VLIEG NAAR UW 1 TOEKOMST! Randloze Brillen Sinaasappel bonnen Extra geschoren müMML de Jong's Nette meisjes Opinie-onderzoek weer in het geding Voor POES Steno-Typen Talen INST. PONT PHILIPS Luidsprekers Aangeboden MAANDAG 31 JANUARI 1949 IJMUIDER COURANT tfSteekproeven-systeem geeft zeer betrouwbare resultaten", zeggen Nederlandse enqueteurs De fout, welke het Gallup-ïnstituut en andere dergelijke instellingen onlangs ge maakt hebben bij hun voorspellingen inzake de presidentsverkiezing in de Ver enigde Staten, tast de waarde van de zo genaamde „steekproefmethode" niet aan, aldus verklaart de heer dr. Ph. J. Idenburg, die voorzitter van de Nederlandse Stichting voor Statistiek is. Bij het consumentenonderzoek voor Nederland in het najaar van 1947 en bij een dergelijk onderzoek in de winter van 19471948, door de stichting ingesteld, werd de steekproefmethode toegepast. Het .onderzoek werd ingesteld bij pl.m. 6.000 gezinnen. De „wet van de grote getallen" leert, dat men om een inzicht te verkrij gen in de gedragingen van een massa individuën, niet de totale massa, doch slechts een beperkt aantal individuën steekproef geheten behoeft te onder zoeken. Dit beperkte aantal dient dan echter zo gekozen te worden, dat een ver kleinde afspiegeling van de gehele massa ontstaat, waarbij dus alle essentiële ken merken. die in het totaal aanwezig zijn. in het verkleinde beeld op een naar verhou ding gelijke wijze voorkomen. Voor de mogelijke afwijkingen kan men volgens statistische wetten grenzen aangeven. Dat de steekproefmethode tot betrouw bare uitkomsten kan leiden blijkt uit exacte gegevens waarover men thans de beschikking heeft. Onlangs publiceerde het Rijk (October 1948. mededelingen van het Centraal Bureau voor de Statistiek) cijfers over het aantal gezinnen en het aantal woningen, als eerste uitkomst van de twaalfde volks telling van Mei 1947, waaraan tevens een woning- en gezinstelling was gekoppeld. Bijna een jaar tevoren, namelijk in December 1947, had de Nederlandse stich ting voor de Statistiek als resultaat van het (hiervoor genoemde consumentenonderzoek in het na jaar van 1947, reeds een aantal bijna gelijkluidende cijfers gepubliceerd. De steekproefresultaten van de Ned. stichting voor Statistiek vermelden we hieronder, met daarnaast de uitkomsten van de volkstelling: steekproef woning- en N. S. S. gezinstelling C. B. S. a. in onderhuur of op kamers woont17 16 b. in een eigen huis woont 25 24 Aantal gezinnen, wel ker woning is aange sloten op: c. waterleiding 84 82 d. gas 69 70 e. electrisch net 93 93 Dit staaltje van het kunnen der Neder landse specialisten op het gebied van enquête zo werd in het onderhoud op gemerkt vormt een goede illustratie van de waarde en de betrouwbaarheid van goed uitgevoerde onderzoekingen volgens de steekproefmethode. Het doet tevens zien, aldus meent dr. Idenburg, dat de fout, die Gallup e.a. onlangs hebben gemaakt bij hun voor spellingen inzake de presidentsverkiezing in Amerika de waarde van de steekproef methode als zodanig niet aantast. Drie groepen. Men bedenke daarbij, dat opinie-onder zoek de verzamelnaam is voor enquête werkzaamheden naar een grdte verschei denheid van objecten: a. naar meningen en inzichten; b. naai- gewoonten en gedra gingen en c. naar objectief constateerbare feiten. Het ligt wel voor de hand, dat een enquête in de laatste groep glad zal ver lopen. Bij de tweede rubriek