REIS DER VELE ONGEMAKKEN Zeven weken achter elkaar tegen slag is zelfs te veel van het kwade voor een trawler en het is dan ook niet te verwonderen, dat schipper W. Wilson van de HuÜ-trawler Sargon bij zijn thuiskomst het hoofd mis moedig liet hangen, na de belevenis sen. die hieronder in het- kort volgen. Het begon al op de eerste dag, want de trawler moest twee „koppen" missen, die het aan de wal gezelliger hadden gevon den en dus gedrost waren. Onderweg naar „de Noord" kreeg de Sargon een hevige storm over zich heen, zodat zij met enige averij Aberdeen moest aandoen. Maar het leed zou nog lang niet geleden zijn voor de schipper en de zijnen. Op weg naar de visgronden bleken de pompen niet te functionneren, zodat de boot water begon te maken, maar dank zij de wind in de rug er moest toch één voordeeltje bij zijn -1- kon IJsland zonder ongelukken bereikt worden, waar weer gerepareerd moest worden. Drie keer heeft het schip in dok gelegen, voor men ontdekte, dat er een lek bij de bunkers school. Tussen deze bedrijven in was de trawler gaan vissen, maar door het binnenstromende water kon de vangst niet geborgen worden. Toch naar huis Tenslotte vonden de arbeiders van Reykjavik het gat dan toch en kon de „echte" reis beginnen. Met een flinke vangst was schipper Wil son onderweg naar huis, toen de machines het vlak bij de Whitby-vuurtoren lieten afweten. De trawler kwam in een benarde situatie door het verre van rustige weer, zodat er om hulp geseind werd en een toevallige coaster kwam naderbij, om de hulpeloze vissersboot op sleeptouw te nemen. De maat was echter nog niet vol. want er kon geen verbinding- tot stand gebracht worden, zodat er een sleepboot geroepen werd, om de „Sargon" naar een haven te slepen. Nadat natuurlijk de tros enige malen bezweken was, bracht de sleper tenslotte zijn buit veilig naar de mond van de Humber. Of de schipper met pensioen is gegaan, vertelt het verhaal niet. Belangrijke telefoonnummers I3MUIDEN: Hoofdbureau van Politie 4745 Politiepost Kon.Wilhelminakade 5400 Brandweer 5242 Gasbedrijf 5241 E.H.B.O („Dokter" Bakker) 5455 Antoniusziekenhuis 4444 Ziekenvervoer H. v. Gameren Stationsweg 1 5157 VELSEN-NOORD- Politiepost Wijkerstraatweg 3700 Brandweer 3841 Rode Kruisziekenhuis (B'wijk).. 3541 SANTPOORT: Politie 8300 Brandweer 8230 Geen „collegiaal orgaan" doch delegatie van het opperbestuur Naar wü vernemen is binnenkort de be noeming van de heren van Vredenburch en Neher tot gedelegeerden van het opperbe stuur in Indonesië te verwachten, met ge lijke rang en waardigheid als ministers. Zoals men weet was het aanvankelijk de bedoeling een collegiaal orgaan in het levefi te roepen om de lt.g.-g. bij te staan bij de uitoefening van fiet algemeen bestuur. In dit orgaan zouden vraagstukken van alge meen bestuur van Ned. Indië collegiaal be handeld worden, voorzover zij tevens de algemene belangen van het Koninkrijk raken. In deze geest en tevens om te voorko men, dat de* indruk zou worden gewekt alsof het collegiaal orgaan de aan de voor lopige federale regering toegedachte taak minder belangrijk zou maken, heeft de Nederlandse regering na voortgezette gedachtenwisseling met de Indische rege ring en met de heren Neher en Van Vre denburch thans voorlopig deze oplossing gekozen, dat de heren Neher en Van Vre denburch worden aangewezen als „gedele geerden van het opperbestuur" om met de landvoogd overleg te plegen, telkens wan neer diens algemeen bestuur de algemene belangen van het koninkrijk raakt.' Het Koninklijk Besluit, waarbij de heren jhr. mr. H. L. F. K. van Vredenburch ei' oud-minister L. Neher zijn benoemd tot ge delegeerden van het opperbestuur in Indo nesië met gelijke rang en waardigheid als ministers, is' heden getekend. Het besluit wordt geacht te zijn ingegaan op 1 Maart jongstleden. De centralisatie van Distributiediensten Bloemendaal, Zandvoort, Heemstede en Bennebroek bij Haarlem De door ons reeds aangekondigde over neming van de distributiediensten van Bloemendaal-Zandvoort en Heemstede- Bennebroek is thans een feit geworden. Bij deze diensten waren in totaal 50 ambtena ren werkzaam, waarvan