Het Geschenkenhuis TORK'S Kinderwagens EDEGO RIJWIELEN MODEL 1949 Nette meisjes Q Visserij- varia he»*1/ DE HORLOGES ZIJN VRIJ Fa. R. BE BOER Lorjé's Luidsprekers Haast U Gerard van Praag Dr O. Noordenbos Voordelige aanbieding „De Matador" VRIJDAG 21 JANUARI 1949 IJMUÏDER COURANT Velsen-Noord Een groot probleem Woningnood in Velsen-Noord en verloskundige hulp Door de vereniging „Velsen-Noord Voor uit" wordt de suggestie naar voren ge bracht dat een verzoek in November 1948 tot het gemeentebestuur van Velsen ge richt om een woning beschikbaar te stellen voor een zich in Velsen-Noord te vestigen verloskundige, niet de belangstelling heeft, die deze ontegenzeggelijk sociale kwestie verdient. Van bevoegde zijde werd ons hieromtrent medegedeeld dat B. en W. doordrongen zijn van de urgentie van dit geval en dat de commissie voor Volkshuisvesting de nodige stappen onderneemt om zo spoedig moge lijk tot een bevredigende oplossing te komen. Een jubileum-uitkering bij de Hoogovens In verband met het vijf-en-twintig jarig bestaan van de Koninklijke Ne derlandse Hoogovens en Staalfabrieken op Zaterdag 22 Januari, vernemen wij, dat het voornemen bestaat om aan het personeel van dit bedrijf een jubi leumuitkering te verstrekken, welke zo mogelijk nog deze week zal worden betaald. Geen zand meer in huis Met de bewoning van alle huizen in het nieuwbouwcomplex op het oude „Water vliet" heeft de aanleg van straten en trot toirs geen gelijke tred gehouden, omdat hiervoor het materiaal ontbrak. Na de enige weken geleden begonnen herbestrating in deze nieuwe wijk is thans ook een aanvang gemaakt met het leggen van de trottoirs, die tot voor kort geheel ontbiaken waardoor dus de bewoners van de straat af via een zandstrook voor de deur kwamen. De trottoirs in Doelmanstraat en Born- straat zijn nu gereed gekomen en momen teel is men bezig met het Van Saelenplant- soen, dat door zijn uitgestrektheid heel wat tegels nodig heeft om het eigenlijke plantsoen, nu nog een zandwoestijn, te markeren. Van lieverlede komt toch ge reed, wat lange tijd op afdoening wachtte. Concert R.K. Harmonie „St. Caecilia" De 30-jarige R.K. Harmonie „St. Caeci lia" zal op Zaterdag 29 Januari in gebouw „Concordia" haar eerste seizoenconcert geven onder directie van de heer J. Laar veld. Het programma is niet groot, maar bevat enige bekende werken. Geopend wordt met de mars „Klankfestijn" van F. Hannush, gevolgd door „Water Music" van G. F. Handel. Het mooie werk „Sinfonia" van J. Chr. Bach bestaat uit de delen a. Allegro assai, b. Andante en c. Presto. Alvorens de uitvoering te besluiten met de mars van H. J. Crosby „Over de top" speelt „Caecilia" de Ouverture „Oberon" van C. M. von Weber. Na de pauze voert de R.K. Toneelvereni ging „Opwaarts" onder regie van de heer J. W. Schoot op het toneelspel in-drie: be drijven van Gerard Nielen: „De man die terug kwam". Uit het „Watervliet"-kamp Hoewel het eerste twaalftal van de korf balvereniging „Watervliet" Zondag de competitie van de derde klasse K.N.K.B. besloot en nog wel met een gedecideerde 7i overwinning op de Zaanse ZKC-ploeg is voor de lagere twaalftallen het