ks, ERO Schoenreparatie bell „DE ECONOOM" ML R@m. kantoorbediende =0= Nederlandse deskundige adviseert Mexico en de Verenigde Staten net meisje Flink Meisje Luidsprekers s,r® RAD I O-monteurs d» RAD I O-technicus «.a, RADIO-telegrafist M.T.S.-ti Eerste monteur gevraag 2 of 3 flinke jongens gevraagd Van school al... en wat nu? Conrad Stork DINSDAG 17 AUGUSTUS 1948 IJMUIDER COURANT MOND- EN KLAUWZEER.BESTRIJDING Het mond- en klauwzeer, vroeger een Van de meest verbreide veeziekten en economisch gezien een grote schadepost, is in Nederland met succes bestreden. Voor een groot deel is dit te danken aan het werk van het Staatsveeartsenijkundige on- derzoekings-instituut te Amsterdam. In dit instituut wordt een vaccin bereid, dat de dieren voor geruime tijd immuun maakt en dat een der meest effectieve be strijdingsmiddelen is gebleken. De nieuw ste aldaar verrichte onderzoekingen heb ben het mogelijk gemaakt vaccin te berei den zonder daartoe levende opzettelijk be smette dieren te gebruiken. Het virus, nodig voor de vaccinbereiding, kan thans geheel door kweken in overlevende cellen worden gewonnen, hetgeen een aanmer kelijke kostenvermindering en vereenvou diging van het procédé betekent. Dat het instituut in het buitenland een goede naam heeft, bleek onlangs. Nadat een zending Nederlands vaccin in de Ver enigde Staten aan de hoogste eisen had voldaan, richtte de Mexicaans-Amerikaan se commissie, ingesteld ter bestudering van het mond- en klauwzeervraagstuk Mexico, tot het Amsterdamse instituut het verzoek 500.000 doses vaccin te bereiden ten behoeve van de door mond- en klauw zeer geteisterde veestapel in Mexico. Dr. Frenkel op reis. Voorts ondernam dr. H. S. Frenkel, de directeur van het instituut, op uitnodiging van het departement van landbouw der Verenigde Staten, een reis naar Washing ton om van advies te dienen inzake de be strijding van het mond- en klauwzeer in Mexico. Na talrijke besprekingen te Wash ington maakte dr. Frenkel, weer op uit nodiging van het departement van land bouw der Verenigde Staten, een reis naar Mexico, teneinde in de gelegenheid te zijn zich een indruk te vormen van de stand der besmettelijke ziekten in dat land, van de maatregelen die ter bestrijding door de Mexicaans-Amerikaanse commissie wor den genomen, alsook om te kunnen be palen, welke maatregelen naar zijn me ning zouden moeten volgen voor een af doende bestrijding. Vaccinatie op grote schaal. Naar het zich laat aanzien, zal vaccinatie op uitgebreide schaal worden toegepast, speciaal in de 300 mijl brede zóne, die het Beverwijk V.S.V. won met moeite van Belgische kampioenen Aantrekkelijke wedstrijd in het Sportpark Enige duizenden toeschouwers hebben Zaterdagavond genoten van een aantrek kelijke voetbalwedstrijd tussen V.S.V. en het vertegenwoordigend elftal van het Sportverbond Antwerpen's Handel, de on geslagen kampioenen van de Belgische Zaterdagmiddag-competitie. Met het typisch-Belgische korte voetbal spel heeft V.S.V. de verjongde Velser eerste klasser, die reeds veel goeds voor de nieu we competitie beloofde, moeite genoeg had. Weliswaar was V.S.V. technisch de sterkste, maar het élan, waarmede de ten opereerden, was zeer gevaarlijk. Van GelderDe Vries met stopperspil Spaans vormden echter een puike verdediging. Slechts Bloemink in het doel maakte enige kostbare fouten en kon in deze ontmoeting niet tippen aan zijn Belgische confrater v. Nieuwenhoven, die uitstekend op dreef was en aan de vier doelpunten zeer weinig kon doen. Vóór de wedstrijd aanvingi werden de elftallen met de volksliederen, gespeeld door de Beverwijkse Harmoniekapel, ont vangen, waarna de Antwerp-aanvoerder Billion aan De