balans opruiming HEROPENING Nieuwe gietmachine van de Hoogovens levert een beter en gaver product Straks gietpannen voor een hele „aftap" Kort en Bondig J) „Ramp met de^Nijmeger/'te wijten aan onjuiste weermeldingen" Belangrijke Inboedelveiling Luidsprekers Vogelkooien SPECIAALHUIS VOOR DAMESSTOFFEN DANSLES Twee 25 cent bijSTREEFLAND De Winter is nog niet om! draaiers machineboorders fraisers kotteraars revolverdraaiers DONDERDAG 13 JANUARI 1949 IJ MUIDER COURANT „SCHOLLETJES" AAN DE LOPENDE BAND ACHTER DE VAN HITTE GESPRONGEN RUITJES in het bedieningskamertje der nieuwe gietmachine haalt, een arbeider de weerstand-handle naar zich toe en heel langzaam, heel voorzichtig kantelt de gietpan met 60 Ion gloeiend ijzer, .•zodat de fël-oranje straal in de zandgoot begint, te lopen. Als kobolden-in-asbest staan twee potige kerels aan weerskanten van het kanaaltje en leiden het eerste spetterende ijzer met lange haken naar de Jacobsladder. De bedieningsman zet nu -ook het mechanisme daarvan in werking en op het moment, dat de ladder gaat draaien, sist de lavastroom van 1300 graden in de gietvormen, die aan beide kanten •van de toevoergoot vollopen met het kokende metaal om daarna naar boven .getransporteerd te worden, waar het koude water een inferno van stoom en lawaai op hun ziedende inhoud zal ontketenen. De Jacobsladder der gietmachine trekt het gloeiende ijzer naar boven, waar het met water wordt afgekoeld. De rechter „ladder" is op deze foto nog niet in werking, maar thans levert ook zij een groot aantal „scholletjes" af, die bonkend in een klaarstaande spoorwagen rollen. Onder het enorme mechanisme is een -wagon komen aanrijden en de eerste „giet- broden" oftewel „scholletjes" rollen bonkend in de bak, waar him kernen met rode ogen door de mist van damp en koel- regen loeren. Dat is dan de nieuwste aanwinst van de IJmuidense Hoogovens, die op de Weste lijke uitloper van het terrein zulk een voor uitgang is gaan betekenen. Laat ons echter even terugwandelen naai de ronkende reuzen, die Hoogovens heten en die om de vier uur hun zengende stroom gloeiend ijzer de wereld in spuiten. Het is „aftap". De arbeiders branden het aftapgat door, 2oals dat hier al 25 jaar lang gebeurt en de vonkende vloed borrelt in de goten Vroeger leidde men het gesmolten metaal uitsluitend naar het. zand van de gietbed- den, waar een enorme houten kam eerst een afdruk in had gemaakt en ian stolde de zaak vanzelf tot ditmaal ruw-ijzoren kam men van 2000 kilo elk. Maar wanneer de breekmachine de tanden dan van deze „kam" had gebroken, en de aldus gevormde „broodjes" in de klaarstaande wagen rol den, zaten ze onder het zand en waren niet altijd even gaaf. Dat desondanks deze Nederlandse ijzeren broden twintig lange jaren verkocht werden, is een stevig compli ment voor de werkwijze en de kwaliteit van de Hoogovens. Het kan beter Maar het kan mooier, beter, voordeliger misschien. Er komt straks natuurlijk ook weer een conjunctuurdaling en dan zullen de Hoogovens in IJmuiden de strijd tegen buitenlandse concurrentie moeten kunnen volhouden. Daarom is de gietmachine ver rezen, nog ver van de drie bestaande hoog ovens af, maar toch zo, dat eventuele uit breiding de gieterij op een „strategisch" punt zal vinden. Het vloeibare ijzer moet er echter heengereden worden en daarvoor zor gen de gietpannen: enorme stalen peren met vuurvaste binnenbekleding, gemonteerd op stevige treinonderstel- len en voorzien van een electrische kantel-installatie. In deze ijzervreters van 80 ton totaalgewicht blijft het metaal een paar uur gloeiend, maar straks komen er nieuwe, grotere wa gens uit het buitenland, die de hele aftap vsci een hoogoven kunnen'ver zwelgen. Dan kan de gietmachine continu werken, dan kan het gesmolten ijzer naar de staal- BINNENLAND De regering heeft het Universitair Asyl- Fonds toegestaan, nog twintig vluchtelingen- studenten boven het reeds toegelaten aantal van vijftig, in ons land te ontvangen en aan instellingen van hoger onderwijs te laten studeren. Van een voormalige bunker van de Duitse weermacht op de rand van de Noord- -Oostpolder bij Lemmer is een aardappel bewaarplaats gemaakt. Speciale lampen zijn aangebracht voor de belichting der aard appelen om kieming tegen te gaan. Een auto matische klok regelt deze verlichting. De aangeslotenen op de automatische telefooncentrales in Groningen kunnen thans de abonnés van de geautomatiseerde tele foonnetten van het telefoondistrict Rotter dam zelf kiezen, Levenslange gevangenisstraf is geëist tegen de 43-jarige F. W., voormalig directeur van het arbeidsbureau te Emmen, die zich bij de landwacht aansloot en daarvan com mandant werd. Hem waren tal van arresta ties en mishandelingen ten laste gelegd. Gratie is verleend aan L. Muusse, tot de doodstraf veroordeeld bij sententie van het Bijzondere Gerechtshof te Amsterdam. De doodstraf is veranderd in levenslange gevangenisstraf. Uit een fabriek in Bussum hebben in brekers een grote partij gereedschappen ter waarde van tienduizenden guldens weggeno men. Om de buit te vervoeren stalen zij uit een nabije garage een taxi. De wagen is later in Amsterdam teruggevonden. Met ingang van 1 Februari is op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan de heer T. v. Houwelingen, hoofddirecteur der Poste rijen, Telegrafie en Telefonie, belast met de waarneming van de functie van directeur- generaal. Aanbesteed is het onderhoud geduren de 1949 van de afsluitdijk met inbegrip van daarin gelegen kunstwerken te Den Oever en te Kornwerderzand. Laagste inschrijfs'ter was de Maatschappij tot Uitvoering van Zui derzeewerken te Den Haag voor f 521.800. fabriek gereden word het blijft in de nieuwe „pannen" wel 30 uur op tempera tuur en de gloeiende ijzer-injectie zal ook in dat onderdeel van het bedrijf be langrijke voordelen opleveren ten opzichte van de huidige situatie, die slechts de toe diening van koude „broodjes" toelaat. Met de heer J. van Dok, veiligheids inspecteur van deze industrie, hebben wij bij de helse straal kokend ijzer gestaan, met de heer v. Dok hebben wij een beetje gefoeterd op de slordigheid van sommige arbeiders, die hun astbestkleding „ver geten", met hem zijn ook de sociale ach tergronden van de zich ontwikkelende in dustrialisatie besproken. Het bleek wel, dat de Hoogovens met deze nieuwe giet machine en andere apparaturen niet alleen de economische functiónnering van Ss industrie yoorstaan, maar het mes aan twee