ELZER'S Tante Els enige flinke verkoopsta Monument Onthulling FOTO HOLLYWOOD Het vrolijk avontuur uifgaj heeft Beek Hulp bij studie HYPOTHEKEN beschikbaar Ontwikkelen Afdrukken Heden vers gerookte Makreel en ponen 'n Pracht behang PETTEN DASSEN Luidsprekers ZATERDAG 8 MEI 1948 IJMUIDER COURANT IJ muiden Stormvogels verloor met 2—0 in Katwijk Op Hemelvaartsdag speelde Stormvogels ten aanschouwe van een zeer talrijk pu bliek een propagandawedstrijd in Katwijk tegen Quick Boys. De blauw-witten had den enkele nieuwelingen in hun ploeg, die „proef stoomden". De Katwijkers zaten stevig op de bal en schoten in alle standen. Technisch waren de blauw-witten de Quick Boys de baas, maar vergaten en dat was wel zeer in tegenstelling met de Katwijkers te schieten of schoten slecht Vooral de nieu we midvoor kreeg tal van opgelegde kan sen, maar bleek ook al.niet op schot te rijn. Bovendien bleek de doelman der Boys bij de weinige goede schoten zijn werk behoorlijk te verstaan, Kraak kreeg vrij druk werk, doch hield, goed bijgestaan door Goedhart en Schuit flink stand. Vóór rust werd hij éénmaal in duidelijke buitenspel-positie gepas seerd; doch de scheidsrechter kende het doelpunt desondanks toe. Na de rust maakten de Boys een gelukkig doelpunt en wonnen alzo met 20. Spannende promotie-competitie in de reserve klassen In de promotie-competitie, waaraan o.a. ook wordt deelgenomen door Stormvogels 2 en V.S.V. 2 heerst veel spanning, want na drie wedstrijden is de situatie zo, dat de vier clubs drie punten hebben. Zondag ontvangen de VSV'ers op hun terrein AJF.C. De roodwitten wonnen enige weken geleden van de „Reds" in Amster dam met 31. We vermoeden echter, dat zij deze prestatie niet zullen herhalen. We voelen meer voor een gelijk spel. Stormvogels 2 trekt naar 't Gooi 2. Ook de eerste ontmoeting tussen deze twee clubs eindigde in een IJmuider zege. Het spel der Hilversummers maakte toen niet zo'n sterke indruk, maar de 31 overwin ning van de Gooiers op VSV 2 spreekt toch weer eén andere taal. We durven hier voor de IJmuidenaren ook niet meer dan op één punt te rekenen. V.CJ.B.-ers „kampeerden op de planken" Vrijdagavond gaf de IJmuidense afdeling van de Vrijzinnig Christelijke Jongeren Bond een uitvoering 'voor genodigden in de Nijverheidsschool. Frisse geest en enthousiasme wisten hier met eenvoudige middelen veel waardevols te bereiken. Na een weergave op het toneel van een van de hoogtepunten voor de V.C.J.B.-er: het kampleven in zijn verschillende aspec ten, volgde een zuivere en beheerste op- 1 voering van het lekenspel „Martha en Maria". Vooral mevrouw A. Terpstra Gjaltema en mej. T. Terpstra droegen het stuk door hun waardige vertolking van de hoofdfiguren. Bijzondere zorg had men besteed aan de costuums, die werkelijk het geheel een enigszins Ooster tintje ver leenden. In vele opzichten was de geest van deze avond in overeenstemming met de zin spreuk van de V.C.J.B.: „Verbonden met allen, die van goede wille zijn; gedragen door hoger kracht; geroepen tot Vfernieu- wing van de wereld en ons leven". Jubileum bij de Hoogovens De afdeling transportwezen van Hoog ovens mocht wederom een van zijn trouwe medewerkers huldigen. Het was de loco- machinist de heer J. Dol die ter ere van zijn vijf en twintigjarig ambtsjubileum in de bloemetjes werd gezet. Nadat de jubilaris door de voorzitter der directie, ir. A. H. lagen Housz was geluk gewenst, met overhandiging van de ge bruikelijke enveloppe bracht de heer Sj. Tuinstra de stemming er in met een door hem vervaardigd vers. De heer J. H. Meijer, adviseur, hield een uitvoerige, hartelijke toespraak