geschikte verkoopruimte Kanaries Nette meisjes Billijk te koop Ondanks een „gemakkelijk" evenwicht, vele factoren, die het totaalbeeld beïnvloeden Het testament Mod. Bedr. Administr. INST. PONT zit-slaapkamer met pension Luidsprekers WOENSDAG 19 JANUARI 1949 IJMUIDER COURANT 3 VELSENS BEGROTING VOOR 1949 Gemeentereiniging moet naar andere vuilstortplaats omzien Buitengewone rijksuitkering hield enigszins rekening met de gemeente-situatie Het grote verschil, dat de Velsense ge meentebegroting voor 1949 ten opzichte van haar voorganger kenmerkt, is de datum waarop zij aan de raad wordt voorgelegd: werd het belangrijkste document der ge meentelijke huishouding vorig jaar geda teerd op 28 April, thans kon met enige trots de datum 28 December vermeld worden. Dat zij toch nog net niet in het oude jaar van de pers is gekomen, is te wijten ge weest aan de rekeningcijfers van 1947, welke rijkelijk laat ter beschikking van de samenstellers kwamen, maar burgemeester en wethouders geven in hun voorwoord de verzekering, dat de toekomst een nog vlot tere afwikkeling zal laten zien. Voor wij nadere aandacht besteden aan de nota van B. en W. bij de begroting moge vermeld worden, dat de gewone dienst dit jaar sluit op ƒ2.384.753,20 (vorig jaar ƒ2.171.627,18) en een totaal aan uitgaven en inkomsten van 5.261.573,84 (vorig jaar 5.003.090,50) vermeldt. De Kapitaaidienst komt tot een totaal van 3.268.358,71 aan baten en lasten. Werd het vorige jaar bij de indiening der begroting van de zijde van het college de vrees uitgesproken, dat bij de vaststel ling van het bedrag der bijzondere rijks uitkering niet voldoende met de abnormale omstandigheden der gemeente Velsen reke ning zou worden gehouden, thans kan van dezelfde zijde geconstateerd worden, al thans bij de voorlopige vaststelling van die bedragen dat het wat meegeval len is. De minister van Binnenlandse Zaken heeft het bedrag namelijk in Augustus voorlopig bepaald op 580.000 (nog altijd belangrijk minder dan de raming ad ƒ705.000 van de begroting 1948) maar er blijkt uit, dat de vaststelling van de bij zondere rijksbijdrage beïnvloed werd door deze bijzondere omstandigheden. Toch makkelijk sluitend. Deze lagere vaststelling dan verwacht werd aldus B. en W. in hun begeleidende nota moet geweten worden aan de ver keerd geraamde onderhoudsuitgaven. In middels heeft het gemeentebestuur deze kwestie echter met Den Haag opgenomen en er is op gewezen, dat een noodlijdende gemeente in de jaren '37, '38 en '39 de onderhoudsuitgaven tot onverantwoordelijk lage bedragen heeft gereduceerd, 'en dat bij het doortrekken van het niveau, waarop toen de onderhoudskosten werden geraamd, de noodlijdendheid in feite blijft bestaan. Het verzoek komt er op neer, dat Velsen in plaats van f 580.000 een bedrag van ƒ650.000 vraagt als bijzondere uitkering, maar veiligheidshalve is op de begroting voor 1949 het bedrag geschat op de geaccor deerde 580.000, verhoogd met de wettelijk geoorloofde 20 procent (vanwege de ver hoogde belastingopbrengsten), dus in totaal op 696.000. Deze laatste verhoging1 is een dei- oorzaken ervan, dat de begroting ge makkelijk sluitend kon worden ge maakt, een verheugend feit, dat echter daarnaast ook zijn oorzaak vindt in de uitgaven, die binnen de perken bleven en de stijgende ondernemingsbelasting, welke in 1949 vermoedelijk 50.000 meer voor de gemeente opbrengt dan het vorige jaar. kgjencila voor Velsen en AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN. WOENSDAG 19 JANUARI. Thalia. 