kanten willen laten snijden: de arbeiders achter de bedieningstafel van de gietma chine hebben een vrij wat betere plaats dan de „openlucht-werkers" aan de „kam- menbreker". En wie even doordenkt, zal moeten toegeven, dat verbeteringen der bedrijfsuitrusting "tenslotte óók de werk nemer ten goede komen. SoemiLo over de conferentie te New Delhi New Delhi, 12 Januari (Indian Informa tion Service). Thans hebben 12 landen de uitnodiging van India tot bijwoning van de Aziatische conferentie inzake de Indone sische kwestie, die op 20 Januari zal aan vangen, aanvaard, aldus wordt bericht. Deze landen zijn: Saoedi-Arabië, Syrië, Egypte, Afghanistan, Irak, Perzië, Austra lië, Nieuw-Zeeland, Ceylon, Birma, de Philippijnen en Pakistan. De republikeinse vertegenwoordiger in de Verenigde Staten, Soemitro, die zich op het ogenblik in verband met de aanstaande conferentie te New Delhi bevindt, deelde gisteren aan de pers mede, dat het niet slechts de Indonesische onafhankelijkheid was, die de eerste plaats innam, doch ook de fundamentele beginselen van het Hand vest der UNO. Er was geen sprake van het verwerpen van het gezag der UNO, zo zeide hij. Het handvest houdt rekening met de mogelijkheid tot vorming van regionale or ganen en het bijeenroepen van de confe rentie te New Delhi is daarom een goed recht. Soemitro onthulde, dat hij en zijn collega's een memorandum voorbereidden, dat aan de conferentie zal worden voorge legd en waarin voorstellen worden gedaan volgens welke effectieve steun aan Indone sië zou kunnen worden verleend. Beverwijk ONTVLUCHT Op de Wijkerstraatweg werd 's nachts om twee uur een man door de politie aan gehouden, die gestichtskleding droeg. Een brief, die hij bij zich had, was gericht aan een inrichting in Heiloo. Bij navraag bleek, dat de man 's avonds uit deze inrichting was weggelopen. De politie heeft hem terug gebracht. Velsen VOORZICHTIGE FIETSER DE DUPE VAN ONVOORZICHTIGE COLLEGA Woensdagmiddag werd een wielrijder, die geheel rechts van de weg in de Bree- straat reed, ingehaald door een auto. Een tweede fietser die plotseling ponder zich om het verkeer te bekommeren de weg overstak, dwong de automobilist tot krach tig remmen en uitwijken, waarbij echter wielrijder nummer een aangereden werd. Zijn kwetsuren waren gelukkig niet ernstig en konden thuis door een dokter worden behandeld. UITSPRAKEN HAARLEMSE RECHTBANK De Haarlemse rechtbank heeft een Am sterdammer, die in Augustus de kapelaan van de Oud-Katholieke kerk van IJmui den voor een bedrag van 25 had opge licht en dergelijke, praktijken ook elders uitoefende, veroordeeld tot een gevangenis straf van zes maanden, met aftrek van voorarrest. Twee Amsterdamse handelaren in scheepsbenodigdheden, die in September in de haven van IJmuiden van een stuur man van een Canadees stoomschip trossen touw hadden gekocht, hebben wegens heling terecht gestaan. Een van hen werd vrijgesproken en de ander werd veroor deeld tot een geldboete van 800, subsi diair vier maanden hechtenis. Ruim 23 millioen voor boerderijbouw Ten behoeve van de bouw van boerde rijen is voor 1949 ongeveer 23,5 millioen beschikbaar gesteld. Vóór 1 Juni zal reeds voor 20 millioen worden aanbesteed door hei Bureau Wederopbouw