waarin de levensloop van de jubilaris werd geschil derd. Aan het slot van zijn toespraak over handigde de heer Meijer het geschenk der afdeling: een boekwerk, waarin een blad wijzer was gestoken die het eigenlijke ca deau bevatte Hoofdingenieur J. Rijkeboer bracht in de eerste plaats de gelukwensen over van de bedrijfsdirecteur ir. F. W. E. Spies, die buitenslands vertoet en vervolgens de beste wensen van alle afdelingen waarmede het transportwezen samenwerkt. De heer W. Wiersma, chef van het Trans portwezen, vereerde de jubilaris met het Gedenkbord en het getuigschrift der Maat schappij, waarna de heer J. Düijn, lid van de Arbeidersvertegenwoordiging, de feli citaties van „de zwarte jongens van het vervoer" kwam uitspreken, samengevat in een pittige speech. De heer J. Winkelman, die bij ontstente nis wegetfs ziekte van de chef van het Ver voer, de heer Verswijveren, voor deze laat ste optrad, sprak eveneens hartelijke woor den van waardering en vriendschap. TE VEEL GEDRONKEN In Oud-IJmuiden trof de politie Vrij dagmiddag een zeeman aan, die te diep in het glaasje had gekeken. Een tweetal agenten ontfermdè zich over de man en hij mocht zijn roes op het politiebureau uitslapen. „Da Costa" met „Het lied van de Zee" De Buurtvereniging „Da Costa" en haar toneelgroep besloten Vrijdagavond in het Kennemer Theater te Beverwijk het win terseizoen met de opvoering „Het lied van de zee" een vissersspel in drie bedrijven van A. van der Lugt. Het moge zijn, &at de spelers zich in I, de havenkroeg, volkomen aan de tekst hielden, de opvatting van de schrijver, die een zeeman in het algemeen als-een verstokte drinkebroer ziet, kunnen wij niet delen, temeer daar dit het toch mooie gegeven ver naar beneden haalt door yaak te onpas gebruikte krachtter men. Qua décor was alles keurig verzorgd, de armoedige kroeg en vooral de sobere visserskamer. Het stille, bewogen spel van moeder Aal tje was goed, doch Zwarte Door had als dochter van de kroegbaas meer heftigheid moeten tonen, ook in haar gebaar. Goed getypeerde figuren vormden ove rigens Aai, Hein en Ome Koossie, uitste kend gespeeld. Schipper Eigenraam miste het rondborstige, maar was bezadigd in zijn optreden. Een aardig type was het orgel wijf Sien Slons, een echte „haaibaai". Ten slotte had Giel het vrij moeilijk. Bij de opening dankte voorzitter D. J. Slotboom de vele buurtgenoten, die hun stuwkracht tonen in het sociale werk. Met betrekking tot de speeltuin vertelde de heen Slotboom, dat de grond is geslecht, de boompjes zijn geplant en binnenkort de eerste twee schommels geplaatst zullen worden. Ten behoeve van het speeltuin werk deed de voorzitter nog een beroep op de mannen. W. Velsen TWEEKAMP V.Z.V.—NEREUS Hedenavond zullen in het Velserbad zwem- en polo wedstrijden plaats hebben tussen VZV en Nereus. Ook he# vorig jaar werd deze tweekamp verspeeld en het was toen Nereus dat als sterkste ploeg uit de bus kwam. Echter is het bij de VZV Jiet laatste jaar niet slecht gegaan en de kans is 'dan ook niet uitgesloten dat de beker naar IJmuiden zal verhuizen. Tot slot van de zwemwedstrijden zullen er nog drie polo wedstrijden worden ge speeld tussen de dames-ploegen van VZV en Nereus en de eerste en tweede zeven tallen van genoemde verenigingen. Kinderboerderij wordt opengesteld Het ligt in de bedoeling Woensdag 12 Mei de Kinderboerderij in Velserbeek voor het publiek open te stellen. De toegangs prijs bedraagt tien cent en een rit in de ponywagen kunnen de kinderen voor vijf tien cent per kind maken. Dit werd medegedeeld op een bijeenkomst van de commissie van bijstand in het be heer van