Kennemer IJssalf flinke meisjes net meisje Stormvogels en DWS deelden de punten VSV en Volewijckers spanden zich in Strawberries kampioen der promotieklas Steno-Typen Boekh.Talen INST. PONT VEILING Kattenbakken f3.- Sala wit wit Luidsprekers PTT. STOFZUIGERS I I MAANDAG 8 MAART 1948 TJMU1DER COURANT Velen waren gistermiddag naar het knusse terrein van DWS getrokken om daar de internationaals Kraak en Spel aan het werk te zien en zij hebben het getrof fen. Beiden speelden een uitstekende wed strijd. Nu viel dit Spel minder moeilijk dan Kraak, want de DWS-er had in Van Opbergen, die veel te weinig aggressief speelt, een gemakkelijke tegenstander. Kraak daarentegen werd vooral voor de rust vaak danig aan de tand gevoeld zonder dat nu direct getuigd kan worden dat de DWS-aanval schutters van formaat had maar de Stormvogels-doelman was deze middag weer in buitengewone con ditie. Na Kraak noemen we in de ver dediging van Stormvogels nog Schoorl, die weer een ouderwetse, rustige partij speelde en zijn inzinking te boven schijnt te zijn. Op de achterplaats ontbrak Schuit, die ver vangen wérd door Hemken. Deze speler heeft ongetwijfeld aanleg, maar hij herstelt zich niet snel genoeg, als hij gepasseerd is en was tegen een speler als Ruineman, vooral na de rust, gedecideerd ie lang zaam. Mede, doordat Goedhart niet in topvorm speelde, dreigde voor Storm vogels toen van de DWS-linkervleugel het meeste gevaar. Zou DWS mogelijk nog wel gedoelpunt hebben, als Kraak niet zo op dreef was ge weest. de Stormvogels-voorhoede heeft ook deze middag een ontstellend gemis aan schotvaardigheid gedemonstreerd. De Boer deed zo af en toe individueel nog al een handige dingen en Luppens kreeg weinig te doen. De overige spelers uit de Stormvogels II „kraakte" K.F.C. Hl met 8-1 Stormvogels 2. dat de laatste tijd de kluts een weinig kwijt scheen te zijn, ngm giste ren tegen KFC 3 geen halve maatregelen: Met niet minder dan 8-1 moesten de Ro gers er aan geloven. De wedstrijd, die op een slecht terrein- werd gespeeld, was ongeveer tien minuten oud, toen de snelle KFC-linksbuiten Van den Oever zijn hielen liet zien om dan Rechsteiner onhoudbaar te passeren (1-0). Aanvoerder Zwemmer scheen weinig hinder van het veld te hebben en ook Broek deed vaak goede dingen. Meinèma zat de achterspelers van KFC stevig op hun huid en daardoor kon Van der Linde gelijk ma ken. Vrij spoedig daarna had dezelfde spe ler opnieuw succes (l-2>. Na de rust hadden de Vogels, de stijve bries in de rug en dat scheelde op het zware veld veel. Goed gesteund door de middenlinie ondernam de vborhoede nu aanval op aanval, waarbij vooral het spel van Broek en Meinsma opviel en invaller Gravemakers, die na de rust Snoeks ver vangen had, het lang niet kwaad deed. Broek bracht met een prachtig schot de stand op 3-1. Het spel der IJmuidenaren werd nu rustiger en daardoor beter. In de laatste 12 minuten werden nog vijf doel punten gemaakt, o.a. door Meinsma en door Hoogendijk, zodat Stormvogels met 8-1 won. Stormvogels 3 en 4 kampioen Door een overwinning van 8-0 op Vlie gende Vogels behaalde Stormvogels 3 gis teren het kampioenschap zijner afdeling. De doelpunten werden gemaakt door Ver beek (4), Blinkhof (2), Van Gelder en Van der Steen. Te oordelen naar wat we medemaakten, zouden we de vraag „Is er nog idealisme - in de sport" bevestigend willen beantwoor den. Na afloop van de wedstrijd overhan digde de aanvoerder van Vliegende Vogels zijn collega bloemen, waarvoor alle spelers individueel een bijdrage hadden gegeven Door een overwinning van 1-0 op Heem stede behaalde ook het vierde elftal van Stormvogels gisteren het kampioenschap zuuer afdeling. Terrasvogels naar het tournooi van D.T.C. Terrasvogels neemt met de Paasdagen deel aan het DTC-tournooi te Amsterdam. Tegenstanders zijn DTC, Gold Star en SDW. Terrasvogels 2, dat zin in het kampioen schap zijner afdeling schijnt te hebben, won gisteren met niet minder dan 8-1 van Kennemers 4. Bij de Vogels speelden Röbken en De Jonge Sr. mede. Om de damtitel van Kennemerland Zaterdagavond werd in het damtournooi om het kampioenschap van Kennemerland gespeeld de partij Dukel-Abe de Jong; de partij eindigde in remise. De stand in de kopgroep luidt nu: Yme de Jong 7 gesp. 12 pnt.: Sluiter 5 gesp.