c J de Ruyter Confectiefabrikant werd slachtoffer van pseudo-radioreporter Lorjé's Kantoorboekhandel Betoging voor Europa's eenheid in de Haagse Ridderzaal PANDA EN DE OPSTAND IN CANDONIA Nieuwe Ui,ja Luidsprekers Alleen: Trompstr.35 Bakkerij „De Tijdgeest" VRIJDAG 22 OCTOBER 1948 TJMUTDF. R COURANT Door de Haagse politie is een 23-jarige Kosten: twee duizend gulden, gewezen nieuwslezer van de Nederlandse Vervolgens toucheerde B. nog eens twee- Radio Unie gearresteerd, die bekend heeft j honderd gulden voor gemaakte onkosten. na zijn ontslag bij de omroep, zijn legiti matiebewijs te hebben gebruikt om een Amsterdamse confectie-fabrikant voor ruim f 3600 op te lichten. In Augustus hield de Amsterdamse con- fectiefabrikant S. een modeshow op de ten toonstelling „De vrouw" in de Houtrust- hallen in Den Haag. Hij maakte bij die gelegenheid kennis met een 23-jarige Hage naar, een zekere J. B„ die een legitimatie bewijs van de Nederlandse Radio Unie toonde en de heer en mevrouw S. een in terview over de mogelijk- en moeilijkheden van het modevak voorstelde. Deze hadden hier wel oren naar en zij begaven zich na afloop van de show naar een door B. op gegeven adres .omdat in de lawaaiige druk te van de expositie geen vraaggesprek kon worden afgenomen. B. wist het echtpaar door handig optreden in de waan te brengen, dat hij een interview afnam. Tn werkelijkheid was het opgegeven adres het huis van een vriend, die in de veronder stelling dat B. een zakelijke bespreking had, een kamer tijdelijk had afgestaan. Van een andere kennis had B. gauw een versterker-apparaat met koptelefoon microfoon geleend en door een gewichtig verhaal te houden in de telefoon zag het er allemaal heel echt uit. Na afloop van het „interview" waren wederzijds vei'trouwen en gevoelens van, vriendschap aanwezig. B. kwam dan ook weldra met een goede tip. In October zou in Parijs een grote internationale mode show zijn waar B. heen moest voor de radio. Hij zou het wel voor elkaar kunnen krij gen dat S. daar kon exposeren. Wanneer hij zeshonderd gulden voor borgstelling en deviezen kon krijgen was alles gemak kelijk te regelen. Bovendien zou er ook nog een show in Zurich komen en ook daarvoor kon B. wel zorgen, maar dat kostte nogeens zevenhonderd gulden voor borgstelling en deviezen. Ook dat bedrag werd door de fabrikant gefourneerd. Voor de collectieve visa vroeg B. per telegram nog eens f 150 en ook die werden betaald. Toen kwam er een nog mooier verhaal. B. had kennis gemaakt met eén paar Ame rikaanse officieren, die S. de visa zouden kunnen bezorgen om een zakenreis van enkele weken naar Amerika te maken. Strawberries—Amersfoort op twee fronten Na een stilstand van veertien dagen in de hockeycompetitie, komen Zondag de meeste elftallen van Strawberries weer in het veld. Het eerste dameselftal ontvangt Amers foort I en zal er goed aan doen zich volledig te geven, daar een tweede nederlaag de kan- sen op een eervolle plaats aanmerkelijk zou Enkele dagen voordat de show, volgens j doen dalen. Voldoet de gewijzigde opstelling het verhaal van de pseudo-reporter zou 'n de achterhoede, dan gaan de gasten met worden gehouden, ontving S. een uit Den I leSe handen huiswaarts. Bij Strawberries II Haag verzonden telegram „van de organi- T sator van de show", waarin deze mede deelde, dat de show een maand was uit gesteld. Drie dagen later vroeg B. telegra fisch vijfhonderd gulden voor de uitvoer vergunningen, maar de fabrikant wilde nu wel eens feiten en papieren zien. B. kwam prompt met referenties van personen, die niet bleken te bestaan. Op heldering gaf de politie, die B. goed kende. Hij had zich reeds eerder aan diefstal en oplichting schuldig gemaakt. Een voor waardelijke