Bakkersleerling gevraagd opslagplaats Grote meerderheid in Nederland en andere betrokken landen Het M.O. in Haarlem en omgeving NOC protesteert tegen verhoging der vermakelijkheidsbelasting Nette jongen gevraagd Schoenmakersleerling of Halfwas Knecht I fa. H. Ineke NE0PH0T0 Luidsprekers Kamgaren COSTUUMS baekett fSlAVENBURG'SBI Jonge dame DINSDAG 9 MAART 1948 IJMUIDER COURANT VOOR EEN WESTEUROPEES VERBOND Het Nederlands Instituut voor de Pu- .blieke Opinie heeft enige weken geleden een enquête voltooid over de veel bespro ken plannen van een verbond tussen En geland, Frankrijk en de drie Benelux-lan- den. 61 van het publiek in ons land is op de hoogte van deze plannen, bleek uit de antwoorden op de N.I.P.O.'s vraag: „Hebt u gehoord of gelezen over de voor stellen van Bevin, de Engelse minister van Buitenlandse Zaken, om een verbond van West-Europese staten te vormen, bestaan de uit Engeland en Frankrijk en Nederland, België en Luxemburg?" Op de vraag: „Wat vindt u, moet Neder land aan zo'n verbond deelnemen of niet?" antwoordde van de mensen, die erover ge hoord hebben: 64 Nederland moet deelnemen; 18 Niet deelnemen; 18 Geen mening. - Reeds in Juli 1946 stelde het Nederlandse Gallup-instituut eenovereenkomstige vraag.-Toen niet over de voorstellen van de Engelse minister van Buitenlandse Zaken, maar over het z.g. „Westelijke bloc". On danks het gebruik van dat toenmaals zo impopulaire woordje „bloc" verklaarde 52- zich voor (nu 64 23 tegen (nu 18 Ook toen reeds waren „krachtvorming tegenover Rusland en het communisme" en „Eendracht maakt macht" de_ voornaamste 'motieven der voorstanders. Alleen de Nederlanders, die in 1946 com munist stemden, zijn ook thans in meer derheid tegen, de aanhangers der andere partijen zijn bijna allen pro. stemden in 1946 op: voor' tegen geen deeln. deeln. mening K. V. P66% 13% 21% P. v. d. Arbeid70% 10% 20% Anti-Rev69% - 6% 25% C. P. N13% .84% 3% Chr. Hist76% 11% 13% P. v. d. Vrijheid 83% 5% 12% De motieven der voorstanders luiden: 21% West-Europese landen moeten zich verenigen tegen Rusland, tegen het communisme; 18% „Eendracht maakt macht", om aan bedreigingen het hoofd te kunnen bieden, e.d.; 10% Economisch "nuttig/noodzakelijk; 5% Stap nader tot Verenigde Staten van Europa, tot Europese eenheid; 2% „Wij"moeten wel", „kunnen er niet buiten blijven" e.d.; 8% Diverse andere redenen. De tegenstanders van het door Bevin Voorgestelde verbond menen: 10% Moeten neutraal blijven, zelfstandig heid niet prijs geven, d.d. 3 Is tegen Rusland/communisme/arbei ders gericht. 5% Andere motieven en geen antwoord. Tegelijkertijd met het N.I.P.O. interview de het Engelse Gallup-instituut het pubhek in Groot-Britatnnië. Daar blijkt 58% van het pubhek over Bevin's Voorstellen ge hoord te hebben. Over drie aspecten van een West-Euro pees verbond wefd de Engelse .openbare mening verder gepeild. Van hen, die met het onderwerp op de lieogte zijn is - 83% voor een nauwe economische samen werking in West-Europa, 7%. tegen enfl.0% geen oordeel; 62% is voor een defensief West-Europees verbond, 21% ertegen, 17% geen mening; 43% is zelfs voor een veel nauwer aan eensluiting, die „common citizen ship", zoals die in het Britse Ge menebest bestaat, insluit, 35% is daartegen, 22% geen mening. Het Franse Instituut voor de Publieke Opinie, te zelfder tijd ook aan het enquê teren, heeft kunnen vaststellen, dat 68% van het Franse volk voor nauwe samenwer king tussen Benelux, Frankrijk, Engeland, Itahë en West-Duitsland is (14% tegen, '1% geen