HAZEVOET koopt Vaat 9lm C.W.Böttga flinke meisjt Experiment met lekerechters heeft bevredigend gewerkt Het conflictin „Bloembollencultuur" Lisse Boekhouder gevraagd Luidsprekers Steno-Typen INST. PONT VEILING Bijt gerust in zoetig J. VISSER Voor betere SCHOENREPARA C. Oldenburg MAANDAG 31 MEI 1948 9MUIDER COURANT AFSCHEID VAN HET TRIBUNAAL Zes voorzitters en een secretaris. Van links naar rechts mr. A. G. H. H. Roeffen, mr. J. Goudsmitmr. F. van der Goot, mr. C. E. Muller, mr. A. F. H. Schreurs, mr. Li. Erades en mr. N. Kolff. „De wet van 13 Mei 1948 heeft het dood vonnis uitgesproken over de Tribunalen en artikel 16 dier wet: ..De Tribunalen wor den opgeheven met ingang van 1 Juni" heeft ons het recht van cassatie tegen dit vonnis niet verleend", zei de waarnemend president van het Haarlemse Tribunaal mr. C. E. Muller Zaterdagmiddag tijdens de rede die hii ter gelegenheid van de ver dwijning van dit instituut hield. Mr. Mul ler sprak de wens uit, dat de regering het welhaast onvermijdelijk vacuum, dat ont slaan zal tot het ogenblik waarop de nieU' we regeling zal werken, tot een minimum zal weten te beperken, want er dreigt hier een gevaar, dat tot groot onrecht voor de nog in de kampen verblijvende politieke delinquenten zou kunnen uitgroeien, in dien niet zoveel mogelijk in aansluiting aan de Tribunalen zou kunnen worden voortgearbeid. Er is over de Bijzondere Rechtspleging nogal wat te doen geweest en ik gevoel geen behoefte om op daarmee samenhan gende problemen in te gaan, omdat ik èterk het gevoel heb, dat we nog te dicht bij staan om geheel zuiver te kunnen zien en oordelen of andere, volgens sommigen betere wegen hadden kunnen worden be treden, aldus mr. Muller, die vervolgde: Evenmin gevoel ik animo om hier de lof trompet te steken over het werk door de Tribunalen verricht, maar wel wil ik het gezaghebbend oordeel van een buitenstaander-jurist citeren over een der meest bestreden delen van de Tribu naal-rechtspraak. Ik doe dit met te meer gerustheid, omdat ik weet, dat de bron waarop deze jurist de Leidse hoogleraar Van Oven zich beroep is de tweede jaargang der uitgave „Tribunalen in Ne derland", waarin slechts enkele uitspra ken van het Haarlemse Tribunaal zijn opgenomen, zodat ik het verwijt van langs een omweg eigen lof te verkondigen vrije lijk van de hand kan wijzen. Prof. Van Oven schreef: „De Tribunaalrechtspraak is niet populair en het schijnt vaak of ons volk zich met de berechting van de poli tieke delinquenten aan het compromitte ren is. Waarlijk, zo schreef professor Van Oven, er is geen beter middel om deze waan naar het rijk der sprookjes te ver wijzen dan een gezette en grondige lectuur der beslissingen. Men zal dan ontdekken dat deze proef met rechtspraak door leken onder juristenleiding geslaagd is en dat deze geïmproviseerde berechting de rechts staat heeft gediend zo goed als dit mogelijk was onder de ongemeen moeilijke omstan digheden. De voorzitters van de kamers van het Haarlemse Tribunaal kunnen dit oordeel van professor Van Oven ten volle onder schrijven, zo zeide mr. Muller, en ook om die reden betreuren wij het dat voortaan dit verantwoordelijke werk aan een alleen- rechtsprekend rechter is opgedragen. Van welk een groot belang was het ook niet, dat financieel-deskundigen hun oordeel konden doen horen wanneer het om colla boratie-gevallen ging! Spreker bracht na mens de president aan de „bijzitters" wel- gtemeende dank voor de toewijding en de ernst waarmee zij zich aan het werk ge geven hadden. De afgelegde weg. De spreker bracht vervolgens in herin nering hoe het Haarlemse Tribunaal door vele tegenslagen eerst in 