Boerderijen. Hierdoor zal het mogelijk zijn alle stallen vóór de stalperiode (November) en vrijwel alle te bouwen boerderijen voor het eind van het jaar gereed te hebben. Er zijn reeds enkele plannen -voor ge standaardiseerde typen van boerderijen gereed gekomen. Andere zijn in voorbe reiding. Indien zij aanvaardbaar blijken, zal met de uitvoering er van in 1950 kunnen worden begonnen. De minister van Wederopbouw en Volks huisvesting overweegt de boeren meer te betrekken bij de bouw der voor hen be stemde boerderijen. Daartoe zal overleg worden gepleegd met de Stichting van de Landbouw om na te gaan in hoever de voorbereiding van de boerderijbouw aan de landbouworganisaties kan worden over gedragen. EERSTE KAMER Snel. {J Uw ogen ter hulp, indien ze te kort schieten in hun taak de Jong's Speciaal Optiek voorziet U feilloos van de juiste brill Voorlopig Dinsdags 105 uur KENNEMERLAAN 42 >>»tx<xx»ocococoDooaoc ocx v Chef vlicgdienst K.L.M.: Waarnemingen van 18-jarige meteoroloog werden niet gecontroleerd Honderd-vier-en-negentig nieuwe Nederlanders In de vergadering der Eerste Kamer zijn- gisteren negen naturalisatie-ontwerpen aan de orde gekomen. Zij bevatten dé namen van 194 personen. De heer Donkersloot (Arbeid) ver zocht de minister te bevorderen, dat de oudste aanvragen het eerst in behandeling zullen komen. Zijns inziens behoren dege- nen, die in Duitse militaire dienst zijn ge weest, alleen dan voor naturalisatie in aanmerking te komen als daar positieve daden in het belang der geallieerden of van Nederland verricht tegenover staan. De heer Van Santen (Comm.) zeidë dat vele oud-Spanje-strijders nog op natu ralisatie wachten. De minister v. Justitie, mr. W e ij e r s, ver klaarde aan de wensen van de heer Don kersloot tegemoet te zullen komen als dat mogelijk is. Het aantal oud-Spanje-strij ders, dat op naturalisatie wacht, is niet groot meer. Binnenkort is een ontwerp te verwachten ter naturalisatie van een aan tal oud-Spanje-strijders. Er is ook een aantal, dat nog niet in aanmerking komt, omdat de antecedenten op strafrechtelijk gebied niet bijzonder gunstig zijn. De ontwerpen werden hierna zonder stemming goedgekeurd. Voorts hechtte de Kamer zonder beraad slaging of stemming haar goedkeuring aan wetsontwerpen tot wijziging van de be groting 1946 van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen; instelling van schuld registers voor geldleningen ten laste van het rijk; intrekking van het Kon. Besluit van 5 Juli 1945, houdende bijzondere voor zieningen inzake uitbetalingen door ver zekeringsinstellingen en spaarkassen en wijziging van de Land- en Tuinbouwonge- vallenwet 1922, van de Ziektewet en van de Kinderbijslagwet. Nieuwe Franse minister van financiën Het Franse kabinet heeft gisteren de voormalige staatssecretaris van financiën en economische zaken, Maurice Petsche, benoemd- tot minister van financiën. Hij neemt de plaats van premier Henri Queuille in, die tot nog. toe de portefeuille van financiën beheerde. De benoeming heeft nog de goedkeuring nodig van de presi dent der republiek, die echter naar alle waarschijnlijkheid zijn fiat niet zal ont houden. De eerste getuige in het openbaar on derzoek .ar de ramp met de „Nijmegen" was