8 uur: „De zwarte korporaal". Rex. „Duel in de zon". Spreekuur wethouder van Onderwijs 4-5 u. DONDERDAG 20 JANUARI. Geen bioscopen. Spreekuur wethouder van Sociale Zaken 9—12 uur. Bovendien vormt de 12.000 Vermake lijkheidsbelasting, die het Sportpark- „Schoonenberg" afwerpt, een niet te ver smaden bate. Natuurlijk is het niet alles goud wat er blinkt in Velsens huishoudboekje. De lonen en het prijspeil blijven stijgen, de gemeentereiniging gaat in 1949 vermoede lijk 200.655 kosten tegen 142.458,01 in 1948 als gevolg van de omstandigheid, dat per 1 Mei naar een andere en vermoedelijk verder-afgelegen vuilstortplaats dan die aan de Amsterdamse weg moet worden omgezien en zo zijn er meer nadelige pos ten die om de aandacht vragen. De verschillen ten opzichte van 1948 resulteren in de post „onvoorziene uitga ven" die dit jaar op niet minder dan ƒ74.914,91 wordt geraamd 19.726,46) en die de voordelige verschillen met de na delige gelijk maakt. Men zou uit deze hoge raming kunnen concluderen dat het begro tingsbeeld dus vrij gunstig is, maar B. en W. betogen, dat ondanks de gewaardeerde recente maatregelen tot regeling van de financiële verhouding tussen rijk en ge meenten nog vrijwat onzekere factoren meespelen, die zulk een conclusie ietwat voorbarig doen schijnen. Deze overheids maatregelen echter, zo zeggen B. en W., hebben er toe geleid, rlat een ruimere ra mingsmogelijkheid voor sociaal noodzake lijk geachte uitgaven is geschapen. Vervolgens bezien de aanbieders van de begroting enkele van deze onzekere fac toren en zij wijzen onder meer op het voor lopige karakter der bijzondere uitkering, dat nog altijd het gevaar van een verminde ring met zich brengt; op de toekomstige stijging van het bedrag, dat nodig is als risicofonds voor de exploitatie der woning wetwoningen en op de komende verhoging, die de uitgaven voor de krankzinnigen verpleging ongetwijfeld te zien zullen geven. (De begroting van de provincie Noordholland duidde reeds op het feit, dat de provincie daarvoor geen gelden meer beschikbaar kan stellen) en tenslotte op het vervallen der provinciale subsidie in de kosten van het Nijverheidsonderwijs. Bovendien wordt de begroting nog steeds belast met de aflossing van de tekorten der vroegere dienstjaren. Subsidies. Reeds in de begroting van het vorige jaar werden diverse subsidiebedragen uitgetrok ken en B. en W. merken dienaangaande het volgende op: In 1949 zal het zich uitbreidende Velsense speeltuinwerk met 9000 gesteund worden (drie maal zoveel als in 1948) en de IJmui- der Harmonie heeft om 500 subsidie ver zocht, waarover de raad wordt voorgesteld afwijzend te beschikken. Deze laatste mededeling, die volgt op een desbetreffend verzoek van het corps- bestuur, dat in handen van B. en W. om advies werd gesteld, ontlokt het college een algemene opmerking. Er wordt in ge zegd, dat men met dit individuële advies niet te kennen wil geven, dat soortgelijke verenigingen, wanneer zij in moeilijkheden verkeren, van steun verstoken blijven, maar er is een bedrag van 2000 uitge trokken om de verenigingen, die in Velser- beek of het Rijkenspark concerten geven, te subsidiëren. Er zal in de toekomst een rege ling komen voor een financiële bijdrage voor elk concert, dat met toestemming van B. en W .daar wordt gegeven. Uit de memo rie van toelichting blijkt, dat er 9232 is uitgetrokken als subsidie aan het werk der gezinshulp. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: A. J. Kok—Ketting, d., Plan- ciusstraat 56, IJmuiden-O.; M. de Groot Bakker, z., Gr. Hout of Koningsweg 60, Vel- sen-N.; M. van WellHeitink, d., Wijker- meerweg 84, Beverwijk; M. KosterZegel, d., Fr. Naereboutstraat 52, IJmuiden-O.; L. L. M. PennockDaamen, z., Zeeweg 327, IJmui- den-O.; J. KuipersGaastra, d., Gladiolen- straat 3, Santpoort: J. M. van der Puttevan Leuven, d., Beekvlietstraat 12, Santpoort; A. van der Schaekvan der Miessen, d., Con- radstraat 7 rd., IJmuiden; L. I. van der Wal Jansen, d.. Groeneweg 71, IJmuiden-O. OVERLEDEN. T. J. van der Does, 3 d., z. van