1946 kon gaan draaien en noemde met waardering de namen van de een jaar geleden naar InT donesië vertrokken secretarissen mr. W. Veniet en mr. J. Groot, die de secretarie degelijk hebben opgebouwd. Mr. Muller noemde enkele cijfers om enig beeld te geven van het verrichte werk. In totaal werden door de procureur-fis caal bij het Bijzondere Gerechtshof te Am sterdam 2035 dossiers ter behandeling toe gezonden. Di 2003 dier zaken werd uit spraak gedaan, zodat 32 zaken onafgedaan bleven. In slechts 174 gevallen werd de be schuldiging vervallen verklaard. In 194 gevallen werd het fiat-executie op de uit spraken door de Hoge Autoriteit gewei gerd en was een tweede behandeling nood zakelijk. Bij vele van deze weigeringen was de fiatteur van oordeel dat de beslis sing te mild was uitgevallen en als „cri mineel" stond het Tribunaal blijkbaar niet aangeschreven. Of dit ons tot blaam of tot eer strekt laat ik bescheidenlijk in het midden, meikte mr. Muller op, die het voorts betreurde dat eerst na een jaar het Tribunaal de bevoegdheid kreeg voorwaar delijke straffen op te leggen. Van de toe passing van dit instituut werd een ruim gebruik gemaakt. De processen-verbaal van de P.O.D. later van de P.R.A. voldeden in het al gemeen gesproken aan redelijke eisen. Vooral in zwaardere gevallen is door deze lichamen veel en voortreffelijk werk ver richt. Mr. Muller bleef het betreuren dat het Tribunaal geen Openbaar Ministerie als vervolgend orgaan ter zitting had. „Het bleef *een vrij vreemde figuur, dat wij onze eigen dagvaarding te beoordelen kre gen. Ook voor de balie moet dit ontbreken een gemis zijn geweest". Voor hen die zich min of meer geregeld met de verdediging der beschuldigden be lastten, had spreker een woord van lof voor de vele moeite die zij zich voor hun cliënten gaven. Kamprapporten teleurstellend. Bepaald teleurstellend waren meestal vorm en inhoud dér kamprapporten, die summier waren als een schoolrapport. Eenmaal stond achter de rubriek „poli tieke activiteit" het woord „voldoende", hetgeen niet bepaald geschikt was tot een vermeerdering van inzicht in 's mans ge drag bij te dragen. Lof voor de secretarie. De secretarie heeft goed gelopen en kon K vergelijking met een geroutineerde chtbr.:;k ir;::; v zee wel doorstaan. In dit verband noemde mr. Muller de naam van de opvolger van mr. Veniet, mr. Kolff wie geen eenvoudige taak beschoren was omdat hij bovendien optrad als adjunct- secretaris van de derde kamer en zelfs nog wel eens voor die van een andere ka mer inviel. Van het secretarie-personeel vermeldde de spreker nog de namen van de chef de bureau, mevrouw H. Schaapex*, de secreta resse, mejuffrouw Stoop, de beheerder der dossierkamer, de heer Van Buuren en de administrateur, de heer Peek. Mr. Muller uitte voorts zijn waardering voor de parketwacht, in het bijzonder aan wachtmeester Lourens, die steeds voor een vlot en rustig verloop der zittingen had zorg gedragen. Tenslotte sprak mr. Muller een woord van dank aan de bode-concierge, de heer Van den Eng die bovendien gaven ont wikkelde als exploitant van een beschei den cafétje. En de beschuldigden? En toch, zo besloot mr. Muller zijn re laas, heb ik nog de voornaamste personen vergeten. Het zijn de beschuldigden zelf om wie het niet in de laatste plaats ging. Hoe zullen zij zich in de toekomst gedra gen? Hun pad is niet gemakkelijk. Ik zou echter onwaarheid spreken indien ik zou zeggen van het merendeel hunner de in druk te hebben gekregen, dat er heel veel was veranderd en dat zij tot een ander en beter inzicht waren gekomen. Veeleer is het tegendeel het geval, doch de toekomst zal kunnen leren of ik