Taxi tel 4333 Predikbeurten Q Visserij- De fatale injectie Zeebanket ZATERDAG 30 O OBER 1948 IJMUIDER COURANT IJmuiden Oud-Katholieke Kerk in Egmond De Oud-Katholieke bisschop van Haar lem, mgr. J. van der Oord, heeft met in gang van 1 November benoemd tot kape« laan van de gemeente te Egmond aan Zee de weleerwaardp heer Y. R. H. J. Roosjen, van Amersfoort, welke enige weken gele den de priesterwijding ontving. THALIA VERNIEUWDE DE APPARATUUR In de filmcabine van Thalia wandelt sinds Vrijdagavond een uiterst trotse ope rateur rond, want de nieuwe lampenhui' zen en geluidskoppen op de projectoren zijn dan eindelijk gearriveerd, zodat het linnen venster van IJmuidens theater in- plaats van acht lumen er tien te verwer ken krijgt. Wanneer deze vooruitgang u niets zegt, kunt ge het best zelf gaan kij ken, want de lichtsterkte is door de twee zelfstellende boogspitslampen met de nieuwste spiegel-reflectoren inderdaad met een sprong gestegen. Door de gemoderni seerde apparatuur heeft de kwaliteit van het geluid eveneens veel gewonnen, wat deze week onder meer merkbaar is aan de musical, die in het voorprogramma draait. UITSLAGEN S.C. „KIJK UIT" De uitslagen van' de Woensdag gespeelde partijen van de schaakclub „Kijk Uit" lui den als volgt: Groep I: A. Kistemaker-W. Bakker 1-0, J. M. Heykoop-P. de Boer 0-1, A. Riike-R. Visser 1-0, P. Lanser-J. A. Stals 1-0. A. Rijks-J. A. Stals 0-1. Woensdag 3 Nov. speelt het eerste tiental tegen „Het Oosten II" voor de wintercom petitie van de Noordhollandse Schaakbond. MARKTBERICHTEN 29 October 1948 Besommingen. IJM 49 Petten f 19.100; IJM 20 Polderman f 23.000 KW 168 f 9010: RO 9 f 1550; IJM 241 f 65; IJM 249 f400; IJM 213 f200; IJM 212 f470 IJM 240 f200: IJM 318 f33j| UK 119 UK 80 f 490: UK 86 f 460; UK 16 f 300; UK 125 f425: UK 36 f130; UK 7 f235: UK 4 f300 UK 62 f290; UK 234 f 1100; UK 243 f1170; UK 59 f520 UK 19 f600; UK 161 f740; UK 176 f480; UK 90 f135: HA 53 f540; VD 60 f170: VD 9 f370; VD 18 f1360; EH 20 f610; UK 91 f 720; UK 229 f 1970. Prijzen. Tarbot 3.70—3.30; gr. tong 3.653.20; gr.m. tong 3.602.95; kl.m. tong 3,302,80, kl. tong I 2.70; kl. tong II 2,15—2. alles per kg. Horsmakreel 11,50; bot 45—37; schar 22,50 19; schar dicht 17,5014, alles per 50 kg. Aanvoer. 15 kisten tong en tarbot, 30 kisten kabel jauw, 85 kisten wijting. 55 kisten makreel, 230 kisten schol, 180 kisten schar, 40 kisten bot. 6291 kisten v. haring, 25 kisten diversen. Totaal 6951 kisten. I trawler besomde f35.900. Zondagsdiensten VELSEN EN IJMUIDEN. Artsen. Uitsluitend in spoedgevallen zijn van Zaterdagmiddag 12 uur tot aan het spreekuur van Maandagmorgen te raad plegen de artsen: R. Rutten tel. 4058 en P. C. dè Weerdt, tel. 4514 voor de „Maat schappij-doktoren". Voor de overige geneesheren neemt waar de arts W. Ant Oepts, tel. 4023. Apotheken. Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door de Kennemer-Apo theek, Wijk a. Zeeërweg 101. Verloskundigen. In spoedgevallen raadplege men tussen Zaterdagavond 6 uur en Zondagavond II u. mej. G. P. Zwart, Meeuwenlaan 63. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK. Zondagsdienst, van het Zaterdagmiddag spreekuur af tot aan het eerste spreekuur Maandag, heeft de arts R. W. Fierstra, tel. 3737. Uitsluitend voor spoedgevallen. Apotheken. Zondags- en nachtdienst heeft apotheek Donker, Breestraat 61. SANTPOORT. In spoedgevallen is de arts Th. M. B. Mak, tel. 8570, te consulteren van Zater dagmiddag tot Maandagmorgen. Apotheken. Zondagsdienst verricht de Santpoortse Apotheek, Bloemendaalse straatweg 145. IJ muiden-Oost Twee elftallen in het veld ZONDAG 31 OCTOBER IJMUIDEN. Ned. Herv. Kerk. Kanaalstr.. 10.30 uur ds. D. C. van Wijngaarden (Herdenking Hervorming); 5.30 uur ds. J. v. d. Berg. Geref. Kerk. Kanaalstraat. 9 uur ds. Dokter, van Vogelenzang; 3.30 dr. S. J. v. d. Meulen, Scheveningen. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.). 10.30 en 5.15 uur ds. A. Jagersma. Clir. Geref. Kerk. 10 en 4 uur Leesdienst. Doöpsgezinde Gemeente, Helmstraat. 10.30 uur Prop. A. Veldstra, van Warns. Oud-Katholieke Kerk. 10 uur Hoog- dien, 7 uur Vespers. Maandag en Dins dag 10 uur Hoogdienst; 7 uur Vespers; Woensdag 9 uur Kerkdienst. Leger des Heils. 