IJmuider Courant De ontworpen hoofdlijnen Cochran vliegt naar Djokja Haarlems Dagblad ^Ernstige stap'' der Franse regering teWashington inzake Ruhr kwestie van het Atlantisch defensiepact Communisten willen West-Berlijn op alle manieren intimideren Zeven Hagenaars brachten valse dollarbiljetten in omloop en komt met republikeinen terug 53e Jaargang No. 19109 Bureaux: Kennemerlaan 154, Tel Adm. 5437, Tel. Redactie 5389, na 5 uur: 8061 (K 2560), Terrasweg 47. Santp. - Haarlem Gr Houtstr. 93 Telef. 10724, Directeur-Hoofdredacteur 15054. Kennemer editie van Zaterdag 4 December 1948 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. - Abonnementen per week 33 cent, per kwartaal 4,25. Franco per post f 4,75 - Giro rekening 273107 ten name v. Haarlems Dagblad Directeur-Hoofdredacteur: Robert Peereboom en <0prectjte ïsaarlcmactjc «Tourant (2Crtno Uitgave van de Stichting Voorlichting te Haarlem Herriot als speciale pleiter naar Truman? Be Franse ambassadeur in Washington, tjenri Bonnet, heeft Vrijdag op het Ame rikaanse departement van Buitenlandse Za len een nota overhandigd, waarin ver klaard wordt, dat Frankrijk „zeer sterk blijft staan op zijn standpunt ten aanzien van de controle over het Ruhrgebied". Bonnet verklaarde na een onderhoud van een uur met Robert Lovett, dat deze nota - een zeer ernstige stap" betekende. In de "ota wordt verwezen naar de Donderdag l door de Franse Nationale Vergadering aan vaarde resolutie. De nota critiseert het Brits-Amerikaanse plan om slechts op de distributie van de productie van het Ruhr- «ebied controle uit te oefenen. Frankrijk dat het internationaal lichaam, wan- j eer de bezetting geëindigd is, controle zal I kunnen uitoefenen op aangelegenheden als dekartellisering, zuivering, fabrieksproduc- (ie en distributie van investeringen. Keuter meldt dat de Franse regering een voorstel overweegt om Edouard Herriot, voorzitter van de 'Nationale Vergadering, i _aar Londen en Washington te zenden, j rf0 deze de Franse bezorgdheid over de 1 politiek van de Verenigde Staten en Enge land in Duitsland zou toelichten. Herriot zou als speciale, ambassadeur „aar president ..Truman gaan. I Men gelooft dat Herriot bereid is de mis- sje te vervullen, mits het plan door alle I partijen van de Franse coalitie-regering I lociaiisten, volksrepublikeinen (katholie ken) en zijn eigen radicaal-socialistische j partjj wordt gesteund. Moeizame conferentie I De Londense conferentie der zes mo gendheden over het Ruhrgebied zal van 6 I 'tot 8 December haar werkzaamheden on derbreken om de afgevaardigden van Groot-Brittannië, de Verenigde Staten en Frankrijk in de gelegenheid te stellen de j bijeenkomst bij te wonen van het „comité- Bef stadhuis van Stockholm heeft weer zijn Kerstbazar. Een kleine bezoekster beladen met de bekende strooien i, een wandelingetje over de ten toonstelling. KAMERLEDEN VERKLAREN: Beperking van openbare werken gaat beslist te ver Het. voornemen der regering om de uit voering van grote openbare werken sterk te beperken ontmoet veel tegenstand in de Tweede Kamer. Dit blijkt uit het Voorlopig Verslag over de begroting .van Verkeer en Waterstaat, waaraan het volgende is ont leend: Vrijwel algemeen rezen tegen het onder deel Rijkswaterstaat van deze begroting ernstige bedenkingen. Zeer vele leden meenden dat de beperkingen in deze be- froting ten aanzien van de uitvoering van openbare werken betracht, beslist te ver wan, Er werden enkele voorbeelden ge noemd, waar men al direct een terugslag Ion aanzien van meer of minder vergevor derde industrialisatieplannen kan aantonen als gevolg- van de versobering door deze begroting- aangekondigd. Men was vrij al- gemeen van mening dat niet de Kamer, maar de minister een beslissing dient te nemen ten opzichte van de urgentie der verschillende werken. Zonder een definitieve keuze te doen, dachten véle leden onder andere aan de mogelijkheid van voorkoming van stop ping van reeds in