programs- ma nog niet afgewerkt. Het eerste heeft goede prestaties ge leverd en is ongeslagen op eigen veld-ge bleven. Het heeft zelfs de kampioensploeg Roda een nederlaag bezorgd. Het vierde twaalftal gaat op bezoek bij Animo Ready 3 in Haarlem. Het vijfde trekt naar Santpoort om Sport Vereent 4 te ontmoeten. Ook de adspirantploegen van „Water vliet" zullen zich dapper weren en spelen Zaterdag. Watervliet a bezoekt Nieuw- Flora a te Haarlem en de b-ploeg ontvangt Haarlem b. Overigens blijken de Watervlieters over goede hersengymnasten te beschikken, want bij de laatste wedstrijd in de Hoog- oven-Staten hersengymnastiek-competitie plaatsten zij zich in. de halve finale. Beverwijk „Door Zang tot Vriendschap" behaalde eerste prijs Het gemengde Hoogovenstatenkoor „Door Zang tot Vriendschap", onder lei ding van de heer Leo Pielage, heeft op het internationaal concours te Hilversum een eerste prijs behaald, met 207 punten. GESLAAGD VOOR EXAMEN HEILGYMNASTIEK. Voor het Staatsexamen heilgymnastiek en massage slaagde de heer M. v. d. Berg, verbandmeester aan de Hoogovens. EXAMENS. Mej. H. C. J. Hartman en de heer G. de Koter (beiden uit Beverwijk) slaagden voor het practijkexamen Engelse Handels correspondentie. „De Bosduveltjes" De Geheelonthouders kinderclub „Kin dergeluk" heeft voor haar volgende uit voering in studie genomen: „De Bosduvel tjes", een sprookjesspel in twee bedrijven door M. A. Brandts-Buys Jr. De grote kin derclub zal het zangspel in vier bedrijven „De Bloemenfee en de Prinses", van H. Meerman ten tonele brengen. Agenda voor Beverwijk VRIJDAG 21 JANUARI. Kennemer-Theater, 7 en 9.15 uur: De Banneling. Luxor-Theater, 7 en 9.15 u.: De avontu ren van Robin Hood. W. B.-Theater, 8 uur: Monsieur Vincent. Corso-Theater (Castricum), 8 uur: Be tovering om „La Bohème". ZATERDAG 22 JANUARI. Kennemer-Theater, 7 en 9.15 uur: De Banneling. Luxor-Theater, 7 en 9.15 u.: De avontu ren van Robin Hood. W. B.-Theater, 8 uur: Monsieur Vincent. Corso-Theater (Castricum), 7.15 en 9.30 uur; Betovering om „La Bohème". Vios 1 blijft Vios 1. De grootste trawler van de IJmuider vloot, die door de V.E.M. van Kramer en Booy is gekocht, houdt voorlopig de naam Vios 1. De kans is groot, dat deze reus, die zijn voltooiing nadert, binnen afzienbare tijd naar de Verre Visse rij zal vertrekken. De ruimte op deze traw ler voor een vriesinstallatie blijft vermoe delijk aanvankelijk ongebruikt. Zuid-Afrika-visserij. Zoals men zich herinnert is de IJmuidense heer v. d. Boo- gaerd enige tijd geleden als industrieel directeur voor de Zuid-Afrika visserij naar het zwarte werelddeel vertrokken. De installaties aan de andere zijde van de evenaar worden, volgens de laatste berich ten, thans full-speed opgebouwd. Strawberries—M.R.H.C. voor de Amsterdambeker Strawberries heeft een klein programma af te werken. De dames van het eerste elftal komen twee maal in het veld. Zaterdag reizen zij naar Bussum om de eerste klasser Be Fair in een vriendschappelijke wedstrijd te ont moeten. Er bestaat goede kans op een gelijk spel voor de Velsense dames. Zondag wordt een BDHC-combinatie de tegenstander. Ook dit kan een