er 35 zijn over genomen door de Haarlemse dienst. Aan de anderen is wachtgeld toegekend. De kantoren in de distributiediensten in de omgeving zijn nu agentschappen van Haarlem geworden. Het publiek bemerkt van de concentratie niets, daar alles prac- tisch op de gewone, voet doorgaat. Ook de afhaling van bonnen en andere distri butiebescheiden gaat gewoon door. Philips experimenteert met televisie-uitzendingen In de achter ons liggende jaren is in het Philips-laboratorium te Eindhoven krachtig gewerkt aan de ontwikkeling van televisie- zend- en ontvangtoestellen. Binnenkort zal men, om ervaring op te doen, beginnen met experimentele uitzen dingen, waartoe een zeer beperkt aantal toestellen bij technici van het Philipsbedrijf zal worden geïnstalleerd. Dit betekent ech ter niet ,dat voorbereidingen worden ge troffen tot invoering van een televisiedienst in Nederland. De mogelijkheden voor een dergelijk project staan echter wel in het centrum van de belangstelling. Haarlems ex-predikant weer voor het Tribunaal Fiat geweigerd Op Donderdag 18 Maart zal de Haar lemse gewezen predikant P. W. F. opnieuw voor het Haarlemse Tribunaal terecht staan, thans.voor de zevende kamer. I) was op 17 Maart 1947 door de eerste kamer een internering opgelegd tot 8 No vember 1947, ontzetting uit de kiesrechten en uit het ambt van predikant en verbeurd verklaring van f 12.000. De Hoge Autoriteit te Amsterdam heeft het fiat executie op dit advies geweigerd, omdat het hem eerst tien maanden na de uitspraak bereikt heeft, hetgeen in strijd is met de daarop geldende regel; omdat beschuldigde reeds door de Nederlands Hervormde Kerk uit het ambt van predi kant was ontzet en omdat het Tribunaal een verbeurdverklaring heeft geadviseerd zónder een juist beeld te hebben van de vermogenspositie yan beschuldigde Zondagsdiensten IJMUIDEN Dokters Uitsluitend in spoedgevallen zijn van Zaterdagmiddag 12 uur tot aan 't spreek uur van Maandagmorgen te raadplegen de artsen: J. de Vries, tel. 4954 en A. J. van Leusen, tel. 4328 voor de „Maat schappij-doktoren". Voor de overige geneesheren neemt waar dokter W. Ant. Oepts, tel. 4023. Apotheken Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door de IJmuider Apo theek, Kennemerlaan 102. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen Zaterdagavond 6 uur en Zondagavond 11 uur mej. G. P. Zwart, Meeuwenlaan 69. VELSEN NOORJ) en BEVERWIJK Zondagsdienst, van het'Zaterdagmiddag spreekuur af tot aan het eerste spreekuur Maandag, heeft de arts Muys van der Moef, tel. 3450. Apotheken Zondags- en nachtdienst heeft apotheek Duinwijk, Populierenlaan. SANTPOORT In spoedgevallen is de arts D. R. Mans- holt, tel. 8320 te consulteren van Zater dagmiddag tot Maandagmorgen. ZONDAG 7 MAART IJMUIDEN. Ned. Herv. Kerk. Kanaalstr. 10.30 ds. J. v. d. Berg; 5.15 uur ds. J. Emous, van Badhoevedorp. Geref. Kerk. Kanaalstraat. 9 uur ds. S. E. Wesbonk; 3.30 uur ds. J. van Buuren. Geref. Kerk. (Art. 31 K.O.). 10.30 en 5.15 uur-ds. J. Keizer van heemstede. Chr. Geref. Kerk. 10 en 4 uur. Lees- dienst; Donderdag 11 Maart 8 uur ds. Ruiter, van Sneek. Doopgezinde Gem. Helmstraat. 10.30 urn- da. C. Soutendijk, van Haarlem. Oud-Kath. Kerk. 10 uur Heilige Dienst; 7 uur Meditatie; Woensdag 9 uur v.m. Kerkdienst. Leger des Heils. 10 uur Heiligingsdienst. 7.30 Verlossingssamënkomst. Leiding Kapiteine G. Trip. IJMUIDEN-OOST. Ned. Herv. Kerk. Goede Herderkerk. 10.30 ds. J. v. d. Wiel; 7 mu ds. Saraber, van Zandvoort, Jeugddienst. Geref. Kerk. Goede Herderkerk. 9 uur ds. J. van Buuren; 3.30 ds. S. E. Wesbonk. Ver. v. Vrijz. Herv. Nijverheidsschool. 10.30 uur dr. H. Faber, van Schiedam. Ver. v. Gelovigen. 10 uur Eredienst; Woensdag 8 uur de heer K. Rozendal, van Den Haag. Vrije Evangelisatie. 10 uur geen dienst; 4 uur de heer A. Th. Polderman, van Den Haag. DRIEHUIS. Crematorium. (Koffiekamer Westerveld). 10.30 uur ds. J. v. Büuren. VELSEN. Ned. Herv. Kerk. 10 uur ds. Johs. Bronsgeest, bediening H. Doop; 7 uur School Langevelüstraat, ds. Johs. Bronsgeest. Geref. Kerk. 10 en 4.30 uur ds. A. Schweitzer Jr. BEVERWIJK. Geref. Kerk. 10 en 5 uur ds. A. de Ruiter. Maranatha. 