komt er al een subjectieve factor in het spel, al behoeft deze nog niet storend te zijn. Maar bij vragen als „bezoekt u regelmatig de kerk?" of „leest u romans?" en dergelijke vragen zouden gesteld kunnen worden als men gewoonten en gedragingen nagaat kan er een neiging tot flattering van het antwoord optreden. Een onderzoek naar meningen en in zichten, zoals in de eerste rubriek, is wel het moeilijkst, omdat de begrippen moei lijk zijn, de overtuiging vaak niet vaststaat en er een neiging tot camouflage kan be staan. Een verkiezingsvoorspelling is naar De Hoop naar huis. De IJm 73 „Hoop" is thuisstomende met 200 kisten schelvis, 100 kistèn haring en makreel, 200 kisten koolvis en 75 kisten wijting en 15 kisten diversen. Visaanvoer. Vrijdag was er aanvoer van 2250 kisten verse haring door drie loggers. Twee loggers brachten trawlvis aan, met een gezamenlijke vangst van 250 manden. Verder was er aanvoer van schar door de kustvissers. Netten verlies. Van de Kanaalvisserij kwam de kotter IJm 229 in de vissershaven aan. Hij had de haring in Scheveningen gelost doch ging naar IJmuiden om nieuwe netten. Het schip had tijdens de reis alle netten verspeeld. In dok. De „Vrouwe Jacoba" (KW 122) is in dok geplaatst voor een schroef ver andering. Nu steeds meer vissersschepen in de vaart komen kan het IJmuidense dok alle aanvragen om te dokken niet meer verwerken. Sardijnvisscrij. Ondanks het late sei zoen hebben kustvissers nog vorige week de sardijnvisserij uitgeoefend. De vangsten waren wisselvallig; Vrijdag werd door twee kustvissers een gezamenlijke vangst van 20 kisten aangebracht. De prijs varieerde van 10 tot 15 per kist. Dinsdag lossen. De loggers KW 69 en KW 84 welke reeds Zaterdag binnen kwa men met verse vis, lossen pas Dinsdag. De Cornelis (IJm 15) die Zondagmorgen met ruim 500 kisten vis binnen kwam, wacht ook op de vrije verkoop. Tevens wordt voor de Dinsdagmarkt verwacht de Hoop IJm 73. In de vaart. Nadat de kusttrawlers Hornrif en Zeehond in de vaart zijn ge bracht gaan er nog enkele kusttrawlers in de vaart. Maandag zullen de Zeeleeuw IJm 29 en Zwarte-Zee IJm 94 naar Rotterdam ver trekken om te demagnetiseren. Woensdag zullen deze twee kusttrawlers naar de visserij vertrekken. Neptunia. Uit de Poolse haven Gdynia is in IJmuiden aangekomen de houten trawler „Neptunia". Dinsdag zal de trawler met een groep machinisten, schippers en matrozen naar Polen vertrekken. Naar Engeland. Met een vangst van 1500 kisten vis zal de „Haarlem" (IJm 9) vandaag in Grimsby lossen. Drie keer is scheepsrecht. In de afge lopen week was de „Java" (KW 159) drie keer ter markt met verse haring. Matxndag 24 Januari met 400 kisten; Woensdag 26 Januari met 800 kisten en Zaterdag 29 Jan. met 800 kisten. De Java maakte een totale besomming van ongeveer 19.000. I de mening van de heer Idenburg ten onrechte als toetssteen voor de juistheid van de methode gebruikt. Hier is immers het object min of meer ongewis. Gallups voorspelling was: Truman 44,5, Dewey 49,5. De uitslag van de verkiezing was: Truman 50.