veroordeling van acht maan den wegens diefstal was het laatste vonnis. Van het geld was geen spoor te vinden. Hartentroef Dozen 40 vel briefpapier 10 cartes 50 enveloppen Compendiums 25 vel briefpapier 5 cartes 30 enveloppen Mappen 20 vel briefpapier 20 enveloppen crème, grijs of zalm f2.95 f 1.45 f 0.99 GROTE HOUTSTRAAT 101 Eechtrop I wordt het open strijd, waarbij de kansen van de Velsense dames mogelijk iets hoger aangeslagen mogen worden. Het derde dameselftal krijgt Alliance III op be zoek. Gelet op 't spel tijdens de keren, dat dit team in het veld kwam. mag er op een be vredigend resultaat gerekend worden. Strawberries IV reist naar Amsterdam om met HIC II de stok te kruisen. Daar het pas de eerste competitiewedstrijd is, valt het moeilijk om voorspellingen te doen. Direct na de dameswedstrijd treden herenelftallen van Strawberries en Amers foort in het veld. Hoewel de Velsenaren het voordeel van eigen omgeving hebben en de tegenstanders totnogtoe niet veel in de com petitie gepresteerd hebben, mag er wel op verbeten tegènstand gerekend worden. De reserves spelen eveneens thuis en ,wel tegen HBS II, de gevreesde tegenstander van het vorig jaar. Nu de positie van de Straw berries door de slechte resultaten, enigszins zorgwekkend is geworden, zal het een felle strijd worden. BMHC IVStrawberries II belooft al even spannend te worden, daar ook dit Straw- berries-elftal in de gevaarlijke zóne ver keert. Tenslotte vangen ook de jongens waar schijnlijk de competitie aan, als er geen wij zigingen in de indeling komen. HBS a komt hiervoor naar Velsen en zal- het wel niet bij een magene overwinning laten. In de beide vorige ontmoetingen werden tenminste nogal hoge scores geboekt. De eerste elftallen betreden in de volgende opstelling het veld: Dames: doel: mej. H. de Haas; achter: mej. K. Schols en mevr. G. Dalhuisen; midden: mej. R. Brunink, mej. J. Bekker, mej. A. Tin- kelenberg; voor: mej. G. Nijssen, mej. H. Graeper mej. J. v. d. Duin; mej. G. Bleeker, mej. G. Miillpr. Heren: doel: D. Hollemann; achter: J. Fer ment, P. Minderhoud; midden: A. Kost, J. Brunink, J. ®Dalhuisen; voor: P. Steyn, C. Maters, J. Otte, H. Brunink, K. Bekker. Atlantisch Pact op stapel Goedkeuring door het Congres verwacht William Hardcastle, Reuters correspon dent te Washington, schrijft van betrouw bare zijde vernomen te hebben, dat de V. S. in 1949 zich zo goed als zeker formeel zul len verbinden met de landen van de West- Europese Unie en Canada in een verdrag naar het voorbeeld van het Inter-Ameri kaanse verdedigingspact. De uiteindelijke beslissing in deze kwes tie berust bij het Congres, doch op grond van besprekingen tussen het ministerie van Buitenlandse Zaken en Defensie en onderhandelingen met de ambassadeurs van de landen der West-Europese Unie, verwacht men in welingelichte kringen te Washington dat het Congres, wanneer het in 1949 weer bijeenkomt, verzocht zal wor- den de deelneming der V. S, aan 'n derge lijke alliantie goed te keuren. Een derge lijke Alliantie zal Amerika niet automa tisch in een oorlog betrekken ter verdedi ging van een lid, dat wordt aangevallen, doch zal het verplichten met de anderen overleg te plegen over ,,de te nemen maat regelen" in een dergelijk geval. De Allian tie zal dienen als grondslag voor een „At lantisch pact", waar binnen de West- Europese defensie-unie en het Amerikaanse program van militaire steun aan Europa zouden functioneren. Een lichaam, los van de West-Europese verdedigingsraad, zal worden gevormd, dat een platform zal zijn voor gemeenschappelijke planning op brede basis en voor „overleg". Het zou een uitbreiding betekenen van het huidige Brits-Amerikaans-Canadese gecombineerde opperbevel en bijna zeker zich ontwikke len tot het voornaamste ïntergeallieerde orgaan in geval van oorlog. Aandrang op de Nederlandse regering tot ondersteuning van Frans-Belgisch initiatief De radio geeft Zaterdag HILVERSUM I, 301.5 M. 7.00, 8.00, 18.00, 20.00 en 23.00 uur Nieuws. 