mening). Op een andere vraag gaf 63% van het Franse pubhek ten antwoord, dat er naar haar mening, een onoverbrugbare scheiding tussen West- en Oost-Europa bestaat. Slechts 14% meent, dat de kloof tussen bei de helften, van ons werelddeel nog niet zo diep is. „Brandkastenpiet" pleegde inbraak te Barneveld Zondagmorgen is de dader gearresteerd van de inbraak bij de Coöperatieve Land bouwersbank ëh Handelsvereniging Barne veld en Omstreken. Het is een beruchte figuur uit de Am sterdamse onderwereld, die bekend staat als „brandkastenpiet". Drie maanden geleden kwam hij vrij na zijn straf voor zijn laatste karwei te hebben uitgezeten. Zijn grote uitgaven trokken de laatste dagen de aan dacht. Zondagmorgen is hij te Amsterdam van zijn bed gehcht. Een groot deel van de bankbiljetten wqrd in zijn woning aan- getrpffen. Hij blijft echter nog ontkennen. Het geld zou hij hebben overgespaard. Hoe wel de nurrimers van de bankbiljetten niet waren genoteerd, blijkt toch uit alles, dat men met de gestolen bankbiljetten te doen heeft. In totaal was een bedrag van 94.532 gestolen. TRUMAN PROBEERT HET. President Truman heeft officieel mee gedeeld, dat hij zich bij de presidentsver kiezingen candidaat gtelt voor de demo cratische partij. Weer vis-export. Door de grote vis aanvoer kon er weer vis-export plaats vinden naar Engeland, België, Zwitser land, en Frankrijk. Verse haring werd verzonden naar Tsjechoslowakije. Geen aanstelling meer van onbevoegde leerkrachten Wonderlijke inbraak te Heemstede Vrijdagmiddag omstreeks vier uur stopte Voor het perceel Heemsteedse Dreef 144, waar op dat ogenblik niemand aanwezig was, een taxi. Een ongeveer 35-jarige dame stapte uit, trapte een^glas-in-lood-ruitje in en verdween door 't gat naar binnen. Een dienstmeisje van een aangrenzende villa constateerde, dat de vrouw bij het verlaten van de woning een pakje bij zich had. Zij reed vervolgens.in de taxi weg. Wij vernamen, dat de dag tevoren, dus Donderdag, eveneens om vier uur bij de bewoner van.het genoemde pand, de heer M. E., een briefje was afgegeven, waarin deze in beledigende woorden gesommeerd werd de villa te ontruimen. Het briefje wat getekend: „De Bock". Dit nu zou de schuilnaam zijn van de vorige bewoner van het perceel, een zekere S., een politiek delinquent 'die sedert enige tijd voorwaar delijk in vrijheid is gesteld. Deze S., die thans in Rijswijk (Z.-H.) domicilie houdt heeft nog dezelfde Vrij dagavond telefonisch laten weten, dat hij van het geval had gehoord en er geheel buiten 'stond. Daad van een zwakzinnige Een politieel onderzoek bracht aan het licht, dat dit inderdaad het geval was. Wel had S. eens in een café aan eèn Am sterdamse verteld, dat zijn huis ten be hoeve van ^en Joodse Nederlander ge vorderd waS De vrouw had daarop ge zegd: „Laat dat maar eens aan mij over" en was op eigen gelegenheid haar „actie" tegen de heer E. begonnen. Al spoedig kwam vast te staan, dat zij aan geestesstoornissen lijdt. Zij is dan Ook naar het Provinciaal Ziekenhuis te Santpoort, waar zij reeds eerder verpleegd werd, overgebracht. „Duin en Daal" heropend Van belang voor het vreemdelingenverkeer Het hotel „Duin en Daal" te teloemen- daal werd in. de oorlogsjaren in beslag genomen door de Duitsers. Na de bevrij ding werden er gerepatrieerden uit. Indië gehuisvest. Ook daaraan is nu een eind gekomen. De directie heeft getracht een modern bioscooptheater te stichten in welke, in richting tevens gelegenheid zou bestaan voor het organiseren van culturele