- 8 pnt.; B. Dukel 7 gesp. 9 pnt. en Abe de Jong 6 gesp. 8 pnt. Het is deze kopgroep waarin uitgevochten zal worden, welke drie spelers zich in de finale om het dam kampioenschap van Noordholland kunnen plaatsen. Dukel heeft de slechtste kansen, daar hij al 5 verliespunten heeft. Na 10 gespeelde partijen is- het tournooi beëindigd. He denavond wordt het tournooi bij damclub «Stabiel" voortgezet. Veel belangstelling voor schoolvoetbal De Commissie voor Schoolvoetbal heeft voor de wedstrijden haar programma weer kunnen vaststellen. De scholen uit de di recte omgeving zijn ingedeeld in vier af delingen. In de afdeling B is een combinatie gevormd met de afdeling Velsen, waarin zullen spelen de elftallen van de R.K. ULO Velsen, ULO IJmuiden, R. H.B.S. 2; Open bare ULO Beverwijk 1; Nijverheidsschool 1; Duinwijk ULO 1 Beverwijk en Nijver heidsschool 2. De afdeling C zal bestaan uit elftallen van Groen van Prinsterer ULO 1 Velsen; Creutzberg ULO Velsen; Nijverheidsschool 3; Openbare ULO 1 IJmuiden; Openbare ULO 2 Beverwijk; Nijverheidsschool 4; Openbare ULO Velsen; Openbaar V.G.L.O. 1 Beverwijk en Duinwijk ULO 2 Beverwijk. De elftallen R.K. V.G.L.O. 1 Beverwijk; R. H.B.S. 4; R. H.B.S. 3; Openbare ULO 3 Beverwijk; Nijverheidsschool 5 en R.K. V.G.L.O. 2 Beverwijk komen uit in afd. D. De overige scholen, die te Beverwijk ge vestigd zijn, leveren nog veertien elftallen voor de competitie in afdeling E, waarin ook zijn opgenomen de O. L. School en de Julianaschool te Wijk aan Zee. Agenda voor Velsen en IJmuiden MAANDAG 8 MAART. Thalia. 8 uur: „Grote verwachtingen". Rex. 8 uur: „Les clandestins". De Pont. 8 uur: „Avontuur op Martin- que". DINSDAG 9 MAART. Bioscopen. 8 uur: Voorstellingen. Flora. 8 uur: Feestavond Zangvereniging ^Driehuis". voorhoede werden meer in het spel be trokken doch vermochten weinig indruk te maken. Het trio Spel-Fanger-Wiertz, dat een zeer betrouwbare indruk maakte, kwam dan ook in de regel niet voor lastige problemen te staan. Tweemaal dreigde het DWS-doel doorboord' te worden, eenmaal door een kopbal van.... Wiertz en de tweede keer door een „hakbal" van De Boer, die net tegen de kruising van lat en paal kwam. Houdl uw hond vast! Zaterdagmiddag omstreeks 'half zes re den de heer en mevrouw B. uit Driehuis op de fiets de helling aan het eind van de Kanaalkade af. Plotseling schoot een nij dig keffertje op het achterwiel van me vrouw B.'s fiets af en botste er tegen aan, met het gevolg dat de dame in kwestie viel en bleef liggen. Een medicus consta teerde een zware hersenschudding en een opengescheurde onderlip. Kleine oorzaken hebben vaak grote en onaangenarpe ge volgen. Er ontspon zich van het begin af een levendige strijd. Men kreeg de indruk, dat er voor beide elftallen nog heel wat op het spel stond. Bij VSV probeerde Van Onselen enige malen doelman Hagenaars te verschalken, waarbij laatstgenoemde toonde over goede capaciteiten te beschikken. Aan de andere kant zagen we vele interessante duels tus sen Daan de Jongh en Ab de Vries. Plet verschil kwam eerst in het laatste kwartier tot uiting, toen het doorlopend goed open gehouden spel der Amsterdam mers toch van beter gehalte bleek dan dat van de Velsenaren. Bovendien hadden de Amsterdammers ip De Jongh een heel wat beter spelende middenvoor dan VSV aan Van