-, Dewey 45,8. Gallup stelt zichzelf een foutenmarge van 2.9. Dat be tekent, dat Truman dus ook had kunnen zijn: 44.5 plus 2.9 is 47.4 en Dewey 49.5 min 2.9 is 46.6. Op grond van eigen regels had Gallup dus Dewey niet als overwin naar mogen uitroepen. Bovendien hebben hier de factoren meegespeeld dat in het tijdsverloop tussen enquête en stemming de mening kan veranderen en dat niet iedereen stemt. In het onderhavige geval heeft slechts 50 pet. der kiesgerechtigden gestemd. Blijft de vraag waarom Gallup zo onvoorzichtig is geweest. Velsen-Noord „St. Caecilia" koos een zwaar programma De R.K. Harmonie „St. Caecilia", welke Zaterdagavond onder directie van de heer J. Laarveld in gebouw „Concordia" onder flinke belangstelling een uitvoering gaf, had het zich, wat het programma betreft, zeker niet gemakkelijk gemaakt; werken als „Water music" van Handel en „Sinfo- nia" van J. Chr. Bach zijn nu eenmaal niet gemakkelijk verteerbaar. Het programma was volgens voorzitter J. Vermey niet groot, doch hij verzekerde dat er hard was gewerkt en het corps zijn uiterste best had gedaan om te trachten er iets goeds van te maken. In aanmerking genomen, dat Caecilia sedert een jaar de heer Laarveld tot directeur heeft, kan van deze jonge dirigent worden gezegd, dat hij althans de muzikaliteit van het corps wist te vergroten, hoewel dat nog niet wil zeg gen, dat hij reeds nu daarin volmaakt is Opvallend was de goede klankverhou ding in marsen. „Klankfestijn" (F. Han- nush) en „Over de top" (H. J. Crosby) en het driedelige „Water Music" moet even eens een goede voorbereiding hebben ge had. Geenszins gemakkelijk voor de hoorn partij, dissoneerde deze wel eens in de In troduction, waar hout en licht koper een aardige contrastemming bereikten. Het luchtige „Air" kreeg van de clarinetten een goede gelijkmatigheid, doch het moeilijke slotaccoord kreeg geen maatvastheid ge noeg en ook „Final" werd niet geheel vlek keloos uitgevoerd. Beter werd „Sinfonia". Met een enkele afwijking vertolkte de hobo prachtig werk, in het Andante aangevuld door clarinet en fluit. De Oberon Ouverture van Von Weber be gon met een vrij onregelmatige inzet, maat later klonk zij homogeen en pittig. De contra-stemming kwam hier goed tot hun recht. Pastoor Vollaerts, die na afloop sprak, was blij met deze keuze van werken, om dat daarin een goede belofte voor de toe komst van Caecilia lag opgesloten. Als tolk van alle aanwezigen bood de pastoor de dirigent bloemen aan. Kapelaan Schoonebeek collecteerde na de uitvoering voor de „jongens over zee" en haalde ruim 50,op. Na het concert en een pauze van drie kwartier bracht „Opwaarts" het toneelspel van G. Nielen „De man die terugkwam" onder regie van de heer J. W. Schoot voor het voetlicht. Er werd vlot gespeeld, zodat „Caecilia" op een geslaagde avond kan terug zien. W. Beverwijk Geslaagde muzikale contact-avond De contact-avond, welke Zaterdagavond in het Kennemer Theater te Beverwijk, door de centrale bestuursraad der Bever - wijkse Zang- en Muziekverenigingen werd georganiseerd, mag alleszins geslaagd ge noemd worden, zowel wat betx-eft het ge- bodene als wat het grote aantal belang stellenden aangaat. Het openingswoord werd gesproken door de voorzitter, de heer J. de Roos, die tevens belast was met de algemene leiding. De conférencier de heer J. W. v. Tongeren had met zijn lied jes al dadelijk de juiste stemming gevon den, het was te betreuren dat sommige grapjes wel eens wat al te gewaagd wa ren. De Beverwijkse Accordeonclub welke in het Beverwijkse muziekleven al aardig populair begint te worden, oogstte veel bijval en de „Zamba" werd door de aan wezigen uit volle borst meegezongen. Naast de verschillende voordrachten en sketchj es door leden van de aangesloten verenigingen vertoonde de