Heineken's J5? SCHOENEN flinke meisjes vergroten flinke meisjes Kort en Bondig Steno-Typen INST. PONT VEILING Ie koop Heren RIJWIEL Luidsprekers 1. BRANDER 2. HULP ARBEIDERS BOEKHOUDEN MAANDAG 14 JUNI 1948 ÏJ MUIDER COURANT Roeien Eeuwfeest van De Hoop Wedstrijden op de Bosbaan De Koninklijke Amsterdamse Roei- en Zeilvereniging De Hoop, de oudste roei vereniging van Nederland „De Maas Rotterdam, is enige jaren jonger viert haar eeuwfeest. Zij moet dit doen zonder clubgebouw, dat evenals de andere Amster damse roeiers-tehuizen in bezettingstijd op last van de Duitsers is afgebrpken Maar zij heeft haar vloot behouden en zich met voorlopig onderdak beholpen. Een grote vereniging, met een sportieve en roemrijke reputatie. Haar wedstrijd op de Bosbaan, gehouden in samenwerking met de Holland Beker Wedslrijdvereniging, heeft geklon ken als een klok. Natuurlijk was die wed strijd internationaal en er waren veel bui tenlanders bij, die bijzonder verwelkomd zijn. Als wij Hollanders een dergelijk feest vieren halen wij er graag veel buitenlan ders bij; er zit iets uitgesproken cosmopo- litisch in ons. En zij worden met hun vlag gen? hun volksliederen en met toejuichin gen, als zij iets bijzonders presteren, kwis tig geëerd. Nu, zij leverden enkele bijzon dere prestaties, al viel in het algemeen de kracht dei1 Hollandse seniores tegen deze sterke tegenstanders zeer mee. Voortreffe lijke prestaties zijn geleverd door de oude vier van Njord, die na een geweldige boord- 'aan-boord race de geduchte Zwitserse ploeg van Seeklub Luzern met klein verschil klopte, door de oude acht van Nereus, die eveneens in een groep van vijf ploegen overwinnaar werd en daarbij ook de Zwit sers zelfs met flink verschil sloeg, door de oude twee van Njord, overwin naar in krachtige en imponerende trant, de stuurmanloze vier van D.D.S., die letterlijk wegstormde van de start en voor Brusse laars zowel als Amscterdammers ongenaak baar bleek en de skiffeur Neumeier (Wil lem III) die voor de derde maal de Holland Beker won en de Belg Collet overtuigend sloeg" (de Belg Piessens had opgegeven). - Dit Belgische paar nam evenwel later een geduchte revanche door in de double-sculls onze Europese kampioensploeg Neumeier Van der Meer (Willem III) met ander halve lengte verschil achter zich te laten, nadat de Hollanders tot op 1500 meter had den geleid. Dat was niet verwacht. Het viel eigenlijk erg tegen. Het houdt intussen een stevige waarschuwing in voor Neumeier en v. d. Meer, die natuurlijk aspiraties voor de Olympische Spelen hebben. Njord heeft weer veel succes gehad. Het won de oude vier, oude twee, jonge acht A, jonge acht B en jonge vier B (deze laatste met klein verschil en na felle strijd met een goede Spaarne-vier, die tweede werd uit vijf ploegen). Kundig beleid der coaches zal vereist worden om onze sterkste Pl°6~ gen, waartoe wij op dit ogenblik zeker de oude vier van Njord, de oude acht van Nereus en de stuurmanloze vier van D.D.5. zouden rekenen, op hun hoogtepunt te krij gen en te houden voor Londen. Eenvoudig is dat niet. Alle drie deze ploegen kunnen zich ver laten op zeer goede slagroeiers: soepel, fel en toch beheerst. Dutry van Haeften (Njord) en Kamminga (Nereus) zullen er overigens mee instemmen als wij een bij zonder compliment maken aan Van Suyle- kom (De Delftse Sport) die als 44-jange Zondag de stuurmanloze vier heeft aange voerd (en bovendien nog van zijn slagplaats gestuurd ook) op een wijze, die iedere jon gere zich alleen maar ten voorbeeld kan stellen, zowel wat stijl en techniek als wat strijdlust betreft. De Belgen hebben op dit roeifeest nog zeer goede overwinningen behaald in de Twee zonder stuurman, waarin de Societe Royale Anversoise de Laak en Seeklub Lu zern sloeg, in de jonge skiff B en jonge skiff A, beide voor de Belg Vandersteen. De Spaarne-sculler Mulder „hield" Vander steen tot 1500 meter, maar moest hem toen laten gaan; het uithoudingsvermogen be sliste Zondag telkens. Het Spaarne won opnieuw de Jonge Twee A met de goede ploeg StokmanDuynstee, die ditmaal Njord, de Hoop en Z.Z.V. sloeg. Dat was een der nummers die op Zaterdag al beslist werden. Zondag bleef het wel prachtig weer, maar de wind stond nu recht en hard tegen, hetgeen de tijden met een twee minuten verhoogde (de tweeën had den meer dan tien minuten nodig en de snelste skiffeur bijna 9 Vfe minuut) en de strijd buitengewoon zwaar maakte. Extra zwaar voor de racende dames, al roeien die maar op de halve baanlengte der heren- ploegen. Alleen in de quadruple sculls (dubbele vier) sloegen zij een goed figuur, al lagen de ploegen bij de finish te ver uit elkaar. Het lichte sculling-materiaal en de Symmetrie van het roeien eigenen zich veel beter voor meisjes dan de gieken. De ra cende dames-achten gaven dan ook weer bijna alle de indruk van krachts-overspan- ning en in de racende vieren was het erger: enige roeisters vielen uitgeput achterover in de boot na het bereiken van de finish en het roeien in dit nummer leek op de laatste driehonderd meters naar niets meer. Ik geloof dat men verstandig zou doen door race-nummers -voor dames te beperken tot dubbel-twee. dubbel-vier en ze in de toe komst uil te breiden tot dubbel-acht. Men zou alvast kunnen beginnen met de dubbel- vier tot hoofdnummer der dames te ver heffen. In het dames-stijlroeien behaalde Het Spaarne bij uitzondering geen eerste prij zen, maar telkens tweede plaatsen. Het scheelde evenwel bizonder weinig bij de jonge vier, die het met de Hunze moest overroeien. Tenslotte kreeg de Hunze „106 plus" en Het Spaarne „106 min". Dat is Hieuw. Maar laat men de plussen en minnetv. voortaan toch maar liever aan de school juffrouw overlaten. Tenslotte wensen wij De Hoop een blijde nieuwe eeuw in haar stoere levensloop. Tennis H.L.T.C. promoveert Zondag speelde HLTC, kampioen van één der overgangsklassen, een promotiewed strijd. Door met 9-1 te winnen van Thor/ Rood Wit 3 te winnen, promoveert de Haar lemse Lawn Tennisclub naar de eerste klas. Cricketuitslagen In Den Haag won HCC 2 (214 voor 8) van VVV (210 voor 8, gesloten) met 4 runs en nog twee wickets in handen. ACC (98) verloor van HCC 1 (112 runs voor 9 wickets) met 14 runs en nog één wicket in handen. Rood en Wit 2 won van SCHC. De Stichtse club scoorde 89 runs. Voor het verlies van twee wickets werd dit totaal gepasseerd. Op 170 voor 8 wickets werd de innings gesloten. Haarlem 2 won in den Haag