Casteik mm Meisjes Voetbal in Kennemerland Dag en nacht verzorgen PHILIPS Luidsprekers Cursusvergadering gevraagd HONIG'S pudding Niet alleen VOETBALLERS... MAANDAG 13 DECEMBER 1948 IJ MUIDER COURANT Kinheim versloeg D.T.S. met grote cijfers De uitslag van D.T.S.Kinheim (16) geeft aan, dat de bezoekers in goede vorm waren. Op het gladde en modderige klei- veld gaven de spelers van Oudkarspel echter aan Kinheim de handen vol, hoewel de geelzwarten over allé linies sterker wa ren. Ondanks de grote achterstand bleef D.T.S. sportief en vocht moedig verder. Ongeveer een kwartier was gespeeld, toen een hard schot van Van der Steeg van de lat terugsprong en H. Prinssen de bal ver volgens in het net joeg. (01). Met Van de Wateren als linkshalf en Van der Steeg linksbinnen werden vele aanvallen goed opgebouwd, waaruit de laatste eenmaal doelpuntte, zodat de stand na 25 minuten 0-2 was. Spoedig daarop kreeg A. Prinssen pen pass van Van der Steeg en het was 03. Ook na de hervatting hield D.T.S. dapper vol, maar de betere techniek van Kinheim en het goede samenspel boden meer kansen. Reeds na 10 minuen passeerde Van der Steeg handig de gehele middenlinie en achterhoede en doelpuntte fraai. (04). Nog geen vijf minuten later volgde Star- reveld zijn voorbeeld en de doelman van D.T.S. was weer gepasseerd. (05). Dit werd D.T.S. te veel. Hard werkte de ploeg om althans de eer te redden. Een mooie, snelle aanval met goed combinatie spel stelde de rechtsbinnen in de gelegen heid te doelpunten. (15). De vermoeide D.T.S.-verdediging moest een kwartier voor het einde nog toezien, hoe invaller linksbuiten Kuilenburg de achterhoede en uitgelopen doelman passeerde en er 16 van maakte. I.E.V. raakte nog verder achterop De wedstrijd I.E.V.—D.V.A.V. op „Wa tervliet", welke tot aan de rust nogal gun stig voor de thuisclub verliep is tenslotte opnieuw een nederlaag voor de thuisclub geworden door het verdoorgevoerde onsa menhangende spel van de gastheren. Dank zij de stugge en hard werkende verdedi ging van I.E.V. bleven voorlopig doelpun ten van de zeer bewegelijke voorhoede van de Diemer-club uit, totdat een ogen blik van vrij spel het eerste doelpunt ver oorzaakte in de tweede helft. Valk bracht daarna de bal scherp voor doel en de doelman uit. Diemen dook over het leer heen. Echter reageerde Slotema- ker op de doellijn te laat. De druk weer stond DVAV goed. Een minuut voor tijd doelpuntte de mid denvoor van de gasten fraai. (02). B.D.K.V.V.B. 1—1 In een sportieve strijd zijn de punten gedeeld, hoewel V.V.B. sterker was. Toch dreigde van B.D.K. ook gevaar en vooral van de bewegelijke en snelle middenvoor, maar Van Veelen voorkwam steeds het gevaar. Hoen was een goede speler voor V.V.B. De overigens behoorlijk opgezette aanvallen van de „Breesapers" leden doör het missen van kansen door het veelvul dige glijden schipbreuk. De eerste helft besloot V.V.B. met een hoekschop, door Hooydonk genomen. Michel schoot hard in, maar de bal sprong via de onderkant van de lat het veld weer in. Met de her vatting had V.V.B. voordeel van de wind en werd nog sterker. B.D.K. weerde zich uitstekend. Na een kwartier zette Hooy donk de bal even buiten het strafschop gebied keurig voor en Michel schoot in eens keihard in. (01). De vreugde was van korte duur want na de aftrap liep Meyer de bal gaan. Dui- neveld viel en de toelopende linksbinnen van B.D.K. verraste v. Veelen met een zacht