VAIIXHALL1949 Belastingconsultatie Bureau enige nette meisjes een jongedame STOFZUIGERS fünke meisjes I fSlïiup ËSa-K°tieta™ fea Luidsprekers CKort en Bondig j hulp in de huishouding „DezaakA.D. WiRI Overtuig U zelf HEEREMANS VAN LEUVEN Kachels en Haarden M. JANSEN S. Hogeland Accountantskantoor W. DE GROOT halfwas bakkersbediende nette meisjes en vrouwen Mod. Bedr. Administr, 21'*'l BSUDUB mm opknappen WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1948 IJMUIDER COURANT De Engelse League Nadat alle clubs negen wedstrijden speeld hebben heeft Portsmouth nog steeds de leiding in de eerste divisie met" 15 punten, gevolgd door Derby County met 13. Alleen deze twee clubs zijn nog ongeslagen. De nos. 3 tot en met 6 in de ranglijst, n.l. Birmingham met 12. Sunderland met 12, Newcastle Uni ted met 12 en Charlton Athletic (Londen) met 11 punten hebben elk één nederlaag geleden. De roemruchte Arsenal staat op de zevende plaats met de cijfers 9 gesp., 3 gew. 4 gel., 2 verl., 11 goals voor en 7 tegen, pun ten 10. Het is niet slecht maar toont evenmin een kampioensvorm. Wonderlijk genoeg bezetten nog steeds de twee vermaarde oude clubs Aston Villa en Everton de staartplaatsen (no. 21 en 22) en dat wel met deze slechte cijfers: gesp. gew. gel. verl. v.-t. pnt. Aston Villa 9 1 2 6 12—22 4 Everton 9 1 2 6 6—27 4 In de Tweede Divisie heeft Bury, een club waarvan dat niet verwacht was, de leiding met 14 punten in 9 wedstrijden. Het heeft Zaterdag zijn eerste nederlaag geleden tegen Tottenham Hotspur te Londen. Tweede is Southampton met 12 punten, derde Totten- ham Hotspur eveneens met 12, vierde Leeds United met 11. De pas gepromoveerde derde divisie-kampioenen maken het nog niet zo goed in de tweede divisie. Queen's Park Rangers (Londen) is tenminste nog no. 14 van de 22, maar Lincoln City staat op de onderste plaats met 5 punten. In III Noord staat de ex-eersteklasser Oldham Athletic helemaal onderaan. Boksen Cerdan versloeg Zale In de strijd om het wereldkampioenschap middengewicht heeft de Fransman Cerdan in Jersey City de Amerikaan Zale geslagen. Gymnastiek „Bato" huldigde de heer Smal In een druk bezochte ledenvergadering van „Bato" werd het feest gevierd, dat de heer C. Th. Smal twintig jaar leider van de vereniging is. De voorzitter, de heer A. J. Fortgens, Iferjnnerde aan de sucessen, welke Bato, onder leiding van de heer Smal, in de loop der jaren mocht boeken. Als blijk van waardering werden de jubilaris, die reeds de medaille van verdienste van het K. N. G. V. ontving, enige boekwerken aangeboden. Wegens langdurig lidmaatschap huldigde de vergadering ook de heren C. Smal Jr., J. v. Houten en P. J. Luiting. Het verslag van de secretaris, de heer W. J. de Wolf, vermeldde o.a. de actie in het eerste half jaar van 1948. De vergadering besloot voor handbal een afzondelijk bestuur in te stellen. Dit bestuur werd als volgt samengesteld: voorzitter H. J. Th. Orth, secretaris N. Koetsier, penning meesteres mej. T. Voorting. In het verenigingsbestuur werden herkozen de heer A. J. Fortgens (voorzitter) en me vrouw H. M. de VriesEekhout (commis- saresse). Verder kwam als commissaris in het bestuur de heer J. Regenboog. Voor het