aantrekkelijke krachtmeting worden. De meisjes komen nog uit tegen het elftal van de Rijks Hogere Burgerschool te Velsen. De heren hebben voor Zondag de opstel ling weer gewijzigd en krijgen tegen MRHC uit Rotterdam een goede gelegenheid om eindelijk tot een definitieve samenstelling te komen. De gasten bezetten in hun afdeling even eens een goede plaats en zullen het de Vel- senaren zeker niet gemakkelijk maken, De reserves spelen in Bloemendaal tegen HBS II. De uitslag is van groot belang voor de be zetting van de onderste plaats en in het Strawberrieskamp gaat de grootste belang stelling naar deze wedstrijd uit. Wordt er gewonnen, dan is het degradatiegevaar voor lopig geweken. De kansen zijn voor de Strawberries zeker niet slecht. Ook Strawberries III wacht een belang rijke ontmoeting. Pinoké III is op eigen terrein niet te onderschatten. Bij een gelijk spel mogen de Velsenaren zeker niet on tevreden zijn. AMVI IVStrawberries IV wordt een overwinning voor de thuisclub, waarbij de gasten hun posities weer ongunstiger zien worden voor de bezetting van de laatste plaats. De jongens komen eveneens tegen het RHBS-elftal in het veld. Strawberries I verschijnt als volgt: Doel: D. Hollmann. Achter: P. Steyn, P. Minderhoud. Midden: A. Kost, J. Rodenberg, J. Del- huysen. Voor: J. Brunink, K. Rijkeboer, C. Maters, K. Bekker, J. Otto. BDC II wint haar laatste wedstrijd In de bovenzaal van veilingebouw ,;'t Cen trum" vond Woensdagavond de laatste bonds-damwedstrijd van dit seizoen, van het tweede tiental van de Beverwijkse Damclub, plaats. De tegenstander was deze maal Kijk Uit'I dat na een spannende strijd met een 119 nederlaag naar huis werd gestuurd. De gedetailleerde uitslagen luiden: BDC II Kijk Uit I 11—9. A. Peekei—J. Le Noble 20; Fr. BakerH. v. d. Linden 02; J. de Vlugt—J. D. Le Fébr.e 2—0; L. Haver—H. Heemskerk 20; J. HagenaarH. Sohl 20; G. NoordemeerH. Leeuwener 02; R. Con- radiW. Persoon 20; E. Reinhout Sr.G. Haver O—2; N. VlaarJ. v. d. Hogen 02; O. BleyendaalG. v. d. Jagt 1-^-ï. Ook het derde tiéntal van BDC speelde een wedstrijd voor de- Noordiiollandse .D.ambond, het; bond in Haarlem de .strijd- aan tegen Hoofddorp I. Spelende met 4 invallers zag het er geruime tijd naar uit dat BDC de stand gelijk zou houden, doch uiteindelijk werd de wedstrijd met 119 verloren. In de wedstrijden voor de onderlinge com petitie handhaafden de leiders in de eerste klasse zich. Zowel P. C. Bais als H. Buis wisten hun partijen te winnen, zodat hier de laatste wedstrijden de beslissing moeten brengen. De eerste afdelingskampioen is inmiddels bekend geworden en het is de veteraan G. Bakker die, door 'zijn overwinning op G. van de Waal, op de bovenste plaats van de derde klasse beslag legde. De uitslagen luidden: Eerste klasse: P. C. BaisP. Smit 2—0; - A, C. StaalduinenP. Smit 02; Chr. BakkerTh. Koftekdas 11; H. Buis—C. Snel 20; Derde klasse: G. BakkerG. van der Waal 2—0. BRIDGERS ROND DE TAFEL Voor het afdelingskampioenschap van de Beverwijkse bridgeclub „Sans Atout" vonden Woensdagavond in het Witte Kruis badhuis aan de Baanstraat weer enkele wedstrijden volgens het Howell-systeem plaats. De voor naamste uitslagen luidden: Groep II. 1. heer en mevrouw Vogelenzang 37 m.p.; 2. heren Tabak—Hoogeboom 34 m.p.; 3. heren GrootPlooy 33 m.p.; 4. heren W. en C. Hoogeboom 31 m.p. Groep IV 1 dames Tandv. Essen 37 m.p.; 2. dames SchaafsmaHamel 37 m.p.; 3. me vrouw Tabakheer Bieben 35 m.p.: 4. heren v. d. Berg—Heine .34% m.p. Onderlinge wedstrijd. 