J. van der Does en A. M. Vosse, Berken straat 9, IJmuiden-O.; B. Helemigh, 85 j„ weduwnaar van J. H. Baak, Geelvinckstraat 54, Velsen-N.; C. M. Twisk, 63 j„ echtgenote van J. Strik, Kerkweg 45, Heemskerk; N. van der Stelt, 87 j., weduwe van J. van der Stelt, Kennemerlaan 133, IJmuiden; J. G. Hofmann, 39 j., echtgenoot van M. F. Hiep, B. Rambon- netlaan 31, IJmuiden. Erres Wasmachines f224.50 MMIC Meeuwenlaan 2 Kent U ons spaarsysteem? „Ambtenaar, geef ons een huis. De leden van de Katholieke Vrouwen beweging in Velsen zullen Zondagavond in het Patronaatsgebouw het Amsterdamse toneelgezelschap „De Jordaan op de plan ken" bezig zien met het actuele blijspel „Ambtenaar, geef ons een huis." PROTESTANTS INTERKELIJK THUISFRONT. Het Protestants Interkerkelijk Thuisfront (P.I.T.) komt in IJmuiden ook tot activi teit. Uit verschillende kerkgroepen heeft zich een comité gevormd, dat zich tot doel stelt de belangen te behartigen van de in Oost en West verblijvende militairen, als mede van de hier achtergebleven betrek kingen. De commissie is gevormd uit de volgende personen: A. ten Broeke, voorzit ter; G. v. d. Wal, Kievietslaan 3, secreta ris; A. Mook, Tuinderstraat 108, 2de secre taris; C. H. Tolman, IJmuiderstraatweg 159, penningmeester; R. de Boer, P. J. v. Breugel en G. Ritskens, leden. Het voor nemen bestaat een contactavond met de ouders en verloofden van de militairen te houden. „DE TOEKOMST DER RELIGIE". Zondagochtend spreekt dr. O. Noorden bos uit Amsterdam voor de gemeenschap Velsen van het Humanistisch Verbond over „De toekomst der religie". De lezing wordt gehouden in de Rijks H B.S. IJmuiden Maximumprijzen voor zeevis opgeheven Naar wij van welingelichte zijde verne men zullen de maximumprijzen van zeevis per 1 Februari worden opgeheven. De maximumprijzen voor verse haring en pekelharing blijven vooralsnog van kracht. Heren van Strawberries zijn weer op de goede weg De dames van Strawberries waren in goede vorm en lieten Amsterdam II met een nederlaag van 4-0 huiswaarts gaan. De middenlinie van Strawberries was goed op dreef en kweet zich goed van haar stu wende taak. Mej. H. Graper blonk in de voorhoede uit en nam twee doelpunten voor haar rekening. De reserves lieten wel minder fraai spel zien, doch hielden ook de punten thuis. Ever Swift II verloor het 1-0. Hierdoor stelde Strawberries II zich weer iets vei liger. Strawberries IV-AMVJ IV bracht een niet geheel verdiende overwinning voor de Amsterdamse dames. Het ontbrak de voor hoede van Strawbei-ries aan een speelster die de kansen in doelpunten kon omzetten. De linkervleugel met de damés R. Duyn en A. Wout komt er steeds beter in. Het meisjes A-elftal nam met niet min der dan 6-0 tegen Strawberries 6 genoegen. Greet je de Groot op de linksbuitenplaats liet zo nu en dan aardig spel zien. De volgende dag behaalde het B-elftal zijn eerste succes door met 4-2 van BDHC te winnen. De heren boekten een benauwde zege van 1-0 op SCHC. Het doelpunt kwam van de stok van J. Dalhuysen. De Velsenaren behouden hiermee hun kleine kans op het kampioenschap. Strawberries II had al weer een goede dag. Nu was het Kieviten, dat in de Velsenaren zijn meerdere moest erkennen. Zij hebben nu hun positie aan merkelijk versterkt. Het derde elftal stelde wederom teleur door van het zwakke Zandvoort II te verliezen. Dit Strawberries- elftal zal nog alle zeilen moeten bijzetten om buiten degradatiegevaar te blijven. Strawberries I.V-H.I.C. II bracht wel veel spanning, doch weinig fraai spel. Het werd tenslotte 1-0 voor de Amsterdammers, waarmee zij wel iets meer kregen dan ver diend was. Het jóngenselftal kon ondanks goed spel AMVJ er niet onder houden. Met 3-2 kwam het einde. Wilt gij een voordelige Lampekap kopen Dan moet U even naar Henk Broekhuizen lopen