Nette meisjes gevr. Tweedjassen „KLECO" KVlarcelis' Jové Belastingconsultatiebureau HUYGEN JUNGEN Velsen Noord Vooruit" probeert tuineigenaren te overreden Visserij- BOUSQUET Luidsprekers L. M. Verschoor DANSLES flinke kantoorbediende (vr.) een EERSTE KLAS MONTEUR fljfjff] Cafetaria ..FLUKS" Trompstraat 14 Confectie-ateliers DONDERDAG 6 JANUARI 1949 IJ MUIDER COURANT 6 VERKEERSPROBLEMEN IN VELSEN-NOORD Tijdens de gemeenteraadsvergaderingnutte van deze gronden niet alleen vele van 16 November werd onder meer het moeilijkheden met zich brengt, aldus luidt verkeersvraagstuk van de Wijkerstraat- het antwoord verder, doch ook geruime weg behandeld, dat door het verdwijnen i lijd zal vorderen en de verkeerssituatie ter van de voortuintjes aan de westzijde wel- plaatse inderdaad gevaarlijk is, geven wij licht nader tot zijn oplossing zou kunnen worden gebracht. De vereniging „Velsen-Noord Vooruit" heeft thans dit urgente probleem nogmaals onder de aandacht gebracht. Onlangs is in een brief verzocht: le. om een strenger toezicht op de ingestelde maximum snelheidsbepaling van 40 km. door de uitoefening van een verscherpte controle; 2e. het plaatsen van een bord „slipgevaar" in de bocht bij de Duinvliet- straat. Op dit laatste is een antwooi'd uit gebleven. De brief tekent voorts de situatie op het gedeelte van genoemde weg tuSsen Duïn- vlietstraat en Spoorwegovergang, waar het westelijke trottoir plotseling eindigt, door dat de daar aanwezige tuintjes voor de percelen genummerd 309 tot en met 325 het doortrekken van het trottoir verhin deren en de wandelaars zich dus op dit drukke punt op de rijweg moeten begeven om over te steken naar de andere kant. „Velsen-Noord Vooruit" heeft in ver band hiermede B. en W. verzocht zo moge lijk tot onteigening te willen overgaan. Op dit laatste verzoek is geantwoord, dat het gemeentebestuur doordrongen is van de urgentie van het probleem, maar de eigenaren van de betreffende percelen tot heden niet bereid vond ten behoeve van de doortrekking van het trottoir de voor hun woningen gelegen tuintjes aan de ge meente over te dragen. „Aangezien onteigening ten algemene Badinrichting „Concordia" werd druk bezocht De aan gebouw „Concordia" verbonden badinrichting, welke door de directie van de Papierfabriek niet alleen is opengesteld voor het personeel van dit bedrijf maar ook voor particulieren, blijkt volgens de gege vens van het afgelopen jaar in een grote behoefte te voorzien. In 1948 zijn niet min der dan 12.900 baden genomen, wat neer komt op een gemiddelde per week van bijna 250. Toch was dit cijfer in 1947 nog hoger: 13.700 baden; een vermindering dus van ongeveer 800 baden. De oorzaak moet waarschijnlijk voor wat het bedrijf «personeel betreft wel gezocht worden in een aanmerkelijk verbeterde badgelegenheid in de fabriek zelf en ove rigens kan worden aangenomen, dat vele particulieren, die anders van een bad in „Concordia" gebruik maakten, thans door de in de nieuwe woningen aangebrachte douche-inrichtingen hieraan de voorkeur geven. IJmuiden De misi legde de scheepvaart lam De Groote Beer pas vanmorgen opgestoomd Vijftig meter bedroeg het zicht Woens dagmiddag voor de IJmuidense pieren en de „Ariadne" moest dan ook wachten met binnenkomen tot de wereld weer wat rui mer werd. De scheepvaart voor de Neder landse klist is door de dikke mist practisch lamgelegd. De „Grote Beer", die Woensdagmiddag om circa vier uur in IJmuiden verwacht werd, moest voor de pier voor anker gaan en kon in verband met het slechte zicht niet binnenkomen. Vanmorgen omstreeks zeven uur is het schip eerst naar Amster dam opgevaren, waar het om tien uur is aangekomen. WILLEM VAN IEPEND AAL VOOR „GAS EN WATER". Vanavond spreekt de bekende volks schrijver Willem van Iependaal voor de personeelsvereniging van Gas en Water in de zaal van Demmers aan de Frans Naere- boutstraat over het hem zozeer vertrouw de onderwerp: „Taal, volkstaal en volks humor". Beverwijk Bij het jubileum van „De Kennemers" Het was op 28 December voor de Bever wij ker voetbalvereniging „De Kennemers" een bijzondere dag, want het was toen pre cies twintig jaar geleden dat deze in Be verwijk zo populaire voetbalvereniging werd opgericht, in het bovenzaaltje van café „Suisse". Het initiatief van deze op richting ging indertijd uit van de heer H. Kluft, die met een achttal jongelui de eer ste steen van deze nu zo bloeiende ver eniging heeft gelegd.. Het Januarinummer van „De Rood-Zwarte", het clubblad van „De Kennemers" dat wij ontvingen, is ter gelegenheid van het zesde lustrum der ver eniging fraai uitgevoerd. Beverwijks eerste burger mr. H. J. J. Scholtens geeft in dit nummer met een artikel van zijn belang stelling blijk, waarin hij eindigt met de wens dat de jubilerende vereniging moge groeien en bloeien. Verder worden door vele leden, ereleden en bestuursleden her inneringen uit „de goede oude tijd" opge haald. Drijvende eonservenfabriek. Een complete eonservenfabriek wordt geïnstal leerd op de 27,000 ton metende „Kosmos V", die onlangs in Engeland voor een Noorse maatschappij gereed gekomen is. Het is het duurste schip van de Noorse vloot en nog deze winter zal de kolos naar de Antarctische wateren gaan om walvis vlees tot traan en andere producten te ver werken. Dagschuitjes. Woensdag was er dus eindelijk de eerste visaanvoer in het nieu we jaar. Er kwamen 10 dagschuitjes met een gezamenlijke vangst van 50 manden vis binnen. De prijs was natuurlijk maxi maal. Per auto werd voorts verse haring aangevoerd uit Breskens. Catharina voer niet. Voor het vertrek weigerde de winch van de „Catharina Duy- vis" (IJM 60). De reis moest worden uit gesteld tot het mankement is verholpen. u in overweging uw invloed aan te wen den om de betreffende eigenaren te over tuigen van de noodzakelijkheid de tuintjes aan de gemeente over te dragen". Deze invloed van „Velsen-Noord Voor uit" is inmiddels aangewend en er is een dringend beroep gedaan op de betrokken eigenaars om medewerking te verlenen, zodat het trottoir doorgetrokken kan wor den. De zeven eigenaren is voorgesteld om, wanneer per 15 Januari op het schriftelijke verzoek niet is geant woord, aan te nemen, dat „Velsen- Noord Vooruit" het gemeentebestuur kan mededelen, dat het de beschik king over de tuintjes kan krijgen. Het is, gezien het steeds toenemende ge vaar met het zeer drukke verkeer ter plaatse te hopen, dat deze missie van „Vel sen-Noord Vooruit" slaagt. NSB-politiechef leverde 179 Nederlanders uit In Mei 1940 was hij 'n moedig verdediger van Ypenburg. in 1941 werd te Apeldoorn als commis saris van politie aangesteld de reserve officier J. M. een man die in 1940 na de capitulatie N.S.B.'er werd en met hart en ziel de nieuwe orde was toegedaan. Groot