Firma SCHOENEN vergroten Seizoen-Opruiming flinke meisje5 I DAMES- HEREN- EN MEISJESCONFECTIE HENSEN Nederlandse kranen overal in trek Tuinbouwonderwijs in de bollenstreek komt op zeer hoog peil ÏNST. PONT VEILING VEILINGGEBOUW L. M. VERSCHOOR Luidsprekers Kleermaker gevraagd naaisters V A C A NTIE CEBUTO Schoenreparatie 1 „De Econoom MAANDAG 26 JULI 1948 tJMUlDER COURANT Veel buitenlandse orders voor onze hijswerktuigen- industrie, maar de eigen havens gaan nu voor Zo'n machtige haven-kraan is een in stallatie die altijd respect afdwingt, vooral wanneer zij in actie is. Het is een imposant gezicht, de enorme arm heen en weer te zien 2waaien, geweldige lasten optillend als waren zij licht als lucifersdoosjes. In Holland, land van water, kanalen en havens, heeft de constructie van haven installaties en vooral van kranen zich ont wikkeld tot een zeer hoge graad van ver volmaking, een perfectie, die vooral duidelijk blijkt in het havenbedrijf van Amsterdam en Rotterdam. De eisen van „efficiency", waarmee onze havenuitrus tingen rekening moeten houden, worden nog steeds hoger opgevoerd, en deze ten dens is dan ook voortdurend merkbaar bij de kranenbouw. Na de jongste oorlog verkeerden, zoals men weet, onze Rotterdamse en Amster damse havens in een bedroevend-slechte slaat, hetgeen voor een groot deel te wij ten was aan de moedwillige vernielingen van de bezetter. Van de 35 scheepswerf kranen, die de Nederlandse Dok- en Scheepsbouwmaatschappij te Amsterdam bezat, is er geen enkele intact gebleven, en van de fabriekskranen van dezelfde maat schappij waren slechts weinige voor het gebruik geschikt. Rotterdam was er maar weinig beter aan toe. Na de bevrijding werd het herstel ener giek ter hand genomen. Delen van kranen, die nog bruikbaar .waren, werden verza meld en samengevoegd; nieuwe kranen werden gebouwd om de volkomen verniel de te vervangen. En het duurde niet lang of de genoemde Amsterdamse maatschappij bad haar vóór-oorlogse kranen-capaciteit weer bereikt. Er kunnen, thans nog, meer ladingen verwerkt worden dan er binnen komen. Buitenlandse orders stromen binnen Intussen ontving men een aanzienlijk aantal orders op kranen uit het buiten land. Het was echter niet mogelijk, deze alle uit te voeren, daar de vi-aag van de eigen markt zeer groot bleef. Te meer, daar Duitsland voor de oorlog de be langrijkste producent van kraan-mate riaal als fabrikant verdween. Zodra in de behoeften van de Nederlandse markt is voorzien, zal ons land (dat in dit opzicht eertijds slechts in belangrijkheid door Duitsland werd overtroffen) al haar ener gie op de export gaan richten. Men hoopt dat dit ogenblik niet al te ver verwijderd is. Er zijn enige moeilijkheden in de aan voer van materialen, maar alles bijeenge nomen is de toestand niet onbevredigend. ding" noemt Antwerpen, Liverpool, Man chester, Hull, St. Nazaire, Le Havre, Bor- IJmuiden Zomerfeest Radio Werkend Nederland Op het Waterloo-terrein hield Radio Werkend Nederland Zondag een zomer- feest voor dit gewest. Met medewerking van de A.N.J.V. werd in de morgenuren Jan Hensen