IJmuider Courant den kinderen defileerden voor de jarige Prinses Irene Conferentie van de vier van Buitenlandse Zaken ministers verwacht Israel nodigt Arabische staten tot vredesonderhandelingen uit Engeland wil „Donau-rechtbank" Landmijn in de duinen maakt een slachtoffer I No. 19008 Kif, 154, Tel. Aim- 3437. a uur: 8061 (K 2550), 5! Haarlem Gr. Houtstr. 93 SSm-:H0<,fdredaCteUr 150°4' Ut-" Directeur-Hoofdredacteur: Robert Peereboom KENNEMER EDITIE VAN HAARLEMS DAGBLAD Vrijdag 6 Augustus 1948 .Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. - Abonnementen per week 31 cent, per kwartaal 4,Franco per post 4.50 - Giro rekening 273107 ten name v. Haarlems Dagblad Uitgave van de Stichting Voorlichting te Haarlem ue| meest gewaardeerde geschenk: een versnellingsnaaf op de fiets! i:Tee uur Donderdagmiddag gingen de grote witte deuren van het paleis Soestdijk i en lilde Prinses Juliana haar jongste dochter in de kinderbox, welke op het; tfs was geplaatst. En dit was blijkbaar het sein, dat het grote verjaarsdagdefilé rprinsts Irene kon beginnen, want terwijl ook de jarige met haar vader en haar Beatrix en Margriet naar buiten stapten, klonk reeds een vrolijke mars, jj ,joor het muziekkorps van de „Huzaren van Boreel", dat aan de duizenden ^{ii, die Irene een verjaardagsgroet kwamen brengen, voorafging. deputatie van de Koninklijke Marine. Het geschenk is bedoeld als een vervolg op de cqjleetie tafelzilver, welke Irene vorig jaar van de Strijdkrachten ontving. Het ligt in de bedoeling elk jaar een verdere aanvul ling te geven, telkens aangeboden door een ander onderdeel der strijdkrachten. Prins Bernhard was voor de verjaardag van zijn dochter uit Londen overgekomen. De Koningin had zich reeds Donderdag morgen vroeg van Het Loo naar paleis Soestdijk begeven om haar kleindochter geluk te wensen en haar een geschenk te geven. Even voordat het défilé 's middags begon keerde de vorstin naar Het Loo terug. •ende meer dan twintig minuten Èïëi 'olgemcorso van de Baarnse en in .-«bs verblijvende kinderen aan het Éseliik gezin voorbij. Glunderend keek ijüige naar het eerbetoon, dat al deze ^jesen vriendinnetjes haar brachten. i was ook wel een der mooiste stoeten, i ooit over de paden van de paleistuin «.Erwas een bokkenwagen bij, waarin on rode en gele bloemen een „bruids- j. Ar" was gezeten. Talrijks fietsen waren a bloemen in de nationale kleuren ge- w en een prachtige van bloemen ge- u eïiE boot werd wel het meest bewon- ..I, .fad je het niet enig, al die leuke gas?", vroeg Prinses Juliana aan haar dochter. En Irene zwijgzaam als «jHp- knikte met het hoofd. ten al de juichende kinderen ver- ite de postbode, die weer een nieuwe )ti feliciiatietelegrammen kwam bren- q P Jetxirlijk is iedereen benieuwd, wat een psesal zo op haar verjaardag krijgt. kraai dagen geleden was de fiets van te plotseling verdwenen. Gistermorgen te: zij plotseling te voorschijn. Maar de ks bad een kleine verandering onder- gr. Zen lang gekoesterde wens was in erling gegaan: een versnellingsnaaf lêfiets! hre raakte er niet over uitgepraat. En fc vas er een autoped, die onmiddellijk k hn stal van „Pietie", die het cadeau K tee meteen ook maar als het hare Isiöuwde. Een doos kleurpotloden had Bophetverlanglijstje gestaan. Ook deze Rs ging in vervulling. Maar de versnel- plop de fiets spande toch de kroon, vond o Donderdagochtend vroeg was het feest al aj *prne'1 Namens de Nederlandse Strijd- js wei-d een verjaardagstaart en een aangeboden door een voor Amerikaanse "paforten in Engeland Amerikaanse luchtmacht deelt mede, uit Arizona dertig superforten zullen vertrekken voor oefe- De groep is bestemd voor aflossing r®.thans Duitsland gestationeerde binnenkort naar de Verenigde pattnigkeert. totale aantal Amerikaanse superfor- |£fiiropa negentig blijft onge- Passagierslijst van de „Groote Beer99 Op onze bureaux ligt ter inzage de passa gierslijst van het troepentransportschip „Groote Beer", dat op 23 Juli uit