heer P. Rijs- dijk een serie knappe goocheltoeren. De avond werd besloten met een gezel lig bal onder leiding van de heer W. Bolhoven. GEHEELONTHOUDERS TONEEL VERENIGING „NIEUW LEVEN". De wegens ziekte van enige spelers uit gestelde toneelavonden van de Geheelont houders Toneelvereniging „Nieuw Leven", zijn nader vastgesteld op Dinsdag 1 en Woensdag 2 Februari. De opvoei'in-g zal in het Kennemer Theater plaats vinden. Fietsendief. Tegen een inwoner van Beverwijk, die voi-ig jaar een fiets gestolen had, is proces-verbaal opgemaakt. Dekendief. Een dief heeft zich ont fermd over een wollen deken, die de be woonster van een huis aan de Noorderwijk- weg 's nachts buiten had laten hangen. Tegen boom en lantaarnpaal. Een 43- jarige opzichter van de Rijkswaterstaat reed op de Hoflaan door onbekende oorzaak met zijn auto tegen een boom. De auto werd ernstig beschadigd en de bestuurder, die licht gewond was, is door een verband- meester van de Hoogovens verbonden. Op de Wijkerstraatweg reed een hout handelaar uit Beverwijk met zijn auto achteruit tegen een lantaarnpaal, welke afknapte. Agenda voor Beverwijk MAANDAG 31 JANUARI. Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: Ker misvreugde. Luxor-Theater, 7 en 9.15 uur: 20 jaar op wacht. W. B.-Theater, 8 u.: De wrekende hand. Corso-Theater (Castricum), 8 uur: Don't fence me in. DINSDAG 1 FEBRUARI. Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: Ker- misvreugde. j Luxor-Theater, 7 en 9.15 uur: 20 jaar op wacht. Corso-Theater (Castricum), 8 uur: Don't fence me in. Breestraat-buurtvereniging vierde feest De feestavond van de Beverwijkse Bree- straat Buurtvereniging werd Zaterdag avond gegeven in café „de Groentenbeurs" aan de Meerstraat. De voorzitter, de heer M. de Weyer, deelde in zijn openingswoord mede dat in de komende zomer een rond vaart over het IJselmeer gehouden zal worden. De bekende Beverwijkse humorist de heer G. Bonnema had deze avond de algemene leiding en hield met spelletjes en voordrachten de aanwezigen bezig. Vooral zijn creatie als „Zusters van de Bree- straat", waarbij hij in travesti de verschil lende Breestraat-winkeliers in het zonne tje zette, oogstte veel bijval. De muzikale clown „Dixie" droeg het zijne er toe bij de feestvreugdè te ver hogen. Ook de kinderen zijn niet vergeten, deze werden 's middags in hetzelfde zaaltje en kele uren beziggehouden en gètracteerd. De Jaarbeurs gaat opnieuw uitbreiden De voorjaarsbeurs in Utrecht zal wor den gehouden van 29 Maart tot en met 27 April. De voor de exposanten beschikbare ruimte is wederom uitgebreid. Op het terrein aan de Croeselaan zal 5000 vierkante meter meer beschikbaar komen. De Beatrixhal aan het Vredenburg zal, wanneer de galerij, waaraan hard ge werkt wordt, in April gereed is, met 500 vierkante meter expositieruimte zijn uit gebreid. Aan de Croeselaan zal, zoals reeds ge meld is, eerlang een machinehal verrijzen, die wat outillage en afmetingen (120 bij 200 meter) betreft, zijn weerga niet heeft. Dit is echter nog toekomstmuziek, want deze hal zal pas in 1952 in gebruik kunnen worden genomen. Pas wanneer deze hal en later ook het vierde vaste gebouw aan het Vredenburg zal zijn verrezen, is het ruimtetekort ingehaald. Ook dan zullen alle semi-permanente gebouwen voorlopig ge handhaafd dienen te blijven en slechts ge leidelijk door definitieve gebouwen kunnen worden vervangen. Intussen tracht het Jaarbeursbestuur