bij eenkomsten, maar die plannen kregen geen steun van het gemeentebestuur. Thans zal „Duin en Daal" weer geopend worden als hotel, terwijl er tevens weer gelegenheid zal zijn voor 'het houden van vergaderingen en congressen. Er moet evenwel nog veel in het gebouw gerestau reerd worden. Het feit dat „Duin en Daal" weer als hotel geopend zal worden is van veel be lang voor het vreemdelingenverkeer in deze omgeving, want 'herhaaldelijk werd het tekort aan hótel-accomodatje gevoeld. In een bijeenkomst met de voorzitters van de nationale sportbonden, op initiatief van het N. O. C. gehouden, is fel geprotesteerd tegen het Voornemen van B. en W. v,an Am sterdam, inzake de verhoging van de verma kelijkheidsbelasting. De gemeente Amsterdam wil verder gaan dan de normen, neergelegd van regerings zijde in een brief aan de gemeentebesturen. De- regering staat namelijk op het standpunt, dat behalve een verhoging van de vermake lijkheidsbelasting op entréeprijzen voor dancings-nachtlokalen e. d. ook sportwed strijden met een overwegend sensationeel karakter hiervoor moeten worden belast. In een bespreking met de heer Lotsy achtte deze het onjuist, om voetbalwedstrijden hieronder- te rangschikken. De recettes van sportwed strijden in het algemeen komen ten goede aan de nationale sportbonden en worden ge heel ten bate van de jeugd besteed, hetgeen -volgens de mening van de heer Lotsy nood zakelijk is, aangezien regerings- en gemeen telijke autoriteiten door verschillende om standigheden onvoldoende steun verlenen aan de lichamelijke opvoeding en de sport. De voorzitter van de K.N.V.B. -verklaarde, dat de voetbalbond alles zal doen om dit plan van de gemeente Amsterdam,te doen torpe deren en hij sprak als zijn mgning uit. dat de K.N.V.B'. op deze wijze geen interesse meer had voor de mogelijkheid, om in dé toekomst belangrijke wedstrijden in de stadions der grote steden te laten spelen. Hij betreurde het vooi-stel van B. en W. van Amsterdam te meer, aangezien het initiatief van verhoging der vermakelijkheidsbelasting op sportwed strijden is uitgegaan van de stad, waar het Olympisch Stadion is gelegen. Dit seizoen zullen de grote wedstrijden gewoon doorgang vinden, aangezien het besluit van verhoging der vermakelijkheidsbelasting, indien het ge nomen wordt, pas 1 September a.s. zal wor den ingevoerd. Mocht het van kracht worden, dan zullen de landenwëdstrijden naar de provincie ver huizen ofzo besloot de heer Lotsy, iri het geheel niet meer worden gespeeld. De Nederlandse ploeg, welke deel zal nemen aan de Olympische Spelen te Londen zal 150 tot 175 personen omvatten, de officials inbegrepen. Onder officials \worden behalve de vertegenwoordigers van het comité zelf, verstaan de chef de mission, de diverse chefs d' équipe, de trainers, masseurs, een arts, hoefsmid, kok, enz. Op het ogenblik heeft het N. O. C. gelden beschikbaar voor een Een nieuw plan voor uitbreiding van Schiphol Een Schiphol-plan, dat in het voorjaar van 1947 werd uitgewerkt door de dienst van Publieke Werken te Amsterdam, is afgedrukt in het rapport inzake de door de K.L.M. gepropageerde centrale lucht haven „Burgerveen" aan de minister van Verkeer. Het betreft een plan 'met drie paar start banen. Deze banen kruisen elkaar niet. Zij zijn rondom een z,g. luchthavén-eiland in verschillende richtingen geprojecteerd. Dit plan werd ontworpen in aansluiting op het bestaande vliegveld Schiphol. Deze uitbreiding van Schiphol zqu vol gens het rapport honderddertig millioen gulden