tweede halfjaar staan op het pro gramma: een uitvoering, onderlinge wedstrij den, een ontmoeting tegen Concordia en Turnlust en deelneming aan kring-gebeur tenissen. Schaken Na twaalf zetten remise In de vijfde .partij om het schaakkampioen- Schap van Nederland opende Van Scheltinga opnieuw met d4, maar blijkens zijn antwoord Pf6 wilde dr. Euwe nu niet de paden van het orthodox koninginnegambiet betreden. Van Scheltinga ontweek de Nimzowitsch-variant en na enkele zetten toonde de stelling onge veer het beeld van de klassieke Tarrasch- variant. Van Scheltinga legde het bijzonder kalm aan, wellicht iets te kalm. Zonder enige moeite kon zwart volkomen bevredigend spel krijgen. Met het verdwijnen van de paarden was voor wit elke kans op enig initiatief verkeken en het was daarom volkomen be grijpelijk, dat Van Scheltinga gaarne met het remisevoorstel instemde. Een wel bijzonder korte partij. De stand luidt thans: dr. Euwe 2% (en 1 afgebroken partij); Van Scheltinga 1% (en 1 afgebroken partij). Koekamp „worstelperk voor Pim Muiier en zijn kornuiten' Op een in Den Haag gehouden bijeenkomst van de Haagse Volksuniversiteit en het Haags Instituut voor Volksontwikkeling heeft de heer W. J. H. Muiier gesproken over „Driekwart eeuw Nederlandse sport". Hij vertelde, dat hij er indertijd alleen voor stond, om propaganda voor de sport te ken. In 1877 is op „Rooswijk" in Velsen de eerste veldloop en een wedstrijd over 100 meter gehouden en later op „Berkerode" in Heemstede een wedstrijd op korte baan. De heer Muiier richtte in 1879 het eerste „sehop- clubje", HFC op. Hij stapte netjes naar bur gemeester Iordens en kreeg toestemming, om de Koekamp te Haarlem te- huren. In een brief stond er bij „teneinde de Koekamp als worstelperk voor u en uwe kornuiten te mo gen dienen". Dat wilden wij helemaal niet, zeide spreker, maar de club was er. In de Koekamp werd met rugby begonnen. De tot flarden gescheurde truitjes waren oorzaak, dat men onmiddellijk overging van rugby tot het meer zachtaardige „association", het huidige voetbal. De heer Muiier vervolgde „weldra trok ik er met de jonge adepten op uit. Naar Amsterdam eerst, toen naar het Haagje en voorts naar Rotterdam, waar drie clubs ontstonden. Het was als een hoos over het land gegaan. Letterlijk in elke provincie brak het los". Spreker vertelde over de oprichting van de Voetbalbond, over de werkzaamheden in de eerste jaren en vervolgde, dat van 1879 tot 1948 naar schatting vijf millioen voetballers naar de velden trokken. Met recht kan ge tuigd worden, dat voetbal een volksspel geworden is. Het door een drietal families beoefende lawn-tennis is omstreeks 1882 uit Velsen naar Haarlem in clubvorm overgeplant. Jhr. Ch. v. d. Poll werd daarvan de eerste leider, met mevrouw Van de Poll propagandiste ook van dameshockey en -bandy. Uitvoerig besprak de heer Muiier zijn acties, om sport ingevoerd te krijgen in het leger. Bij enige ministers van oorlog is hij op bezoek geweest, hij heeft rapporten uitge bracht en eindelijk boekte hij succes. Interessant waren de mededelingen van de heer Muiier over de Friese Elfstedentocht, over de Vierdaagse, over bandy en de kaats- sport. de kaatssport. Spreker