met 71 runs op de eerste innings. VUO scoorde 78 runs en Haarlem 2 149 runs. Speedway races te Lisse Zaterdagavond bonden voor een talrijk publiek in het Lisser Sportpark de „Vlie gende Hollanders" de strijd aan tegen de thuisclub „De Hollandse Leeuwen". De laat- Bten hadden spoedig met pech te kampen, toen hun aanvoerder Kops in de eerste ron de zodanig viel dat zijn motor voor het ver dere deel van de wedstrijd onbruikbaar was. Toch leverde zijn ploeg kranig werk. Tot de zevende ronde ging de strijd vrijwel gelijk op. Maar daarna bleek de meerderheid van de Hollanders steeds scherper en in de laat ste ronde zorgde de Limburger Coumans er voor. dat het een overwinning voor de Hol landers werd (45-39). Doordat de snelle Van Aartsen in de demi finale uit de boch vloog en uitgeschakeld werd, plaatste Coumans zich" op de tweede plaats en kreeg daardoor in de finale zijn kans, waarvan hij met ontembare vechtlust gebruik maakte. Toen Hartman, die de kop hield, uitviel, greep Coumans de gelegenheid aan en zat Van Doornik zo vlak op de hielen dat hij in de laatste ronde kans zag door een gewaagde manoeuvre de slingerende Van Doornik voorbij te schieten en als eerste door de finish te gaan. In de „uitdagingswedstrijd" tussen de vier snelste rijders nam Van Aarsen op zijn nieu we, snelle machine revanche en bleef ge makkelijk aan de kop, waarbij hij een snel heid maakte van 1 min. 27 4/5 sec. Toch kreeg hij de overwinning niet cadeau, want Coumans vocht verbeten en trachtte telkens weer in de bochten (op de rechte stukken kreeg hij geen kans) de Amsterdammer voorbij te komen Tenslotte kwam Van Aartsen toch als eerste aan, met Coumans er vlak achter. De kleine renner uit Geleen plaatste zich in deze wedstrijd ondubbel- zinnig op de voorgrond! OM DE KNVB-BEKER. De halve eind- Strijden om de KNVB-beker zijn gespeeld. In 's-Hertogenbosch won Wageningen met 4-2 van Limburgia en in het Goffert Stadion In Nijmegen versloeg UWV met 5-0 Roer- paond. Wageningen en DWV spelen Zater dagavond de eindstrijd. Bader vermist Zaterdagavoryi omstreeks half negen vervoegde zich aan het politiebureau in Zandvoort een jongeman, die vertelde, dat hij tezamen met zijn 21-jarige broer, A. Knibbe, wonende Wagenweg 216 te Haar lem naar Zandvoort gekomen was, om te gaan zwemmen. Ten Zuiden van het Zui* derbad had men zich ontkleed, waarop men eerst was gaan zonnebaden. Zijn broer verklaarde toen, dat hij even de duinen in ging, waarop hij antwoordde, nog even riaar het dorp te zullen gaan om enkele kleine inkopen te doen. Toen hij na zijn terugkomst zijn broer niet ontdekte, doch nog wel zijn kleren, veronderstelde hij, dat deze reeds was gaan zwemmen. Na ge ruime tijd te hebben gewacht, werd hij ongerust, en begaf zich met de kleren van zijn broer naar het politie-bureau waar hij van dit vreemde voorval aangifte deed. De politie toog direct op onderzoek uit. Daar het vermoeden voor de hand lag, dat de jongeman bij het zwemmen veron gelukt zou zijn werd het gehele strand van Zeeweg tot halverwege Noordwijk afge zocht, evenwel zonder resultaat. Noordwijk en IJmuiden werden toen van de vermis sing eveneens op de hoogte gesteld. De Zandvoortse reddingsbrigade heeft de gehele