was het aantal slachtoffers door hem en zijn handlangers in Apeldoorn en omgeving gemaakt. In 1943 kwam van Duitse zijde het bevel dat alle Joden en Jodenbegunsti gers die in Geldex'land en Overijssel waren ondergedoken moesten worden opgespoord. Met grote nauwgezetheid werd dit bevel uitgevoerd zodat in Augustus van dat jaar 179 slachtoffers konden worden geboekt, die op transport naar Duitsland werden gesteld. Kort daarna trad M. toe tot de „Waffen S.S." en in 1945, kort voor de bevrijding, had hij te Groningen als enige Nederlander zitting in het Duitse „Feld- gericht". De procureur-fiscaal bij het Bijzondere Hof te Arnhem eiste tegen deze man, die als commissaris wel achter de schermen was gebleven, maar de orders uitdeelde, de doodstraf. Het Hof veroordeelde hem echter tot twintig jaar gevangenisstraf met aftrek. De procureur-fiscaal was tegen dit vonnis in beroep gekomen en nu diende deze zaak voor de Bijzondere Raad van Cassatie. De president van de raad mr. Haga sprak zijn afkeuring uit over het feit dat M. die als reserve-officier gedurende de Mei dagen van 1940 bij Ypenburg zeer 'moedig was opgetreden, zich geschaard had aan de zijde van de vijand. Op de foto van de legitimatiekaart van de S.S. stond M. afge beeld in het tenue van kapitein der jagers. „Zinkt u niet door de grond van schaam te?" vroeg mr. Haga. „Ik heb steeds gedacht in het belang van het volk te handelen, ik kan er geen andere verklaring voor geven", was het antwoord. De verdediger voerde aan dat zijn cliënt op bevel van de Duitsers in Apeldoorn had gehandeld en bepleitte een psychia trisch rapport, opdat een duidelijk beeld verkregen zou worden omtrent de psychi sche gesteldheid van zijn cliënt, die naar pleiters mening, behept was met een sterk minderwaardigheidscomplex. Het Hof had het moedige gedrag van M. in de Meidagen als een strafverminderende omstandigheid aangerekend, en hij sprak de hoop uit dat de raad deze feiten bij de bepaling van de strafmaat nog meer zou doen gelden. De procureur-fiscaal, prof. Langemeyer, concludeerde echter tot verwerping van het beroep. Volgens hem was er geen ver zachtend woord omtrent deze man te zeg gen. Dat de doodstraf tegen hem was ge- eist kon hij zeer goed begrijpen, maar ook dat het Hof te Arnhem het gebeuren bij Ypenburg in aanmerking had genomen. Bij een straf van twintig jaar zag hij de uiter ste grens der clementie. Uitspraak over vier weken. SS-barbaar ging nog prat op zijn schanddaden Kort en afgebeten waren de antwoorden van de 29-jarige S.S.-er G. L. van der K. uit Den Haag, die Woensdag voor het Haagse Bijzondere Hof terecht stond. Zon der een enkele maal toe te geven, dat hij in de bezetting volkomen „fout" geweest was, bekende hij zijn schanddaden. Toen hij aan het Oostfront zijn linkeroog verloren liad, was hij naar Nederland te ruggekeerd en instructeur van de „Ord- nungspolizei" geworden. In de „Arbeitskon- trolldienst" verrichtte hij huiszoekingen en arresteerde hij ondex-duikers. Getuigen noemden hem een man, die met plezier dit onterende werk deed. De arrestanten wer den door hem mishandeld. Een dame uit Arnhem, vertelde dat zij in 1944 haar vader hevig bloedend in zijn huis had aangetroffen. Verdachte stond bij hem en had haar zuster de huls van de kogel die hij op haar vader afgevuurd had, aangeboden als „een aandenken". Toen ge tuige op