10 uur de heer A. Th. Pol derman. van Beverwijk. Evang. Luth. Gemeente. Geen dienst. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. (Kapel). 10 uur ds. G. Haasen. De ToortSj 10 uur ds. G. Koch, van Haar lem Noord. Kapel. 5 uur ds. G. Grootjans. Geref. Kerk. 9.45 en 5 uur ds. A. Ver schoor. Geref. Kerk. (Art. 31 K.O.). 10.30 en 5 uur ds. J. Keizer. Chr. Gerf. Kerk. Gebouw „Bethel", Wüstelaan. 3 uur ds. J. C. Maris. HAARLEM. Church of England. Oud-Kath. Kerk, Kinderhuissingel: 3 p.m. Even song, Rev. C. E. Elton. Eerste Amerikaanse reactie Lovett doet vage toezegging De New York Times meldt uit Washing ton: „Robert Lovett, onderminister van Buitenlandse Zaken, gaf tijdens een pers conferentie te kennen, dat de politiek van het ministerie van Buitenlandse Zaken ten aanzien van het plan voor een Westeuropese Unie in een goeögevorderd stadium ver keert." Diplomatieke kringen, aldus vervolgt het blad, zouden niet verbaasd zijn, indien de V.. S. behalve het verlenen van morele steun bereid zouden zijn de betrokken lan den tanks, vliegtuigen en andere militaire uitrusting voor hun verdediging te ver schaffen. Er bestaat meer twijfel over de vraag, of zij zo ver zullen gaan, dat zij zich bij een alliantie zullen aansluiten. In elk geval, zo verklaarde Lovett, waren er geen besluiten genomen ten aanzien van het verlenen van militaire hulp aan een West-Europese Unie. Lovett nam het standpunt in, dat een West-Europese unie allereerst een aange legenheid is van de Europese landen. Om deze reden, zo zeide hij, nemen de V. S. geen deel aan de besprekingen te Brussel. Naar aanleiding van de in de New York Het hoekje van Zaterdag 6 Maart 1948. Beste kinderen! De nieuwe maand-wedstrijd is bij velen in de smaak gevallen, gezien het grote aantal knipsels dat ik deze week al ont ving. Ik wist werkelijk niet dat jullie zo goed met de schaar konden omgaan! Ook kreeg ik een brief waarin één van mijn neven vroeg of dat nu wel een werkje voor jongens is: kleedjes knippen? Maar dan vraag ik op mijn beurt: „en figuurzagen dan?" Dat is toch precies hetzelfde: met een zaag mooie figuren uit hout maken of met een schaar ragfijne kleedjes uit pa pier? Gelukkig waren er een heleboel ver standige neefjes, die mij al een mooi stukje werk opgestuurd ljebben. Ik ben nieuws- ;ierig naar de volgende zending! En hier zijn de brieven: Van TORTELDUIFJE had ik lange tijd Times afgedrukte verklaring van Lovett, schrijft de „Christian Science Monitor" dat'nie!s Behoord, maar oude liefde roest met: deze in het diplomatieke jargon slechts kan betekenen, dat, indien West-Europa politiek en militair samen wi.l gaan, Washington be reid is openlijk steun te verlenen. De „Herald Tribune" schrijft: „Het is duidelijk, dat het nu nodig is militaire maatregelen te treffen om een sterk front te tonen tegenover aggressie der Sovjet- Unie. Zij zullen dan ook mogelijk getroffen worden. De Amerikaanse medewerking "is noodzakelijk om de maatregelen effectief te doen zijn en de V. S. zullen dan ook deelnemen. Het alternatief is te duidelijk en te grim*- mig om een andere oplossing toe te laten." Zangconcours te Haarlem Er komen 50 verenigingen Het Haarlems Christelijk gemengd koor „Door Zang Vriendschap" zal op Hemel vaartsdag 6 Mei en op de 2e Pinksterdag 17 Mei een nationaal zang-concours geven. De jury bestaat uit de heren Fred. J. Roes- ke uit Amsterdam, Jos. de Klerk uit Haar lem en Phons Dus uit Rotterdam, allen be kende toonkunstenaars. Voorzitter is Fred. J. Roeske. Ongeveer vijftig verenigingen met ruim 2000 zangers en zangeressen uit alle delen van het land zullen aan het concours deel nemen. Velsen-Noord Via Dolorosa" In tegenstelling tot de belangstelling, welke overigens steeds bestaat -voor bij zondere herdenkingssamenkomsten in de Gereformeerde Kerk aan de Koningsweg, was Donderdagavond voor de Lijdenssa menkomst uitgaande van de Gerefor meerde Evangelisatie slechts een matig bezoek. Desondanks hebben de aanwezi gen een mooie, liturgische bijeenkomst medegemaakt, welke werd verhoogd door de medewerking van onze plaatsgenote, mej. Bets Slotboom, die als