JONGLISTO Vollaert's S' gesloten 'u Qiote ge&ewUem I Schoenmagazijn Honderden BONTMANTELS J. van Ipenburg Té koop OMYL Vollaert's Schoenmagazijnen Amerika gait weer baseball spelen Kort en Bondig Nu weet ik hoe een atoom er uit ziet!" F „de Vendu" Filmvoorstelling bekwame strijksters Luidsprekers Anegareg 12, Haarlem Dinsdag zijn wij gesloten NE0PH0T0 Gratis verkrijgbaai DINSDAC 20 APRIL 1948 IJMUIDER COURANT „Farms" in de provincie zorgen voor eigen kweek Het Yankee-Stadion te New York. (Van onze correspondent te New York). Op Zondag 18 April begon heif Ameri kaanse baseball-seizoen en van tientallen millioeneiT Amerikanen kloppen de harten weer vlugger. Vijf maanden achtereen zal men keer op keer in drommen naar het stadion optrekken. Vijf maanden lahg. zal er spanning zijn er enorme opwinding, waarbij de politieke ge beurtenissen soms in het niet dreigen te ver zinken! Groter New York telt drie belang- rijke clubs: de Yankees, de Giants en de Dodgers (Brooklyn). Eerstgenoemde is de jongste van de drie,-maar zij neemt een wel zeer bijzondere plaats in. Dit is immers het. team van de perfectie, men zou bijna kunnen zeggen van de volkomen beheerste, uitge balanceerde techniek en strategie. Of men een Yankee-supporter is of niet, vele malen per seizoen maakt men de gang naar het Yankeestadion, om'dat daar volmaakt baseball te genieten valt. Men zou de Yankees kun nen vergelijken met een Ajax en Feijenoord in hun gloriejaren. Behalve hun eigen sup porters trokken deze clubs ook belangstel lenden uit de gelederen van Blauw-Wit, AFC, Sparta of Xerxes, omdat al had men zijn hart dar. al niet verpand aan de rood witte Amsterdammers of Rotterdammers, zij goede sport te zien gaven, waar iedere ware voetballiefhebber van genieten kon. De Yankees een sportclub te noemen, is maar ten dele juist. Men zou daardoor te kort doen aan het gecompliceerde mechanis me van deze organisatie. Een baseball-team bestaat uit 9 spelers, maar voor een zwaar seizoen heeft men reserves nodig, vooral werpers, die slechts een maal per 4 a 5 te spelen wedstrijden optreden, zodat een eerste ploeg plus reserves uit 25 man bestaat. Maar daarmede zijn we er niet. Een goede leiding^ ziet naar de toekomst en kweekt tijdig jong' talent. Vandaar dat de grote clubs of onder nemingen, zoals men het dan maar noemen wil, over het gehele land z.g. „farms" hebben, proeftuinen zou men kunnen zeggen. Deze jongelui, die van de'sport hun beroep ma ken. spelen in teams, ondergebracht in lagere afdelingen, de minor leagues, maar opko- mende krachten kunnen direct door de moe derorganisatie naar het hoofdteam worden gehaald. In totaal heeft de Yankee-organisa tie op deze wijze 450 spelers „uitstaan", dit alles om een 9-mans team voor het heden en voor de toekomst aan de spits te houden. Verder zijn er 14 scouts (zoekers, padvinders) in dienst, die op scholen, speelplaatsen, wei landjes, stadspleintjes, kortom overal waar maar met een baseball geslagen wordt, spie den om met een cheque in de ene en een contract in de andere hand veelbelovende spelers in de Yankee-proeftuinen te lokken. Onlangs is er échter een verbod uitgevaar digd om jongelieden, die nog op de middel bare school zijn, contractueel, vast te leggen. Intussen bestaat er voor deze jongelieden geen groter zaligheid dan om door een Yankee-scout achterna gezeten te worden. Dit alles valt onder de rubriek „eigen kweek". Daarnaast wordt door de clubs na tuurlijk ook