zoveel mogelijk in het bestaande ruimtetekort te voorzien door het treffen van bijzondere maatregelen. Op het terrein aan de Croeselaan wordt op het ogenblik hard gewerkt aan de bouw van een hal van 34 bij 65 meter, die dus 2000 vierkante meter expositieruimte zal op leveren. Verder zullen er open terreinvak- ken met een totaal oppervlakte van 2000 vierkante meter in gebruik worden ge nomen. De semi-permanente hal die men aan het bouwen is en waar in April de metallurgische producten en de Belgische machine-inzendingen worden onderge bracht, is een 65 meter lange houtcon structie met een vrije overspanning van 34 meter. De hal is samengesteld uit een drie tal uit Canada geïmporteerde vliegtuig- hangars. De totale expositieruimte aan de Croeselaan zal daarmede van 17.600 tot 22.500 vierkante meter worden. VISSERSSCHEPEN Binnen 29 Januari: KW 123 Robert William, met haring, ver trokken 19 Jan. Binnen 30 Januari: IJM 15 Cornelis, rederij Cornelis Bart, met vis, vertrokken 19 Januari. IJM 129 Shamrock, rederij J. C. Pronk, met vis, vertrokken 19 Januari. Naar zee 29 Januari: IJM 41 Claes Compaen. SCHEEPVAART AFRIKA LIJNEN. Nijkerk. 20 Jan. van Amsterdam naar Max'seille. Randkerk, 28 Jan. van Las Palmas naar Genua. Ittersum, 27 Jan. van Dakar naar Konakri. K. N. S. M. Delft. 28 Jan. van Curagao naar Madeira. Draco, 28 Jan. van Hamburg naar Bremen. Hydra. 27 Jan. van Curagao n. Aruba. Ilos, 28 Jan. van Palermo naar Malta. Notos, 27 Jan. van New York naar Port au Prince. Orion, 28 Jan. van Kotka naar Am sterdam. Ornen, 29 Jan. te Kopenhagen van Amsterdam naar Amsterdam. Orpheus, 28 Jan. Ouessant gepass. (GibraltarAmster dam). Pericles. 29 Jan. te Amsterdam van Rotterdam. Roelf. 28 Jan. van Bordeaux naar La Palice. Sarpedon, 27 Jan. te New York van West Indië. Socrates, 27 Jan. te Curagao van Madeix'a naar Cristobal. Venus, 28 Jan. te Valencia van Malaga naar Gibraltar. MIJ. NEDERLAND Bengkalis, 28 Jan. v. Suez n. Aden. Lombok, 28 Jan. te Khorrams- har naar Basrah. Joh. van Oldenbernevelt, 28 Jan. van Sabang naar Belawan. Radja, 28 Jan. van Durban naar Lorenzo Marquez. Rempang, 28 Jan. te Aruba gepass. naar Tri nidad. Rondo, 29 Jan. te Singapore naar Bela wan. Tarakan. 28 Jan. Finisterre gepass. n. Amsterdam. Van der Waals, 28 Jan. te Port Said naar Suez. K. H. L. Eemland, 30 Jan. te IJmuiden verwacht. Winterswijk, 27 Jan. van Rosario naar Montevideo. Grote vaart. Kota Agoeng, JavaRotterdam 29 Jan. te Aden. Lievevrouwekerk, CalcuttaRotter dam 28 Jan. ten anker Chittagong. Loos- drecht, SingaporeRotterdam pass. 28 Jan. Perim. Macuba (t), 28 Jan. van Abadan te Lorenzo Marquez. Marken, New YorkJava 28 Jan. 100 mijl West Gibraltar. Merwede, 28 Jan. van Kaapstad naar Luderitsbaai. Mo- lenkerk, 27 Jan. van Penang naar Colombo. Muiderkerk, 28 Jan. van Amsterdam naar Hamburg. Nieuw Amsterdam, 28 Jan. te La Guaira. Nigerstroom, 28 Jan. van Novore- dondo naar Porto Amboin. Ophir, 27 Jan. van Makassar naar Soerabaja. Oranjefontein, 28 Jan. ten anker Beira. Osendrecht, Taco- radiManchester pass. 28 Jan. Canarische eilanden. Poseidon, 28 Jan. van Maracaibo naar New York. Randkerk, 28 Jan. van Las Palmas naar Genua. Radja, 28 Jan. van Dur ban n. Lorenzo Marquez. Rempang, Cristo balTrinidad pass. 28 Jan. Aruba. Rondo, 28 Jan. van Batavia te Singapore. Valerius, 28 Jan. van Makassar naar Tarakan. Van Riems dijk, 29 Jan. van Singapore te