1. heren Krab— Tabak 41 m.p.; 2. heren Tandv. Éssen 39 m.p.; 3. heren W. en G. de Boer 34% m.p.; 4. heren v. d. WelReimer 33% m.p. „De Lijdensweg" De Rooms-Katholieke toneelvereniging K.D.O. zal op 27 Januari en 3 Februari opvoeringen geven van het toneelspel „De Lijdensweg" door Felix Philippi dat in het Kennemer-Theater ten tonele wordt ge bracht. Bestuursverkiezing Plan West Op Dinsdag 25 Januari zal Plan West in het gebouw van de Speeltuincombinatie aan de Kerkstraat te Beverwijk haar jaar vergadering houden. Ook zullen op deze avond bestuursverkiezingen plaats vinden. Nieuwe kustvaarder voor de vaart op Ierland In de Merwehaven te Rotterdam ligt op het ogenblik een nieuwe kustvaarder, het motorschip „Carpo", dat voor rekening van de N.V. Maatschappij „Zeevaart" te Rotter dam is gebouwd door de N.V. Scheepswerf „Vooruitgang" te Foxhol. Het is bestemd voor de vaart op Ierland en heeft reeds een reis achter de rug. Op 14 October 1948 werd het schip te water gelaten. De proeftocht werd op 3 Januari van dit jaar van Delfzijl uit gehouden, waarbij het vaartuig een snelheid van 11 mijl maakte. De hoofdafmetingen zijn: lengte tussen de loodlijnen 48.50 m., grootste breed te: 8.60 m., holte tot verhoogd halfdek: 4.40 m. De hoofdmotor is een acht-cylinder Werkspoor viertact Dieselmotor, die bij 375 omwentelingen 588 en bij 325 omwentelingen 500 i.p.k. ontwikkelt. Het draagvermogen van de „Carpo" is 725 ton en haar „grain space" 36.000 kub. voet, terwijl haar „bale space" 33.500 is. De bemanning, die uit twaalf personen be staat, is ondergebracht achteruit in een- of tweepersoonshutten. Het schip is voorzien van een oliestookinrichting voor de centrale verwarming. De ruimen kunnen electrisch geventileerd worden. Het schip is voorzien van radio, telefoon, richtingzoeker en registrerend echolood. SCHEEPVAART KAMPMAN. Phoenix, 19 Jan. te Boston van Rotterdam. Brandaris, 19 Jan. te Naest- vcd van Hamburg. K. H. L. Salland, 19 Jan. tq Hamburg. OCEAAN. Polydorus, 19 Jan. te Padang van Amsterdam naar Batavia. Mesus, 18 Jan. t.e Batavia van Amsterdam. Glenapp, 18 Jan. Gibraltar gepasseerd van Hongkong- naar Amsterdam. MIJ. NEDERLAND. Lombok, 19 Jan. v. Bombay naar Koweit. Raki, 18 Jan. van Suez naar Belawan. Oranje, 20 Jan. te Batavia v, Singapore. Poelau Laut, 19 Jan. van Batavia naar Semarang. Rondo, 19 Jan. van Batavia naar Soerabaja. Singkep, 19 Jan. te Amster dam van Antwerpen. HOLL. AFRIKA LIJNEN. Nigerstroom. 19 Jan. van Luanda naar Lobito. Nijkerk, 19 Januari Ouessant gepass. op weg naar Ant werpen. Grote vaart. Andijk, New OrleansRotterdam 19 Jan. te Antwerpen. Akkrumdijk, IJmuidenMobile 19 Jan. 250 mijl N. O. van Azoren. Amstel- dijk, 19 Jan. te Soerabaja. Bontekoe. 