Vries een fraaie herinne ringsvaan aanbood. Burgemeester mr. Scholtens verrichtte de aftrap en direct bleken beide ploegen vrij goed tegen el kander opgewassen. De gasten kwamen er steeds beter in, maar V.S.V. bleef het ter rein meester door goede aanvalstaktiek, waarbij Balvers een voorzet van Muskee over schoot, doch zich in een goede switch herstelde, waarbij zijn voorzet door Dek ker tegen de paal werd gekopt en Muskee na 18 minuten de bal hoog en onbereikbaar in het net deponeerde (10). De gasten probeerden telkens weer het initiatief te nemen, maar het ver doorgevoerde dribbe len verhinderde vlotte afwerking van hun aanvallen, die overigens nog voldoende rap waren. Dit ondervond V.S.V. na 23 minuten toen Heyman scherp voorzette en Bloe mink zich met de bal over de doellijn keer de (11). Het samenspel van de gasten werd beter. Een onverwacht hard schot van Van Onselen stopte de Antwerp-doelman uitstekend, waarna de Belgen hun kans kregen. Vlak voor de rust brak Meylemans door, gaf een pass naar linksbuiten v. d. Borght, op wiens onverwacht en ver schot Bloemink verkeerd reageerde (12). Na de thee pakte V.S.V. wat meer aan, maar ook Antwerp, dat gevaarlijk door brak, doch dank zij De Vries een zeker schijnend doelpunt van Meylemans ver loren zag gaan. Een doelpunt van Van On selen werd wegens hands na 10 minuten afgekeurd, waarna Balvers uit een prach tige omhaal gelijk maakte (22). Even daarna wierp Nieuwenhoven zich resoluut voor Dekker's voeten. Na ruim twintig minuten passeerde Heyman Bloemink fraai met een boogbal, maar scheidsrechter Hoo- gewoonink constateerde buitenspel, waarna Bloemink nog eens fortuinlijk met zijn lichaam redde. Na een half uur dreef Bal vers fraai op en Muskee kon er zonder moeite 32 van maken. Het slot was sen sationeel. Een fel gevecht ontstond in de laatste minuten, toen de duisternis het zicht practisch onmogelijk maakte. Drie minuten voor tijd stopte Nieuwenhoven een hard schot van Balvers keurig, maar een minuut later zette Dekker voor en met drie man in doel scoorde Muskee het. vierde doel punt. Een felle Belgische tegenaanval met, aardig combineren en een treffer van Vin- devogel bracht de eindstand op 43. De algemeen leider, de heer Ten Napel, overhandigde aanvoerder De Vries een prachtige herinneringsbokaal en schonk de gasten een diploma en een herinnerings- draagmedaille. Examens Voor het middenstandsdiploma slaagden te Alkmaar de volgende personen: mej. E. Zuurbier en mej. Zijp, de heren B. G. |£neppers, H. C. Kuys, L. C. Kuys en C. M. besmette Mexicaanse gebied van de Ver enigde Staten scheidt. Verder is de mening van dr. Frenkel gevraagd aangaande de wenselijkheid en de uitvoerbaarheid van het verrichten van wetenschappelijk onderzoek met betrek king tot het mond- en klauwzeervraagstuk in de Verenigde Staten. Speciaal de vragen waar een onderzoe- kings-instituut in dat land gevestigd zou kunnen worden en welke voorzorgsmaat regelen genomen moeten worden om be smetting met smetstof uit een zodanig in stituut onmogelijk te maken, kwamen ter sprake. Een belangrijke samenwerking tussen Amerikaanse deskundigen en de veeartse- nijkundige dienst in Nederland is over het mond- en klauwzeervraagstuk tot stand gekomen. Reeds zijn drie wetenschappe lijke vertegenwoordigers van het „Bureau of Animal Industry" in het Amsterdamse instituut werkzaam geweest, om het, on derzoek in de Verenigde Staten voor te bereiden. Sportdag was een succes Achteraf beschouwd heeft de Zaterdag op de D.E.M.