plantsoenen, waarvan wethouder A. J. van Leusen voorzitter is en de heer J. van den Burg, directeur van de reini- gings-, ontsmettings- en plantsoenendienst deel uitmaakt. Hierbij waren de burge meester en de gemeentesecretaris tegen woordig. INDUSTRIëLE UITBREIDINGEN Burgemeester en Wethouders der ge meente Velsen brengen ter openbare ken nis, dat door hen bij besluit van 4 Mei 1948 ingevolge de Hinderwet vergunning is ver leend aan: Th. van Zwieten te IJmuiden tot het uit breiden van de visconservenfabriek ia percelen Industriestraat nds. 28-30 te IJmuiden; de Nederlandse Conservenfabriek „NE- CO" N.V. te IJmuiden, tot het uitbreiden van de fabriek voor het inkuipen van ha ring in het perceel Middenhavenstraat no. 54 te IJmuiden en de Hoogovens tot het opstellen van een electrische grijperkraan in het grondstof fen-bunkergebouw. MARKTBERICHT IJM 114 M Elisabeth f 4170; IJM 25 Fla- minga f 19.970; IJM 95 Maria f 10.640; RO 15 Antje f 115.500; HA 5 Friesland f 6985. KW 161 f 2570. IJM 213 f410; IJM 241 f240; IJM 80 f2470; IJM 202 f 16; IJM 240 f1015; UK 34 f650; UK 51 f1530; UK 91 f1630; UK 202 f2530; UK 155 f 137; UK 90 f 106; UK 16 f 830; UK 22 f 1350; UK 64 f 1275; UK 44 f 1375. Visprüzen. Kabeljauw 106,25—88; Koolvis 57; leng 94— 92, per 125 kg. Gr. schelvis 37,5036; md. schol 3227 ge stript; md. schol 2419 dicht; kl. schol 12 5,40 dicht; kl. schol 159,50 gestript; schar 18—3,40; bot 15—11; haring 14,50—11; tarbot II 8482; tarbot IV 55; tongschar 4741; schartong 4036; wolf 4733;.r. poon I 83 72; r. poon II 6355; poontjes 21IJ.; ham 38, alles per 50 kg. 1 trawler met f27,900 besomming. sJK Het hoekje van Zaterdag 8 Mei 1948 BESTE KINDEREN! Na een drukke week, met dagen waarin ernst en vrolijkheid elkaar afwisselden, kom ik jullie weer eens iets vertellen. Om te beginnen moeten jullie goed luisteren. Voortaan staat ons hoekje niet meer in de krant van ZATERDAG, maar in die van DONDERDAG! Dus volgende week Donderdag opgelet, want anders gaat het je neus voorbij. En dan moet ik jullie nog iets over het Mei-raadsel vertellen, wat ik verleden week vergeten heb. Als je het verhaal van een titel en een slot voorziet, moet je het begin ook even overnemen, zodat ik een compleet verhaal krijg, wat later, als ik de beste in de krant laat zetten, natuurlijk het gemakkelijkst is. Ook had ik graag dat jullie het papier, waar de vertelling van Simon Kreek op staat, maar aan één kantbeschreef, dat is ook weer mak kelijker bij het in de krant zetten! Je brief papier kun jè natuurlijk gewoon aan alle bei de zijden beschrijven. Wat heb ik een noten op m'n zang, hè? We zullen tenmin ste maar gauw naar de brieven gaan. En hier is MONKEY weer eens. Fijn dat •het boek naar je zin was, meisje! Je hebt gelijk dat je Knabbelgraag nu zelf aan het werk zet. Ik hoop gauw eens een „eigen" brief van haar te krijgen. Ja, dat zal wel leuk geweest zijn, zo'n kleine peuter van vier jaar bij die gym-uitvoering! Wat' een vrije dagen de laatste tijd, hè? Heb je een prettige tijd gehad in Amsterdam? Ligt je broer ziek in Utrecht? Ik geloof dat jij zo een reuze-gezellig kamertje hebt! SJAANTJE VAN L. wil graag als nieu- welingetje bij ons komen. Nu, dat kan hoor, je bent érg welkom. Alleen de schuil namen die je noemt zijn allebei al bezet, zodat je nog eens goed moet verzinnen om een andere te vinden. Leuk ,dat je zo goed mandoline speelt. Jij hebt geboft met je lettertjes voor de slagzinnen! Ik hoop echt dat je een prijs wint. Eindelijk komt onze SPÉRWER zich weer eens melden. Dat was een fijne bood schap, die je mij bracht in je brief, zeg! Wat zul je blij zijn met