10 uur Heiligingssamen komst; 7 uur Openluchtsamenkomst; 8 uur Verlossingssamenkomst. IJ3IUIDEN-OOST. Ned: Herv. Kerk. Goede Herderkerk. 10.30 uur ds. J. v. d. Wiel, Hervormingsdïenst met Koorzang. Gerei'. Kerk. Goede Herderkerk. 9 uur dr. S. J. v. d. Meulen, van Scheveningen; 3 uur ds. A. Verschoor; van Santpoort. Ver. v. Vrijz. Herv. 10 uur dienst in de Ned. Herv. Kerk te Velsen. Verg. van Gelovigen. 10 uur Eredienst. Vrije Evangelisatie. 4 uur de heer Kuij- per, van Utrecht. DRIEHUIS. Geref. Kerk. Koffiekamer Westerveld. 9 uur ds. A. C. van Nood. VELSEN. Ned. Ilerv. Kerk 10 uur ds. L. Brink. VELSEN-NOORD. Geref. Kerk. 10.30 en 4.30 uur ds. A. C. van Nood. BEVERWIJK. Geref. Kerk. 10 en 5 uur ds. H. A. Wiersinga, van Leiden. Doopsgezinde Kerk. 10 uur ds. Alb. Vis en ds. A. van Santen, van Akersloot. Her vormingsdïenst. Maranatlia. 10 uur de heer Kuijper, van Utrecht. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. 10 uur ds. J. W. van Nieuwenhuizen, van Heem stede. De Toorts. 10 uur ds. P. A. Tichelaar. Kapel. 5 uur ds. P. A. Tichelaar, Her- vormingsdienst. Geref. Kerk. 9.45 en 5 uur ds. A. Ver schoor. Chr. Geref. Kerk. Gebouw Bethel. 3 uur ds. J. C. Maris, HAARLEM. Church of England. Kinder huissingel. 3 p.m. Evensong, followed by Hely Communion, Rev. C. E. Elton, R.D. WATERLOO-WEEKEINDE Waterloo's eerste elftal zal Zondag in Heemskerk de strijd aanbinden tegen de reserves van A.D.O. '20; een overwinning van de IJmuidenaren ligt in de lijn der verwachtingen. Waterloo 2 speelt in Wijk aan Zee tegen V.V.E. 2. De Veteranen van Waterloo zullen D.C.O. waarschijnlijk wel de baas blijven. Zaterdagmiddag spelen de Walerloo- adspiranten tegen hun leeftijdsgenoten van Stormvogels, en binden de junioren van Waterloo de strijd aan met een V.S.V.- juniorenelftal, Velsen-Noord Nederlands Hervormde Zondagsschool 80 jaar De Nederlands Hervormde Zondags school te Velsen, welke voor Velsen-Noord in de Chr. School aan de Van Langeveld- straat wordt gehouden, bestaat dezer dagen tachtig jaar. In verband met dit feit wordt door de Kerkeraad en het Zondagsschoolpersoneel een speciale kerkdienst gehouden in de Oude Kerk te Velsen op Zondag 31 October des middags te vier uur. De ouders en de leerlingen van negen jaar en ouder worden in deze herden kingsdienst verwacht aanwezig te zijn. Voor de kinderen van vijf tot en met acht jaar zal er 's middags om 12 uur een bijeenkomst in het kerkgebouw zijn. Ongeluk in celluloseketel Tijdens metsel werkzaamheden in één van de kookketels der cellulosefabrieken van Van Gelder's papierfabriek kreeg de arbeider L. v. Z. uit Beverwijk bij het laten zakken in de kookketelmonding van een pneumatische bikhamer dit voorwerp op het hoofd. Dokter R. W. Fierstra liet de man na eerste onderzoek overbrengen naar het St. Antonius-ziekenhiiis te IJmuiden-Oost. Naar wij vernemen blijken de verwon dingen aan het hoofd achteraf nogal mee te vallen. „Sneeuwwitje" (Thalia). Walt Dis ney's, oudste hoofdfilm kan de eerste helft van de nieuwe programmaweek nog eens de IJmuidense harten veroveren en deze tweede kennismaking met het kleurige sprookje in moderne uitvoering zal onge twijfeld ook hen, die reeds vóór de oorlog het bonte vertelsel, dat zo geniaal werd versierd met speelse gedachtensprongen yan Disney's tekenaars weer een paar uur onbezorgd laten genieten. De censor heeft er duchtig in geknipt, maar desondanks zijn verscheidene griezeligheden ten voeten uit getekend, zodat dit bewonderenswaar dige stuk tekenkunst eerder voor grote dan voor kleine kinderen geschikt is. Het be zwaar tegen de vrij zoetelijke Nederlandse na-synchronisatie dringt zich nog steeds in volle hevigheid op, hoewel de belevenissen van Sneeuwwitje en de zeven leden van het dwergengezin ook voor de ogen alleen een kostelijk amusement blijven vormen. Dopey, de jongste van de zeven dwergendie nog niet geleerd heeft te praten, in Walt Disney's charmante hoofdfilm in Technicolor „Sneeuwwitje en de Zeven Dwergen". De tweede hoofdfilm, die Thalia na Zon dag draait, is een Hollywood-product, dat onder de naam „Whistle Stop" (Een trein gaat voorbij) een gangster-historie uit de doeken