-terreinen gehouden sportdag in verband met de stadsfeesten van de alge mene leiders, de heren J. A. ten Napel, C. Tabak en Th. Reijnders, wel wat veel ge vergd, maar dank zij een uitstekende mede werking van de deelnemende verenigingen en particulieren is het geheel een éclatant succes geworden, waaraan de zeer grote schare bezoekers zeker veel vreugde be leefd heeft. Te kust en te keur kon men genieten van zwemmen, tennis, hockey, turnen, athle- tiek, motorsport, wielrennen, handbal of honkbal. Na een begroeting van de algemene lei der, de heer Ten Napel, kon men gedurende een uur prachtige staaltjes van gymnastiek bewonderen van „Turnlust", „S.S.S." en „Hercules". Vooral de Bondsoefening 1948 was een fraai geheel. Bij een uitzonderlijk feest hoort een uit zonderlijk programmanummer en dit was de 25 km loop, waarvoor uit geheel het land 26 deelnemers startten voor een mooi, maar moeilijk parcours via Heemskerk, Wijk aan Duin en Velsen-Noord -, moeilijk vooral in het duingebied. De eerstaanko- mende, na 1 uur 33 min. 5 sec., was de be kende A.A.C.-favoriet J. Overdijk, gevolgd door A. A. Moons, P.S.V. Eindhoven in 1 u. 33 min. 42,6 sec., welke lange tijd vocht om de leiding maar 7 km voor het einde Over dijk moest lossen. In een tijdsverloop van een half uur kwfvmen.de overigen binnen, nadat twee uitvallers waren geregistreerd. De volgorde was: 3. F. de Groot, S.V.V. Schiedam, 1 u.',35 min. 56 sec.; 4. J. Poel- wijk, G.A.C. Hilversum, 1.36.42 sec.; 5. J. L. Poelsma, Vitesse, Leeuwarden, 1.39.32: 6. j. Lankhaar, A.P.G.S. A'dam, 1.39.53: 7. J. J. Bruin, A.A.C. A'dam, 1.40.55; 8. M. J. v. Poelgeest, BI. Wit A'dam, 1.40.58; 9. F. M. Gaarenstroom, N.F.C. A'dam, 1.41.08; 10. F. v. Bovene, DOS R'dam, 1.42.45. De 3000 m. loop voor niet K.N.A.U.-leden telde ook een Belgische gast. De uitslag werd na felle strijd: 1. G. Post 10 min. 24,— sec.; 2. J.,Feyen, 10.27.8; 3. C. Koster 10.29.1; 4. J. Matot (Antwerpen) 10.44.3; 5. J. van Drunen; 6. C. Smit; 7. H. Kuil. Dan vormde het wielrennen, verzorgd door „Kennemerland" een hoogtepunt. In de sprint won Duyns (Haarlem) vóór J. Kuilman (Kenn.land). De klassement wedstrijd voor amateurs over 12 ronden, waarbij felle jachten voorkwamen, was on bedreigd voor De Booy (Alkmaar), 14 p.; 2. De Ruyter (A'dam) 9 p.; 3. v. Breenen (A'dam) 8 u. en 4. J. Ottenbros (Alkmaar) 5 p. In de-eigen-kracht race over 20 ronden of TVs km legde opnieuw De Booy (Alk maar) beslag op de eerste plaats met 13 min. 11,4 sec.; 2. J. Ottenbros (Alkmaar); 3. Wachtman (Kenn.land); 4. De Ruyter (A'dam); 5. Koeman (Krommenie) en 6. Duins (Haarlem). De motorwedstrijden eisten niet veel be hendigheid, zodat het kon gebeuren, dat van de vijftien deelnemers er vijf zonder strafpunten de eerste plaats moesten delen. Dit waren N. Klein, D. Hoogland, N. Ko ning, J. Sauer en J. Haak De wedstrijdadministratie was wel zeer gedecentraliseerd, maar desondanks is de sportdag, die bij het zwemmen naar schat ting ruim 500 bezoekers trok, zeer geslaagd al dient in acht te worden genomen, dat te veel ineens ook voor het publiek' zeker te zware kost kan worden. Velsen-Noord Suomi bij de internationale atletiekwedstrijden Enige leden van de H.A.V. „Suomi" heb ben Zondag deelgenomen aan de interna tionale athletiekwedstrijden, welke in het Ol^npisch Stadion te Amsterdam zijn ge houden. Zij weerden zich behoorlijk en leverden daarmede het bewijs, tot goede prestaties in staat te zijn. Uiteraard mocht van de Suomi-leden in zulk een select gezelschap waarover de Olympische geest nog vaardig was, niet worden verwacht dat zij eerste plaatsen zouden bezetten In de sterk bezette finale van de 110 m hordenloop wist Taco v. d. Werff zich op fraaie wijze van de derde plaats te ver zekeren in de nieuwe clubrecordtijd van 16.4 sec. De sprinter Jan v. d. Heide gaf zich op de 100 m