jubileert deaux, Marseilles, Melilla (Spanje), Spezia een kinderprogramma afgewerkt, waarbij Twee hoofdgroepen. Twee categorieën hijskranen kan men on derscheiden: die voor gebruik op scheeps werven en fabrieken en die voor het haven- verkeer. r l De tegenwoordige scheepswerf-kranen bezitten een veel grotère hef-capaciteit dan de oude. Vroeger werden de schepen plaat voor plaat gebouwd; een'hefvermogen van 3 tot 5 ton was toen alleszins voldoende. Nu echter moeten de gevaarten een vermogen hebben van minstens 20 of 25 ton, daar schepen thans veelal gebouwd worden uit „voorgemonteerde" grotere eenheden. Bij de haven-kranen ligt het accent meer op de arbeidssnelheid. De waarde van een haven wordt gemeten naar de snelheid waarmee laden en lossen wordt verricht, vooral in de laatste tien jaren, die een Steeds heftiger concurrentie tussen de wereldhavens hebben gebracht. De werk- snelheid is dan ook in die jaren verdrie dubbeld; waarbij hef van groot belang was, dat men de kraan-armen beweegbaar ging construeren, zodat rijden over lange trajec ten dikwijls overbodig werd. Waar men werkt met Hollands materiaal. Overal over de wereld kan men in de «eehavens Nederlandse kraan-constructies aantreffen. „Holland Shipping and Tra- BEVORDERINGEN OP DE R.H.B.S. IN VELSEN Van de eerste naar de tweede klasse: Aggenbach, Allan, Bakker, Boer, Ter Brugge, Dekker, Demmers, Disselköter, Donken, Engelhart, Engberts, De Graaf, Groen, De Groot, Hagedoorn, Hartman, v. d. Heide, Heemskerk, Hoogland, De Boer, Hopman, Huygens, Huisman, Kaars, Koelma, v. d. Kolk, Krul, v. Leeuwen, Rotgans, Schutte, Scheenstra, Schermer, Schippers, Bennink, Bink, v. Eeken, Haak, De Kan, Kettman, De Klerk, Kok, Lager- weg, Massee, Roggeveen, v. Sighem, Sieu- wertsen, Spek, Steevens, Veenstra, Vene- ma. Volkerink, Priester, Romuhde, Stevens, Stek, Stekelenburg, H. Veenstra, T. Veen stra, H. Visser, M. Visser, A. Visser, Vol- mer, Vos, v. d. Wel, Wiekmann, v. Woen- sel, B. Zuidema, R. Zuidema, Beekman. (25 afgewezen). Van de tweede naar de derde klasse: Fossen, De Haas, Haenen, Heeren, Mey- boom, Mons, Panis, De Quartel, Rijken, Tegel, Tiebout, v. d. Tooren, v. d. Velde, Verstegen, De Vries, Wey, De Waard, Hop man, Bonekamp, v. d. Bos, Bijl, Eenkhoorn, De Haan, Kok, Kruiten, Maas, Nossin, v. Offenbeek, Olthof, Schermer, Schornagel, De Vries, Burning, De Boer, Boevink, Breed, Bom, Boosman, Darphorn, De Groot, Hofman, Jager, Krabbendam, v. Ladesteyn, Loendersloot, Laus, Nieuwkoop, Schaukes, Schipper, Toneman, Van Zwieten (16 af gewezen, 1 herexamen). Van de derde naar de vierde klasse: De Boer, Broertjes, Colenbrander, Donken, Drenth, Duvalois, Eriks, Groot, De Klerk, Van Klink, Leemhuis, Olthof, Rutgers, v. d. Struijs, Toorens, Van Veen, Vermeulen, Visser, v. d. Vlier, .Verduit, Beers, Van Eenenaam, Eys, Horeman, v. d. Jagt, v. d. Kolk, Kooy, De Korte, Krommenhoek, Naaktgeboren, Osendarp, Riehorst, Schols, De Wilde, Valter, Van Wijngaarden, Bak ker, Bleeker, Doets, v. Eerde, v. d. Graaff, v. Graas, De Haan, Hagenaar, Land, Meyer, Meyboom, Oosterom, Pluis, Reynders, Rij- keboer, Struys, De