mij daarin vergis. Van harte hoop ik dat dit het geval is. Dan zal misschien het zeer bescheiden steentje dat ons Tribunaal mocht mee- metselen, blijken niet geheel verkeerd te zijn aangebracht. De president van het Tribunaal, mr. T. A. M. A. van Löben Seis, was door een plotseling opgekomen ziekte verhinderd de laatste samenkomst van het Tribunaal te leiden. Op voorstel van zijn plaatsvervan ger 'werd hem een telegram, de goede wensen voor een algeheel herstel inhou dende, gezonden. Behalve zeer vele lekenrechters, enkele secretarissen en enige leden van het per soneel waren de voorzitters mr. A. F. H. Schreurs, mr. A. G. H. H. Roeffen, mr. E. J. Goudsmit en mr. L. Erades aanwezig, ook de oud-voorzitter van de tweede Kamer, mr. F. van der Goot, gaf van zijn belang stelling blijk. Er was geen publieke interesse, ook niet van de zijde der voormalige beschuldig den. Rechtsmacht tribunalen gaat over op kantongerechten Thans is het Koninklijk Besluit versche nen waarbij met ingang van 1 Juni 1948 de rechtsmacht der tribunalen wordt over- gedi'agen op de kantongerechten te 's-Her- togenbosch, Breda, Maastricht, Roermond, Nijmegen, Zutphen, Zwolle, Enschedé, 's-Gravenhage, Rotterdam, Dordrecht, Middelburg, Zierikzee, Amsterdam, Hil versum, Alkmaai", Haarlem, Utrecht, Leeu warden, Groningen en Assen. Bij deze kantongerechten zijn kanton- rechters-plaatsvervangers aangewezen, die zullen beslissen omtrent de oplegging van de in het Tribunaalbesluit bedoelde maat regelen. Hevige botsing tussen tranis in Wassenaar In Wassenaar geraakte Zondagmiddag een motorwagen van de Haagse tram de fect, waardoor de dienst tijdelijk over en kel spoor moest worden onderhouden. Ten gevolge van een misverstand van het per soneel naderden tegelijkertijd een tram uit Den Haag en een uit Leiden. De beide trams hadden vrij grote vaart en botsten met een daverende slag tegen elkaar, waar bij de wagens gedeeltelijk in elkaar scho ven. Vier leden van het trampersoneel kregen een beenbreuk,, een van hen zelfs een vijfvoudige. Het zoontje van een der bestuurders dat meerijden mocht, brak eveneens een been. Enkele passagiers kregen snijwonden. Ss. „Rossum" waarschijnlijk behouden Tegen twaalf uur is de Amsterdamse brandweer er Zaterdag in geslaagd de brand op het s.s. „Rossum" te bedwingen. Aanvankelijke meende de brandweer van de wal af het vuur onder de knie te kunnen krijgen, waartoe de brand met ettelijke stralen van de zes uitgerukte motorwagens werd besti-eden. Toen echter tegen elf uur de rookontwikkeling steeds groter werd en de vuurhaard moeilijk te doven bleek, werd het schip in allerijl, mede wegens het ge vaar, dat de brandende „Rossum" voor de overige aan de Surinamekade gemeerde schepen opleverde, van de wal losgemaakt en door een paar sleepboten het IJ opge trokken. Het werd nabij de Oranjesluizen vast gelegd, waar de drijvende brandspuiten enorme hoeveelheden water in de bran dende lading copra en katoen spoten. Hét schip, zakte daardoor steeds dieper en toen het vuur tenslotte gedoofd was staken al leen de voorplecht en het achterdek nog boven water uit. Nadat de ruimen leeggepompt zijn en de lading, welke als verloren moet worden beschouwd, gelost is, kan eerst de door hét vuur veroorzaakte schade worden vast gesteld. Waarschijnlijk zal herstel mogelijk zijn. BINNENGEKOMEN EN VERTROKKEN VISSERSSCHEPEN: 29 Mei vertrokken: KW 122, Vrouw Jacoba. 30 Mei binnengekomen: IJM. 14, Isabel, rederij Alaska II, met vis, vertr. 