IJmuider Courant Italiaans dorp stroomde leeg Haarlems Dagblad Lovett gaf schriftelijke verklaring over de Indonesische kwestie De Times-correspondent meldt: „Geen guerilla te bespeuren" voor een „naderende aardbeving Geheime Scandinavische conferentie 63e Jaargang No. 19136 Bureaux; Kennemerlaan 154, Tel. Adm 5437, Tel Redactie 5389. na 5 uur' 8061 (K 2560), Terrasweg 47 Santp - Haarlem Gr Houtstr 93 Telef. 10724 Directeur-Hoofdredacteur 15054. Kennemer editie van Directeur-Hoofdrerïacfeur: Robert Peereboom en ©predjtc T3aatoratt)e «oursmt Jnno Vrijdag 7 Januari 1949 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest- dagen. - Abonnementen per week 33 cent, per kwartaal f 4,25. Franco per post f 4,75 - Giro rekening 273107 ten name v. Haarlems Dagblad Uitgave van de Stichting Voorlichting te Haarlem In een brief aan vakbondsleider Murray In een brief aan de voorzitter van de C.I.O., Murray, die er bij de Amerikaanse regering op heeft aangedrongen een spoe dig einde van de vijandelijkheden in In donesië te bewerkstelligen, verklaarde de waarnemend minister van buitenlandse zaken Lovett, „bereid te zijn op ieder ge schikte wijze bij te dragen tot de totstand koming van samenwerking tussen Den Haag en de Indonesische republiek". Lo vett voegde er aan toe, dat „door Neder landse verzekeringen over zelfbestuur de thans heersende grote bezorgdheid onder de republikeinse leiders en sympathiseren- den zou kunnen worden verminderd, het schrikbeeld van een guerilla-actie en sabotage dientengevolge geen werkelijk heid behoefde te worden en de Nederlan ders en Indonesiërs samen zouden kunnen streven naar een gemeenschappelijk doel." Lovett prees de republikeinse regering wegens haar „resolute actie" bij de bestrij ding van „de communistische opstand". De brief zegt verder: „De Nederlandse afgevaardigde bij de Veiligheidsraad had verklaard, dat zijn regering gedreven werd door een verlangen orde en gezag in geheel Indonesië te handhaven en democra tische, onafhankelijke, federale verenigde staten van Indonesië te scheppen. Daaren boven had de Nederlandse regering nim mer bezwaar gemaakt tegen de uitein delijke bestuursregelingen, die oorspron kelijk waren voorgesteld door de Ameri kaanse vertegenwoordigers in de commis sie van Goede Diensten. Deze voorzagen in het houden van verkiezingen in geheel Indonesië voor een voorlopig parlement, de vorming van een voorlopige regering door dat parlement en de overdracht van de souvereiniteit aan de regering, nadat het parlement een grondwet had opgesteld", aldus Lovett. In gezaghebbende kringen te Washington beschouwt men dit schrijven als een be langrijke en principiële verklaring der Amerikaanse buitenlandse politiek, aldus meldt de diplomatieke correspondent van Aneta. Men acht het opmerkelijk, dat het departement Murray 14 dagen op antwoord heeft laten wachten, gedurende welke periode er te Washington drukke inter departementale besprekingen zijn ge houden. Murray bood in zijn brief de steun aan van het machtige Verbond van Vakver enigingen, de C.I.O., voor de Amerikaanse politiek betreffende Indonesië. Op dat moment was de houding van Washington nog niet bepaald, en leek 't mogelijk, dat de brief van Murray een eerste stap zou blijken te zijn in de richting van een alge mene Amerikaanse boycott. Het departement heeft in deze echter grote voorzichtigheid betracht en Murray blijk baar niet geantwoord, voordat de politiek van het departement ten aanzien van de Indonesische kwestie volkomen was ge kristalliseerd. Dit heeft ten eerste het gun stige gevolg gehad, dat de vakverenigin gen geen onberaden stappen hebben be gaan, welke hadden kunnen leiden tot een aanzienlijke verscherping van de toestand. Ten tweede is de Amerikaanse politiek thans inderdaad gekristalliseerd in een vorm, die vrijwel onmogelijk zou zijn ge weest, voordat de Nederlandse troepen de actie hadden gestaakt. De volkomen aanvaarding door Lovett van de Nederlandse verzekering dat het streven naar rust en orde in Indonesië en de vorming van onafhankelijke en demo cratische Verenigde Staten van