in spelers gehandeld: het ruilen van spelers, b.v. een prima werper tegen een vanger en een andere veldspeler, al of zonder bijbetaling in kas. Ook wordt ex- direct gekocht en verkocht, zonder ruil. De Nieuwigheden op de Britse Jaarbeurs Alles voor export Elk jaar wordt in Engeland een jaar beurs gehouden, de British Industries Fair, die zo groot is, dat zij in drie afdelingen moet worden ondergebx-acht. In Olympia en Earls Court te Londen, en Castle Bx-om- wich bij Birmingham. Honderden firma's nemen hieraan deel en bezoekers komen uit alle delen van de wereld. Sedert Enge land zijn industriële inspanning vooral richt naar de export, hebben deze beurzen aan belangrijkheid gewonnen. De British Industries Fair, die op 3 Mei aanstaande geopend zal worden, is de grootste, die ooit in Engeland wex-d gehou den en aan de tentoongestelde pi'oducten kan men zeer duidelijk zien, dat zij spe ciaal voor de export werden ontworpen. Zo zijn er in de afdeling speelgoed, miniatuur auto's, die werkelijk op ben zine rijden en die namen dx-agen als Foi'd, Buick, Packax-d en andere Amerikaanse automerken. In de afdeling textiel kan men een collectie kinderkleding vinden, speciaal voor Zuid-Amerika ontworpen. Het ministerie van Handel en Nijverheid en het departement voor uitvoervergun ningen heeft op de tentoonstelling inlich- tingenbureaux opgericht, om kopers en verkopers te kunnen helpen bij het ont warren der vele in- en uitvoerbepalingen, die door de divex-sè regeringen zijn vastge steld. Elke firma, die aan de jaarbeurs deelneemt, kan zich ex-op beroemen, min stens een of meer nieuwigheden op de markt te hebben gebx-acht. De afdeling lederwaren zal vooral opvallen door het gebi-uik van kleuren en plastic in schoenen en handtassen. De chemische industrie brengt een nieuwe kleur voor het bedruk ken van textiel, het Alcian blauw, een tegen de zon bèstand licht groen-blauw, dat vooral voor de zonnige streken in aan merking komt. Een merkwaai'dige gebeur tenis zal zijn de tentoonstelling der juwe len, die aan H.K.H. Prinses Elisabeth be horen, en van de grootste ongekloofde dia- mant ter wereld, de 770 karaat wegende Woyie Rivier diamant. De'afdeling zilver werk en juwelen zal bovendien een prach tige collectie zilver', vooral tafelzilver, ver tonen, passend bij de meest moderne in terieurs. In de meubelindustrie viert de traditie hoogtij; replicas van bekende oude meubelen van de grootmeesters der Britse meubelmakex-ij, zoals Chippendale, zullen te koop zijn voor degenen, die „over devie zen beschikken". -prijs van de Yankee-sfer Joe di Maggio (een van drie zonen uit een Italiaanse emigranten familie die fclle di'ie in baseball een pro fijtelijke carrière hebben gevonden) die zelf voor het sommetje van $25.000 aan de Westkust werd opgediept is thans 400.000 maar hij is niet te koop. -Zware afschrijvingen. Overigens is het bezit van een speler na tuurlijk een riskant bezit. Niet dat hij zal weglopen. Contractueel ligt hij vast en zou door iedere andere club geweigerd moeten worden. De enige, die hem verkopen kan, is de club, tot welker activa hij behoort. Maar een verstuikte enkel kan een speler weken lang uit de opstelling houden, een werper, die zijn arm uit elkaar gooit, is soms voor een half seï?oen uitgeschakeld, soms voor altijd en moet dan afgeschreven worden. Daarom houdt men conservatief boek en schrijft spelers bij aanschaf meteen op 1 af. Nemen wij nu eens de financiële resultaten