Onselen, die er in het geheel niets meer van maakte. In de eerste helft beleefde men de sen satie, dat De Jongh de taak van de scheids rechter overnam dooi', toen hij in het beruchte gebied door Voet vastgehouden werd, de bal eenvoudig op te pakken en op de witte stip te leggen, zonder dat scheidsrechter Piantoni gefloten had. En dat gelukte hem. Bakker schoot evenwel de bal keihard tegen de paal. Kort hier voor had Van. de Gevel redding gebracht toen Bloemink met een goed gericht schot reeds gepasseerd was. Een fout van De Vries stelde in 't laatste kwartier De Jongh Definitief bestuur van „De Stichting" Tijdens de vergadering van "Zaterdag van het voorlopig bestuur tjerveertien dagen geleden opgerichte „Stichting voor de Ne derlandse visserij" is het definitieve be stuur samengesteld. Het bestaat uit de heren: mr. J. H. Kiewiet de Jonge (voorzitter), dx. H. A. H. Kranenburg (secretaris), beiden de re dersvereniging voor Nederlandse Haring visserij in Scheveningen vertegenwoordi gend; W. G. Meyboom, eveneens secretaris, van de vereniging van reders van vissers vaartuigen in IJmuiden; E. de Jong en T. de Haas namens de vereniging van schip- pers-eigenaren in Katwijk aan Zee. Jac. Frater Smid en A. L. van Reenen, even eens namens de IJmiiidense Redersver- eniging; ing. J. P. Lonlthuyzen en A. Brink uit naam van de hoofdafdeling zoet watervisserijdr. A. A. M. Enserinck en H. Smits (uit Staveren) namens de coöpe ratieve vereniging van IJsselmeervissers en tenslotte R. Brands en J. W. Stevenson namens de Nederlandse Vissersbond. Jubileum bij de Hoogovens Bij de Hoogovens te IJmuiden werd in het restaurant van Walserij-Oost de heer G. H. Hopman gehuldigd ter gelegenheid van zijn zilveren ambtsjubileum. De directeur van Hoogovens en.neven- bedrijven de heer P. R. Bentz van den Berg wenste de heer Hopman uit naam der directie geluk en overhandigde hem de gebruikelijke enveloppe met inhoud. Aan dé heer H. C. G. Lamoen procura tiehouder van de MEKOG, was de taak opgedragen de tolk te zijn van de velen die op deze dag van hun gevoelens van vriendschap en waardering voor de heer Hopman die naast werkzaamheden in de commerciële afdeling, onder andere schrot keurmeester van Hoogovens is, te getuigen. Deze feestrede werd door een tweetal fraaie geschenken ver^zeld. Hierna volgden nog enige sprekers en ir. P. van. Delden vereerde hem het getuig schrift en het gedenkbord der maatschap pij, waarna de heer Hopman bedankte. Aanvaring tussen Noorse tankers Twee Noorse tankers, de 9545 brt. meten de „Regina" van de firma Hansen Tangen uit Christiansand en de 9916 brt. metende ..Seirstad" van A. F. Klaeeness uit Oslo, zijn voor de mond van de Nieuwe Water weg met elkaar in aanvaring gekomen. De „Seirstad", die op de werf van Wilton Fijenoord gerepareerd was, lag wegens dikke mist voor Hoek van Holland voor anker. De „Regina" was in'ballast uit Rot terdam vertrokken. De „Seirstad" liep aan de achtersteven schade op. De voorsteven van de „Regina" werd aan bakboordzijde dusdanig bescha digd, dat zij naar Rotterdam is terug gekeerd voor reparatie. Waterstaat verwisselt van directieboot De sleepboot, Hollandia II, eigendom van het sleepbootbedrijf Muller te Dordrecht, die een jaar in dienst is geweest bij Den Breejen van den Bouts bagger werken, en tevens dienst deed als direetieboot van de Waterstaat in IJmuiden is Zaterdag naar Dordrecht vertrokken en heeft zijn plaats afgestaan aan de „Nico", die thans enige tijd dit werk zal waarnemen. MISVERSTAND BIJ DE VISAFREKENING? Er schijnt een misverstand gerezen te zijn tussen de VEM en de. opvarenden van de trawler Sumatra over de afreke ning van de gevangen vis, waarmee een bedrag van ongeveer 8000 gemoeid is. Dit houdt verband met het feit dat er vis voor de afslag uit de markt wordt