kosten, evenveel als de uitvoering van het plan-Burgerveen. Rekening hou dend met de huidige wensen zou men naast de Schiphol-üitbreiding ook Schieveen^ moeten aanleggen; alsmede een startbaan op Valkenburg voor de industrie,' hetgeen volgens .raming van dit rapport nogmaals vier-en-dertig millioen gulden zou kosten. Men stelt, het oppervlak van het ver grote Schiphol op 800 ha. Burgerveen zou volgens het bestaande ontwerp 650 ha. beslaan. Bij de aanleg van Burgerveen zouden de aanleg van Schieveen (voor lopig 165 ha.) en de uitbreiding van Val kenburg (25 h.a.) achterwege kunnqn blijven, zodat volgens de K.L.M. door aan leg van „Burgerveen" 340 ha. grond be spaard zou kunnen woeden. De gemeente Amsterdam had tot dusver deze ontwerpen van de Schiphol-üitbrei ding geheim gehouden. Haarlemse Reddingsbrigade Onder voorzitterschap van de heer Joh. M. Schmidt is de jaarlijkse algemene vergade ring van de Haarlemse Reddingsbrigade voor Drenkelingen gehouden. Door het aftreden van de heer P. Waps^-a. die twaalf en een half jaar de functie van secretaris heeft vervuld, kwam een wijziging in het bestuur. Het werd als volgt samengesteld: Joh. M. Schmidt, voorzitter, dr. D. Heymans. vice voorzitter, J. G. van Gennip, Zuider Buiten Spaarne 122,. secretaris, A. G. J. v, d. Berg. penningmees ter, V. H. Snel, 2e secretaris, mej. A. C. Hou- ben. mej. A. E. J. Bosse, J. M. Thuis en V. H. Snel, commissarissen. De heer Vru^t werd wederom tot hoofdiristructeur benoemd. Besloten werd de jaarlijkse wedstrijd, om de dr. W. E. Merens-beker op Zondag 11 Juli te houden. Gedurende het zoiherseizoen zul len de zwemoefeningen op Zondagmorgen van 1011 uur in de gem. zweminrichting aan de Kleverlaan worden gehouden. De vie ring van^het 35-jarig bestaan, in de maand Juni, werd besproken. Het voorstel van de leden tot het instellen van een jeugdafdeling verkreeg geen meerderheid. Installatie der interimregering te Batavia De installatie van de leden der Interim regering voor Indonesië zal Dinsdag te Batavia plaats hebben om 17 uur plaat selijke tijd, dat is om 10 uur voormiddag Nederlandse tijd. ploeg van 80 personen, doch door het nemen van verschillende maatregelen wil men trachten de nog ontbrekende gelden bij een te brenggn. Op de Olympische dag worden geen wie lerwedstrijden gehouden, om bij de wieler baan tribunes te plaatsen. De toeslag,geheven op de entréeprijzen van de landenwedstrijd NederlandZwe den. zal ten goede komen aan de uitzending van Nederland naar Londen. Men neemt aan, dat hierdoor een extrabedrag zal wbrden ver kregen van ongeveer f 30.000. De textieldistributie Nu er nieuwe textielkaarten zijn uit gereikt hoopt iedereen, dat er wat meer punten zullen worden aangewezen. Dat kan echter niet, zo deelde men ons in Den Haag mede. Evenmin zullen de gro tere stukken textiel vrijkomen. Wel zal er van tijd tot tijd, indien de mogelijkheid zich daartoe voordoet, een kleine correctie in de puntenwaarde der artikelen gebracht worden. Bij aandachtige bestudering der nieuwe textielkaarten zal men ontdekt hebben, dat de nummering van de bonnen „Algemeen" en „Reserve" niet op alle -kaarten dezelfde is. Mocht het geval zich voordoen dat van een bepaald artikel wat meer dan anders verstrekt kan worden, dan kan men een bepaalde bon aanwijzen met de zekerheid dat iedere bezitter van dat nummer ook inderdaad zijn bon gehonoreerd krijgt. Een volgende maal komt dan een andere groep met een ander- nummer aan de beurt. DOODVONNIS TEGEN PULS BEVESTIGD. De Bijzondere