sopraan-soliste verschillende passende liederen zong. Haar klare stem, licht, maar voor de gekozen werkjes goed liggend, kreeg door de zeer goede acoustiek van het kerkgebouw een uiterst warme klank. Dit viel reeds op in de eenvoudige gezangen 34 en 38, maar het bereikte het hoogtepunt van zuivere verklaring in Bach's mooie recitatief uit de Matthaus Passion „Bist du hei mir" en het „Jeruzalem" van F. Mendelssohn, dat een gave voordracht had. De orgelbegelei ding van de heer K. Mak uit Beverwijk was wel zeer melodieus. De meditatie werd uitgesproken door ds. A. Schweitzer Jr., evangelisatie-predikant, die in zijn onder werp „Via Dolorosa" (weg der smarten) aantoonde, dat het leven meer doelende op de jongste wereldgebeurtenissen, wordt benauwd door gruwel en onrecht. Een herhaling van deze samenkomst wordt hedenavond in de Gereformeerde kerk aan het Moensplein te Beverwijk ge houden. Jeugdig „Watervliet" geeft goede les De degradatie van het eerste korfbal twaalftal naar de derde klasse NKB is voor de andere twaalftallen en speciaal voor de beide adspirantenploegen een stimulans geworden het, na een algemeen goed sei zoen, tot betere resultaten te brengen. Dank zij het plotseling veranderde weer kon de vorige week worden gekorfbald en voor „Watervliet" met uitnemend suc ces. Het tweede twaalftal, dat Oosthoek I ontmoette, won met groot gemak, al was de uitslag zeer bescheiden, door ontbre kende schotvaardigheid. Deze laatste com petitiewedstrijd brengt Watervliet 2 waar schijnlijk op de derde plaats achter Nieuw Flora en Haarlem. Een mooi resultaat, "dat door een prachtige eindspurt is verkregen. Watervliet 4 sleepte een benauwde, maar gunstige zege uit het vuur tegen Nieuw Flora 3 met de uitslag 21, zodat de Wa- tervlieters zich tenminste handhaven. ze komt toch weer terug. Je hebt gelijk, dat je hard werkt voor je rapport, want als je lang weg geweest bent is het extra moeilijk om alles weer in te halen. Waar mee heb je dat boekje gewonnen? LELIETJE VAN DALEN heeft fijn ge schaatst op haar „Juweeltjes", schrijft ze. Jammer, dat het weer afgelopen is met de pret, hè? (Maar ik vind het wel fijn, hoor). Hebben jullie Pluto pas of al lang? Vertel je eens hoe hij er uit ziet? Een hele lange brief kreeg ik van KOOL WITJE. Gezellig hoor! Dat is niet leuk als je bij de hardrijderij valt, zeg. Maar het ijs was ook niet zo erg mooi, vond je wel? Leuke avond hebben jullie gehad, Kool witje! Het gedicht dat jij moest opzeggen ken ik geloof ik wel. Is het niet over de jacht op een mug? Ik kan me voorstellen, dat je graag nog eens voor enkele maanden naar Engeland zou gaan KOBOLDUS. al was het alleen maar om het zwerhmen in Maart in zee. Dat moest hier ook kunnen, zeg! Wat een „lief" klein zusje heb jij. om de hele krant stuk te scheuren. Maar het is toch een heel karwei geweest voor die kleine puk! Zijn je handen al weer schoon van de inkt, knoeipot? Van HORTENSIA kreeg ik een leuke brief en een aardige .tekening. Leuk idee zeg. die aardrijkskunde-les bij jullie. Je hebt wel een prettig land gekozen, Zwit- seland. Daar kun je veel .plaatjes van krij gen. Kun jij zo goed pianospelen? Knap, hoor! Een nieuwelingetje is deze keer GIE- GELTJE, die natuurlijk welkom is. Ik tel nu in ons ons hoekje vijf neven en nichten van jouw naam. Zijn dat allemaal broers en zusjes van je? Het zal wel, want het adres is hetzelfde. Leuk, zo'n hele familie. Inderdaad zou ik ook niet gaan zwemmen als er thuis wat lekkers te eten valt. Groot gelijk, hoor! Beste SIMBA, het adres is nu naar je onderweg hoor, dus je zult het misschien al ontvangen hebben. Eindelijk hè? Heb je een prettige dag gehad op je vaders ver jaardag en was de appeltaart lekker? Om lid van de dierenbescherming te worden moet je je opgeven bij de „Nederlandse Vereniging tot bescherming van dieren", Prinses Mariestraat 40,, Den Haag. De con tributie is minimum twee gulden vijftig per jaar. Dan krijg je het krantje dat ze uitgeven steeds toegestuurd. AREND stuurde alleen zijn knipsel op. Komt er volgende keer een brief? BLINKOORTJE schrijft me dat hij twee jaar ziek geweest is. Gelukkig dat je