Visser, Winzeman, Zwart, Oepts (17 afgewezen). Van de vierde naar de vijfde klasse: Blom, Elzer, Hansen, De Koning, Peere boom, Rekkers, v. d. Struys, Vastenauw, Zwaaij, Blauwboer, Brandwijk, Hagenaar, Hazevoet, Klijn, Mante, Meyran, v. d. Moolen, Pels, v. d. Valk, Valter, Visser, Weingarten, Hazevoet, Allan, Gans, Héy- koop, Kruijt, Luitjes, v. Pel, "v. d. Plas, Schik, Schilder, Smit, Stevens, Wennis, Westera, v. d. Zwaag, Zwart, De Roode, Hagendijk (10 afgewezen, 1 her-examen). HOOGWATERTUDEN Maandag 26 Juli: 6.4819.09 uur. Dinsdag 27 Juli: 7.22—19.43 uur. (Italië), Oran (Algiers), Nemours, Casa blanca, Gdynia (Polen), Helsinki, Las Pal- mas en vele andere wereldhavens. Ons land zal die traditie voortzetten, met z'n dertien kraanbouwende firma's. Het probleem van het tekort aan geschoolde werkkrachten is energiek aangepakt, door een systeem, dat jongeren in staat stelt practisch-technische scholing te ontvangen. De bereikte resultaten zijn bevredigend en er is alle reden om aan te nemen dat ons land spoedig iedere buitenlandse order weer aan zal kunnen. als climax Jan Klaassen optrad. De volwassenen maakten in de morgen uren wandelingen, onder meer door Vel- serbeek. De middag werd gevuld met een bont programma, dat een humorist, een caba retgroepje, een declamator en een zang koor bracht. De muzikale omlijsting was voor rekening van de heer Brouwer. Om vijf uur sloot de voorzitter, de heer D. de Bruin, het feest. Stichting van Tuinbouwvakschool einddoel Met de opening van de Lagere Tuin bouwschool te Hillegom per 1 Decem ber komt het tuinbouwonderwijs in de Bollenstreek op een zeer hoog peil. Binnen het ressort van het Rijkstuin- bouwconsulentschap te Lisse heeft het tuinbouwonderwijs »ich zeer gunstig ont wikkeld. Iedere bloembollenkweker, die zijn kennis en vakbekwaamheid wenst te vermeerderen, heeft daartoe op velerlei wijze de gelegenheid. Wanneer de jongens van de Lagere School komen en in het bloembollenvak hun werk zoeken, kunnen ze de avondcur sussen "bezoeken. Ze zijn toegankelijk voor iedere vijftienjarige, die lager onderwijs heeft genoten. Ze krijgen daar theoretisch onderricht in verscheidene vakken: schei en natuurkunde, bemestingsleer, tuinbouw techniek, plant- en dierkunde, en overdag hebben ze de practijk. De leergang duurt twee jaar (soms is er een voorbereidende cursus van een jaar, een herhalings-leer- gang voor lager onderwijs). Zulke cursus sen zijn thans geopend in Hillegom, Lisse, Sassenheim, Noordwijk, Noordwijkerhout, Rijnsburg, De Zilk, Vogelenzang, Haarlem, Velsen en Limmen. Erkenning door de patroons De jongelui die een getuigschrift hebben verkregen, krijgen daarvoor van' de pa troons een extra-toeslag op het loon. Van de zijde der werkgevers wordt dus ondub belzinnig de waarde -van vakkundig en ge s'choold personeel erkend. Ook voor volwassenen kunnen dergelijke avondcursussen worden opgericht, waarde zich kunnen spécialiseren. Het onderwijs wordt gegeven door tuin- bouw-onderwijzers wat de- theorie, door tuinbouw-vakonderwijzers wat de practijk betreft. De laatste