doet en daarvoor nog al wat doeken nodig heeft. Wanneer de zaak echter een maal op gang is, ontwikkelt de zeer sensa tionele intrige zich ongewoon logisch en regisseur Tiomlcin laat zien, dat hij de eisen van het genre door en door kent. George Raft en Victor McLaglen geven een vecht partij ten beste, die de „beste" tradities op dit platgetreden gebied volkomen bevestigt en Ava Gardner, een nieuwe verschijning in Amerika's schoonheidstournooi geeft haar krachten aan de vrouwelijke hofdrol. Voor morgen zijn slechts twee Velser voetbalelftallen aangewezen om in de vierde klasse K.N.V.B. wedstrijden te spelen, daar de derde klasser Kinheim vrijaf heeft. De club der „Bi-eesapers" trekt naar DVAV te Amsterdam. WB zal met de be proefde aanvalslinie, welke zoveel bijdroeg tot de huidige fraaie prestatie van het lei derschap der club, uitkomen. Slechts Vlietstra, die nog steeds niet kan spelen wegens een „knie", wordt als links binnen vervangen door R. Folkerts. VVB zal aantreden met C. van Veelen; W. van Riemsdijk en J. Duineveld; G. v. d. Veldt, M. Arisz en A. Greshof; C. Hoen, H. Verswijveren, N. Michel, R. Folkerts en P. Hooydonk. IEV speelt thuis op „Watervliet" tegen het hoofdstedelijke „Wilskracht". Het spelersmateriaal geeft de blauw-roden veel hoofdbrekens en dit blijkt overigens ge- nog uit de vele verlïespunten. Voor mor gen valt heel wat goed te maken en der halve hebben opnieuw verschuivingen en aanvullingen in het elftal plaats gehad. Zelfs zo, dat linksachter v. d. Vlies nu als linksbuiten is opgesteld, de aanvalslinie dooreen is geschud en Zoutman weer eens van de partij is als linkshalf. De IEV-ers verschijnen met: M. v. d. Bos; H. Zonne veld en A. Stokman; J. Wittebrood, P. v. d. Berghe en A. Zoutman; S. Slotemaker, H. Brantjes, J. Schavemaker, Th. Koek en J. v. d. Vlies. Een volledig „Walervliet"-programma De korfbalvereniging „Watervliet" krijgt dit weekeinde een druk programma te ver werken. Het eerste twaaltal, dat de vorige week niet bij machte was aan Oosterpark een candidaat voor de leiding een punt afhandig te maken, zal moi'gen in het sportpark „Watervliet" evenmin een ge makkelijke wedstrijd hebben tegen KVH, dat slechts twee punten op de groen-gelen achter is. Verwacht wordt echter een volle winst voor de Velser korfballers, die de derde plaats in de derde klasse N.K.B. in nemen. Ook Watervliet 2, dat zich voorbeeldig weert in de HKB le klasse speelt op eigen veld en ontvangt THB I uit Haarlem. De Velser reserves zullen in deze ontmoeting wel winst behalen. Het derde twaalftal der Watervliet-bewoners, dat eveneens in zijn afdeling dë toon aangeeft, gaat op be zoek bij Oosterkwartier en ook hier is de verw£®hting hoopvol. Watervliet 4 ontvangt met dezelfde kan sen Aurora 5. Verder spelen Zaterdagmid dag de adspiranten Watervliet ANieuw Flora A en Watèrvliet BHaarlem A. Hclfricli-prijs voor Mulier-loop De door de H.A.V. „Suomi" morgenmid dag in het park „Velserbeek" te organi seren nationale veldlopen blijken niet al leen onder de athleten belangstelling te trekken. Behalve de reeds bestaande (wissel)- prijzen voor de drie veldlopen van morgen is ook van de oud-vlootvoogd Luitenant admiraal C. E. L. Helfrich een prijs ontvangen, die beschikbaar kan worden gesteld. Kinheim wordt versterkt Er schijnt de laatste tijd onder de voet balliefhebbers nogal belangstelling te be staan voor de Velser Voetbalvereniging „Kinheim". Nadat enkele weken geleden reeds enige nieuwe overschijvingen zijn aangevraagd naar de club der geel-zwarten zijn bij de KNVB thans weer verzoeken tot overschrijving ontvangen van H. S. Kuit- waard van „Schagen" en H. Winkelaar van DEM (Beverwijk). Velsen KRAAK SPEELT ZONDAG NIET Naar wij vernemen staat het vast dat Kraak Zondag het doel van „Stormvogels" niet zal verdedigen. Hamers zal nu onder de IJmuider lat staan. De kans is echter groot, dat Kraak Zon dag 7. November, als de ontmoeting Storm vogels-Blauw Wit gespeeld wordt, weer van de partij is. MIST U TWEE ZAKKEN TURF? Gevonden voorwerpen van 22 tot 29 Oct. 1948. Inlichtingen Hoofdbureau van Politie, kamer 4. van 11 tot 12 en van 16 tot 17 uur, iedere werkdag, met uitzondering van Za terdagmiddag. 