18 Mei. IJM 95, Maria, rederij de Daad, met vis, vertr. op 19 Mei. IJM 155, Hornrif, rederij Horrurif, met vis, vertr. op 18 Mei. Onontkoombare consequentie van innerlijke tegenstellingen Onze correspondent uit de Bollenstreek schrijft: Het bedanken door jhr. mr. O. F. A. H. v. Nispen tot Pannerden als voorzitter der Alg. Ver. van Bloembollencultuur en de aankondiging, dat zeven hoofdbestuurs leden zijn voorbeeld denken te volgen (zie ons blad. van Zaterdag j.l.), vestigt opnieuw de aandacht op de tegenstellingen die reeds lang in deze organisatie bestaan en die thans tot een crisis hebben geleid. Op 27 October 1947 behaalden diegenen, die de saneringsmaatregelen afgeschaft wensen te zien (en zich daartoe verenigd hebben in de „Vereniging tot behoud van het Bloembollenvak") een triomf. Met zij het een niet al te grote meerderheid van stemmen besloot de Algemene Ver gadering van „Bloembollencultuur" zich uit te spreken vóór afschaffing der maatrege len. Hoewel het duidelijk was, dat het Hoofd bestuur in meerderheid dit standpunt niet deelde, heeft het toch van deze uitspraak der vergadering kermis gegeven aan de Minister. Deze legde dit verzoek echter naast zich neer en verklaarde, dat onder de huidige omstandigheden afschaffing der maatregelen ondoenlijk was. Het Hoofdbestuur bleef voort gaan zijn medewerking aan de uitvoering dezer maatregelen te verlenen, zeer tot ongenoe gen van de anti-saneerders. Zij zetten dan ook een „stok achter de deur" in een mo tie, die tot uitdrukking bracht, .dat ieder die na een bepaalde datum nog medewer king zou verlenen aan maatregelen van het Bedrijfschap, geroyeerd zou worden. Toen deze motie in stemming werd ge bracht, stelde het Hoofdbestuur echter de vertrouwenskwestie. Het gevolg was, dat ze met een zeer grote meerderheid werd verworpen. De anti-saneerders hielden echter vol, dat het Hoofdbestuur verplicht was, te handelen in overeenstemming met de uit spraak van 27 October, hoewel van andere zijde er op gewezen werd. dat die uitspraak door het verwerpen van de motie (die er toch de consequentie van was) was ver zwakt. In een Hoofdbestuursvergadering, ge houden op 14 Mei, waarin door afwezig heid van enkele collega's de Hoofdbe stuursleden, die tegenstanders der maat regelen zijn, in de meerderheid waren, heb ben de laatsten van die gelegenheid gebruik gemaakt om definitief het tafellaken tus sen de Algemene Vereniging en de Rege ringsinstanties door te snijden. Allereerst werd het rapport der Regeringscommissie ter bestudering van de moeilijkheden in het Bloembollenvak zonder meer afge wezen, in overeenstemming met de uit spraak van 27 October. Vervolgens werd besloten, in het officieel orgaan der Ver eniging geen enkele kennisgeving van het Bedrijfschap meer op te nemen. De Voor zitter was het zo min eens met de beslui ten als met de wijze waarop ze tot stand kwamen en verklaarde onder deze om standigheden niet langer de verantwoorde lijkheid te willen dragen. Het blijkt, dat zeven Hoofdbestuursleden hem daarin willen volgen. Thans zal naar alle waarschijnlijkheid een algemene vergadering moeten beslis sen, welke koers men in de toekomst zal volgen; consequent doorgaan in de lijn der anti-saneerders of steun verlenen aan de Voorzitter en zijn medestanders in het Hoofdbestuur, die algehele afschaffing der maatregelen op dit ogenblik ondoenlijk en schadelijk voor het vak achten. Hoewel vele leden der Alg. Vereniging betreuren dat het zover heeft moeten komen, acht men anderzijds de mogelijk heid niet uitgesloten, dat nu definitief de strijd uitgevochten wordt, die reeds jaren lang verdeeldheid gebracht heeft in het Bloembollenvak, het aanzien der Alg. Ver eniging heeft geschaad en haar invloed sterk beknot. Velen zien de sanerings kwestie als een blok aan 't been der Ver