19 Jan. van Batavia naar Makassar. Kongsborg. Rot terdam—Calcutta 18 Jan. van Bombay. Luna. 20 Jan. van Tanger te Genua. Meliskerk. 20 Jan. van Rotterdam naar Japan. Plancius, 19 Jan. van Belawan naar Singapore; Poelau Laut. 19 Jan. van Batavia naar Semarang. Pr. Willem 3. 19 Jan. van Rotterdam n. Valencia. Rondo. 19 Jan. van Batavia te Soerabaja. Salawati, 20 Jan. van Makassar te Menado. Sarangan, Batavia—Basra 19 Jan. te Bela wan. Stad Alkmaar. Amsterdam—Kaapstad 19 Jan. 285 mijl van Madeira. Schie, 19 Jan. van Amsterdam te Hamburg. Sommelsdijk, 19 Jan. van Halifax naar Boston. Stad Dor drecht. 20 Jan. van Setubal te Rotterdam. Tamo. 20 Jan. van Lissabon te Rotterdam. Swartenhondt, 20 Jan. van Makassar te Go- rontalo. Tabian, 20 Jan. van Makassar te Batavia. Titus, 19 Jan. van Gibraltar naar Antwerpen. Tjimenteng, Manilla—Batavia 19 Jan. te Makassar. Valerius, 20 Jan. van Semarang naar Soerabaja. Amstelveen, 19 Jan. van Genpa naar AJexandrië Bacchus, 19 Jan. v. New Orleans te Curacao. Britsum, Marseille—Madagaskar 20 Jan. te Port Said verwacht. Deed (charter VNS), Rotterdam- Calcutta pass. 19 Jan. Vlissingen naar Ant werpen. Delfshaven, 19 Jan. van Saffi te Vlaardingen, Kelbergen, wordt 19 Jan. van Rotterdam te Spezzia verwacht. Nordkap, 18 Jan. van Rotterdam te Bahrein. Oberon, 17 Jan. van New York naar Curaqao. Orestes, 19 Jan. van Santos te Rio de Janeiro. Samaria, 19 Jan. van St. Thomas te Basseterre. Walen- burgh, 19 Jan. van Boston te Rotterdam ver-: wacht. Drente. 19 Jan. van Batavia naar Semarang. Garoet, 17 Jan. van Tarakan te Sorong. Katwijk, 19 Jan. van Duinkerken te Casablanca. Kertosono. vermoedelijk 22 Jan. v. Balikpapan naar Makassar. Kota Agoeng, 19 Jan. van Belawan naar Rotterdam. Lem- sterkerk. 19 Jan. van Rotterdam te Basra. Leopoldskerk, Rotterdam—Calcutta 18 Jan. van Bombay. Loenerkerk. Rotterdam—Perz. Golf 19 Jan. te Khorramshar. Rijrikerk. Rot terdamJapan 18 Jan. van Suez. Samarinda, 19 Jan. van Philippijnen naar Pacific Coast. Ternate, 19 Jan. te Antwerpen vermoedelijk 20 Jan. vandaar naar Batavia. Zeeman, ver moedelijk 21 Jan. van Batavia n. Soerabaja. Alblasserdijk. 19 Jan. van Brownsville te Houston. Axeldijk, 20 Jan. van Rotterdam n. Havana. Deed (charter», Rotterdam—Cal cutta 19 Jan. te Antwerpen. Edam, 20 Jan. te Antwerpen RotterdamNew York. Pr. Willem 4, 19 Jan. van West Indië te Amster dam. Stad Haarlem, 28 Jan. van Rotterdam te Bagnoli verwacht. Abbedijk. 19 Jan. van New York naar Trinidad en Buenos Aires. Aldabi, wordt 26 Jan. van Buenos Aires te Rotterdam verwacht. Aludra, 24 Jan. van Galveston te Rotterdam verwacht. Helder, 19 Jan. te Maracaibo. Jobshaven, 18 Jan. van Huelva naar Vlaai-dingen. Joh. van Olden- barnevelt, AmsterdamBatavia pass. 19 Jan. Perim. Loosdrecht, SingaporeRotterdam 19 Jan. te Colombo. Pr, Fred. Hendrik, Valencia —Nederland pass. 20 Jan. Gibraltar. Pr. Wil lem van Oranje, RotterdamSt. John pass. 19 Jan. Ouessant. Rijnkerk, Rotterdam Japan 19 Jan. van Suez. Salando, 20 Jan. van Rotterdam'te Huil. Saipafia, 20 Jan, te Fort de FrgncfiCStad-.Haatlem,: Rotterdam—Bag noli pass. 19 Jan. Finisterre. W-aal, 19 Jan. van Pai-amaribo naar Aruba. Waterman, JavaRotterdam 20 Jan. te Port Said. Zaan, 20 Jan. van Zaandam te Stettin. Kleine vaart. Alphacca. 