Woensdag Edgar Jessop, weerkundige van het vliegveld Prestwick, die als laat ste de „Nijmegen" in de lucht heeft gezien. Jessop bevestigde dat hij de Constella tion te ongeveer 23.15 uur heeft zien vlie gen .op een hoogte van naar schatting 60 a 120 meter. Hij had maar even naar het toestel gekeken, zo zei hij, omdat het een normale koers vloog en kennelijk naar links zwenkte. Hij deelde verder mede dat er geen grote verslechtering in de weersomstan digheden was ingetreden op het ogenblik dat hij de „Nijmegen" waarnam en dat het vliegtuig op dat ogenblik niet in moeilijk heden scheen te verkeren. Jessop verklaarde voorts dat tussen 23.00 en 23.30 uur de windsnelheid boven het vliegveld sterk was toegenomen. Hij zeide dat de weerstoestand met cijfers werd aangeduid. Indien door het slechter wor den van het weer het cijfer tot 2 daalde, mochten er geen vliegtuigen op Prestwick landen. Voor het vaststellen van het cijfer was -de 18-jarige Simpson verantwoorde lijk. Diens waarnemingen werden echter niet gecontroleerd. Daar het zoeklicht de fect was, berustte de opgaaf van de hoogte van het wolkendek op een zuivere gissing en niet op een meting. De advocaat van de K.L.M., mr. Came ron, vroeg: „Wat is het verschil tussen een zuivere gissing en een schatting door een achttienjarige jongen in het donker op.een maanloze avond?" Jessop antwoordde, dat de stand van het wolkendek werd beoordeeld door een waar nemer, die het weer gedurende de gehele nacht nauwkeurig had gadegeslagen. Deze kon zich bovendien verlaten op gegevens omtrent de weersomstandigheden, die weid den verstrekt door omringende weersta tions. Cameron: „Moet ik aannemen, dat er op Prestwick, dat een internationaal vliegveld is, geen reserve-lamp voor het zoeklicht is?" Jessop gaf toe, dat er die avond geen nieuwe lamp in het zoeklicht kon worden aangebracht. In de middagzitting gaf de heer A. D. Snitzelaar, chef van de vliegdienst der KLM; als zijn mening te kennen, dat de ramp "hoofdzakelijk te wijten was aan het feit, dat gezagvoerder Parmentier niet be schikte over volkomen betrouwbare weer gegevens om een geslaagde landing te kun nen maken. De heer Snitzelaar verklaarde verder, dat de mogelijkheid niet uitgesloten was, dat er iets aan boord verkeerd gegaan is, doch deze mogelijkheid trok hij sterk in twijfel. Het toestel was 40 seconden na het over vliegen van de startbaan in botsing geko men met de hoogspanningsdraden. Onder normale omstandigheden was voor deze af stand een vliegtijd van 69 seconden nodig. Hij meende derhalve te mogen conclu deren, dat aan de gezagvoerder van de „Nijmegen" geen juiste gegevens waren verstrekt over "zijn positie. Ook na herhaaldelijke ondervraging zo wel door mr. Cameron als door mr. Wilson van het Britse ministerie voor de burger luchtvaart bleef de heer Snitzelaar bij zijn mening, dat de oorzaak van de ramp ge zocht moet worden in niet verstrekken van betrouwbare gegevens over het wolkendek en het zicht op het ogenblik van de landing. Parmentier zou zeker geen landing ge waagd hebben indien hij op de hoogte ge weest was van de juiste omstandigheden. De heer Snitzelaar bestreed voorts de mening van de meteorologische dienst op Prestwick, dat de windsnelheid tussen de 15 en 20 mijl per uur geweest was op het ogenblik van de ramp. Naar zijn mening moet deze veel hoger geweest zijn. SCHEEPVAART VINKE EN CO. Zijpenberg, 11 Jan. Bur- lings gepass. van Rotterdam naar Savona. Farmsum, 11 Jan. van Houston. K. P. M. Rijniersz. 