nacht van Zaterdag op Zondag het strand afgezocht, doch ook dit leverde niets op. Daar de mogelijkheid bestond, dat de jongeman in de duinen iets was over komen, heeft men Zondag de duinen over een groot gedeelte afgezocht, doch ook hierbij heeft men geen succes gehad. Men achtte het mogelijk, dat de vermiste, die het linker oog mist, in één der vele dooi de Duitsers aangelegde „deckungs-löcher" zou zijn gevallen, welke moeilijk te zien zijn, daar ze met helm en struikgewas zijn overwoekerd. Men helt thans meer en meer over tot de véronderstelling, dat de jongeman bij het zwemmen in zee in een mui is geraakt en verdronken. Het vreemde van het geval is echter, dat geen der kuststations tot nu toe het aanspoelen van het stoffelijk over schot heeft gemeld. Men blijft de naspo ringen met kracht voortzetten. Ook een onderzoek met politie-honden leverde geen resultaat. Dronken Velsenaar maakt amok Zaterdagavond laat werd aan de Haar lemse politie gemeld, dat op het station Haarlem een twist was ontstaan, die zo hoog was gelopen, dat er rake klappen waren gevallen. De aanstichter van het kwaad die bovendien de raakste klappen had uitgedeeld zou in „kennelijke staat" geweest zijn. De politie die er onmiddellijk op uittrok om de vrede te herstellen, ver nam ter plaatse dat de ruziemaker de benen had genomen en in de bosjes van het Prinsenbolwerk zou zijn ondergedoken. Met de hulp van een politiehond werd hij ras voor de dag gehaald en gevankelijk naar het bureau gevoerd om zijn roes uit te slapen. Qok daar hadden nog enige strubbelingen plaats, die een agent zijn polshorloge kostten. Toen men de man, een 22-jarige Velsense hulpmonteur, de volgende ochtend bij het ontwaken vroeg hoeveel borreltjes hij had gedronken, antwoordde hij bescheiden: „Vijf-én-dertig maar". „Koninklijke" zeer tevreden over het jaar 1947 Verwachte bloeiperiode noopt tot uitbreidingen De „Oranje" in Amsterdam aangekomen Het m.s. „Oranje" van de Stoomvaart maatschappij Nederland arriveerde heden morgen in Amsterdam met 750 passagiers uit Indië aan boord. In Engeland was reeds een 115-tal passagiers van boord gegaan. Agenda voor Haarlem MAANDAG 14 JUNI Kloppersingelkerk: Concert Neiy de Bock (sopraan) en Henk' La&schuit (orgel); 8 uur. City: „Manon 326", 18 jaar, 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne: „Het leven is heus niet zo kwaad", alle leeftijden 2.30, 7 en 9.15 uur. Trans Hals: „De kopermijn", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Maria de Bahia", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor geen voor stellingen. Palace: De man in duplo, 18 j. De Heer en Mevrouw La- bouchere-des Tombe geven met grote blijdschap kennis van de geboorte van hun Dochter WILHELMINE ERNESTINE Santpoort, 12 Juni 1948. Harddraverslaan 27. Tijdelijk Maria Stichting, Haarlem. BINNENLAND Zondagmorgen voer Hr. Ms. onderzee boot „Dolfijn" de haven van de onderzee bootbasis te Rotterdam binnen na een reis van ongeveer 24 uur van Engeland naar Ne derland. Deze onderzeeër is de vroegere „Taurus", die op 5 Juni te Gosport bij Ports mouth door de Britse marine in bruikleen is overgedragen aan de Nederlandse marine. Op 7 October 1946 stortte een marine vliegtuig neer op het dak van de Christelijke H. B. S. te Apeldoorn. Twee-en-twintig leer lingen kwamen hierdoor om het leven. Za terdagmiddag is een gedenkteken voor deze slachtoffers op de begraafplaats aan de Soe- renseweg onthuld. Te Ommen is Zaterdag door de Stich ting Jeugdkampen het kamp- en co.;....