Hongkong. Winsum, LibrevilleAmsterdam pass. 28 Jan. Lissabon. Alhena, Buenos AiresRotter dam 29 Jan. te Santos. Breda, Amsterdam Valparaiso 23 Jan. van Callao. Gouwe, 28 Jan. van Rotterdam naar Gibraltar. Kota Gede, JavaNew York pass. 27 Jan. 22 uur Gibral tar. Tarakan, JavaAmsterdam pass. 28 Jan. Finisterre. Themista, RotterdamKeywest 28 Jan. 50 mijl West van Wight. Triton, 30 Jan. van Port au Prince te New York verw. Volendam, 28 Jan. 8 uur van Sydney 4 Febr. te Fremantle verw. Waterman, 28 Jan. 18 u. van Java te Rotterdam. Zeeland (KRL), Rot terdamJava 28 Jan. 16 uur pass. Ouessant. Sumatra, JavaAmsterdam pass. 29 Jan. Gibraltar. Nieuw Amsterdam, 29 Jan. te Curagao. Telamon, 29 Jan. te Curagao. Ter- nate, RotterdamJava. 29 Jan. te Marseille. Almdijk, 28 Jan. van Tampico te Galveston. Alblasserdijk, Rotterdam—New Orleans 27 Jan. te Mobile. Arkeldijk, 27 Jan. van New York naar Rotterdam. Dalerdijk, pass. 29 Jan. 1 uur Vlissingen naar Antwerpen. Dui- vendijk, CristobalLos Angeles pass. 28 Jan. Panamakanaal. Kleine vaart Birmingham, 28 Jan. van Goole naar Am sterdam. Coolhaven, 28 Jan. van Marseille n. Genua. Gaasterland, 28 Jan. van Leith naar Rotterdam. Rapid, 28 Jan. van Hamburg naar Rotterdam. Sambre, 28 Jan. te Parijs. Sea- ham, 29 Jan. van Amsterdam naar Grimsby. Trompenburgh, 29 Jan. v.m. van Rotterdam te Stockholm. HOOGWATERTIJDEN IJMUIDEN 31 Januari: 5.24 en 5.34. 1 Februari: 5.57 en 6.07. Op 28 Januari werden wij verblijd met de geboorte van een Dochter en Zusje MARGARETHA AFINA Wij noemen haar MARJA C. Bakker M. M. Bakker-Rosier Anneke Irma IJmuiden, Planciusstraat 19. Tijdelijk Antonius ziekenhuis kamer 42. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een kortstondig ziekbed onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder ANNIEGIE NEDERVEEN Wed. van Gerrit Tuinzaad in de ouderdom van 72 jaar. IJmuiden-Oost: A. P. Tuinzaad W. Tuin zaad-Verkaik Alfen a. d. Rijn: C. Kom. IJmuiden-Oost: G. C. v. Dok-Tuinzaad H. v. Dok en Kleinkinderen. Amsterdam: P. de Vos IJmuiden-O., 30 Jan. 1949. Ekstex-laan 17. De teraardebestelling zal plaats hebben Donderdag 3 Februari a.s. op de Wes terbegraafplaats te IJmui den, des namiddags 2 uur. Vertrek van Eksterlaan 1.45 uur nam. Enige en algemene kennisgeving. Met diepe droefheid ge ven wij u kennis dat van ons is heengegaan mijn geliefde Man, onze Broe der, Behuwdbroeder en Oom ALBERT SWIER in de ouderdam van 72 jaar. IJmuiden, 29 Jan. 1949. Esdoornstraat 17. Uit aller naam: L. Swier-van Rijn. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 2 Februari a.s. des na middags 2 uur op de Wes terbegraafplaats te IJmui den. Vertrek sterfhuis 1.30 uur- Geen bloemen. Bij mijn vertrek naar Indo nesië zeg ik al mijn vrienden en kennissen een hartelijk vaarwel en tot weerziens. - PIET LAUWERS. 2 Febr. a. b. Grote Beer. IJmuiden-O. Gerard Doustraat 42. Turfmolm 40 ct. p. gr. pak. Gebr. Veeninga, Jacobijnestr. Tel. 13265 Heden behaagde het de Heere tot Zich te nemen, onze geliefde Man, Vader, Broeder, Behuwd- en Grootvader ALBERT SCHAAP in de ouderdom van 62 jaar. Maleachi 3 6. Uit aller naam: M. Schaap-Schaap. IJmuiden, 28 Jan. 1949. Warmenhovenstraat 63. De teraardebestelling zal D.V. plaats vinden op Dinsdag 1 Februéri a.s., des namiddags 2 uur op de Westerbegraafplaats te IJmuiden. STENO cl.- of privéles TYPEN aanv. elke week FRANS 3 Febr. NEDERL. 