ge haald. Er is een onderzoek gaande. GEVONDEN VOORWERPEN. Inlichtingen te krijgen aan het hoofd bureau van politie, kamer 4, van 1112 en van 1617 uur, iedere werkdag, met uit zondering van Zaterdagmiddag, over de volgende in Velsen gevonden voorwerpen: enige wanten, 4 zakken cokes, 2 kinder jasjes, enige handschoenen, enige sleutels, enige portemonnaies, 1 ketting (haak), 1 breiwerkje, enige honden, 1 matrasje (wieg), 1 hoedje (kind), enige ceintuurs, 1 étui (distributiebonnen), enige speldjes en broches, 1 halsketting, 1 Lindberglcap, 1 fietsje (kind), en passerdoos, 1 kip, 1 zadeldek, 1 boterbon, 1 hangertje, 1 muts, 1 sjaal, 1 bal, 1 rijwiel, 1 armband, 1 legi- timatiebéwijs, 1 biljet 10. in staat met een fraaie kopbal zijn club de leiding te geven. Even daarna zag Krams, dat een schuiver van hem het uiterste hoekje van het VSV-doel indraaide. Van Eerden schoot aan de andere zijde de bal in het doel van Volewijckers. Daarna her leefde nog de hoop op een beter resultaat voor de thuisclub. Het tegendeel was waar, want handig omspeelde De Jongh zijn be waker en met een hard schot bracht hij de stand op 13.VSV was zo terneergëslagen dat er van verder herstel geen sprake meer kon zijn. Geslaagde IJ.B.B.-avond De IJmuider Besturen Bond heeft on geveer vijfhonderd IJmuidenaren', oud en jong, een vrolijke Zaterdagavond bezorgd. Bij het begin van de avond betrad voor zitter D. Verbaan het Patronaatspodium om de artisten in te leiden en de aanwe zigen op het hart te drukken niet slechts het plezier te beleven, maar zich Donder dag naar Thalia te begeven, om dan met minister Drees de ernst van de tijd onder het oog te zien. En hierna kwamen de artisten van de internationale Gooise Theater-organisatie waarvan we slechts enkelen noemen aan het woord, mensen die reeds voor IJmui den bekenden zijn. Hennv Verra bracht haar cabaretreper toire, Johnny Rovo verzorgde de confé rence, een werk dat zeker een bijzonder talent vereist. Freddy Verdo, een van Ne derlands jongste accordeonisten, was en kele maanden geleden, bij zijn optreden in Thalia, beter gedisponeerd. Niet alleen dat zijn instrument zo nu en dan „asthmati- sche" neigingen vertoonde, zijn aanslag liet ook. aan zuiverheid te wensen over. Toch heeft deze jonge man de nodige aanleg. Een verfrissend nummer was het optre den van de Wailana-Hawaiins, beschaafd en vlot en Davis en O'Hara's Weense wals dwong bewondering ^f. Te betreuren was het tekort aan ruimte op het podium en de ontstemdheid van het instrument, dat, dank zij de sublieme manier van spelen OPROEP AAN VERENIGINGEN Ieders steun op 5 Mei nodig In een bijeenkomst van het comité „Herdenkingsmonument" met de tech nische commissie, waarbij de plaats verdeling op de huldigingsdag rond om het monument reeds in kaart ter tafel kwam en waar de heer L. Burg graaf zijn ontwerp voor de verkrijg baar te stellen „herdenkingskaart" ter keuring aanbood, is besloten voor de 5dè Mei de hulp in te roepen van alle padvinders(sters) in de gemeente Vel sen, zowel van de neutrale als de Christelijke en de Rooms-Katholieke groepen. Wat de overige verenigingen aangaat, het comité beschikt niet. oyer volledige gegevens van de bestaande oranje-, buurt verenigingen, vrouwenbonden, jeugdorga- ganisaties, kerkelijke verenigingen, enzo voort. Daarom doet het een beroep op de besturen van alle verenigingenin de ge meente Velsen om zich zo spoedig moge lijk in verbinding te stellen met de tech nische commissie, opdat eventuele krans- leggingen ordelijk kunnen geschieden en de verschillende deputaties, op.de onthul lingsdag een hun waardige plaats kan worden toegewezen. De technische commissie bestaat uit de heren: C. Beentjes, Meeuwenlaan 42, IJmuiden-Oost: W. L. Poppinga, Van Da lenlaan 16, Santpoort-station; C. J. de