-...I— oord „De Besthmenerberg" geopend. Het openluchttheater van de Besthmenerberg biedt plaats aan 5000 personen. Het ligt te midden van het dennenbos. Het kamp heeft een eigen waterinstallatie, die koud en warm water via 3i/2 K.M. pijpleiding naar alle de len van het kamp voert. De totale oppervlak te van het kamp bedraagt 140 ha. Zesduizend personen kunnen er gelijktijdig kamperen. HAARLEM EN OMGEVING Een honderdtal leden van de Open Deur actie der Ned. Herv. Kerk uit Den Haag was Zaterdag en Zondag in Bloemendaal, waar zij gastvrijheid vonden bij de leden aldaar. In de kerkdienst ging Zondagmorgen Ds. G. P. Klijn van Driebergen voor, de predikant in algemene dienst van deze actie. In het Jeugd huis hadden Zaterdag- en Zondagmiddag en -avond bijeenkomsten plaats. Zondagmiddag sprak Ds. P. Lugtigheid uit Den Haag, Zon dagavond Ds. G. P. Klijn. Ds. M. Ros, te Sleeuwijk heeft voor het bedankt. *U,t. De Haarlemse n zal Dinsdagavond*JjS de ouden van da=en Zaterdag slaVed5 examen Heilfflroffi Haarlem A BINNENGEKOMExïTr Sin^ngekomen: denj Wei mar, met vk Vrouwe Jacoba, mJ 13 Juni: Ijfti 97 n-JMs ten, met vis, vertr rederij En Avant nlW Van de haringvano-» Juni: KW 42 met 3S7 pen, KW 147 met In het verslag over 1947 van de N.V. Koninklijke Nederlandse Maatschappij tot exploitatie van petroleumbronnen in Ned.- Indië wordt medegedeeld dat de ruwe olie- productie der groep bedroeg in 1947 274.985.000 (vorig jaar 229.615.000) barrels. Nieuwe investeringen der groep (exclusief die in de V.S. en. een aantal Europese lan den) worden tot en met 1949 geraamd op 1100 millioen gulden. Het verslag ver wacht voorts een enorme vraag naar pe- troleumproducten gedurende de eerst komende tijd. Het beschikbare winstsaldo is 93.075.201 (v. j. ƒ80.429.551). De raffinaderij in Per nis (Rotterdam) verwerkte in 1947 50 pro cent meer dan in 1938. De groep plaatste in 1947 emissies van 'n omvang als nooit tevoren. Een obligatielening ad 100 millioen gulden a 3% procent werd het publiek, een aandelen emissie van ruim 302 millioen gulden a pari de aandeelhou ders aangeboden. Beide uitgiften waren een volledig succes: de obligatielening werd vele malen overtekend en de nieuwe aan delen zijn op het ogenblik dat dit verslag werd geschreven op een uiterst luttel be drag na alle geplaatst. Aan deviezen le verde deze aandelenemissie 125 millioen gulden aan vreemde valuta op. Verschuivingen in de olievoorziening. De aanzienlijke toeneming van de vraag naar olie-producten op het Westelijk Half rond zal in de komende jaren tot belang rijke verschuivingen in de olievoorziening der wereld leiden, in die zin, dat 't Nabije Oosten grotendeels de voorzening zal over nemen van die delen van het Oostelijk Halfrond welke tot nu toe hun producten van het Westelijk Halfrond betrokken. Met die «ontwikkeling voor ogen begrijpt men, dat de Koninklijke Shell- groep niet mag blijven