2 Febr. Oude Gracht 71 Haarlem P. C. DE GEUS oud-belast, ambt. te IJmuiden Belastingconsulent 8REDEROODSEWEG 55 Santpoort (Stat.) Spreekuur v. 19.20 uur ...en Toch geen lost van schrijnen! Philips efectrisch droogscheerapparaat „PhiliShave" is de trouwe diènaar van ieder, die last heeft van een dunne gevoelige huid! Steeds heerlijk glad geschoren^, het toppunt van gémak. electrisch droogscheerapparaat N.V. PHILIPS' VERKOOP-MAATSCHAPPIJ VOOR NEDERLAND - EINDHOVEN I ET Is een machtige gewaarwording voor flinke Jonge kerels het luchtruim te doorkruisen in de moderne, snelle en betrouwbare machines van de Koninklijke Marine. De toekomst is aan het vliegtuig - vlieg naar Uw toekomst. Er kunnen weer jongemannen geplaatst worden bi] de opleiding tot onderofficier-vlieger bij de Konink* lijke Marine. De vereisten zijn: ongehuwd leeftijd 18 t/m 24 jaar? het bezit van een der volgende diploma's of getuigschriften: (M.)u.l.o. B of 3-jarige H.B.S. (of gelijkwaardige opleiding), diploma ener Zeevaartschool (stuurman of machinist),3e stuur man, diploma A als machinist grote vaart, toelatingsbewijs M.T.S. Vlagofficier Marine Luchtvaartdienst, Sectie B 56 Lange Vijverberg 7, 's-Gravenhage. Ik ben geïnteresseerd In de opleiding tot onderofficier-vlieger en verzoek tl mij uitvoerige Inlichtingen te zenden. NAAM. LEEFTIJD. ADRES. WOONPLAATS. Zendt deze coupon zo spoedig mogelijk als brief. KONINKLIJKE MARINE verzorqeHUw BELAèTINGAANO IFTEN 8ELASTIN0RECLAMES Accountantskantoor S. Oudhuizen LEEUWERIKLAAN 30 IJmuiden-Oost. Tel. 5757 SPAANS. Ervaren leraar leidt op voor praktijkexamen Spaanse handelscorrespon dentie, geeft conversatieles sen enz. Br. L 3096 bur. van dit blad. Aangeb. BIJLESSEN Schei- kimde, Wis- en Natuurkunde door chemisch student. Spie- ghellaan 19. MEISJE GEVR. voor de mor genuren. Stationsweg 55. FLINKE WERKSTER of MEISJE voor 2 hele of 2 halve dagen gevr. v. g. g. v. Rijksweg 313, Santpoort. GELAATSVERZORGING Electr. (afdoend) verw. van haar, moedervlekken, wrat ten. Pijnboomstr. 6, H.-N. tel. 24402. Grote kamer en kabinet op goede stand voor dame of heer (Gem. Velsen). Brieven met volledige inlichtingen no. IJ 179 bur. van dit blad. Nette JONGEN biedt zich aan, onversch.. wat en waar. liefst intern. Trawlerkade 34 te IJmuiden, VRIJMETSELARIJ Voor belangstellenden bestaat gelegenheid tot het bij wonen van een voordracht over: DOEL EN WEZEN DER VRIJMETSELARIJ welke zal worden gehouden op Maandag 7 Februari a.s. 's avonds 8 uur in het Gebouw Statenhuis, Velser- weg 12 te Beverwijk. Introductie-kaarten schriftelijk aan te vragen bij H. S. Lanson, van Hogendorpst raat 17, Haarlem. I. P. A. VAN VOORST VAN BEEST Secretaris van de Commissie ter Verbreiding der Beginselen van de Vrijmetselarij. In 6 variaties leverbaar Hèt adres voor dit vakwerk is: SPECIAAL OPTIEK Kennemerlaan 42 Dinsdags 105 uur Morgen 1 Februari laatste dag van inlevering der No. 573-579 DE GEZAMENLIJKE GROENTENHANDEL gevraagd voor alle afdelingen, vanaf 15 jaar. IJMUIDER WASSERIJ Snelllusstraat 39. IJmuiden. GEMEENTE VELSEN Burgemeester en Wethouders roepen, voor spoedige diensttreding, sollicitanten op naar de betrekking van JONGSTE BEDIENDE (mnl.) op arbeidscontract, bij de bedrijven voor Gas en Water. Diploma U.L.O. of een daarmede gelijk te stellen ontwik keling strekt tot aanbeveling. Salaris volgens jeugdregeling. Sollicitaties in te zenden uiterlijk tot 5 Februari 1949.

IJmuider Courant | 1949 | | pagina 4