De Rijpstraat 14 (Adv.) Vijftigjarig huwelijksfeest Het IJmuidense echtpaar F. Kras Schilder herdenkt op 9 Fabruari de dag waarop zij elkaar een halve eeuw gele den de huwelijksring aanreikten en samen de echtelijke staat begonnen. Zij werden gezegend met zeven kinderen, die op hun beurt de familie uitbreidden met nog tien spruiten. De 75-jarige bruidegom, de bruid telt „pas" 70 lentes, heeft zich als vlet-visser grote be kendheid verworven en is de traditionele Volendammer dracht steeds trouw gebleven, hoewel hij toch al 61 jaar in IJmuiden woon achtig is. Meevaller op begroting Staatsvissershavenbedrijf Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging van de begro ting van het Staatsvissershavenbedrijf te IJmuiden voor het dienstjaar 1947. In de Memorie van Toelichting wordt medegedeeld, dat de omzet van de Rijks- visafslag in 1947 werd geraamd op 12.5 millioen gulden. In werkelijkheid viel een gunstiger ontwikkeling waar te nemen dan kon worden verwacht. Als gevolg van deze ontwikkeling blijkt de omzet bijna 4.8 millioen gulden hoger te zijn. Deze opleving deed de baten belangrijk toenemen. Anderzijds vertonen de daar mee samenhangende lasten uiteraard mede een stijging. Kerkconcert „Hallelujah" Het was een programma waarmee men voor de dag komen kan op deze liederen- avond van het Christ. Gem. koor Halle lujah en Jan Beider, die voor de „enscene ring" er van verantwoordelijk geweest moet zijn mag een woord van lof voor de kwaliteit daarvoor niet onthouden wor den. Hoewel de formidable uitgebreidheid van het ten gehore gebrachte noodzake lijkerwijs bij een kerkconcert schijnt te moeten behoren: het zit 'm immers niet in de lengte van een programma? Maartje Kliffen moet, evenals overal waar zij optreedt, ook hier een luisterende schare gevonden hebben die door haar vlekkeloze zangkunst diep getroffen moet zijn. Zij staat ongetwijfeld in de eerste rijen onzer Nederlandse zangeressen en haar prachtig gemoduleerde stem tezamen met een expressiviteit, die bij de eerste noot al vermag te boeien maken het luiste ren naar haar tot een muzikaal feest. Hoe weet haar sopraan in het devoot ge zongen, aloude Largo uit Handel's Xerxes door de grootheid van het ware kunste naarschap het hogere nader tot ons te brengen. Laudate Dominum van Mozart (met een te fors zingend koor), oude Nederlandse Kerstliederen, het oud-Franse Les Anges, het Pie Jesu uit Fauré's Requiem, dit alles passeerde in bonte rij maar het was ons niets te veel, het te verwerken en naar waarde te schatten. Jan Beider laat, het kan onomwonden neergeschreven worden, knap zingen. Zijn muzikale leiding suggereert een ensemble de juiste wijze van uitdrukken en de on navolgbare wijze van het mehgen der koorklank is één van Belder's gaven als zangdirigent. Zo bereikte Hallelujah in de forti mooie effecten door het voortreffelijk homogene zingen: er werd slecht één klank gehoord. De afzonderlijke registers zal de dirigent met ons edeler van kwaliteit ge wenst hebben. Het vrouwenkoor kon een zekere heesheid niet ontzegd worden in de solopartijen en in het mannenkoor hoorde men de stemmen nog te afzonderlijk wan neer de beurt aan bassen en tenoren was. Een koor als Hallelujah kan slechts ge diend worden met deze vriendschappelijke opmerkingen, omdat het niet de eerste de beste vereniging is, maar één die getoetst wil en kan worden. Wat men in de mars heeft lieten de zangers horen met Bonsefs Psalm 8, en Daar zij licht. Adriaan Verschoor ontbreekt als bege leider en orgelsolist op vrijwel geen enkel kerkconcert. Reeds vele malen heb ik de muzikaliteit en het kunstenaarschap van deze voor het publiek onzichtbare maestro di organo bezongen; hij weet zo langzamer hand wel hoe wij allen over zijn gaven denken en de brilliante vertolking van de Suite in oude stijl van Bute alsmede het meesterwerk van César Franck, Prélude, fugue et var. opus 18, heeft dit nog eens onderstreept. A. J. VAN DER WEIJDEN. KINDERAVOND VAN „VRIJ EN BLIJ" IN HET PATRONAAT. De IJmuidense R.