Tandjong Priok is vertrokken en dat omstreeks 16 Augustus in Amsterdam wordt verwacht. Dossiers van Goebbels ontdekt Van belang voor Nederland In Berlijn zijn dossiers gevonden van Goebbels' propaganda-ministerie, welke gegevens bleken te bevatten, welke voor Nederland van belang zijn. Dr A. E. Cohen van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocu mentatie is naar Berlijn vertrokken om een onderzoek in te stellen. Uitstel Unesco-vergadering Uit Parijs wordt vernomen, dat de jaar lijkse algemene vergadering der Unesco, die in October te Beiroet zou worden ge houden, wegens de toestand in Palestina zal worden uitgesteld. Huxley, algemeen secretaris der Unesco, zou een desbetreffend verzoek van Trygve Lie hebben ingewilligd, doch de meerder heid der ledenstaten moet zich eerst met dit uitstel eens hebben verklaard, voordat het officieel is. Het Franse kabinet accoord met Reynauds voorstellen Het Franse kabinet heeft na een zitting van zeven uur bekend gemaakt, dat het met algemene stemmen het eens is geworden over een wetsontwerp tot uitvoering van het economisch herstelprogram van Paul Reynaud, de nieuwe minister van Finan ciën. Zaterdag zal de laatste hand aan het ontwerp worden gelegd, waarna bespreking in het parlement volgt. Zoals wij reeds meldden, is er sprake van dat het program devaluatie van de franc omvat. Officieus nieuws uit Moskou: De Westelijke afgezanten heden weer bij Molotof Volgens welingelichte kringen te Moskou is men bij de besprekingen al daar in beginsel tot overeenstemming gekomen in de naaste toekomst een oonferentie van ministers van Buiten landse Zaken te houden. Tijd en plaats voor de bijeenkomst zouden op de vol gende bespreking met Molotof die mo gelijk hedenavond zal plaats hebben, worden vastgesteld. Naar verluidt is er een voorstel tot bijeenkomst te Pa rijs aan het eind van deze maand of in het begin van de volgende. Volgens welingelichte waarnemers zullen dan de kwesties van Berlijn en van Duits land als geheel op de agenda voorkomen. In kringen, die in nauw contact staan met de Westelijke afgevaardigden, hangt een sfeer van optimisme, waaruit men de gevolgtrekking maakt, dat er in dit sta dium der onderhandelingen een redelijke mogelijkheid tot overeenkomst tussen het Westen en de Sovjets is. De afgezanten der Westelijke mogendhe den te Moskou hebben van hun respectieve regeringen opdracht ontvangen een nieuw onderhoud te verzoeken met de Sovjet- Geen Arabische tegemoetkoming vóór oplossing van vluchtelingenprobleem Volgens Reuter heeft de regering van Israel de regeringen der Arabische landen uitgenodigd tot vredesonder handelingen. Mosje Sjertok, de Israëlisch minister van Buitenlandse Zaken, heeft graaf Bernadotte na een onderhoud verzocht deze uitnodiging aan de oorlogvoeren de landen over te brengen. Na het onderhoud is Bernadotte naar Haifa vertrokken. Ralph Bunche, de voornaamste secretaris van Bernadotte, heeft te Lake Success ver klaard, dat het bestand in Palestina thans op solidere basis is gevestigd dan ooit te voren. Hij achtte het alleszins mogelijk, dat Arabieren en Joden vredesonderhande lingen zouden voeren. Zij zouden zelf uit moeten maken of Bernadotte daarbij tegenwoordig zou zijn. Vluchtelingen-tragedie Van betrouwbare zijde te Alexandrië wordt vernomen, dat graaf Bernadotte een beroep op de gehele wereld zal doen om de driehonderd duizend Arabische Palestijnse vluchtelingen te helpen en de terugkeer naar hun woningen te verzekeren. De terugkeer van weerbare mannen zou plaats hebben onder toezicht van waar nemers der UNO. Volgens deze bronnen zouden de Arabische staten weigeren de algemene toestand te bespreken voordat 'n gunstige oplossing voor dit probleem is gevonden. Bernadotte zou trachten voor eind Augustus een oplossing te vinden of anders de zaak voor de Veiligheidsraad te brengen. Naar verluidt bestuderen de Arabische leiders thans het Israëlische voorstel tot vredesonderhandelingen. Men verwacht vóór