7.15 Gymnastiek. 7.30 Orkest Jack Payne, 8.15 Platen. 9.30 Koorzang. 10.00 Morgenwijding. 10.35 Kwartet van Mozart. 11.00 Voor arbei ders in de continu-bedrijven. 12=00 Lichte muziek. 12.30 Weerbericht. 12.33 Orgel. 13.00 Voor de strijdkrachten. 13.30 Lichte muziek. 14.00 Het Nederlandse lied. 14.20 Frans orkest. 14.50 Betuws halfuurtje. 15.15 Or kestwerken. 15,50 Vera Lynn zingt. 16.00 N. V. V.-lezing. 16,15 Chansons. 16.45 Sport- praatje. 17.00 Duetten voor piano, 17.30 Om en bij de twintig. 18.15 Hawaiïanmuziek. 18.30 Voor de strijdkrachten. 19.00 Artistieke staalkaart. 19.30 „Wat doet de kerk?". 19.45 Voor Nedei'landers in Duitsland. 20.05 Dingen van de dag. 20.15 Operamuziek, en negro spirituals. 21.00 Socialistisch commentaar. 21.15 „Allerhande". 22.25 Voordracht. 22.40 Millersextet. 23.15 Platen. HILVERSUM II, 414.5 M., 218 M. en 1875 M. 7.00, 8.00, 13.00, 19.00, 20.00 en 23.00 uur Nieuws. 7.15 Peer Gynt-suite. 7.33 Gewijde muziek. 7.45 Gebed. 8.15 Platen. 9.00 Voor de vrouw. 9.05 Zang. 9.35 Platen. 10.00 Voor kleu ters. 10.15 Platen. 11.00 Ziekenbezoek. 11.45 Schoolradio. 12.15 Platen. 12.30 Weerbericht. 12.33 Platen. 12.55 Zonnewijzer. 13.25 Beken de pianisten. 13.50 Film en toneel. 14.10 Pla ten. 14 20 Engelse les. 14.40 Platen. 15.00 Vier handig pianospel. 15.30 Platen. 15.50 „De blinden in de sameixlevïng". 16.00 Platen. 16.30 Gregoriaans. 17.00 De Wigwam. 18.00 Prome nade-orkest. 18.30 Weekoverzicht. 18.45 Hoe heet deze plaat? 19.15 Piano en orgel. 19.30 Septet en zang. 19.45 „Wat zijn plastics?" 20.05 De gewone man. 20.12 Marion Andersen zingt. 20.20 Lichtbaken. 21.00 „Negen heit de klok". 21.45. „Hit Parade". 22.00 Weekend serenade. 22.30 Actualiteiten. 22.45 Gebed. 23.15 Symphonie van Brahms. Donderdagavond hebben in de Ridder zaal vooraanstaande personen uit de Be weging van Europese Federalisten gespro ken over de noodzakelijkheid te komen tot een eenheid in Europa, waartoe het bijeenx-oepen van een Europese Assemblée reeds een eerste stap zou kunnen vormen. Door Frankrijk werd reeds het voorstel ingediend om de vijf landen der West- Europese Unie het initiatief te doen nemen tot het bijeenroepen van deze Europese Assemblée. Met dit voorstel hebben zich Frankrijk, België en Luxemburg reeds ac- coord verklaard. Buiten de kring der vijf landen van het pact van Brussel spraken zich ook reeds Italië en Ierland ten gunste van het voorstel uit. Engeland nam totnutoe nóg'een enigszins aarzelende houding aan. De Nedex-landse regering -heeft nog geen duidelijk stand punt bepaald. In dit verband neemt Ne- 'dex-land een belangrijke plaats in, welke wellicht een doorslag zou kunnen gev-en. Daarom werd deze bijzondere vergade ring ixx de Ridderzaal gehouden. Zij was de eerste grote opexxbare manifestatie na het Congres van Europa, dat in Mei in 's-Gravenhage gehouden werd. Het woord wex-d achtereenvolgens ge- voex-d door Duncan Sandys, oud-minister in het Engelse ooxdogskabinet en voorzitter van het internationaal coördinatie-comité der bewegingen voor de Eenheid" van Eux-opa; door de heer P. J. S. Serx-arens, lid der Tweede Kamer van de Katholieke Volkspartij: door de heer André Plfilip, Frans oud-minister van Financiën en lid Sjahrir zou bereid zijn interim-regering te steunen „De republikeinse regering heeft op 27 Mei 1947 de vorming voox-gesteld van een interim-regering, precies zoals zij thans door de Nederlandse regering in Den Haag is ontworpen", aldus