zeide, dat de fiscus de zelf ver diende baten van de sport wil belasten en een deel daarvan „inpikken". Toch staat de geniaal-professorale rekenmeester prof. Lief- ,inck hoog bij de heer Muiier aangeschreven. Maar hij moge zich herinneren, dat hij zelf sportbloed door de aderen heeft voelen jagen en dat hij het „inpikken" (de riemen in het water brengen) nog niet verleerd is en hoe hij ook ajs roeier zijn slag wist te slaan, even als destijds, toen hij een befaamd roeier was in „Triton" te Utrecht, waar hij studeerde. Tot de plichten van deze staatsman behoort de zorg van de regering voor de jeugd en het onderwijs. Biljarten Driebandenkainpioenscliap van Haarlem Onder leiding van de biljartverèniging „TOP" worden de wedstrijden om het kam pioenschap driebanden van het district Haar lem gehouden. De eerste uitslagen luiden: H. v. d. Broek D. Dollé J. Groenendijk D. Noordman J. Kamerbeek D. Dollé J. Steffers D. Noordman H. v. d. Broek J. Kamerbeek J. v. d. Linden L. de Zwart D. Noordman D. Dollé J. Steffers J. v. d. Linden H. v. d. Broek... L. de Zwart Volgende maand Trizonië HOI.LAND WEST AFRIKA LIJNEN. Hil- versum 21 Sept- van Antwerpen naar Bor- De volgende maand zal de Franse zóne j <*eaux. van Duitsland economisch verenigd wor- NEDERLAND. Celebes 20 Sept. van Cheri- den met de Engels-Amerikaanse zóne. Een woordvoerder van het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft bevestigd, dat deze economische fusie een logisch ge volg is van hel eerder in dit jaar te Londen genomen besluit tijdens de besprekingen der zes mogendheden over West-Duitsland. Deze woordvoerder legde er de nadruk op, dat de Franse zóne politiek en admi nistratief onafhankelijk van de Engels- Amerikaanse zóne zou blijven. FRANSE POLITIE MAG NIET STAKEN. De Franse Nationale Vergadering heeft met 391 tegen 191 stemmen een wet goed gekeurd, waarbij de politie het stakings recht wordt ontzegd. Het wetsontwerp er kent evenwel het recht van de politie agenten zich vrij aan te sluiten bij een vakbond. SCHEEPVAART HOLLAND AFRIKA LIJNEN. Gaasterkerk Sept. te Alexandrië van Port Said naar Genua. Heelsum. 21 Sept. te Luderitz Bay van Walvis baai naar Kaapstad. Loenerkerk, 21 Sept, van Durban naar Port Elisabeth. Rand- kerk, 21 Sept. te Antwerpen van Amsterdam naar Dakar. Zonnewijk 20 Sept. Ouessant ge passeerd op weg naar Antwerpen. bon naar Semarang. Groote Beer, 20 Sept. van Batavia naar Soerabaya. Rempang. 20 Sept. van Belawan naar Batavia. Riouw, 21 Sept. te Songkhla naar Singora. Roebiah, 20 Sept. van New Port News naar New York. Roepat 20 Sept van Port Soedan naar Suez. OCEAAN. Ben Vrackie 18 Sept. van Aden naar Rotterdam. Mentor. 17 Sept. van Port Said naar New York. Polyphemus, 18 Sept. van Aden naar Batavia. Rhesus, 18 Sept. van Colombo naar Amsterdam. Troilus 21 Sept. te Amsterdam van Liverpool. VINKE EN CO. Ittersum 20 Sept. van Bom bay naar Colombo. Ootmarsum van Amster dam en wordt 22 Sept. te Hampton Roads ver wacht. K.H.L. Eemland 20 Sept. te Bahia thuisreis. Maasland 20 Sept. te Santos uitreis. Water land 2U Sept. te Sèntos thuisreis. K.N.S.M. Atlas 20 Sept. van Oporto te Lis sabon naar Hoek van Holland. Boskoop 20 Sept. 21.30 Prawle Point