Maandag echter geen officiële reactie, daar in de afgelopen nacht juist als afslui ting van de vastemaand een driedaags feest is begonnen. In officiële kringen te Alexandrië is men voorzichtig met commentaar, doch herin nert men er wel aan, dat de Arabische staten sinds 1936 geen directe onderhande lingen met de Joden meer hebben gevoerd. Aanvaarding van het Joodse voorstel zou daarom de.facto-erkenning van de regering van Israel door de Arabische staten in houden. In Egyptische politieke kringen heeft men met verwondering kennisgenomen van het bericht, dat de Israëlische regering vredesonderhandelingen heeft voorgesteld tussen Joden en Arabieren. Azzam Pasja, de secretaris-generaal van de Arabische Liga, wilde nog geen com mentaar op het Joodse voorstel geven. De meeste waarnemers zijn van mening, dat de Arabische landen het voorstel zorgvul dig zullen bestuderen. Te Bloemendaal wordt op 1 September een collecte gehouden ten bate van net Pro testants Interkerkelijke Thuisfront. Rivier-rivalen in Belgrado De Britse afvaardiging heeft op het secretariaat van de Donauconferentie twee resoluties ingediend. De eerste strekt er toe aan het Internationaal Gerechtshof te ver zoeken vast te stellen welke internationale accoorden betreffende de scheepvaart op de Donau nog van kracht zijn en welke staten bij die accoorden zijn betrokken. De tweede resolutie heeft ten doel hetzelfde vraagstuk voor te leggen aan een internationale „rechtbank", die uit drie leden bestaat. Een van de leden zou moeten worden benoemd door de Sovjet-Unie, een tweede lid door Groot-Brittannië en Frankrijk en het derde door de secretaris-generaal der UNO. De rechtbank zou de erkende beginselen van het internationale recht moeten toepassen, haar eigen procedure moeten bepalen en haar beslissing bij meerderheid van stem men moeten nemen. De Amerikaanse gedelegeerde Cannon diende een Amerikaanse ontwerp-overeen- komst in als tegenhanger van het Sovjet- russische voorstel van enige dagen geleden, waarin de uitsluitende Donaucontröle voor de Donaulanden werd opgeëist. Volgens het Amerikaanse voorstel zullen het economisch welzijn en de vreedzame betrekkingen tussen de Donaulanden be vorderd moeten worden in overeenstem ming met het handvest van de UNO. De handelsscheepvaart op de Donau moet „vrij en open" zijn voor alle staten op voet van algehele gelijkheid zonder discrimina tie. Er moet een Donaucommissie worden ingesteld, bestaande uit vertegenwoordigers tannië en de Verenigde Staten, onder recht streekse deelneming van Oostenrijk. Aan Duitsland zou volledig lidmaatschap toe gekend kunnen worden na sluiting van het vredesverdrag of bij overeenkomst tussen de ondertekenaars van de conventie. De Donaucommissie moet in connectie gebracht worden met het aangewezen or gaan van de UNO,,aldus het Amerikaanse voorstel en de bijeenkomsten der commis sie moeten door waarnemers van de UNO bijgewoond kunnen worden. Geschillen om- in Hyderabad wordt ^ernstig voor India" Cf^oerder van de regering van tersT- v! aard' dat de toestand in E? e ernstig wordt, dan dat de f11.ndia verder onverschillig kan J" !aa^e dagen is de toestand fcfan mit ^aar veidu'dde hadden de msw.v.m, --itenri e Moslims, het recht in van de oeverstaten, Frankrijk, Groot-Brit- oenomen en zou de Nizam de on VorontdHo statpn nnHpr rprht- fcSiR&yhoe langer hoe ™eer ia Hyderabad is voor het de Nizam echter is Mo- tedflni dat ^yderabad is het enige vor- "Jfwtaffi"61 bii Pakistan *b5jftb?ken der O'iderhande- Sifcfedwdoor India' in welks tegen'tÏÏ°ï- d' De Nizam ver- egen toetreding tot India. trent interpretatie zouden geregeld moeten worden volgens de procedure van de UNO. De Franse afgevaardigde, Adrien Thierry, wees de Sovjetrussische stelling, dat de conventie van 1921 ongeldig zou zijn ge worden door de overeenkomsten van Sinaia in 1938 en Boekarest in 1939 van de hand. Volgens het Joegoslavische nieuws bureau heeft de Joegoslavische delegatie voorgesteld, dat