groep wordt gevormd via een cursus van twee-en-halfjaar uit mensen van de praktijk, die minstens 5 jaar erva ring hebben en in het bezit van een ge tuigschrift van een algemene tuinbouw- cursu6 zijn. Kosten zijn aan deze cursus niet verbonden; alleen de boeken moeten door de cursisten zelf worden aangeschaft. Behalve als onderwijzer, kunnen zij even tueel ook geplaatst worden als assistenten bij de Rijkstuinbouwvoorlichtingsdienst dan wel in het particuliere bedrijf als be drijfsleider ener kwekerij. De Lagere Tuinbouwschool, die thans te Hillegom wordt gevestigd, gaat uit van de L.T.B., de Rooms-Katholieke Organisatie van Land- en Tuinbouwers. Ook in Rijns burg is zulk een school, uitgaande van de Christelijke Boeren- en Tüindersbond. Hier volgt de leerling het onderwijs in dagcur- siissen, waar naast verschillende lagere school-vakken, welke op de avondcursus sen- worden onderwezen, ook nog onder richt geven in boekhouden, bedrijfsleer, staatsinrichting en (facultatief) godsdienst leer. Nadruk op de practijk De nadruk wordt hier gelegd op de prac- tische vakken, en het aantal uren aan elk daarvan besteed hangt ten nauwste samen met de hoofd-teelt in het gebied waarin de school gevestigd is. Voor Hillegom is dit uiteraard de bloembollenteelt. De cursus duurt drie jaar, het eerste jaar twee, de volgende slechts één dag per week. De rest van de week werken de leerlingen op de bedrijven, en zo gaan praktische en theoretische vorming hand in hand. Ook bij de school is een proeftuin gevestigd,, waar men het geleerde aan de hand van de practijk kan toelichten. Het schoolgeld is in verhouding van de inkomsten der ouders en voor minver mogenden kan vrijstelling gevraagd wor den. De lessen worden gegeven door een tuinbouwonderwijzer met hoofdacte. Deze lagere school vormt als het ware de overgang tussen de avondcursus en de Tuinbouwvakschool. Voor de bloembollen streek is nodig het oprichten van een zo danige school speciaal voor de bloembollen teelt. Gebrek aan leerkrachten Hoewel men er de noodzaak van inziet, kon het zover nog niet komen, hoofdzake lijk door gebrek aan leerkrachten en aan gelegenheid om de practijk-van het vak te beoefenen. Voor ateze scholen is het ge tuigschrift van een der tuinbouwcursussen verplicht. De voorbereidingen voor dit onderwijs verkeren nog niet in een zover gevorderd stadium, dat hierover reeds mededelingen kunnen worden gedaan. De hoogste vorm van tuinbouwonderwijs is tenslotte in dit district de Rijkstuinbouw school aan de Hereweg te Lisse, welke staat onder directie van de Rijkstuinbouwconsu- lent Ir F. Vlag. Op deze school wordt mid delbaar onderwijs gegeven, en behalve; alles wat de leerlingen van de bloembollen teelt moeten weten, worden ook lessen gegeven in Frans, Duits, Engels, Zweeds en Russisch. Nederland heeft niet langer het mono polie van de bloembollenteelt. Ook in het buitenland, Engeland Canada, Amerika, Denemarken, zijn reeds kwekerijen ver rezen De Nederlanders moeten dan ook hun kracht zoeken in de kwaliteit hunner producten en hun grote vakkundigheid. Daarom is het