Koejer. Wijnoldi Daniëlslaan 29 en J. Win ters, die hetzelfde adres heeft, J. Hühl, Litslaan 5 en J. B. Schoneveld, Bloemen- daalse straatweg 132, allen te Santpoort- station. De opgave kan schriftelijk, zowel als mondeling geschieden, doch met het oog op de voorbereidingen, die moeten worden getroffen is 'het noodzakelijk deze opgave Wijk aan Zee FRIESE AVOND De 11e Maart geeft de sociale afdeling van de Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken in IJmuiden voor haar in het voormalige pension „Westerduin" te Wijk aan Zee ondergebrachte Friese arbei ders een ontspanningsavond. Het-bekende toneelgezelschap van de Friese vereniging uit Haarlem „Gysbert Japicx" komt die avond met het blijspel „Beits" van O. Veen- stra en de eenacter „Uncle Sam", een fleu- i-ig gevalletje van H. Cats. van André Lafosse, aanspraak op de naam piano mocht m^ken. Dit alles zijn echter critische recensen tenopmerkingen, het aanwezige publiek heeft zich geamuseerd en dat was de be doeling van de IJ.B.B., die zelfs nog een aantal afgevaardigden van de Egmondse zustervereniging te gast had. H. K. De heren kwamen zelf niet in het veld, maar konden toch de kampioensvlag hij sen. Amsterdam en A.M.V.J. doelpunten niet. De kleine schare van Strawberries had met recht reden tot juichen, toen de scheidsrechter het einde van deze span nende ontmoeting aankondigde. Het is voor de derde keer in haar 10-jarig be staan, dat de bovenste plaats in de promo tieklasse werd bezet. De vorige keren was er evenwel geen mogelijkheid tot promo veren door de oorlogsomstandigheden en de strenge winter van het vorig jaar. Het elftal heeft het hele seizoen goed gespeeld, wel toonde in de beginne de voorhoede niet altijd voldoende productiviteit, en in de tweede helft de achterhoede er een paar keer minder goed in was. Strawberries ziet de promotiewedstrij den met optimisme tegemoet. Tezamen met twee eerste klassers en twee promo- tieklassers moet er om twee plaatsen in de eerste klasse gestreden worden. Geen ge makkelijke opgave, de Strawberriespapie- ren staan echter niet minder dan van de andere gegadigden. Het belooft overigens een lang hockeyseizoen te worden, nu be halve deze wedstrijden er ook nog enkele tournooien in binnen- en buitenland op het programma staan. Een onvölledig tweede dames-elftal was naar Wormerveer gereisd om Kraaien te ontmoeten. De wedstrijd viel niet mee, ook al omdat het veld erg moeilijk te bespelen was. Met het .gelijk spel (11) mochtpn de strawberries dan ook niet ontevreden zijn.. Een benauwde 10 zege op H.B.S. III be haalden de dames van het derde elftal. Het spel bleef enigszins onder de verwach tingen, aan beide kanten werd" het te kort gehouden. Het taaie verdedigen in de eerste helft tegen de Adelborsten, heeft 't derde elftal der heren toch niet voor een nederlaag kunnen behoeden. Na de rust vonden de gasten niet minder dan vijf maal het Strawberries-doel. De Heldernaren zijn met deze uitslag bijna kampioen en indien SCHEEPVAART K. N. S. M. Ardea. 4 Mi-t van Holland te Valencia. Aspen, 4 Mrt van Malaga naar Amsterdam. Bijfjord, 5 Mrt Gibraltar gepass. van Cartagena haar Holland. Cottica, 5 Mrt te Paramaribo, CuragaoTrinidad. Draco, 5 Mrt van Amsterdam naar Odense. Jupiter, 4 Mrt van Puerto Cabello naar Trinidad. Ilos, 5 Mrt te Antwerpen van Palermo naar Am sterdam. Orpheus. 5 Mrt van Catania naar Messina. Ornen. 5 Mrt te Amsterdam van La Pallice. Roelf, 5 Mrt van Lissabon te Amster dam. Stuyvesant, 5 Mrt van Dover naar Madeira. Ganymedes. 4 Mrt te Curagao van Puerto Cabello naar Barranquilla. Van Ostade. 4 Mrt te Paramaribo naar Trinidad. H. OOST AFRIKA LIJN. Oranjefontein, 4 Mrt te Beira aangekomen van Lorenzo Marques naar Durban. Noordkaap. 