Raad van Cassatie heeft het doodvonnis tegen de Amsterdamse ver huizer A. Puls bevestigd. P. maakte zich schuldig aan arrestatie van Joodse landge noten en -haalde in dienst van de „Ein- satzstab Rosenberg" op grote schaal hui zen van gearresteerde en gedeporteerde Joden leeg. Wij ontvingen yan het Haarlemse ge meentebestuur de volgende mededeling: Ook in Haarlem en omgeving wordt de algemene ontwrichting van het Voorberei dend Hoger en het Middelbaar Onderwijs merkbaar. Het feit dat de universiteiten weinig leraren meer afleveren en dat tege lijkertijd verscheidene leerkrachten een werkkring buiten het onderwijs zoeken, heeft allereerst vele scholen „in de pro vincie" in moeilijkheden gebracht, maar het laatste jaar. blijkt het ook in onze om geving onmogelijk bevoegde leraren te krij gen. Aan alle scholen doet zich nu het ver schijnsel voor, dat er les wordt gegeven door personen, die daartoe geen bevoegd heid bezitten. Veel studenten geven les, hoewel zij nog slechtscandidaatsexamen hebben afgelegd of een A-acte hebben be haald. Op die wijze wordt het leraarsambt tot een „baantje", dat men waarneemt om wat bij te verdienen en dat men veelal niet meer ambieert zo spoedig men werkelijk afgestudeerd is en een betrekking buiten het onderwijs fihn krijgen, die wel behoor lijk gehonoreerd wordt. Bij andere studie richtingen is het uiteraard onmogelijk, dat men de praktijk ingaat voor men met zijn studie klaar is, men denlce aan medici, theologen en juristen, maar de nood aan leraren heeft er toe geleid, dat de norm hier losgelaten is. En dit geschiedt, hoewel universiteiten en hogescholen steen en been klagen óver de daling van het gehalte van de studenten, die aankomen. Deze feiten hebben de aandacht getrok ken van het Gemeentebestuur van Haarlem. Het college van Burgemeester en Wethou ders is van oordeel-, dat met alle kracht gepoogd moet worden het goede peil van het Haarlemse onderwijs te behouden. Daarbij doet zich de vraag voor,* of mag worden voortgegaan met het aanstellen van leerkrachten, die niet bevoegd zijn tot les geven aan inrichtingen van voorbereidend hoger en middelbaar onderwijs. Na ampele overweging is besloten in de komende cur sus slechts bij zeer. hoge uitzondering, in zeer bijzondere gevallen,.lei'aren te benoe men, die niet afgestudeerd zijn. Slechts op die wijze kan het onderwijs op peil wórden gehouden. De omstandigheden zijn van dien aard, dat het stellig niet .zal gelukken aan alle scholen in alle vakken onderwijs te doen geven. Het Gemeentebestuur is' er zich van bewust, dat dit een ernstfg feit is, .doch voor alles dient er voor gewaakt te worden, dat het onderwijs, dat wordt gegeven, goed is en dat het niveau van de lessen niet daalt. Het Gemeentebestuur heeft contact ge zocht met de rectoren en directeuren van de bijzondere middelbare scholen in Haar lem en omgeying en deze hebben na over leg met hun besturen allen zonder uitzon dering verklaard de komende cursus een zelfde gedragslijn te zullen volgen. Op deze wijze hoopt men te bereiken, dat het mid delbaar, onderwijs, dat in Haarlem en om geving wordt gegeven, op peil blijft. Het valt echter te voorzien, dat in een aantal, misschien zelfs in vele vacatures niet zal kunnen worden voorzien en dat vervult allen, die in deze verantwoordelijkheid dragen, met grote zorg. .VOOR DE „VISTREIN" VERTREKT SCHEEPVAART ÏJMUIDEN Binnengekomen vissersschepen. 8 Maart 1948 IJM 22, rederij Weimar, vertrokken 26 Febr., vis. IJM 49, Petten, visserijmij. Pettgp. 