tuinbouwonderwijs van zo groot belang en wordt het zo krachtig be vorderd. In de oude Bollenstreek laat het maar weinig te wensen over: met de stich ting van een Tuinbouwvakschool is het compleet. Maar reeds is de opening van de nieuwe Lagere Tuinbouwschool te Hille gom weèr een belangrijke stap verder! Deze maand herdenkt de heer Jan Hen sen te Haarlem de dag waarop hij 25 jaar geleden zijn debuut maakte als zanger en koordirigent. Hij begon op zeventienjarige leeftijd met de zang en werd al vrij spoedig door Leo Pielage ontdekt. In 1923 debu teerde Hensen op een Polyhymnia-concert. Hij kreeg les van Jös. de Klerk, Duvosel en Di TevesMoorlag. In 1927 zong hij voor het eerst opera, nog wel meteen de Faust- partij. Later trad hij op voor de radio. Maar ook oratorium en 't lied hadden zijn volle belangstelling. De koren die hij diri geerde waaronder het dameskoor Arcis zaten bijna altijd in de prijzen. Hij liet het niet bij uitvoeren maar componeerde ook zelf, onder meer in het operette-genre. Be kend is ook van hem de „Bede voor onze Vorstin". Op het ogenblik leidt hij het dameskoor Arcis, Figee's Mannenkoor en Beynes' Mannenkoor. In de nazomer van dit jaar zal voor hem een jubileum-concert worden gegeven. Beverwijk Nachtelijke glazeniers In de nacht van Vrijdag op Zaterdag "hebben enige lieden kans gezien, na uit snijding van een glas-in-lood-raam uit een huis in de Laan van Kanaan enkele levens middelenkaarten, een herencostuum en wat geld buit te maken terwijl de bewoners sliepen. SCHEEPVAART K. N. S. M. Ariadne, 22 Juli van Beng hazi naar Malta. Bacchus, 23 Juli van Lissa bon naara Gibraltar. Danae, 23 Juli van Rot terdam naar Lissabon. Deo Duce, 23 Juli van Kopenhagen naar Amsterdam. Draco, 24 Juli te Rotterdam van Amsterdam naar Bilbao. Euterpe, 23 Juli van Amsterdam naar Ko penhagen. Hera. 23 Juli van Manzanillo naar Frankrijk. Iris. 23 Juli Kiel gepass. van Am sterdam naar Gdynia. Odysseus, 22 Juli van Genua naar Malaga. Ornen, 23 Juli van Go thenburg naar Amsterdam. Orpheus, 23 Juli Ouessant gepass. van Rotterdam naar Tan- ger. Roer, 23 Juli van La Palice naar Am sterdam. Stentor, 23 Juli te Rotterdam van Lissabon naar Amsterdam. Strabo, 23 Juli te Bremen van Amsterdam naar Hamburg. Theseus, 23 Juli Dungeness gepass. van Ca diz naar Amsterdam. MIJ. NEDERLAND. Ceram, 23 Juli van Semarang naar Soerabaya. Grote Beer. 23 Juli van Batavia naar Amsterdam. Madoera, 23 Juli te Port Said van Amsterdam naar Indië. Oldenbarnevelt, 23 Juli van Batavia naar Amsterdam. AFRIKA LIJNEN. Bloemfontein, 23 Juli van Teneriffe naar Kaapstad. Langlee Scott, 24 Juli te Amsterdam van Antwerpen naar Hamburg. Zonnewijzer, 23 Juli te Durban van East Londen naar Lorenzo Marques. Heelsum, 24 Juli te Luanda van Lobito. VINKE Co. Britsum, 23 Juli van Nuevitas naar Holland. Larenberg, 24 Juli van Bona te Rotterdam. Grote vaart. Aletja, 18 Juli van Poro naar Miri. Bacchus, 23 Juli van Lissabon n. Gibraltar. Badan, Makassar-Ambon, 23 Juli te Dobo. Berkel, 23 Juli van Hamina naar Delfzijl. Ceram, 22 Juli van Semarang naar Coryda, 21 Juli van Rotterdam