uitvoering zijnde wer ken, zoals bijv. het Fries-Groningse kana- lenplan, het Amsterdam•Rijnkanaal, de iljtak AlmeloTwenteRijnkanaal, een Ptal rijkswegen, maar ook aan enkele nieuwe werken, die voor vei'keers- en in dustriële werken van groot belang zijn, zo els bijvoorbeeld de Baaksé Overlaat, de brug bij Doesburg, de tunnel bij Velsen, en de inpoldering van de Biesbosch en de Braakman. tódse Senaat herdacht Grondwetsherziening van 1848 In het groot auditorium van de rijks universiteit te Leiden is Vrijdagmiddag P ongewone inaugurele oratie gehouden, «of. clr. L. W. G. Scholten, vanwege het wids Universiteits Fonds benoemd tot bij- Pder hoogleraar in de parlementaire ge- wiedènis, aanvaardde dit ambt met het uitspreken van een rede, welke op verzoek ton de Academische Senaat het karakter öfoeS van een herdenking van de Grond wetsherziening van 1848. Onder de aan zuigen bevonden zich de voorzitter van ?e Eerste Kamer, de vroegere Leidse hoog waar in het staatsrecht prof. mr. R. Kra- jPburg en de minister van Binnenlandse «Ken mr. j, h. van IVtaarseveen. Humphrey" dat tegen Maandag a.s. is bij eengeroepen door Hoffman, om een aan vang te maken met het onderzoek naar de kwestie van de ontmanteling der Duitse fabrieken, waarover tussen Londen, Parijs en Washington meningsverschillen zijn ge rezen. Volgens woordvoerders van het Foreign Office is door de conferentie wel „aanzien lijke vooruitgang" geboekt doch nog geen enkele fundamentele kwestie opgelost. Scheepsramp in China Volgens berichten uit Sjanghai, aldus radio-uitzendingen uit New York, is een schip met vluchtelingen in de mond van de ■Vangtse na een explosie gezonken. 3.000 mensen zouden gedood of gewond zijn. Soen Fo zou met communisten willen onderhandelen In Sjanghai wordt verklaard, dat indien mevrouw Tsjang Kai Tsjeks bezoek aan Washington niet tot resultaat zou hebben dat uitgebreide Amerikaanse steun aan China verzekerd wordt, de nieuwbenoem de formateur, dr. Soen Fo, zijn pogingen om een regering te vox-men zou opgeven en zou trachten met de communisten te onderhandelen. Ondanks herhaalde officiële tegenspraak gelooft men te Hongkong en Kanton, dat generalissimus Tsjang Kai Tsjek zich bin nenkort uit het bedreigde Nanking naar Kanton zal begeven. Volgens een onbeves tigd bericht uit Kanton, zou de Soen Jat Sen-universiteit aldaar verzocht zijn haar gebouwen binnen tien dagen te ontruimen om plaats te maken voor de centrale re gering. Van nationalistische zijde wordt bei-icht, dat de regeringsdivisie, die zich uit Hsoetsjou een wêg baant naar het gevechts terrein te Pengpoe, hevige aanvallen on derneemt op de communistische troepen in het gebied van Soehsien, halverwege Hsoetsjou en Pengpoe. Europees ontwerp in Washington gearriveerd Reuter verneemt van gezaghebbende zijde, dat een speciale Britse, koerier te Washington is aangekomen met de ont werpen voor een Noord-Atlantische mili taire Alliantie tussen de landen der zoge naamde West-Europese- Unie, Canada en de Verenigde Staten. Volgens functionaris sen maakt de aankomst van deze documen ten het mogelijk, dat de besprekingen over het pact tussen de ambassadeurs der lan den van de West-Europese Unie en verte genwoordigers van Amerika en Canada aan het begin der volgende week zullen be ginnen. Men is met de onderhandelingen reeds verscheidene weken ten achter doch men hoopt de tekst van het pact niet later dan Maart aan het Amerikaanse congres voor te leggen. Naar verluidt zijn in grote trekken de punten van het voorgestelde verdrag de volgende: 1. De ondertekenaars zien af van oorlog en het gebruik van geweld als politiek in strument, uitgezonderd volgens de voor zieningen in het Handvest der UNO. 2. Er zullen voorzieningen getroffen worden voor het handhaven van de be voegdheden van de Veiligheidsraad en voor het treffen van collectieve verdedigings maatregelen gedurende de tijd dat actie van de zijde van de Veiligheidsraad woi-dt overwogen, alles in overeenstemming met de_voorzieningen van het Handvest. Een gewapende aanval op een der ondertekenaars zal beschouwd worden als een aanval op alle ondertekenaars, de V. S. inbegrepen. 