gepasseerd Madeira— Antwerpen. Hestia 20 Sept. van Barbados naar Trinidad. Helicon 19 Sept. van West Indië te New York. Luna 18 Sept. van Haifa naar Izmir. Notos 18 Sept. van West-Indië te New York. Odysseus 19 Sept. van Genua te Savona naar Livorno. Orpheus 20 Sept. van Gibraltar te Tunis naar Malta. Orion 20 Sept. van Pi raeus naar Thessaloniki. Orestes, 20 Sept. van Valparaiso naar San Antonio. Stentor 20 Sept. van Piraeus te Malta naar Djidjelli. Telamon 20 Sept. van West-Indië te New York. NEDERLAND. Borneo 20 Sept. van Batavia naar Singapore. Riouw 21 Sept. te Singora naar S'rails. Roebiah 20 Sept. van Newport News naar Philadelphia. Van der Waals 18 Sept. te Abadan naar Basrah. Grote vaart. Abbekerk, Rotterdam—Sydney pass. 19 Sept. Kaap Palos. Alblasserdijk, New Orleans Rotterdam 18 Sept. van Londen naar Ant werpen. Alpherat, Buenos AiresRotterdam 18 Sept. van Las Palmas. Alwaki, Rotterdam Buenos Aires Dass. 19 Sept. Ouessant. Amstelkerk, 19 Sept. van Lagos naar Lomo Arkeldijk, 18 Sept. van Rotterdam naar New York. Axel'dijk, 19 Sept. van Singapore naar Port Swettenham. Boissevain, 19 Sept. van Singapore te Saigon. Boschfontein, 19 Sept.. van" Kaapstad naar Amsterdam. Celebes, 19 Sept. van Batavia naar Cheribon. Garoet, Batavia—Rotterdam 18 Sept. van Aden. Grootebeer, 20 Sept. van Amsterdam te Ba tavia. Hugo de Groot, 20 Sept. van Amster dam te Oslo. Grootekerk, AustraliëRotter dam pass. 18 Sept. Ouessant. Kedoe, Rotter dam—Batavia pass. 19 Sept. Finisterre. Kota Gede, Java—Rotterdam pass. 19 Sept. 6 uur Kaap' Bonn. Loosdrecht, AbadanRotterdam pass. 20 Sept. Ouessant. Lutterkerk. Rotter- oam—Bahrein 18 Sept. te Hamburg. Modjo- kerto, 18 Sept. van Batavia naar Semarang. Maasland. Amsterdam—Buenos Aires 20 Sept. te Santos. Mariekerk, RotterdamJapan pass. 19 Sept. Gibraltar. Molenkerk, Japan—Rot terdam 18 Sept. dwars van Carthagena. Noordam, 18 Sept. van New York naar Rot terdam. Nigerstroom, 19 Sept. van Matadi te Loanda. Polydorus, 19 Sept. nog te Sorong. Pbseidon, 20 Sept. van New York te Turcs- Stuyvesant, Amsterdam nD'" Sept. Ouessant S^?!"TPar'W-v^ Makassar te Menado Buenos Aires 19 1710 TU mop. 19 Sept v"„ r?,' Tjikampek, 20 Sep" fe» Van 't Hofl, 19 pen Weltevreden R-?" H-i 'i 19 Sept Kaap Skrrfv1 terdam, Rotterdam w ept 'e Sart AI Nuntucket. Wfflem8msY?'kto«b Ai pass. 19 Sept, Kaan rt'Batavis-,pf3l Helsingborg. Anaiina mts Ms. Piet Hein naar Anatina ni-. -Vn, Ms. Piet Hein naar B»VP*eieS naar Gdansk. Mr Linih 1Qer &0 Hamburg. Norddown na fi? naar Londen, Tyro nao/n lln'K«vv^ rS naar Londen. naar Niet minrior naai UUJluen. Niet minder dan 8 si*» wegens het slechte weer y HOOGWATERT1JD Woensdag 22 September,/ Donderdag 23 SepInSyS-Bü! tz* Mevr. Sanders, Laurillard- ldan 15 te Santpoort vraagt v. direct een NETTE HULP voor Maandag van 8-12 en Vrijdag van 8-5 uur. WERKSTER b. z. a. voor Dinsdags of avonduren. Br. L 2786 bur. v. d. blad. p- b. h.s. gem. 40 74 5 0.540 25 74 3 0.336 40 58 5 0.689 24 58 3 0.413 40 77 6 0.519 23 77 2 0.298 40 113 2 0.354 32 113 2 0,283 40 101 3 0,396 36 101 3 0.356 40 88 3 0.453 33 88 3 0,375 40 77 4 0.519 22 77 3 0.285 38 83 5 0,457 40 83 5 0.481 40 69 4 0.579 18 69 3 0.260 BINNENLAND