2 paar schoenen, 2 mutsen 1 gymschoen tje, 1 zilv. gulden. .1 vulpotlood. 2 vulpen houders, enige sleutels, 1 nummerbord (GZ 84819), enige honden, enige ceintuurs, 2 bos sleutels, 1 kousje, 1 poes, 1 handschoen, 2 zakken turf, 1 regenjas, 1 bilj. f 2,50, 3 bilj. f 1, 1 portemonnaie, 1 dasspeld, 1' arm band, 1 schep, 1 sjaal, 1 autoped. ZEEWEG 275 DAG EN NACHT «Adv Motorlrawler voor de firma Groen. De tweede van de vier door de sleper „Helga' in de zomer van het vorig jaar uit Duits land gehaalde motor trawlers, thans ge naamd Holland II, is toegewezen aan de firma Wed. S. I. Groen. Het schip, dat in het binnen-Spuikanaal heeft gelegen onder bewaking van het Bureau Teruggave Vis sersvaartuigen, zou Vrijdag naar de Vis sershaven worden overgebracht.. Zoals be kend is het een zusterschip van de Johan nes Polderman IJm. 20 en hoewel het voor een klein gedeelte voor de visserij is klaar gemaakt, zal het nog een grote reparatie moeten ondergaan, voordat het in de vaart gebracht kan worden. De beide andere van dit soort motortraw lers liggen momenteel in de Haringhaven. In dok. De stoomtrawler Jan May en- land IJm. 18, welke sedert de terugkeer uit Duitse dienst enige tijd in Amsterdam heeft gelegen en onlangs onafgebouwd in de Haringhaven werd opgelegd, is Donderdag daar vandaan gehaald om in het dok opge nomen te worden. Daarna is het schip evenwel op de oude plaats in de Haring haven teruggebracht en zal waarschijnlijk niet meer in de vaart komen. Coimbra terug. De door de fa. Kra mer Booy aangekochte marinetrawler Coimbra is na enige dagen in Amsterdam te hebben gedokt, weer in de Vissershaven teruggekeerd. Naar wij vernemen, zal de verbouwing, die het schip moet onder gaan alvorens aan de visserij te kunnen deelnemen, in Haarlem geschieden. Nat pak. Vanmorgen omstreeks vier uur zijn twee IJmuidense vislossers te water geraakt in de haven. Zij vervoerden op een steekwagen de losplank naar een vissersboot. Vermoedelijk door een- ver keerde manoeuvre raakte de plank te water en de lossers werden meegesleept. Zij hadden echter op die manier een red dingsvlot bij de hand en kwamen er dus met een nat pak en wat schrammen van af. Burgerlijke stand van Velsen Bevallen: E. M. F. Etermande Vries, z., Kerkweg 143. Santpoort. A. BlokBes. d., Noorderdorpstraat 14, Santpoort. G.-M. Hee remansCommandeur, z., Walravenstraat 13, Velsen (Noord) C. C. Arisz—Klauwers, z.. Rijksweg 448, Santpoort. C. Zeeman— Janbroers, z,, Pr. Steijnstraat 37rd., IJmui den. E. van Deudekom—de Weers. 2 z.. Ber kenstraat 4. IJmuiden (Oost). A. Ermshaus Broek. z„ Wustelaan 48, Santpoort; J. Dik Wezelman, z., Tollenslaan 5, Driehuis. G. Belgraver't Hoen, z„ Hofdijklaan 17, Drie huis. A. Jansenvan Nieuwkoop, z„ Hyacin tenstraat 49, Santpoort. G. SjerpsKalsho- ven, d., Wijk aan Zeeërweg 29, IJmuiden- Oost. M. Dekkervan Klooster, z., Parallel straat 7, Velsen (Noord). Overleden: J. Postema, 44 j. echtgenoot van H. Zwaak, Zeeweg 4, IJmuiden (Oost) J. Westdïjk, 89 j. weduwe van J. J. van Kroonenburg, Kennemerlaan 18 rd., IJm. Gehuwd: D. W. van Nek en J. van der Poll. Hofdijklaan 72. Driehuis» J. H. Zwart en E. Spanjer: J. de Vries en K. Brederveld Planciusstraat 65, IJmuiden. G. van Eijk en G. de Jonge; A. Wapenaar en G. Lustig, Hadleydwarsstraat 12, IJmuiden. K. Struik en A. J. van Eerden. Ondertrouwd: G. Blok, Kompasstraat 71, IJmuiden en F. A. Bruin, Vordenseweg 8, Hengelo. Toek. adres: Snelliusstraat 3, IJmuiden. R. Mulder, Statenweg 155 b. Rot terdam en M. Vis, Kanaalstraat 204, IJmui den. A. L. Curré, le Mairestraat 2, IJmui den-Oost en D. Bakker, le Mairestraat 2, IJmuiden-Oost. H. Rollfs of Roelofs, de Sa- vornin Lohmanlaan 4, Velsen en J. J. C. Maarssen van den Brink, Da Costalaan 50, driehuis. A. v. Wolferen. Velserduinweg 179, IJmuiden-Oost. en C. J. Post. Kerkpad 73, Santpoort. Toek. adres: Kerkpad 73, Sant poort, Beverwijk SCHOOLLOKALEN WORDEN ONVOLDOENDE VERLICHT. In de Beverwijkse gemeenteraadsverga dering van 3 September jongstleden werd een crediet van 3550 toegestaan voor de inrichting van drie leslokalen en een lokaal voor handenarbeid in het dienstgebouw aan de Kees Delfsweg. Nu deze lokalen gereed gekomen