vex-zoek van haar vader een be ker water gehaald had, sloeg Van der K. de beker uit haar hand, vulde een grote pan met water en stortte die uit over de gewonde. Van der K. had verder in 1944 te Zwolle een aantal gevangenen bewaakt, die naar de executieplaats gevoerd werden. Onder weg mishandelde hij een van hen zonder aanleiding met zijn helm. Bij de executie plaats had hij op een van hen, die wilde vluchten, geschoten. De man werd getrof fen. Vol trots had verdachte tegenover zijn collega's op zijn zuiver schot gei'oemd. Thans ontkende hij de vluchteling geraakt te hebben. Wel gaf hij toe, dat de executie zelf een „moordpartij" was geweest. De px-ocureur-fiscaal zag in het gedrag van verdachte „een barbaarsheid, die in West-Europa gelukkig onbekend is." Het slachten van een beest werd door hem en zijn soortgenoten met meer zorg verricht dan het neerschieten van een mens. Hij eiste twintig jaar met aftrek. De raadsman wijdde uit over de ongun stige huiselijke omstandigheden van zijn cliënt en vroeg tenslotte verlaging van de strafmaat. Uitspraak 29 Januaari. Kolonel Howley „Geen verbroedering meer met de Russen in Berlijn" De Amerikaanse bevelhebber in Bei-lijn, kolonel Frank L. Howley heeft zijn staf dezer dagen botweg verteld dat het maar eens uit moet zijn met vriendschappelijke omgang met de Russen. Howley nam de kwestie op met een functionaris die naar verluidt een Rus van lage rang „zijn beste wensen voor het nieuwe jaar" had overgebracht en hem ten eten had gevx-aagd. „Zolang de Russen hun onmenselijke blokkade van Berlijn handhaven, terwijl Amerikaanse en Britse vliegers sterven en grote ontbei'ingen lijden om de luchtbrug in stand te houden, en zo lang het Ameri kaanse volk gedwongen is millioenen dol lars aan deze blokkade te besteden, zolang wens ik niet dat mijn mensen vriendschap pelijke omgang met hen hebben", verklaar de Howley aan United Press. Hij meende dat indien de Russen op hoog niveau wei gerden zich als beschaafde mensen met de geallieerde naties te verstaan, er ook geen sociale betrekkingen met hen op lager niveau kunnen bestaan. „Onze houding dient uniform te z!§h", was zijn standpunt. De bevelhebber verklaarde, niet geïnteres seerd te zijn in een vriendschappelijke hou ding met laag-geplaatste Russen in Berlijn. Indien de Russen vriendschap willen, moe ten zij op hoger niveau beginnen en een eind aan de blokkade maken en dan kun nen we tot normaler betrekkingen terug keren, aldus Howley. Indien zijn mensen zakelijke kwesties met de Russen moeten bespreken, dan kunnen zij hun gang gaan, doch gezellige omgang met hen is in de toekomst „taboe". (U.P.) Fusieaccoord inzake Bizonië verlengd Te Washington is officieel bekend ge maakt dat de Ver. Staten en Engeland zijn overeengekomen de overeenkomst betref fende de fusie van de Bx-itse en Ameri kaanse zones van Duitsland met ingang van Januari met drie maanden te ver lengen met het doel de voorbereidingen voor de fusie van de Franse zóne van Duitsland met Bizonië te kunnen voltooien. Volgens diplomatieke waarnemers te Londen betekent de verlenging van de fusie-overeenkomst dat de Westelijke mo gendheden hebben besloten de trizonale fusie uit te stellen tot na de vorming van een West-Duitse regering. Indien een West- Duitse regering tegen 31 Maart nog niet tot stand is gekomen, zouden Engeland en- Amerika kunnen besluiten