De Centrale Stichting Landbouw-Emi- gratie waarschuwt tegen enige in Frankrijk wonende Nederlanders, die aan geëmigreer de landgenoten bemiddeling aanbieden bij het pachten of kopen van boerderijen. De ervaring heeft geleerd, dat zij betaling van belangrijke bedragen verlangden, zonder dat van enige bemiddeling sprake was. Twee bestuursleden van de vakgroep kunstschilders in de federatie van beroeps verenigingen van kunstenaars hebben aan Prinses Wilhelmina een album met werken van leden der vakgroep aangeboden, waar voor de Prinses, die ook lid van deze vak groep is, haar grote erkentelijkheid be tuigde. In de feestweek is te Amsterdam een zakkenroller gearresteerd, die zei, dat hij de Fransman Lebrun was. Hij blijkt echter de Pool Mordechai Gniadzo te zijn, die in 1905 te Warschau geboren is. Zeventien jaren heeft hij, in de gevangenissen van Warschau, Berlijn, Parijs, Wenen, Budapest en Luzern doorgebracht. Hij zal nu ook de gevangenis van Amsterdam aan dit lijstje kunnen toe voegen. Koningin Juliana heeft Dinsdagmorgen een officieus bezoek gebracht aan de ten tentoonstelling „De Nederlandse Vrouw 1898 1948" in Den Haag. De burgemeester van New York heeft de Nederlandse consul aldaar een geschenk voor Koningin Juliana overhandigd, bestaande uit een boekwerk over de geschiedenis van New York. HAARLEM EN OMGEVING Uit de onlangs verschenen geboorte aankondiging van de Theater-courant zijn enkele regels weggevallen, waarin vermeld stond, dat in de adviserende redactieraad, onder voorzitterschap van de heer H. Dei- num, alle organisaties op het gebied van de toneelspeelkunst benevens de vereniging van schouwburgdirecties vertegenwoordigd zijn. Er wordt naar gestreefd om het eerste num mer te laten uitkomen op de jubileumdag van de Haarlemse schouwburg. Het programma van de orgelbespeling in de Grote of St. Bavo Kerk op Donderdag 23 September des namiddags van 34 uur door George Robert luidt: 1. Koraalvoorspel: „O Lamm Gottes, unschuldig", J. Pachelbel. 2. Toccata Duodezima (uit „Apparatus mu- sico-organisticus 1690"), Georg Muffat. 3. Sonata II (Grave, Adagio, Allegro maestose e vivace, Fuga. F. Mendelssohn Bartholdy. 4. Koraalvoorspel „Herzliebster Jesu", Joh. Brahms. 5. a. Deuil, b. Improvisation, S. Dupuis. 6. Final, César Franck. Men is thans bezig in de R.K. kerk aan de Kerklaan te Heemstede met het verrichten van voorbereidende werkzaamheden, ten einde het plaatsen van drie nieuwe geschil derde ramen, uitgevoerd door de kunstschil der Han Bijvoet te Heemstede, mogelijk te maken. De ramen bevatten fragmenten uit het kerkelijk jaar en zullen zowel in- als uitwendig het kerkgebouw, dat in de bezet tingsjaren door de ontploffing van een V 1 projectiel ernstig werd beschadigd, zeer verfraaien. Amsterdam—Utrecht weer electrisch De Nederlandse Spoorwegen zullen Woensdag 29 September het opnieuw ge- electrificeerde baanvak Amsterdam Utrecht officieel in gebruik nemen. Dit baanvak vormt het sluitstuk van de her- electrificatie. Velsen-Noord Veertig jaar in het papier Een van de laatste jubilarissen van dit jaar bij Van Gelder Zonen N.V. Kon. Pa pierfabrieken was Dinsdag de heer M. C. Berlee, die gedurende veertig jaar onaf