dat lieve kleine broertje! Een leuke ndam heeft hij, hoor! Ja, ik kan me voorstellen dat je een broer tje leuker vindt dan een zusje. Wie weet wat een fijne speelkameraad hij later wordt! En misschien wel een beste voet baller! Zul je ook je best eens doen op het Mei-raadsel? En dan netjes schrijven, hoor! Is je kiespijn alweer over? We krijgen allemaal oude bekenden van daag. KABOUTER APPELWANG komt ook weer opdagen. Dat je de krant van de April-wedstrijd kwijt bent, is niet zo erg, wapt die is toch al voorbij, maar ik ver wacht van jou een fijne oplossing van het Mei-raadsel. Doe maar goed je best! Mooi zijn die bloesem-boompjes, hè? Je zou er wel altijd naar kunnen kijken. Jammer dat het zo gauw afvalt. Dus jullie hebben dit jaar flink wat fruit, zoals je schrijft. Nu, ik hoop dat je gelijk krijgt, hoor! BOODSCHAPSTERTJE heeft een fijne verjaardag gehad vertelt ze. Jij bent ver wend met dat badpak, zeg! Je poëzie- plaatjes vond ik erg leuk en ik heb ze met een gebruikt, want ik moet nogal eens in een album schrijven. Keurig kistje heb jij gemaakt, zeg. Is het op het ogenblik poëzie album-tijd bij jullie op school? En tot slot is hier STORMVOGEL, van wie ik ook al in een lange tijd niets gehoord had. Dus jouw zusje wordt alweer een flinke meid. Heeft ze haar eerste tandje al? Was het toneelstuk mooi? De Spoorzoekers heb ik toevallig ook gezien. Spannende film, hè? Van jou krijg ik natuurlijk ook de oplossing van het Mei-raadsel. Je schrijft zo keurig! Tot volgende week Donderdag! TANTE ELS Kennemerlaan 154, IJmuiden of aan de bezorger meegeven! Tante Els feliciteert: ZANDKLOKJE, ZILVERSCHOON en KREKELTJE, die alle drie Donderdag hun verjaardag vieren en AVOND STER voor wie het vandaag groot feest is. Van harte en prettige dagen! Voor jonge hersens In het bovenstaand figuurtje moet je acht woorden invullen van de volgende betekenis: 1: gek; 2: leer; 3: profeet; 4: gooiden; 5: grote waterachtige vrucht; 6: vervelen; 7: plaats in Noordholland waar veel kool vandaan komt; 8: Engels woordje voor „vadertje". Wanneer je het goed invult ontstaan op de kruisjes van boven naar beneden twee woorden voor de tijd van het jaar, waarin we nu leven. Woeste Hoogten (Thalia). De film „Woeste Hoogten" is onder regie van Wil liam Wyler, die onder de Amerikaanse re gisseurs niet de minste is vervaardigd naar het boek van een der zusters Bronte: „Wuthering Heights". De verhouding tussen het literaire ge geven en de filmische bewerking is in zo verre verantwoord dat tenminste het rompverhaal is overgebleven; dat van twee kinderen die elkaar eeuwig trouw zweren en hun leven lang gebukt gaan onder het besef dat hun karakters en omstandig heden geen blijvend geluk mogelijk maken. Het is op en top een verhaal uit de ro mantische school van de eerste helft der negentiende eeuw (het boek verscheen in 1848). Wilde, stormachtige gevoelens over heersen de werkelijkheid. De hoofdfiguren, gekweld en voortgestuwd door een duiste re, noodlottige liefde, bewegen zich afwis selend in een sprookje en in een nacht merrie. Zo hevig is de bewogenheid van hun innerlijk dat zij nergens in harmonie kunnen leven en zij zich zelf tenslotte ver liezen in een heftig verlangen naar zelf vernietiging. De romantiek van dit geval trekt velen aan en de goede verfilming van William Wyler zal hen zeker boeien met een sug gestief beeldenspel van de eenzame vlakten van Yorkshire, waar een bouwvallig huis en een sombere rots belangrijke onderde len van de sfeer zijn. Daar de directie van het Rex-theater in IJmuiden-Oost zich niet kan verenigen met de wijze, waarop ons blad de door haar