Indonesië, Besprekingen van minister Drees Gisteravond heeft minister Drees in Ba tavia zijn eerste bespreking gehad met de hoge vertegenwoordiger van de Kroon en diens adviseurs. Vrijdagochtend heeft dr. Drees een vergadering bijgewoond van de voorlopige federale regering, waaraan eveneens werd deelgenomen door jhr. Michiels van Verduynen. Deze vergadering werd gehouden in het gebouw van de voor lopige federale regering, zijnde het voor malige Volksraadsgebouw. Morgenavond zal dr. Drees aanzitten aan een diner met het Bataviase corps consulair. Inmiddels zijn uit Medan te Batavia aangekomen de Wali Negara van Oost Sumatra, dr. Man soer, met de commissie van de Kroon, dr. M. Brouwer, voor het houden van politieke besprekingen. Republikeins commentaar op de rede van Koningin Juliana Dr. Soebandrio, Indonesisch-republi- keinse vertegenwoordiger te Londen, zeide heden dat de rede van Koningin Juliana „weinig toevoegde aan de beloften, die reeds door Koningin Wilhelmina waren gegeven". Verzekerend, dat de Nederlandse politiek ,in Indonesië geleid werd door prof. Romme leider van de sterkste partij in Nederland, zeide hij: „Het zou van meer betekenis zijn, wanneer de verklaring van de Ko ningin herhaald zou kunnen worden door prof. Romme." „Het is aan prof. Romme te wijten, dat vorige overeenkomsten niet uitgevoerd zijn" zo verklaarde hij: „Wij vertrouwen, dat, waar de Koningin van Nederland een con stitutionele vorstin is, de gevoelens, die zij uitsprak, tenminste een gids voor de Nederlandse politiek in Indonesië zullen zijn." Republikeinse Catalina verongelukt Naar uit militaire bron wordt vernomen, is de republikeinse Catalina no. 5 bij een poging tot starten op 29 December 's avonds nabij Djambi gezonken Volgens de enige overlevende van het ongeluk zijn vier der inzittenden verdronken, onder wie de Australische piloot Cobley. Bij de start raakte de rechtermotor in brand, waarop het toestel tegen een bootje aanvloog, op het water terugstortte en zonk. Er worden thans pogingen gedaan om het wrak te lichten. de Nederlandse beweegredenen zijn, komt naar de smaak van sommigen in Nederland en in de Verenigde Staten misschien wat laat, doch wordt hier opgevat als de logi sche consequentie van het verloop der gebeurtenissen. De waarde dezer aanvaarding en het uitspreken van de hoop, dat de Nederlandse regering thans op concrete wijze blijk zal geven van haar bedoeling om de recht matige politieke aspiraties der Indonesiërs te bevredigen, wordt bovendien nog ver groot door het feit dat, volgens welinge lichte kringen het departement tot deze nieuwe houding is gekomen na een breed voerig overleg met het ministerie voor Nationale Defensie en andere Amerikaanse regeringsinstanties. Onderhoud tussen de ministers Stikker en Spaak Minister Stikker heeft een bezoek ge bracht aan de Belgische premier Spaak. Volgens het socialistische blad „Le Peuple" zou minister Stikker zijn Belgische collega op de hoogte hebben gebracht van de toe stand in Indonesië en van de ontwikkeling welke met betrekking tot deze aangelegen heid in de toekomst te verwachten is. De beide ministers zouden eveneens hun ge meenschappelijke houding met betrekking tot het Atlantisch Pact hebben bepaald. Bovendien zou van gedachten gewisseld zijn over het Duitse probleem en in het bijzonder over de vragen die rijzen met betrekking tot de vestiging te Londen van een internationaal bureau voor de Ruhr. Met betrekking tot het permanente secretariaat, dat in het accoord over de Ruhr wordt voorzien, zouden België en Nederland gemeenschappelijk optreden teneinde hierin een adequate vertegen woordiging te krijgen. Tevens zouden de heren Stikker en Spaak de problemen besproken hebben, die verband houden met de Europese Alliantie. DJOKJA IS VERBAZINGWEKKEND VREEDZAAM Onder de titel „Vrede te Djokjakarta" schrijft de correspondent van de „Times" uit Djokja: „Het was te begrijpen dat Djokja, tot voor kort hoofdstad van de republiek, die 20 millioen onderdanen heette te hebben, in zeven uur tijd geheel kon worden bezet door de Nederlanders. De Indonesiërs