rollertje. (11). V.V.B. schiep her haaldelijk kansen. Bruinzeel Bakker en Michel zagen echter hun schoten niet be loond, totdat Hooydonk evén voor het einde goed voorzette en Michel fraai in kopte, doch tegen de lat. Dmuiden blijft winnen Het Is Zaterdag een alleszins geslaagde dag geworden voor het eerste, tweede en derde elftal van V.V.IJ. De elf van het eer ste hadden het het moeilijkst tegen de Enk- huizeuse club CSV „Dindua", maar met een 43 zege konden zij tevreden huiswaarts keren. Noe drie punten en dan is de club kampioen. De reserves versloegen WRA I met 62 en het derde heeft tijdens een zware wed strijd de gast „Nieuw Vennep" een 21 nederlaag toegebracht, zodat de IJmuide- naren thans met een punt voorsprong de bovenste plaats op het ranglijstje bezetten. Het vierde elftal bleef tegen Kinheim 2 in de minderheid (12), wat, gezien de onvolledigheid van de WlJ'ers een bevre digend resultaat genoemd mag worden. Tenslotte moesten de juniores een teleur stelling incasseren door met 23 van Ken- nemers b te verliezen; twee doelpunten der IJmuidenaren werden door de scheidsrech ter afgekeurd, hoewel men het in het WTJ- kamp lang niet eens is met deze beslissing. Grote overwinning voor Stormvogels II Het is jammer dat de reserves van Storm vogels al zoveel punten verspeeld hebben, want inderdaad, zoals zij ook ditmaal weer tegen HVR 2 speelden, zouden zij met suc ces een aanval op de boverste plaats kun nen doen. Vooral in de voorhoede vlotte het uitmuntend, zodat de Amersfoortse verde diging de grootste moeite had zich staande SCHEEPVAART IJMUIDEN Binnengekomen schepen Zaterdag 11 De cember: Zeeland van Stettin. Zwaluw van Blyth. Sinkep van Batavia. Ferno H. van Mantulioto. Ostrabotnia van Topika. Arbo v. Newcastle. Ransdorp v. Stralsund. Cetas v. Goole. Frans van Gothenburg. Alstern van Hoogovens. Brandaris van Gdynia. Dierma van Londen. Amstelveen van Mexico City. Jan Willem Friso van Milsbank. Vertrokken Zaterdag 11 December: Mado naar Middlesborough Sixten naar Norkö- ping. Ponsa naar Slikkerveer. Rati naar Bre men. Noordwijk naar Gdansk. Jupiter naar Gent. Goldfinch naar Londen. Surte naar Londen. Fanö naar Imingen. Strabo naar Bilbao Torko naar Tyne. Ornen naar Ko penhagen. Mabella naar Antwerpen. Helder naar Breckton Oranjefontein naar Antwer pen. Vliestroom naar Huil. Hollandia naar Rotterdam. Binnengekomen Zondag 12 December: Myridon van Batavia. Dacapo van Delfzijl. Metor van Gothenburg. Northpyn van Ant werpen. Smarampaan van Ostende. Betty Maersk van Digby. Jans van Londen. West- land van Hamburg. Baltic van Bremen. Lu- vian van Klaverö. Falcon van Londen. Oïse van Rouaan. Capella van Hüdiksfal. Vega v. Rona. Dagny van Otterbacken. Hector van Delfzijl. Vertrokken Zondag 12 December: Rijn stroom nam- Londen. Zeeland naar Blyth. HOOGWATERTIJDEN 13 December: 1.22 en 1.40. 14 December: 2.04 en 2.18. te houden. Middenvoor Prins had, evenals de vorige week tegen DOS, deze middag al een bijzonder productieve bui. Hij nam niet minder dan vier doelpunten voor zijn reke ning. De andere twee scoorden Van Gelder en Broek. Met de rust had de thuisclub reeds een voorsprong van 20. De aanvallen van de bezoekers waren te weinig doortastend ge weest om tegen de solide verdediging suc ces te hebben. Toen na de rust de stand op 30 was ge bracht, scoorde HVC 2 tegen. Mogelijk had dit doelpunt de bezoekers tot nog meer „daden" gebracht, als Prins niet juist bij tijds een