volkomen, maar moest zijn meer deren erkennen in de Deen Buchwald en de Australiër Treloar John. Udo van Wijngaarden, die op de 1500 m startte, kon zich geruime tijd op een zeer goede plaats handhaven, maar maakte he laas na 700 m ongeveer een buiteling, pro beerde het nog eens, doch moest ten slotte door de pijn opgeven. Op de 3000 m bezette Joop Weenink de vierde plaats met 9 min. 14.1 sec. achter de fenomenaal snelle Zweed Ahlden, Wim Slijkhuis en de Tsjech Zatopek. Plaatwellers zagen omroep-studio's Het bestuur van de Personeelverenïging „De Plaatwelleij N.V." heeft zijn leden Zaterdag de gelegenheid kunnen geven aan het uitstapje naar het Gooi ook een bezoek aan de studio's te verbinden. Het aantal deelnemers, dat in vijf autobussen de tocht aanvaardde, was zo groot (ruim 170), dat niet alle dezelfde studio konden bezichti gen. In opgewekte stemming werd via Schiphol naar Radiostad gereden, waar ruim 70 personen zicli naar de K.R.O.- studio en ruim 60 naar die van de N.C.R.V. begaven, en de overigen een bezoek aan het fraaie raadhuis brachten. Voor hen - en dat waren er velen - die nog nimmer in een studio waren, was alles een openbaring. Men kon zich nu een idee vormen van wat er allemaal aan een radio uitzending te pas komt. De heer P. Stegenga vergastte de bezoe kers op een orgelconcert en demonstreerde onder grote waardering de zeer vele mo gelijkheden van zijn studio-orgel. De gasten van de K.R.O. troffen het even eens, daar zij een studio-uitzending van het orkest van Klaas van Beek konden bijwo nen. In het restaurant „Concordia" werden de boterhammen genuttigd en wisselden voordracht en dans elkander af tot ver hoging van de stemming. De uitspanning Oud-Valkeveen mocht zich verder in de belangstelling verheugen. Te zes uur werd de terugreis aanvaard. IJmuiden De Noordam redde een Griek De „Noordam" van de Holland-Amerika Lijn arriveerde over tijd in de haven van Hoboken, New Jersey (V.S.) doordat het schip midden op de oceaan teruggekeerd is om het leven te redden van een steward van het Griekse vrachtschip „Agnios Nico- laos". De „Noordam" bevond zich van Rot terdam op v/eg naar New York, toen op de veertiende Augustus de radiomededeling werd ontvangen dat de 19-jarige steward Theodoros Papoutsoglou aan een ernstige keelontsteking en hoge koorts leed. Hét Griekse schip vroeg de schepen in, de buurt de jonge man zo mogelijk ter behan deling te willen overnemen. De „Noordam" was het enige vaartuig, dat de boodschap duidelijk had opgevangen. De gezagvoerder bedacht zich niet lang, liet zijn schip, ter wijl het zich op 600 mijl afstand van New York bevond, keren en kreeg de Griek in zicht na een tocht van 123 mijl. Op een halve mijl afstand van de Agnios Nicolaos streek de Noordam een reddingboot, aan boord waarvan de scheepsarts G. van den Bovenkamp had plaats genomen. De jonge man werd naar het Nederlandse passa giersschip overgebracht, waar de arts in het abces sneed en vervolgens een behan deling met penicilline toepaste. Dr. Van den Bovenkamp verklaarde, dat de jonge man ongetwijfeld gestorven zou zijn, wanneer men hem niet had opgepikt. ENGELS GEESTELIJKE SPRAK IN OUD-KATHOLIEKE KERK. In de Oud-Katholieke Kerk, waar pas toor Th. Moleman de H. Dienst verrichtte, heeft Reverend T. V. Ducker van de Angli caanse Kerk uit Tides well (Derbyshire) Zondag een predikatie in de Nederlandse taal gehouden, waarin hij, uitgaande van de wonderbare spijziging der 4000 (Markus 8), wees op de geestelijke honger, die de mens op zijn pelgrimstocht door dit leven steeds moet beheersen om te komen tot vrediger gedachten en werken tot opbouw van een betere maatschappij. Oud-Katholieke