tot een verdere vex-lenging van bovengenoemde overeen komst. Spel met de dood eist twee slachtoffers In een bovenhuis aan Het Plantsoen te Leiden heeft zich gistermorgen een hevige ontploffing voorgedaan, waardoor gaten in de muren werden geslagen en het dak ge deeltelijk werd afgerukt. Een achtjarig zoontje van de bewoners was met een negenjarig vriendje op de zoldèr gaan spelen met een mortiergranaat, die al drie jaar in huis werd bewaard. Het projectiel is ontploft, waardoor de beide jongens op slag gedood werden. Hun ern stig verminkte lichamen werden gevon den door de brandweer, die was uitgerukt om een begin van brand op de zolderver dieping te blussen. Ex-hoofdredacfeur van „Vova" tot negen jaar veroordeeld De 46-jarige journalist L. L., tijdens de bezetting hoofdredacteur van het N.S.B.- orgaan „Volk en Vadei'land", is door het Haagse Bijzonder Gerechtshof veroordeeld tot een gevangenisstraf van 9 jaar met af trek en ontzetting uit de beide kiesrechten voor het leven. Verder wex-d hem verboden op enigerléi wijze in het perswezen werk zaam te zijn. Vrachtauto bracht opschudding in de hofstad In 's-Gravenhage liet de, politie in de Pieterstraat een vrachtauto stoppen om dat de verlichting niet in -orde was. De chauffeur bleek wel een glaasje teveel op te hebben, maar niet de vereiste papieren te bezitten. Een tweede inzittende werd weggezonden om een man te halen, die wel in het bezit van de papieren zou zijn. Na enige ogenblikken verscheen deze ter plaatse, doch ook hij bleek „onder de in vloed" te verkeren en overigens kwamen ook van hem de papieren niet op de prop pen. Inmiddels begon de tweede inzittende het de politie zo lastig te maken, dat hij met gebruikmaking van de gummistok verwijderd moest worden. Van deze ge legenheid maakte de laatstaangekomene gebruik om in de auto te springen en weg te rijden. Een der agenten sprong nog op de treeplank, doch moest er ook weer afspringen, omdat hij anders bekneld ge raakt zou zijn tussen de vrachtauto en een geparkeei'de taxi. Een schietpartij door de politie had geen effect, maar bij de ach tervolging werd de vrachtauto later onbe heerd gevonden op het trottoir in de De Riemerstraat. In de cabine van de wagen en in de voorruit waren kogelgaten. Het onderzoek wordt voortgezet. SCHEEPVAART K. H. L. American Lawyer, 4 Jan. van Amsterdam naar Rotterdam. Amstelland, 4 Jan. van Bahia (thuisreis). Winterswijk, 4 Jan van Santos (uitreis). AFRIKA LIJNEN. Congostroom, 5 Jan. van Luanda naar Lobito. Nigerstroom, 6 Jan. van Lagos naar Cotonou. Heelsum, 4 Jan. van Antwerpen naar Amsterdam. Noixl- kyn. 3 Jan Lissabon gepasseerd op weg naar Marseille. Zonnewijk, 4 Jan. van Walvis Bay naar Kaapstad. MIJ. NEDERLAND. Borneo, 31 Dec. van San Francisco naar Portland. Oranje, pass. Gibraltar 3 Jan. op weg naar Algiers. Sing- kep. 4 Jan. te Antwerpen A'damLonden. OCEAAN. Polydoi-us, 3 Jan. te Suez n. Batavia. Prometheus, 31 Dec. te Batavia MakassarAmsterdam. K. N. S. M. Delft, 1 Jan. van Arica te Valparaiso naar Zuid Chili. Hestia. 