4. In het voorgestelde verdrag heeft iedere ondertekenaar het recht te beslis sen of een actie van een buiten het ver bond staande mogendheid een gewapende aanval of een .daad van aggressie in het kader van het pact vormt. De onderteke naar behoudt zelf het recht te bepalen tot welke onmiddellijke individuele actie zal worden overgegaan ter nakoming van de verplichtingen volgens het pact. 5. Ondanks enig collectief besluit, ge nomen door een door de ondertekenaars van het pact op te stellen consultatief lichaam, zal er voor de deelnemende lan den geen bindende verplichting bestaan voor het gebruik van wapens zonder toe stemming van zijn parlement. 6. Er wordt een permanente consulta tieve raad opgericht van vertegenwoordi gers der ondertekenende landen. Deze raad zal terstond bijeenkomen wanneer een der Russische spionnage in Amerika Karl Mundt, een lid van de commissie tegen on-Amerikaanse activiteit van het Huis van Afgevaardigden, heeft verklaard, dat de commissie van de vroegere commu nistische agent Whittaker Chambers miero- fotocopieën heeft gekregen van documen ten van „enorm belang". „Deze documen ten", aldus Mundt, „waren uit het depar tement van Buitenlandse Zaken weggeno men en aan Chambers ter hand gesteld met het doel ze aan Russische communis tische agenten door te zenden". Chambers, die hoofdredacteur is van het weekblad „Time", deelde de commissie in Augustus mede, dat hij van 1924 tot 1937 communist is geweest. De betrokken documenten waren „van zo ontstellend groot belang en onthulden zo'n omvangrijk net van communistische spionnage binnen het departement van Buitenlandse Zaken, dat zij ales overtreffen wat in de tien jaar van haar bestaan voor de commissie is gebracht". Russische verklaring over Berlijnse valuta-kwestie De Sovjet-Unie heeft in een hedenmor gen door het .nieuwsbureau Tass bekend gemaakte officiële verklaring haar stand punt uiteengezet over de onderwerpen, die in de antwoorden van de drie Westelijke mogendheden op de verleden maand door dr. Bramuglia, toenmaals voorzitter van de Veiligheidsraad, gestelde vragen wer den aangeduid als „nog onopgeloste kwesties". De Russische verklaring geeft het stand punt der Sovjet-regering inzake het aantal marken dat voor Berlijn volgens de ont worpen valuta-regeling moet worden uit gegeven, verder geeft zij een regeling aan voor toewijzing van ci-edieten en tenslotte bevat zij een uitvoerige uiteenzetting over de taak en bevoegdheid der in te stellen financiële controle-commissie der vier mo gendheden, waarbij blijkt dat het Russische standpunt in hoofdzaak met dat der drie Westelijke mogendheden overeenkomt. Er is van Westelijke zijde nog geen com mentaar op deze Sovjet-verklaring gege ven. landen wordt aangevallen om over geza menlijke actie te besluiten. „Eerst Eui'opese samenwerking". Senator Tom Connally, deskundige voor buitenlandse aangelegenheden in het Con gres der Verenigde Staten, heeft verklaard, dat Amerika zich niet moet verbinden om wapens te leveren aan West-Europa, voor dat de Europese naties zich volledig be reid tonen tot onderlinge militaire samen werking. „We moeten niet naar de overkant gaan en zeggen: Wel boys, wat hebben jullie nodig. We moeten hun de verantwoording laten, zodat ze ons kunnen tonen, dat ze alles doen wat in hun macht ligt om zich zelf te helpen", zo zeide Connally tegen journalisten na een bezoek aan president Truman. MORGEN BERLIJNSE RAADS VERKIEZINGEN Valse berichten, dreigementen en verleidelijke aanbiedingen De uiterlijke rust, die tot dusverre de. Berlijnse verkiezingsstrijd kenmerkte, schijnt langzamerhand plaats te gaan ma ken voor een sfeer van spanning. De woor den van communistische sprekers, de scherpe toon van de links-radicale pers, de geruchten