19 Jan. v. Amsterdam te Dublin. Arie Scheffer, Casablanca—Bremen pass. 20 Jan. Dungeness. Att S. 20 Jan. van Lissabon te Jersey. Bill S, 20 Jan. van Santander naar Britonferry. Fiat. 20 Jan. van Londen te Rot terdam. Ton S, 20 Jan. van Rotterdam naar Amsterdam. Casana, 19 Jan. van Gothenburg te Malmö. Koningshaven, 13 Jan. v. Palermo naar Rotterdam. Leuvehaven. AarhusAnt werpen 19 Jan. nog te Brunsbuttel. Rolf, 19 Jan van Rouen te Antwerpen. Rijnhaven, 20 Jan. van Londen naar Rochester. Mercurius. te Brunsbuttel schuilend. Casana, 18 Jan. van Rotterdam te Gothenburg. Glashaven, 18 Jan. van Brunsbuttel naar Antwerpen. Hasker- land, 18 Jan. van Kingslynn naar Rotterdam. Hast 3, RotterdamParijs 17 Jan. te Rouen. Henk, 18 Jan. van Londen te Rochester. Import, vermoedelijk 19 Jan. van Oporto n. Rotterdam. Ingeborg, 18 Jan. van Plymouth naar Birkenhead. Java, 18 Jan. van Hull rt. Grangemouth. June, 19 Jan. te Antwerpen. Leny, 18 Jan. van Kiel te Hull. Maartje, 18 Jaan. van Londen naar Rochester. Mercurius, 18 Jan. van Sunderland te Middlesbro. Mizar, 18 Jan. van Bordeaux te Casablanca. Mulan, pass. 18-Jan, Brunsbuttel naar Malmö. Nas- sauhaven, 18 Jan. van Middelfahrt n. Malmö. Sambre, 17 Jan. van Rouen naar Londen en Amsterdam. Silvretta, 18 Jan. van Ronneby naar Newcastle on Tyne. Urmajo, 19 Jan. van Leith naar Newborg. Veenenburgh, 18 Jan. te Middlesbro. Viking, 17 Jan. van Cuxhaven naar Duiïikqrken. Audacia, St. Valery Fedalah pass. 17 Jan. Ouessant. Bernisse, 18 Jan. van Stralsund te Amsterdam. SCHEEPVAART IJMUIDEN Aaangekomen schepen 20 Januari: Vlie- stroom van Fowey. Torun van Gdynia. Gordias van Valencia. Ponte S. van Goole. Tyro van Rotterdam. Rijnstroom van Lon den. Greenfinch van Londen. Hendrik Ipsen van Rotterdam. Santa Lucia van Cardiff. Delftland van Buenos Aires. Vertrokken 20 Januari: Eemstroom naar Hull. - VISSERSSCHEPEN Binnengekomen 21 Januari: IJM §7; Gloria, rederij VEM, met vis ver trokken 7 Januari. IJM 3'4 Allan Water, rederij VEM, met vis, vertrokken 7 Januari. IJM 33 Thorina, rederij VEM, met vis, ver trokken 7 Januari. Rotterdam 15 Antje, met vis, vertrokken 7 Januari. Rotterdam 46, met vis, vertrokken 7 Jan. Vijf doden bij ontploffing in Amsterdam? Ongeluk op kantoorark van een bergingsfirma Hedenmorgen omstreeks halfnegen heeft zich in een kantoorark van de Rotterdamse bergingsfirma Van den Akker, welke te Amsterdam in het IJ bü de Amsterdamse Droogdok Maatschappij lag, een hevige ontploffing voorgedaan. Hoewel hierover nog geen zekerheid bestaat vreest men, dat vijf personen om het leven zijn gekomen. Op het ogenblik van de ontploffing be vonden zich drie duikers, een magazijn meester en een helper aan boord van de kantoorark. De firma was belast met het lichten van een destijds in de Amsterdam se haven tot zinken gebracht dok en ge bruikte daarbij ook ontplofbare stoffen, welke wellicht in de ark waren opgeborgen. Men neemt aan dat deze door nog onop gehelderde oorzaak zijn geëxplodeerd. Door de ontploffing werd de ark groten deels vernield. Het vaartuig maakte ter