zijn, blijkt dat de dagverlichting in twee der lo kalen onvoldoende is en dat ook de aan wezige kunstverlichting, die de gehele dag moet worden gebruikt, niet aan redelijke eisen voldoet. Na overleg met de commissie van bij stand in het beheer der onderwijszaken stellen B. en W. van Beverwijk de gemeen teraad voor een aanvullend crediet van 800 voor het verbeteren van deze licht-instal- laties beschikbaar te stellen. VERLOREN EN GEVONDEN. Op het politiebureau te Beverwijk zijn des Maandags tussen 15 en 18 uur en des Zaterdags tussen 14 en 17 uur inlichtingen te krijgen omtrent de volgende gevonden voorwerpen: een linieer- en rechterhand schoen, twee vulpennen, enige lapjes stof, gehaakt Lindbergh kapje, abonnements kaart, manchetknoop, damesparaplu ie, padvindersriem, koperen kruis met inhoud, padvinderspet, boodschappentas, muntbil jet, kinderportemonnaie met inhoud. Aangetroffen één hond. Leerzame filmavond voor de Kennemers Voor leden en donateurs van de voetbal vereniging „De Kennemers" werd Vrijdag avond in het Kennemer-Theater te Bever wijk een leerzame film over de techniek en tactiek van de voetbalsport gedraaid. De avond werd geopend door de voorzitter, de heer M. Lindner, die er zijn vreugde over uit sprak, dat vooral de jongeren in zo grote getale aanwezig waren. De heer Groenteman gaf bij de vertoonde films een duidelijke explicatie en hij roemde onder meer de training van de Engelse profs. De films werden door de aanwezigen met grote aandacht gevolgd en het bestuur van de Kennemers hoopt dan ook dat het ver tonen er toe bij mag dragen om de animo voor de training te vergroten. Burgemeester is een goed schutter De uitslag van de onderlinge schietwed strijden gehouden door de Beverwijkse Po- litie-schietvereniging „Westerhout" had het volgende resultaat: Donateurs: 1 Bur gemeester mr. H. J. J. Scholtens 40 punten; 2 E. Strobbe 37 punten; 3 J. Hammer 36 punten. Groep I: 1 S. Ypma 48 punten; 2 L. Mo lenaar 47 punten; 3 J. Scheffer 46 punten. Groep II: 1 H. Beentjes 46 punten; -2 W. Vink 46 punten; 3 P. Schagen 43 punten. „Toonkunst" voert „De Schipbreuk" uit Het „Toonkunstkoor" zal als eerste uit voering in het nieuwe seizoen op Donder dag 11 November in het Beverwijkse Luxor-Theater de humoristische en paro- distischo^cantate „De Schipbreuk" van dr. Johan Wagenaar (f 1941) ten gehore bren gen. Medewerking verlenen de solisten José Candel, sopraan; Albert Dana, tenor en Max Hugo Wulf, bas. Mevrouw Nelly Wagenaar, dochter van de componist zal de vleugelpartij vertolken en slagwerk en geluidbediening zijn toe vertrouwd aan de heer C. M. Peet, pauke- nist aan de Harmoniecorpsen „De Een dracht" en de Beverwijkse Harmoniekapel. Het geheel staat onder leiding van de dirigent, de heer Piet J. Potgieser. BESTUURSMUTATIE BIJ DE BEVERWIJKSE P. v. d. A. In de ledenvergadering van de Bever wijkse afdeling van de Partij van de Ar beid, welke Vrijdagavond in het gebouw van de „Harmonie" werd gehouden, kwam het tot de verkiezing van de volgende af gevaardigden voor de gewestelijke najaars vergadering welke vandaag te Amsterdam plaats vindt: de dames De Dood, Retel en de heren Douwstra, Boer, v d. Kolk, Ro- munde en Smoll. In de vacature ontstaan door het vertrek van het bestuurslid Edel werd gekozen de heer D. Visser en de heer D. v. d. Vlies verklaarde zich bereid, de tweede penningmeester, de heer J. Snelle, die gedwongen is zijn functie voor enkele maanden neer te leggen tijdelijk te ver vangen. CABARET REVUE „THEATER HOLLANDIA". Het Noordhollands Revue-Gezelschap onder leiding van Wim Hulst, zal op Woensdag 3 November in het Kennemer- Theater de cabaret revue „Theater Hol- landia" onder auspiciën van Radio Wer kend Nederland voor het voetlicht brengen. TUSSENWIJKERWEG WORDT VERDER VOOR VERKEER GESLOTEN. De Beverwijkse gemeenteraad besloot in Maaft van dit jaar de oude Bosweg en enige gedeelten van de Wandelweg, de Tussenwijkerweg en de Tussenwijker- dwarsweg aan het openbaar verkeer te onttrekken. Het is nu mogelijk geworden, in velband met de aanleg van de nieuwe Bosweg, ook het Zuidelijke gedeelte van de Tussenwij kerweg van de splitsing met de Tussen- wijkerdwarsweg af voor het verkeer te sluiten. Het Beverwijkse college van B. en W. verzoekt de raad aan het ontwerpbe sluit zijn goedkeuring te hechten. Agenda voor Beverwijk ZATERDAG 30 OCTOBER. Kennemer-Theater, 7 en 9.15 uur: Naked City. Luxor-Theater, 7 en 9.15 uur: De witte hel. W. B.