een commissie waarin alle stern-bezittende landen vertegenwoor digd zullen zijn, de voorgestelde conven ties voor de scheepvaart op de Donau zou bestuderen. Het woord is aan Oxenstjerna: De wereld krijgt spoedig genoeg van hendie genoeg van haar beginnen te krijgen. minister van Buitenlandse Zaken, Molotof, zo wordt uit Parijs gemeld. In semi-officiële kringen zegt men, dat Woensdag instructie daartoe aan de Franse ambassadeur te Moskou, Yves Chataigneau, gezonden is. De instructie zou verder uitgewerkte bij zonderheden hebben bevat over voorstel len betreffende plaats en vorm van een viermogendhedenconferentie. Naar men gelooft bevatten de instructies tevens voor stellen aangaande de onderwerpen, die be sproken zouden worden. In welingelichte kringen verklaart men, dat geen verdere onthulling door de Wes telijke ministeries van Buitenlandse Zaken gedaan zullen worden over de stappen te Moskou, voordat de Sovjet-regering de laatste voorstellen zal hebben onderzocht. Reuters diplomatieke correspondent seint het volgende uit Londen: In welingelichte kringen gelooft men, dat het mogelijk is, dat de drie Westelijke afgezanten te Mos kou heden Vrijdag verdere stappen bij Stalin zullen doen via de Sovjet-minister van Buitenlandse Zaken, Molotof. Naar men gelooft, zullen deze bestaan in het doen van gespecificeerde voorstel len aangaande vier-mogendheden bespre kingen over het Duitse vraagstuk en de Berlijnse crisis, waarbij als uitgangspunt het valutaprobleem in de Westelijke sec toren aangenomen zou worden. Uit Moskou wordt vernomen, dat de Westelijke diplomaten waarschijnlijk van daag een bezoek aan het Russische ministe rie van Buitenlandse Zaken zullen bren gen en zullen daar vermoedelijk Molotof spreken. Voor zover kon worden nagegaan, wa ren de Westelijke afgezanten tevreden met de tot dusver geboekte resultaten. Vragenlijst van Stalin. Te Berlijn wordt bericht, dat een hoge politieke Sovjet-functionaris tegenover Duitse politieke leiders heeft verklaard, dat Stalin, toen hij Maandag de drie afge zanten der Westelijke mogendheden op het Kremlin ontving, hen een lijst heeft over handigd met vragen. Hij had hen verzocht met hun respectieve regeringen overleg te plegen en hem concrete antwoorden te overhandigen. Volgens deze verklaring zouden de antwoorden Donderdagmiddag nog niet ontvangen zijn. In politieke krin gen te Moskou was men verwonderd over de vertraging, daar men aldaar aangeno men had, dat de Westelijke mogendheden het tot in bijzonderheden eens waren voor dat zij om het onderhoud met Stalin ver zochten, zo zou de functionaris gezegd hebben. Donderdagmiddag heeft de ondergrondse erfenis van de tweede wereldoorlog weder om een slachtoffer gemaakt. Dinsdag is in de juinen aan de Zeeweg bij Overveen een veld van twintig landmij nen ontdekt-. Dit veld ligt op het terrein, waar Zondagsochtends de Politiehonden verenigingen oefenen en vlak bij het mili taire schietterrein. De dienstplichtig wachtmeester H. van Waard, die met het commando over de be wakingstroepen van de schietbanen is belast, wierp omstreeks één uur gister middag van ongeveer een meter afstand met een steen naar één der landmijnen, die daarop explodeerde. De wachtmeester werd op slag gedood en een drietal jongens uit Overveen, dat erbij stond te kijken, werd door de scher ven geraakt. Zij zijn, evenals het stoffelijk overschot van de militair, naar de „Joannes de Deo" vervoerd, doch na behandeld te zijn weer naar huis gebracht. Het slachtoffer was 35 jaar en woonde te Haarlem. Hij was bij het Tweede Terri toriale Bataljon gedetacheerd. De heer Van Waard laat een vrouw en een dochtertje van zes jaar achter. De begrafenis zal Maandag met militaire eer plaats vinden. Nader vernamen wij, dat van de twin tig landmijnen, die werden ontdekt, negen tien ongevaarlijk waren, daar de ontste king er uit was verwijderd. Wellicht heeft de heer Van Waard gemeend dat ook de mijn, waarnaar hij de steen gooide, onscha