vertoonde films recenseert en medegedeeld heeft geen prijs meer te stellen op onze komst, zien wij ons genoodzaakt, met in gang. van heden de filmbesprekingen van Rex te stoppen. Burgerlijke stand van Velsen Geboren: T. A. Bruisschaart-van der Pol, d., Trompstraat 97, IJmuiden-Oost. H. L. B. Gevers-van den Heuvel, ch, Harddravers laan 43, Santpoort. A. M. van der Zwan- van Beijnum, d., Litslaan 3, Santpoort. A. Groen-van Brederode, d., Bakkerstraat 8, IJmuiden. J. E. Kalkman-van den Bos, z., Corverslaan 77, Velsen-Noord. A. C. van der Linden-Tielenburg, d., Terras weg 63 Santpoort. K. van Vliet-Tuinstra, z. Tromp straat 122, IJmuiden. J. W. Zwemmer- Beuneman, z., J. van Heemskerkstraat TOr. IJmuiden. G. C. Buijs-Blokdijk, d., Eiken straat 33, IJmuiden-Oost. E. P. de Waard- de Ruijter, d.. Fultonstraat 3, IJmuiden. H. G. Webbe-van der Veldt, z., Pres. Kruger- straat 56, IJmuiden. G. L. Zeilmaker- Beijer, z., J. P. Coenstraat 121, IJmuiden. P. A. Hof-van Deudekom, d., Platanen- straat 2, IJmuiden-Oost. L. S. Groen-Lam- mers, z., Bloemendaalsestraatweg 44, Sant poort. H. van Kampen-de Vries, z., Laan van Boreel 10, Bloemendaal. Ondertrouwd: H. Saager, Duinweg of Duivelslaan 36, Santpoort en A. Berghuis, Zeeweg 373, Driehuis. J. P. Smid, Noor derlaan 20, Velsen-Noord en L. Oortwijn, Westerwijkstraat 4, Velsen-Noord. D. J. Drijver, Molenstraat 15, Santpoort en A. Kamp, Driehuizerkerkweg 26, Driehuis, toek. adres: Molenstraat 15, Santpoort. J. Th. Valk, Hofdijkstraat 63, Beverwijk en T. A. Schol, Pres. Krugerstraat 26, IJmui den. Toek. adres: Hofdijkstraat 63, Bever wijk. Chr. J. Jabroer, Hagelingerweg 59, Santpoort en A. V. van der Hooft, Hage lingerweg 49, Santpoort. W. Schriever, Acaciastraat 25, IJmuiden-O. en S. Kok, Zeeweg 249, IJmuiden-Oost. J. Breed, Gr. Hout- of Koningsweg 10, Velsen-Noord en T. van Berkum, Grote Kerkbuurt 26, Dor drecht. Toek .adres: Gr. Hout- of Konings weg 10, Velsen-Noord. Gehuwd: J. H. Wesèmann en A. G. Bant, Velserbroekstraat 5, Santpoort. W. Jonge- jan en C. Haring. K. E. Veldman en M. Zijl, Torricellistraat 31, IJmuiden. T. Roodzant en M. Hoekstra, van Galenstraat 10, IJmui den. P. J. Homan en C. M. Vis. Pres. Steijn- straat 13, IJmuiden. Agenda voor Beverwijk ZATERDAG 8 MEI. Kennemer Theater, 7 ep 9.15 uur: „Een mooi portret". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Hoogste roem". W. B. Theater, 8 uur: „Ergens in China". lyiarquette Theater (Heemskerk), 8 uur: „Onbewezen Misdaad". Corso Theater (Castricum) 7.15 en 9.30 uur: „Obsessie". ZONDAG 9 MEI. Kennemer Theater, 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur: „Een mooi portret". Luxor Theater, 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur: „Hoogste roem". W. B. Theater, 2.30, 5 en 8 uur: „Ergens in China". Marquette Theater (Heemskerk), 4'uur: „Cirkel des doods"; 8 uur: „Onbewezen misdaad". Corso Theater (Castricum), 2 en 4.15 uur: „International lady"; 8 uur: „Obsessie". Repareren. De Petten IJM 49 blijft een paar weken binnen voor onderhoudswerk zaamheden en enige kleine reparaties. FEUILLETON 18) Vertaald uit het Engels door DOROTHY BLACK Ik zal met Morlfords ook over jullie spreken. Als jullie nog oude wijnen hebt liggen, onderhandel dan met Morlfords en zie wat te verkopen. Mensen, die in die buiten-hotelletjes komen, weten meest al niet veel van wijnen. Ze willen cocktails. En in een cocktail kun je alles stoppen. U gaht dus terug ert kijkt een en ander eens goed na, en dan zegt u die kapitein van u, dat hij hier met mij moet komen praten met een lijst bij zich. Hij isniet van mij, lachte Lynn. Ik ben alleen