toezien doch actief moet deelnemen in de enorme uitbreidingen op het gebied van opsporing, winning, transport, verwerking en distributie. De nieuwe investeringen van de groep exclu sief die in de V. S. en een aantal Europese landen tot en met 1949 worden geraamd op 1100 millioen gulden, welk bedrag voor 60 procent door de maatschappij, voor 40 pro cent door the Shell Transport and Trading Company zal worden gefourneerd. Van daar dat ook de „Shell" een beroep op de geldmarkt deed. In plaats van kaarten. Ondertrouwd: Dins dag 15 Juni: JOHANNA H. v. d. MOLEN en LEEN E. GOUDA Huwelijksvoltrekking op na der te bepalen datum. Van der Helststraat 13, Julianakade 16, IJmuiden. Heden overleed na een smartelfik en geduldig gedragen lijden in het Antonius Ziekenhuis al hier, onze geliefde Man en Vader JOHANNES V. BURGEL in de leeftijd van 52 jaar. IJmuiden-O., 12 Juni '48. J. P. Coenstraat 25. K. van Burgel-Wessel Pieternella Saartje Harmen De begrafenis zal plaats vinden Dinsdag 15 Juni '48 te 14.30 uur pp de Westerbegraaf plaats te IJmuiden. Heden overleed na een geduldig gedragen lijden in het Antonius Zieken huis alhier, onze beste Schoonzoon en Zwager JOHANNES v. BURGEL in de leeftijd van 52 jaar. IJmuiden-O., 12 'Juni '48. Wed. P. Wessel-Slot. Fam, H. Wessel-Gouda Cornelis Wessel Jan Wessel STENO club en privél. TYPEN aanv. deze w. Oude Gracht 71 Haarlem En dan.... na een dag van noeste arbeidde kroon op het werk - 'n glas Heineken's 1 's Avonds in de vriendenkring bij een spelletje biljart - of thuis, peinzend aan het schaakbord - dan voelt de mens zich in zijn element. Hij drinkt het gezonde, oud-vaderlandse bier Heineken's bier - robuust schuimend in het glas. OnV, de glazen - proef de hoppige, pittige smaak. Geniet^ voor teug! Drink op zijn tijd Uw biertje, maar laat een Heineken's Pilsener of Münchenec zijn, Heineken's - het meest getapt!" ff-et nveeAt Onze CORSETIÈ RE is steeds te Uwer beschikking MAATCORSETTEN BUSTEHOUDERS JARRETELLEGORDELS f 5.50 Corsetière Mevr. C. Verschoor. Klevitla&n 18. IJ3XUIDEN (O.), is Dinsdag, Woensdag en Don derdag thuis van 10-4 uur. HOOGOVENS IJ M I D E N De Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. te IJmuiden vraagt voor spoedige indiensttreding een ervaren bouwkundig opzichter met practijk In utiliteitsbouw, in tijdelijk dienstverband. M.T.S.-dlploma burgerlijke bouwkunde vereist. Op 16 Juni 1948 des morgens 9.30 uur van Meubelen, collec tie Boeken, kostbaar Tapijt, Am. Orgel. Kijkdag Dinsdag 15 Juni 93 uur. Goederen kunnen da gelijks worden bijge bracht of afgehaald. VEILINGGEBOUW „De Spaarnestad" Eigen. Deurwaarder D. G. van Wijngaarden Nobelstr. (zijstr. Jaco- bijnestraat) Tel. 11136 b.g.g. 17637 P. C. DE GEUS oud-belast.ambt te IJmuiden Belastingconsulent BREDEROODSEWEG 55 Santpoort (Stat.) Spreekuur v. 19.20 uur in lengte en breedte, knob bels en vervormen. Schoenreparatiebedrijf „De Econoom" M. REM, Kennemerlaan 129 Tel. 4057 IJmuiden. GEVRAAGD voor alle afdelingen Prettige werkkring, reisgeld wordt vergoed. Wasserij HOEK EN VAART, Bloemendaalse- straatweg 17. Santpoort-Station. zo goed als nieuw, compleet met licht, jasbeschermer, ba gagedrager enz. Philips Ra dio-kast met luidspreker. Driehuizerkerkweg 41. MALTHEZER LEEUWTJE ter dekking gevraagd, zuiver ras. De Jong, Willemsbeek- weg 20, IJmuiden-O. GOED TEHUIS GEZOCHT voor jonge keeshond, l^fe j. bij mensen zonder kinderen. W. Bijl, Lemairestraat 14. VERLOREN: Donderdag le vensmiddelenkaart in de Dennenstr. Bewuste dame, die deze kaart opgeraapt heeft wordt verzocht deze terug te bezorgen bij A. Zwanenburg, Dennenstr. 