delijk was. Sedert gistermiddag wordt het terrein De Nederlandse roeiers op het nummer stuurmanloze vier trekken hun klompen uit alvorens zij een laatste oefenbaantje gaan trekken op de rivier bij Henley. langs de Zeeweg streng bewaakt. De hulp verleningsdienst heeft de mijnen inmiddels afgevoerd en stelt een onderzoek naar eventuele andere vergeten velden in. Het ongeluk, dat gisteren plaats had, moge het publiek eens te meer doen besef fen, dat het betreden van de afgezette duinterreinen levensgevaarlijk is. De mili taire politie kent dan ook geen pardon meer en zal ieder, die zich nu nog in de omgeving van de schietbaan waagt, niet alleen verwijderen, maar ook bekeuren. Russen deblokkeren banktegoed De Sovjet-autoriteiten hebben er in toe gestemd een gedeelte van banktegoeden aan Oostelijke marken van het Berlijnse stadsbestuur en ondernemingen in de Wes telijke sectoren te deblokkeren, zo heeft een Britse woordvoerder medegedeeld. Er zouden voor zover bekend, geen voorwaar den aan verbonden zijn. DE KABINETSFORMATIE Is mr. Van Schaik geslaagd (Van onze parlementaire redacteur) Te langen leste schijnt het nu zo ver te zijn, dat dank zij grote legpuzzlekunst van mr. Van Schaik de ministeriële ploeg in elkaar zou zitten en dat gisteren vermoede lijk een ontwerp-programma ter kennis is gebracht van degenen die hiervoor aller eerst in aanmerking komen. Vermoedelijk zou vandaag of uiterlijk morgen de ge meenschappelijke samenkomst worden ge houden voor de eindbespreking over dat onderwerp. Tenzij er dan toch nog weer een kink in de kabel zou komen een mo gelijkheid waarmede men ook nu nog reke ning moet blijven houden zouden -wij waarschijnlijk de nieuwe week kunnen in gaan met een nieuw kabinet. Het lijstje schijnt er als volgt uit te zien: Minister-president, minister van Alge mene Zaken: W. Drees (Arbeid). Vice-president van de ministerraad, mi nister zonder portefeuille: mr. J. R. H. van Schaik (K.V.P.). Minister van Buitenlandse Zaken: mr. D. U. Stikker (V.V.D.). Minister van Binnenlandse Zaken: mr. J. H. van Maarseveen (K.V.P.). Minister van Justitie: mr. Th. R. J. Wijers (K.V.P.), vice-president van het Gerechts hof te 's Hertogenbosch. Minister van Onderwijs: dr. Jos. J.. Gie- len (K.V.P.). Minister van Financiën: prof. mr. P. Lief- tinck (Arbeid). Minister van Oorlog: mr. W. F. Schokking (C. H.). Minister van Wederopbouw, Verkeer en Waterstaat: mr. dr. J. in 't Veld (Arbeid). Minister van Economische Zaken en Scheepvaart: prof. dr. J. R. M. van den Brink (K.V.P.). Minister van Landbouw, Voedselvoor ziening en Visserij: S. L. Mansholt (Arbeid) Minister van Sociale Zaken: mr. A. M. Joekes (Arbeid). Minister van Overzeese Gebiedsdelen: mr. E. M. J. A. Sassen (K.V.P.). Minister zonder portefeuille: L. Götzen (neutraal). Uit het voorgaande blijkt dat er een ernstig voornemen zou bestaan Verkeer en Waterstaat als afzonderlijk departement op te heffen om het te verdelen respectievelijk onder Economische Zaken en Wederop bouw. Naar politieke kleur berekend zou den ook nu weer zes ministers tot de K.V.P. behoren, maar vijf (in het vorige kabinet waren het er zes) tot de P. v. d. A., terwijl bovendien een neutrale deel zou uitmaken van de ploeg, te weten minister Götzen. Onder dr. Beel was er nog een tweede neu trale, namelijk minister Van Boetzelaer. Van het vorige kabinet zouden, indien het hierboven afgedrukte lijstje werkelijkheid Wordt, drie K.V.P., drie P.v.d.A.