gebroken bij de papierproductie werkzaam is geweest. Als 16-jarige jongen in dienst gekomen ging hij al spoedig over naar de bobineuses, de overwikkelmachines bij de papiermachi nes, waar hij thans nog in functie is, bij de grote P.M. 18. De heer Berlee voelde echter niets voor een gebruikelijke huldiging door directie en collega's, zodat deze gisteren achterwege bleef. De jubilaris kon desondanks niet ver hinderen, dat in zijn woning aan de Kerk- weg te Heemskerk de heer J. Smit, fa brieksdirecteur, hem namens de directie kwam gelukwensen. Behalve een enveloppe ontving de heer Berlee als bewijs van erkentelijkheid de grote zilveren legpenning en het vererend getuigschrift van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel plus een schriftelijke felicitatie van de hoofddirectie. Ook de heer W. J. Willems, bedrijfschef van de papierfabriek, gaf van zijn belang stelling blijk met een felicitatie namens de bedrijfsleiding. ADVENDO MET „DE KLEINE APOSTEL" De IJmuidense toneelvereniging „Adven- do" opent op 9 en 10 October het seizoen met de opvoering van het spel „De kleine Apostel" van A. W. G. van Riemsdijk in het Patronaatsgebouw. Jongedame, 21 jaar b. z voor AVONDWERK Dinsdag cn Vrijdag, onverschillig wat In het bezit van type-diplo ma. Brieven L 2790 bur. van dit blad. Gevraagd: KOSTGANGERS, liefst vrienden, v. Wassenaer straat 12. Aangeb. een net KOSTHUIS met vrije slaapkamer en hui selijk verkeer. Br. L 2784 Komt turnen bij GRATIA PLATO. Meisjesafd. Donder dag 5 en 6 uur in Ulo. Gym nastiek, spelen, enz. Komt turnen bij GRATIA PLATO. Dames Seniores Donderd. in Ulo. Oefeningen met muz. begeleiding. TANDEM te-huur. Leeuwe riklaan 11. WINTERBERGING V ZEILBOTEN. Inl. Kr Ol. v. Noortstr. 2. IJm WONINGRUIL. Agb. Nood woning nabij halte Hoog ovens voor woning in IJm.O. of W. Brieven L 2785 bur. v. d. blad. WONINGRUIL gevraagd IJmuiden-Oost naar Bever wijk. Te bevr. Zeeweg 267. Te koop gevr. goed onder houden 3 pijps GASRADIA- TOR. Trompstraat 31. TE KOOP: grijs mantelpakje wollen japon z. p. m. 42, win termantel en plissérok. beide z. g. a. n. m. 42-44, z, punten, 1 p. Welfschoenen m. 4f f 2.50, All, Donderdags, Vel- serduinweg 260. TE KOOP Oud-Holl. spinne wiel, prima lopend, bontjasje (grijs) 2 paar damesschoenen m. 40 z. g. a. n. Adres te ver nemen bur. van dit blad. TE KOOP AGB. DKW 1939 en Chevrolet 1947. Telefoni sche inlichtingen 4308, IJm. Te koop: HAARDKACHEL. Wijk aan Zeeërweg 70. Te koop wegens verhuizing 4 WITTE LEGHORNS bijna a. d. 2de leg, met groot nacht hok en ren. Adres: Alexan der Bellstr. 11. Te koop: zwarte DAMES MANTEL Casembrootzijstr. 8 Te koop: n.we KAPSTOK tegen lager prijs. Trompstr. 30 Te koop: z. g. a. n. J. WIN TERJAS leeft. 12 j. z. p. Vel- serduinweg 123. Te koop: een gesch. LINNEN KAST. Kon. Wilhelminakade 57 zwart. De wethouder van Onderwijs en Kunst zaken, te Haarlem, de heer D. J. A. Geluk, houdt in plaats van op Donderdag 23 op Vrijdag 24 September van 9.30—11.30 uur zijn spreekuur. In het bericht over de Gereformeerde Kerk (onderhoudende artikel 31 K. O.) van Heemstede is meegedeeld, dat de kerkeraad besloten heeft een voorstel bij de classis in te dienen, inzake de postale aanduiding „onderhoudende art. 31 K. O." Er is echter geen besluit genomen De vergadering deelde wel de gevoelens en de wens werd geuit., e.i. i./ellengrebel-Fa- eventueel een voorstel bij de classis aan- bius Willem de Zwijgerlaan hangig te maken. 