4, IJmuiden-Oost. RUBBERFABRIEK „HOLLANDIA", Velsen-Noord. vraagt Prettige werkkring met muziek tijdens het werk. Hoog loon, vergoeding van reiskosten. Aanmelden dagelijks van 86 uur, kantoor Doodweg L 24-28 Velsen-Noord. In de onderneming van CONRAD STORK HIJSCH N.V. te Haarlem kunnen geplaatst worden die bij gebleken geschiktheid in aanmerking kunnen komen voor omscholingscursussen. Leeftijd tot 40 jaar. Persoonlijke of schriftelijke sollicitaties met. opgave van leeftijd en laatste werkkring bij de Afd. Personeelszaken. Donderdag 17 Juni vangt een nieuwe cursus aan voor het praktijkdiploma Volledige opleiding met 3 lesuren per week voor het Associatie-diploma December 1948. In 1947, dus voor het Junien December examen, slaagden 230 candidaten. Aan deze geslaagden uierd 107 maal het cijfer 8 of 9 toegekend. Voor toelating is geen boekhoudkundige kennis vereist, maar wel moeten wij er zeker van zijn, dat de betrokkene over een behoorlijke intelli gentie en een vlo' opnemingsvermogen beschikt. Een (kosteloos) psychotechnisch .onderzoek is daarom voorgeschreven. Inlichtingen en inschrijving dagelijks van 9-6 en van 7-9 uur aan het lesgebouw Frans Halsplein 9, Telef. 16372 E X AM E N 0 P L E I D I N G HUGAS. ELGERSMA.POTGIESER DEN HA AG-HAARLEM-ROTTERDAM-UTRECHT I? Jonge mensen9 er is een kam Zij, diie over werklust en plichtsgevoel bescj in onze moderne textielonderneming geplast Mannelijke krachten tot 25 jaar. van Vrouwelijke krachten kunnen ook enkele oudieren voor zittend wel meriting komen. Inlichtingen dagelijks van 4 tot 8 uur, ook 't U Mevr. Lindeman, Santpoorterstraat 18, Haarlem. Te koop: 1 pr. spelende RADIO. Adres te vern. bur. van dit blad. TE KOOP: 2 pers. veren schudbed en 1 pers. ledikant mét matr.. theekastje en bl. damesregenmantel, m. 46. Visseringstraat 4 rood. Z. g. a. n. KINDERWAGEN te koop, van Delft. v. Speijk- straat 39, IJm,uiden-0. TE KOOP: Herenrijwiel met g. b. en Torpedonaaf. Prijs f 55, eiken theekastje met 3 opensl. deurtjes en blad. Prijs f 30. Boekenstandaard prijs f 10. Beekvlietstraat 2, Santpoort-Dorp, TE KOOP: pr. zw. dienstbo dejapon, serveerschortje en mutsje. Tevens nieuwe bl. gummi regenm. (lang). Adres Tollenslaan 8, Drie huis. Te koop: z. g. a. n. KINDER WAGEN, vooroorl. kwaliteit. De Rooy, Driehuizerkerkweg 100, Driehuis. Te koop: KUIKENREN met broedhok. P. C. Hooftlaan 8 Na 5 uur. PSYCHOTECHNISCH INSTITl Haarlem - Tel. 19953 - Florastr. 13 <b0 BartpJJ SCHOOL-, STUDIE. EN BEROEPSS Spreekuren Directeur dagelijks GEVRAAGD LEERLINGEN voor de Centrale Verwarmingsa! Leeftijd 16-18 jaar. Aanmelden bij KELLEE MACDONALD. 1 Haarlem. Voor al Uw SCHOEN. REPARATIE Seftoenreparatie b#hH DE ECONOOM" M. REM - KENNEMERLAAN 1» TEL. 4057 Zendt briefkaart, bel op of 9ee ais klant.

IJmuider Courant | 1948 | | pagina 4