studenten congresseren in Haarlem De Oud-katholieke studentenvereniging „Batavia" zal 23 en 24 Augustus in de ver gaderzaal van de kathedrale kerk aan de Kinderhuissingel te Haarlem een inter nationaal Oud-Katholiek studentencongres houden waarvoor reeds verscheidene stu denten uit Engeland, Schotland, Zwitser land en Duitsland toegezegd hebben aan wezig te willen zijn. Professor dr. P. J. Maan zal spreken over ,de Oud-katholieke kerk in heden, ver leden en toekomst." Professor dr. P. Bertrand houdt een lezing „Student en maatschappij". Na het congres vertrekken de deelnemers voor twee dagen naar het tentenkamp te Vogelenzang. Nederlandse vorderingen op Duitsers Cinelone-studio's worden in gebruik genomen „Maar niet tevergeefs" Zondagavond arriveerden per vliegtuig uit Engeland de heren Edmond de Greville en Douglas Robertson, respectievelijk re gisseur en productieleider van de füm „Niet tevergeefs", waarvan de opnemingen over ongeveer 14 dagen in. de geheel her bouwde Cinetone-studio's te Duivendrecht zullen beginnen. Dit Engels-Nederlandse product wordt uitgebracht door een nieu we combinatie, „The Dutch interstates film production N.V." Het gegeven van deze film is gebaseerd op het boek „But not in vain" van Richard Llewellyn, die samen met Ben van Eysselsteyn het draaiboek verzorgde. Inval in speelhol te Scheveningen In de nacht van Zaterdag op Zondag heeft de politie een inval gedaan in een perceel te Scheveningen. De bewoner gaf gelegenheid tot hazardspel. Een 19-tal per sonen werd aangetroffen, verdiept in het spel. Een roulette, 7000,en een hoe veelheid drank werden in beslag genomen. De twee croupiers, de bankhoudster, een, 56-jarige koopman en de hoofdbewoonster werden gearresteerd. SCHEEPVAART GRUNO. Amazone, 15 Aug. van IJmui den naar Skuru (Finland). Emanuel, 15 Aug. van Hernosand naar Grouw (Friesland; Progres, 15 Aug. van Middlesbrough naar Grangemouth. Teuna, 15 Aug. te Grimsby v. Huil. Wilda, 15 Aug. Brunsbuttel gepasseerd n. RotterdamSvendsborg. Zeester. 14 Aug. van IJmuiden naar Nyborg (Denemarken). H. WEST AFRIKA LIJN. Jaarstroom, 14 Aug. v. Port Bouet naar Capi Palmas. Maas- kerk, 18 Aug. van Duala naar Lagos. Melis- kerk, 13 Aug. Las Palmas gepasseerd van Dakar naar Le Havre. Muiderkerk. 15 Aug. te Novo Redondo aangekomen van Lobito. verwacht te vertrekken van Novo Rodondo 18 Aug. naar Luanda. Stad Schiedam, 13 Aug. van Port Gentil naar Pointe Noire. VINKE EN CO. Leersum, 15 Aug. van Amsterdam te Rottei'dam. Loppersum, van Genua naar Antwerpen, passeeerde 15 Aug. Kaap St. Vincent. Rossum, 14 Aug. van Oulu naar Velsen. Grote vaart. BINNENGEKOMEN EN VERTROKKEN VISSERSSCHEPEN. 16 Augustus binnen: IJM 19, Adelante, rederij Protinus, met haring, vertrokken op 6 Aug. IJM 25, Flamingo, rederij Marezaten, met haring vertrokken op 6 Aug. IJM 71, Bloemendaal, rederij Bloemendaal, met haring, vertrokken 7 Aug. Vertrokken op 16 Augustus: IJM 54. Limburgia; IJM 97, Bruinvis; IJM 20, Johan Polderman. Haringloggers: 16 Augustus: KW 32, met 408 kantjes, eigen vangst. Lijk van oude man gevonden Gisterochtend is in een sloot te Boven berg het lijk gevonden van een bejaarde man. wiens handen en voeten waren ge bonden. Een pet was over het gezicht ge trokken. Later bleek, dat de man de 79- jarige Johan de Bruyn uit Bergambacht is, die in het Oudeliedentehuïs te Schoon hoven verbleef. Zondagmiddag was hij van een wandeling niet in het tehuis terugge keerd. Hangende het onderzoek heeft de Officier van Justitie het stoffelijk over schot naar Rotterdam doen overbrengen. heeft net "beroep tc W^t 3i K o.) beroep naar den bedankt. Gefd. K,.