fout van de doelman had uitge buit (41). Nu was HVC's tegenstand ge broken en Stormvogels drukte zijn meer derheid in nog twee doelpunten uit (61). Na achterstand (02) won Beverwijk met 72 Dadelijk ondernam V.V.E. enige gevaar lijke aanvallen, welke echter geen resultaat opleverden. Langzamerhand kwam Bever wijk er beter in en een gelijk opgaande strijd volgde. V.V.E. doelpuntte uit een mooie pass door Vrijburg. Beverwijk werd sterker en forceerde enige hoekschoppen, welke echter op niets uit liepen. Na een misverstand in de achterhoede van Beverwijk doelpuntte Vrijburg op nieuw (20). Bij een goed opgezette aan val van Beverwijk kreeg H. van Lint de bal toegespeeld van A. Marx en het schot was door doelman Blok niet te stoppen. (21). Dezelfde speler bracht even voor de rust de partijen op gelijke voet. (22). Na de hervatting voerde Beverwijk het tempo langzaam maar zeker op en uit een hoekschop kopte J. Wortman de bal keu rig in. H. van Lint, die een uitstekende wedstrijd speelde, bracht de stand op 24. Er was voor de ploeg van Wijk aan Zee geen houden meer aan. De stand werd regelmatig opgevoerd en met 27 kwam het einde. Terrasvogels verloor onverdiend Trachten de overwinning te behalen is nu eenmaal het doel van elke vereniging en daarom werkt een nederlaag altijd min of meer teleurstellend. Maar te verliezen op een wijze, zoals Terrasvogels gisteren tegen ZSGO deed, is een dubbele teleur stelling. Het grootste deel van de speel tijd was de thuisclub sterk in de meerder heid, zodat elk ogenblik de voorsprong, welke Klumper na 15 minuten spelen zijn club bezorgd had, vergroot kon worden. De verdediging van ZSGO had echter het geluk op haar hand. Nadat de Amsterdammers een straf schop hadden ingeschoten, bleek Terras vogels even gedemoraliseerd, maar lang duurde het niet, of het doel van ZSGO kwam weer onder hoge druk te staan. Het begeerde doelpunt bleef echter uit. Wel werd er gescoord, doch door.... de Am sterdammers, die toen dus met 21 leidden. De thuisclub zette nu alles op de aan val, doch de gelijkmaker bleef op onbe grijpelijke wijze uit. Zelfs maakte ZSGO nog een derde punt. (31). Haring uit het Kanaal Hedenmorgen werden aan de afslag te Scheveningen 700 kisten verse volle ha ring afkomstig uit het Kanaal aangevoerd. De kwaliteit was zeer goed en er werden maximumprijzen betaald. De meeste der binnengekomen haringloggers, voor zover zij niet naar het Kanaal gaan, eindigen de haringvisserij. De motorlogger SCH 118 gaat de haringvisserij uitoefenen. In de afgelopen week is er niet veel verse haring aangevoerd. De volle haring bleef tegen de maximum-prijs. De kustvissers voer den in die week hoofdzakelijk schar aan, andere vissoorten zag men sporadisch aan de markt. Niettegenstaande de gunstige weersomstandigheden was de aanvoer van garnalen nihil. Het Rode Kruis Sanatorium te Santpoort In de loop van 1949 ontruimd? Ged. Staten van Noordholland schrijven in een toelichting op de begroting voor het Prov. Ziekenhuis te Santpoort o.a.: „De bij de begroting voor het jaar 1948 uitgesproken verwachting, dat de rechter vleugel van het nieuwe gedeelte van het Ziekenhuis, welke door het Rode Kruis Sa natorium wordt gebruikt, in het einde van 1947 ter beschikking zou komen voor de eigen verpleging van mannen-patiënten, werd niet verwezenlijkt. Het verloop van de besprekingen met het Rode Kruis be treffende de ontruiming, wettigt de veron derstelling dat