te Cura sao, daarna Gibraltar. Etrema, Abadan-Gent werd 22 Juli te Suez verwacht. Erinna, 23 Juli van Singapore naar Miri. Leerdam, 24 Juli van Antwerpen te Rotterdam. Larenberg 24 Juli van Bona te Rotterdam. Macoma, 19 Juli van Maracaibo te Curagao, daarna nog twee van deze reizen. Malvina, vermoede lijk 28 Juli te Hongkong met dokken gereed. Nijmegen, 23 Juli van Malilla te Velsen. Ovula, vermoedelijk 28 Juli te Hongkong met dokken gereed. Oberon, 23 Juli van New York n. Curagao. Ophir, 23 Juli te Ba tavia. Paula, 17 Juli van Singapore te Bang kok daarna Pladjoe en Talok Anson. Prins Willem van Oranje, 21 Juli van Rotterdam te Chicago. Pericles, 23 Juli van Montevideo te Santos. Tegelberg, 21 Juli van Manilla n. Singapore. Tjisadane, 21 Juli van Hongkong naar Batavia. Boissevain, 25 Juli van Rio de Janeiro naar Kaapstad. Boskoop. 25 Juli van Guayaquil te Callao. Etrema. Abadan-Gent. 23 Juli van Port Said. Helder, 24 Juli van Trinidad te Curagao. Hera, 23 Juli van Man zanillo naar Nantes. Hugo de Groot, 24 Juli van Semarang naar Belawan. Macoma, 24 Juli van Curagao naar Maracaibo. Nieuw Amsterdam, 23 Juli 16 uur van New York naar Rotterdam. Winsum, Amsterdam-West- Indië 25 Juli te Ciudad Trujillo verwacht. Zeeman, Batavia-Rotterdam 24 Juli te Be lawan. Abbedijk, 22 Juli van Havanna naar Antwerpen en Rotterdam. Andijk, 22 Juli v. Houston te Galveston. Averdijk, 24 Juli 12 uur van Antwerpen te Rotterdam. Edam, Rotterdam-New v„, Antwerpen. Iots Kleine vaart. A„'H, sluis naar Bostn* Rotterdam te £LBree h Rotterdam te van MidcUesbro Te van Antwerpen Mei van Cardiff naar o Juli van Londen van Rotterdam te pool® pass. 24 Jubte^-V:: levoetsluis, 24 t,,i; 5s den. Monica, 24 j„van Theems. Njord. Palma, 24 Juli vl dingen naar ïredetótó^ 23 Juli van OdNjgjO terdam tc Havre' Stockholm te Abo sS1,& i naar Zaandam. Zaterdag 24 Juk w IJmuiden binnen- ij, Blyth, Langlish ?yi talconti van Baltin*» 4=2 Paschol van HalmS 2 Noordzee, Thes™ Danzig, Thor va Askja, Helena va&Sö Rorby. an g Vertrokken 24 ja]I. ampton, Borneo oaa, Gefle, Trimin Rotterdam, Jans naarS'? uaar Hamburg, Gr Empire Mand stroom naar Londen t Themisto, Boafontei,,1i™"»! cific naar Emden,S»0 25 Juli binnengekniJ 5<t Jantje, «Jfei 1°' ^MstS'la^™HnGjlï?? nar van Frederikshab 1» den, Eemstroom van L *4 van Liverpool, vik-Ornen van GaKS hal, Borneo van de Noorl van Newcastle, Tyro°°v^ hms van Hisos, vJJJh nor van Hernösand Sarin cxa, Kelbergea van Saf den, Nordwich van Th™, *4 Vertrekt™ Vertrokken Zijn25J™#„- Vespervtck, Kampang nL.Tg, neo naar Noordzee, r ,-,,',—- Langlishport naar Hamwf Hamburg, VISSER1JBERICHX SCHTUv Schevemngen, 26 Juli s3 haringvisserij de log, jfi last haring, waarvan 8» t' 87 met 30 last hsrta, i haring, SCH 225 met m S,®' k„ SCH 19 met 24 last n SCH 332 met 436 k ffi» SCH 116 met 20 last' SCH SCH 412 met 39 last SCH 159 met 21 lS,£H>l 177 met f 1380. SCH U l met f 230, SCH 52 met f«'£! f 60, BH 4 met f 400, EH 4 ogjj BINNENGEKOMEN EN VERTROKKEN VISSERSSCHEPEN t Binnengekbmen: 24 Juli: IJM 95 Maria (De Daad) met vis, vertrokken 13 Juli. IJM 47 Knikker (Avanti), met vis, ver trokken 14 Juli. Binnengekomen 25 Juli: IJM 87 Neptu- nus (Sylt) met vis, vertrokken 16 Juli; IJM 72 Condor (Marezaten) met vis, ver trokken 16 Juli; IJM 25 Flamingo (Mare zaten) met haring, vertr. 