nu weer beter bent, jog. Maar ik zou toch riiet in zulk koud water gaan zwemmen, als ik jou was, of kan dat geen kwaad? Wat het broertje van Kievit betreft, die moet eerst maar zelf eens schrijven ter nadere ken nismaking. Doe je mijn hartelijke groeten Ran je zusje Paula? Nog een nieuwe nicht is deze keer HA ZELAAR. Welkom, hoor! Je hebt een leuke schuilnaam gekozen. Je briefje ziet er net- 'es uit, al is het met de vulpen geschreven. Natuurlijk mag je een andere kleur papier voor het kleedje gebruiken dan wit. Dat is juist leuk. Ik ben nieuwsgierig naar je Van BLAUWDRUIFJE kwam een lang verhaal over het ijs-festijn. Ja, dat waren prettige dagen. Want we hadden deze winter niet meer verwacht nog op de schaats te zullen komen. Ik verwacht nog mooi knipwerk van jou ook, hoor! BABBELGRAAG is' zeer verontwaar digd omdat ik hem voor een meisje aan gezien had. Maar ik kon er toch heus niets aan doen, want je had er nooit bij geschre ven dat je een jongen was en je voornaam Cor kon ook best een meisjesnaam zijn. Gelukkig weet ik het nog tijdig en zal ik een fijn jongensboek naar je toe sturen, hoor! Je raadsels bewaar ik. PARKIET is-natuurlijk van harte wel kom. Jij bent een reuze springster, zeg! Is dat mèt of zonder springplank? Misschien droeg de dame die jullie gezien hebt, een avondjapon, of was het overdag? Dan deed ze zeker aan de lange-rokken-mode mee, denk ik. En dit was weer de laatste brief. Tot volgende week! TANTE ELS. Kennemerlaan 154, IJmuiden, of briefjes aan de bezorger meegeven. Voor jonge hersens Deze keer eens een extra-moeilijk raad sel. Op de stippen moet je woorden van vier letters invullen, zo, dat op de kruisjes een bekend en voor deze tijd van het jaar toepasselijk spreekwoord ontstaat. Denk er om: er zijn een paar moeilijke bij! schap te veroveren, welke titel tham voerd wordt door „Onder Ons" uit Ut H Wanneer de wedstrijden om deze h l titel worden gespeeld is nog niet brtl daar nog niet alle districten hun co- titie hebben beëindigd in verband rr.n groter aantal verenigingen, die een i duriger competitie om het district pioenschap hebben, zoals Haar]»'"' Utrecht. Inmiddels kan de Federatie ]w> Kennemerland van Klaverjasclubs n I uitstekend wedstrijdseizocn terug2jeP* De aangesloten verenigingen zulk- de onderlinge competities gaan beg j afgewisseld met tournooicn en nedei wedstrijden. „Animo" te Velsen.fr houdt 5 April haar tournooi, Waarv?- Vriendschap bekerhoudster is en de? i zal moeten verdedigen. De uitslagen van de laatste klaver competitie-wedstrijden zijn: m Klasse A: Allen Present IA—b» v„ 2066020254; De Vriendschap va 'r Present 2A 20797—20449; Scheiw nT Viersprong 19040—20552; De 1 IA (kampioen)Ruiten Aas De eindstand is: De Vriendschap IA 16 11 Allen Present IA 16 9 De Vriendschap 2A- 16 9 De Viersprong 16 10 Allen Present 2A *16 10 Animo 16 9 7 De Nolle 7 3 7 3 6 «ij; 6 32707) X wild zwijn X voedsel opnemen X zoals je heet X ding X puistje X emmertje X gelooide huid X Rusland X =- wees wakker! x zacht, vriendelijk X de eerste mens X karakter X kist X honger X middaguur X rivier in Duitsland X groene plant x* vaster werk x niet onecht x gast x deel van het gezicht x vrolijkheid x plaats in de Betuwe x vervelend X opgave x iedere De wedstrijd van adspiranten tussen zal spelen. Watervliet a en Animo Ready a is wegens niet opkomen van de gasten een reglemen taire 50 overwinning geworden; wel ge makkelijk verkregen dus, maar een bruik bare volledige buit van twee punten. De b-adspiranten zijn door hun 100 zege en de negende achtereenvolgende overwinning op Aurora b op weg kampioen te worden. Met spanning wordt daarom uitgezien naar de verrichting van Zaterdag tegen DVS a, de enige hindernis voor de be geerde titel. De a-adspiranten ontvangen Nieuw Flora a en kunnen weer winnen. Zondag gaat het vijfde naar Sport Verent 4 te Santpoort en moet op beide punten be slag' kunnen leggen. Te Santpoort wordt Zondag verder een proef wedstrijd gespeeld tussen Sport Ver eent 2 en een voorlopig Haarlems twaalf tal. Hierin zijn twee Watervlieters opge steld door de keuze-commissie, die mej. W. Jansen en de heer W. Berghuis daartoe heeft uitgenodigd. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat het voorlopig HKB-twaalf- tal ook een wedstrijd tegen Watervliet I Tante Els feliciteert: ERICA met haar twaalfde en HAZELAAR met haar tiende ver jaardag. Van harte, nichten en een prettige dag, hoor! Klaverjascompetitie ten einde De Vriendschap 1A kampioen! Toen twee weken geleden de kampioen van de B-klasse in de klaverjascompeti tie van de Federatie Midden-Kennemer- land, de club Allen Present B uit IJmui- den-Oost, bekend was, waren er in de A- klasse nog slechts twee wedstrijden te spelen om ook in deze groep de kampioen te voorschijn te brengen. Zoals de vorige week werd veron dersteld heeft de Beverwijkse ploeg „De Vriendschap IA" niet alleen de eerste plaats weten te handhaven, maar zelfs door een verhoging van het - puntenverschil met nummer twee (Alle Present IA), waartoe een bui tengewoon grote overwinning van ruim 3800 punten op de hekkensluiter Rui ten Aas alles bijdroeg, geheel onbe dreigd beslag gelegd op de kampioens titel. Behalve deze fraaie prestatie mag De Vriendschap IA bogen op het feit, van de aanvang der competitie af de leiding te hebbek bezeten. Na de eerste competitie helft heeft het wedstrijdverloop zich nogal gewijzigd. Allen Present 2A ondervond, dat nu eenmaal punten nodig zijn om in de running te blijven en heeft de tweede plaats moeten verwisselen voor de vijfde. A'llen Present IA (IJmuiden-Oost) be zet dank zij goede overwinningen nu de eervolle tweede plaats, gevolgd door De Vriendschap 2A, De Viersprong en Allen Présent 2A. Het Velsen-Noordse „Animo", dat in middels was uitgespeeld, bleef op de zesde plaats. Kenmerkend is het zeer geringe punten verschil tussen de nummers 2, 3 en 4 op de ranglijst, wel een bèwijs, dat de span ning in de laatste wedstrijd groot is geweest. Naar het landskampioenschap De kampioensclub krijgt nu de taak om voor Kennemerland het landskampioen- FEUILLETON Mijnheer Melvil's wonderlijke fantasie door W. H. Lane Crawford <51) „Op wiens naam moet die cheque dan komen?" vroeg hij aarzelend. „Op naam van wijlen Henry Melvil?" Henry keek hem woedend aan. „Jij be grijpt me wel, niet waar Christopher?" „Ja, ja ik begrijp je best". Christopher begreep het inderdaad. Henry zou, nadat hij zijn snor en zijn baard had afgeschoren, zijn veranderd in George Cooper. Hij zou aan het station van Bex- ford zijn bagage ophalen en men zou niets meer van hem horen, voordat hij in Ame rika zou zijn. Michael had een veel ge makkelijker rol te spelen, al wat hij te doen had was Henry naar een geschikte plaats te rijden en hem daar af te zetten. Al het echte werk zou door Christopher gedaan moeten worden. Hij moest de auto starten, de deur openen en er voor zorgen, dat het vehikel het water in reed. Hij moest om hulp roepen en hij moest de ver velende rol spelen van de enige oogge tuige van het ongeluk. Indien alles ging, zoals Henry had voorzien, dan zou hij enige lastige vragen te beantwoorden krij gen van de politie, van Henry's zaakwaar nemer en misschien van de heer Robinson; indien er iets niet klopte, dan was het heel waarschijnlijk dat hij naast Henry in de bank der beschuldigden zou mogen zitten. Henry had hem indertijd een grote dienst bewezen; hij had hem toen1 hij financiële hulp zeer nodig had, een grote som geld geleend. Het geld was sinds lang terug betaald, maar na het avontuur van Selton zou ook de schuld der dankbaarheid ruim schoots verrekend zijn. Hij had altijd ge weten, dat Henry zelfzuchtig was, maar eerst de laatste weken hadden hem doen inzien, welk een geweldige - egoïst hij eigenlijk was. Hij moest echter toegeven dat het plan uitstekend in elkaar zat en dat er heel veel kans van slagen was. Alles was nauwkeurig doordacht, vooral alles wat Henry betrof, maar daar waar anderen in het spel waren betrokken, zou wel eens wat kunnen haperen. Christopher vroeg tamelijk korzelig: „Dus je verwacht van mij, dat ik voor de kinderen zal zorgen?" „Ik denk niet, dat dat nodig zal zijn", zei Henry opgewekt. „Na het.... eh ongeluk zal Luke wel hier komen en voor stellen voor ze te