déze afdeling in 1949 weer in gebruik zal kunnen worden genomen. Rekening houdende met een geleidelijke bezetting van de vrijkomende ruimte, kan het totaal aantal patiënten voor het jaar 1949 worden geraamd op 1361". Inbraken-reeks in Beverwijk Geld en bonnen gestolen In de nacht van Zaterdag op Zondag heeft een aantal ongure individuen zich toegang verschaft tot acht woningen aan de Hooglanderweg te Beverwijk. Bij vijf andere percelen is het bij een poging ge bleven. De ongewenste gasten kwamen door de achterdeur binnen en ontvreemdden hoofd zakelijk bonkaarten en enige bedragen aan geld. Bij een Hoogoven-arbeider stalen zij het gehele weekloon en bij een gepension- neerd arbeider werden 325 en enige bon kaarten ontvreemd. De politie heeft de zaak in onderzoek, maar van de daders ontbreekt tot nog toe elk spoor. Agenda voor Beverwijk MAANDAG 13 DECEMBER. Kennemer-Theater, 7 en 9.15 uur: Fort Apache. Luxor-Theater, 7 en 9.15 uur: Go West. W.B.-Theater, 8 uur: Een vals spoor. Corso-Theater (Castricum), 8 uur: De beste jaren van ons leven. SCHEEPVAART Afrika lijnen. Jaarstroom 11 Dec. in Le Havre verwacht van Dakar. Meliskerk 10 Dec. Kaap Finisterre gepasseerd naar Le Havre. Nigerstroom 10 Dec. van Las Pal- mas naar Dakar. Zonnewijk 10 Dec. Kaap St. Vincent gepasseerd naar Kaapstad. Nederland. Amstelstad 10 Dec. te Gra- vesend van Londen. Bali 10 Dec. van Ca sablanca naar Halifax. Singkep 11 Dec. te Amsterdam van Port Said. Kon. Holl. Lloyd. Waterland, 10 Dec. te Rio de Janeiro op uitreis. K.N.S.M. Ariadne 9 Dec. van Napels n. Catania. Buys Ballot 10 Dec .van Kingston te Port au Prince naar Aux Gayes. Helder 9 Dec. van Madeira naar St. Eustatius. Lu na 9 Dec. van Samos te Candia naar Cla- mata. Mentor 10 Dec. van Oporto naar Gi braltar. Midas 9 Dec. van Bordeaux naar Amsterdam. Orion 10 Dec. van Piraeus te Istanbul naar Sfax. Orpheus 10 Dec. van Gibraltar naar Amsterdam. Theseus 10 Dec. van Oran naar Tunis. Titus 10 Dec. van Thessaloniki te Istanbul naar Constanza. Vulcanus 10 Dec. van Passajes te Bilbao naar Santander. Grote vaart Alhena 10 Dec. van Rotterdam n. Buenos Aires. Arendskerk 11 Dec. van Sydney te Rotterdam. Boissevain, Hongkong-Buenos Aires 10 Dec. van Mombasa naar Lourenzo Marquez. Langlee Scott Japan-Rotterdam 10 Dec. van Genua. Leersum 10 Dec. van Bremen te Rotterdam. Lekkerkerk Am sterdam- Dar es Salaam, pass 9 Dec. Gi braltar. Linge 10 Dec. van Rotterdam naar Stockholm. Lutterkerk, Rotterdam-Perzi sche Golf, 11 Dec. te Khorramshar. Nord- kap (charter) Rotterdam-Perzische Golf 10 Dec. van Londen. Roebiah 9 Dec. van Ba tavia naar New York. Rotti 10 Dec. van Bahrein te Kuweit. Rijn 10 Dec. van Zaan dam te Rotterdam. Sommelsdijk, Java- New York, 9 Dec. te Penang. Samaria 7 Dec. van Konakry. Sandenburgh 10 Dec. te Bordeaux. Albirea, Buenos Aires-Rot terdam, pass. 10 Dec. Madeira. Alcyone, Rotterdam-Buenos Aires, 9 Dec. van St. Vincent K. V. Aludra Rotterdam-New- Orleans pass. 10 Dec. Fayal (Azoren). Ar- keldijk 9 Dec. van Galveston naar Amster dam en Rotterdam. Jacob Cats 10 Dec. van Norfolk naar Rotterdam. Noordam 10 Dec. van New York naar Rotterdam via South ampton. Aldebaran, Rotterdam-Keywest v. o. 10 Dec. 45 mijl Zuid Startpoint. Al- chiba 10 Dec. van Rottei-dam te Calcutta. Adinda (T) 6 Dec. van Manilla naar Miri. Alpherat Buenos Aii-es-Rotterdam 10 Dec. van Victoria. Bosfontein 11 Dec. van Am sterdam te Mombassa verwacht. Cistula (T) 10 