eniging op weg naar de vooruitgang van het vak, en zullen dankbaar zijn wanneer, op welke wijze dan ook, dit struikelblok uit de weg wordt geruimd. In Duitsland omgekomen Nederlanders Stoffelijke overschotten in Amersfoort aangekomen Na Donderdagochtend uit de Franse sec tor van Beiiijn te zijn vertrokken arriveer de het eerste transport met de stoffelijke overschotten van in Duitsland tijdens de oorlog omgekomen Nederlanders Zaterdag middag in het centrum Amersfoort van de Dienst Identificatie en Berging. Bij de aan komst werden de vlaggen half stok ge hesen en bracht een peloton van de dienst dé militaire eerbewijzen. Voor de dodenhal, welke voor de voor lopige berging van de doden is ingericht, werden als een symbolische handeling de 29 kisten uit de eerste wagen opgebaard, waarna voor iedere kist een urn werd ge plaatst. Van heden af zal er voor de nabe staanden gelegenheid zijn dagelijks van 2 tot 4 uur de dodenhal in het kamp aan de Laan 1914 te Amersfoort te bezoeken. Provincie keert dit jaar 1.356.540 aan subsidies uit Gedeputeerde Staten van Nooi'dholland hebben in de Provinciale Staten prae-ad- vies uitgebracht op enkele verzoeken, om een subsidie uit de provinciale kas. Ten aanzien van de aanvragen van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling te Haarlem 500 voor 1948) en van het Gewest Noordholland der Ai'beiders Jeugd Centrale (subsidie in de kosten van jeugd leidersvorming) merken Gedeputeerde Staten op, dat hoewel zij van het sociale belang van het streven der verenigingen ten volle zijn doordrongen, zij van mening zijn, dat het toekennen van subsidies, ge let op de consequenties, welke daaraan zouden zijn verbonden, niettemin moet wor den ontraden. Als de provincie er toe zou overgaan deze en dergelijke verenigingen haar steun toe te kennen, zou zij daarmee het tot dusver door haar bestreken subsi- diegebied met een geheel nieuw en vrij wel onafzienbaar terrein uitbreiden. Voor het lopende dienstjaar is reeds een bedrag van 1.356.540 voor subsidies uitgetrok ken. Het bestuur der Stichting Volksmuziek school voor Haarlem en omstreken heeft verzocht voor het jaar 1948 een subsidie van 750 te mogen ontvangen. De ge meente Haarlem steunt het doel door lo kaliteiten beschikbaar te stellen, waarvan de waarde geschat kan worden op onge veer 1500 per jaar en het Rijk subsi dieert de school met een jaarlijks bedrag van 1650. Gedeputeerde Staten stellen de Provinciale Staten voor een subsidie van 500 te verlenen. Voorts stellen zij voor aan de Volksho geschool te Bergen over 1948 een subsidie van 5000 te verlenen, evenals aan de Stichting Volksmuziekschool te Amster dam. Monument voor gedeporteerde Joodse Amsterdammers Met de bijzetting van een urn, bevat tende de as van een der 400 jonge Joden, die' tijdens de Februari-razzia te Amster dam in 1941 door de Duitse overheersers naar Mauthausen werden gevoerd en daar jammerlijk omkwamen, is Zondagmiddag op de Joodse begraafplaats te Muiderberg de onthulling verricht van een monument ter nagedachtenis van de bijna 60.000 Am sterdamse Joden, die tijdens de oorlogsja ren werden gedeporteerd en niet uit de concentratiekampen terugkeerden. Opperrabbijn Tal noemde het monument een gedenkteken der schaamte, want het herinnert er aan, dat de menselijke be schaving niet bij machte is geweest deze verschrikkingen te voorkomen. Hij hoopte, dat de mensheid eindelijk de weg zal vin den naar een beschavingspeil, waarop deze gruweldaden onmogelijk zullen zijn. De burgemeester van Amsterdam mr. Arn. J. d'Ailly hoopte dat het Joodse volk de kracht zal verzamelen weer een schep pend deel van de Amsterdamse