verklaarde Soetan Sjahrir in een onderhoud met een verte genwoordiger van het Chinese dagblad de „Keng Po". Het blad schrijft: op dat tijd stip bekleedde Sjahrir de functie van mi- nister-president. Sjahrir verklaarde, dat toentertijd de Nederlandse regering wreve lig tegenover het voorstel stond en zeide, zeer verbaasd te zijn, dat Den Haag thans dit ontwerp naar voren heeft gebracht. De heer Sjahrir verklaarde verder, dat dit maal de onderhandelingen niet mogen mis lukken. Indien het Nedex-landse ontwerp gereed zou zijn en hem zou kunnen over tuigen, zou hij trachten te verhinderen, dat de onderhandelingen op een dood punt zouden lopen. Ofschoon hij niet wilde zeg gen, dat dit de laatste kans zou zijn, kon Soetan Sjahrir niet ontkennen, dat de hui dige toestand allermoeilijkst is. De geruchten, die te Batavia de ronde doen, als zou Sjahx-ir candidaat zijn gesteld voor de federale interim-regering noemde hij „praematuur", aldus de Keng Po. van de Assemblée Nationale en door de heer Koos Vorrink, voorzitter van de Partij van de Arbeid. Zij werden ingeleid door de voorzitter van het uitvoerend bux-eau van de „Union Européenne der Fédéralistes", dr. H. Brugmans. Aan het einde der vergadering stelde deze voor het volgend telegram te zenden aan de raad der ministers: „Aangemoedigd en gesteund door het initiatief-comité tot oprichting van een Nederlandse raad voor de eenheid van Europa, dringt de vex-gadering, op 21 October in de Ridderzaal belegd door de beweging van Europese Federalisten oixder auspiciën van het internationale comité der bewegingen voor de Eenheid van Europa, en waar het woord werd gevoerd door monsieur André Philip, mr. Duncan Sandys en de heren P. J. S. Serrarens en Koor Vorrink, er hij de Nederlandse re gering op aan, haar steun te verlenen aan het Frans-Belgisch initiatief tot het voor bereiden van een Europese Assemblée". Door luid handgeklap gaven de vele be langstellenden te kennen met dit voox'stel accoord te gaan. Een afschx-ift van het telegram werd staande de vergadering overhondigd aan minister van Sociale Zaken, mr. A. M. Joekes. Onder de pex-soonlijkheden, die deze open bare bijeenkomst bijwoonden bevonden zich behalve de Franse ambassadeur ook de Belgische ambassadeur, de Griekse ge zant en voox-ts diplomatieke vertegenwoor digers van Engeland, Venezuela, Spanje, Portugal, Mexico, Turkije, China, Austra lië en Argentinië. Onder de Nederlandse autoriteiten die de vergadering bijwoonden, zagen wij de minister van Sociale Zaken, mr. Joekes, genex-aal-majoor C. Giebel, chefvan de luchtmachtstaf en prof. mr. R. Kranen burg, voorzitter van de Eerste Kamer. Velserbroekpolder wordt verkaveld Na een langdurige vergadering van in gelanden van de Velserbroekpolder, die werd gepresideerd door een vertegenwoor diger van Gedeputeerde Staten is met 82 53 stemmen besloten deze polder in ruil- verkaveling te nemen. Het Bijzondere Gerechtshof te Amster dam veroordeelde wederom twee leden der „Kolonne Henneicke" conform de eis tot de doodstraf. Namelijk de 31-jarige boekhouder B. B.'V. en de 42-jarige tabaksbewerker Chr. B. SCHEEPVAART K. H. L. American Jurist. 20 Oct. van Amsterdam naar Rotterdam. Entl'O Rios, 20 Oct.; van Southampton naar Zuid Amerika. Eemlarid, 21 Oct. te Hambui-g. MIJ. NEDERLAND. Roepat. 18 Oct. van New Yox-k naar Ned Orleans. Lawak. 19 Oct. te Singapore van Colombo naar Philippijnen. Bali. 21 Oct. te Makassar van Kohsichang n. Soerabaja. Johan van Oldenbarnevelt 21 Oct. te Batavia van Singapore naar Cheribon. Salawati. 20 Oct. Kaap Finisterre gepasseerd van Amsterdam naar Genua. Talisse, 21 Oct. te Port Said van Genua naar Djeddah. OCEAAN. Prometheus. 21 Oct. van Am sterdam naar Batavia. Rhesus. 