Dec. van Singapore naar Melbourne. Chama (T) 9 Dec. van Singapore naar Freemantle. Ceronia (T) 8 Dec. van Singa pore te Fx-eemantle. Songostroom 10 Dec. nog te Takoradi. Cleodora (T) 6 Dec. van Calcutta te Miri. Ena (T) 11 Dec. van Sin gapore te Wellington verwacht. Erinna (T) 11 Dec. van Tarakan te Singapore ver wacht. Esso, Rotterdam-Havre-Perz. Goif, pass. 10 Dec. Finisterre. Helder^ Amster dam-Chili, 10 Dec. van Madeira. Jaarstroom Dakar-Le Havre, pass. 10 Dec. Ouessant. Laurenskerk 10 Dec. van Vizagapatan naar Coconada. Lemsterkerk 10 Dec. van Mus cat te Bahrein. Leopoldskerk, Rotterdam- Calcutta, 11 Dec. te Port Said. Loosdrecht, Madras-Calcutta, 10 Dec. ten anker in Amsterdam. Blueboy 9 Dec. van Hull te J. de Vries, arts AFWEZIG Donderdag 1G December Velleman Koopt! alle soorten goede meubelen, tapijten, kristal, goud en zil ver etc. voor hoge prijzen. Tel. 14637 Zijlstraat 62 Beoefent bij GRATIA- PLATO met animo gymnas tiek. Maar doet het toch vooral niet alleen maar pe riodiek. In Ulo Dames half 8, Dames Sen. 9 uur. NETTE KOSTGANGER ge vraagd. Adres te vern. bur. v. d. blad. TE KOOP: 1 lederen roltas met gereedschap, bevatt. 9 steeksleutels, 4 ringsleutels, 3 dopsleutels, merk (Becro Polygoon) als nw. 1 kop lamp voor truck met 12 v. Dimlamp, 1 achteruitkijk spiegel, 1 kriek, compleet, 4 ton, 1 ruitenwisser 6 volts Bosch. Kompasstraat 65, IJm. Na 5 uur. TE KOOP: mooie dames mantel m. 46 en 1 2 pers. bedovertrek. Adres te vern. bur. van dit blad. Te koop: mooie SOLIDE KACHEL. Adres te verne men bur. van dit blad. GEMEENTE WATERLEIDING VELSEN De Directeur voor Gas en Water brengt hierbij onder de aandacht van het publiek, dat, volgens de verordening op de waterlevering, elke geabonneerde voor een perceel, waarin of waarbij een watermeter is geplaatst, zorg heeft te dragen, dat deze meter niet bevriest. Herstel van beschadiging tengevolge van vorst of dergelijke oorzaken geschiedt voor rekening van de geabonneerde. Om schade en ongerief te voorkomen wordt ieder aangera den de meter vorstvrij af te dekken en bij strenge vorst de leiding af te tappen. De Directeur voor Gas en Water, M. KAMPMAN Bezoekt Vrijdagavond 8 uur bij v. d. LEM, Zeeweg 149, IJmuiden-Oost SPORTSCHOOL BEN TADEMA Jin-Jitsu, Judo, Indoortraining, Boksen Privé: Laat 84 I, A'lkmaar IJM. BESTUREN BOND PARTIJ v. d. ARBEID op Dinsdag 14 Dec. in de voormalige Centr. Keuken aan de Abelenstraat. Spreker, de Heer G. M. NEDERHORST lid der 2e Kamer, over het onderwerp: „Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie" Toegang vrij BESTUUR IJ.B.B. BESTUUR P. v. d. bij Stoomwasserij „DE LELIE", Koningstraat 22, Beverwijk. GEMEENTE VELSEN Burgemeester en Wethouders roepen sollicitanten op naar de betrekking van CONTROLEUR bij het gemeentelijk Huisvestingsbureau, in de rang van klerk. Dienstverband: op arbeidscontract. Vereist: U.L.O.-diploma of een daarmede gelijkstaande ont wikkeling. Jaarwedde: f 2300.— tot f 2900.