hadden blijkbaar nooit de mogelijkheid van een actie met parachu tisten en luchtlandingstroepen beseft. Het is moeilijker zich een begrip te vormen van de verbazingwekkend vreedzame toe standen, die thans heersen in de stad, waar gedurende drie jaren de bevolking onder worpen was aan hevige, opzwepende, na tionalistische propaganda. De brigade die Djokja bezette, verloor nog niet één dode per dag Gedurende de nacht komt nog wel enig schieten van sluipschutters voor en verscheidene nach ten geleden drong een gewapende bende door tot het stadscentrum. Op alle hoofd wegen rijden zonder onderbreking con- vooien. De Indonesiërs hebben volop de tijd gehad hun krachten te hergroeperen, doch tot op heden zijn er absoluut geen tekenen van een aanval van guerillas, waarmede zij in hun propaganda gedreigd hebben. De kwaliteit en de gesteldheid van het republikeinse leger het leger was het voornaamste struikelblok bij de onderhan delingen tussen de Nederlanders en de regering-Hatta kwamen tot uiting door het feit, dat gedurende de laatste paar da gen 304 officieren zich overgaven. Iedere morgen zenden de Nederlanders een wagen met een luidspreker uit, die een tocht door de stad en de buitenwijken maakt en ge legenheid biedt zich over te geven. Velen van degenen, die zich overgaven, waren stafofficieren. Een groot aantal meldde zich aan met wapens. Onder hen bevonden zich twee generaals-majoor en een kolonel, die voor de oorlog bediende was. Een an dere kolonel, die belast was met de Indo nesische technische dienst op het vliegveld, was vroeger arbeider op hetzelfde vlieg veld en dankte zijn benoeming eerder aan geografische dan aan enige technische hoe danigheden. Enige van deze officieren worden vastgehouden. Het overige deel is in vrijheid gesteld en moet zich tweemaal per week bij de politie melden. Het schijnt, dat zij volkomen genoeg hadden gekregen van de toestanden in het republikeinse leger. Enthousiaste lijfwacht. Enig licht werd nog verschaft door het gedrag van de persoonlijke lijfwacht van ir. Soekarno, een élitekorps, dat bestaat uit 50 enthousiaste jongelieden uit het leger en de politie. Blijkbaar op bevel van Soe karno boden zij geen weerstand aan de Nederlandse troepen, die hem en de andere republikeinse leiders arresteerden. De leden van de lijfwacht werden gearresteerd en aan het werk gezet bij een Nederlands bataljon. Na enige dagen werden zij in vrijheid gesteld. Een Nederlands kapitein gaf hun een adres van de Welfare en zeide hun, zich behoorlijk te gedragen. Zij gingen direct terug naar hetzelfde bataljon om te verzoeken of zij daar weer tewerkgesteld konden worden. Incidenten als deze geven de bezoeker het gevoel, dat, ofschoon vele Indonesiërs de vrijheid wensen, weinigen het waard vinden daarvoor te sterven. Nederlandse commandanten vertrouwen, dat de pacificatie van de nieuwe gebieden niet moeilijk, noch kostbaar of langdurig zal zijn. Zodra zij hun basis beveiligd heb ben, verspreiden de troepen zich over het land om rovende benden van ex-soldaten en bandieten op te vangen. De grootste van deze'benden wordt geschat op een aantal van ongeveer 400 man, hetgeen, naar de mening van mijn Nederlandse militaire zegsman, „werk voor één peloton" is. Deze benden zijn geconcentreerd in het berggebied langs de Zuidkust en op de hellingen van vulkanen, doch Java is een zo dicht bevolkt land, dat, zoals in de af gelopen oorlog bleek, het niet geschikt is voor voortgezette guerilla-strjjd. De waar heid is, dat de Engelsen een veel hardere taak hebben om 400 communistische ban dieten in Malakka op te ruimen dan de Nederlanders bij hun optreden tegen 400.000 bewapende Indonesiërs. Er zal wellicht enige reactie op militair gebied door de Indonesiërs gevoerd wor den, doch alles wijst in tegenovergestelde richting en ervaren Nederlandse officieren verwachten dit zeker niet; de plaatselijke bevolking schijnt geen bijzondere angst voor de Nederlandse troepen te hebben, doch zij is absoluut bevreesd voor de Am- bonnezen en andere Indonesische soldaten. Het is vreemd deze jonge Nederlanders te zien, die met