onder tie loupe, zoals die door de „Yankees" voor 1946 geraamd worden. Latere cijfers zijn nimmer gepubliceerd alleen is bekend, dat het 1947 cijfer 50 beter was dan de raming van 1946. De ontvangsten uit thuiswedstrijden ko men voor met 1.500.000. Het aandeel in de ontvangsten uit uitwedstrijden bedraagt 400.000. Vriendschappelijke wedstrijden de voorjaarstraining in Florida 175.000. De stadionconcessies (voor het verkoopsrecht van bier, hot dogs, ijs etc.) brachten niet minder op dan 300.000. Ontvangsten uit ver huur van het stadion voor andere sportge beurtenissen (boksen o.a.) $140.000. Ont vangsten' radiouitzendingen (verkoop van de uitzendingsrechten aan omroepmaatschap- lijen) 120.000. Diverse inkomsten 10.000. /ex-koop van spelers 150.000. Alles bij elkaar de niet geringe som van 2.845.000. Daartegenover stonden de volgende uitga ven. stadionkosten 250.000. Wedstrydonkos- ten (waarin de post salarissen voor spelers) 650.000. Reiskosten 100.000. Kosten voor Scouts (de ontdekkingsreizigers) 175-000. Onkosten tijdens de voorjaarstraining 83.000. Algemene en vaste lasten 550.000. Belastingen $600.000. Diverse kosten $5000. Afschrijvingen 100.000. Rente op obligatie schuld $23.000. Aankoop spelers $75.000. Totaal 2.611.000. Geraamd overschot $234.000. Op de balans komt het stadion voor $2.000.000, maar tegen de huidige bouwkos ten is het 6.000.000 waard. De franchise (het recht om met edh team uit te komen in de strikt bepex-lct gehouden league van slechts 8_ clubs) staat in de boeken voor $300.000, maar is thans gemakkelijk 1.000.000 waard. Geen promotie of degradatie. Promotie en degradatie bestaan niet. De National League en de American League (beide gelijk in rang, al is de National League de oudste) tellen ieder, sedert onheugelijke tijden acht clubs. Al staat men tien jaar ach tereen onderaan, dat behoeft geen degradatie ten gevolge te hebben. Zoxx een club echter financieel op de fles gaan,, dan bezitten de eigenaren altijd nog de franchise, die ver kocht kan worden. Een millioenenstad als Baltimore b.v. heeft geen club in de „Major League", National of American, maar vist al jarenlang naar de franchise van de St. Louis Browns, financieel 'n zwakke broeder. Geven de Browns de geest dat-wil dus zeggen, verkopen de eigenaren de franchise dan verdwijnt dus een major league team uit St. Louis (de stad is eigenlijk te klein voor een tweede club naast de bloeiende Cardinals) en de Baltimore Orioles kopen zich een plaats in wat men zou kxxnnen noemen, eerste (of nog beter zoals in België, de ere-) afdeling. BINNENLAND Naar aanleiding van een gerucht-, dat de benzineprijs in Nedei-land met ingang van 1 Juli met negen cent zou worden verhoogd deelt het Directoraat-generaal van de Prijzen mede, dat van een verhoging in de naaste toekomst geen sprake zal zijn. De Bijzondere Raad van Cassatie heeft een nieuw onderzoek gelast in de zaak- Weinreb. W. werd in November tot 3Ms jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens het tij dens dé bezetting aanvaarden van gelden van Joodse landgenoten onder belofte hen Uit handen der Duitsers te zullen houden. Te Groenlo is een clandestiene radio zender opgespoord, welke regelmatig op Zon dagmorgen uitzond. Prinses Juliana en Prins Bernhard zul len op 7 Mei de openingszitting bijwonen van het „congx-es van Europa" dat wordt gehou den in de Ridderzaal te 's Gravenhage. HAARLEM EN OMGEVING Op de tijdens de jaarbeurs te Utrecht