1 Jan. van Aruba te Baranquilla naar Cartagena. Maas, 3 Jan. van Palermo te Savona naar Gibraltar. Niobe, 3 Jan, Holtenau gepass. van Amster dam naar Gothenburg. Orion, 4 Jan. Dunge- ness gepass. van Dublin naar Amsterdam. Pericles, 3 Jan. v. Curagao naar Antwerpen. Prins Willem 2, 3 Jan. Ouessant gepasseerd van Antwerpen naar Trinidad. Stentor, 3 Jan. van Alexandrië naar Burriana. Theseus, 3 Jan. van Bari naar Catania. Gordias, 3 Jan. van Malaga naar Valencia. Hestia, 4 Jan. van Barranquilla te Cartagena naar Pto Limon. Hydra, 3 Jan. van Antwerpen te Lissabon n. Barbados. Idos. 3 Jan. 16.40 Finisterre gepass. (GibraltarAmsterdam). Mentor, 4 Jan. van Tel-Aviv te Haifa naar Holland. Notos, 2 Jan. van New Yox-k naar Port au Prince. Orion, 5 Jan. van Dublin te Amsterdam. Poseidon, 31 Dec. van West Indië te New York. Roelf, 4 Jan. van Bordeaux naar Pallice. Titus, 3 Jan. van Izmir naar Yera. Venus, 3 Jan. van Volos naar Thessaloniki. Grote vaart. Abbedijk, 4 Jan. van New York naar Phi ladelphia. Amstelveen, Rotterdam—Calcutta 4 Jan. van Antwerpen. Alphard, .4 Jan. van Porto Alegre naar Rotterdam. Bloemfontein, KaapstadAmsterdam pass. 4 Jan. Kaap Blanko, Drente, New OrleansJava, 5 Jan. te Belawan. Garoet, 5 Jan. van Makassar te Balikpapan. Merwede, 4 Jan. van Durban n. Lorenzo Marquez. Oranjefontein, 4 Jan. van Kaapstad naar East London. Polyphemus. MakassarLonden pass. 4 Jan. Ouessant. Radja, 5 Jan. van Trinidad te Kaapstad Roepat. New YorkJava 4 Jan. van Colombo. Salanda, 5 Jan. van Genua te Casablanca verwacht. Sloterdijk, JavaNew York 6 Jan. te Singapore vex'wacht. Straat Soenda, 4 Jan. van Lorenzo Marques te Zanzibar. Sumatra, BataviaAmsterdam 4 Jan. van Belawan. Tabian, 4 Jan. van Batavia naar Semarang. Tawali, 5 Jan. van Soerabaja te Makassar. Bantam, JavaRotterdam pass. 3 Jan. 21 uur Kaap del Armi. Kota Gede, Java— New York 4 Jan. van Penang. Slamat, JavaRotterdam 4 Jan. van Belawan. Tjipanas, New Ox-leans Bahrein pass. 4 Jan. Makalla. Waterman, 4 Jan. van Batavia via Karachi naar Rotter dam. Willem Ruys, BataviaRotterdam 4 Jan. 22 uur van Singapore. Zaan, 4 Jan. van Korensen (Zweden) n. Hudiksvall. Alphacca, 4 Jan van Dublin naar Amsterdam. Arends- diik, AntwerpenTampa pass. 4 Jan. Miami. Ccmgostroom, 5 Jan. van Novoredondo te Luanda. Delfshaven, AmsterdamSaffi 4 Jan. op 40 mijl Z. O. van Niton. Gordise, 5 Jan. van Malaga naar Maracaibo. Jobshaven, IJmuiden—Huelva pass. 4 Jan. Casquets. Keilehaven, RotterdamHuelva 4 Jan. in de Downs ten anker. Maasland, Amsterdam Buenos A. pass. 3 Jan. Ouessant. Stad Haar lem. HuelvaAmsterdam pass. 4 Jan. Kaap Roca. Tankhaven 3, 4 Jan. van Batavia te Pladjoe. Themisto, 5 Jan. van Galveston te Rotterdam. Van 't Hoff, 4 Jan. nog te Ma kassar verwacht. Eemdijk, 5 Jan. van Gal veston te Mobile. Hestia, 4 Jan. v. Cartagena naar Puerto Limon. Jobshaven, IJmuiden— Huelva pass. 5 Jan. Ouessant. Marken, 5 Jan. van Paulsboro te New York verwacht. Stad Dordrecht, 5 Jan. n.m. van Hull te Lissabon verwacht. Stad Maassluis. 7 Jan. van Narvik te Antwerpen verwacht. Wickenburgh, 4 Jan. van Casablanca via Bordeaux n. Rotterdam. Kleine vaart. Coolhaven, 30 Jan. van Bordeaux naar Casablanca. Glashaven, Odense—Antwerpen 4 Jan. Brunsbuttel. Koningshaven, 3 Jan. van Algiers naar Sicilië. Leuvehaven, 3 Jan. van Gothenburg naar Antwerpen. Nas- sauhaven. 4 Jan. v. Middelfahrt naar Kopen hagen. Njord, 4 Jan. van Swansea naar Antwerpen. Oise, 5 Jan. van Boston naar Rotterdam. Rijnhaven, 4 Jan. van Antwerpen naar Londen. Express, 4 Jan. te Rouen. Actinia, 4 Jan. van Kopenhagen naar Gdynia. Blue Boy, 5 Jan. van Par te Duinkerken. Cornelia B, 4 Jan. van Londen naar Rotter dam. Dacapo, 5 Jan. v. Ebsjerg naar Alicante. Duiveland, 4 Jan. van Rotterdam te Leith. Fxisia, 5 Jan. van Pauillac naar Petit Cou- ronne. Henrica. 