25 Febr. vertrokken, vis. IJM 9, Haarlem, rederij De Vem, vertr. i Febr., vis. IJM 16, Bergen, rederij De Vem, met vis uit IJsland. IJM 96. Bruinvis, rederij Marezaten, vertr. op 26 Febr., vis. IJM 19. Adelante, Mij. Protinus, 26 Fgbr. vertrokken, vis. IJM 57, Medan, rederij Medan, 27 Febr. vertrokken, .vis. Vertrokken op 8 Maart: IJM 114, Maria Elizabeth. IJM 72, Condor. IJM 102, Vios V. Kabeljauw voor Groningen mag niet in Amersfoort blijven hangen Vis is een artikel, dat een snelle en goed verzorgde verzending vraagt en het is dus geen wónder, - dat de Spoorwegen in dit vervoer naar alle uithoeken van ons land een groot aandeel heeft. Om de ex-peditie van de „kwetsbare" vis zo snel mogelijk te doen verlopen, stellen de Nederlandse Spoorwegen alles in het Werk, om te be ginnen in IJmuiden, zo rationeel mogelijk de goederenwagens in te pakken, opdat de inhoud ervan in de juiste volgorde wordt gestouwd en zich bij de lossing geen on regelmatigheden kunnen voordoen, zodat een zending kabeljaüw voor Groningen bijvoorbeeld niet in Amersfoort blijft hangen. Het VVIJ-nieuws van deze week bevat een aantrekkelijk artikel van de hand van IJmuidens stationschef,' waarin de gang van zaken bij de verzending per rail wordt beschreven en waaruit wij enige-gegevens hebben gelicht, om het zo belangrijke on derdeel onzer voedselvoorziening nogmaals in het licht te stellen. Het zal duidelijk zijn, dat een vlot ver loop der expeditie in eerste instantie af hangt van de wijze van inlading in IJmui den en er moet dus ter zake kundig per soneel bij betrokken worden, om de spoorwagens op de juiste manier van hun lading, te voorzien. Op de „steekwagens" in de vishal wor den-dus bepaalde zendingen, laten we zeg gen voor Breda, geladen. De verzenders worden geacht, te hebben opgelet, of de zendingen pjaatsgewijze bij elkaar gesta peld zijn en daarna wordt de zending in kwestie naar de daarvoor aangewezen spoorwagens gebracht, waar de goederen zo worden ingeplaatst, dat zij er straks in volgorde der stations vaq bestemming kunnen worden uitgehaald. De „vistrein" is meestal om ongeveer '7 uur in de avond vertrekklaar, wat ook al weer nauwkeurig moet kloppen, omdat haar diverse onderdelen de aansluiting op de verschillende treinen uit Amsterdam of Haarlem niet mogen missen. Het hoeft geen betoog, dat de administratiève bezig heden het vertrek van zo'n „vistrein" die bovendien andere stukgoederen en post meeneemt niet mogen vertragen, zodat de roep óm „spoed" hier niet die des roepende in de woestijn mag zijn. Duitsers met prettige lierinneripgen In de Straat van Malakka zijn twee Duitsers opgepikt, die van het Franse vreemdelingenlegioen gedeserteerd waren. In Palembang aangekomen vertelden zij, dat zeventig procent van het legioen uit Duitsers bestaat. Beiden hoopten „wegens de prettige herinneringen aan de Neder landers in de bezettingstijd" in Indonesië aan de slag te komen. Zij, zijn voorlopig naar de kazerne te Palembang over gebracht. Kort en BonL Op 19 Maart zullen de Werou weging en de Beweging.voor pT& reldregering'in het ConceiW^: sterdam voor het eerst een te lijke. openbare vergadering organisaties hebben de nieuw reld Federalisten Beweging" aan^"' HAARLEM EN In Februari 1948 werden hofbibliotheek uitgeleend 11 het filiaal in het Huis te Zaanen i^ tezamen 1&.065 (v. j. 10.411) waJ de Muziekbibliotheek, De instemt hezneht dnhr 453R on srm l uezocm aoor toooen 500 beznl - zoeksters, tezamen 5035 (v i Robert Montagne zal 15 mann voor „Les conférences fra„; lezing houden over „De expansie f de grote mogendheden". Boksen Olympische candidal, boksen in Haarlem Woensdagavond 17 Maart hJ boksclub ,,De Ring" wedstrijden Gem. Concertzaal. Hieraan na»,: beste boksers uit Den Haag, LeidlV lem, Amsterdam en Den Helder Hessels, W. Snoek, J.