gehouden internationale slagers vaktentoon stelling, waaraan door ruim 650 inzenders werd deelgenomen, behaalde de inzending van de slagerij van het Provinciaal Zieken huis nabij Santpoort, verzorgd door de slager A. van Kan, een 2e prijs en eervolle ver melding. De kerkeraad der Nederlands Her vormde Gemeente te Bloemendaal heeft be sloten, het verzoek van ds. A. Braakman, om te mogen bedanken voor het beroep als pre dikant te Bloemendaal, in te willigen. De veertiendaagse studiebijeenkomsten van de Stichting voor Neoreligie worden in Haarlem gehouden-op 22 April, 6, 20, Mei, 3 en 17 Juni in hötel „De Leeuwerik". Op de eerste avond zal dr. Henri Conrade spreken over „De x-eligie der kunst, een metapsycho- logische beschouwing". Het programma voor de orgelbespeling in de Grote .of St. Bavo Kerk te Haarlem op Donderdag 22 April 1948, des namiddags van 1516 uur door George Robert, luidt: 1. Passacaglia en dubbelfuga c kl. t., J. S. Bach; 2. Koraalvoorspelen, J. S. Bach; a. Durch Adam's Fall ist gahz verderbt; b. Wir glauben all' an einen Gott, Vater; c. Wir glauben all' an einen Gott, Schöpfer; 3. Suite gothique, L. Boëllmann, Introduction - Choral; Menuet gothique; Prière; Toccata; 4. Appax-ition de 1'Eglise Eternelle, O. Messiaen; 5. Toccata, H. Andriessen, Opbouw van een federatief Indonesië Regering is overtuigd, dat basis voor samenwerking met de republiek gevonden wordt In de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer over de begroting van Overzeese Gebiedsdelen brengt de regering in herinnering, dat een federatief Indo nesië niet zal kunnen worden opgebouwd zonder de republiek en dat de basis van vrijwillige samenwerking daarbij niet zal kunnen worden gemist. Anderzijds brengt de verantwoordelijkheid van de regering ten opzichte van de niet-republikeinse ge bieden mede, dat uitvoering van het be ginsel-programma voortgang moet vinden onafhankelijk van de medewex-king van dé republiek, wanneer die te lang uitblijft. Er bestaat geen aanleiding te veronder stellen, dat uiteindelijk met de republiek geen basis voor vrijwillige samenwerking zal kunnen worden gevonden voor de vor ming van de Verenigde Staten van Indo nesië en van de Nederlands-Indonesische Unie. De regering acht de taak van Nederland: bij te dragen tot de stichting van vrije ge lijkwaardige overzeese gebieden even be langrijk als de opbouw van de unie, waar in Nederland en overzee verbonden zullen blijven. De regering zet uiteen, dat de Unie niet zal zijn een superstaat, en dat haar or ganen geen superregering zullen vormen, doch dat de Unie wel zal hebben een eigen corhpetentieveld, waarop Unie-organen gezag zullen uitoefenen. Het Unie-statuut zal met name hebben te verzekeren de rechten van beide deelgenoten jegens el kander en de nakoming hunner onder linge verplichtingen, de wederzijdse uit oefening van het staatsburgerschap door Nederlandse en Indonesische staatsbur gers en de handhaving in beide delen van de Unie van de fundamentele menselijke rechten en vrijheden en deugdelijk bestuur en bovendien de bereidheid tot het ver lenen van bijstand over en weer. Voorts deelt de regering mede daf sedert 1 Februari 1947 in samenwerking met republikeinse autoriteiten tot 21 Juli 194T de datum van het begin der politiële actie de volgende geïnterneerden naar 17 Lord Rutherford, atoomontdekker Hij opende de wereld van het oneindig kleine Onder éen kleine vierkante steen in de vloer van de grote