dat uit de Sovjet-Russische zóne „knokploegen" naar Berlijn gestuurd zouden worden om morgen incidenten te provoceren en de pogingen van linkse zijde om verkiezingsvergaderingen der burger lijke partijen in West-Berlün te storen, dragen daartoe bii. De eerste minister van Saksen. Seyde- witz. zou gezegd hebben: „De strijd om Berlijn moet thans actief en offensief wor den gevoerd. De verkiezingen van Zondag moeten door een buitengewone aanwen ding van alle vooruitstrevende krachten worden verhinderd, want een sterke deel neming aan de verkiezingen zal de Wes telijke mogendheden het recht geven te zeggen, dat zij te Berlijn moeten blijven". Vrijdagmiddag tijdens een massabeto ging der sociaal-democraten in de tentoon stellingshallen aan de voet van de radio toren, waar Louise Schroder en prof. Reu ter het woord voerden, kwam het evenals Donderdag in vele andere verkiezingsvex'- gaderingen tot vechtpartijen met jeugdige personen, die poogden het houden van redevoeringen te verhinderen. De leiding van de stadsspoor, die onder controle der Sovjets staat, had opdracht gegeven de treinen het station Witzleben voorbij te laten rijden, zodat de passagiers, die aan de betoging wilden deelnemen, pas op het volgende station konden uitstappen en enige kilometers te voet moesten afleggen. Speciale stunt. Het Duitse nieuwsbureau ADN (Sovjet- zóne) heeft vanochtend om 4 uur plaatse lijke tijd alle abonnés opgebeld om hen een speciaal nieuwsbericht voor te lezen, volgens hetwelk de Westelijke mogendhe den Berlijn einde Januax-i of begin Fe bruari zouden verlaten. Het woord is aani Logau Om zonder zorgen te leven zorgt men steeds voor geld en goed; dit houdt hem, die daarvoor zorg heeft, steeds in zorgen. Duizenden valse biljetten in beslag genomen Ook in Den Haag is een bende ontdekt die een groot aantal valse dollarbiljetten heeft uitgegeven. Enige duizenden valse biljetten van 10, 20 en 50 dollar zijn in beslag genomen. Zeven Hagenaars zijn gearresteerd. De zaak is aan het licht gekomen, door dat de Hagenaars valse dollarbiljetten had den verkocht aan varensgezellen die in Amerika tot de ontdekking kwamen dat de biljetten vals waren. De gedupeerden durf den bij hun terugkeer in Nederland geen aangifte te doen. Tenslotte kreeg de politie enige gegevens, waarna zij in samenwer king met ambtenaren van de Dienst Fal sificaties kon overgaan tot de arrestatie van de 44-jarige Hagenaar G. J. K., die in een restaurant óp heterdaad werd betrapt toen hij een aantal valse dollarbiljetten probeer de te verkopen. Hij -had vijftig valse bil jetten van twintig dollar in zijn bezit. Voorts werden aangehouden de 3t-jarige J. C. V., die een goede bekende van de politie is en x-eeds zeven jaar in de ge vangenis heeft doorgebracht, de 32-jarige F. H. E., die ook meermalen met de justitie in aanraking is geweest, de 19-jarige A. P. K., een zwarte-handelaar, de 35-jarige A. C. C. van de M., eveneens een zwarte- handelaar, de 45-jarige F. P. M. en de 31- jarige I. C. D., die reeds voor een ander delict in het Huis van Bewaring was op gesloten. Enige duizenden valse biljetten van tien, twintig en vijftig dollar werden door de politie in beslag genomen. Het staat nog niet vast of deze zaak ver band houdt met de door de Deense politie ontdekte valse-muntersbende. Het onder zoek naar de herkomst der valse biljetten wordt nog voortgezet. Volgens het. bericht hebben „leden van het Britse en het Amerikaanse militaire bestuur" verklaard, dat de luchtbrug bin nen vijf weken zou instorten en dat de vorming van een xxieuwe magistraat in Berlijn en het aanbod van dat lichaam om de gehele stad van voedsel en brandstof te voorzien, de positie van de Westelijke mogendheden onhoudbaar zou maken. ADN zei voorts, dat hoge Britse en Ame rikaanse functionarissen te Berlijn de lei ders van de drie Westersgezinde politieke partijen in de stad hebben meegedeeld, „dat zij hen voortaan niet konden steunen als gevolg