bevolking te vormen. Commissie van Goede Diensten constateert vooruitgang De Commissie van Goede Diensten in Indonesië heeft aan de Veiligheidsraad haar tweede rapport, over de periode Februari30 April 1948, overhandigd. Hierin wordt verklaard, dat de commis sie. uitstekende resultaten heeft bereikt en dat een vooruitgang valt te constateren zowel op politiek als op economisch en militair gebied welke in grote mate het bewijs levert, dat de overeenkomst tussen de Nederlandse autoriteiten en de repu bliek onder het beschermheerschap der commissie 'n begin is van de uitvoering van verschillende belangrijke besluiten. M.S. „PRINSES BEATRIX" VAART PROEF Het motorschip „Prinses Beatrix" van de stoomvaartmaatschappij Zeeland, dat te Vlissingen weer uit zijn oorlogsstaat tot mailboot werd verbouwd, heeft een ge slaagde technische proefvaart gemaakt. De „Prinses Beatrix" zal gaan varen in de dagdienst Hoek van HollandHarwich. De enige maanden geleden gereed geko men „Koningin Emma" van dezelfde maat schappij zal binnenkort voor een andere maatschappij op Huil gaan varen. Prof. Gerbrandy op het verkiezingspad Op een verkiezingsappèl van de A.-R. Partij, dat in de grote veilinghal van het HBG-gebouw te Lisse werd gehouden, heeft prof. mr. S. Gerbrandy gesproken over „het Koninkrijk in de Internationale storm". Hij hekelde het gesol met de Koninklijke Rede van 1942, waarvoor hij, als toenmalig minister-president, de topverantwoordelijk- heid droeg. De strijd in het Oosten wordt momenteel gevoerd tussen twee personen: Soekarno en Van Mook. De komende verkiezingen staan geheel in het teken van Indië: de Grondwetsherzie ning heeft geen ander doel dan approbatie te verlenen aan' de heilloze regeringspoli- tiek. Spreker zag op de achtergrond van dit alles de revolutionnaire staatsbeschouwing, die de volkswil tot hoogste autoriteit ver heft. Hij wees op het vele werk dat de Ne derlanders in Indië hebben verricht en verklaarde dat zij „op gronden die nie mand toebehoorden" ondernemingen heb ben gesticht en culturen gevestigd die wel vaart brachten aan Indië. Met 'n opwekking de A.-R. te steunen in hun streven, het Koninkrijk als eenheid te bewaren, eindig spreker zijn rede. Na hem spraken nog prof. mr. I. A. Diepenhorst en ds. P. D. Kuiper van Sassenheim. Het Chr. Muziek gezelschap „Crescendo" uit Sassenheim, verleende muzikale medewerking. De bijeenkomst werd door plm. 1000 bezoekers bezocht. voor enige avonden per w. Brieven IJ 26 bur. v. d. blad. P. C. DE GEUS oud-belast.ambt te IJmuiden Belastingconsulent 8REDEROODSEWEG 55 Santpoort (Stat.) Spreekuur v. 19-20 uur FLINK MEISJE GEVR. van 8 tot 5 uur f 15 p. w. J. Boers Visscheringstr. 1, IJm. TE KOOP: 1 grijze, 1 groene en donkerbL damesm., enige japonnetjes en blouses. Di vanplank en .2 keukenst. Wijk aan Zeeërweg 95. TE KOOP: 1 pers. rondspant race-kano (R. 1.) en een 1 pers. tourkano beide met toebehoren. Bure Rambori- netlaan 7a, Inboedels Zolderopruiming Naaimachines Koperwerk Kleding Goud en Zilver KONINGSTR. 48. Tel. 17308 14 Juni hopen mijn geliefde Ouders G. JONGEJAN en B. JONGE JAN-VISSER hun 25 jarig huwelijk te her denken. Dat zij nog lang voor elkander gespaard mo gen blijven, is de wens van hun dankbare zoon Gerrit Jonge jan Jr. Ordonnans Bandoeng N.O.I. Bij ons vertrek naar Utrecht groeten wij onze vele vrien den en bekenden. Het was ons helaas niet mogelijk van U allen persoonlijk afscheid te nemen. Fam. K. J. Noy. Utrecht. Goethelaan 76. 