Westminster Abbey rust de as van Lord Rutherford O.M., D.Sc., F.R.S., de zoon van een Nieuw-Zeelandse vlasverbouwer, beroemd geleei-de en edel mens. Zoals Herschel de stexrenwereld ont sloot voor de astronoom, zo opende Ruther- ford die oneindig kleine wex-eld, de atoom. In het tijdschrift „Atoom" is een artikel van Ivor B. N. Evans opgenomen, dat aldus 'begint en verder zegt: Nu al meer dan tien jaar geleden stierf Rutherford in de armen vaix zijn vrouw, na een korte ziekte, op 66-jarige leeftijd en op het hoogtepunt van zijn kracht. Deze zware, boers uitziende man, heeft zich zijn leven lang intens bezig gehouden met deeltjes, zo klein, dat 1000 miUioen er van nauwelijks een twee-shillingstuk kun nen bedekken, n.l. met de alpha-deeltjes. Hij en de alpha-deeltjes kenden elkaar goed. „Het zijn zulke aardige dingetjes, je kunt ze bijna zien", zei hij dikwijls. Ernest Rutherford werkte als student met Sir Joseph John Thomson op het Caven dish Laboratorium te Cambridge, in. de jaren 189598 aan de beroemde proefne mingen, die leidden tot de ontdekking van het electron. Toen Becquerel het uranium ontdekte, zag Rutherford onmiddellijk de mogelijkheden en hij begon zijn onderzoe kingen, die een volslagen ommekeer in de opvattingen van de mens omtrent de stof teweeg .zouden brengen. Hij ontdekte, dat de uitstraling van uranium bestond uit alpha- en beta-deeltjes en enige andere stralen, n.l. de gamma-stralen. Ondanks zijn uitmuntend researchwerk Nederlands gebied geëvacueerd zijn: Ne derlanders 6854; Oost-Indonesiërs 1822; andere Indonesiërs 305; Chinezen 33; bui tenlanders 239. Sedert 21 Juli 1947 werden door de Nederlandse troepen 2826 Euro peanen en 6295 Oost-Indonesiërs bevrijd. bij radio-transmissies, dat hij in Nieuw- Zeeland verrichtte en voortzette, toen hij in Cambridge kwam, zijn werk over het af geven van electronen door metalen bij ul tra-violet licht en zijn werk over het radio actieve uranium, was de jonge Rutherford er bezorgd over, waarheen zijn werk hem leiden zou. „Maak je geen zorgen", zei J. J. Thomson, „er is altijd genoeg ruimte aan de top". In 1898, 28 jaar oud, werd hij be noemd tot hooglex-aar in de physica aan de McGill Universiteit te Montreal. Te McGill mobiliseerde Rutherford alle hulpmiddelen van een uitstekend ingericht laboratorium om een van de verschrikke lijkste wetenschappelijke aanvallen in de geschiedenis van de wetenschap te begin nen. Tezamen met Frederick Soddy deed hij in 1902 de wetenschappelijke wereld op schrikken door de desintegratie theorie: de theox-ie van de radio-actieve verandering"^ Het vaste ondeelbare atoom van Dal ton bestond niet langer. Radium en soortgelijke elementen zetten zich voortdurend langzaam om. Het nieuwe tijdperk in de wetenschap was met vliegende vaart gestart. In 1907 verliet de 36-jarige professor Mc Gill voor de leerstoel in de physica aan de Victoria Universiteit te Manchester. Als „een man, gelijkend op het alpha-deeltje in zijn concentratie van energie, vijandig tegenover vrije tijd" kon hij enthousiasme wekken bij alles en iedereen. Dit zou Ru- thei-ford's meest productieve periode zijn, waarin bijna iedere dag een ontdekking van meer of mindere betekenis gedaan werd. Rutherford 'ontwierp, met Geiger, het beroemde toestel, dat de intensiteit van de straling van deze ultra-microscopische deel tjes vaststelde. Met deze deeltjes was hij gewoon dunne metalen stroken te beschie ten en dan gade te slaan hoe hier atomen afsprongen, zo te zeggen ontdekkend, dat het. atoom het middelpunt is van een sterk krachtveld. Dag na dag sch/Y Max-sden deze alphacleeltip-YtJ len platen. Tot op een nLJJ opgewekt Geiger's kamer h; 1 zei: „Nu weet ik hoe hét In de vorm van de Nobelst therford's onschatbare Werk 1 schap door de wereld erken?