(b! gaaande Me^en^1^^ tt staat, deelt haVeS'1"f krijgbaar is op J-' an dergebjke en ri„ nen worden. S*tia vA2 Het bestuur van j '*<r mede. dat op de de ferw Else Mauhs verlaat Tv meer als leraïës"ht"«s? lp Heden werden wij verblijd met de geboorte van onze Zoon en Dochter JAN ENGELBERTUS FRANCINA CATHARINA C. Schuller-Beneker F. Schuller. v. Wassenaerstraat 30. IJmuiden-O., 14 Aug. 1948. Het ministerie van Financiën heeft on langs de aandacht gevestigd op de bepa lingen, welke de derde wet op de geld- hervorming in de westelijke zones van Hotterdam op rede Vlissingen. Aldegonda Duitsland met betrekking tot onderdanen 8 Aug. van Singapore te Bangkok. Antonia Amstelkerk, Amsterdam—West Afrika 15 Aug. te Dakar. Arendskerk, Rotterdam Australië 16 Aug. te Colombo. Celebes. Am sterdam-Java, 15 Aug. te Safaga. Cottica, AmsterdamWest Indië pass. 15 Aug. Ply mouth. Groote Beer, BataviaAmsterdam pass. 15 Aug. Kaap Dagata. Helena A'dam West Indië 15 Aug. van Antwerpen. Johan van Oldenbarnevelt, BataviaAmsterdam pass. 15 Aug. Kaap Dagata. Kalabahi, Rotter dam—Batavia pass. 15 Aug. Dungeness. Klip fontein, AmsterdamKaapstad 15 Aug. van Genua. Modjokerto, RotterdamBatavia, 15 Aug. van Aden. Sibajak, RotterdamBatavia 15 Aug. 2.40 uur van Port Said. Zeeman. BataviaRotterdam 15 Aug. te Suez. Kerto- sono, JavaRotterdam 14 Aug. om 0.30 uur van Port Said. Aalsum, MombassSAmsterdam, 14 Aug. te Port Soedan. Alcor, Rotterdam-Porto Ale- gro 13 Aug. van Rio Grande do Sul. Aldabi, RotterdamBuenos Aires pass. 13 Aug. Ouessant. Alderamin, 13 Aug. van Rastanura te Bandarsharpur. Alhena, Buenos Aires Rotterdam 13 Aug. dwars van Oporto. Arendskerk, RotterdamAustralië 14 Aug. te Cochin. Axeldijk, 13 Aug. van Palembang naar Soengi Gerong. Bloemfontein, 12 Aug. van East Londen te Durban. Celebes, Amster damJava 13 Aug. van Suez naar Safaga. Clavella (t), TripolisHeysham pass. 13 Aug. Malta. Groote Beer, BataviaAmster dam pass. 13 Aug: 12 uur Malta. Johan van Oldenbarnevelt, JavaAmsterdam pass. 13 Aug. Pantellaria. Kamerlingh Onnes, 13 Aug. van Soerabaja naar Singapore. Lemsterkerk, 14 Aug. van Karachi te Bombay. Kota Agoeng, 13 Aug. van Makassar naar Cheri- bon. Macuba (t), 14 Aug. van Singapore te Abadan, daarna Singapore. Madoeran, 13 Aug. van Soerabaja naar Makassar. Mapia, BataviaAmsterdam 13 Aug. van Port Said. Meliskerk, DakarLe Havre pass. 13 Aug. Las Palmas. Nigerstroom, Amsterdam-West Afrika 13 Aug. van Antwerpen. Oranje, Java —Amsterdam pass. 13 Aug. St. Vincent wordt 15 Aug. te Southampton verwacht. Polydo- rus, 14 Aug. van Glasgoy te Batavia. Ternate, RotterdamJava, 13 Aug. te Belawan. Saroe- na (t), 13 Aug. van Miri naar Pladjoe. Saidja (t), li Aug. van Miri naar Pladjoe. Voleix- dam, Buenos Aires—Rotterdam 13 Aug. in Golf van Biscay e. Zonnewijk, 12 Aug. van Beira naar Durban. Indrapoera, 13 Aug. van van UNO-staten bevat. Volgens deze be palingen dient men, wanneer men in Reichsmarken uitgedrukte vorderingen op Duitsers heeft en geen genoegen neemt met een omzetting van deze vorderingen Deutsche marken in de verhouding 10 1, vóór 20 Augustus 1948 tegen een dergelijke omzetting te protesteren. In aansluiting op deze publicatie deelt het ministerie van Financiën thans mede, dat de datum tot welke protesten als bovenbedoeld kunnen worden ingediend, van 20 Augustus tot 20 October 1948 is verschoven. Het is nog niet bekend, wanneer en op welke wijze de positie van diegenen, die een protest tegen deze omzetting van hun vorderingen indienen, zal worden geregeld. Juristen uit vele landen in Den Haag bijeen Zondag is de tweede internationale con ferentie van juristen, die tot en met 20 Augustus in Den Haag zal worden gehou den, begonnen met een receptie door de