5 Mrt van Antwerpen vertrokken naar Kaapstad. Anna L. Condylis, 4 Mrt van Teneriffe naar Kaap stad. Rijnkerk, 4 Mrt'van Aden naar Mom- Mij. NEDERLAND, Celebes, 5 Mrt van Port Elisabeth naar East Londen. Hugo de Groot, 6 Mrt te Amsterdam van Rotterdam. Java, 6 Mrt te Pangkal Penang van Blinjoe. Lawak, 4 Mrt van Palembang naar Rangoon. Radja, 5 Mrt van Batavia naar Cheribon. Singkep, 6 Mrt te Colombo van Holland nagr Indië. Sumatra, 5 Mrt van Halifax n. Boston. Lombok, 2 Mrt van Portland naar Seattle. Rotti, 1 Mrt te Colombo van Cochin naar Philippijnen. VINKE EN CO. Ittersum, 5 Mrt Gibral tar gepasseerd van Antwerpen naar Genua. Loppersum, 5 Mrt Dungeness gepasseerd v. Sfax naar Rotterdam. Zijpenburg, 5 Mrt Do ver gepasseerd van Rotterdam naar Havana. HOLL. WEST AFRIKA LIJN. Alcyone, 4 Mrt van Rotterdam naar Hamburg. Grote vaart. Aagtekerk, 5 Mrt van Cochin te Alleppy. Alcor, 5 Mrt van Buenos Aires te Rotterdam. Annenkerk, 4 Mrt van Fremantle naar Adelaide. Ittersum, AntwerpenCalcutta, pass. 5 Mrt Gibraltar. Molenkerk. 5 Mrt van zij zo blijven spelen kan het niet anders of de tweede klasse krijgt het volgende seizoen een nieuweling in haar'gelederen, waar ernstig rekening mee gehouden zal moeten worden. De heren van het vierde elftal lieten het er lelijk bij zitten. Dit keer toonde Kraaien zich de sterkste en won met 41. Singapore naar Port Swettenham. Nieuw Amsterdam, 5 Mrt 16 uur van Rotterdam n. New York. Zeeman, vermoedelijk 6 Mrt van Marseille naar Rotterdam. Zonnewijk, 5 Mrt van Norfolk te Amsterdam. Axeldijk, 5 Mrt van Mobile te Rotterdam. Celebes. 5 Mrt van Port Elisabeth naar East Londen. Gaaster- kerk, RotterdamJapan, 5 Mrt v. Singapore. Java, 6 Mrt van Blinjoe (Banka) te Pankal Pinang. Karossa, AmsterdamBatavia, pass. 5 Mrt Algiers. Leopoldskerk, 5 Mrt van Pe nang naar Colombo. Loenerkerk, 5 Mrt van Madras naar Rangoon. Lutterkerk, 5 Mrt van Algiers naar Antwerpen. Meerkerk, 6 Mrt v. Shanghai te Hongkong. Modjokerto, Rotter damJava, 6 Mrt te Singapore verwacht. Nieuw Holland, 6 Mrt van Semarang te Soe- raba.ia. Ondina, MiriSingapore, 5 Mrt op Palembangrivier. Prins Willem 2, 5 Mrt van Halifax te Antwerpen. Radja, 5 Mrt van Ba tavia naar Cheribon. Remuang, Amsterdam Batavia, pass. 5- Mrt Ouessant. Rijnkerk, AmsterdamOost Afrika, pass. 5 Mrt Guar- dafui. Samaria, 5 Mrt van Marseille naar Dakar. Singkep, AmsterdamJava, 6 Mrt te Colombo. Stad Maastricht. Rotterdam Savona. pass. 5 Mrt Gibraltar. Stuyvesant, AmsterdamParamaribo. .5 Mrt van Dover. Sumatra, 5 Mrt van Halifax naar Boston Utrecht. 5 Mrt van Durban naar Lorenzo Marquez. Zeeland (Kon. Rott. Lloyd), 5 Mrt van Batavia naar Cheribon. Kota Gede. 4 Mrt van Batavia naar Rotterdam. Kota Baroe, JavaRotterdam, pass. 5 Mrt 22 uur Dover. Sloterdijk, RotterdamBatavia, 4 Mrt om 19 uur van Aden en pass. 5 Mrt 20 uur Guarda- fui. Tosari, 5 Mrt 15.30 uur van San Francisco naar Manilla. Adinz, 1 Mrt van Tandjong Oebang te Pladjoe. Aletta, 29 Febr. van Plad- joe te Ambon. Algenib, 5 Mrt van Bahia naar Rio de Janeiro. Algorab, 5 Mrt van Monte video te Santos. Alphacca, 5 Mrt van Alexandrië naar Port Said. Chama, 1 Mrt van New Castle (NZW) naar Abadan. Cleodora, 9 Mrt te Sydney met dokken geréed, daama Balik Papan, Singapore en Pladjoe. Coryda, 4 Mrt van Port Said te Heysham verwacht, daarna Tampico te Rotterdam. Hugo de Groot, 6 Mrt van Rotterdam te Amsterdam. Congsborg, RotterdamPerzische Golf, 5 Mrt. te Antwerpen. Malvina, 8 Mrt van Rot terdam te Curagao verwacht, daarna Austra lië. Muiderkerk, 5 Mrt van Melbourne naar Sydney. Ovula, 6 Mrt van Singapore te Ma dras verwacht. Perna, 3 Mrt van Rotterdam te Curagao verwacht. Prins Frederik Hen drik, RotterdamSt. John N B, 5 Mrt 800 mijl van St. John NB. Prins Willem 4, Bristol Palestina, pass. 6 Mrft Malta. Stad Vlaardin- gen, 5 Mrt van Newport News te Amster dam. Streefkerk, 5 Mrt van Rangoon te Calcutta. Triport (charter), 5 Mrt van Genua naar Alexandrië. Agamemnon 5 Maart van Port au Prince naar Curagao. Aldebaran 5 Maart van New port News naar Nederland. Alwaki 5 Maart van Santos naar Montevideo. Bantam, Gal- veston-New York, 5 Maart van Philadel phia, Etrema 1 Maart van Houston naar Lands End v. o. Linge, Rotterdam-Monro via, pass 5 Maart Kaap Verde. Ootmarsum, 5 Maart nog op rede Caibarien. Binnengekomen vissersschepen. 