stond water. Door de ark in de takels van een drijvende bok te hangen werd voor komen dat het vaartuig zonk. Een der eerste boten, die na de explosie bij de ark aankwamen, was de havenpolitie- boot. Met een juist gisteren in gebruik ge nomen radio-telefonie-installatie kon de bemanning van deze politieboot vrijwel onmiddellijk het havenkantoor van de ex plosie op de hoogte stellen, van waaruit men telefonisch diverse instanties waar schuwde. De toegang tot het terrein bij de verwoeste ark, dat door de politie werd af gezet, werd de eerste uren na de explosie verboden. Op dit terrein waren een zwaar gewonde en een lichtgewonde aangetrof fen. Zij werden naar het Binnengasthuis overgebracht. De oorzaak van de ontploffing is nog niet, vastgesteld. Leden van het personeel van de bergingsfirma hebben aan de poli tie verklaard, dat zich aan boord van de ark geen springstoffen bevonden. In het ruim van het vaartuig stQnd een bran dende. kachel. Men acht het 'niét onmoge-r lijk; dat-zich tussen de brandstof, voor deze kachel een granaat of een dergelijk voor werp heeft bevonden. Mr. Hülsmann op de lijst voor het Amsterdamse Hof Het gerechtshof te Amsterdam heeft ter vervulling van een plaats van raadsheer in zijn college de navolgende alphabetische lijst van aanbeveling opgemaakt: Mr. -J. H. H. Hülsmann, rechter in de ar- rondissements-rechtbank te Haarlem, mr. Tj. de Jong. kantonrechter te Leeuwarden, mr. G. A. Sehreuder, rechter in de arrondisse- ments-rechtbank te Amsterdam. Gewezen commandant van Westerbork krijgt 10 jaar Het Bijzondere Gerechtshof te Assen heeft gisteren de 41-jarige ex-kampkom- mandant van Westerbork, de SS-Ober- sturmführer Gemmeker uit Düsseldorf ver oordeeld tot een gevangenisstraf van tien jaar met aftrek. Tegen hem was twaalf jaar geëist. ne sttaaft -a\ Strooi wat Vim op een vochtige doek en maak Uw wasbak in een oogwenk schoon, 't Gaat zo gemakkelijk, zo vlug, zo veilig. Microscopisch fijne Vim-deeltjes, elk gehuld in een beschermend schuimvliesje, glijden als 't ware over het oppervlak van de wasbak. Met Vim gaat alles veel langer mee. 3 van de 4 huisvrouwen gebruiken Vim Schuvmi i JCsTKUSm* EN... KAN NIET KRASSEN" VRAAG DE GELE BUS MET ZWARTE DRIEHOEK - ALLEEN DAT IS VIMI Rije, rije, rije in een wagentje En als het dan geen TORK is draag ik je. Zij zijn er weer de echte v.a. f 93.35 en wandelwagens v.a. f 59.65. De wagen die een mensenleeftijd mee gaat. Beperkte voorraad Willemsbeekweg 62-64 - Telefoon 5524 Het mooiste STANDAARDRIJWIEL 108.25 Waar U een prima fiets hoort roemen. Hoort U de naam „Edego" noemen. Betaling kan geregeld worden Getrouwd: C. H. ROMEIJN en T. VELDMAN IJmuiden, 17 Jan. 1949. Toekomstig adres: Woold K 210, Winterswijk. Een horloge een cadeau voor uw leven. Het is dus zorg, hiervoor naar een oud en vertrouwd adres te gaan. Wij leveren een goed Zwitsers Horloge vanaf f 22.50. Wij geven op alle horloges garantie. Goud, Zilver en Uurwerken TROMPSTRAAT 16—18 Tel. 4938 Te koop een in goede staat schrijfmachine (Woodstock) Te bezichtigen Ged. Oude Gracht 27. TE KOOP: nieuwe herenre genjas. bl. m. 54 f 85, haard kachel f 