121, Santpoort TE KOOP: ledikant, wiegje met bedje en kleed. Vleetstr. no. 18. Te koop wegens overcompl.: een tien stangs GASHAARD Adres te vern. bur. v. d. bl. Te koop: 2 HERENWINTER JASSEN, gr. maat z. punten. Kanaalstraat 214. TE KOOP: 2 wollen meisjes jurken 16 j. 1 pr. br. dames schoenen,, m. 37Vo, schommel- ringen en rekstok. Snellius- straat 47. TE KOOP: pracht old finish dressoir, zware uitschuïfta- fel en degelijk keurig ameu blement met nog prima terra bekleding. totaal f 550 (Pracht huiskamer). Te zien Badhuisstr. 32 R. (bij Soort- fondsenbad). Haarlem. Telef 14228. VETTE SLACHTKIPPEN te koop. v. Wassenaerstr. 20. TE KOOP: zwaar motorcar rier 250 c.c. open laadbak, goede banden, geheel prima. Te zien na 6 u. Hagelinger- weg 79. Santpoort. Te koop: z. g. a. n. M. MAN TEL, Ift. 16 j. z. punten, en beste haardkachel. Rem- brandtlaan 5. Te koop: wit emaille KO- LENFORNUIS. z. g. a. n. merk ..Etna". Stephensonstr nou 69. Gevraagd: een beschaafde HUMANISTISCH VERBOND GEMEENSCHAP VELSEN Voor de Toneeluitvoering vain het boeiende werk (Anna Daalders) onder regie van de schrijver HANS TIEMEYER, uit te voeren door de volledige Toneelgroep HERMAN BOUBER op Donderdag 23 September in het „Thalia" Theater zijn nog kaarten verkrijgbaar: Voor de Palvu Donateurs bij alle Palvu-boden o.a. Vlierstraat 16, Bloemstraat 108 a 1 gulden en verder Jan Kostelijklaan 12, Verloren v. The- maatlaah 2, telef. 4455 en des avonds aan de zaal a f 1.25. AANVANG 8 UUR. GEMEENTE VELSEN KOSTELOZE INENTING TEGEN POKKEN In de gemeente Velsen kunnen kinderen beneden de leeftijd van 2 jaren kosteloos worden ingeënt tegen pokken, op Donderdag 7 October 1948 op de navolgende uren: te Santpoort om 13.30 uur, aan de Adolf van NassauschooL aan de Burgemeester Enschedélaan; te Velsen-Noord, om 14.30 uur, aan de Maria Cornelia Fröbelschool aan de Eendrachtstraat; te Velsen om 15.30 uur, aan het Bureau van de Genees kundige dienst aan de Stationsweg no. 80; Op Vrijdag 8 October 1948 te IJmuiden van 14 tot 15 uur, in het Witte-Kruisgebouw aan de Kennemerlaan 125. Terugkomen met, de kinderen voor het afhalen van de be wijzen van inenting resp. op Donderdag 14 October en Vrij dag 15 October 1948 op dezelfde uren en plaatsen als boven vermeld. Het is gewenst vóór de inenting de huisarts te raadplegen. Trouwboekjes der ouders of geboorte-bewijzen of distributie stamkaarten der kinderen meebrengen. VELSEN, 15 September 1948. Burgemeester en Wethouders van Velsen, de Secretaris, de Burgemeester, VEENSTRA M. M. KWINT ONTVANGEN Driedelige Herencostuums, Twee rij Herencostuums, Tweedjassen, Jongens winterjassen, Combinatie costuums, Broeken en jongens plusfour broeken. MIDDENWEG 125, HAARLEM.N., gesloten huis Loop dus niet verkeerd. WAGON - EN BRUGGENFABRIEK UTRECHT vraagt voor haar Montagewerk te Vel sen (Hoogovens) Montagewerkers Bankwerkers Aanmelden bij monteur DULM op het montagewerk te Velsen. van de onovertroffen kwaliteiten