22 Oct. te Am sterdam verwacht van Batavia. Van Riems dijk, 20 Oct. Minikoi gepasseerd van Amster dam naar Batavia. AFRIKA LIJNEN. Klipfontein. 20 Oct. van Dakar naar Southampton. Oranjefon tein. 20 Oct. van Dar es Salaam naar Tanger. Loenerkerk. 20 Oct. Las Palmas gepasseerd van Dakar naar Antwerpen. VINKE EN CO. Aalsum, 20 Oct. van Suez naar Mombassa. Loppei'sum, 19 Oct. te Gdynia van Rotterdam. Grote vaart Aardijk, 20 Oct. van Antwerpen wordt 20 Oct. 18 uur te Rotterdam verw. Amsteldiep, AmsterdamJava 17 Oct. te Singapore. Arendsdijk, 18 Oct. van New York te Balti more. Arkeldijk. 17 Oct. van Galveston te New Orleans. Beverwijk, pass. 20 Oct. Kiel naar Gdansk. Blijdendijk, 16 Oct. van New York te Boston. Ena (t), 18 Oct. van Miri te Shanghai. Eibergen, RotterdamSavona pass. 19 Oct. Finisterre. Mirza (t), Brisbane Sorong (met 2 lichters) pass. 18 Oct. Thurs day eil. Pr. Alexander, MontrealAntwerpen pass. 19" Oct. Bell Isle. Pr. Joh. Willem Friso, 19 Oct. van Quebec te Montreal. Samaria, 13 Oct. van Konakry naar Nantes. Stad Alk maar in de nacht van 22 Oct. op 23 Oct. van Newport News te Rotterdam verwacht. Stad Vlaardingen in de nacht van 22 Oct. op 23 Qct. van Melilla te Vlaardingen verwacht. Straat Malakka, 18 Oct. v. Bangkok te Singa pore. Straat Soenda, AdelaideSingapore 18 Oct. te Fremantle. Sumatra, Amsterdam- Java, 17 Oct. van Belawan naar Pangkal Penang. Tegelberg, Buenos AiresHongkong 18 Oct. te Kaapstad. Tjibadak, 16 Oct. van Hongkong naar Swatow. Tjikampek, Kobe Kaapstad 17 Oct. te Durban. Tjisadane, 18 Oct. van Manilla naar Batavia. Veendam, 20 Oct. van New Yoi'k te Rotterdam. Waal, 20 Oct. van Rotterdam te Amsterdam. Almkex-k, Oct. van Hamburg naar Rotterdam. Alphacca, DublinAmsterdam pass. 20 Oct. Land's End. Axeldijk, AlexandriëHalifax pass. 20 Oct. Kaap Tenez (Algiers). Ceram, AmsterdamPanama City pass. 20 Oct. Mia mi. Hermes, 20 Oct. van Barranquilla te Cristobal. Kota Gede, Rotterdam—Java, 20 Oct. van Port Said. Loppersum, 19 Oct. van Gdynia naar Nederland. Orestes, 20 Oct. te Munoz Gamero geankerd. Roepat, 18 Oct. van New York naar New Orleans. Salland, 20 Oct. van Bahia naar Recife; Sloterdijk, New York Alexandrië pass. 20 Oct. Malta. Abbekerk, 10 Oct. van Cohchin te Alleppey. Alcor, Rot terdam Porto Alegre 19 Oct. te St. Vincent. Aludra (charter-), CalcuttaRotterdam 20 Oct. te Suez. Amstelkex-k, 10 Oct. van Ant werpen naar Amsterdam. Ceram, Amsterdam Panama City pass. 20 Oct. Miami. Colytto, RotterdamKey West pass. 19 Oct. Dover. Erinna (t), 19 Oct. van Miri naar Singapore. Ganymedes, 19 Oct. van Bahia naar Port of Spain. Joh. van Oldenbarnevelt. Amster damJava 19 Oct. van Singapore. Kertosono, 20 Oct. 8.15 uur van Rotterdam naar Antwer pen. Keilehaven, 19 Oct. van Tabou naar ,andana. Lekkerkerk, BeiraAmsterdam 19 Oct. van Malta. Maetsuyeker, 19 Oct. van Carnavon te Singapore. Malvina (t), Port PirieMiri 19 Oct. 100 mijl W. Z. W. van Parth. Marken, 19 Oct. van Port Swettenham naar Penang. Meerkerk, 19 Oct. van Genua te Marseille. Melampus, New YorkJava pass. 19 Oct. Minicoy. Modjokerto, vex-moe- delijk 20 Oct. van Batavia naar Rotterdam. Oranjefontein, 19 Oct. van Beira te Dar es Salaam. Saparoea. 19 Oct. van Port Swetten ham te Singapore. Schie. AmsterdamWest Indië 19 Qct. te Antwerpen. Sommelsdijk. 19 Oct. van T3at"avia naar Soex-abaja. Sumatra,, AmsterdamJava 20 Oct. te Pangkal Penang. Stentor, 19 Oct. van Lissabon naar Ceuta. Tamo, 20 Oct. v. Rotterdam te Buenos Aires. Van 't Hoff, BonaBatavia 20 Oct. te Port Said. Willem Ruys, RotterdamJava pasê. 20 Oct. 4 uur Pex-im. Zeeman, 19 Oct. 4 uur van Genua wordt 21 Oct. te Bona verwacht. Bacchus, 19 Oct. van Istanbul naar Sfax. Roebiah, 19 Oct. van Suez te Aden. Stanvic Benakat, 18 Oct. van Balikpapaix naar Soe rabaja. Kleine vaart. Bernard, 18 Oct. te Hull. Borelli, 19 Oct. v. Londen op de Tees. Confid. 