6 Maart 1948 IJM 103, Dolfijn, rederij Marezaten, 26 Febr. vertrokken, vis. IJM 98, Libra, rederij Neerlandia II, 26 Febr. vertrokken, vis. 6 Maart vertrokken. IJM 70. Zeehond, rederij Marezaten. KW 6, Vertrouwen. 7 Maart binnen. IJM 87, Neptunus, rederij de Zylt, 24 Febr. vertrokken, vis. IJM 58, Edam, rederij De Vem, 24 Febr. vertrokken, vis. IJM 183, Vikingbank, rederij Mercurius, 24 Febr. vertrokken, vis. IJM 61, Maria, rederij De Vem, 23 Febr. vertrokken, vis. IJM 117, Prinses Beatrix, rederij Hilda, 24 Febr. vertrokken, vis. IJM 95. Maria, rederij De Daad, 2 Maart vertrokken, vis. IJM 96, Vios IV, rederij Kramer en Booy, 24 Febr. vertrokken, vis. HA 5, Friesland, 24 Febr. vertrokken, vis. Zaterdag 6 Maart kwamen de haven van IJmuiden' binnen: Marianne Bratt van Go thenburg. Jane Lolk van Esbjerg. Borneo v. Maassluis. Emanuel van Middlesfard. Vertrokken zijn: Hilda naar Par. Borneo met Methan naar Capelle aan de IJsel. Niobe naar Rotterdam. Race Fisher naar Working ton. Lionel naar Lissabon. Fauvette naar Londen. King Fisher naar Ha., naar Rotterdam. Jans naar r Mathiessen naar Rotterdam wlfc den. Roelf naar Gdynia Hampton Roads. Zondag 7 Maart kwamen hl«„ van Huil (voor BuitenhuizenZV- cob Vorburg van Rotterdam Tl werpen. Grebbestroom van w5* Bruarfors van Reykjavik h Vertrokken zijn: Patrik naar v naar Huil. Rijnstroom naar Lonrt naar Pernis. Anastassios Pa tem- werpen. 03 Na een langdurige ziekte nam de Here hedeu tot Zich. onze zeer geliefde Echtgenote, Moeder. Be huwd- en Grootmoeder WÏLLEMPJE HOGENBIRK Echtgenote van G. Blom, in de leeftijd van 42 jaar. Psalm 98 2 berijmd. G. Blom J. E. Blom G. Blom-Vriend C. Blom en kleinkinderen IJmuiden, 6 Maart 1948 Kenncmerlaan 136. De teraardebestelling zal plaats hebben. Woensdag 10 Maart a.s., des namid dags om 2.15 uur, vanuit de \Voning Kennemerlaan 136, op de „Westerbe- graafplaats" te IJmuiden. Geen. bloemen. DANKBETUIGING Voor de vele bewijzen van deelneming en bijstand welke wij gedurende de ziekte en het overlijden- van onze on vergetelijke Moeder en Grootmoeder Mevr. de Wed. GEERTRUIDA ZIJLSTRA- ELKERBOUT mochten ondervinden, in het bijzonder aan de Zeergeleer de heer Dr. W. A. Oepts en de buren betuigen wij hier mede onze oprechte dank. IJmuiden. Maart 1948. Ruiterstraat 77. Fam. Zijlstra. BB clubl. aanv-. 11 Mrt. HBoekh. aanv. 12 Mrt. Engels, Nederl. 11 Mrt. Oude Gracht 71 Haarlem Dir. G. W. VAN GOOR Leraar Boekhouden M.O. Mevrouw de Boer, Kennemer plein 25 vraagt van 92 uur of hulp in de huishouding 2 ochtenden per week. Werkster aanwezig. Wie kan mij helpen aan een JONGE WAAKHOND Spoed. Brieven met prijsop gaaf IJ 534 bur. v. d. blad. VEILINGGEBOUW „De Spaarnestad" Eig. Deurw. D. G. van Wijngaarden Nobelstraat 8 (Zijstraat v. d. Zijlstr.) Meubelen enz. op Woensdag 10 Maart a.s. 9.30 uur. Kijkdag Dinsdag 9 Maart 9-3 uur. Goe deren kunnen dage lijks worden inge bracht. P. C. DE GEUS oud-belast.ambt. te IJmuideD Belastingconsulent BREDEROODSEWEG 55 Santpoort (Stat) Spreekuur v. 19.20 uur Turfmolm voor de poes. Gebr. Veeninga Naturalisten. JACOBIJNESTRAAT 10—18 Tel. 13265. Thuisbezorgen zonder prijs verhoging. Neen lezer, dit is geen puzzle of zetfout. U leest goed. Het Stucadoorsbedrijf Sala wit uw plafonds en muren hel der wit. strak en zonder scheuren. Een lust voor het oog. Vraagt eens prijsopgaaf. SOPHIASTR. 