— (behoudens hogere goed keuring), te bereiken in 6 jaar Kinderbijslag conform Rijksregeling. Gezegelde sollicitaties in te zenden uiterlijk 18 Decem ber 1948. P. C. DE GEUS oud-belast, ambt. te IJmuiden Belastingconsulent BREDEROODSEWEG 55 Santpoort (Stat.) Spreekuur v. 19-20 uur mond van Gpnges-rivier. Modjokerto, 10 Dec. 22 uur van Rotterdam te Antwerpen. Mirza (T) 2 Dec. van Pladjoe naar Ran goon. Meliskerk, Dakar-le Havre pass. 10 Dec. Finisterre. Mentor 10 Dec. van Leixoes naar Gibraltar. Molenkerk, Rotterdam- Japan 10 Dec. van Manilla naar Hongkong. Mijdrecht (T) 11 Dec. van Curasao te Kaapstad. Sloterdijk 10 Dec. var. Soerabaya te Konsigang. Stad Haarlem, Vlaardingen- Savona, 10 Dec. pass. Gibi-altar. Tamo Buenos Aires-Lissabon pass 11 Dec. St. Vincent K.V. Tjikampek 10 Dec. van Sjang hai naar Hongkong. Van Ostade 10 Dec. v. Ponta del Gada naar Le Havre. Van Riemsdijk 10 Dec. van Hongkong te Sin gapore. Bali 10 Dec. van Casablanca naar Halifax. Maaskerk 10 Dec. van Monrovia naar Fx-eetown. Nigerstroom Amsterdam- West Afrika 10 Dec. van Las Palmas. Pr. Joh. Will. Fiiso, Milbank-Velsen, pass 10 Dec. Lizard. Riouw 10 Dec. van New York te Newport Nws. Ternate 11 Dec. van Gdy nia te Rotterdam. Willem Ruys, Rotterdam- Java pass. 10 Dec. Malta. Zeeman, Rotter- dam-Java 10 Dec. te Port Said. Limburg 12 Dec. van Calcutta te Los Angeles verwacht. Lindekerk Perz. Golf-Rotterdam, 9 Dec. v. Marseille. Kleine vaart Sambre 10 Dec. van Rouen naar Londen en Rotterdam. Oise 10 Dec. van Rouen n. Middlesbro. Gaasterland 10 Dec lynn. June 10 Dec. te Waterton Dec. te Lubeck. Mulan 10 Dec. van i®5 bro naar Calais. Nassauhaven 1 n Larvik naar Antwerpen. Rose Ma,- te Bergvara. Tempo 10 Dec van11 Dec, naar Antwerpen. Urmajo in den. Vrede 11 Dec. van Goole na Lon* "«wbuigu u uec. van Hmz te Le Havre. Zwex-ver 10 Dec v d*®* dam te Goole. Crescendo 10 Nf1 Ster naar Hull. Elisa 11 Dec. van Ant- Van Si Garston. Hast 5 11 Dec. van ~Np te Rotterdam. Mercurius 10 Dec J" 'en te stoft te Londen. Oranje 11 Dec 311 k°We* burg naar Rotterdam. VaQ Ham. BINNENGEKOMEN EN VERTRflir VISSERSSCHEPEN S Binnen 12 December: ijm 70 Marezaten, vis, vertr. 8 Decern hor t t °H Vikingbank, Mercurius, vis in \r 183 Naar zee, 11 December. IJM S, Deze trawler liep 12 December wp?6?0, nen met een coaster op sleeptouw Haringdrijfnet visserij. Binnen 11 cember: KW 54 met 336 kantjes Kw N met 61 kantjes. KW 175 met i ll0 KW 14 met 45 kantjes. Binnen 19 ber: KW 110 met 56 kantjes, KW rnm' 400 kantjes. KW 23 met 130 w8 met 63 met 450 kanties. ^es> KW Uw Schoonheid! Laat üastella co!3 cream iedere nacht weefsels van Uw huid dóór en dóór soepel houden. Breng overdag Castella vanishing cream op, - en let op hoe glad en zacht Uw huid weldra aanvoelt, hoe jong en stralend het gelaat is, dat de spiegel weerkaatst* Weer zo'n goed •ptoducti 60 ctnt fei (ufo Gevonden: TULE GORDIJN Teg. adv. kosten ter. te ha len Marconistraat 4. Iedere sportsman kent dat verlammende gevoel van plotseling vermoeide spietenvan spier- stramheid en spierstijfheidVerlaat U in zo'n ge val op Philips „Infraphil". Ook bij massage van spierkramp en verstuikingen betekent dit Infrarood- bestralingsapparaat een waardevol hulpmiddel. De heilzame,infrarode stralen van de Philips „Infraphil" dringen door tot onder de opperhuid en zorgen voor verhoogde toevoer van bloed, waardoor de pijn wordt gestild en de genezing bevorderd. De soepelheid keert terug en U geraakt weer in goede conditie. Vanzelfsprekend is het noodzakelijk bij ieder letsel, dat zich enigszins ernstig laat aanzien, eerst Uw dokter te raadplegen. De diel warmte vc, Infraphil treffelijke o bij alle i Philips is een voor Het apparaat met infra rode stralen van de enig juiste golflengte, die in staat zijn .diep in de weefsels - .door tèrdringen. Prijs f36.- HY. PHILIPS' VERKOOP-MAATSCHAPPIJ VOOR NEDERLAND EINDHOVEN

IJmuider Courant | 1948 | | pagina 4