9 Jan. van Suez naar Batavia. Waikelo, 11 Jan. van Port Said naar Batavia. MIJ. NEDERLAND. Java, 10 Jan. te Bre men naar Aalborg. Argob.ec, 10 Jan. van New York naar Algiers. Bali. 10 Jan. te New Orleans naar Houston. Talisse, 10 Jan. Gibral tar gepass. naar Amsterdam. Tawali, 11 Jan. te Semarang naar Batavia. Johan van Olden- barnevelt, 11 Jan. van Algiers op weg naar Port Said. H. AFRIKA LIJNEN. Bloemfontein, 12 Jan. te Antwerpen van Southampton. Bosch fontein, 11 Jan. te Durban op weg naar Kaap stad. Klipfontein, 10 Jan. te Beira van Lou- renzo Marquez naar Port Amelia. K. H. L. Waterland, 11 Jan. van Buenos Aires naar Montevideo (thuisreis). Winters wijk, 11 Jan. te Buenos Aires (uitreis). K. N. S. M. Balla, 11 Jan. van Trujillo naar Jacmel. Bonaire, 11 Jan. van Amsterdam naar Antv/erpen. Draco, 11 Jan. te Bordeaux van Amsterdam naar La Pallice. Ganymedes, 11 Jan., te Buenos Aires van Montevideo. Hecuba, 11 Jan. van Guanata naar Barahona. Hercules, 10 Jan. te Beyrouth van Piraeus n. Famagusta. Iris, 11 Jan. van Cadiz naar Gibraltar. Mabella, 11 Jan. van Trinidad n. Curagao. Orestes, 11 Jan. van Buenos Aires naar Montevideo. Venus, ii Jan. te Istanbul an Constanza naar Izmir. Grote vaart. Amstelkerk, 11 Jan. van Port Bouet naar Monrovia. Arendskerk, RotterdamSydney 11 Jan. te Genua. Bantam, JavaRotterdam pass. 11 Jan. Ouessant. Beverwijk, 11 Jan. v. Rotterdam te Alexandrië. Ceram, 11 Jan. van Lorenzo Marquez n. Tacoradi. Congostroom, 12 Jan. van Porto Amboin te Lobito. Duiven- dijk, Rotterdam—Vancouver 11 Jan. van Londen. Gaasterkerk, 11 Jan. van Lorenzo Marquez naar Beira, Gordia, 11 Jan. van Valencia naar Amsterdam. Grootekerk, Mom- bassaAmsterdam pass. 11 Jan. Aden. Joh. van OldenbarneVelt AmsterdamJava 11 Jan. van Algiers. Mariekerk, Japan—Rotter dam 12 Jan. te Marseille. Muiderkerk, Dakar Le Havre pass. 11 Jan. Finisterre. Nieuw Amsterdam, 11 Jan. van Curasao n. Kingston Jam. Oranje, AmsterdamJava pass. 11 Jan. Aden. Polydorus, AmsterdamJava 11 Jan. dwars van Socotra. Pr. Joh. Willem Friso, 11 Jan. van Haifa naar Tel-Aviv. Sarangan, 10 Jan. van Tarakan naar Batavia. Salawati, 11 Jn. van Singapore naar Makassar. Slamat, Java—Rotterdam pass. 11 Jan. Kaap Guar- dafui. Sloterdijk, Java—New York 11 Jan. v. Singapore. Stad Maastricht, SfaxRotterdam pass. 11 Jan. Finisterre. Straat Soenda, 11 Jan. van Mobassa te St. Maria (Madagaskar). Tji- bodea, 11 Jan. van Semarang naar Batavia. Utrecht, GenuaBatavia 10 Jan. van Las Palmas. Van Riemsdijk, 11 Jan. v. Hongkong te Singapore. Veendam, 11 Jan. van Bermuda te New Y'ork. Abbedijk, 11 Jan. van Norfolk te Baltimore. Larenberg, 11 Jan. van Sinoe te River Cess (Liberia). Loosdrecht, Singa poreRotterdam 12 Jan. te Penang. Manoe- ran, 12 Jan. van Seattle te Portland Or. Oot- marsum. 