-K. speeltuinvereni ging „Vrij en blij" geeft Donderdagavond in het Patronaatsgebouw een feestavond, die geheel door ongeveer 130 kinderen wordt verzorgd. Onder meer worden er speelliedjes ten gehore gebracht en zullen de groteren een aantal volksdansen uit roeren. Na de pauze komen de operette „Hans en Grietje" op woorden en muziek van G. Bos voor het voetlicht en het to neelstukje „Klein Duimpje" van Frater Fritschy. De avond heeft een enorm stuk voorbe reidend werk gevergd en het bestuur hoopt, dat zij goede propaganda zal ma ken voor het speeltuinwerk en.dat de hoge kosten er een beetje uit komen. .Lassie come home" in Thalia Van Vrijdagavond af vertoont Thalia de nieuwe film Lassie, come home", die een hondenleven als onderwerp heeft. De af deling Velsen van de Dierenbescherming heeft deze gelegenheid aangegrepen, om de gedachte der dierenbescherming door middel van pamfletten te propageren. De film zelf geeft de aanhankelijkheid van een collie weer en is in technicolor opge nomen. JAARVERGADERING OUD-KATH. ONDERSTEUNINGSFONDS. De afdeling IJmuiden der vereniging Oud-Katholiek Ondersteuningsfonds" houdt Vrijdagavond haar jaarvergadering het Oud-Kath. Verenigingsgebouw. Behalve de gebruikelijke agendapunten zal wegens periodiek aftreden van de se cretaresse, mej. A. van Pel, een bestuurs verkiezing plaats vinden. Verder zal verslag van de het vorig jaar te Gouda gehouden algemene vergadering worden uitgebracht en zullen voor de vol gende algemene vergadering candidaten voor het hoofdbestuur worden aangewezen. Pastoor mr. J. W. Key heeft zich bereid verklaard over Indonesië te vertellen. MARKTBERICHTEN 18 Januari 1949 T. Besommingen ÏJM 54 Limburgia f 12.520; IJM 6 Norma f 16.470; IJM 57 Medan f 14,890. Prijzen Heilbot 3,55—3.15; tarbot 3,70—3,30 per kg. KI. heilbot 146; schartong 6142; poontjes 25—19; hammen 63; kl. haai 33—28; puitaal 44; v. haring 15—14,50, per 50 kg. Aanvoer 40 kisten poontjes, 20 kisten hake, 640 kisten makreel, 40 kisten kabeljauw, 20 kisten leng, 650 kisten schelvis, 240 kisten wijting, 120 kisten koolvis, 28 kisten v. haring, 20 ïksten diversen. Totaal 1848 kisten. FEUILLETON van mevrouw Maquisten 61) door Patricia Wenthworth Uit het Engels' vertaald door Alice van Iterson. Zijn glimlach werd breder. Nu, dan zal ik niet langer aandringen. Maar u bent het toch met mij eens, dat er heel wat gele genheden waren in dat laatste jaar, waar bij verschillende mensen pogingen in het werk stelden om mevrouw Maquistens goedheid te misbruiken en waarbij u dacht dat het uw plicht was haar te waarschu wen? Ja. Ik heb nooit iets anders gedaan dan wat ik mijn plicht achtte. Daarvoor was ik te lang bij haar in dienst. Dus toen juffrouw Silence op het to neel verscheen, was er weer een persoon méér, tegen wie u mevrouw Maquisten meende te moeten beschermen? Ja.' Dus toen u die avond van de 16e No vember de kamer van mevrouw binnen ging en zij zei, dat u haar gewaarschuwd had, maar dat zij niet had willen luisteren, bestonden er minstens acht of negen per sonen, die zij had kunnen bedoelen? Zij bedoelde juffrouw Silence. Ja dat dacht u. Juffrouw Silence was toen voortdurend in uw gedachten dat heeft u reeds toegegeven. Maar u hebt ook toegegeven, dat er nog verscheidene andere personen waren, waar u mevrouw tegen had gewaarschuwd. En terwijl u maar dadelijk aannam, dat zij juffrouw Si lence bedoelde, had mevrouw Maquisten heel goed op iemand anders het oog kun nen hebben. Is dat zo of niet? Zij bedoelde juffrouw Silence. Ik twijfel er geen ogenblik