twee of drie tegelijk soms onbewapend kuieren in de drukke straten, waar nog de oude anti-Nederlandse leuzen aan de muren te ontcijferen zijn." liet 6000 ton metende landingsvaartuig Pelikaandat Dinsdag voor IJmuiden op de pier is gelopen en water maakte, is thans naar Amsterdam versleept waar het gerepareerd zal worden. Het woord is aan Voltaire: Het geheim om te vervelen is alles te zeggen. ,Wilt U deze granaat even demonteren?" In Leiden zijn dezer dagen, zoals gemeld is, twee jongens gedood toen een mortier granaat, waarmee zij waren gaan spelen, ontplofte. Zij hadden de granaat reeds drie jaar lang in huis gehad. Bij een onderzoek, dat de Dienst Hulpverlening van het mi nisterie van Binnenlandse Zaken in de woning instelde, werden nog een mortier granaat en onderdelen van brandbommen gevonden, welke groot gevaar konden op leveren. Blijkbaar onder de indruk van de nood lottige explosie kwamen reeds enkele uren later enige kinderen een pantservuist, twee kleine vliegtuigbommen en drie luchtaf- weergranaten op het Leidse politiebureau in leveren. Twee jongens brachten een lichte vlieg tuigbom waarmee zij, zoals zij vertelden, altijd een soort kegelspel hadden beoefend! Een jonge kwam aandragen met een gra naat van veertig centimeter lengte. Hij vroeg laconiek: „Wilt u hem even demon teren, want mijn vader wil er een bloe- menvaas van maken" Men had dit gevaar lijke projectiel reeds twee jaar in een schuurtje bewaard. Er zijn dus nog steeds mensen die on danks de uit den treure herhaalde waar schuwingen niet beseffen aan welke grote gevaren zij zichzelf en hun naaste om geving blootstellen door oorlogstuig in of bij hun huis te bewaren. Onbegrijpelijk is het ook, dat ouders hun kinderen zoals in Leiden is gebeurd de gevaarlijke projectielen naar het politiebureau laten brengen. Niet alleen de kinderen zelf maar ook voorbijgangers worden daar door aan grote gevaren blootgesteld. Wan neer men oorlogstuig in huis heeft, dient men de politie te waarschuwen, die er vodr zorgt dat de gevaarlijke voorwerpen door deskundigen worden weggehaald en onschadelijk gemaakt. „Atoomklok" De atoomonderzoekers van de Ameri kaanse regering hebben de laatste hand gelegd aan een der eerste vredestoepassin- gen van de atoomkracht: een „atoomklok" waarvan de afwijking slechts 1/100 se conde per 24 uren bedraagt. Men achtte het vervaardigen van de klok, waarvan het principe steunt op het volledig nieuwe beginsel van de frequentie der atoomtrillingen in het molicule, nood zakelijk wegens de onregelmatigheid van de aswenteling der aarde, welke tot dus ver als basis diende voor de berekening van de tijd. De atoomklok bestaat hoofdzakelijk uit een met ammoniak gevulde tube die golven uitzendt welke overeenkomen met de tril— lings-frequentie van een kwartskristal, dat beïnvloed wordt door de aswenteling der aarde; de lichte afwijkingen, die zich kun nen voordoen in de frequentie van het kwarts, worden automatisch verbeterd door de golven uitgaande van de ammoniak- tube. De geleerden, die de klok aan journalis ten hebben getoond, hebben medegedeeld, dat zij thans werken aan een nog meer geperfectionneerd model met een nauw keurigheid van ongeveer 1/100.000ste se conde per 24 uren. Ongeluksprofeet voorspelde catastrophe in Italië of Japan Rieti, Italië, 6 Januari (United Press) Duizenden eenvoudige bergbewoners zaten vandaag rillend in de regen op de kale berghellingen, wachtend op een catastro fale aardbeving, die voorspeld was door een Engelse amateur-geoloog. Geologen en vulcanologen van de Ita liaanse universiteiten lachten om de voor spelling; zij zeiden dat zulke dingen niet voorspeld kunnen worden. De aardbeving-profeet, Wilfred Wheeler, maakte in October bekend, dat op 6 of 7 Januari een aardbeving zou plaatsvinden in Japan of in Italië. Hij gaf aan, dat naar zijn mening het gebied rond Rieti, ongeveer 70 kilometer ten Noorden van Rome, getroffen zou worden door een zware schok. Woensdag werden aardstoten gevoeld in het dorpje Rivodutri en andere punten rond Rieti, doch Wheeler zeide, dat dit niet de schok- SUMATRA