4 Jan. van Leixoes te Vianna. Hoogland. 4 Jan. van Hamburg naar de Tyne. June, 4 Jan. te Milfordhaven. Marcelle, 5 Jan. van Port Jerome naar Duinkerken. Matthew, 5 Jan. van Paillac naar Petit Couronne. Not tingham, 4 Jan. van Harlingen naar Goole. Orion, 4 Jan. van Hull te Antwerpen. Speed well, 7 Jan. van Trapani te Reykjavik verw. Van Brakel, 4 Jan. van Kopenhagen naar Kiel. Sleepbedrijf. Ganges met lepelbaggermolen 4 Jan, te Lis sabon. Witte Zee en Schelde 4 Jan. te Ham burg. SCHEEPVAART IJMUIDEN Binnengekomen schepen 5 Januari: Eerö van Rotterdam. Oreon van Dublin. Groote Beer van Batavia. Vertrokken 5 Januari: Finlandia naar Rot terdam. American Lawyer naar Rotterdam. Nordic Queen nar Swansea. Grebbestroom naar Londen. Kelbergen naar Rotterdam. Fart Vard naar Santness. Vii-ginia Coast naar Bremen. Vliestroom naar Fowey. Linge- stroom naar Rotterdam. Luna naar Rotter dam. Ittersen naar Anwerpen. Johan van Oldenbarnevelt naar Batavia. Jupiter naar Oran. VISSERSSCHEPEN Vertrokken op 5 Januari: IJM 98 Libra; IJM 117 Prinses Beatrix; IJM 60 Catharina Duyvis; IJM 57 Medan en HA 21 Leonarda. ..BIANCHENAIJ" ZEEPFABRIEK'DELFT ÏÖÖgrum Boterkrakelingen 100 gr. 26e Bolersprifs p. stuk 8c Boiercake mei krenien zonder inlevering p.si. 85c Melkkrokant/es 100 gr. 42c Melkchoc.-pinda's 38c Vpnille Croquets 0 o 16 c VanilleWaaiers B 16c Gesuikerde Nice 18 c Gesuikerde Carrées 18 c Carrée Glacé p. stuk 5c NET MEISJE GEVR. Boers Vissei-, Visseringstxu 1, IJm. Gevraagd: NETTE WERK STER, Donderdags of Vrij dags. Kennemerlaan 140. Gevraagd: NETTE WERK STER, Stationsweg 73. NET MEISJE, R.K. b. z, voor 2 a 3 middagen p. w. als h. i. d. huish. Br. L 3022 bur. van dit blad. NET MEISJE zoekt betr. v. g. g. v. voor de dag. Brieven L. 3020 bur. v. d. blad. Beste DEKRAM TER DEK KING, witte VI. Reus. 's Av. na 5 uur. Kortenaerstx-, 6. VERLOREN 28 Dec. rood wollen kindex-wantje, gaande van J. P. Coenstr. naar de Ruyterstraat en 3 Jan. ver loren blauwe kralenketting Ter. te bez. J. P. Coenstraat no. 129. NET KOSTHUIS aangeb. Evex-tsensti'aat 15, IJm.-O. KOSTGANGER gevraagd. Adres te vex-nemen bur. v. d. blad. Voor LAND ONDERHOUD, sloot-, bagger-, grond- en tuinwerk J. Schoon, Zinne- veldlaan 35, Santpoort Te koop: KINDERWAGEN f 20. v. Wassenaerstr. 11. TE KOOP: z. g. a. n. zwax-te deux-pièces en een gx'ijze mantel m. 40 Doodweg 29. TE KOOP mooie champagne kleurige avondjapon m. 40 en terra wollen meisjesjurk, iets aparts m. 36-38, zalm- rose wagenkussen en grote beer. Schoutenstraat 16. Te koop: 10 GEGALV. PLA TEN. Planciusstraat 3. Te koop: een mooie ZWAR TE MANTEL met bont. m. 46-48 z. p. Adres: Jan Koste- lijklaan 11, Velsen. Te koop: nieuwe DAMES MANTEL. Adres bur. van dit blad. Velleman Koopt! alle soorten goede meubelen tapijten kristal, goud en zil ver etc voor hoge prijzen Tel 14637 Zijlstraat 62 Heden overleed na een geduldig gedragen lijden, zacht en kalm tot onze grote droefheid onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder FENNECHIEN HILBOLLING Weduwe van F. Bijl, in de ouderdom van bijna 19 jaar. Uit aller naam: J. H. Bijl. Santpoort, 4 Jan. 1949. Narcissenstraat 1. De teraardebestelling zal plaats hebben op Zater dag 8 Januari a.s. te 11 uur op de Noorderbe graafplaats (te Hrl.