van de vex-kiezing van de nieu we democratische magistraat, die hun aan wezigheid onnodig zou maken". Westelijke waarnemers te Berlijn be schouwen dit bericht als door de Sovjets ingegeven en bestemd om de bevolking van de Westelijke sectoren vrees aan te jagen, opdat zij Zondag haar stem niet uitbrengt. Verlokkende beloften. Volgens het met Sovjet-licentie werken de Duitse nxeuwsbux-eau over-wegen de Sovjet-Russische autoriteiten geheel Ber lijn van stroom te voorzien. Reuter tekent hierbij aan, dat de toevoer van stroom met het instellen der blokkade stopgezet werd. Volgens het nieuwsbureau kon de desbetreffende correspondent geen beves tiging of ontkenning van dit bericht bij of ficiële Sovjet-kringen verkrijgen. In Westerse politieke kringen, aldus Reuter, beschouwt men het bericht als een onderdeel van een verkiezingscampagne, waarmede men de kiezers vertrouwen in het gemeentebestuur in Oost-Berlijn wil inboezemen. De burgemeester in Oost-Bexdijn, Ebert, heeft de inwoners van West-Berlijn even veel voedsel en bx-andstof beloofd als de bewoners van de Oostelijke sector ont vingen. Volgens het Duitse pex-sbureau ADN heeft een hoge Sovjet-functionaris van ochtend de geruchten tegengesproken, dat de Sovjet-autoriteiten in Berlijn van plan waren vex-geldingsmaatregelen te nemen tegen West-Bexdijners, die zouden deelne men aan de gemeenteraadsverkiezingen in West-Berlijn. Zes leden van het Britse parlement zijn voor de verkiezingen van de Berlijnse ge meenteraad, per vliegtuig naar Berlijn ver trokken. De leider van de groep H. W. Wallace, vexdtlaarde dat zij er op wilde toezien dat de verkiezingen op even eer lijke wijze zouden worden gehouden als in Engeland en dat er geen sprake zou zijn van intimidatie. Voor de leden van de gehele politie macht in de Westelijke sectoren van Ber lijn zal Zondag de „nood-toestand nr. 1" van kracht zijn. Clay ontslagen? Uit „welingelichte kringen te Parijs" verneemt radio Leipzig, dat generaal Lucius D. Clay, Amerikaans militair gouveimeur van Duitsland, door de Amerikaanse re gering van zijn functie is ontheven. „Dit zal niet eerder bekend gemaakt worden, dan nadat de vex'kïezing te Berlijn heeft plaats gehad", aldus radio Leipzig. Het gehele UNO-schema voor Palestina in duigen Geen enkele vredesrichtlijn overgebleven De politieke commissie der UNO gaf gis teren haar pogingen om speciale instruc ties op te stellen voor de toekomst van Pa lestina op, nadat een Amerlkaans-Exxgels voorstel was verworpen dat richtlijnen ter erzoening aangaf volgens het oorspron kelijke UNO-verdelingsplan en het plan- Bernadotte. Op voorstel van de Amerikaanse afge vaardigde besloot de commissie een ver zoeningscommissie naar Palestina te zen den zonder een wel-omlijnd plan voor een Arabisch-Joodse overeenkomst, doch met een ruim mandaat om tot overeenstemming te komen. Het plan werd met 42 tegen 2 stemmen en 12 onthoudingen aangenomen. Alle tot nog toe gedane voorstellen zijn hiermee vervallen, aldus Reuter. De politieke commissie ging uiteen, toen de Amerikaanse afgevaardigde Dean Rusk vex'klaarde, dat verder debatteren op dat moment geen zin had. Voor vele waarnemers, aldus Reuters correspondent, kwam de uitslag der stem ming omtrent het. Brits-Amerikaanse voor stel geheel onverwacht. Een gedelegeerde verklaarde, dat het enige resultaat was dat het aantal bemiddelaars van één op drie was gebracht. BUSONGELUK IN ZUID-AFRIKA. In de buurt van Johannesburg is een trein op een autobus gereden, waardoor een achttal personen werd gedood en een zestigtal gewond. Sint Nicolaas, die in deze tijd van het jaar overal te vinden is, waar kinderen tezamen komen, heeft zich gisteren ook door de schoorsteen van Sloops Bad in Overveen laten zakken. Hoewel de góed-heilig man niet zo ver ging zelf een ere-rondje te zwemmen - hetgeen met het oog op al die schoorstenen niet onbegrijpelijk zou zijn aanschouwde hij met onverholen bewon dering de prestaties van