-J dringende beroepen, die Y'! eerste wereldoorlog op hem?' zette hijozijn werk aan de - I voort. De weg lag open voo?^ de atoomkrachten te beheer? nenste van het atoom was vi In 1919 keerde hij terug J?' dish Laboratorium te Cambv om het te leiden als hoog?? Gal perimentele physica en als'? Aet zijn oude leermeester, Sir j has In zijn beroemde lezing s°c Society in 1920 doorspelde p? 13a2 bestaan van hfi. neutron, <§r heid „nodig schijnt om 'de?1 3,25 kernen van zware elementer- I een In 1932 bewees Chadwiek ^e' dekken van het neutron, dat?.{ se Het was op het Cavendish ^s! onder Ruthex-fox-d's leiding op 2 Februari 1932 Cockero?! door waterstofdeeltjes te nie kunstmatig verkregen Sne?H van de deeltjes met een na a heid en door radio-actieve - r ven, het atoom splitsten. Van ?j den de geleerden in Engeland J to enex-gie besteden aan \-1 - elementen door het i nen van andere Maar de 66-jarige RuthënVv ook met andere gebieden schap bezig. Hij installeerde eer prachtige RoyalSociety MoJj*40) rium om het effect te béstii?] mo weldig krachtige magnetische? zor atoomkern en het geleiding^J dal metalen bij de laagste temp?-? dei de natuur mogelijk zijn, HjjU bei merkelijke voorspelling: j vai „Wij kunnen zwaardere ele-J gre wen uit lichtere en kunnen Y' om kaar laten vallen en een Y tie radio-actief elementen pro?! 1 nieuwe terrein, dat kêrn-ch?J we kan worden, wordt met Yj gre opengelegd. Het werk "kan in i hoi vele vex-rassingen brengen. 1 hel geval betreden we een niem- Vo >Ita Bij ons vertrek naar den Helder groeten wij vrienden bekenden en ,in 't bijzonder de Meeuwenlaanbewoners. Fam. BAKKER Meeuwenlaan li, IJm.-0. De Heer en Mevr. v. d. Meer- Zwart betuigen hun harte lijke dank aan vrienden en kennissen voor de grote be langstelling bij hun 40-jarige echtvereniging betoond. Beverwijk, Corn. Maters- weg 2. Tandarts Santpoort. Ondanks mil. dienst gaat praktijk gewoon door. prima Kajuitboot type vergr. B. M. 18 M2. zeil. Snelle zei ler, vaste ligging. Te bevr. Jac. Catslaan 26, Driehuis. Veilinglokaal JANSSTRAAT 48—50. Haarlem. Donderdag 22 April veilen wij div.., meubilair w.o. Huis- en Slaapkamer ameublemen ten, eiken Steinbach vleugel, bedden, ledikanten enz. Kijkdag Woensdag v. 10 tot 3; Dagelijks gelegenheid tot inbrengen en afhalen van goederen, tel. 20813. Deurwaarder C. H. ERBRINK Tel. 10809 V eilingmeester J. P. G. KOK Dir. G. L. VRIEND S5 la kunt U verdelg ze met D.D.T. Een krachtig werkend middel ter verdelging van vliegen, muggen, wandluizen en an dere insecten. In poedervoem o> Als vloeistof om te vei spuiten. ORGANON - OSS LEGER DES HEILS - EDISONSTR. 14, IJMUIDEN Op a.s. Woensdag 21 April zal er een gegeven worden VOOR DE JEUGD. Aanvang 15 uur. Toegangsprijs 15 cent. IJMUIDEN.OOST, GEB. FLORA, ZEEWEG 113 DONDERDAG 22 APRIL, 8.15 UUR. Op veler verzoek uit de omgeving optreden van de geliefde telepaath Een telepathische avond vol verrassing en sensatie. Jonglisto zal ook weer vragen beantwoorden. Entrée 1.25 (pl. bel.). Plaatsreservering Donderdag middag 3—5 "uur. ZONDER BON! ZONDER BON! Eenden eieren A.s. Woensdag en Zaterdag van 9 t/m 1 uur verkoop van eendeneieren 13 ets. per stuk, afgerond op 10 stuks. Standplaats Zeeweg by de VelserduinWeg. J. ONRUST, Zeeweg 193 PLASTIC MANTEL zonder punten met capychon alle maten f 2,Sn GUMMI MANTELS met capuchon 17 punten 19.50 M. DOUWMA ZOON Gen. Cronjéstraat 42-44 - Haarlem Wegens UITBREIDING en VERBOUWING is ons pand ANEGANG 12, HAARLEM heden Dinsdag Oficiële OPENING WOENSDAG 21 APRIL De VERKOOP begint DONDERDAG 22 APRIL, 9 uur ANEGANG 12 HAARLEM GEN. CRONJéSTR. 