11 Jan. ten anker Santa Maria (Cuba). Pr. Willem 5, Rotterdam—Valencia pass. 11 Jan. Beachy Head. Sandenburgh, 11 Jan van Bordeaux te Casablanca. "Wicken- burgh, 11 Jan. van Bordeaux naar Rotter dam. Aldabi, Bu*nos AiresRotterdam 11 Jan. dwars van Victoria Braz. Algenib, Rot terdam—Porto Alegre, 11 Jan. van Santos. Buys Ballot, 12 Jan. van Curagao naar Mara- caibo. Delfland, Buenos Aires—Amsterdam 12 Jan. ,van Las Palmas. Lissekerk, Perz. GolfRotterdam 11 Jan. te Genua. Noordam, New YorkSouthampton pass. 11 Jan. Num- tucket. Pr. Maurits, 11 Jan. van Barcelona naar Torrevieja. Pr. Willem 3, Valencia Rotterdam pass. 12 Jan. Finisterre. Stad Dordrecht, 11 Jan. van Lissabon naar Setubal. Stad Vlaardingen, CasablancaNederland pass. 12 Jan. Kaap St. Vincent. Tjipanas, 12 Jan. van Bahrein te Ras Tanura. Eemdi'k, 11 Jan. van New Orleans naar Havana.-Helicon, 12 Jan. van Curagao naar New York. Kel- bergen, Rotterdam—Savona pass. 12 Jan. Finisterre. Maashaven. 10 Jan. van Rosario Buenos Aires. Salando, Casablanca Nederland pass. 12 Jana Ouessant. Sarpedon, 12 Jan. van Aruba naar Maracaibo. Straat Malakka, 11 Jan. v. Bahia naar Pernambuco. Veendam. vertrekt 13 Jan. van New York via Bermuda en Southamtpon naar Rotterdam. Kleine vaart. Actinia, 11 Jan. van Gdynia naar Rotter dam. Annegiena, 11 Jan. te Cuxhaven schui lend. Deni, 11 Jan. van Antwerpen naar Gent. Evertsen, 11 Jan. van Hamburg te Brake. Henk, 11 Jan van Calais naar Rouen. Flan- dria, 11 Jan. van Rouen naar Manchester. Frisia. 12 Jan. van Port Jerome n. Pauillac. Henrica. 11 Jan. van Jersey te Guernsey. Leni, 12 Jan. van Stralsund naar Kiel. Matthew, 11 Jan. te Petit GOuronne. Mies, 12 Jan. van Kopenhagen naar Oskarshamn. Mulan, 11 Jan. van Rotterdam naar Antwer pen. Nijenburgh, Stockholm—Antwerpen pass. 11 Jan, Brunsbuttel. Oise, 11 Jan. van Rouen naar Parijs. Orion, 11 Jan. van Ant werpen te Sheerness. Rose Marie, 11 Jan. van Kingslynn naar Antwerpen. Trompen- burgh, Rotterdam—Stockholm pass. 12 Jan. Holtenau.Van Gelder, '11 Jan. van Eling n. Calais. Veenenburgh, 12 Jan. van Aberdeen te Middlesbro. Vrede, 11 Jan. van Stralsund te Liibeck. Echo, 11 Jan. van Rotterdam te Dublin. Koningshaven, Zeeland SSM, 12 Jan. van Rotterdam te Hull. Attis, 11 Jan. van Manchester te Lissabon. Bree Helle, 11 Jan. van Stettin naar Rotter dam. Brem, 16 Jan. v. Lissabon te Rotterdam verwacht Sleepbedrijf. Ganges met lepelbaggermolen „Hapjanus" 11 Jan. van Gibraltar naar Split. HOOG EN LAAG WATER 13 Januari: 2.14 en 14.31 uur. 14 Januari: 3.04 en 15.19 uur. in gebouw „QUINTO", Lange Raamstraat 14, Haarlem. Tel. 20597. Morgenmiddag 1.30 u. (Vrijdag). Kij kuren van 911 uur. Dap- Er is voor ieder iets! Verzuim dus niet! Voor Uw Verzekeringen Assurantiekantoor Santpoort, Kerkerinkl. 24 Tel. K 2560 nr. 8194. MEDISCH STUDENT werkt H. B. S.-ers van alle klassen bij. Wiersma, Kanaalstr. 242, IJmuiden. Gevr. HULP IN DE HUIS HOUDING, voor de morgen uren. Min. Lelylaan 4, Vel- serbeek. FLINKE WERKSTER. Mevr. Voor Vrijdag om de 34 dagen L. Schoorl, Kennemerweg 2, Bloemendaal. Net meisje b. z. a. als WERK STER op Maan-, Dins-, Woens- en Zaterdag. Brie ven L 3044 bur. v. d. blad. Spoed!! Gevr. ZIT-SLAAPK. tot nader overleg. Br. L 3046 bur. v. d. blad. PRIMA PENSION aangeb. Brieven L 3045 bur. van dit blad. TE KOOP GEVR.: Orgel. Piano, Baby-piano of Vleu gel en muziekboeken. Brie ven no. 139.525, Bolrek, Kon.