- Hagenaar V man, C. van Eyk, F. Wolters'j t die kampioen zijn. en deel uitrróke- Olympische selectiëploeg. Voor p komen uit Ko-Hessels, T tonisse en H. J. Bakker. In totaal h 10 partijen in de A-klas op ha»*? ma en vier bijpartijen. Op 9, 10 en 11 Maart worden sterdam de kampioenschappen van»' holland in de A-klasse jBh',S Haarlem nemen deel J. Hessèls en J J wer. Ko Hessels komt voor het r een afwezigheid van een jaar weer - moet in het vedergewicht zijn tjwï digen. Hij bokst tegen Ramakers t B. K. uit Amsterdam en J. Brouw*-' lichtgewicht tegen de Bie van ?s eveneens uit Amsterdam. VOORLOPIG HAARLEMS ELPTH r SCHOTEN I. 5; Zondag wordt op het EDO-terreina- strijd gespeeld tuSsen het voorlonie lems elftal en Schoten I, welke o-n-' uur begint. Sport in 't kort FILMMIDDAG G. V. „BAT0".-h. zame middag bood de gymnastiek^ „Batö" haar jeugdige en daarna outó in de Kroonzaal van café-restaurar* mann. De jeugdafdeling zijn fihf grondgymnastiek van Weggelaar een.l pische Dag en over Zweden te zien'm Voor de oudere leden werden v- goede Zweedse, kleurenfilms, filar" Zwitsers kunstturnen, wereldkampios; pen en Sokolfeesten te Praag en eens? film over huisvrouwen-gymnastiek, Churchill won een ;irji De IJmuidense „Churchill", alisi Engelse bulldog „Czaar Alexanders 't Saenredam", toebehorende sa:' eigenares van het Rex-theater te "n- den-Oost, heeft op de grote honden- toonstelling in het RAI-gebouwisb sterdam een tweede prijs gewoncEi- de vermelding „zeer goeti". Alexander", die inderdaad welwjltr de roemruchte Engelse staatsman Ie draagt düs de roepnaam „ChurcÊ 'Met een sigaar en een gelijkenis treffend zijn... Voor direct gevraagd we gens ziekte-omstandigheden in klein gezin een "net beschaafd meisje niet beneden de 18 j. van 8.30-3.30 met middagk^st, was buitenshuis. Adrés bur. v blad. Netfe jonge werkster gevr., Ma., Wo., Zat.ochtend 8.30-12.30 uur. goed loon. Mevr. A. Schoorl, Kenne- merweg 4, Bloemendaal. L. Brandwijk, Kruideniers waren, Kennemerlaan 38, IJmuiden. leeftijd 14 a 15 jaar. Rijper- man, Bakkerij „De Toe komst", Casembrootstraat 22 ingang bakkerij. Fa. J. J. BOSMAN, Konings weg 2A,. Velsen-N. vraagt Gelegenheid het vak gron dig te leren. Te huur grote kamer, kleine kamer en zolderkamer, voor echtp. zonder kinderen of twee personen wonende of vesti gingsvergunning voor gem. Velsen noodzakelijk. Kleine kamer kan desnoods gebruikt worden voor keuken, omgev. Santpoort. Brieven IJ 535 bur. van dit blad. Voor H.H. Telers Plant aardappelen Alle soorten goedgekeurde Plantaardappelen v. zware kleigrond. N. ARISZ, Hagelingerweg 140 Santpoort Tel. 8740. 1* „DAMMERS VAN IJMUIDEN A.s. Donderdag 11 Maart zal bij ROYAL, Wijk aan Zeeërweg, een bespreking worden gehouden over een nieuw op te richten damclub. Alle dammers die met dit doel sympathiseren gelieven om 8 uur 's avonds aanwezig te zijn. Damklokken en borden zijn aanwezig. De Cèmmissié van Voorbereiding: H. LICHTENDAHL, Driehuizerkerkweg -31 H. DE BOER, Schoutenstraat 1 W. J. GOMES, J. P. Coenstraat 111. P. HEILIG, Kanaalstraat, schoenmakerij DQOOOOOOOOOCOQOOOOQQOOQOOQOOOQQOQOOO»' 9 e Heden ontvangen: 3 Schermerslraat 26 Haarlem (bij de Zijlweg) 9 Te huur in Oud-IJmuiden of berging van enkele autps. Te bevragen Corn. Janus en Zn., Stationsweg 81. Velsen. Kunstzinnig portrei SCHOTERWEG 92 TelefooD 21943 Gevr.o EEN MEISJE voor .de morgenuren en 2 d. wat lan ger dat de huïsh. wil leren en meteen verdient. Zij moet gewillig zijn en een vrien delijk karakter hebben. Ge zin 2 pers. Zo nu en dan hulp werkster. Aanm. 