zorgen. Maar", voegde hij er aan toe, „indien je wilt, zul jë ze wel kunnen houden, denk ik". „O, denk je dat?" „Ja, ik denk niet dat Luke daartegen bezwaren zal maken". Hij aarzelde en ver volgde; «Je begrijpt, dat die geschiedenis mij veel geld zal kosten en ik weet niet hoe ik er financieel zal komen voor te staan, maar ik zal toch, door jouw bemid deling, alles voor de kinderen doen, wat ik kan". Christophe'r zweeg en toen hij weer sprak, was het een vraag, die hij voorzag zelf eens te zullen moeten beantwoorden. „Waarom nemen we twee auto's mee?" Henry keek teleurgesteld. „Ik dacht, dat ik dat voldoende had uitgelegd". „Dat heb je inderdaad, maar die ver klaring van jou kan ik de politie niet ge ven en men zal stellig verwonderd zijn over het feit, dat drie vrienden in twee auto's reizen". Henry's gezicht klaarde op. „Ach", zei hij, „de mijne hebben we meegenomen om er een soort proefrit mee te maken, het was een tweedehandswagen en ik wilde hem een beetje inrijden". Hiermede schenen alle bezwaren weer legden Christopher zweeg opnieuw. Mi chael echter, die diep had zitten naden ken, vroeg aarzelend: „Vind je niet, dat.... ehhet ver dwijnen van mijn beste vriend mij er toe moest doen besluiten mijn huwelijk uit te stellen". „Dat vind ik zeker", zei Henry met overtuiging. Michael was zichtbaar verlegen met het geval. „Ik denk, dat je het ongeluk niet kunt uilstellen tot na het huwelijk?" vroeg hij. „Dat is onmogelijk om verschillende re denen", was het antwoord. „De voornaam ste is, dat ik dan tegen de tijd van je hu welijk in de gevangenis zou zitten". „Ja", vond Michel, „daar zouden we ook niets mee opschieten". Toen ook dit was geregeld, zei Henry opgewekt: „Maandag ga ik nog even naar Selton. Ik wil me er nog even van over tuigen, of ik niets heb vergeten en of het werkelijk eb zal zijn". „Dus je bent van plan er mee door te gaan?" vroeg Michael- Henry zei, dat hij dit inderdaad was en hij zei het met veel nadruk, want hij vond, dat hij het duidelijk genoeg had doen uit komen. Het spreekt vanzelf, dat bij %het nemen van een dergelijke belangrijke stap nog vele dingen te bespreken waren. Henry zag dat heel goed in. maar dan moesten het détails zijn, want wat de grote lijnen betrof, die waren vastgelegd. Hij beant woordde enige vragen van Michael, onbe duidende vragen vond Henry, en hij be loofde Christopher hem volledig te zullen inlichten omtrent de bezittingen, die hij onder zijn hoede zou achterlaten. Om elf uur ging hij naar bed en stelde verdere besprekingen uit tot morgen. Michael en Christopher bleven nog geruime tijd na praten over het grote avontuur, maar daar zij natuurlijk geen beslissingen konden ne men buiten de aanwezigheid van Henry, liet dit de zaken zoals ze waren. (Wordt vervolgd). 16 5 11 32 1 023 Scheiwij ck 16 5 11 318597 m Ruiten Aas16 4 12 313SU, SCHEEPVAART K. H. L. Amstelland, 3 Mrt to t 'uitreis"!Maasland, 2 Mrt van MonS1 thuisreis")Morwede. 3 Mrt van BuènnVF® (thuisreis). Resero, 27 Febr. van MoniJ? (uitreis). ""H K. N. S. M. Agina, 3 Mrt van Hm, naar Amsterdam. Aspen, 3 Mrt te mZ - Barcelona naar Amsterdam. Crescendo n'l te Amsterdam van Kopenhagen. Mar',: Mrt van.Lissabon naar Leixoes. Stents! Mrt van Algiers naar Hoek van HoL Stuyvesant. 3 Mrt van IJmuidc-n naariv "i MIJ. NEDERLAND. Bali, 3 jL'V, Batavia naar Semarang. Java.' a Mrt Singanore te Tandjong Pandan. La'wak van Batavia naar Palembang. Remnjr-"' Mrt van Amsterdam naar Marseille 'iwL 4 Mrt van Rotterdam te Saffi. Corvda Mrt van Colombo 'naar Port Said HOLL. OOST AFRIKA LIJN. - Lr- Scott, 3 Mrt te Barcel^pa van Genua y Antwerpen. Grote Tii, Aagtekerk, 4 Mrt van Bombay te Cc<h Algenib. 3 Mrt van Pernambuco' naar Alkaid, 1 Mrt van Victoria te Bahia Batri 2, 3 Mrt van Bordeaux te Casablanca. Bcrb 3 Mrt van Landana naar Amsterdam V drecht, 2 Mrt te Abadan en 3 Mrt van da nggr Lands End V. O. Hedel. 