19 Oct. van Blyth naar Penryn. Deneb, 16 Oct. te Londen. Eemshorn, 17 Oct. te Rochester. Geziena, 18 Oct. te Boston. Libra, 17 Oct. van Grange mouth naar Londen. Mr. Linthorst Homan, 18 Oct. te Grangemouth. Neptunus. 19 Oct. te Londen. Quo Vadis, 17 Oct. van Falmouth n. Shoreham. Rabenhaupt, 17 Oct. te Teign- mouth. Suriname, 16 Oct. van Warkworth n. Londen. Twente, 17 Oct. van Grangemouth naar Londen. Annegiena. 20 Oct. van Leiden naar Nieuwe Schans. Bernina, 19 Oct. van Kopenhagen naar Aalborg. Brem, 20 Oct. van Oporto te Antwex-pen. Deni, vermoedelijk 19 Oct. van Ipswich naar Middlesbro. Depa, 19 Oct. van Middlesbro naar Blyth. Echo, 19 Oct. van Belfast naar Amsterdam. Elisabeth (Vermaas), 19 Oct. van Goole naar Rotter dam. Erdstaal, 20 Oct. van Rotterdam naar Wismar. Ellewoutsdijk, 20 Oct. van Emden te Christineham. Franka, WismarPlymouth pass. 18 Oct. Brunsbuttel. Frederik, 19 Oct. v. Grangemouth n. Rotterdam. Gruno (Ooster waal), 17 Oct. van Blyth te Gillingham. Hen- riette, 19 Oct. van Lowestoft naar Londen. Houtman, 19 Oct. van Skoghal te Amsterdam. Import, 19 Oct. van Lissabon naar Oporto. Mulan, 19 Oct. van Delfzxjl te Gefle. Nieu- waal, 10 Oct. van Malta naar Messina. Prima, 19 Oct. van Bordeaux naar Bayonne. Rolf, 19 Oct. van Uddevalla naar Rouen. Seaham, 19 Oct. van Harlingen naar Goole. Servus, 20 Oct. van Kingslynn naar Jersey. Spurt, 19 Oct. van Lulea naar Pitea. Strijpe, 20 Oct. v. Delfzijl te Dordrecht. Virgo, 19 Oct. van Kiel te Hull. Vrede, 19 Oct. van St. Malo naar Rotterdam. Brinda. 18 Oct. van Kiel naar Middlesbro. Confid, 16 Oct. te Blyth. Deni, 17 Oct. te Ipswich. Ellewoutsdijk, 19 Oct. van Gothenburg naar Wenei'meer. Gees, 16 Oct. op de Tyne. Glashaven, 18 Oct. van Malmö naar Gothenburg. Gruno. 15 Oct. van Blyth naar Gillingham. Flandria, 19 Oct. te Rouen. Hasewint, 15 Oct. v, Blyth naar Southampton. Horst, 16 Oct. van Wisbech naar Guernsey. Kaap Falga, 15 Oct. te Goole. Kieldiep, 15 „Aha, ik heb het altijd wel vermoed, dat Bandera een verrader was, doch nooit kon ik de bewijzen in handen krijgen," riep de presi dent uit. „Jongeman, je hebt me een grote dienst bewezen. Maar nu moeten we eerst zien, dat we de schurk in handen krijgen. Naar het ministerie van oorlog!" schreeuwde hij tegen de chauffeur. De auto zwenkte een zijstraat in en even later stonden ze voor het gebouw waar Panda zulke angstige ogenblikken had beleefd. Een aantal motoragenten volgde de president en Panda naar binnen. Juist toen ze voor de werkkamer van La Bandera stonden, ging de deur open en Joris Goedbloed trad naar buiten, zich vergenoegd in de handen wrijvend. Doch zijn gezicht belruk toen hij het gezelschap voor de deur zag.'„Grijpt hem!" riep Panda uit, „hij zit ook in het complot!" Joris Goedbloed keek schichtig om zich heen, of hij nergens een uitweg zag. Hij dacht er zelfs geen ogenblik aan, om weer naar binnen te lopen én Bandera ie waarschuwen. Doch ook daar voor was het al te laat. Op een teken van de president werd Joris door twee agenten stevig "in zijn kraag gegrepen en ondanks zijn tegen spartelen geboeid Oct. te Seaham. Liberty, 15 Oct. van Blyth n. Ipswich, Libra, 15 Oct. van Hull naar Gran gemouth. Majox-i, 15 Oct. te Grangemouth. Mizar, 16 Oct. te Goole. Mathew, 18 Oct. van Duinkerken naar Port Jerome. Mercurius, 18 Oct. te Newcastle. Monica, 19 Oct. van Rouen naar Londen. Narwal, 15 Oct. van Blyth naar Par. Strijpe. 19 Oct. van Delfzijl naar Dor drecht. Taurus. 18 Oct. van Middlesbro naar Amsterdam. Twente, 16 Oct. te Middlesbro. Twin, 16 Oct. op de Tyne. Santa Lucia. 