maar het hoofd van de huis houding. Dat doet er niet toe. Ik houd er van jonge mensen met moed te zien werken, die een risico durven te aanvaarden. Te veel mensen zetten alles op een veilig be staan. U gaat er dus heen en vertelt aUes, wat ik gezegd heb aan die kapitein, of hij al of niet van u is, dat kan me niet schelen! Hij stak haar een bleke, smalle hand toe. Hij keek haar na, terwijl ze de pista che-groene gangen doorwandelde. En hij voelde, zich ondanks het feit, dat zijn ont bijt hem alweer zwaar op de maag lag, zonderling opgewekt door de wetenschap, dat er dus toch nog moedige, ondernemen- tts ionfie mensen waren. Het was 12 uur. Het onderhoud had lan ger geduurd dan Lynn verwacht had. Me- vrouwe Gale zou, dat wist ze zeker, zich bezorgd beginnen te maken. Ze zouden de trein van 3.15 uur nemén. Lynn lunchte vlug in een melk-bar en ging dan geduldig in de rij sta\an bij een bushalte. Terwijl ze daar stond te wachten, hield een taiii in een verkeersopstopping vlak voor haar stil. Er in zat Kit. Kit en zijn elegante moeder en Angel Jones-Watson. Ze gingen zeker lunchen in het Savoy-restaurant. Angel had een van die dwaze, kleine hoedjes op, waarop een portie fruit uitgestald schijnt te liggen, maar het stond haar allerliefst. Ze zou er altijd aardig uit zien. Dus dat was het plan, dat zijn moeder voor hem had en waardoor hij zo vast zat, dacht Lynn. Ze keek hen na met een kil, misse lijk gevoel in haar maag en een pijnlijk gevoel in haar keel. Een zware vrouw maakte gebruik van haar verdriet en duw de haar opzij met een stevige elleboog en nam haar plaats in de rij in. De taxi draai de het voorplein van het Savoy-hotel op, zoals Lynn gedacht had. Zij zelf stond nu aan het einde van een nieuwe nog lan gere rij. De bus was inmiddels zeker langs gekomen zonder dat ze het gemerkt had. Lynn knipperde tranen weg uit haar ogen. Eén ogenblik werd haar hart ver vuld met grote bitterheid. Als Kit wer kelijk van haar hield, had hij toch zeker haar vandaag mee uit lunchen genomen, en zijn moeder met haar plannen naar de maan laten lopen. Maar dan begon ze hem, zoals altijd, weer te verdedigen tegenover zichzelf. Ze wist, dat hij vaa haar hield. Hij had dat meer dan eens gezegd. Hij had gezworen, dat het feit, dat ze zo dikwijls van elkaar weg moesten, niets daaraan kon veranderen. Maar hoe kon hij zich tegen zijn moeder verweren, die een sterke per soonlijkheid was en het geld in handen had? Het is nooit gemakkelijk voor een enige zoon. Ze moest in Kit blijven gelo ven. Wat bleef haar anders over? Alleen kapitein Landon's klappertanden, en me neer Mercer .van Tigherhams met zijn chronische indigestie, en een onbekende oüde man met een houten been, die bier vaten rolde. Het was dwaas van haar, om zich door de aanblik van Kit met een ander meisje zo in de war te laten brengen. Kit ging toch wel eens meer met anderen uit. Maar hij hield van haar. Dat zei hij immers. En uiteindelijk zou alles in- 'orde komen. Me neer Mercer zou haar bovendien helpen om met Peter Landon J. W. te bestrijden, iets, dat al was het dan niet romantisch 1 toch zeker zeer opwindend zou zijn. De hele terugweg naar huis hield ze zich zelf voor, dat de zaken er slechter voor konden staan. Ze had toch nog iets, dat haar bezig hield, al was het dan niet Kit. En het was mooi weer. Ze dacht aan de pinksterbloemen, die een zacht-paarse sluier om het dorpje daar in de diepte van de Downs vormden, en vond hierin een zonderlinge troost. Straks zouden ze de trein daarheen nemen. En ze hoopte, dat mevrouw Gale zo verstandig zou zijn om niet haar veren boa om te doen. Helaas deed