16 Juli; IJM 49 Petten (Petten) met haring, 'vertr. 16 Juli; IJ 62 Sumatra (De Vem) met haring, ver trokken 16 Juli; IJM 37 Gloria (De Vem) met haring, vertr. 15 Juli; IJM 38 „Ger- berdina Johanna" (De Vem) met haring, vertr. 15 Juli; IJM 57 Medan (Medan) met haring, vertr. 15 Juli. Vertrokken naar zee 24 Juli: IJM 196 Hercules; IJM 99 Batavia; KW 134, KW 2, Rotterdam 53 Dorlye. Binnen van de haringvangst: KW 4 met 121 kantjes, KW 175 met 453 kantjes van zes schepen; KW 140 met 653 kantjes van zes schepen; KW 2 met 536 kantjes van zeven schepen. Een deputatie van de provinciale Utrecht se vereniging van carrosserie- en wagenbou wers heeft aan de prinsesjes een. nieuwe ponnywagen aangeboden. «3 I I STENO-TYPIST(E) STENO club of pnvéles TYPEN aanv. volg. w. Inschrijving gëóp'énd v. in Sept. aanv. cursus voor meisjes: SECRETARESSE voor jongens: BOEKH.-CORRESP Prosp. op aanvr. Tel. 14517 Oude Gracht 71. Haarlem. Velleman Koopt! alle soorten goede meubelen, tapijten, kristal, goud en zil ver etc. voor hoge prijzen Tel. 14637 Zijlstraat 62 P. C. DE GEUS oud-belast.ambt te IJmuiden Belastingconsulent BREDEROODSEWEG 55 Santpoort (Stat) Spreekuur v. 19.20 uur in lengte en breedte, knob bels en vervormen. Schoenreparatiebedrtff „De Econoom" M. REM, Kennemerlaan 129 Tel. 4057 IJmuiden. Op 28 Juli a.s. 9.30 uur: van meubelen, boeken, eetkamerameublement enz. Kijkdag 27 Juli D-3 uur. Goederen kun nen dagelijks worden ingebracht en afge haald. „De Spaarnestad" NOBELSTRAAT 8 (zijstr. Jacobijnestraat) Tel. 11136 b.g.g. 17637 Deürw. D. G. van Wijngaarden Eigenaar Velleman Koopt! Saksisch porseleinen beeld jes en groepen voor hoge prijzen Defect geen bezwaar Tel. 14637 Zijlstraat 62 OOK VOOR GLASVERZEKERING vertegenwoordigen wij prima Maatschappijen. Assurantiekantoor KERKERIXKLAAN 24 Santpoort-Dorp. Tel. K 2560 nr. 8194. Weduwnaar 51 j.. 2 kinderen 6 en 4 j. zoekt HUISHOUD STER, kind geen bezwaar. Br. L 2647«bur. v. d. blad. KAMPEERTENT beslist wa terdicht te huur gevraagd, 5 pers. van 8 tot '14 Aug. of omruiling strandtent met bij betaling. Kennemerlaan 110. WIJ RUIMEN ONZE GEHELE VOORRAAD OP TEGEN ONGELOOFLIJK LAGE PRIJZEN Wollen Tricot-Dames Blouses vanaf 10.90 Dames Mantels in alle kleuren vanaf39.90 Dames Mantelcostuums vanaf 29.90 Dames Finger-tips, modetinten, vanaf 9.90 Dames Deux-pièces zwart/wit ruitje vanaf39.90 Dames Zomerjaponnen, alle maten, vanaf 16.90 Dames Stoffen Japonnen, alle maten, vanaf16.90 Dames Costuum-rokken, alle maten, vanaf4.90 Plissé Dames Rokken, alle maten, vanaf16.90 Dames Zomer Blouses, alle maten, vanaf5.90 Meisjes Zomer Jurken, alle maten, vanaf6.90 Wollen Meisjes Mantels, vanaf23.90 Meisjes Regencapes vanaf 8.90 Meisjes- en Jongens Regenjassen 10-15 j18.90 Stoffen Heren Pantalons in de kleuren beige, grijs, blauw en gestreept, vanaf 11.90 Enkele Rijbroeken voor grote1 jongens8.90 