16 Oct. te Boston. Sumatra, 15 Oct. te Ipswich. Suriname. 15 Oct. van Blyth naar Warkworth. Vaderland. 16 Oct. op de Tyne. Zeemeeuw, ZwedenDordrecht 19 Oct. schuilend bij Cuxhaven. Sleepbedrijf. Ebro, 18 Oct. van Casablanca naar Rotter dam. Ganges met Leon de Nei'vo Gibraltai- Falmouth 19 Oct. 38' 500" N. 9' 46" W. Hum- ber met 3 slbt Nort'nshieldsTandjong Priok pass. 20 Oct. Port Said. Poolzee met walvis- jager SoerabajaNederland 18 Oct. 0' 21" Z. en 106' 56" O. Witte Zee met 2 LCI's Miami —Southampton 19 Oct. 46' 50" N. 18' 15" W. SCHEEPVAART IJMUIDEN Op 21 October kwamen te IJmuiden binnen: Sambre van Rotterdam. Delphinus van Rot terdam. Balduin van Oslo. Rijnstroom van Londen. Falkon van Londen. Alphaca van Dublin. Majoli van Grangemouth. Vertrokken op 21 October: American Jurist naar Rotterdam. Euterpe naar Rotterdam. Prometheus naar Batavia. A. M. 10 naar Kaapstad. Holland naar Gdynia. Amstelveen naar Rotterdam. Stad Haarlem naar Vlaar dingen. Wim naar Emden. Anna (Fin) naar de Tyne. Koningshaven naar Rotterdam. Stad Leiden naar Key West. Talthybius naar Te- pal. Celebes naar Bristol. Gortjas naar Rot terdam. Deo Duce naar Kopenhagen. Fanny naar Abö. VISSERSSCHEPEN Binnen 21 October: v IJM 61 „Mary", rederij VEM, met haring, vertrokken 13' October. Rotterdam 46, „Claesje" met haring, ver trokken 13 October. Naar zee 21 October: IJM 38 Gerberdina Johanna; IJM 37 Gloria; IJM 62 Sumatra en IJM 33 Thorina. Haringdrijfnetvisserij 21 October: KW 65 met 510 kantjes; KW 29 met 579 kantjes; KW 83 met 655 kantjes; KW 85 met 543 kantjes; KW 45 met 574 kantjes; KW 2 met 562 kantjes; KW 15 met 583 kantjes. ..The way aheaa- U kwartaalschrift ting Bouw" D™ Het vierde en laatste aS,?is jaargang van „The tvavTi van de 'nelljke bemiddelaar tussm a «t b producent en handelsman™ Std(ri w de grenzen,weerkaatst in d)"W.4 cï van KoninS'n°'WbSSStT?^» sè never lightly rests unon a 9» kunst uiteen van de" WaarS®.*"wffc vertegenwoordiging als bSLk«i>klijb kingen van Nederland met it!?1 dE btttiv Deze inleiding vormt tevem JS"0»iï loop voor de overige ariikS)» "f'S. mische betekenis van ons fi? ".e «w. groter wordende politieke n Qe step heden als de Nederlands-IndnnSOCla'e de Benelux, de Westerse''0^ 1% Europees Herstelprogramma fci Volken in het licht stellen Zoals haar drie voorganirsW deze aflevering van J?*» Jat door een fraaie opmaak en rir,,i 1i2Q" tit door vele verhelderende l&S&JjgS Weer bonnen voor werkkleding geldig mede, dat de branS vóór en L8 tot nader order Beldie kopen van werkkleding. Op de hnV°°r het kan men kopen: een overall of 0 "nenH8 pak van drill, keper of sali* stofjas, een lange witte jas ee'nl.i !1 riumjas of een mouwschortOn a. t L8 kan men kopen: een werkbroek.!, jasje van keper, drill, satijn, Beaiu Engels leer, Manchester of piL S? witte jas, een koksbuis of een kofflri De bonnen Hl tot en met H7 en fe en met L7 en de rantsoenbonnen Pe FD blijven voorlopig geldig. n Geslaagd aan de Lcidse Tin:„ voor candidaatsexamen geneest"5^! Brouwer, Haarlem en W H Hp q?6' Lohman, Santpoort; aan de Vriie Sll teit te Amsterdam voor doctoraal rechten C. Jansen Verplanke, Hasjled CHAUFFEUR gevr. voor auto met aanhanger voor lange afstanden. Br. L 2 bur. van dit blad. Te koop gevr.: KANTOOR KACHEL of Cafékachel. Br. L 2870 bur. van dit blad. Te koop: WANDELWAGEN TJE f 25, 1 pr. herensch. m. 43 f 5, wollen babycape en doek f 5. Vosse, Acaciastr. 19, IJmuiden-Oost. Te koop: KINDERWAGEN i. g. st. Te bevr. Napierstr. 5. Mooie ZW. MANTEL m. bont z. g. a. n. te koop, m. 42-44. Kanaalstr. 