4. Tel. 16551. NETTE WERKSTER gevr. J. Kostelijklaan 30. Velsen. MEISJE GEVR. voor 's mor gens of werkster voor 3 ochtenden per week. F. D. Raadman, Van Dalenlaan 35 Santpoort. FLINK DAGMEISJE gevr. zelfst lc. werken. Goed loon. Na 6 uur. Bakkerij de Hoop Zeeweg 18, IJm.-Oost. TELEFOONDISTRICT AMSTERD^ vraagt voor spoedigs indienettredlDg vrouwelijke krachten voor plaatsing als telefoniste. Leeftijd 16 th, Vereiste: diploma MULO of daarmede geWj.1 onderwijs. Beloning (jeugdloon) 16 jaar bmt.f 17 jaar f 90.-. 18 jaar f 100-, 19 jaar f 110.., „'L f 120.- per maand, daarna volgens ambtelijke Sollicitaties schriftelijk aan de Directeur mi., foondistrict N.Z. Voorburgwal 120 te Amstwj'^ GEMEENTE VELSEN Onteigening voor de Wederopti Burgemeester en Wethouders van Velsen maken bekend dat het voornemen bestaat, ten behoeve van hel fe plan van de gemeente Velsen, óver te gaan tot van enige percelen, gelegen tussen de Heidestn» Zeeweg te IJmuiden (Oost) ten name van de Velsen. In verband hiermede zullen van 9 Maart 1948 at si twee weken, ter-inzage liggen, de volgende stukka le. een lijst, waarop de te onteigenen percelen ns;: nummers zijn aangegeven; 2e. een kaart, waarop deze percelen- nader zijn au Op Dinsdag 23 Maart 1948, des voormiddags tienuai,: gemeenlehuize alhier, zitting worden gehouden 4 commissie, welke is aangesteld door het College mene Commissarissen voor de Wederopbouw, la eventuele bezwaren tegen deze onteigening aanl«L Alle belanghebbenden kunnen tot uiterlijk tweedïjs deze zitting ook schriftelijk hunne bezwaren infe het College van Algemene Commissarissen, voorna 's-Gravenhage, Van Alkemadelaan 350. De aandacht wordt er op gevestigd, dat aan de es* van de percelen, welke in dit onteigeningsplan nomen, een persoonlijke kennisgeving van de voorra onteigening is gezonden. VELSEN, 5 Maart 1MB Burgemeester en. Wethouders tok de Secretaris, de Burfssj VEENSTRA M.EEff BEKENDMAKING Aangifte hondenbelasting INI Het Gemeentebestuur van Velsen vestigt er de aucs dat tot 15 Maart a.s. nog gelegenheid bestaat aangifUu voor de hondenbelasting. Indien geen aangifte of een onjuiste aangifte is gok den de verschuldigde belastingbedragen verdubb&s aan houders van honden, indien deze door of ges houders zijn aangegeven als waakhond, een aansis?: drievoud van de verschuldigde bedragen wordt-::? wanneer deze honden op de openbare weg worde troffen. Tegen overtreders zal bovendien procesverbaal mé gemaakt. Burgemeester en Wethouders voe de Secretaris, deBurge VEENSTRA M, MJ De zon gaat weer schijnen. Er komt leven lal' natuur maar ook in de BINNENKORT OPENING Nieuwe machines, nieuwe recepten, nieuwe pit» Wij brengen het beste dat thans mogelijk is- Gevraagd prima verkoopsters op gunstige arbeidsvoorwaarden. Aanmelden schriftelijk of aan de zaak KENNEMERLAAN 34 Een AFBRAMER gevraagd. Metaalgieterij Industriestr. "15, IJmuiden. BIJLES WIS-, NATUUR- en SCHEIKUNDE aangeb. door student. Adres bur. v. d. blad. Te koop: nieuwe blauwe WOLLEN JAPON m. 48, z. p. Adres bur. v. d. blad. Gevraagcf nette KOSTGAN GER, goed tehuis. Adres te vern. bur. v. d. blad. Oude kwaliteit Direct I ni( Meeuwenlaan 2, Hmuiden-O.Tel. Kent U ons spaarsysteem? GEVRAAGD vooi alle afdelingen Prettige werkkrini wordt vergoed. Wasserij HOEK EN VAART, Bloemend- straatweg 17, Santpoort-Station. Dame gehele dag afwezig zoekt GED. WONING met kookgelegenheid. Br. L 2255 bur. v. d. blad. WIJ HEBBEN KLOMPEN VOOR IEDEREEN, gr.oot en klein. De Jong. Willems- beekweg 20, naast Loender- sloot. Te koop: góed onderhouden DRUIVENBUFFET 55. Edisonstr. 48. Te koop: donken».^ WAGEN, vooroor r bevr. bur Mobi DinyElM?,. Oost TE KOOP: zw-jg tel m. bont m.« f 20 z. p. j. f 15 z. p- Adres te- blad.

IJmuider Courant | 1948 | | pagina 4