's avonds na 7 uur. Adres bur. v. d. bl. NET MEISJE GEVR. voor de morgenuren. Adres Tus- senbeeksweg 36. GEVONDEN: vulpen. Ter. te bek. teg. adv. kosten Ber kenstraat 36. VERLOREN: portefeuille m. o.a. voor de eigen, zeer be- langr. papieren. Verzoeke tegen fl. bel. terug te bez. Willem de Zwijgerlaan 8, Santpoort-Station. RUILEN: woning te IJm. v. Velsen-N. geen noodwoning. Alex. Bellstraat 13, (IJm. Jong echtpaar zoekt THUIS WERK, onverschillig wat. Br. L 2256 bur. van dit blad. Af te halen: 3 HONDJES, 4 mnd. oud. Spilbergenstraat 1^ IJmuiden. Te kodp: donker bl. MAN TELPAKJE m. 42, z. g. a. n. oude kw. Kastanjestr. 16. TE KOOP: 1 plaat alumi nium 1 x 2 M. 11/4 m.m., 1 pers. ledikant, zilveren da meshorloge, goed lopend, 1 zwarte jas en vest gestr. broek, z. g. a. n. kl. maat. Prins, Alex. Bellstr. 49. Aangeb. MIDDENST. WO NING in Haarlem, huurpr. f 31 p. m. voor ruim huis in Driehuis, IJm. of IJm.-O. huurprijs pl.m. f 40. Brieven L 2257 bur. v. d. blad. Te koop: PATHéFOON met eiken kastje en 26 platen. Hofgeesterweg 4a, Santpoort ACCORDEON,pianoklavier ter overname gevr. Br. met opgave merk, prijs en aan tal bassen L 207 bur. v. d. bl. (jas, broek, vest) Alléén deze week meten wij aan voor corpulente Heren, buikmaten. Confectie n. m. levertijd ong. 8 weken. KLUMPERS Kledinghuis RIJKSSTRAATWEG 39, H.N. Tandheelkundige Inrichting W. SWAAP I 99 Grote Houtstraat 99 Haarlem. Tel. 13728 Gehele Kunstgebitten f 75.- I Volledige behandeling In- begrepen. Spr uren van de Tandarts dagelijks van' I 1-2 uur en volgens afspr Avondspr uren: Maandag Woensdag. Vrijdag 58 WIJ KOPEN van particulieren, tegen behoorlijke prijzen. Ro mans, Kunstwerken Tech niek, Verkade Albums, Jongens en Meisjesboe ken, enz. Boekhandel „twidka Kruisweg 13 b. h. Station. Haarlem. Belt ons op TeL 21677. Of zendt bericht. Wij komen Gevraagd: Winkeljuffrouw en Meisje voor de huishouding, evt. halve dagen. H. Stutvoet, Uurwerken, Optiek, Goud en Zilver, Hoofdstr. 146, Sant poort. Termijnvaluta's Door aan- of Verkoop van vreemd geld W termijn schakelt U het koersrisico uit en woré een zuiverder kostprijs berekening verkregtf- Gaarne verstrekken wij U inlichtingen. DEVI EZEN BAN K KANTOOR HAARLEM - SCHOTERWEG! Telefoon 13376 R'dam. Amiterdam, Den Haag, Haarlem. Schiedam, Doiindt Maaailuli, Vlaardlngen, IJsielmonde, Weitmiai (agertKMf) KENNEMERLAAN Heden verkoop OVERHEMDEN ts 2 boorden ook vaste boord (sport). Heren- en Dames Costuumstoffen Gekl. flanel, rose, l.blauw en zalö- kleur Dames- en Heren- Shawls Zeil-, sport- en schipperspetten Joh. H. Meijer Let op Kenn.laan IJmuiden TeL Boekhandel DE BOEKPERS, Grote Houtstraat 55-57,3= lem vraagt voor afd. Verkoop beschaafde en alS- MEKOG IJMUIDEN De N.V. Maatschappij tot Exploitatie van Kooksoveng»**4" te IJmuiden vraagt voor haar laboratorium een goede ADMINISTRATIEVE KRACHT Leeftijd ca. 18 jaar. Zij, die in het bezit zijn van het diploma Mulo A. of B., genieten de voorkeur. Spoedige indiensttreding gewenst. Sollicitaties met vermelding van opleiding en praktijk worden, vergezeld van een rtttnj» pasfoto en onder opgave van ons-nummer HD 62, ingewacht bij de Sociale afdeling Prince

IJmuider Courant | 1948 | | pagina 4