35. Stationsweg 107, Velsen. inV'l'è' „a" J' 1 It^.nlffl Kantoorboekhandel GR. HOUTSTRAAT 101 LEVERTRAAN voor Honden Kippen Duiven Gebr. Veeninga, Jacobijnestr. Tel. 13265 COLPORTEURS gevraagd voor makkelijk te verkopen artikel. Br. IJ 170 bur. van dit blad. FLINK JONG MEISJE gevr. voor dë ochtenduren1 ih 'klein gezin, zonder kinderen. Wil lem de Zwijgerlaan 5, Sant poort., Gevr. een FLINKE JONGEN voor kruideniersbedrijf. J. H. J. Cottaar. Zeeweg 216. H. H. KLEERMAKERS. Ge vraagd: een nette Handwerk- ster voor atelier. Alleen, zij, die vakbekw. zijn gelieven zich aan te melden tussen 7-8 uur h.m. Berkenstr. 17. NET MEISJE lft. 18 jaar. z. z. g. g. als verkoopster, onverschillig welke branche. Kruideniersvak bekend. Adr. te vern. bur. v. d. blad. PROTESTANTSE BEGRAFENIS VERENIGING BEGRAFENISSEN. CREMATIES EN TRANSPORTEN Aanspreker: 1. MEIIER Fazantenlaan 5, IJmuiden (O.) - Tel. 4576 Enkele van onze WINTERJASSEN verkopen wij (alleen tot en met Zaterdag) voor 25 punten en 10% korting. OOSTERDUINWEG, IJMUIDEN-OOST Meisje b. z. a. als HULP IN DE HUISHOUDING 19 j. Ha- gelingerweg 345.. PORTEMONNAIE verloren Zondagavond pl.m. 6.30. Lo pende Spieghellaan, de Ge- nestetlaan, Hofdijklaan. Ge dupeerde zeer op portemon- naie gesteld. Inhoud niet be langrijk. H. Lokhorst, Spie ghellaan 23, Driehuis.. Te koop: MANTELS en JA PONNEN. Adres bur. v. d. blad. Gevr.: een goede HOCKEY STICK. Toneman, IJmuider- straatweg 171. TE KOOP: 1 p. voetbalsch. m. 40, zw, zijden japon m. 46 en regencape met capuchon. Brieven L 3063 bur. van dit blad. Te koop: DUITSE HERDER, reu, Te bevr. Platvoetstr. 19, Santpoort-Station. Als nieuw 5 délig 2 p. JAVA KAPOK BED STEL, blauw linnen damast en 2 p. op- klapbed org. Auping. Rijks weg 324, Santpoort D. Te koop aangeb. 6 JONGE HENNEN aan de leg en 1 eend. Bloemstraat 68. TE KOOP: een groot kolen- fornuis en een wieg. v. d. Poelstraat 17, Velsen-N. Machinebankwerker 27 j. z. z. g. g. als fabrieks- monteur of iets dergelijks. Goed vakman, bekend met alle voorkomende werkzaam heden. Brieven IJ 177 bur. van dit blad. KENNEMERLAAN HEDEN VERKOOP Zonder puntent Werksokken - wolsajet Baai en Jaeger flanel Wollen ondergoederen Heren cam. en k. broeken Wollen dir. Lumberpakjes p.p. Een partUtje Tweedpantalons, alle maten, beige. Werkjasjes 48-50 K. Jongensbroeken p.p. Sportkousen Werkpetten van 3.50 voor 1.40 Wollen dekens 10% korting Handschoenen, Sjaals en Zelfbinders 20% korting J. H. Meijer IJmuiden Tel. 4826 Kennemerlaan HUMANISTISCH VERBOND Gemeenschap VELSEN Secr. Jan Kostelijklaan 12 Zondag 23 Januari "s morgens half elf spreekt uit Amsterdam, over „DE TOEKOMST DER RELIGIE" in de Rijks-HBS, Tiberïusplein. Belangstellenden zijn welkom. ENTRéE VRIJ Wit katoen 80 cm breed f 2.08 p.M. Kat. overh. stof 80 cm breed f 2.04 p. M. Grote keuze zjjdcn en wollen stoffen, ook zonder punten. Herencostuums vanaf f 41. Demi's vanaf f 63. Winterjassen, broeken, regenkleding, zonder punten Stoffen- en Kledingmagazijn ANEGANG 21 - HAARLEM - TELEFOON 13438 gevraagd voor alle afdelingen, vanaf 15 jaar. IJMUIDER WASSERIJ, Snelliusstraat 39, IJmuiden,

IJmuider Courant | 1949 | | pagina 3