-ministers en een neutrale van de oude in de nieuwe ploeg overgaan. Formeel heet het niet een parlementair kabinet te zijn, maar zelden zou het par lement in een Nederlands ministerie ooit zo sterk vertegenwoordigd zijn, niet slechts wat aantal maar bovenal wat gehalte der personen betreft, als in deze combinatie het geval zou wezen: slechts drie van de veertien ministers zouden figuren zijn die geen deel uitmaken van de Staten-Generaal noch ooit daarvan lid'zijn geweest. Voorts zouden parlementaire kopstukken als mi nister Drees, mr. Van Schaik en mr. Joekes, respectievelijk vice-voorzitter, eerste voor zitter en ondervoorzitter van de Tweede Kamer, mr. Stikker, fractie-aanvoerder van de V.V.D. in de Eerste Kamer en voorzitter van die partij, tot het kabinet zouden be horen. De benoeming van staatssecretarissen zal pas mogelijk zijn na aanneming van de Grondwetsherziening in tweede instantie. Het is denkbaar dat men dan bijvoorbeeld ten behoeve van mr. Schokking, die de zware last van Oorlog en Marine te torsen krijgt, een staatssecretaris zou aanstellen. Hoop op behoud van vermiste Franse vliegboot wordt klein De hoop, dat de sinds Zondag vermiste vliegboot „Latécoère" van de „Air France" nog zal worden gevonden, verdween toen bleek, dat de geruchten over het terugvin den van het toestel onjuist waren. Dit be richt was uit Marseille door A.F.P. de wereld ingestuurd. Op het hoofdkantoor van de „Air France" en in Dakar, waar het merendeel van de bij de speurtochten be trokken vliegtuigen gestationneerd zijn, was men van oordeel, dat aan genoemd bericht geen waarde mag worden gehecht. In de vliegboot bevinden zich 29 personen. De Amerikaanse kustwacht meldde dat de kotter „Campbell" twee stoelen drijvende heeft aangetroffen die naar wordt aange nomen afkomstig zijn van de vermiste vliegboot. Ook een ander vaartuig van de Ameri kaanse kustwacht heeft overblijfselen van het vliegtuig drijvend gevonden. Voorts hebben vliegtuigen van de Amerikaanse luchtmacht wrakstukken in zee ontdekt op ongeveer de zelfde hoogte. Alle schepen en vliegtuigen, die naar de „Latécoère" Sabotage aan spoorlijn bij Buitenzorg De dienst legercontacten meldt heden ochtend, dat in de afgelopen nacht door onbekenden sabotage is verricht aan de spoorlijn Buitenzorg en Soekaboemi. Toen hedenmorgen een trein van Buitenzorg naar Bandoeng reed, is deze ter hoogte van Pondok Leungsir tussen Tjibadak en Soe kaboemi ontspoord tengevolge van het los draaien van schroeven van enkele rails. De locomotief en tender liepen over het los geschroefde gedeelte heen, doch van daar op volgende wagons zijn enkelen uit de rails gelopen. De trein kwam ogenblikke lijk tot stilstand. Er geschiedden geen per soonlijke ongelukken en de materiële schade was gering. De dichtstbijzijnde Nederlandse militaire posten zonden onmiddellijk patrouilles uit, teneinde het omliggende terrein te zuiveren. zoeken* hebben opdracht gekregen zich radiografisch met de „Campbell" in ver binding te stellen om de naspeuringen te coördineren. Volgens de kustwacht was de laatst be kende positie van het vermiste vliegtuig ongeveer 1400 kilometer ten Westen van Dakar. De wrakstukken zijn 80 kilometer ten Zuid-Westen daarvan in zee aangetrof- fên. Behalve de stoelen zijn een gedeeltelijk verbrand stuk vilt, een kastje, een stuk van een deur, een gedeeltelijk vernielde tafel en stukken hout gevonden. (United Press). Geen bioscoopadvertenties in Amsterdamse dagbladen In de Donderdagavond verschenen Amsterdamse dagbladen is niet de adver tentie van de Amsterdamse bioscoop programma's opgenomen, welke daarin wekelijks op Donderdag een plaats vindt. De reden daarvan is, dat de afdeling Amsterdam van de Nederlandse Bioscoop bond in de toon van de filmrecensie van een dezer bladen aanleiding heeft gevonden aan dat blad de advertentie niet te ver strekken. De 'overige dagbladen hebben daarop besloten deze annonce evenmin in hun blad te publiceren, daar zij in de maat regel van de Bioscoopbond een poging tot aantasting van de vrijheid der critiek zien. ENKELE PLAATSELIJKE BUIEN. Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Vrijdag avond tot Zaterdagavond: Matige en langs de Waddenkust af en 'toe vrij krachtige wind tussen Oost en Zuid. Wisselend bewolkt met enkele plaatselijke buien, hier en daar met onweer. Weinig verandering in tem peratuur. 7 Augustus: Zon op 5.10 uur. onder 20.20 uur Maan op 7.59 uur, onder 21.46 uur

IJmuider Courant | 1948 | | pagina 1