van het nieuwste General-Motors product Te bezichtigen in onze showroom Nieuwe Gracht 78. Automobielbedrijf NIEUWE GRACHT 78, HAARLEM - TEL. 21498 reparalie Rijwielhandel ZEEWEG 117 t/o R.K. Kerk - TELEFOON 5801 H.H. BAKKERS Wij kunnen thans leveren: nieuiye BROODWAGENS in „stroomlijnmodel" van le soort kurkdroog iepemhout. Carrosserie- en wagenfoouwbedrijf BREESAAPSTRAAT 13 IJMUIDEN Zeeweg 187 - Ömuiden-O. Tel. 4753 BOEKHOUDINGEN EN ADMINISTRATION Inrichten - Controleren - Bijhouden Firmanten b. H. HUYGEN en H. Ph. JUNGEN Lid Algemene Vereniging van Accountantskantoren Nederlands College van Belastingconsulenten Bij de Eau de Cologne-fabriek N.V. ALGEMEENE HANDELSCENTRALE (A.H.C.) IJMUIDEN kunnen nog geplaatst worden. Aanmelden: Dagelijks (behalve Zaterdags) van 10-12 en 2-4, Loggerstraat 36a, IJmuiden (Zuidzijde). Gevraagd in Scheepvaartkantoor ter assistentie van de directie. Steno en En gelse handelscorrespondentie strekken tot aanbeveling. i Brieven IJ 85 bureau van dit. blad. Bij het PROVINCIAAL ZIEKENHUIS NABIJ SANT POORT kan een FLINKE ADMINISTR. KRACHT worden geplaatst in de rang van Bureelambt. Salaris f 2117.tot f 3175.Vereisten: kennis van boekhouden en kantoor routine. Diploma's MULO en boekhouden strekken tot aanbeveling. Gegadigden, die de leeftijd van 21 jaar moeten hebben bereikt, kunnen hun schrif telijke sollicitaties onder letter B. bij de Eerste-Genees heer-Directeur inzenden GEVRAAGD genegen te bezorgen. Brood- en Banketbakkerij RIJPER, Velserduinweg 16L Diverse merken, 1 jaar garantie v.a. f 117.50 unie Kent U ons spaarsysteem? MEEUWENLAAN 2 - IJMUIDEN-OOST ZEESTRAAT 48 - BEVERWIJK GEVRAAGD voor alle afdelingen Prettige werkkring, reisgelo wordt vergoed. Wasserij HOEK EN VAART. Bloemendaalse straatweg 17, Santpoort-Station. Wij vragen. voor spoedige indiensttreding: voor werk, hoofdzakelijk verpakking, in goede frisse lokalen en onder gunstige sociale ver houdingen Aanmelden bij de Sociale Afdeling van de fabriek aan de Harmenjansweg te Haarlem op elke werkdag van 8.30—10 uur v.m. Indiensttreding na medische goedkeuring. Gehuwde vrouwen kunnen ook halve dagen te werk worden gesteld. V cacao- en chocoladefabrieken N.V., Haarlem Exam. ws» m°nd. opleid^i^ goor, to. Mo. tot, Sept, 71-h, LNST.PONT De Nederlands» ..Halmplenk" verviirfjj onder hoge druk geMM!t. officieel aan eenrwjrat,,^ Pro®' onderworpen. Own» de brand één uur; tuur opgevoerd tol 850'C Het resultaal de plaat tyjj lol de helll van ie!, geichroeidl Wm (J ter, '6 'soleerde? muiten en ongedierte 0:i it alle andere opzichten ijs a erveringen mei „HjlspW' zeer lovredenilellend. Prospecll, monstert elc. i» krijgbaar bij. HAARLEM Spaarnwouderstr»! (0 Tel. 15681 Schiedam Rotterdam Amsterdam Kloosterzande Wel donders nog toe uob is nu al de tweede maal van ochtend dat i? stil staat. Ja, wij ken nen dat verhaaltje, er is maar één op lossing. Heeft l: ee-" bon, koop dan Hts goeds. Laat ons ra den. dan bent II va de narigheid ai. 't SilverStoep- Ue helpt U. herenhoeden goed e» vlug, J»"6' één dag terug wortman BBEESr|iA.? Bevenvpt VANAF HEDEN: TELEFONISCH AANGESLOTEN onder nummer5727 Fa H. SLOTHS Trompstr. 27.

IJmuider Courant | 1948 | | pagina 4