- plein 1, Amsterdam. WONINGRUIL van Noodwo ning Velsen-N. voor kleine woning te IJm. of IJm.-O. Inlichtingen Pr. Steynstraat 50 rood, IJmuiden. VERLOREN Zaterdag lichte ceintuur van gummi regen jas. Alex. Bellstraat 35. Te koop: zw. em. KOLEN- FORNUIS f 25, eik. uitsch. tafel f. 30. Meeuwenlaan 44, IJmuiden-O. TE KOOP: bankstel grijs m. groen v. o. en kinderwagen. Linnaeusstr. 4 v.h. B. Ram- bonnetlaan. TE KOOP AANGEB.: 1 win terjas. 1 plusfours voor leeft. 1415 j. en 1 pr. herensch. m. 41. IJmuiderstraatweg 72 IJmuiden-O. MAGGI's Asperge soep een ware delicatesse, 13 ct. per tablet voor 2 flinke borden. Jac. v. Heemskerkstr. 25 t. o. slagerij Nierop-Groot Te koop: 8 MOOIE KIPPEN wegens plaatsgebrek. Frans Naereboutstraat 32. Te koop: 7 MOOIE TAFELS als nieuw, gesch. voor thee tuin. Tevens kinderled. De Genestetlaan 36. Driehuis, 1 x bellen. Te koop: GRAMOFOON m. 6 platen of ruilen voor ko nijn met hok. Noorderlaan 26 Velsen-N. HOUT TE KOOP. Kon. Wil- helminakade 23 rd. Te koop: a. n. groene PRO TOS STOFZUIGER, radio storing vrij met nog 1 jaar garantie, wasmachine motor, als nieuw. Rijksweg 324, Santpoort. TE KOOP: een onafbr. n.we haard m. vloer- en achter plaat, een 1 pers. ledikant m. vloer, spiraal en bed. Adres bur. v. d. blad. Na 7 uur. Te koop: WANDELWAGEN TJE. Esdoörnstraat 11. TE KOOP: grijze pluche d. f 10 p. st.-én pluche k. man teltje m. mutsje leeft. 56 j. f-5. Trompstraat 144. Te koop: beste HAARD KACHEL, Leeuweriklaan 7, IJmuiden-O. Te koop: pracht EETKAMER van vakman, wegens om standigheden. Br. L 1090 bur. van dit blad. Te koop: nieuw TAPIJT. Willemsbeekweg 94, IJm.-O. Te koop: RADIO SUPER, 4 golf w.o. Visserijband. Jac. v. Heemskerkstraat 44. Te koop: eikenh. BUFFET en THEEMEUBEL. Fr, Naere- boutstr.-40. Te koop: beste HAARD KACHEL. Leeuwerifelaan 7, IJmuiden-O. in chroom en nikkel. Gebr. Veenïnga, Jacobijnestr. Tel. 13265 A.s. Vrijdag 14 Januari 3 uur van onze geheel gemoderniseerde zaak ANECANC 38-40 De verkoop begint Zaterdagmorgen Velleman Koopt! alle soorten goede meubelen, tapijten, kristal, goud en zil ver etc. voor hoge prijzen. Tel. 14637 Zijlstraat 62 John Stol Dagel. Snelprivéles, op elk uur. Privé adr. IJmuiderstraat weg 33, IJmuiden. pakken maizena 38 cent, nu bij minstens f 2.50 winkel waar. Kantkoek 25 cent per half pond. 10 rol Closetpapier 95 cent. TUINDERSSTRAAT 45, IJmuiden-O. Tel. 4918 Wij hebben nog enige prima AUTO KACHELS aan te bieden. Aanbevelend, Fa. W. ZWIER EN ZONEN Garagebedrijf Bloemstraat - Tel. 4208 - IJmuiden KROMHOUT MOTOREN FABRIEK Amsterdam-Noord vraagt voor spoedige indiensttreding: Tevens bestaat gelegenheid tot een van deze vakken tc worden omgeschoold. Uurloon volgens C.A.O., pensioenregeling, aanvul lende uitkering bij ziekte en ongevallen. Persoonlijk of schriftelijk aanmelden bij de afdeling Personeelszaken, Ketelslraat 2. Nog slechts enkele dagen kunt U profiteren van onze Geweldige" koopjes in huiskamers, dressoirs, thee meubels, bedstellen, 1- en 2-persoons, zowel kapok als binnenvering, restanten behang per 10 rol vanaf f 6.50. Te veel om op te noemen. Ziet onze étalages WONINGINRICHTING A. 3. BRASSER KONINGSPLEIN 8 - IJMUIDEN

IJmuider Courant | 1949 | | pagina 3