de jongste zwemphenomenen, die zo juist het diploma hadden behaald. Maar de Sint deed meèr. Hij verwisselde zijn staf een ogenblik voor de hengel en waakte zelf over de wste toeren die een lid van de nieuwe zwemlichting in het nutte element verrichtte De 33-jarige mevrouw Peeto uit Haarlem, de gelukkige winnares van het prachtige houten vülatje, dat de stichting voor bouw van een Margriet-kleuterhuis te Haarlem uitloofde en waarvan de verloting Vrijdagavond plaats had. Verzoeningspoging te elfder ure Merle Cochran, Amerikaans lid van de Commissie van Goede Diensten, is heden naar Djokjakarta gevlogen en heeft be sprekingen gevoerd met dr. Mohammed Hatta, de republikeinse premier, aldus meldt Antara. Naar uit Batavia wordt vernomen doet Cochran, die reeds verscheidene voorstel len heeft gedaan om de kwestie in Indone sië tot een oplossing te brengen, te elfder ure een poging om licht te brengen in de geschillen tussen Nederland en de repu bliek, voordat de Nederlandse delegatie morgen naar Nederland terugkeert. Hedenmorgen arriveerde in Batavia per vliegtuig de heer Cochran in gezelschap van de republikeinen Hatta, Natsy en Roem. Deze zullen de besprekingen met de Ne derlandse ministers voortzetten. Over het vertrek van Merle Cochran naar Djokja meldt A.F.P. nog, dat zijn be zoek aan de republikeinse hoofdstad ge schiedt op verzoek van Hatta. Hij wordt Uitspraken in de Bondowoso-affaire Het hoog militair gerechtshof te Batavia heeft Zaterdagochtend uitspraak gedaan in de Bondowoso-affaire. Kapitein A. R. J. Z. werd veroordeeld tot drie maanden ge- vangeixisstraf, luitenant J. van den D. tot acht maanden, luitenant H. J. C. G. tot twee maanden met aftrek van voorarrest, sergeant-majoor A. D. J. tot vier maanden en twee weken met aftrek, sergeant-majoor B. J. van L. kreeg bevestiging van de vrijspraak van de Krijgsraad te Soerabaja, korporaal C. J. M. L. drie maanden met aftrek, marinier Ch. G. drie maanden met aftrek, maxinier J. H. drie maanden met aftrek, korporaal Th. J. van A. bevesti ging vrijspraak en marinier P. Ch. van E. bevestiging vrijspraak. Geen der beklaagden, xioch hun raads lieden, waren bij de uitspraak aanwezig. vergezeld van de vertegenwoordiger van Hatta in Batavia, dr. Darmasetiawan. Dr. Dax'masetiawan zou gisteravond een persoonlijke brief van Hatta aan Cochran hebben overhandigd. De inhoud daarvan is niet bekend, doch men meent dat deze de ongerustheid weergeeft van Hatta na de veronderstelde mislukking der onder handelingen te Kalioerang en het vertrek van de Nederlandse ministers. Besprekingen met federalisten. Hedenmiddag om 12 uur (plaatselijke tijd) zijn ten paleize te Batavia de be- spx'ekingen tussen de Nederlandse ministers ministers en de federalisten begonnen. Aan deze bijeenkomst, die op verzoek van de federalisten werd gehouden nam een groot aantal federale leiders, waaron der vertegenwoordigers van elke deelstaat deel. Ook dr. Beel heeft aan de besprekin gen deelgenomen. Volgens Reuter heeft de Republikeinse premier, Moh. Hatta aan minister Sassen medegedeeld, dat hij bij zijn eerdere plech tige belofte aan de Nederlandse regering blijft. Voorts vernam Reuter uit gewoonlijk betrouwbare kringen te Batavia, dat Hatta deze verzekering gaf in een persoonlijk schrijven aan minister Sassen, die de in druk had, dat Hatta „terugkwam" van zijn aide-mémoire van de vorige maand aan de Nederlandse regering. OVERWEGEND DROOG. Verwachting, medegedeeld door hefc KLN.M.I. in De Bilt, geldiig van Zater dagavond tot Zondagavond: Koudere nacht met hier en daar vor ming van nevel of mist. Overdag ge deeltelijk bewolkt en overwegend droog weer, maar iets minder zacht dan van daag. Zwakke tot matige Noord-Weste lijke wind, later veranderlijke wind. 5 December: Zon op 8.31 uur, onder 16.30 uur Maan op 12.48 uur. onder 20,50 uur 6 December: Zon op 8.32 uur, onder 16.30 uur Maan qp 13.07 uur, onder 224)4 uur

IJmuider Courant | 1948 | | pagina 1