Drie premiers en zes ministers waren in Zweden bijeen Kopenhagen, 6 Januari (United Press) De premiers, minister van Buitenlandse Zaken en ministers van Oorlog van Dene marken, Zweden en Noorwegen zijn begonnen met een geheime conferentie in de Zweedse plaats Karlstad, zo berichtte „Ekstrabladet" vandaag. Ook de andere Kopenhaagse bladen be richtten dat de staatslieden geheime be sprekingen zijn begonnen over 'n defensief verbond tussen Denemarken, Noorwegen en Zweden en over de houding van Scan dinavië tegenover het Atlantische Pact. In een communiqué van het Zweedse ministerie van Buitenlandse Zaken wordt De Londense vrouwelijke politie mag geen wapens dragen maar krijgt inplaals daarvan een Brondige training in jiu jit.su en judo om zich te kunnen verdedigen tegen mogelijke aanvallers, e instructrice geeft hier een demonstratie van een effectieve afweergreep waarbij een man nelijke politieagent als lijdend voorwerp fungeert. gezegd dat de Scandinavische ministers het probleem der mogelijkheden besproken hebben van een defensief-politieke samen werking tussen de Scandinavische landen. Aan het korte communiqué wordt toege voegd: Nadat de Scandinavische defensie commissie haar arbeid voltooid zal hebben, zullen de ministers opnieuw confereren en wel te Kopenhagen. De premiers, Erlander van Zweden, Hedtoft van Denemarken en Gerhardsen van Noorwegen, arriveerden Woensdag in het geheim te Karlstad, vergezeld van hun ministers van Buitenlandse Zaken en Defensie. Zij keerden Donderdagavond naar huis terug. De conferentie was in absolute geheim houding gehuld. De Zweedse pers kwam er pas Donderdagmiddag van op de hoogte. Alle pogingen om de ministers te inter viewen werden verijdeld. Bekend is dat aan Denemarken en Noor wegen is verzocht tot het Atlantisch Pact toe te treden. Mogelijk is dat de reden voor deze conferentie geweest. Atlantisch Pact Brussel, 6 Januari (Reuter). Een gezaghebbende Belgische woordvoer der heeft Donderdagavond onthuld dat Denemarken, Noorwegen, Portugal, Eire en IJsland zijn gepolst over een eventueel toetreden tot het voorgestel de pact voor een Atlantische Unie wan neer dit tot stand is gekomen. Uit gewoonlijk betrouwbare diplomatieke bron te Parijs is vernomen, dat het Atlan tisch pact, dat Amerika en Canada in een militair defensief verbond met de vijf lan den van het pact van Brussel verbindt, tegen eind Januari getekend zal worden. Volgens dezelfde bron zou de in het ont werp omschreven „Atlantische veiligheids zone" ook IJsland, Noorwegen en Dene marken omvatten. Deze landen zouden ech ter vrij zijn om de in het pact voorgestelde verplichtingen aan te gaan of af te wijzen. Het Atlantische verdedigingspact, dat het onderwerp is geweest van langdurige on derhandelingen te Washington, behoeft ratificatie van de parlementen van de be trokken landen. Egypte en Israel staken het vuren Lake Success, 6 Januari (Reuter). Een functionaris van de UNO heeft meegedeeld, dat zowel Egypte als Israël zich bereid hebben verklaard het vuren te staken met ingang van heden om 15 u. Beide partijen hadden de waarnemende bemiddelaar, dr. Bunche, hiervan in kennis gesteld. Het bestand zal worden gevolgd door onmiddellijke onderhandelingen tussen ver tegenwoordigers der beide regeringen, on der voorzitterschap van de UNO, over de uitvoering van de wapenstilstandsresoluties van de Veiligheidsraad van 4 en 16 Novem ber. Het voorstel om het vuren te staken kwam uit Cairo, aldus de functionaris, en werd doorgegeven aan dr. Bunche te Lake Success, die er de Israëlische regering van in kennis stelde. Israël verklaarde zich met het voorstel accoord. De oorspronkelijk voorgestelde datum voor een staking van het vuren in de Ne- gev was 6 Januari, maar communicatie- moeilijkheden hadden vertraging gegeven. Dr. Bunche verklaarde: „Ik ben zeer bemoedigd door deze ontwikkeling en hoop oprecht, dat de beoogde besprekingen tot een blijvende vrede in het gebied zullen leiden". Volgens een woordvoerder van het En gelse ministerie van Buitenlandse Zaken bevinden zich nog Joodse strijdkrachten in Egypte. De woordvoerder