Nederlandse advocatenvereniging in het Kurhaus-hötel. Voor gisteren stond onder andere op het programma een korte ple naire zitting in het Vredespaleis en eeh ontvangst door de Nederlandse regering in de Ridderzaal. Dit congres, waaraan juristen uit vrijwel alle landen ter wereld deelnemen, zal zich overigens niet alleen met juridische kwes ties bezig houden, want er staan ook tal van excursies en festiviteiten op het pro gramma. Twee mannen door tram doodgereden Een agent vond Zondagmorgen om oh:- geveer kwart voor zeven op de trambaan aan de Rosestraat te Rotterdam de af schuwelijk verminkte lichamen van de 46- jarige L. van Schaik uit Vlissingen en.de 39-jarige olieman L. A. van EJrlcel uit de Pupillenstraat te Rotterdam. Zaterdagavond had een getuige om streeks halftwaalf twee personen door de ligusterheg langs de spoorbaan zien gaan en opgemerkt dat de mannen achter de heg en vermoedelijk op de rails waren gaan liggen. Tien minuten later passeerde een motortram met zes rijtuigen uit de rich ting Hillesluis, waardoor zij overreden moeten zijn. Gezien de verwondingen moe ten zij op slag dood zijn geweest. HOOGWATERTIJDEN Diixsdag 17 Augustus: 2.17 en 14.45 uur. Woensdag 18 Augustus: 2.59 en 15.26 uur- (t), 10 Aug. van Pladjoe te Batavia. Berkel, tot 16 Aug. te Skutkar. Colyto, Immingham Ceuta pass. 13 Aug. Dover. Erinna (t), 12 Aug. van Pladjoe te Singapore. Macoma (t). 17 Aug. van Curagao te Paillac verwacht. Malvina (t)vermoedelijk 14 Aug. van Hong kong naar Miri. Marpessa (t), 18 Aug. van Rotterdam te Tampico verwacht. Omala (t), 13 Aug. v. Port Soedan te Abadan verwacht. Ovula (t), 6 Aug. van Miri te Pladjoe. Paula (t), 11 Aug. van Singapore te Penang. Stan- vac Benakat (t), 13 Aug. v. Cebu naar Soen- gei Gerong. Stanvac Talangakar, 13 Aug. van Soengi Gerong naar Tandjong Óeban. Kleine vaart. Gruno, 11 Aug. van Londen te Ostende. Hast 3, ParijsRotterdam 12 Aug. van Rouen. Houtlaan, 13 Aug. n.m. van Skeleftea naar IJmuiden. Willem Barendsz, vertrekt vermoedelijk 14 Aug. van Duinkerken naar Rotterdam (repareren). Agiena, 13 Aug. van Plymouth naar Londen. Bill S, 14 Aug. van Vlaardingen naar Stralsund. Brem, 13 Aug. van Oporto te Antwerpen. Constant, 13 Aug. van Hansweert naar Londen. Cornelia B, RotterdamStralsund pass. 14 Aug. Kiel. Democraat, 15 Aug. van Kiel naar Middles- bro. Diana V, 11 Aug. van Huil te Rosyth. Europa, 10 Aug. v. Wexfofd n. Southampton. Frederik, 14 Aug. van Rotterdam naar Ply mouth. Frejo, 13 Aug. van Southamton naar Antwerpen. Gruno, 12 Aug. van Ostende te Londen. Haskerland, 13 Aug. van Leith naar Rotterdam. Hast 5, RotterdamStralsund pass. 13 Aug. Kiel. Hebe Nobel, 11 Aug. van Aberdeen te Blyth. Heemskex-k, 13 Aug. van Lysekill te Frederikstad. Hoendiep, 12 Aug. van Newlyn te Londen. Hondsrug, 12 Aug. van Rotterdam te Londen. Hoogland, 14 Aug. van Rotterdam te Newcastle. Horst, 12 Aug. van Poole te Londen. Leny, 13 Aug. van Lübeck te Hull. Leuvehaven, 1 Aug. van Ko penhagen naar Rotterdam 13 Aug. Martini, 13 Aug. van Rotterdam n. Stralsund. Nettie, 14 Aug. van Amsterdam naar Emden. Nieuwaal, 13 Aug. van Gdansk te Masned- sund. Nooi'dkaap, 12 Aug. van Rotterdam te Londen. Saba, 13 Aug. van Wismar te Great Yarmouth. Servus, 14 Aug. van Antwerpen naar Galway. Soemba, 11 Aug. van Londen naar Bordeaux. Ton S, 14 Aug. van Jersey n. Swansea. Vaderland, 13 Aug. van Rotterdam te Hamburg. Van Gelder, 13 Aug. van Leith naar Westhartlepool. Viking, 12 Aug. van Middlesbro te Emden. Op 15 Augustus kwamen de haven van IJmuiden binnen: Norman Star van Avon- mouth. Blekinge van Casse. Op 16 Augustus kwamen binnen: Elysian Coast van Newcastle. Bordwick v. Plymouth. Buclaw van Grangemouth. Meralc van Stocka. Oranje v. Batavia. Svangez van Otterbecken (voor Hoogovens). Svea van Helsingfors. Prinsengracht van Abö. Sambre van Parijs. Bomma van Oslo. Madjoe van Skoggal. Atlas van Genua. Vertrokken zijn op 16 Augustus: Raben- haubt "naar Huil. Mudo naar Boston. Farö n. Danzig. Reijkjanus naar Aalborg. Ariadne n. Tanger. Katrine Petersen naar Langesund. Ranna naar Zweden. Heden kregen wij het blijde bericht dat ons Nichtje ALIDA ENGELINA KOSSEN is geboren. IJmuiden, v. Galenstr. 