-Theaater, 8 uür: Buffalo Bill grijpt in. Marquette-Theater (Heemskerk), 8 uur; De beste jaren van ons leven. Corso-Theater (Castricum), 7.15 en 9.30 uur; Olympische Spelen 1948. ZONDAG 31 OCTOBER. Kennemer-Theater, 2.30,'4.30, 7 en 9.15 uur: Naked City. Luxor-Theater, 2.15, 4i30, 7 en 9.15 uur: De witte hel. W. B.-Theater, 2.30, 5 en 8 uur: Buffalo Bill grijpt in. Marquette-Theater (Heemskerk), 3 uur: Blinde passagier; 8 uur: De beste jaren van ons leven. Corso-Theater (Castricum), 2, 4.15 en 8 uur: Olympische Spelen 1948. FEUILLETON door a PATRICK. (Vertaald uit het Engels). 14) Dat kan ik juist niet verklaren. Het hele idee is blijkbaar niets waard. Laat maar! Laat maar! Ik zal het zeker niet la ten, zolang jij nog in de klem zit en er een mogelijkheid is, je er uit te krijgen. Meen je dat werkelijk? Je bent mij dus werkelijk goed gezind. Ik kan het niet geloven. Hij boog zich voorover cn kuste haar nogmaals op de lippen. Ik had nooit gedroomd, dat een doodgewone Woensdag de beste en beroerdste momen ten uit mijn hele leven kon bevatten. Zich tegen alle redenering in opgewon den gevoelend haastte Rona zich naar de kamer van mevr. Broderick, die een paar deuren verder op die gang gelegen was. Zij vond de vrouw van de directeur recht op in bed zitten. Zij zag er zeer knap uit. Ik ben blij, dat u gekomen bent, zuster Heath. Ik heb Hugh Ellsworth gezegd, dat ik u speciaal even spreken wilde. Rona ging op de stoel naast het bed zit ten en keek mevr. Broderick vol verwach ting aan. Ik zal je zeggen, begon mrs. Brode rick met een vriendelijke glimlach, dat ik inderdaad vanmiddag tegen je broer ge logen heb. Dat wil zeggen, dat ik enige on derdelen van de waarheid achter gehouden heb. Je moet het mij maar niet kwalijk ne« men, want ik was in de meest netelige po- genezen kon worden. sitïe die je denken kunt. Zij boog zich voorover. Ik neem jou in vertrouwen, kindlief, omdat je de zuster van inspecteur Heath bent en omdat je voor Lïnette erg goed gezorgd hebt, toen je haar verpleegde.... Ik wist abgoluut niets van die schaking af, tot Ellsworth mij het nieuws vertelde. Als ik dat eerder ge weten had zou ik tegenover de politie heel anders opgetreden zijn. Bedoelt u, dat alles om Linette en haar huwelijk draaide? Juist, kind. Linette en haar gezond heid. Caroline Broderick liet haar stem tot een meer vertrouwelijke zachtheid da len. Het begon een paar jaar geleden, toen zij nog maar een jong meisje was. Zij kreeg plotseling' flauwtes zoiets als toe vallen. Je kunt je voorstellen, hoe ik mij voelde. Ik nam haar mee naar een zeer beroemde neuroloog in Chicago. Nadat hij het geval bestudeerd had, vertelde hij mij. dat Linette inderdaad aan toevallen leed! Epilepsie! Hij zag de zaak zeer donker in en twijfelde er aan, of zij ooit een huwelijk zou mogen sluiten. Ik was wanhopig. Kort daarna, toen ik naar het Oosten kwam, nam ik haar mee naar Hugh Ellsworth, om ook eens een ander oordeel te horen. Een uitstekend dokter en een buitengewoon mens! Hij liet stukken over het gehele ge val komen, hield Linette gedurende lange tijd onder observatie enIk kan je zeg gen, dat het de gelukkigste dag van mijn leven was toen hij vertelde, dat hij er bijna zeker van was, dat de diagnose verkeerd was geweest. Hij geloofde, dat alles voort kwam uit een ongeval, dat Linette als kind had gehaddat er iets op de hersens drukte en dat het door een kleine operatie Mevr. Broderick leunde achterover in haar kussens. De rest weet je. Ze heb ben haar geopereerd. En sindsdien zijn er geen aanvallen geweest. Ofschoon Hugh Ellsworth zegt, dat het te vroeg is, om nu al officieel te zeggen, dat de dokter uit Chicago er naast was, is hij er zeker van, dat er nooit sprake van toevallen is ge weest. Rona begon het te begrijpen. _Dus u werd.... u werd gechanteerd. Iemand dreigde u met dat praatje over epilepsie. Ja, juist. Maar nu kun je wel be grijpen, waarom ik zo bang was het