grondde zijn medede ling op berichten, die het ministerie uit Britse bron heeft ontvangen. Hoewel het grootste deel der patrouilles, die Egypte ongeveer een week geleden binnen vielen, zich thans heeft teruggetrok ken, blijkt uit de latere berichten, aldus deze woordvoerder, dat een afdeling zeven kilometer Egyptisch gebied is binnenge drongen over de hoofdweg heen die van Beersjeba naar het Zuiden door de woes tijn loopt. Deze strijdkrachten zouden een loopgraaf dwars over de weg gegraven hebben en aan de zuidkant een versterkte stelling heb ben opgeworpen met prikkeldraad en drie anti-tankkanonnen. Uit de berichten zou blijken, dat de Joden zich op Egyptisch ge bied ingraven. ken zijn waarover hij in October sprak. „Er zullen nieuwe schokken plaats hebben op Donderdag of Vrijdag," aldus de aard schokvoorspeller. De bevolking van het dorpje is door deze voorspelling zodanig verontrust geworden, dat niemand meer de huizen durft binnen te gaan. Het leger heeft een veldkeuken naar de berghellingen gezonden om de bevolking van voedsel te voorzien. Politieke partijen delen brood en soep uit. De Romeinse brandweer heeft tenten gestuurd om de mensen, die niet naar huis durven gaan, onderdak te verschaffen. Dieven maakten gebruik van de angst van de bevolking en hebben op verschei dene plaatsen hun slag geslagen. De politie en de carabinieri stellen alles in het werk om de in de steek gelaten eigendommen van de dorpelingen in bescherming te nemen. Donderdagavond om halfzeven deelde de directeur van het observatorium te Florence mede, dat sedert middernacht geen enkele seismograaf van het instituut ook maar de geringste trilling had opge tekend. In Rieti werd in de cafés hartelijk om de angst voor een aardbeving gelachen, maar de vrees is desondanks nog niet ge heel verdwenen. De politie waarschuwt voor „misdadige agitatoren" die de angst onder het publiek aanwakkeren ten einde hun slag te kunnen slaan zodra in paniek geraakte mensen uit hun woningen zijn gevlucht. De politie merkte cynisch op dat in Rieti alle koffiehuizen de gehele nacht open waren geweest en onderdak hadden verschaft aan personen die een aardbeving vreesden en de nacht niet thuis hadden durven doorbrengen. Intussen heeft Wheeler, nadat er Don derdag niets gebeurde, de voorspelling her haald; nu voor heden. Hij verklaarde gis teren nog overtuigd te zijn, dat een aard beving in Ttalië of Japan on handen is. Vandaag Veiligheidsraad over Indonesië Lake Success, (Reuter). De Veilig heidsraad zal heden Vrijdagmiddag om 3 uur plaatselijke tijd (21 uur Nederlandse tijd) opnieuw bijeenkomen ter behandeling van de kwestie Indonesië. De zitting van de Veiligheidsraad kan doorgaan omdat alle leden aanwezig kun nen zijn. Alleen de Britse afgevaardigde, Sir Alex ander Cadogan, wordt pas Maandag ver wacht (met de „Queen Mary"), doch de Britse regering heeft Harold Beeley ge machtigd hem te vervangen. ONGEVALLEN IN IJMUIDEN Donderdagmorgen reed op het Ooster- baanplein in IJmuiden de 59-jarige wiel rijder G. J. tegen het spatbord van een personenauto. De man kwam te vallen en kreeg een wond aan het achterhoofd. Ook klaagde hij over inwendige pijnen. Nadat de heer P. Bakker hem de eerste hulp had verleend werd het slachtoffer naar Antoniusziekenhuis overgebracht. Nabij de spoorweghalte Julianakade zakte Donderdagmiddag een 84-jarige be woner van de Kortenaerstraat tengevolge van ouderdomszwakte in elkaar. De man bleek niet meer in staat zijn weg zelfstandig te vervolgen. Hij moest door de heer P. Bakker per auto naar zijn woning worden overgebracht. Knrcmvx rs-rt tt «coocrooooontxooocoaooooooroooooooo IETS MINDER WIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I in De Bilt. geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond: Meest zwaar bewolkt met later in het Noord-Westen van het land plaatselijk enige lichte regen. Aan de kust krach tige. overigens meest matige Zuid westelijke Wind Weinie verandering in '°mperatuur 8 Januari: Zon op 8.46 uur, onder 16.47 uur Maan op 12.21 uur. onder 1.42 uur

IJmuider Courant | 1949 | | pagina 1