104 Tel. 11457 Tel. 14370 Let op onze openingsadvertentie van hedenavond Worden gevraagd IJMUIDER WASSERIJ, Snelliusstraat 39. IJmuiden. Mode-atelier „Minerva", Z. B. Spaame 30, Haarlem, vraagt voor direct: Bekwame handwerksters en enige leerling-handwerksters Automobielbedrijf vraagt voor haar onderdelen-magazijn AANKOMENDE MAGAZIJNBEDIENDE administratief onderlegd en voor haar service afd. bekwame DOORSMEERDER Voor ijverige personen goede vooruitzichten. Aanmelden HEEREMANS EN VAN LEUVEN, Nieuwe Gracht 78. AANK. NAAISTER, bek. met fijn maatwerk, zoekt plaatsing op'maatatelier of maatconfectie. Adres te vern. bur. van dit blad. Te koop: 2 nipuwe mod. ZO MERMANTELS, m. of z. pun ten, m. 38-40 f 37.50—f 52.50 Willebrordstraat 59, IJm.-O. Net meisje zoekt LEUKE VRIENDIN, ongev. 25-30 j. Brieven L 2407 bur. v. d. bl. VERHUISD van Leeuwerik laan 3, IJm.-O.. -naar Raad huisplein 15, Velsen. Tel. 5415. Mej. J. A. Bax, Cou peuse. Beleefd aanbevelend. GEVONDEN: baret, groen grijs. Tegen adv. kosten ter-, te bekomen de la Reystr. 7. Wie ruilt mijn prima WO NING IJmuiden-O. voor wo ning omg. Julianakade of Oud-IJmuide® ook IJm.-O. Brieven L 2406 bur. v. d. bl. Adres Koningsplein 1 rd. van yoor-oorlogse betekenis is de HEROPENING»: 2 -sell hetwelk op eenvoudige doch smaakvolle wijze geheel gemoderniseerd en uitge Wij tonen U 'n prachtige collectie exclusieve Dames-, Heren- en KinderscjMKüs 'n grote sortering steun- en gemakschoenen. OFFICIËLE OPENING WOENSDAGMIDDAG HALF DIS waarna wij van 46 uur gaarne onze cliënten, vrienden en belangstellenden!', vangen ter bezichtiging van ons nieuwe interieur-en hen te danken voor het jej lang in ons gestelde vertrouwen. DE VERKOOP BEGINT DONDERDAGMORGEN 22 APRIL llli 4 Da mi kii za: in he Wegens totale liquidatie van een grote Pelterijenfabïiei j VEILING van tegen PRIJZEN ALS NOOIT TEVOREN op DONDERDAG 22 APRIL DES N.M. 7 UUR in Gebouw DE NIJVERHEID, JANSSTRAAT 85 Ie RUMS 11 Reeds voor 125.kunt U lieh nu 'n nieuwe Bontmanlel aanschaffen. tt ej KIJKDAGEN: Woensdag 21 April van 2-9 uur, Donderdag 22 April vanlN» J VEILING: Donderdag 22 April 7 uur n-m. J. OKKEN, Erkend Veilinghouder'en TaxalS-gj NEEM GEEN RISICO! Bestel vroegtijdig Uw TROUWAUTO's! GARAGE BOUCKAERT Rozenstraat 79 Telefoon 19992 Kunstzinnig Portret SCHOTERWEG 92. Telefoon 21941. Groot BOVENHUIS ruilen Moeder van groot gezin vr. voor klein benedenhuis, te koop: een twee pers. BED. Adres bur. van dit blad. BIJ ELKE FIE DE GRUYTER) TOMATENSAi 10 EXTRACTBLOK* ietli' t -.4? Particulier Deted Voor hen, die een Interessast bestaat de mogelijkheid te worawi particulier detective o.l.v. oud van Politie en andere deskus^^ die van plan zijn ernstig te van achttien jaar hebben bereikt Ingeschreven. Gratis uitgebreid prospectus teges deze advertentie. j." INTERNATIONAL DETECTIVES- Lusthofstraat 6 Bolle™53 1000 TON BETONPUIN 2000 M3 ZAND Te bevragen: Aannemer B. v. Directiekeet Meervlietstraat, Velsen

IJmuider Courant | 1948 | | pagina 4