Kinder- en Jongensoveralls 6.90 Stoffen Jongens Pakjes 3-4 jaar 12.90 VELE ARTIKELEN ZONDER PUNTEN Wij ontvingen zo juist: Engels leren en Manchester WERKBROEKEN in extra grote bandwijdten. PLASTIC DAMESMANTELS9.90 ZIET STEEDS ONZE ETALAGES TROMPSTRAAT 2 TELEFOON 520S IJMUIDEN.OOST NÉT MEISJE gevr. voor de ochtenduren. Voet, Hagelin- gerweg 355 t. o. Missiehuis. Biedt zich aan n. WERK STER. Brieven L 2648 bur. v. d. blad. Aangeb. GOED PENSION (geen beroeps). Br. L 2649 bur. van dit blad. Aangeboden: nieuwe HEREN WINTERJAS tegen winkel prijs z. punten. Wegens te gr. gekocht. Adres l®ar. van dit blad. Te koop: JONGENSFIETS 9- 14 j. f 60, ijzeren badkuip, wit geschilderd met 5 L. gas Boiler f 40. Kennemerl. 110 Te koop: HERENFIETS en kampeeraanhangwagentje en kippen aan de leg. Berken straat 4. Te koop: LUIDSPREKER en hangklok. Tuindersstr. 37. Te koop: HERDERSHOND. van Wassenaerstraat 72. Lief zindel. (grijs) POESJE af te halen. Rambonnetlaan no. 24. Te koop aangeb. donker bl. MEISJESMANTEL. Leeft. 10 j. f 10 z. punten. Kievitlaan no. 28 IJmuiden-O. ter opleiding van COUPEUR- tevens enige bekwame en NETTE LEERLINGEN voor knoopaanzet- en knoopsgatenmachine. WONINGRUIL! Mooie vrije bovenwoning met prachtig uitzicht op Noord- zeekanaal en sluizen in IJm.-Oost in ruil aangeboden voor grote woning. Liefst 2 kamers en suite op nette stand. Adres te ver.nemen bureau van dit blad. Te koop: wit zijden TROUW JAPON met sleepje en bij passend tasje m. 40-42, 1 x gedragen. Kruidbergerweg 22, Santpoort. Te koop: ZINKEN BAD KUIP. Tuindersstraat 88. Te koop: MANTELPAK m. 38-40. Kastanjestr. 27, IJm.-O. Te koop: goed onderh. KIN DERWAGEN. Alex. Bellstr. no. 53. TE KOOP: 5 eikenh. kamer stoelen en huisk. lamp. Kor- tenaerstraat 31. Te koop: in prima staat zühd KINDERLEDIKANT. Gerard Doustr. 67. Meerdaagse Reizen 8 dagen Valkenburg-Ardennen F, 8 dagen Valkenburg-Limburg 6 dagen Valkenburg-Ardennen 125,. 6 dagen Valkenburg-Limburg jft. 6 dagen Geheel-Nederland 129,. 6 dagen Brabant-Zedancf-Belgiê 12oi- 3 dagen Valkenburg-Limburg 52 JJ 2 dagen Rond Ysselmeer 3955 en vele andere,prima hotels en nm deskundige leiders, Dagreizen Brussel F, Oistervdjk Vennen Krte Kras Veluwe Hoge Veluwe Montferland Gelderse achterhoek W)5 Holterberg en Haarlerberg 10.?5 Rond Ysselmeer 1150 en vele andere, deskundige (eiders. REISBUREAU* HAARLEM6roete Houtitmt 121, Tel. 20Ö33 ISMillDENN.A.C.O., iXalverstr. 120 en Inlichtingkanioren N.S. demonstratie der John Fmiwi Amerikaanse schoonheidsmiddelen h VROOM DREESMANN HAARLEM duurt nog slechs en met Zaterdag 31 Juli VOOR IEDEREEN Spoedreparaties binnen 'I ual VERGROTEN - VERBREDEN - VERO VER VORMEN KNOBBELS REPARATIES gelijmd, genaaid, gepend. Voor werk- en jongensschoenen speciaal Dagelijks horen en bezorgen. Afetaw Zendt briefkaart, bel op of geeft U Rep. 's Maandags aangenomen, Dinsdags" Dameszolen 1.95. Herenzolen - M. Rem - Kennemerlaan 129, IJmuiden' GEVRAAGD voor alle afdelingen Prettige ire^ wordt vergoed. „n Wasserij HOEK EN VAART, BW*" straatweg 17, Santpoort-Station

IJmuider Courant | 1948 | | pagina 4