2. 15 Aug. 1948. Johanna Heilig Corrie Heilig Glijn Krab. Flinke dienstbode gevraagd J. Prins, Stationskoffiehuis, IJmuiden. voor hele of halve dagen. Kennemerlaan 121. Gevraagd per 1 Sept.: beschaafd meisje voor dag en n. in gez. m. 2 volw. kinderen. Hulp v. werk ster 1 dag p. w. Zond. vrij Aanm. 's av. v. 7-8. Mevr. Bentz v. d. Berg. Tolsduiner- laan 2, Velsen. Prettige werkkring aangeboden per 15 Sept. of eerder, vlak bij H'stede aan in klein gezin, tegen behoor lijk loon. Intern, eventueel extern. Eigen, leuke kamer ter beschikking met centr. verwarming en str. water. Zondags vrij. Persoonlijke aanmelding na 5 u. of schrif telijk: Mevr. v. d. Broek, An na v. Burenlaan 65, Haarlem. WONINGRUIL. Woning be vattende kamer en suite, 2 slaaplc., met gr. overloop, keuken en erf huur f 4.75 p' week voor iets gr. woning" Te bevr. Casembrootstraat 21 IJmuiden-O. Nette jongelui z. k. vragen INWONING. Brieven L 2692 bur. van dit blad. Jonge wed. zoekt WERK IN WINKEL (onverschillig wat) Br. L 2691 bur. v. d. blad. l§SS!5Ej WOMNGBni woning i„ vernemen Apotheker A. B. REINDERjy Geélvinckstraat 112, Velsen-Noord alle ziekenfondsleden in de maand a fa heid hebben tot gratis over-" -A^^S apotheek. Lage prijzen prima leder Reparatie in één dag gereed Spoedreparaties binnen 't uur Dagelijks horen en bezorgen. Afstand «m v Zendt briefkaart, bel op of geef U op als Speciaal hard rubber of leder voor damwhikjs Schoen vergroten - verbreden - verlengen -Kennemerlaan 127 - Telefoon IR Engeland. In Engels gezin m. 3 kinderen van 10, 5 en iy2 j. wonende in een villa bij High Wycombe (tussen Lon don en Oxford) wordt ge vraagd een hulp i. d. huishoud. Inlichtingen bij mevr. Drij ver, Molenstr. 15, Santpoort. gs, E Heden kunnen wij weer goederen ont vangen voor de Inboedelveiling van a.s. Vrijdag Veilinglokaal „QUINTO" Lange Raamstraat 14. Haarlem. Tel. 20597. Bij ons de hóógste waarde AV0ND0PLEID1NG beginners en gevofi Aanvang nieuwe cursus September a.s. Zee- en Luchtvaart RUkscertlfiesi' TECHNISCH INSTITUU1 CQORNHERTSTRAAT 20 HAARLEM-WEST - TELEFOON I71S' Automobielbedrijf HEEREMANS EN VAN LEUVEN, Pd- laan 20, Haarlem, tel. 21498. N.V. HOOGGREEF'S BLOEMBOLLENBEDRIJF, v, d VJ> dellaain 40, Driehuis-Velsen. Zeevisgroothandel vraagt Brieven 67 bureau van dit blad. Behoort Uw zoon ook tot de gelukkigen? Reeds talrijke Haarlemse ouders hebben de prettige zekerheid, dat zij hebben gezorgd voor een goede toe- komst voor hun jongen, die dit jaar van school afgaat, Zij gaven gehoor aan onze oproep en zijn eens met ons komen praten over plaatsing van hun zoon in de vakschool van ons bedrijf. Wat hebt U gedaan Hebt U zich al volledig laten in lichten over de mogelijkheden voor Uw zoon bij ons bedrijf - over onze vakschool, waar van Uw jongen een prima vakman wordt gemaakt - over het loon, dat reeds gedurende de opleidingstijd wordt betaald? Bedenk, dat het gaat om de toekomst van Uw kind I Stel het niet uit - kom morgen eens op ons kantoor praten. Als U overdag niet kunt, dan bent U ook 's avonds welkom op het adres: Badelochstraat 17 in Haarlem-Nrd (buslijn 5) Waarderweg 80 - Haarlem

IJmuider Courant | 1948 | | pagina 4