ook maar tegen de politie te zeggen. De Dray- tons wilden natuurlijk voor hun enige zoon het beste hebben. En openhartig voegde zij er- aan toe: Ik ben maatschappelijk niet veel bijzonders en geld heeft voor hen in derdaad geen betekenis. Ik wist, dat als zij ook maar een flauw vermoeden hadden, dat er met de gezondheid wel eens iets niet in orde kon zijn, zij het huwelijk zouden weten te verhinderen. Zij knikte nadrukkelijk met het hoofd. Maar nu de kinderen de zaak zelf in handen genomen hebben, is het iets anders. Hugh heeft me verteld, dat Linette hem als haar dokter is komen opzoeken en hem ge vraagd heeft, of hij er geen bezwaar in zag, dat zij trouwde. Hij verzekerde haar, dat er geen bezwaar tegen bestond en zei, dat als Charley maar alles wist, ze niets aan de gouverneur behoefden te vertellen. Charley had het altijd al geweten natuur lijk en het kon hem niets schelen. En dus •gingen zij er samen vandoor. i Nu zij de waarheid wist., kon Rona zich begrijpen, wat Hugh bedoeld had, toen hij zei, dat hij wilde dat alle problemen van zijn patiënten zich zo gemakkelijk oplosten, als cUe van Linette. Mevr. Broderick, die nog steeds in een mededeelzame stemming was, ging verder: Ik kan nu ook het gesprek tussen mij en mijn broer verklaren, dat je gedeeltelijk gehoord hebt. Ongeveer twee weken ge leden, ontving ik een anonyme brief. Wie die ook geschreven heeft, verklaarde dat hij alles van Linette afwist en het aan de Draytons zou doorgeven, tenzij ik op' een zekere plaats in het ziekenhuis 25.000 deponeerde. Hier onderbrak Rona haar: Dus het was niet de donatie, die u afgeperst werd! De donatie? Mevr. Broderick keek verontwaardigd. Natuurlijk niet. Ik bood dat geld geheel uit vrije wil aan het zie kenhuis, uit dankbaarheid voor hetgeen Ellsworth voor Linette gedaan had. Dit was heel iets anders.... een vuile persoonlijke afperserij. Ik vond het afschuwelijk, toen ik die brief las. Ofschoon ik voor mijzelf er zeker van was, dat die epilepsie-diag- nose foutief was, begreep ik, dat het bij de Draytons heel wat kwaad zou kunnen doen. Zij haalde even de schouders op. Ik deponeerde het geld in het ziekenhuis op de aangegeven plaats en hoopte vrijwel tegen beter weten in, dat het de betrok kene stil zou houden. Maar" dat deed het niet? Neen een tweede briefje verscheen. En dit keer werd er zelfs meer gevraagd. Toen voelde ik, dat ik iemand in vertrouwen moest nemen. Met mijn man wilde ik er niet over praten. We waren nog niet zo lang getrouwd en ik had nog nooit met hem over Linette gesproken. Maar Thegn, mijn broer, wist er van, en ik wist. dat ik hem vertrouwen kon. Verleden week ver telde ik hem alles en verzocht hem, om te trachten uit te vinden wie daarvoor ver antwoordelijk was. (Wordt vervolgd). Zeebanket-schrijver heef, aandacht het „Mar.v".,!.,: en toen de trawler Dinsdag hij, dat het hiermee atgeloe" k°°s' zei men want het nieuwe -V' met getekend en men vaart ïvct n-, treft de rusttijden, eige'^ man-agreement. Zodat er 018«t]. zal moeten worden om h.i '"JMtri kardinale punten eens tew„? °p pS hebben de A.N.B.Z. en let^S zo hun verschillende - ,ti1e Bom de uitleg van hei nieuwe coïSEtt'»tt Een meer durend en zo i,„ klassiek conflict is dat tussenT de overheid over de maxim? ha"« 01 prijzen, met als huilende dS^- van de kusttrawler, die de 2 1 "fa ste weken op geen stukken m," ,JK de fau kreeg. Daarom ligge„ er ;er «n elku, verscheidene kustboten aan e.! °SÏIli4> wachting van betere tijden Mej2" de verse vis hardnekkig IJmnja b!'« en het is deze herft, ook al™ Stn mï=® van de Engelse walharin» ml!',»111*! droeviger-dan vorig jaar tom ljt -H deze tijd de helft meer verse J, 0B5"4i gevoerd dan nu. Natuurlijk .