ze dat wel. Meer dan eens had Lynn die veren boa bekeken met een soort moordlust in haar ogen. Meer dan eens had ze het plan gehad om het ding te verbranden en had ze al een lucifer in de hand gehad. Waarom was ze toch nooit tot daden gekomen, dacht ze bitter, toen ze haar moeder, die toch al een opvallende verschijning was, bezig zag het ding kalm weg om haar nek te wikkelen. Het was een zeer oude en ietwat geruide boa. Eens was het een pracht-exemplaar geweest, in de tijd, toen mevrouw Gale zelf ook nog beeldschoon was. Maar nu, wist Lynn, maakte haar moeder zich er potsierlijk en nog in het oog lopender mee. Ze was al opvallend genoeg met haar rood-geverfde haar en de verbaasde blik in haar ogen, die ontstond, doordat ze een paar kunst matige wenkbrauwen schilderde boven de plaats, waar haar normale wenkbrauwen gezeten hadden. Als haar moeder nu maar niet één van flie zonderlinge foto's uit haar tas haalde len die aan een kruier liet zien met de vraag: Raad eens, wie dat is! Maar natuur lijk deed ze óók dat! Lynn kon niet veel anders doen dan haar kruis in dit opzicht te dragen, zoals ze het al vele malen voor dien gedragen had. Kruiers of andere man nen in uniform met een streep er op, werkten altijd op mevrouw Gale. Zelfs als ze onaantrekkelijk waren als deze. Geen idee, zei de kruier, terwijl hij haar de foto teruggaf en haar van top tot teen opnam, zich afvragend, of ze goed met fooien zou zijn. Toen ze hem met veel air een kleinig heid in de hand duwde, ging hij er van door zonder een bedankje uit te spreken. (Wordt vervolgd). Beverwijk Filmavond Speeltuinvereniging Nieuw Leven De voorzitter van de speeltuinvereniging „Nieuw Leven" te Beverwijk, opende Vrij dagavond een filmavond die gegeven werd in het clubgebouw in de Kerkstraat. Spre ker heette de aanwezigen van harte wel kom en -dankte diegenen, die hun mede werking hebben verleend om de financiën bij elkaar te krijgen voor het speeltuin wezen. De jeugd vraagt om speeltuinen, dus wij ouderen moeten onze medewerking verlenen om deze zo hoog nodige speel plaatsen op te richten, -zei spreker. De gemeente gaf het goede voorbeeld en ver leende een subsidie van 1000. De heer Jonkman dankte de „Vader van de speeltuin" de heer J. Faber, die zo be reidwillig was op deze avond verschillende filmpjes te draaien, hij toch was de man die de speeltuin in de Kerkstraat oprichtte SCHEEPVAARTNIEUWS Vrijdag 7 Mei kwamen de haven van IJmuiden binnen: Doggersbank v. Hamburg. Westland van Buenos Aires. Kelbergen van Melilla. Lilly Mathiesen van Oxelosund. Me- liskerk van Hamburg. Gallium van Caen. Primrose van Londen. Vertrokken zijn: Rijnhaven naar Newport. Alt naar Rotterdam. Mr. Ms. Johan Maurits naar Den Helder. Tinda naar Plymouth. Seaham naar Grimsby. Spaarnestroom naar Leith. Sscaut naar Parijs. Doggersbank naar Southampton. Alk naar Delfzijl. Stegeborg naar Hamburg. Zaanstroom naar Manchester. Norrix naar Grimsby. Colyto naar Casa blanca. Stuyvesant naar West-Indië. BINNENGEKOMEN EN VERTROKKEN VISSERSSCHEPEN Binnengekomen op 7 Mei: IJM 97, Bruinvis, rederij Marezaten, met vis, vertrokken op 3 Mei. IJM 153.'Reiger, rederij Marezaten, met vis, vertrokken op 27 April. 7 Mei naar zee: IJM 87, Neptunus; IJM 16, Bergen; IJM 4, Knikker; IJM 8. En Avant; IJM 15, Cornells. „Het Dagblad- doo. t, boom. Erven In de bekende reeks S-M bibliotheek is dit boek redacteur verschenen WaR- inleiding over betekenis tl Nieuwe stukken, gewijd aan VerLkfi? reeÜ3 van het dagbladwezen 4 heeft de schrijver daarin 3 ournalist, de hoofdredacteij JSÊ* werkers, indeling en opmaav, nc H de taak der directie, adv&S*#® Wetgever en nieuwe vorml! listiek besproken. Zijn opvaL^ JL Pers, die hij „iet geenszins als „Koningin der 4 f-'-llI een belangrijke invloed^?