aan, dat u dat dacht mevrouw Bridling. Maar u hebt al gezegd, dat er tussen u beiden nooit enige naam genoemd was. Ik heb u bo vendien aangetoond, dat het juist daardoor heel goed mogelijk is, dat u en mevrouw Maquisten verschillende personen in ge dachten konden hebben. Ik wist veel te goed, wie zij bedoelde. U bedoelt, dat dat uw overtuiging is? Ja. U bent altijd erg positief in uw over tuigingen? Ze kunnen mij zo gauw niet iets wijs maken. En het komt nooit bij u op, dat u het wel eens bij het verkeerde eind kunt hebben? Neen. Zelfs niet, als het leven van een me demens er mee op het spel staat? Dat is mijn zaak niet. Neen daar hebt u inderdaad gelijk in. Het is alleen uw zaak om te zorgen, dat u zich aan de feiten houdt. En een overtuiging is nog geen feit, nietwaar? Vindt u wel, mevrouw Bridling? Ik weet niet, wat u bedoelt. Ik zal het u'niet te moeilijk maken. Maar een van de feiten in deze kwestie is uw haat tegen juffrouw Silence, nietwaar? U hebt dat toch toegegeven, nietwaar? Ellen sloeg haar gelige oogleden op en keek dwars door de zaal heen naar Carey Silence. Haar hoofd stak naar voren, haar rood gerande ogen waren nauwe spleten. De blik uit die stekende ogen was koud en dodelijk als een messteek. Het woord, dat Hugo Vane had gebruikt leek plotse ling kinderachtig. Carey keek terug, omdat zij niet voor zich wilde zien, en plotseling wist zij, dat zij veilig was. Ellen haatte haar, maar zij haatte Ellen niet. Zij kende geen enkele reden, waarom Ellen haar zou kunnen ha ten. Het was iets, dat geheel buiten haar bevatting lag. Zij gevoelde alleen een he vige schrik en afkeer en ook iets als mede lijden. Zij keek met grote onrust naar Ellen en hoorde, hoe Hugo Vane zijn vraag hei'haalde. U hebt toch toegegeven, dat u juf frouw Silence haatte? Ellen wendde zich ,tot hem en zei lang zaam en duidelijk: Ik heb geen reden om haar graag te mogen. Het Hof verhief zich en de zitting werd geschorst. HOOFDSTUK XXXII. Des middags hervatte Hugo Vane zijn kruisverhoor. Ellen werd nauwkeurig on dervraagd over haar heen en weer lopen tussen de badkamer en de slaapkamer. Vraag en antwoord werden heen en weer geslagen als een tennisbal over het net. Terwijl Carey zat te kijken en te luisteren, kreeg zij steeds meer het gevoel, dat het alles een spelletje was. Het leek niet mo gelijk, dat haar leven slechts zou afhan gen van wat voor vraag er werd gesteld en welk antwoord daarop werd gegeven. El len keek niet meer naar haar. Zij stond daar in haar stemmig, ouderwets zwart en gaf haar antwoorden kalm, wei-overwo gen, met een scherpe, onmelodieuze stem. Ondanks al zijn pogingen kreeg Hugo Vane er ditmaal niets meer uit, dat de ver dediging van nut kon zijn. Zij zwoer en bleef bij die eed, dat het medicijnglas min der dan halfvol was geweest op het tijdstip dat zij 't voor het laatst had gezien en stelde dat tijdstip op twintig minuten over acht, omdat toen het blad met mevrouw Maquistens diner was boven gebracht. Minder dan een half uur later, toen Carey Silence dat glas uit de badkamer mee bracht, fiadden drie personen zich kunnen overtuigen, dat het voor driekwart vol was geweest. En wie had er gedurende dat half uur toegang tot de badkamer kunnen krijgen en tijd en gelegenheid gehad om nog een paar tabletten op te lossen en ze bij het mengsel te gieten? Ellen verklaar de, dat zij mevrouw al die tijd niet alleen had gelaten, behalve om even naar de badkamer te gaan.... en toen zij haar eindelijk verliet, was Carey Silence bij haar. Zij zwoer plechtig, dat er precies vijf minuten voorbij waren gegaan vóór dat Honor King zich bij hen had gevoegd. Het was onmogelijk haar hiervan af te brengen. Met een onverstoorbare opgewektheid veranderde Hugo Vane van tactiek. Mevrouw Maquisten was dus niet al leen van