„.L1™1 "M- gelse prijzen ook een woordi. i,&' deze vicieuze prijzencirkel dis™» de starre politiek van Den Hm"? eerder een bres worden Beslaml IIsl **t moment dat het woord vrii" a r°Pfa hal klinkt. fa vk. Ruw weer over de hele Noordze.» bries, die zelfs de trawlers vaat I s" werd, heeft de schaarste aan visnSuf hand gewerkt en wat er kwam ,Z l! en duur van de hand. Toen dus ffiï» van schipper Drijver er toch uit 12 een pracht vangst platvis verover? zijn moeite rijkelijk beloond. Het rUiL dit beroep is vermoedelijk ziin aantrekkelijkheid. Niet dan' e VRACHTAUTO'S KONDEN TFrrv EEN STOOTJE. Donderdag botste een van Uitgeest v mende vrachtauto op een andereILm wagen, die in de Hoflandenvee te r.:T wijk bezig was te draaien. Persoonlijke^;' gelukken bleven uit en de materiële' bleek slechts gering te zijn. TABAK VOOR MILITAIREN. Bij de gehouden jnzameling van skaref ten uitgaande van het Katholiek fhirt front in de St. Agatha-parochie zijn bin* nengekomen ruim 3000 sigaretten en 30 pakjes shag. Er komt een 70-tal militai- ren in aanmerking voor deze rookwaren! Driehuis Verassing Prof. mr. dr. C. A. Verrijn Stuart De schrale Zuidoostenwind heeft Vrij. dagmiddag de vele vrienden, collega's en oud-leerlingen van wijlen prof. mr. ar. C. A. Verrijn Stuart, statisticus en econo mist van wereldvermaardheid niet weer houden om zich op Westerveld achter it stoet te scharen, die de kist met het stof felijk omhulsel begeleidde op'de weg nai: het crematorium te Velsen. Bij de vrienden en collegae waren heren R. J. Idenburg, directeur-genet^ van de Statistiek, prof. Chr. Zevenbergen, die de juridische faculteit der Rijksuniver siteit te Utrecht vertegenwoordigde en professor Wagenaar, rector van de Utrecht se universiteit. Bij de oud-leerlingen schaarden zich prof. mr. P. Lieftinck en burgemeester mr. M. M. Kwint. Nadat de kist, waarop slechts een bouquet witte anjers en een herfststuk waren gelegd, de g'rote aula van het cre matorium 'was binnengedragen, betrad prof. B. Sjollema als eerste spreker het podium, om namens de academische senaat van de Utrechtse universiteit woorden dank te uiten, voor „het vele dat Stuart voor de uiversiteit heeft gedaan". Meer nog, zo vervolgde spreker, d heeft gegeven aan zijn gezin, waar hij een harmonische sfeer wist te scheppen ea aan zijn leerlingen, voor wie hij grote be langstelling had en die hij tot grote sten was, is zijn verdienste voor datgene nat hij voor ons land heeft gedaan. De overledene heeft in zijn rijk, voor-, spoedig 'leven veel gegeven, hij heeft vee! bewijzen van erkentelijkheid en verdien ste ontvangen. Zijn nagedachtenis zal aan.de universi teit in hoge ere worden gehouden. Dr. Ph. G. Gunning sprak van de broken geestkracht, de zeldzame ge ordendheid en stiptheid van zijn overleden zwager, in wie, zo zei hij, een groot Neder lander is heengegaan, een man met onge kende beginselvastheid en trouw. Prof. dr. G. M. Verrijn Stuart bracht de aanwezigen dank voor het gesprokene hun tegenwoordigheid, waarna de kist der orgelspel van een compositie van Franz Schubert langzaam daalde. Gouden kloosterfeest van Pater Strijboscli Vijftig jaar geleden legde pater P. Strij- bosch zijn kloostergeloften af in de con gregatie van de Missionarissen van Heilig Hart van Tilburg, die gevestigd te Driehuis. Hoewel dit reeds in Septemw plaats had, zal nu de herdenking van cu feit gevierd worden op 3 November. Na de Hoogmis, die de jubilaris zeH cm tien uur in de kapel van het Missiehuis a opdragen, is er gelegenheid hem me: np gouden kloosterfeest te feliciteren. Uit de loopbaan van pater Strijoosaj memoreren wij dat bij, na een Pr°fess0 in de geschiedenis elders in'het het Missiehuis te Driehuis werd verbonden als econoom, later als godsdienstier? biechtvader. l. Als dienaar van het Una-Sancla b keringswerk der Missionarissen van Heilig Hart, heeft hij te Arnhem, Rot dam, Eindhoven, Den Haag en in - reeds velen de juiste weg doen vin Ondanks zijn chronische oo0zva trekt pater Strijbosch er onverv zijn fiets op uit en velen in he klooster daarbuiten zullen hem ongetwijieia 3 November gedenken. Rond drie mille voor het „Liefdewerk der Kerkpinken Donderdag zijn op de Kerkwer - huis ten overstaan van nota"s„' .pr-t jg Anten op verzoek van het „kefifcflgg Kerkpinken" tien kalf-vMrt® «bruii verkocht. Daarmee is een 0 weer in ere hersteld, nadat ;a oorlog deze jaarlijkse veilingen stopzetten. ..,maai m zo- De belangstelling viel etmaal verre tegen, dat slechts acht vaarzen aan de man konden -en< bracht, zij het voor het met agm lijke bedrag van 2860. De zullen eerstdaags op een van hollandse markten worden vei

IJmuider Courant | 1948 | | pagina 6