31 Mei 1948. In plaats van kaarten Heden overleed tot onze diepe droefheid geheel on verwachts in de Prins Hendrik Stichting te Eg- mond aan Zee onze beste Moeder, Behuwd- en Grootmoeder KNIERTJE PRINS geb. VISSER in de ouderdom van 76 jaar. Uit aller naam: C. Kok A. Kok-Prins en kinderen. IJmuiden, 29 Mei 1948. Enschedestraat 38. De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag 1 Juni Algemene begraaf plaats te Egmond aan Zee des morgens om half twaalf. De uitvaartdienst Dinsdagmorgen 10 uur Oud-Katholieke Kerk. Be- aarding om 11.30 uur. Heden nam de Here tot Zich ons innig geliefd kind BERTJE in de leeftijd van i.\/z jaar Gods rijke verbondsbelof- ten zijn ons tot troost. Psalm 89 1 (Berijmd). A. Schoemaker A. T. M. Schoemaker- Rijper Driehuis, 30 Mei 1948. Driehuizerkerkweg 60. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 2 Juni a.s. op de Alge mene Begraafplaats „de Biezen" te Santpoort, des namiddags 2.30 uur. Ver trek van het sterfhuis 2 uur namiddag. Heden overleed onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader JOHANN AUGUST DÖHRING echtgenoot van W. M. Meijer in de leeftijd van 73 jaar. Amsterdam, 29 Mei 1948. Hunzestraat 67II. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 2 Juni des namiddags 3 uur Dp de Westerbegraafplaats te IJmuiden. Enige kennisgeving. Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank aan ouders, familie, buren, vrien den en kennissen, Schipper en bemanning van de „Vi king bank" IJm. 183 voor de grote belangstelling, bij ons 12^4 j. huwelijk ondervonden Die dag zal steeds in onze herinnering blijven. Arie v. d. Schalk. Jannie v. d. Schalk-Raap en kinderen Zandersstraat 2. IJmuiden-Oost. STENO club en privél. TYPEN aanv. 3 Jüni Oude Gracht 71 Haarlem Kleding la+en STOMEN-VERVEN-PERSEN bij Op 2 Juni a.s. des mor gens 9.30 uur: van ameublementen, ledikanten, buffetten dressoirs, kinderledi kanten, enz. Kijkdag Dinsdag 1 Juni 9-3 uur. Goederen kunnen dagelijks wor den ingebracht of af gehaald. VEILINGGEBOUW „De Spaarnestad" Eigenaar Deurwaarder D. G. v. Wijngaarden Nobelstraat 8 (Zijstr. Jacobijnestr.) Tel. 11136 b.g.g. 17637 TE KOOP met 3 maanden garantie CHEVROLET COACH 1955 LASALLE 5 PERS. SEDAN 1938 GARAGE „DEN HOUT". Wagenweg 166-168. Tel. Het zijn gezonde Landen, die alle; durven bijten. Tanden die niet alleen door en. door gezond en sterk zijn. Weert de grootste vijanden van Uw iw I caries (tandwolf) en de tandsteen. HetreS T 2 s per jaar naar de tandarts, 'I 2 x per dag Uw tanden poetsen mei Pento Tandcrème De schuimende, verfrissende lande* GEMEENTE VELSEN BEKENDMAKING Het Hoofd van het Gemeentebestuur van Vöjsw openbare kennis: 5 a. dat door Gedeputeerde Staten der proviscitfi land, bij hun besluit van 19 Mei 1948 na Mi keui-d het Raadsbesluit van 23 Maart 1948 m i stelling van de voorgevelirooilijnen voorde de wegen, gelegen in het industrieterrein Vélsen-Noord; b. dat de belanghebbenden binnen 30 ds=a. t; van de dagtekening dezer kennisgeving - - noemd besluit van Gedeputeerde Staten nen vragen bij de Kroon. VELSEN, 28 Mei 1948. Het Hoofd van het Gemeeniebstairi M. M. KWINT Overhemden 2 boorden Amerikaanse Heren dassen Interlock broekjes en singlets Bretels en sokhouders elastiek BURG. RAMBONNETLAAN 20 (HET HANDELS heeft voor U te koop: Elec. fornuis compl. met pannen als nieuwI' Old fin. slaapkamer met toebe- horen P Old fin. huiskamer met pracht Dressoir BLOEMSTRAAT 39 - KASTANJESTRAAT 31 5 TEL. 5664 DRIEHUIZERKERWS Heeft voor U in voorraad Wit en crème Vitrage Tafelkleden Prima Wollen Dekens Wit gebloemde Tafelieilen tafel- of ontbljtlaken zondefgL- Wagen-zakken Prima Blauwe Keper GEVRAAGD voor alle afdelingen Prettige 1 wordt vergoed. n Wasserij HOEK EN VAART, straatweg 17, Santpoort-StatK"1

IJmuider Courant | 1948 | | pagina 4