het ogenblik af, dat u naar haar ging kijken, onmiddellijk na achten, tot dat zij de slaapdrank innam? Neen, dat was ze niet. Maar zij was toch wel alleen tussen half acht, toen u even naar binnen wipte om te zeggen, dat u naar boven ging, naar juffrouw King, totdat u om vijf minuten over achten terugkeerde? Zover als ik weet, wel. U hebt aan mijn collega verklaard, dat mevrouw in staat was haar bed te verlaten als zij wilde? (Wordt vervolgd). Beverwijk „Mr. KING" UITGESTELD WEGENS ZIEKTE VAN TONEELSPELERS. Het toneelstuk „Mr. King" dat heden avond opgevoerd zou worden door de toneelvereniging „Nieuw-Leven" in het Beverwijkse Kennemer-Theater, kan we gens ziekte van drie toneelspelers niet door gaan en is uitgesteld tot nadere aankondi ging. „DE SPOOKTREIN" RIJDT WEER. De Rooms-Katholieke toneelvereniging „Tot Ons Vermaak" zal op Woensdag 9 Februari in het KSA-gebouw opvoeren „De Spooktrein", een blijspel in drie be- drijven door Arnold Ridley. Jubilerende emballagemeester gehuldigd Dinsdagavond werd in het Beverwijkse restaurant Timmer de heer A. Wernke ge huldigd in verband met zijn 30-jarig jubi leum als emballagemeester bij de Coöpe ratieve Tuindersvereniging „Kennemer- land". De jubilaris werd allereerst toege sproken door de directeur, de heer Jac. de Weyer, waarna de voorzitter van „Kenne- merland", de heer Jac. P. Nijssen, in vrien delijke bewoordingen de verdiensten van de emballagemeester naar voren bracht. Een enveloppe met inhoud en een bloe menhulde voor zijn vrouw overtuigden de heer Wernke van de goede gezindheid der Veilingdirectie. Het personeel huldigde hem bij monde van de heer J. de Wit en als aandenken boden de collega's een prachitge huiskamer lamp aan. De kooplieden hadden ook hun vertegenwoordigers gestuurd; de heer G. Hoogland Jr. sprak namens de „handel" en wees op de goede verhoudingen met de jubilaris. Een enveloppe met inhoud ver tolkte ook hun gevoelens. Het laatste woord was aan de heer Wernke zelf. Winst en verlies voor „Sans Atout" onder meer tegen Dmuidenaren D® Beverwijkse bridgeclub „Sans Atout", neert Maandagavond weer enkele wedstrij den gespeeld voor de competitie van de Nederlandse Bridgebond. De belangrijkste uitslagen luidden: Hoofdklasse. Team I bestaande uit de heren Bos—Bloemendaal en Spruit—Bakker won met 49—26 m.p. van B.C. „1940 II". Team II bestaande uit de heren Nijman— £?ont]es en TabakHoogeboom verloor met 26—74 m.p. van B.C. „De Jump I". Ie klasse: Team III: bestaande uit de heren KlesherHeine en BlomBoom won met 68—41 m.p. van de politie in IJmuiden. Verder werd er door team IV gewonnen van ..Spel en Vriendschap n" en team VI ver loor van Haarlem Noord IV. Tenslotte sleepte „De Jump n" een gelijk spel in de wacht tegen het zevende team. Ageimdla voor Beverwijk WOENSDAG 19 JANUARI KENNEMER THEATER 7 en 9.15 uur: „Bambi". LUXOR-THEATER 8 uur: „Hamlet". CORSO-THEATER (Castricum) 8 uur: „Drakenlclauwen". DONDERDAG 20 JANUARI K.S.A.-GEBOUW 8 uur: Katholiek Be verwijk filmavond „Monsieur Vincent". In plaats van kaarten. TRIJNTJE ZWAAN en CORNELUS FRANKEN geven hiermede kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op Donderdag 20 Jan. a.s. te Velsen. Receptie O. K. Gebouw 4.30- 5.30 uur. IJmuiden, 19 Jan. 1949. Bloemstraat 65. Stationsweg 75. G e t r o u w d: E. WESBONK en G. VOGEL die mede namens wederzijdse ouders dank zeggen voor de ondervonden belangstelling. Wolvega, 19 Jan. 1949. I Examen „Associatie" mond. opleid, o. 1. v. G. W. v. GOOR, Leraar Boekh. M.O. Aanv. uit. Jan. Oude Gracht 71 Haarlem op volle zang met garantie Gebr. Veeninga, Jacobijnestr. Tel. 13265. WONINGRUIL. Mooi ruim huis op pracht stand gesch, v. samenwonen ruilen voor kleiner nieuwbouw huis. Br. L 3057 bur. v. d. blad. De 9de Febr. Grootouders hopen onze geliefde Ouders en F. KRAS N. KRAS—SCHILDER de dag te herdenken dat zij voor 50 jaar in de echt zijn verbonden. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare Kinderen en Kleinkinderen. Schoolstraat 17, IJmuiden. gevraagd voor alle afdelingen, vanaf 15 Jaar. IJMUIDER WASSERIJ, Snelliusstraat 39, IJmuiden. Jong afgestudeerd chemicus zoekt tegen 1 Februari a.s. gemeubileerde Brieven onder no. IJ 173 bureau van dit blad. LUXE SCHOENBEDRIJF zoekt met spoed of gedeelte van huis, daarvoor in te richten. Liefst in IJmuiden, omgeving Kennemerlaan, tegen aan trekkelijke voorwaarden. Brieven IJ 175 bur. v. dit blad. COLPORTEURS gevraagd voor makkelijk te verkopen artikel. Br. IJ 170 bur. van dit blad. Eiken buffet m, opstand voor café of lunchroom, 8 arm stoelen, 3 kaart- of leesta fels (iets beschadigd), 5 kl. tafels, flessenspoelmachine en tapmachine, 1 ijskast. Schoutenstr. 11, IJmuiden. GELD NODIG Klein Maar Dapper, voor heen Anegang 10, thans Mid denweg 123, Hrl.-N., geslo ten huis ruimt op: Herencostuums, Sportcos- tuums, Winterjassen, Plus fours Jongenscostuums en Broeken. Ontvangen: Egyptische Re genjassen, enkele artikelen zonder punten. Loopt dus niet verkeerd. Zegt het voort. De uitverkoop begint Don derdagmorgen 10 uur. Gevraagd: NET MEISJE van 9-12. Aanmelden Kanaaldijk 238, Saraber. NETTE NAAISTER gevr, V. verstel- en stopwerk, ook nieuw. Brieven L 3054 bur. van dit blad. Mevrouw Olie te Santpoort- Station, Laurillardlaan 19, vraagt voor haar gezin zon der kinderen een FL. DAG MEISJE, v. g. g. v. liefst tot 2 uur. Zo spoedig mogelijk gevr. Ie KAPSTER. Maison ..Wil ly" Stationsweg 68. Tel. 5581 B. z. a. LEERLING-KAP STER omgeving Velsen-N. of Beverwijk. Br. L 3056 bur. v. d. blad GELAATSVERZORGING. Electr. (afdoend) verw. van haar, moedervlekk. wratten. Pijnboomstraat 6. Tel. 24402, Haarlem-N. ANGORA KATER ter dek king gevr. v. d. Ham, Water- vlietstraat 54, Velsen-N. WONINGRUIL. Wie wil ge rieflijk vrij huis. te Bever wijk f 4.25 per week ruilen voor nieuwbouw te Velsen- Noord. Adres te bevragen Meerweidelaan 36 zwart, Velsen-Noord. TWEE DUIVEN WEGGE VLOGEN, onger. wit-bruin en grijs-wit. Tegen bel. ter. te bez. Velserduinweg 173. TURN BIJ GRATIA PLATO Helaas Donderd. 20 Januari geen turnlessen; ULO in ge bruik bij Gem. Velsen. VERLOREN: damespantoffel door weduwvrouw. Gelieve ter. te bez. Planciusstraat 69 WONINGRUIL. Aangeb. te A'dam zonnige 2e etage, vrij uitzicht, bevatt. 3 kamers, 1 zolderkamer, keuken waran da, badcel, Huur f 33 p. m. Gevraagd: huis in de gem. Velsen of Beverwijk. Brieven R. Hoogland. Westlandgracht 55, Amsterdam-W. Wie kan de Toneel Ver. „Pal- vu" helpen aan OUDE SPEELDOOS voor 3 avon den. Eikenstraat 23. Een net meisje' zoekt een SLAAPKAMERTJE liefst in IJm. Brieven L 3058 bur. v. d. blad. WONINGRUIL. Huis te Haarlem-N. bevatt. 6 kamers keuken, voor- en achtertuin huur f 6. Te ruilen voor dito huis in IJmuiden. Br. Toorn vliet, Soerabajastr. 13, H.-N. Te koop gevr. goed onderh. VUL- of HAARDKACHEL. Adres bur, v. d. blad, Old finish HUISKAMER, zware uitschuïftafel, degelijk gemaakt ameublement en pracht dressoir, prima thee meubel en 10 M. zeil tezamen 625, spotprijs. Truder, Bad huisstraat 32 R. Tel. 14228, Haarlem. Velleman Koopt! alle soorten goede meubelen, tapijten, kristal, goud en zil ver etc. voor hoge prijzen. Tel. 14637 Zijlstraat 62 Te koop: eikenhouten BOE KENKAST. S. P. Kuiperstr. 7 Te koop: HOBBELPAARD f 7.50. 3 wielig fietsje °f 12.50 Hagelingerweg 23. Te koop z. g. a, n. SWAG- GERMANTEL m. 44 f 45 z. p. Van Speykstraat 55. Te koop: KINDERWAGEN Leeuweriklaan 3, IJm.-O. Te koop aangeb. pracht EETKAMER van vakman. Brieven L 3055. Te koop: WITTE TROUW JAPON, onderjurk en hand schoenen. Planciusstraat 65.

IJmuider Courant | 1949 | | pagina 3