59 (Z.W.) Te koop: 1 pr. z. g. a. n. VOETBALSCHOENEN m. 40 f 10.50. Wijk aan Zeeërweg no. 136. Gevr. MEISJE in- of extern. Aan te melden 's avonds na 7 uur. Mevr. de Graaf, Thor- beckelaan 7. Zo spoedig mogelijk AANK. BEDIENDE gevraagd. Goed loon. Kruideniersbedrijf H. Alblas, Terrasweg 20. Tel. 8670 Santpoort. NET MEISJE gevraagd voor dag of dag en nacht. Mevr. Ninck Blok, van Tuyllweg 30 Velsen. NET MEISJE gevr. v. d. morgenuren. Brieven L 2873 bur. van dit blad. SIGARENZAAK ter overna me aangeb. in Nieuw IJmui den, met woningruil, liefst te Santpoort, Driehuis of Haarlem. Brieven L 2872 bur. van dit blad. Te huur aangeb. PAARD en WAGEN met voerman f 2 p. uur. Zonder voerman f 1 p. uur. Adr. D. Dekker, De Ruyterstraat 51, IJmuiden-O. Reclame aanbieding Colbert Costuums tweedelig Grote sortering prima pantalons Vele diverse driedelige costuums en Winterïawn HEREN- EN DAMESSTOFFEN Kledingmagazijn DE MATADOR ANEGANG 21 - TELEFOON 13438 Bij deze deelt ondergetekende Wed. Leijenaar— Kamers mede dat zij haar zaak in Aardappels, Groenten en Fruit, Trompstraat 155 heek overge dragen aan de heer L. Wolthuizen. Dankende voor het vertrouwen dat zij ruim 45 jaar heeft mogen genieten, beveelt zij haar opvolger eea ieder aan. Hoogachtend, WED. LEDENAAR—HAMERS Verwijzend, naar het bovenstaande beveelt onderge tekende L. Wolthuizen zich beleefd aan voor het leveren van aardappelen, groenten en fruit en hoopt hetzelfde vertrouwen te mogen winnen als zijn voorgangster vele jaren heeft genoten. Hij hoopt door keurige bediening en het leveren van eerste soort waren, een ieders gunst waardig te wezen. Hoogochtend, L. WOLTHUIZEN TROMPSTRAAT 155, IJMUIDEN-O, P.S. Als Reclame by de heropening Zaterdag a.i 1 kg 1ste soort druiven EEN GULDEN WEGGELOPEN bruin hond je, witte pootjes en borstje, luist, naar de haam Cherry. Tegen bel. ter. te bez. van Speykstraat 24. Te koop gevr. WOONHUIS voor zelfbewoning. Vermel ding grond- en straatbelas ting. Premie brand. Adres voor ruiling aanwezig. Brie ven L 2871 bur. v. d. blad. Te koop z. g. a. n. MAAT- CORSET, gr. maat van f 65 voor f 35, niet gedragen. Zee weg 249. Old finish AMEUBLEMENT mooie bekleding, grote uit- schuiftafel en pracht dres soir, alles met dikke ge draaide poten. Totaal f 550: (gelegenheidskoopje). Te zien Badhuisstraat 32 rood, Haarlem (bij Sportfondsen- bad). Telefoon 14228. Flinke nette KRUIDENIERS BEDIENDE gevr. Gebroe ders Hop, Hoofdstraat 187, Santpoort. TE KOOP weg. overcompl.: wintermantel m. bont, m. 44. 1 p. wol gev. Canad. pantof fels, m. 38 (nieuw); laken marine-uniform, marine great-coat (gr. m.); sub-trop. K. L. M'. unifox-m, klxaki K. L. M. jasje, K. L. M. pet met overtrekken. Alles z. p. en in zeer goede staat. Hagelinger- weg 169, Santpoort Dorp. Deze weeh vindt V bij Stofzuiger met 1 jaar garantie 2 pers. veren bed •••- 1 pers. Eng. ledikant *-r" Prima gashaard Emaille vulkachel Salamanderkachels 2 pers. ledikant met spiraal Jan Jaarsma haard j*" Handnaaimachine Luidsprekers Flinke kamer Balatum -r" Eiken boekenkastje- Eiken dressoir Vaste wastafel compleet Vloerkleed 4 stoelen 2 faul. 5 arms kroonlamp en vele kleine artikelen. TELEFOON 4273 IJMUIDEN-OOST Dames, Weet U dat wij een grote keuze voorradig hebben, voor elke leeftijd, en zeer J. Hoogers-Hermsen tbompstma'8 Na uur 's avonds weer grote mocca- punten in de automaat 15 ct. Elec.tr. Brood- en Banketbakkerij SPECULAAS SPECULAAS Voor iedere klant .Vrijdag en Zaterdag SPECULAAS spysbroodjes, kano's, vulkoeken, appelgeb3' appelbollen, alles zonder inlevering. Als extra reclame gebak en boterkoekjes a* en Zaterdag halve inlevering, dus 10 gebakjes boter, 50 gr. suiker; 1 pond heerlijke aller voor 1 ons boter, 1 ons suiker. Zaterdags volop KRENTENBOLLEN Dus allen naar Beleefd aanbevelend. H. J. FIEGE- -*"• TROMPSTRAAT

IJmuider Courant | 1948 | | pagina 2