-N.). De 12e Januari hopen onze lieve Ouders, Behuwd- en Grootouders R. DOBBENGA en A. DOBBENGA-SWART de dag te herdenken, dat zij. voor 50 jaar in het huwelijk zijn getreden. Dat zij nog lang voor elkaar en ons ge spaard mogen blijven is de wens van hun liefhebbende kinderen en kleinkinderen. Godelinde-Stichting Huizerweg 51. Bussum. D. J. Boosman, Arts Voorlopig 's Woensdags GEEN MIDDAGSPREEKUUR De Heer en Mevrouw BOOSMAN—v. DELFT danken voor de ontvangen Nieuwjaarswensen, en bie den hierbij de hunne aan. SCHERVEN brengt onkosten. Sluit tijdig een Giasverzekering Assurantiekantoor Kerkerinkl. 24, Santpoort. Tel. K 2560 no. 8194. John Stol Dagel. Snelprivéles, op elk uur. Privé adr. IJmuiderstraat- weg 33, IJmuiden. GEVRAAGD M.U.L.O. en type-diploma vereist. WASSERIJ HOEK EN VAART, Bloemendaalsestraatweg 17, Santpoort-Station. Wij vragen voor spoedige indiensttreding te Haarlem: (25-30 jaar) Sollicitanten moeten na hun Ambachtsschool nog een grondige practische ervaring gehad hebben in bank- werken, draaien, fraisen, lassen, enz. Zij moeten eveneens een veelzijdige ervaring hebben in het monteren van grote en gecompliceerde machines. Wij bieden een levenspositie aan de juiste man Alleen zij, die zich in staat achten aan bovenstaande eisen te voldoen, gelieven te solliciteren onder ver melding van levensloop, diploma s en verlangd salaris, onder no 2354 bureau van dit blad. IJMUIDER WASSERIJ, Snelliusstraat 39, IJmuiden. Ontvangen grole partij in diversen bij Kledingmagazijn Driehuizerkerkweg 100, Driehuis Een nieuw jaar, een nieuw geluid Fluks handhaaft kwaliteit Slagroomgebakjes vanaf 15 cent Portie slagroom 15 cent Koffie of chocolade 15 cent HEERLIJKE WINTERSCHOTELS Stamppot met worst en vlees f 1-05 Bami goreng speciaal f 1-20 Biefstuk, geb. aard. en groentef 1-05 enz. enz. GROTE HOUTSTRAAT 21-25 Koffie- en Pindabranderij ALTIJD HEERLIJKE VERSE KOFFIE GEURIGE EN KRACHTIGE BRITISH INDIA THEE VOLOP Chocolade Chocolade Hagelslag v. Delft Biskwie en koekjes Paul C. Kaiser en v. Melle BEHANDELEN IJMUIDEN Zeeweg 187 VAN BEZWAARSCHRIFTEN AMSTERDAM Keizersgracht 209 K 2550-4753 K 2900-33649 Lid. Ned. College van Belastingconsulenten GROOT VERZEKERINGSBEDRIJF te Amsterdam vraagt voor spoedige indiensttreding: 1e. een STENO-TYPISTE voor de Hollandse taal 2e een TYPISTE 3e een JONGSTE BEDIENDE Sollicitaties te richten onder No. C-1181 van Hees Advertentiekantoor, Herengracht 287, Amsterdam. Flinke MEISJES en VROUWEN gewaagd voor alle afdelingen Reisgeld wordt vergoed. Wasserij HOEK EN VAART. Bloemendaalsestraatweg 17, Santpoort-Station- Spaarne 13, vragen voor direct bv.kw. en aank. stf ksters en strijksters Ook meisjes voor de speciaalmachine, zoals knoop- aanzetmachine, knoopsgatenmachine, blindstikmachine en overlokmachine. Zich aan te melden van 8 tot 12 uur en van 2 tot 5 uur en 's s'-onds van 7 tot 9 uur in Maarten van Heemskerk -a» 52 z\v bij Mei Hènneke. Da •nes, de drukke Decembermaand ligt achter U. Benut thans Uw tijd aan ons groot textielbedrijf, waar wij passend werk voor U hebben tegen behoorlijke condities. Gehuwden kunnen ook een gedeelte van de dag zittend werk verrichten. Meisjes, van 14 jaar af, meld je ook met spoed bij Mevr. Linde man, Santpoorterstraat 18, nabij Verspronckweg, Haar lem, Vrijdag en Zaterdag van 3 tot 6 uür.

IJmuider Courant | 1949 | | pagina 4