* samenleving en een c i l schakel in het mar' drukt hij op de voorpagiS^ woorden: „De krant is er helpen" Zoals gebruikelijk 1E r'l primeerde vorm van de V Rb' schrijver veel stof in over&w&l moeten samenvatten; het w pagina's. Het is tegelijk met 2, '4ifr publicaties en met een aantal deze reeks verschenen. Con nil1 Pro' Zaterdag 8 Mei: 3.22 - u'led Zondag 9 Mei: 3.55 - Maandag 10 Mei: 4.26I6jS OFFICIËLE PUBLICATIE K INLEVERING RANTRnst» TEXTIEL „E 81". Het Centraal Distributiekantoor h dat handelaren in textiel de nkirx bonnen voor textiel met ondrnv middellijk na 9 Mei kunnenM^f* verkrijging van handelscoupu™^^ E 81 moeten op afzonderlijke worden geplakt en wel voor punten afzonderlijk, doch 1 zelfde ontvangstbewijs als deovtfv worden ingeleverd. 5'- Edli Foto's van deze plechtigheid zijn tentoongesteld in onze étalage en kurr= bij ons worden besteld. OOSTERDUINWEG 37 - IJMUIDEN-OOST Th. van Kampen Da Costalaan 3 Driehuis Voor uw baby speciale kindervoeding Bruine Bonen m. appel moes, Worteltjes, Spinazie Doperwtjes en Sperciebo- nen, per blikje 4036 ct. Liga Kinderbiscuits p. pak 35 ct. Bispat Kinderbiscuits p. pak 40 ct. Kinderbloem p. pak 18 ct. Tomatensap p. fl. 47—39 ct. dus ook voor Baby-voeding naar BEEK dEtBl P. DE GRUYTER ZOON N.V. vraagt nc Haarlem en IJmuiden Pers. aanmelden op Maandag 10 Mei tussen Ui uur op ons kantoor Barteljorisstraat 40, (ingang winkel). Voor spoedige indiensttreding gevraagd: A- Gevorderd Tekenaar leeftijd 17-20 jaar. B- Geroutineerd Facfurisis leeftijd 18-25 jaar. Brieven met uitvoerige inlichtingen over opleiding, verlangd salaris enz, aan: MACHINEFABRIEK C. MATERS C.V., BEVERE voor H. B. S. leerlingen aan geboden door Student. G. S. VAN DORP, Kanaalstr. 182, IJmuiden. CORN. JANUS en Zn. Stationsweg 81, Velsen. Tel. 5504. Voor het en van uw films J. v. VELDHUIZEN HUYGENSSTRAAT 10 IJmuiden bij DE BOER'S VISHANDEL GROENEWEG 78. IJmuiden-Oost (tegenover Rex) is deze week weer aangekomen bij de Firma Lambert P- Lemmers i VERFINDUSTRIE KANAALSTRAAT 55 TELEFOON I f en als steedslage prijzen. Schoonmaakartikelen, Verf, teerproducten enz. I Steeds het nieuwste brengt: Herenmodehuis KENNEMERLAAN 121 Gevraagd een net ZELFST. MEISJE voor de huishou ding. N. Hop, Hoofdstr. 187, Santpoort. Gevraagd bij alleenwonende dame te Beverwijk een flinke NETTE HUISHOUDSTER. Prot. Godsd. Brieven L 2448 bur. van dit blad. RUILEN: huis in Kievitlaan Nachtegaallaan of Lijster laan. Brieven L 2447 bur. v. d. blad. Ter oevrname gevr een JONGENS en een MEISJES FIETS, Brieven no. 426 Boek handel Erasmus;' Santpoort. ACCORDEON (pianoklavier) ter overname gevr. Br. met prijs en aantal bassen onder L 2446 - bur. van dit blad. TE KOOP: wieg z. g. a. n. f - fietswielen voor J br'ek geen bezvrX' kenburgstr. a Te koop: pr. K0>T^ telen. Adres U9 133, IJmuiden. TE KOOP: eei 2 delig konijn®»,; lamanderKacbeltJ*- straat 189. Un®*'- Weeens vertrek Atf® K een deelname- Bouwkas RoWfc; - bur. v, d. b» Te koop l DERWAGENt oorl. kviïtei ruilen voor Q Zeeweg 22o, Te koop: wit linnen MEIS JESMANTELTJE, leeftijd 3 jaar. Frans Naereboutstraat boven. Te koop: jonge WITTE LEG HORN KIPPEN, volop aan de leg. Te bevr. Willebrord- straat 8, IJmuiden-Oost. Te koop: prima 2 pers. KANO als nieuw met ped dels. Evertsenstr. L IJm. fc*3 fa Te koop: Mandemaker. 57 rd. IJmuiden. op kogels f k - ten. Min. Lehe.3- serbeek. Te koop: een BANKJE met J twee peddels. julianakaae

IJmuider Courant | 1948 | | pagina 6