3 Mrt vast John naar Halifax. Nederland. Rotterdam Bahrein, 3 Mrt in Rode Zee op 25' N on O. Prins Frederik Hendrik, Rotterdam-!; John, 3 Mrt 1200 mijl van St. John Ni Prins Willem 2, Halifax—Antwerpen n» 3 Mrt Scillie. Prins Willem 4, Bristol^ lestina, 4 Mrt van Algiers. Stad Vlaarfe wordt 5 Mrt van Newport News te Amste dam verw. Winterswijk, 3 Mrt van Sfax na- Nederland. Zonnewijk, 4 Mrt van Norfolk IJmuiden verwacht. Alhena. Rotterdar- Buenos Aires, 3 Mrt 5 mijl ten anker V Goeree. Bagan, 4 Mrt te Banda. Beverwij) 4 Mrt van Rotterdam te Saffi. Soryda, Pcêi Said—Heysham, pass. 2 Mrt Land's hi Galilea, 3 Mrt van Dakar naar Nantes Javi' 4 Mrt van Singapore te' Tandjong Pandirj', Leerdam, Rotterdam—New York, pass. 3 Kr Naqtucket lichtschip, wordt 4 Mrt te Nr York verwacht. Lekhaven. 3 Mrt van Buen« Aires naar Rosario. Macuba, Sydney-Phi- joe, 3 Mrt dwars van Brisbane. Malvina,Rot terdamCuragao, 3 Mrt 1020 mijl N. Oost va Barbados. Meliskerk, 3 Mrt van Pointe Nór naar Matadi. Merwede, 3-Mrt, van Buenoi Aires naar Montevideo. Omala, 3 Mrt va Abadan naar Bizerta. Oranjefontein, 4 Mil van Lorenzo Marquez te Beira yerwachl Papendrecht, RotterdamAbadan, pass, Mrt Kastartak. Roepat, 4 Mrt van Belawa te Colombo. Rotti, 3 Mrtr van Colombo ns» Penang. Saroëna, Pladjoe—Singapore, 3 Hit op Palembangrivier. Stad Vlaardingen, Nes port NewsAmstredam, pass. 3 Mrt Wight Straat Malakka, 3 Mrt van Montevideo na.' Kaapstad Streefkerk, 5 Mrt van Calcutta verwacht. Swartenhondt, 3 Mrt vel Singapore naar Bima. Tabinta, 3 Mrt va Colombo naar Port Said. Tiba, Buenos Ard Rotterdam, 3 Mrt nog ten anker Folkestoa Aalsdijk, 4 Mrt van Rotterdam' naar Nff Orleans. Sloterdijk, Rotterdam—Bata pass. 3 Mrt 22 uur Perim. Delftdijk, Vancvo verRotterdam, 3 Mrt van Balbao, Eemkc Buenos Aires—Amsterdam. 4 Mrt bij Dov;: geankerd wegens mist. Gadila, 3 Mrt va Curagao naar Rotterdam. Helicon, 3 Mrl va Pampatao naar Carupano, alwaar 4 Mrt va> wacht. Kota Baroe, Batavia—Rotterdm, 4 Mrt Ouessant. Lutterkerk, 4 Mrt van )k seille te Algiers. Nieuw Amsterdam, 4Mrt'. New York te Rotterdam. Oberon (KNSK, GlasgowNew York. pass. 2 Mrt Greece:! Prins Maurits. AntwerpenBeyrouth, E» 4 Mrt Ouessant. Rijnhaven, 3 Mrt van Stcd- holm te Abo. Stad Maastricht, Vlaardinja •Savona, pass. 3 Mrt Figueira. Van Osla» 4 Mrt van Aruba te Paramaribo. Zaanstrwft AalborgFaroer eilanden, pass. 4 Mrt nesnaes. Kleine vurt Annegiena. 4 Mrt van Bridgeport naar Bly'i Arie Scheffer, DublinRotterdam, pass. 3 Mrt Lizard. Cornelia B. vertrekt 4 Mrt itc van Londen naar Antwerpen., Democraatj Mrt van Rotterdam naar Bremen. De RW 3 Mrt van La Rochelle te Bordeaux, RtJ BelfastRotterdam, pass. 3 Mrt Lizard. Ha 5, 2 Mrt van La Rochellè te Cetubal. Hwi land, LübeckTerneuzen, pass. 3 Mrt Holle- nau. Houtman, 3 Mrt van Kingslynn ntf Rotterdam. June, 3 Mrt van Vlissingen na;r Kingslynn. Kaap Falga, 3 Mrt van Ko« naar Antwerpen. Kunlaborie, 3 Mrt van Nov port Mon naar Plymouth. Mulan, 4 Mrt va Southampton naar Rotterdam. Nato, 3l Iffl Oporto naar Guernsey. Nettie, 3 Mrt W Berryhead naar Londen. Nottihgham, 3 «n van Goole naar Harlingen; Nijenburgn, 3 N" van La Pallice te Bordeaux. Rika,-3 Mrt va Penryn naar Rotterdam. Van Gelder, 3 van Newcastle naar Blyth. Wirn, (Vermaai 3 Mrt van Oslo naar Lysekil. VeenenbW 3 Mrt van Boston te Middlesbro.^ Slbt „Thames" 3 Mrt van Passajcs nstf Azoren. Slbt „Ganges" met s.s. „Servre Mrt van Brest te Antwerpen. Slbt „Ebro Mrt van Maassluis naar Falmouth. Binnengekomen vissersschep';: 4 Maart IJM 94. Zwarte Zee, rederij Rode Zee, -1 Febr. vertrokken, vis. IJM 70, Zeehond, rederij Marezaten. Febr. vertrokken, vis. IJM 33, Thorina, rederij De Vem, 20 vertrokken, vis. RO 46, Klaasje, 21 Febr. vertrokken.'™ Vertrokken trawlers. 4 SU"1 IJM 196. Hercules, rederij De Vem. RO 15. Antje. KW 123, Nico Hoos. Donderdag 4 Maart kwamen de hav-- K IJmuiden binnen: Oranje van Batavia, w down van Rotterdam. Lionel van Stavaos,; Madjoe van Antwerpen. Odysseus van' werpen. Neptun van Rotterdam. Tabian Antwerpen. Vertrokken zijn: Congostroom naar werpen. Rempang naar Batavia. Surle Londen. Fagerfjell naar Rotterdam. Thorden naar Gënt. Medee naai' Ro"e T. Doggersbank naar Rotterdam. Grem Norköping. Iris naar Oporto. Keilenav Rotterdam. Kijkduin naar Rotterdam. Hoogwaterlijifl Zaterdag .6 Maart; 0.59 -j-13.33 uuTi

IJmuider Courant | 1948 | | pagina 6